Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
20.6.2006
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Isokangas
Opastus
Sangijoen tietä nro 8331, noin 13 km (luonnonsuojelualue) - Näytä kartalla
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
205
Tulokset päivitetty
2.6.2014 20:22

Tulokset

A-rata, naiset 7.76 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haajanen SatuPohjant57:38 7:25
2.Palmi Sara 70:25+12:479:04
3.Nurmikumpu MelinaKoskRi71:45+14:079:14
4.Ruuska AnniKoskRi83:13+25:3510:43
5.Väänänen MerviOYS/Vapari101:11+43:3313:02
A-rata, miehet 7.76 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kivelä MattiPohjant37:08 4:47
2.Väänänen Vesa-VillePohjant46:36+9:286:00
3.Karppinen TimoPohjant50:07+12:596:27
4.Westerholm LasseVePo52:09+15:016:43
5.Partanen Pekka 53:10+16:026:51
6.Posti HarriKoskRi53:28+16:206:53
7.Huuhka Kai 54:00+16:526:57
8.Näppä Risto 54:41+17:337:02
9.Kaasinen AulisPohjant54:53+17:457:04
10.Kemppainen VesaIisu55:09+18:017:06
11.Säily Tuomas 55:47+18:397:11
12.Kolehmainen Janne 56:28+19:207:16
13.Tervo ArhiONMKY56:50+19:427:19
14.Rahko SampoPohjant57:53+20:457:27
15.Matti Hokkanen 60:08+23:007:44
16.Väänänen ArttuPohjant60:39+23:317:48
17.Paakkolavaara Mikko 61:09+24:017:52
18.Tikkanen JukkaPohjant62:26+25:188:02
19.Takkinen Jukka 62:34+25:268:03
20.Saarinen Tero 62:42+25:348:04
21.Halonen TeroKoskRi63:39+26:318:12
22.Niemelä Matti 63:39+26:318:12
23.Soppela EsaPI64:07+26:598:15
24.Ruotsalainen KeijoOYUS68:48+31:408:51
25.Lalli Pasi 74:48+37:409:38
26.Heikkinen Markku 84:03+46:5510:49
Tölli Marko 58:54 7:35
Ojala Kai 0:00 0:00
B-rata, naiset 5.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahko Saana-MariaPohjant40:23 7:55
2.Väänänen SariKoskRi41:07+0:448:03
3.Lithovius Anna-RiikkaLNK43:22+2:598:30
4.Käkelä MaijaOYS/Vapari43:29+3:068:31
5.Lax SaraPohjant44:15+3:528:40
6.Tirkkonen AnniOYS/Vapari44:34+4:118:44
7.Lithovius Aino-Eeva 45:19+4:568:53
8.Jokela RiittaYlikNM48:03+7:409:25
9.Lämsä SoiliYlikNM48:16+7:539:27
10.Kuittinen-Jussila Marjukka 51:08+10:4510:01
11.Loukusa RiittaOSVA51:46+11:2310:09
12.Niva TuuliaOsVa53:17+12:5410:26
13.Lotvonen EssiLaiVe53:46+13:2310:32
14.Kinnula IrmaOYS/Vapari54:31+14:0810:41
15.Sillanpää ElinaPohjant55:05+14:4210:48
16.Maunu Susanna 57:44+17:2111:19
17.Vähänen Kaisa 58:17+17:5411:25
18.Aikio OutiOYS/Vapari59:15+18:5211:37
19.Herronen TarjaOYS/Vapari61:04+20:4111:58
B-rata, miehet 5.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kinnula AhtiKEV30:58 6:04
2.Keinänen KimmoIisu31:25+0:276:09
3.Kotaniemi Juha 33:29+2:316:33
4.Haajanen Veli-Pekka 33:38+2:406:35
5.Merilä SeppoOYUS33:53+2:556:38
6.Konttajärvi SeppoOYS/Vapari34:07+3:096:41
7.Mäkinen JuhaniSalRe34:11+3:136:42
8.Salovaara HeikkiPohjant34:42+3:446:48
9.Siirilä Jukka 35:32+4:346:58
10.Haapaniemi NiiloHaHe35:42+4:447:00
11.Haajanen JuhaPohjant35:53+4:557:02
12.Lukkarinen OlaviPohjant36:07+5:097:04
13.Martikainen ErkkiKosKRi36:23+5:257:08
14.Heikkinen Jaakko 36:23+5:257:08
15.Hassinen JuhaPohjant36:25+5:277:08
16.Aho Kimmo 36:33+5:357:10
17.Saloranta Seppo 36:47+5:497:12
18.Huhtala Jari 37:02+6:047:15
19.Alalahti JaakkoONMKY37:04+6:067:16
20.Nikula ReinoOuTa37:15+6:177:18
21.Hannu Aska 37:40+6:427:23
22.Pietiläinen ErkkiPeRa38:07+7:097:28
23.Kukkohovi ReinoOSVA38:20+7:227:30
24.Takkinen EskoKiimU38:42+7:447:35
25.Rahkola EeroOulRe38:53+7:557:37
26.Lieto Pasi 38:55+7:577:37
27.Haverinen Eero 39:02+8:047:39
28.Hekkala Urpo 39:17+8:197:42
29.Lax ErkkiPohjant39:43+8:457:47
30.Lamu MikaYlivKu39:52+8:547:49
31.Haverinen Erkki 39:57+8:597:50
32.Alahuhtala Mikko 40:04+9:067:51
33.Sillanpää TommiPohjant40:10+9:127:52
34.Martikainen SampsaKoskRi40:14+9:167:53
35.Wuotila MikaPV40:26+9:287:55
36.Jussila PenttiONMKY40:28+9:307:56
37.Sirviö Petri 40:42+9:447:58
38.Hourula IsmoOsVa40:55+9:578:01
39.Rahko MattiPohjant41:07+10:098:03
40.Rahkola AnttiOulRe41:08+10:108:03
41.Puurunen ReijoOuTa42:11+11:138:16
42.Alakuijala Erkki 42:27+11:298:19
43.Parkkinen PekkaPohjant42:50+11:528:23
44.Juutinen MikkoKoPa42:53+11:558:24
45.Mähönen SeppoPeRa43:10+12:128:27
46.Kivinen Janne 43:10+12:128:27
47.Jurvakainen HeinoKiimU43:53+12:558:36
48.Ponkala Jaakko 43:58+13:008:37
49.Koivumaa SeppoVaKa44:08+13:108:39
50.Isojärvi MikaOsVa44:33+13:358:44
51.Raudaskoski Heikki 44:48+13:508:47
52.Nissinen Janne 44:49+13:518:47
53.Iisakka Samppa 44:56+13:588:48
54.Miettinen Simo 45:01+14:038:49
55.Ilmonen Markus 45:07+14:098:50
56.Nissinen Kari 45:10+14:128:51
57.Terho Jari 46:04+15:069:01
58.Suomio Pekka 47:03+16:059:13
59.Jokela TimoOY47:07+16:099:14
60.Kurttila Pentti 47:14+16:169:15
61.Aarnio Janne 48:08+17:109:26
62.Sandberg Sami 48:14+17:169:27
63.Jäntti MattiPohjant48:35+17:379:31
64.Manninen MarkkuPeRa49:23+18:259:40
65.Vattukumpu Mauno 51:26+20:2810:05
66.Junttila Juha 51:36+20:3810:07
67.Toppari Pekka 53:08+22:1010:25
68.Kinnunen Matti 54:04+23:0610:36
69.Korkalo JormaPohjant55:45+24:4710:55
70.Manninen EeroOsVa56:27+25:2911:04
71.Herronen Jouni 60:41+29:4311:53
72.Oikarinen Jorma 63:43+32:4512:29
Piikivi Olli 0:00 0:00
C-rata, naiset 3.69 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hokajärvi RailiPohjant31:17 8:28
2.Ruotsalainen MariRa-Ru34:11+2:549:15
3.Koskela Jaana 37:48+6:3110:14
4.Isotalus Anita 41:03+9:4611:07
5.Kemppainen Anu 41:09+9:5211:09
6.Hanhela RailiKiimU41:17+10:0011:11
7.Toppila Riikka 41:20+10:0311:12
8.Rautioaho Aulikki 42:33+11:1611:31
9.Holmi Milja 44:16+12:5911:59
10.Kelhä Jenni 44:38+13:2112:05
11.Lind Kaisu 44:52+13:3512:09
12.Korkiakoski Mervi 46:49+15:3212:41
13.Nikula IrmaOuTa47:09+15:5212:46
14.Kuula Ritva 47:13+15:5612:47
15.Ponkala Pirkko 47:27+16:1012:51
16.Kolehmainen Eeva-Maija 48:39+17:2213:11
17.Lukkarinen Riitta 50:21+19:0413:38
18.Näsi Katariina 51:42+20:2514:00
19.Liikala Liisa 55:29+24:1215:02
20.Kujala Annika 57:56+26:3915:42
21.Välimäki Marja 64:13+32:5617:24
22.Kurttila Riikka 67:17+36:0018:14
23.Pöykkölä Hannele 72:14+40:5719:34
24.Saarela Leena 96:35+65:1826:10
Näpänkangas UllaPohjant0:00 0:00
Yrjänä Marianne 0:00 0:00
C-rata, miehet 3.69 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pasi Jussila 21:09 5:43
2.Runtti YrjöKiimU27:32+6:237:27
3.Ruotsalainen JuhaRa-Ru28:20+7:117:40
4.Pitkänen RaimoOYUS29:57+8:488:06
5.Tuominen Juho 30:31+9:228:16
6.Hohtola Esa 30:53+9:448:22
7.Alasaarela JormaKiimU32:34+11:258:49
8.Mikkonen ErkkiKoskRi39:07+17:5810:36
9.Kivinen Juhani 39:10+18:0110:36
10.Kyhälä Kalle 39:27+18:1810:41
11.Heikkinen Ville 40:12+19:0310:53
12.Pyky EskoKiimU41:27+20:1811:13
13.Runtti Juhani 41:53+20:4411:21
14.Vartiainen SuloKiimU42:12+21:0311:26
15.Rautioaho Risto 42:34+21:2511:32
16.Moilanen AnttiOYS/Vapari43:12+22:0311:42
17.Kankainen IlmariORUK43:45+22:3611:51
18.Havas MarttiOYUS44:45+23:3612:07
19.Järvelä Kalevi 47:32+26:2312:52
20.Koivula Antero 50:41+29:3213:44
21.Koivula IlkkaPohjant50:46+29:3713:45
22.Frondelius Tero 53:33+32:2414:30
23.Kemppainen Harri 54:17+33:0814:42
24.Säily Jukka-Pekka 60:21+39:1216:21
Kauppila Osmo 0:00 0:00
Järvelä Teemu 0:00 0:00
Ojala Sami 0:00 0:00
D-rata, naiset 1.97 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Partanen Anneli 24:21 12:21
2.Näsi JuliaanaPohjant33:13+8:5216:51
3.Höglund VilmaHaHe33:49+9:2817:09
4.Näsi Aurora 36:09+11:4818:21
5.Sirvio Venla 42:19+17:5821:28
6.Kiimala Salla 44:06+19:4522:23
7.Ainassaari Anna 44:54+20:3322:47
8.Pietiläinen MeeriPeRa47:37+23:1624:10
D-rata, miehet 1.97 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Martikainen VilleKoskRi22:38 11:29
2.Parttanen Valtteri 23:35+0:5711:58
3.Huttala Teemu 26:25+3:4713:24
4.Ronkainen Lauri 26:52+4:1413:38
5.Pyhtilä Mauno 29:19+6:4114:52
6.Näsi JuhoPohjant36:01+13:2318:16
7.Rossi LauriPohjant36:09+13:3118:21
8.Martikainen PerttuKoskRi42:25+19:4721:31
9.Sirviö Pyry 43:09+20:3121:54
10.Sirviö Visa 44:26+21:4822:33
11.Isojärvi LauriOsVa45:46+23:0823:13
12.Westerholm Henri 48:59+26:2124:51
13.Westerholm Tomas 50:58+28:2025:52
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Mäkinen VeeraPohjant15:16 -
Lotvonen ArjaLaiVe76:48 -
Ruuska RauniOsVa18:01 -
Jaako Mikko 49:05 -
Sillanpää TopiPohjant41:23 -
Alakylmänen Anna-MariaLaive82:18 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Valtteri Partanen, 2006-06-21 09:49:33

    Elämäni eka "oikea" suunnistus.
    Olen 12v ja Aikuisten miesten sarjassa D-radalla toinen. Oli tosi
    mukava paikka suunnistaa, jäi hyvä mieli,varmaan suunnistan useamminkin nytten.