Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
1.6.2006
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Kisakangas
Opastus
Oulunsalossa Lentokentäntien ja Automaatiotien risteys JOT:n kohdalta - Näytä kartalla
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Kyllä
Suorituksia
284
Tulokset päivitetty
2.6.2014 20:22

Tulokset

A-rata, naiset 7.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rytilahti Mari 50:17 7:04
2.Kosola MarjaPohjant54:51+4:347:43
3.Ruuska AnniKoskRi60:57+10:408:35
4.Nurmikumpu MelinaKoskRi64:20+14:039:03
5.Niemelä Mervi 64:26+14:099:04
A-rata, miehet 7.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kivelä MattiPohjant32:31 4:34
2.Heimonen TeuvoPohjant34:33+2:024:51
3.Maaninka JarmoOsVa34:35+2:044:52
4.Grekelä HeikkiPohjant34:46+2:154:53
5.Maaninka MikaOsVa35:10+2:394:57
6.Juntunen JannePohjant35:27+2:564:59
7.Tirroniemi SamiOuTa36:19+3:485:06
8.Koivu SamiPohjant36:43+4:125:10
9.Kangas Hannu 37:45+5:145:19
10.Westerholm LasseVePo38:24+5:535:24
11.Holappa HannuRaPe38:46+6:155:27
12.Pukema JarnoOuTa38:50+6:195:28
13.Räisänen KariVePo39:04+6:335:30
14.Tikkanen JukkaPohjant39:15+6:445:31
15.Niemelä TeemuPudU40:41+8:105:43
16.Ahokoivu AnttiPohjant41:00+8:295:46
17.Rahko SampoPohjant41:32+9:015:50
18.Kosola VillePohjant41:34+9:035:51
19.Paakkolanvaara Mikko 41:42+9:115:52
20.Karjalainen PasiIisu41:57+9:265:54
21.Merilä SeppoOYUS41:58+9:275:54
22.Kuopus SauliPudU42:03+9:325:55
23.Saarinen Tero 42:20+9:495:57
24.Nygård MarkkuOpu42:25+9:545:58
25.Posti HarriKoskRi42:40+10:096:00
26.Kaasinen AulisPohjant42:51+10:206:02
27.Hepokangas EdvinLaiVe42:53+10:226:02
28.Korhonen MarkoYlämPy43:55+11:246:11
29.Moilanen MikkoOsVa44:31+12:006:16
30.Väänänen ArttuPohjant44:42+12:116:17
31.Kotilehto JukkaPelPo45:01+12:306:20
32.Paksumahat 45:15+12:446:22
33.Palosaari MikkoKiimU45:26+12:556:23
34.Järvinen MarkoKiimU45:44+13:136:26
35.Koljonen JouniVaKa45:49+13:186:27
36.Ahokoivu HemmoPohjant45:50+13:196:27
37.Antikainen Teemu 46:07+13:366:29
38.Halonen VesaPohjant46:09+13:386:30
39.Grekelä AnttiHaHe46:14+13:436:30
40.Fonsen Mika 46:14+13:436:30
41.Tuohimaa EskoONMKY47:05+14:346:37
42.Alaperä Arttu 47:18+14:476:39
43.Kolehmainen Janne 47:22+14:516:40
44.Manninen Jari 47:22+14:516:40
45.Liinamaa OlliPohjant47:39+15:086:42
46.Rahko JaakkoLaiVe47:52+15:216:44
47.Yliheikkilä JaakkoRoNMKY48:11+15:406:47
48.Rousu SeppoAlatPi48:57+16:266:53
49.Järnfors Janne 49:04+16:336:54
50.Mäkinen JuhaniSalRe49:23+16:526:57
51.Ruotsalainen KeijoOYUS49:38+17:076:59
52.Hanhela MaunoHaHe49:57+17:267:02
53.Lassi Janne 50:23+17:527:05
54.Järvenpää RaimoIisu50:54+18:237:10
55.Rämö Jouko 51:39+19:087:16
56.Huusko HannuPelPo52:36+20:057:24
57.Matti Niemelä 52:42+20:117:25
58.Halonen TeroKoskRi52:44+20:137:25
59.Rahtu Esa 53:14+20:437:29
60.Pasi LalliHaHe53:52+21:217:35
61.Saariniemi Pekka 54:39+22:087:41
62.Passoja Matti 55:26+22:557:48
63.Pokela RistoPohjant55:50+23:197:51
64.Alamursula JuhaNOKIA59:07+26:368:19
65.Kaimio Auvo 59:08+26:378:19
66.Kenttälä Janne 59:23+26:528:21
67.Järvinen SeppoOuTa59:25+26:548:22
68.Kivelä Janne 62:44+30:138:50
69.Oikarinen MattiAlatPi63:08+30:378:53
70.Norrkniivilä MarttiPulkPo63:43+31:128:58
71. 71:32+39:0110:04
Kannala Juho 51:04 7:11
B-rata, naiset 4.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Tohmala Maarit 30:45 6:24
2.Rahko Saana-MariaPohjant32:30+1:456:46
3.Anna-Riika LithoviusLNK34:00+3:157:05
4.Leskelä MaaritOSVA35:15+4:307:20
5.Liinamaa JohannaPohjant37:29+6:447:48
6.Väärälä MaritaRaPe37:50+7:057:52
7.Kosola ElliPohjant38:36+7:518:02
8.Ruotsalainen HannaSiSe38:42+7:578:03
9.Lamberg Anja-ReenaSalRe41:43+10:588:41
10.Väänänen MerviOYS/Vapari42:05+11:208:46
11.Skog Anu 43:23+12:389:02
12.Remes MinnaOsVa44:35+13:509:17
13.Leinonen Sirkka-liisaPohjant44:44+13:599:19
14.Virtanen Tanja 44:48+14:039:20
15.Jokela RiittaYlikNM44:59+14:149:22
16.Lämsä SoiliYlikNM45:09+14:249:24
17.Kinnula IrmaOYS/Vapari46:55+16:109:46
18.Pelkonen MaijaOSVA49:14+18:2910:15
19.Niva Tuulia 50:08+19:2310:26
20.Sillanpää ElinaPohjant50:34+19:4910:32
Marjakangas Elina 38:51 8:05
Lithovius Aino-Eeva 45:17 9:26
B-rata, miehet 4.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Laurila Mika 28:20 5:54
2.Myllymaa KaukoOulRe28:44+0:245:59
3.Tapaninaho KaleviONMKY28:58+0:386:02
4.Ojala Sami 29:33+1:136:09
5.Rahkola EeroOulRe29:46+1:266:12
6.Tolonen RaineKiiMu30:00+1:406:15
7.Ingerttilä PenttiLaiVe30:41+2:216:23
8.Wuotila MikaP-V30:46+2:266:24
9.Fredriksson KajPohjant30:48+2:286:25
10.Hourula IsmoOsVa30:56+2:366:26
11.Nummi EinoLaiVe30:57+2:376:26
12.Heikkinen Pasi 31:22+3:026:32
13.Lampi JuhaLNM31:27+3:076:33
14.Toropainen PauliONMKY32:02+3:426:40
15.Alalahti JaakkoONMKY32:13+3:536:42
16.Siirilä JukkaLohiRa32:13+3:536:42
17.Heikkinen Jaakko 32:18+3:586:43
18.Kinnunen Antti 32:39+4:196:48
19.Juuso HannuOYUS32:44+4:246:49
20.Jussila PenttiONMKY32:47+4:276:49
21.Mikkonen Aku 33:16+4:566:55
22.Lieto Pasi 33:29+5:096:58
23.Lax ErkkiPohjant33:39+5:197:00
24.Huhtala Jari 33:40+5:207:00
25.Pelkonen ToivoYlikNM34:44+6:247:14
26.Pöyry TuomasMuhU34:46+6:267:14
27.Vaarala Harri 34:50+6:307:15
28.Kivinen Janne 35:01+6:417:17
29.Lamu MikaYlivKu35:06+6:467:18
30.Huotari MattiPohjant36:00+7:407:30
31.Juutinen MikkoKoPa36:00+7:407:30
32.Vaarala Janne 36:22+8:027:34
33.Väisänen Mikko 36:33+8:137:36
34.Pietiläinen ErkkiPeRa36:38+8:187:37
35.Kukkohovi ReinoOSVA36:55+8:357:41
36.Ilmonen Markus 37:16+8:567:45
37.Isojärvi MikaOsVa37:23+9:037:47
38.Aarnio Janne 37:27+9:077:48
39.Suhonen Kauko 37:34+9:147:49
40.Kurttila Pentti 37:52+9:327:53
41.Miettinen Timo 37:58+9:387:54
42.Takkinen EskoKiimU38:08+9:487:56
43.Martikainen ErkkiKosKRi38:19+9:597:58
44.Jokela TimoOY38:52+10:328:05
45.Koivumaa SeppoVaKa38:54+10:348:06
46.Sandberg Samuli 39:01+10:418:07
47.Rahkola AnttiOulRe39:08+10:488:09
48.Tahkokorpi Jukka 39:14+10:548:10
49.Nissinen Kari 39:17+10:578:11
50.Juutinen HannuPohjant39:22+11:028:12
51.Mähönen SeppoPeRa39:28+11:088:13
52.Iisakka Samppa 39:29+11:098:13
53.Ponkala Jaakko 39:33+11:138:14
54.Lampi MattiLNM39:46+11:268:17
55.Manninen MarkkuPeRa40:27+12:078:25
56.Korhonen HannuVePo42:54+14:348:56
57.Korkalo JormaPohjant43:07+14:478:58
58.Vattukumpu Mauno 44:36+16:169:17
59.Aho Kimmo 45:39+17:199:30
60.Kaikkonen Kari 46:02+17:429:35
61.Mäkelä Pekka 46:05+17:459:36
62.Haverinen Risto 46:31+18:119:41
63.Pietilä Jorma 46:51+18:319:45
64.Anttila Vesa 47:35+19:159:54
65.Okkonen Jaakko 47:46+19:269:57
66.Timo Rantakokko 47:58+19:389:59
67.Kinnunen Matti 49:29+21:0910:18
68.Raekallio Juuso 53:19+24:5911:06
69.Oikarinen Jorma 54:29+26:0911:21
70.Aska Hannu 55:58+27:3811:39
71.Laurila Petri 58:51+30:3112:15
Nikula ReinoOuTa36:41 7:38
Pyky EskoKiimU44:20 9:14
C-rata, naiset 3.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jortama LauraPohjant25:16 7:13
2.Karjalainen VeeraPohjant29:31+4:158:26
3.Kosola EveliinaPohjant30:55+5:398:50
4.Marika Mikkonen 31:40+6:249:02
5.Rahko LeenaPohjant34:37+9:219:53
6.Kolehmainen Eeva-Maija 34:55+9:399:58
7.Herronen TarjaOYS/Vapari35:10+9:5410:02
8.Ponkala Pirkko 36:12+10:5610:20
9.Leskinen Anne 36:17+11:0110:22
10.Ruuska RauniOsVa37:02+11:4610:34
11.Autio Kaija 38:24+13:0810:58
12.Kuula Ritva 38:34+13:1811:01
13.Korkiakoski Mervi 38:39+13:2311:02
14.Holappa ArjaLaiVe38:59+13:4311:08
15.Kemppainen Anu 39:58+14:4211:25
16.Leppänen Katri 40:28+15:1211:33
17.Elme Anna-Leena 41:09+15:5311:45
18.Niva Johanna 41:15+15:5911:47
19.Nikula IrmaOuTa41:59+16:4311:59
20.Korpioja Anita 42:28+17:1212:08
21.Murtomaa Mari 43:53+18:3712:32
22.Muilu Riina 44:19+19:0312:39
23.Virtanen Ella 45:44+20:2813:04
24.Kyllönen SannaPohjant45:46+20:3013:04
25.Partanen AnneliOUS/VAPARI48:43+23:2713:55
26.Kangasmaa Kaisa 51:00+25:4414:34
27.Koivula Riikka 56:42+31:2616:12
28.Remes Mirja 58:05+32:4916:35
29.Riala Kaisa 58:39+33:2316:45
30.Näsä Saara 67:52+42:3619:23
C-rata, miehet 3.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Puurunen JormaOYUS22:11 6:20
2.Runtti YrjöKiimU24:36+2:257:01
3.Jurvakainen HeinoKiimU25:46+3:357:21
4.Rahko JuhoLaiVe26:15+4:047:30
5.Leskinen Kalle 26:17+4:067:30
6.Alasaarela JormaKiimU27:10+4:597:45
7.Kivinen Juhani 27:38+5:277:53
8.Leskinen Otto 28:01+5:508:00
9.Mattila SeppoKoskRi28:43+6:328:12
10.Tolonen IlkkaPeRa29:04+6:538:18
11.Kaakinen EetuOsVa29:42+7:318:29
12.Holappa RaimoOulu29:55+7:448:32
13.Kariniemi HeikkiPeRa31:05+8:548:52
14.Heikkinen Ville 32:41+10:309:20
15.Vartiainen SuloKiimU33:33+11:229:35
16.Herronen Jouni 35:20+13:0910:05
17.Malila Matti 35:25+13:1410:07
18.Herajärvi MikkoP-V35:45+13:3410:12
19.Karjalainen Mika 36:30+14:1910:25
20.Leskinen Jouko 36:37+14:2610:27
21.Järvelä Kalevi 37:18+15:0710:39
22.Kankainen IlmariORUK39:15+17:0411:12
23.Leinonen Raimo 39:19+17:0811:14
24.Kukkola AlpoPohjant39:48+17:3711:22
25.Smart MikaelHaHe40:42+18:3111:37
26.Tiittanen Erkki 42:29+20:1812:08
27.Fronderius Tero 45:02+22:5112:52
28.Havas MarttiOYUS45:08+22:5712:53
29.Manninen RasmusOsVa45:16+23:0512:56
30.Manninen EeroOsVa45:16+23:0512:56
31.Kaakinen Pentti 46:06+23:5513:10
32.Juntunen Väinö 47:02+24:5113:26
33.Mankinen Juhani 49:46+27:3514:13
34.Arkkola Antti 49:58+27:4714:16
35.Huotari EsaPohjant51:32+29:2114:43
36.Kaakinen KaunoOsVa55:37+33:2615:53
37.Koivula IlkkaPohjant56:49+34:3816:14
38.Rutanen HenriPohjant67:24+45:1319:15
D-rata, naiset 2.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Fredriksson CaritaPohjant18:46 8:09
2.Käsmä SallaOulu22:03+3:179:35
3.Jenni Keränen 22:46+4:009:53
4.Jutila Henna 25:53+7:0711:15
5.Krongvist PilviPohjant28:58+10:1212:35
6.Jutila Heidi 36:33+17:4715:53
7.Höglund VilmaHaHe40:59+22:1317:49
8.Backman SaanaIiY46:46+28:0020:20
9.Pietiläinen MeeriPeRa54:51+36:0523:50
10.Leskelä Marjukka 57:36+38:5025:02
11.Leskelä Maiju 63:04+44:1827:25
12.Huotari MaijaPohjant69:23+50:3730:10
13.Ainassaari Aino 71:29+52:4331:04
14.Ainassaari Anna 71:38+52:5231:08
Nygård PerheOpu37:15 16:11
D-rata, miehet 2.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Severi KarjalainenPohjant15:32 6:45
2.Räisänen HarriKiimU20:41+5:098:59
3.Pernu JereOuTa23:51+8:1910:22
4.Pyhtilä Mauno 27:55+12:2312:08
5.Ronkainen Lauri 29:41+14:0912:54
6.Isojärvi LauriOsVa40:37+25:0517:39
7.Sneck Atte 41:50+26:1818:11
8.Määttä JuhoRaPe42:29+26:5718:28
9.Leskelä Ville 52:45+37:1322:56
10.Lahtinen Paulus 52:52+37:2022:59
11. 54:20+38:4823:37
12.Repo Olli 70:44+55:1230:45
Leskelä Juho 54:28 23:40
Pyöräsuunnistus, A-rata, naiset 10.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lampela AnitaRantsRa72:32 7:15
Pyöräsuunnistus, A-rata, miehet 10.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Paksumahat 49:55 4:59
2.Sillanpää TommiPohjant55:19+5:245:31
3.Kaikkonen Hannu 55:23+5:285:32
4.Jaako NiinaLänRa58:07+8:125:48
5.Ovaska Kimmo 58:54+8:595:53
6.Lampela PekkaRantsRa62:41+12:466:16
7.Alalahti JaakkoONMKY64:27+14:326:26
8.Toivonen Valtteri 65:49+15:546:34
Pyöräsuunnistus, B-rata, miehet 7.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Laitila VesaPeRa57:10 8:10
2.Väänänen Ari 59:24+2:148:29
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Walling Anniina 8:19 -
2.Ovaska Heli 23:33+15:14-
3.Liinamaa Ella 25:44+17:25-
4.Liinamaa Venla 25:46+17:27-
5.Liinamaa HelmiPohjant25:59+17:40-

Lisää kommentti

Kommentit

Ei vielä kommentteja.