Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
12.9.2006
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Peuhu
Opastus
Oulunsalon keskustasta Lentokentäntieltä - Näytä kartalla
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Kyllä
Suorituksia
231
Tulokset päivitetty
2.6.2014 20:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lotvonen ArjaLaiVe51:17 8:16
2.Leskelä KatriKanSu51:27+0:108:17
3.Väänänen SariKoskRi52:33+1:168:28
4.Rahikkala HeidiPohjant55:25+4:088:56
5.Alakylmänen Anna-MariaLaiVe60:56+9:399:49
6.Kauppinen LiisaSuomRa62:43+11:2610:06
7.Reini KaarinaLapVi66:49+15:3210:46
8.Leskinen Anne 79:48+28:3112:52
A-rata, miehet 6.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kangas Hannu 37:12 6:00
2.Karjalainen PetriPohjant42:35+5:236:52
3.Katajisto Jukka-PekkaRasKu43:14+6:026:58
4.Merilä SeppoOYUS43:27+6:157:00
5.Westerholm LasseVePo43:29+6:177:00
6.Järvenpää MikaVesPo43:35+6:237:01
7.Hyvönen PanuPohjant43:36+6:247:01
8.Pajari TommiPohjant43:46+6:347:03
9.Pukema JarnoOuTa44:52+7:407:14
10.Siponen Kimmo 45:40+8:287:21
11.Kunnari Esa 45:54+8:427:24
12.Nuolioja VesaPeRa46:27+9:157:29
13.Niemelä Urpo 46:35+9:237:30
14.Lotvonen KariLaiVe46:44+9:327:32
15.Halonen VesaPohjant47:10+9:587:36
16.Löytynoja JanneNU47:27+10:157:39
17.Korhonen MarkoYlämPy47:33+10:217:40
18.Huuhka KaiKiimU47:59+10:477:44
19.Tuohimaa EskoONMKY48:14+11:027:46
20.Hepokangas EdvinLaiVe48:59+11:477:54
21.Ojala KaiPaksumahat49:01+11:497:54
22.Kolehmainen Janne 49:10+11:587:55
23.Kettunen Olli 49:34+12:227:59
24.Laurila Mika 49:41+12:298:00
25.Kosola VillePohjant50:04+12:528:04
26.Mäkelä JussiAV50:58+13:468:13
27.Mäkinen JuhaniSalRe51:01+13:498:13
28.Rossi JarmoPohjant51:02+13:508:13
29.Järnfors Janne 51:04+13:528:14
30.Kilpeläinen VeikkoVaKa51:54+14:428:22
31.Jortama TimoPohjant52:26+15:148:27
32.Ruotsalainen KeijoOYUS53:40+16:288:39
33.Kankaanpää RamiLapVi53:46+16:348:40
34.Hanhela MaunoHaHe53:56+16:448:41
35.Fredriksson KajPohjant54:08+16:568:43
36.Rämö Jouko 54:57+17:458:51
37.Savukoski Matti 56:16+19:049:04
38.Auvinen JuhaPieHi56:58+19:469:11
39.Saloranta Seppo 57:32+20:209:16
40.Puurunen ReijoOuTa57:34+20:229:17
41.Paasimaa TomiPuolRy59:11+21:599:32
42.Nikkanen Markku 59:29+22:179:35
43.Alamursula JuhaNOKIA61:09+23:579:51
44.Väyrynen Jarmo 62:06+24:5410:00
45.Aarnio Janne 62:43+25:3110:06
46.Putila RistoNOKIA65:00+27:4810:29
47.Markku Heikkinen 74:13+37:0111:58
48.Leskinen Jouko 79:38+42:2612:50
Nikula ReinoOuTa48:39 7:50
B-rata, naiset 4.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jortama LauraPohjant39:28 8:23
2.Kosola MarjaPohjant42:38+3:109:04
3.Jokela RiittaYlikNM46:33+7:059:54
4.Lämsä SoiliYlikNM46:48+7:209:57
5.Jokikokko TarjaOuTa47:35+8:0710:07
6.Saaranen SatuRasTiimi51:15+11:4710:54
7.Aikio OutiOYS/Vapari52:29+13:0111:10
8.Vähänen Kaisa 54:12+14:4411:31
9.Näsi KatariinaPohjant55:59+16:3111:54
10.Korpi Virpi 57:49+18:2112:18
11.Jortama PirjoPohjant59:18+19:5012:37
12.Lotvonen EssiLaiVe59:59+20:3112:45
13.Leinonen Sirkka-liisaPohjant62:47+23:1913:21
14.Fritzer Karin 78:45+39:1716:45
15.Ristilä Reija 98:50+59:2221:01
B-rata, miehet 4.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Matila TommiLänRa31:21 6:40
2.Tapaninaho KaleviONMKY35:32+4:117:33
3.Siirilä Jukka 37:41+6:208:01
4.Juuso HannuOYUS37:44+6:238:01
5.Lassi Janne 38:26+7:058:10
6.Ruokamo EeroONMKY38:30+7:098:11
7.Remsu MikkoOYS/Vapari39:36+8:158:25
8.Parkkinen JussiPohjant39:58+8:378:30
9.Rahkola EeroOulRe40:04+8:438:31
10.Kukkohovi ReinoOSVA40:41+9:208:39
11.Wuotila MikaPV40:59+9:388:43
12.Tikkanen Petteri 41:45+10:248:52
13.Koivumaa SeppoVaKa41:49+10:288:53
14.Väänänen Petri 41:55+10:348:55
15.Kivinen Janne 42:27+11:069:01
16.Lukkarinen OlaviPohjant42:42+11:219:05
17.Hukkanen Veujo 42:45+11:249:05
18.Laurila Petri 42:50+11:299:06
19.Parkkinen VillePohjant42:53+11:329:07
20.Huotari MattiPohjant43:20+11:599:13
21.Leinonen Marko 43:51+12:309:19
22.Kokko Jarno 43:55+12:349:20
23.Kauma HeikkiOYS/Vapari44:24+13:039:26
24.Isojärvi MikaOsVa45:10+13:499:36
25.Dahlbacka SebastianIk Kronan46:37+15:169:55
26.Pokela RistoPohjant46:38+15:179:55
27.Kurttila Pentti 47:02+15:4110:00
28.Lax ErkkiPohjant47:45+16:2410:09
29.Kotaniemi Pasi 47:55+16:3410:11
30.Jokela TimoOY48:03+16:4210:13
31.Korhonen HannuVePo48:05+16:4410:13
32.Sandberg Samuli 48:41+17:2010:21
33.Toppari PekkaOYS/Vapari48:49+17:2810:23
34.Tahkokorpi Jukka 49:22+18:0110:30
35.Holappa RaimoOulu49:31+18:1010:32
36.Järvelä TeemuOURL50:20+18:5910:42
37.Tuominen JuhoOUS/Vapari50:28+19:0710:44
38.Hoikka MarkoOUS/Vapari50:51+19:3010:49
39.Jäntti MattiPohjant52:19+20:5811:07
40.Ponkala Jaakko 52:31+21:1011:10
41.Uusitalo Miika 53:30+22:0911:22
42.Rantakokko Timo 55:12+23:5111:44
43.Okkonen Jaakko 56:09+24:4811:56
44.Sipilä Juha 57:44+26:2312:17
45.Savukoski Antti 58:23+27:0212:25
46.Koivula RaunoRaPe58:44+27:2312:29
47.Järvinen SeppoOuTa58:54+27:3312:31
48.Hiltunen Kalevi 59:21+28:0012:37
49.Häyrynen Mikko 61:26+30:0513:04
50.Häyrynen Esa 61:48+30:2713:08
51.Manninen EeroOsVa70:07+38:4614:55
52.Moilanen AnttiOYS/Vapari74:35+43:1415:52
53.Länsitie JanneUIFK79:00+47:3916:48
54.Toivainen Olavi 98:57+67:3621:03
C-rata, naiset 3.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Tirkkonen AnniOYS/Vapari28:22 8:06
2.Ruotsalainen MariRa-Ru32:09+3:479:11
3.Simola LottaOUS/Vapari33:07+4:459:27
4.Remes Hanna 35:39+7:1710:11
5.Mattila PirkkoOYS/Vapari35:49+7:2710:14
6.Wallin AnninaPolvU39:10+10:4811:11
7.Kosola EveliinaPohjant39:14+10:5211:12
8.Kinnula IrmaOYS/Vapari41:16+12:5411:47
9.Hilli Tuija 42:28+14:0612:08
10.Nissinen Marianne 43:26+15:0412:24
11.Karjalainen NooraPohjant44:48+16:2612:48
12.Heinonen Hanna-Kaisa 44:49+16:2712:48
13.Karppinen ElinaOuTa45:12+16:5012:54
14.Sorvari PirkkoOSVA45:44+17:2213:04
15.Huotari MaijaPohjant48:51+20:2913:57
16.Pohjola Päivi 50:11+21:4914:20
17.Ainassaari KaisuOsVa50:55+22:3314:32
18.Vasala JohannaUIFK51:10+22:4814:37
19.Ponkala Pirkko 51:12+22:5014:37
20.Huovinen Minna 51:50+23:2814:48
21.Nikula IrmaOuTa52:18+23:5614:56
22.Kelhä Jenni 55:39+27:1715:54
23.Lind Kaisu 55:43+27:2115:55
24.Herronen TarjaOYS/Vapari56:28+28:0616:08
25.Ukkonen Aino 62:51+34:2917:57
26.Saarela Leena 63:04+34:4218:01
27.Kolehmainen Eeva-Maija 88:11+59:4925:11
C-rata, miehet 3.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pitkänen RaimoOYUS24:51 7:06
2.Puurunen JormaOYUS27:01+2:107:43
3.Mönkkönen Anssi 29:43+4:528:29
4.Rahkola AnttiOulRe31:12+6:218:54
5.Kaimio AuvoIisu31:18+6:278:56
6.Ruotsalainen JuhaRa-Ru32:02+7:119:09
7.Paananen TomiPV33:46+8:559:38
8.Nissinen JussiOuTa34:13+9:229:46
9.Pelkonen ToivoYlikNM34:44+9:539:55
10.Kullervo NiiniketoONMKY35:38+10:4710:10
11.Rimpiläinen Antti 35:39+10:4810:11
12.Pietilä Jorma 36:25+11:3410:24
13.Vasala JussiUIFK38:58+14:0711:08
14.Herronen Jouni 39:06+14:1511:10
15.Karppinen AleksiLaive39:17+14:2611:13
16.Juutinen HannuPohjant39:25+14:3411:15
17.Nissinen Niko 39:33+14:4211:18
18.Kariniemi HeikkiPeRa39:40+14:4911:20
19.Saikkonen Toivo 40:42+15:5111:37
20.Pyky EskoKiimU43:43+18:5212:29
21.Tiittanen Erkki 46:41+21:5013:20
22.Turkka JussiIisu47:22+22:3113:32
23.Kivinen Juhani 47:29+22:3813:34
24.Kankainen IlmariORUK47:44+22:5313:38
25.Huotari EsaPohjant48:56+24:0513:58
26.Vattukumpu Mauno 54:09+29:1815:28
27.Manninen RasmusOsVa55:12+30:2115:46
28.Juntunen VäinöOYS/Vapari55:41+30:5015:54
29.Horsmanen Iiro 56:59+32:0816:16
30.Meriläinen Jussi 60:31+35:4017:17
31.Miesmaa Johannes 61:31+36:4017:34
32.Vadim Gurkalov 67:26+42:3519:16
33.Kaakinen Pertti 67:46+42:5519:21
34.Kaakinen KaunoOsVa85:41+60:5024:28
35.Huttunen Niilo-PekkaPohjant115:32+90:4133:00
Koivula IlkkaPohjant45:50 13:05
D-rata, naiset 1.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahko Saana-MariaPohjant9:27 6:18
2.Salmela JennaIisu13:36+4:099:04
3.Partanen AnneliOYS/Vapari17:18+7:5111:32
4.Fredriksson ErikaPohjant18:10+8:4312:06
5.Järvelä Maaria 23:52+14:2515:54
6.Näsi JuliaanaPohjant24:54+15:2716:36
7.Höglund VilmaHaHe27:47+18:2018:31
8.Huttunen KaisaRaSa71:49+62:2247:52
Aatsinki MirjaVePo22:27 14:58
D-rata, miehet 1.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rutanen Jakke 17:12 11:28
2.Partanen Valtteri 17:17+0:0511:31
3.Pyhtilä Mauno 24:11+6:5916:07
4.Rutanen HenriPohjant27:58+10:4618:38
5.Isojärvi LauriOsVa31:52+14:4021:14
6.Koivurova AnttiPV34:00+16:4822:40
7.Kiuru AugustiPV47:41+30:2931:47
Karjalainen JoonasPV50:47 33:51
Pyöräsuunnistus, A-rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mäkinen SeppoPohjant45:48 -
2.Ojala Kai 49:33+3:45-
3.Grekelä HeikkiPohjant49:41+3:53-
4.Hallila Tuomas 53:33+7:45-
5.Pietilä Sami 53:35+7:47-
6.Lukkarinen MikkoPohjant54:55+9:07-
7.Laitinen MariaYlikNM54:58+9:10-
8.Veijovaara JormaPohjant56:48+11:00-
9.Silventoinen UllaPohjant57:22+11:34-
10.Lind Matti 61:33+15:45-
11.Jaako NiinaLänRa61:35+15:47-
12.Rahko SampoPohjant62:30+16:42-
13.Alalahti JaakkoONMKY63:06+17:18-
14.Karstunen HannuYlivKu63:40+17:52-
15.Aatsinki JanneHaHe70:32+24:44-
16.Karstunen NiinaIisu74:32+28:44-
17.Suorajärvi MauriPohjant75:43+29:55-
Pyöräsuunnistus, B-rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Karppinen JoukoLaive45:58 -
Pyöräsuunnistus, C-rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahko Saana-MariaPohjant23:22 -
2.Pietilä Kirsi 42:37+19:15-
3.Uusitalo Jussi 62:18+38:56-
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Parkkinen PekkaPohjant28:04 -
Peloton Pelle 63:20 -
Jaako Mikko 57:11 -
Paukkunen Reetta 90:18 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Matti Rahko, 2006-09-12 22:14:31

    oulurasti alueelta peuhusta löytyi
    suunnistuslasien tai joidenkin urheilulasien oikean puoleinen linssi.

    Matti Rahko
    040-5407649
  2. Jussi, 2006-09-12 23:50:20

    Olipa vihaisia ampiaisia reitin varrella, kun kolme ehti ihan pistämään enkä tainnut pikagallupin perusteella olla ainoa. No, tulipa tuokin koettua tässä elämässä.
  3. niina, 2006-09-13 10:13:42

    Pyöräsuunnistus oli kiva, kun oli oikea urakuvaus. Jos jotain parantamisen varaa keksii, niin kartta olisi ehdottomasti saanut olla 1:10 000 ja pohjavärit (suot, hakkuut jne.) hieman vaaleammalla kuin suunnistuskartassa. Varsinkin pienempien urien erottaminen oli minulle niin vaikeaa, että piti pysähdellä todella paljon karttaa katsomaan.
  4. Juha Ala-Mursula, 2006-09-13 12:47:15

    Todella vihaisia ampiaisia oli A radalla 8 - 9 välillä. Sain suuren parven perään ja tarkastuslaskennassa yli 30 pistosta löytyi.
  5. suunnistaja!, 2006-09-13 20:59:59

    Uskaltaako teidustella, milloin saadaan tuloksia Oulunsalosta?
  6. Webmaster, 2006-09-13 21:20:31

    Uskaltaa toki :) Tulokset saapuivat tänään sähköpostiini hieman ennen yhdeksää, mutta nyt vasta ehdin postit lukemaan töiden vuoksi. Tulokset tulevat siis muutaman minuutin kuluttua.
  7. utelias, 2006-09-13 21:57:54

    missähän loput tuloksista luuraa....
  8. leena s. ja aino k., 2006-09-13 21:59:11

    miksi kaikkien tuloksia c-radalta ei näy?
  9. rasteri, 2006-09-14 14:47:38

    hei, niitä tuloksia!
  10. Webmaster, 2006-09-14 18:22:11

    Järjestäjien minulle lähettämässä tiedostossa oli ainoastaan nuo tulokset. Sain tulostiedoston myös normaalissa tekstimuodossa ja siinä tiedostossa oli kaikki tulokset. Pistin järjestäjille sähköpostia ja toivottavasti saadaan loputkin tulokset sivuille piakkoin.
  11. Matti Savukoski, 2006-09-14 19:40:52

    Kadotettu kultanen ank-risti A-radalla. Olisko kukaan löytäny? Löytäjälle palkkio. Puh: 040-8355144
  12. suunnistaja, 2006-09-15 09:56:15

    missä loput tulokset viipyy?
  13. Webmaster, 2006-09-15 17:27:12

    Ilmeisesti tiedosto oli vioittunut jossain vaiheessa tiedostoa kopioitaessa Oulurastien läppäriltä. Järjestäjiltä tuli viesti että ryhtyvät etsimään kyseistä ehjää tiedostoa.
  14. rasteri, 2006-09-15 18:39:46

    no sittenhän me ootellaan ihan rauhassa niitä tuloksia!
  15. jensku, 2006-09-18 09:13:43

    öö... ne loput tulokset ois kiva nähä :DD esim niinku d-rata
  16. Webmaster, 2006-09-18 21:58:00

    No nytpä on loputkin tulokset listalla, kiitokset vain järjestäjille ahkerasta metsästyksestä.