Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
1.8.2006
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Pikkarala
Opastus
Oulujoen eteläpuolen tieltä nro 22, 18 km Oulusta, Asemakyläntie - Näytä kartalla
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Kyllä
Suorituksia
252
Tulokset päivitetty
2.6.2014 20:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lotvonen MillaLaiVe48:34 7:42
2.Haajanen SatuPohjant49:56+1:227:55
3.Väänänen SariKoskRi50:56+2:228:05
4.Nummi MaaritLaive51:12+2:388:07
5.Lotvonen ArjaLaiVe53:16+4:428:27
6.Alakylmänen Anna-MariaLaiVe56:01+7:278:53
7.Marttinen MinnaVaKa63:56+15:2210:08
8.Orava JohannaPeRa68:07+19:3310:48
A-rata, miehet 6.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kivelä MattiPohjant29:36 4:41
2.Pukema JarnoOuTa35:56+6:205:42
3.Kakko KimmoIisu36:20+6:445:46
4.Runtti JanneVePo37:55+8:196:01
5.Grekelä HeikkiPohjant39:03+9:276:11
6.Airaksinen RistoOuTa39:24+9:486:15
7.Mäkinen SeppoPohjant39:27+9:516:15
8.Rahko SampoPohjant40:18+10:426:23
9.Tervo ArhiONMKY42:25+12:496:43
10.Säily Tuomas 42:29+12:536:44
11.Näsi JuhoPohjant42:31+12:556:44
12.Jurvakainen MikaKiimU42:33+12:576:45
13.Lotvonen MiikaLaiVe43:04+13:286:50
14.Jortama TimoPohjant43:12+13:366:51
15.Viman JanekKiimU43:27+13:516:53
16.Paavola Ollli-PekkaVePo43:40+14:046:55
17.Korhonen MarkoYlämPy43:58+14:226:58
18.Westerholm LasseVePo44:00+14:246:59
19.Rahko JaakkoLaiVe44:30+14:547:03
20.Pesonen Jaakko 44:35+14:597:04
21.Väänänen ArttuPohjant44:38+15:027:05
22.Kolehmainen Janne 45:10+15:347:10
23.Tuohimaa EskoONMKY45:46+16:107:15
24.Hautala MattiPohjant46:12+16:367:20
25.Pesonen SamiLaVe46:22+16:467:21
26.Kaasinen AulisPohjant46:38+17:027:24
27.Lotvonen KariLaiVe46:47+17:117:25
28.Mäkinen JuhaniSalRe47:19+17:437:30
29.Väänänen Vesa-VillePohjant47:59+18:237:36
30.Grekelä AnttiHaHe47:59+18:237:36
31.Ruotsalainen KeijoOYUS48:41+19:057:43
32.Merilä SeppoOYUS48:45+19:097:44
33.Huuhka KaiKiimU49:16+19:407:49
34.Kotaniemi Juha 49:46+20:107:53
35.Parkkinen PekkaPohjant50:12+20:367:58
36.Kilpeläinen VeikkoVaKa50:22+20:467:59
37.Järnfors Janne 50:47+21:118:03
38.Hokkanen Matti 51:15+21:398:08
39.Luodonpää RistoAlatPi51:30+21:548:10
40.Wuotila MikaPV52:36+23:008:20
41.Nummi EinoLaiVe52:38+23:028:21
42.Lax ErkkiPohjant52:53+23:178:23
43.Kinnunen Mikko 53:04+23:288:25
44.Rämö Jouko 53:31+23:558:29
45.Saarinen Tero 54:07+24:318:35
46.Aarnio Janne 54:12+24:368:36
47.Kauma Heikki 54:29+24:538:38
48.Merilä Alpo 57:48+28:129:10
49.Sandberg Samuli 58:33+28:579:17
50.Suomio Pekka 60:42+31:069:38
51.Kurttila Pentti 61:24+31:489:44
52.Karppinen JoukoLaive61:36+32:009:46
53.Karppinen AleksiLaive61:49+32:139:48
54.Markku Heikkinen 65:53+36:1710:27
55.Kinnunen Matti 71:52+42:1611:24
56.Alaräisänen Antti 72:58+43:2211:34
57.Keränen Ville 76:06+46:3012:04
58.Putila RistoNOKIA78:51+49:1512:30
59.Koppelo Toni 88:44+59:0814:05
Antikainen Teemu 56:19 8:56
Lumme Henri 83:22 13:13
B-rata, naiset 5.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Silventoinen UllaPohjant35:49 7:01
2.Kosola ElliPohjant39:22+3:337:43
3.Runtti MerjaYlikNM40:00+4:117:50
4.Tohmola Maarit 40:46+4:577:59
5.Miilukangas SoiliSalRe42:37+6:488:21
6.Rahko JenniLaiVe43:38+7:498:33
7.Halme RitvaKiimU43:49+8:008:35
8.Käkelä MaijaOYS/Vapari45:06+9:178:50
9.Jortama LauraPohjant45:45+9:568:58
10.Lax EssiPohjant46:14+10:259:03
11.Hokajärvi RailiPohjant48:13+12:249:27
12.Jortama PirjoPohjant48:23+12:349:29
13.Aikio OutiOYS/Vapari53:38+17:4910:30
14.Väänänen MerviOYS/Vapari54:40+18:5110:43
15.Mauno Susanna 56:11+20:2211:00
16.Pelkonen MaijaOSVA62:14+26:2512:12
17.Hakala Johanna 62:41+26:5212:17
18.Ruuska RauniOsVa69:49+34:0013:41
19.Vähänen Kaisa 77:30+41:4115:11
Mattila PirkkoOYS/Vapari0:00 0:00
Sillanpää ElinaPohjant0:00 0:00
B-rata, miehet 5.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kosola VillePohjant28:54 5:40
2.Karjalainen PasiIisu29:53+0:595:51
3.Tapaninaho KaleviONMKY33:47+4:536:37
4.Lind Johan 33:56+5:026:39
5.Rahkola EeroOulRe34:33+5:396:46
6.Ojala Kai 34:59+6:056:51
7.Alahuhtala Mikko 35:22+6:286:56
8.Myyryläinen Seppo 35:56+7:027:02
9.Pitkänen RaimoOYUS36:20+7:267:07
10.Lukkarinen OlaviPohjant37:12+8:187:17
11.Juuso HannuOYUS37:49+8:557:24
12.Pietiläinen ErkkiPeRa37:59+9:057:26
13.Kukkohovi ReinoOSVA38:06+9:127:28
14.Tohmola JuhaOYS/Vapari38:28+9:347:32
15.Haapaniemi NiiloHaHe38:37+9:437:34
16.Vaarala Harri 39:01+10:077:39
17.Paananen Jarmo 39:09+10:157:40
18.Ingerttilä PenttiLaiVe39:11+10:177:40
19.Takkinen EskoKiimU39:16+10:227:41
20.Lamu MikaYlivKu39:31+10:377:44
21.Kariniemi Markku 39:54+11:007:49
22.Leinonen Janne 40:12+11:187:52
23.Leinonen Marko 40:16+11:227:53
24.Tahkokorpi Jukka 40:27+11:337:55
25.Terho Jari 40:41+11:477:58
26.Parkkinen JussiPohjant41:16+12:228:05
27.Anttonen VeikkoKiimU41:35+12:418:09
28.Rahko MattiPohjant42:43+13:498:22
29.Holmi Lauri 42:52+13:588:24
30.Uusimaa Markku 43:13+14:198:28
31.Heikkinen Timo 43:33+14:398:32
32.Puurunen ReijoOuTa43:38+14:448:33
33.Kotaniemi Pasi 43:47+14:538:35
34.Pöykkölä Jouko 44:24+15:308:42
35.Saastamoinen Hannu 44:33+15:398:44
36.Vedenpää Hannu 45:01+16:078:49
37.Rahko JuhoLaiVe45:15+16:218:52
38.Hekkala Urpo 45:21+16:278:53
39.Nikula ReinoOuTa46:11+17:179:03
40.Mustanoja Marko 46:49+17:559:10
41.Suhonen Kauko 47:30+18:369:18
42.Mähönen SeppoPeRa47:42+18:489:21
43.Tervaskanto MikaelKoskRi48:04+19:109:25
44.Lehmusvuo Eetu 48:43+19:499:33
45.Kivinen Janne 49:47+20:539:45
46.Haapasalo PerttiMuhU50:09+21:159:50
47.Piiroinen Ilkka 50:53+21:599:58
48.Iisakka Samppa 51:12+22:1810:02
49.Häyrinen Mikko 51:31+22:3710:06
50.Herronen Jouni 51:56+23:0210:10
51.Heikkinen Ville 52:26+23:3210:16
52.Närä Petteri 52:51+23:5710:21
53.Leskinen Kalle 53:49+24:5510:33
54.Leskinen Jouko 53:53+24:5910:33
55.Koivula RaunoRaPe54:59+26:0510:46
56.Korkalo JormaPohjant56:21+27:2711:02
57.Hirvelä ReijoPunKu57:34+28:4011:17
58.Inkinen Kalervo 59:45+30:5111:42
59.Leskinen Otto 60:13+31:1911:48
60.Manninen MarkkuPeRa60:46+31:5211:54
61.Ådegard Kim 61:02+32:0811:58
62.Rotonen Jorma 61:15+32:2112:00
63.Nikkanen Markku 68:17+39:2313:23
64.Häyrunen Pasi 71:42+42:4814:03
C-rata, naiset 3.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kiili Annemari 33:13 9:46
2.Korpi Virpi 34:29+1:1610:08
3.Lämsä SoiliYlikNM34:43+1:3010:12
4.Väisänen Marja 35:53+2:4010:33
5.Aitio Kaija 36:49+3:3610:49
6.Ruotsalainen MariRa-Ru37:33+4:2011:02
7.Karjalainen VeeraPohjant39:06+5:5311:30
8.Pietras Nadine 40:10+6:5711:48
9.Kemppainen Anu 40:15+7:0211:50
10.Hokajärvi TuulaOYS/Vapari42:03+8:5012:22
11.Holappa Arja 43:23+10:1012:45
12.Nikula IrmaOuTa44:11+10:5812:59
13.Vasala Johanna 44:39+11:2613:07
14.Sorvari PirkkoOSVA47:19+14:0613:55
15.Märsynaho Maaret 47:57+14:4414:06
16.Piirainen Satu 53:18+20:0515:40
17.Kelhä Jenni 55:31+22:1816:19
18.Nuutinen Leena 59:36+26:2317:31
19.Hautala TuulaPohjant59:38+26:2517:32
20.Sulisalo Katja 64:56+31:4319:05
21.Saarela Leena 66:11+32:5819:27
22.Pietiläinen MeeriPeRa70:01+36:4820:35
Kukkonen Aino 65:50 19:21
Välimäki Sini 0:00 0:00
Tervo Minna 0:00 0:00
C-rata, miehet 3.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mäntykenttä HannuOYUS27:43 8:09
2.Runtti YrjöKiimU29:40+1:578:43
3.Vasala Jussi 30:47+3:049:03
4.Halonen PauliOulRe31:12+3:299:10
5.Tolonen IikkaPeRa32:33+4:509:34
6.Kariniemi HeikkiPeRa32:39+4:569:36
7.Kivinen Juhani 32:43+5:009:37
8.Hohtola Esa 33:23+5:409:49
9.Karppinen JariOuTa33:44+6:019:55
10.Vuotikka Antti-Jussi 34:18+6:3510:05
11.Kaimio AuvoIisu34:26+6:4310:07
12.Rautioaho Risto 36:14+8:3110:39
13.Kosola VeijoPohjant37:35+9:5211:03
14.Kurkela Aarno 38:22+10:3911:17
15.Käyrä MikkoTahkis38:25+10:4211:17
16.Tiittonen Erkki 41:39+13:5612:15
17.Ojala Erkki 42:05+14:2212:22
18.Ritola RaimoPohjant42:17+14:3412:26
19.Kunnari Esa 42:46+15:0312:34
20.Manninen EeroOsVa43:03+15:2012:39
21.Nissinen Niko 44:08+16:2512:58
22.Parkkinen VillePohjant47:02+19:1913:50
23.Havas MarttiOYUS48:38+20:5514:18
24.Riekki Jari 49:55+22:1214:40
25.Smart Mikael 52:08+24:2515:20
26.Harri TapioKiimU54:30+26:4716:01
27.Turunen ViljoIisu54:49+27:0616:07
28.Laakonen Sauli 92:43+65:0027:16
Tapio MattiKiimU0:00 0:00
Patana Timo 0:00 0:00
Kerola PenttiKiimU0:00 0:00
Säily Jukka-Pekka 0:00 0:00
D-rata, naiset 2.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kela Elisa 29:58 11:31
2.Partanen Anneli 31:29+1:3112:06
3.Karppinen Sanna-MariaOuTa38:28+8:3014:47
4.Säkkinen EmmaOuTa38:29+8:3114:48
5.Kylmäluoma LeilaOuTa38:42+8:4414:53
6.Näsi Katariina 42:33+12:3516:21
7.Näsi JuliaanaPohjant42:54+12:5616:30
8.Aantsinki MirjaVePo42:56+12:5816:30
9.Höglund VilmaHaHe48:20+18:2218:35
10.Hoikkaniemi MarikaKiimU48:49+18:5118:46
11.Sirvio Venla 52:55+22:5720:21
12.Piippo Milena 52:58+23:0020:22
13.Kauppila Veera 53:27+23:2920:33
14.Huovinen Minna 54:05+24:0720:48
15.Leskelä Maiju 62:49+32:5124:09
16.Leskelä Marjukka 67:42+37:4426:02
17.Pirkola Iisa 78:20+48:2230:07
D-rata, miehet 2.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pyhtilä Mauno 39:48 15:18
2.Rimpiläinen JoonasOsVa47:01+7:1318:05
3.Ronkainen Lauri 48:37+8:4918:41
4.Kauppila Taneli 51:40+11:5219:52
5.Huhka Mikko 60:23+20:3523:13
6.Mäenpää Henri 62:38+22:5024:05
7.Kokko Perhe 77:32+37:4429:49
Pyöräsuunnistus, A-rata, naiset 8.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Silventoinen UllaPohjant67:37 7:41
2.Jaako NiinaLänRa77:54+10:178:51
3.Laitinen MariaYlikNM79:43+12:069:03
4.Palmi Sara 91:58+24:2110:27
Pyöräsuunnistus, A-rata, miehet 8.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ojala Kai 53:01 6:01
2.Lukkarinen MikkoPohjant57:52+4:516:34
3.Toivonen ValtteriOH60:15+7:146:50
4.Sillanpää TommiPohjant60:49+7:486:54
5.Keskinarkaus JussiFC RuPu68:01+15:007:43
6.Veijovaara JormaPohjant87:36+34:359:57
7.Iivari Heikki 91:36+38:3510:24
8.Puttonen Jyrki 91:40+38:3910:25
9.Suorajärvi MauriPohjant104:58+51:5711:55
Alalahti JaakkoONMKY75:13 8:32
Aaro MikaPohjant74:33 8:28
Mäkinen SeppoPohjant0:00 0:00
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Juntunen Väinö 10:12 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Teuvo Heimonen, 2006-07-27 11:05:45

    Kilpailukeskuksen tarkempi sijainti: http://kansalaisen.kartta...rastit%201.8.&lang=FI

    Tarkkaavaisuutta junaradan ylitykseen tullessanne ja lähtiessänne. Tervetuloa.
  2. innokas, 2006-08-03 10:45:29

    hei, missä viipyvät tulokset?
  3. Webmaster, 2006-08-03 12:55:17

    Samaa ihmettelee allekirjoittanut :)
  4. Webmaster, 2006-08-03 12:59:43

    No juuri kun pääsin sanomasta, olivat saapuneet postilaatikkoon. Pistän sivuille tuota pikaa.