Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
3.8.2006
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Knuutilankangas
Opastus
Knuutilankankaan vesitornilta. - Näytä kartalla
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
184
Tulokset päivitetty
2.6.2014 20:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Reini KaarinaLapVi68:31 11:25
2.Sillanpää ElinaPohjant72:24+3:5312:04
A-rata, miehet 6.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Westerholm LasseVePo38:20 6:23
2.Jortama TimoPohjant40:39+2:196:46
3.Pyykkö PauliAlatPi40:41+2:216:46
4.Grekelä HeikkiPohjant42:33+4:137:05
5.Näsi JuhoPohjant43:11+4:517:11
6.Hautala MattiPohjant43:56+5:367:19
7.Viman JanekKiimU45:23+7:037:33
8.Hihnala TeroAlatPi45:40+7:207:36
9.Viljanmaa SamiFINN-Savot45:57+7:377:39
10.Kuusela TeppoPohjant45:58+7:387:39
11.Hallila Tuomas 46:12+7:527:42
12.Rahko JaakkoLaiVe47:26+9:067:54
13.Grekelä AnttiHaHe47:32+9:127:55
14.Rantapelkonen TuomoONMKY47:50+9:307:58
15.Merilä SeppoOYUS48:06+9:468:01
16.Kolehmainen Janne 48:06+9:468:01
17.Antikainen Teemu 48:31+10:118:05
18.Maaninka JukkaOsVa48:39+10:198:06
19.Hokkanen Matti 48:54+10:348:09
20.Saarinen Tero 49:07+10:478:11
21.Järnfors Janne 50:05+11:458:20
22.Karppinen JoukoLaive50:46+12:268:27
23.Sillanpää PerttiPoPy51:45+13:258:37
24.Lotvonen KariLaiVe52:18+13:588:43
25.Liinamaa OlliPohjant52:54+14:348:49
26.Ylioinas jari 52:58+14:388:49
27.Rahtu Esa 53:10+14:508:51
28.Ruotsalainen KeijoOYUS55:11+16:519:11
29.Karvonen Mikko 57:21+19:019:33
30.Suomio Pekka 57:57+19:379:39
31.Wuotila MikaPV58:02+19:429:40
32.Mönkkönen Anssi 59:10+20:509:51
33.Eronen Ville 59:42+21:229:57
34.Miettinen Timo 59:56+21:369:59
35.Putila Risto 65:27+27:0710:54
36.Sandberg Samuli 65:29+27:0910:54
37.Markku Heikkinen 66:53+28:3311:08
38.Jäntti MattiPohjant68:31+30:1111:25
39.Lumme Henri 68:40+30:2011:26
Luodonpää RistoAlatPi0:00 0:00
B-rata, naiset 4.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kosola MarjaPohjant43:56 9:20
2.Jortama LauraPohjant46:13+2:179:50
3.Jortama PirjoPohjant47:13+3:1710:02
4.Kiili Annemari 47:46+3:5010:09
5.Karppinen Kukka-MaariaLaive49:13+5:1710:28
6.Mattila PirkkoOYS/Vapari51:40+7:4410:59
7.Koskela Jaana 52:01+8:0511:04
8.Lotvonen EssiLaiVe52:33+8:3711:10
9.Käkelä MaijaOYS/Vapari54:01+10:0511:29
10.Remes Hanna 54:32+10:3611:36
11.Niva Tuulia 56:28+12:3212:00
12.Pyörälä MaaritOYS/Vapari61:05+17:0912:59
13.Autio Kaija 61:50+17:5413:09
14.Maunu Susanna 64:01+20:0513:37
15.Aikio OutiOys/vapari67:18+23:2214:19
16.Tuppurainen Leena 69:45+25:4914:50
17.Marjakangas Elina 72:33+28:3715:26
18.Herronen TarjaOYS/Vapari81:04+37:0817:14
B-rata, miehet 4.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Karjalainen PasiIisu33:56 7:13
2.Hintikka Mikko 35:29+1:337:32
3.Posti HarriKoskRi35:53+1:577:38
4.Tapaninaho KaleviONMKY36:38+2:427:47
5.Rahkola EeroOulRe38:41+4:458:13
6.Myyryläinen SeppoXe438:43+4:478:14
7.Haverinen Risto 39:02+5:068:18
8.Kauppinen Joel 39:16+5:208:21
9.Tuohimaa EskoONMKY40:02+6:068:31
10.Pitkänen RaimoOYUS40:14+6:188:33
11.Puttonen Jyrki 41:00+7:048:43
12.Vaarala Harri 41:01+7:058:43
13.Iivari Heikki 41:04+7:088:44
14.Juuso HannuOYUS41:28+7:328:49
15.Haverinen Eero 41:37+7:418:51
16.Lahma SanttuPohjant42:03+8:078:56
17.Pietiläinen ErkkiPeRa42:07+8:118:57
18.Hintikka Juha-Matti 42:19+8:239:00
19.Ehovuo Veijo 43:53+9:579:20
20.Lukkarinen OlaviPohjant44:03+10:079:22
21.Kosola VeijoPohjant44:51+10:559:32
22.Lindfors Jukka 44:57+11:019:33
23.Alalahti JaakkoONMKY45:23+11:279:39
24.Auvinen JuhaPieHi45:32+11:369:41
25.Terho Jari 46:28+12:329:53
26.Haverinen Erkki 46:34+12:389:54
27.Kivinen Janne 46:54+12:589:58
28.Vasala Jussi 48:16+14:2010:16
29.Rahko JuhoLaiVe48:22+14:2610:17
30.Jämsä EeroKiimU49:57+16:0110:37
31.Annala Juho 51:27+17:3110:56
32.Karppinen JariOuTa52:38+18:4211:11
33.Vilhunen Kalervo 53:58+20:0211:28
34.Korkalo JormaPohjant54:32+20:3611:36
35.Toppari Pekka 54:59+21:0311:41
36.Koivula RaunoRaPe55:15+21:1911:45
37.Juha Sipilä 55:56+22:0011:54
38.Heinämaa Risto 56:26+22:3012:00
39.Hanhela MaunoHaHe56:51+22:5512:05
40.Hirvelä ReijoPunKu60:46+26:5012:55
41.Pätsi JuhaPoPy63:25+29:2913:29
42.Herranen Jouni 68:11+34:1514:30
43.Kenttälä Janne 70:57+37:0115:05
C-rata, naiset 3.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Karjalainen VeeraPohjant31:41 9:19
2.Niemelä Mervi 33:46+2:059:55
3.Alahuhtala Alli 34:49+3:0810:14
4.Kemppainen Anu 37:43+6:0211:05
5.Kinnula IrmaOYS/Vapari38:15+6:3411:15
6.Kaikkonen Mira 38:24+6:4311:17
7.Kelhä Jenni 40:55+9:1412:02
8.Karppinen Sanna-MariOuTa46:18+14:3713:37
9.Holappa Alisa 51:45+20:0415:13
10.Saija Mikkilä 54:11+22:3015:56
11.Lampinen Laura 54:46+23:0516:06
12.Saarela Leena 56:26+24:4516:35
13.Kukkonen Aino 57:14+25:3316:50
14.Berg Kaisu 57:16+25:3516:50
15.Hautala TuulaPohjant58:31+26:5017:12
16.Nuutinen Leena 58:37+26:5617:14
17.Ainassaari Kaisu 59:03+27:2217:22
18.Karppinen ElinaOuTa62:07+30:2618:16
19.Vasala Johanna 62:12+30:3118:17
20.Holappa Arja 74:52+43:1122:01
C-rata, miehet 3.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Siirilä Jukka 25:49 7:35
2.Mäntykenttä HannuOYUS28:28+2:398:22
3.Hohtola Esa 28:51+3:028:29
4.Hoikka Marko 29:41+3:528:43
5.Pelkonen HeimoKiimU29:46+3:578:45
6.Kaimio AuvoIisu32:28+6:399:32
7.Riekki Jari 32:36+6:479:35
8.Rimpiläinen AnttiOsVa32:54+7:059:40
9.Jokela TimoOY33:18+7:299:47
10.Niemelä Matti 33:40+7:519:54
11.Käyrä MikkoTahkis35:02+9:1310:18
12.Ingerttilä PenttiLaiVe35:09+9:2010:20
13.Mattila SeppoKoskRi35:32+9:4310:27
14.Kivinen Juhani 35:40+9:5110:29
15.Karppinen AleksiLaive36:21+10:3210:41
16.Kariniemi HeikkiPeRa36:55+11:0610:51
17.Vartiainen SuloKiimU37:55+12:0611:09
18.Pitkänen TeuvoIisu39:03+13:1411:29
19.Järvelä Teemu 41:13+15:2412:07
20.Pyky EskoKiimU44:25+18:3613:03
21.Ojala Erkki 45:03+19:1413:15
22.Manninen EeroOsVa45:27+19:3813:22
23.Koivula IlkkaPohjant46:09+20:2013:34
24.Manninen RasmusOsVa46:37+20:4813:42
25.Laakkonen SauliLaive47:03+21:1413:50
26.Kunnari Esa 47:51+22:0214:04
27.Rahja OsmoONMKY49:37+23:4814:35
28.Särkilahti Ari 57:12+31:2316:49
29.Juntunen VäinöOuTa59:16+33:2717:25
30.Tiittanen Erkki 64:30+38:4118:58
31.Havas MarttiOYUS88:29+62:4026:01
32.Huuhka MikkoKiimU100:15+74:2629:29
D-rata, naiset 2.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Fredriksson CaritaPohjant24:56 11:52
2.Pesonen Aino 25:07+0:1111:57
3.Aatsinki MirjaVePo25:21+0:2512:04
4.Koutaniemi Maaria 27:10+2:1412:56
5.Berg Kaisu 32:43+7:4715:34
6.Kosola EveliinaPohjant33:28+8:3215:56
7.Kolehmainen Eeva-Maija 34:29+9:3316:25
8.Karajamäki Saana 36:37+11:4117:26
9.Näsi Aurora 36:59+12:0317:36
10.Jaatinen Milja 37:59+13:0318:05
11.Höglund VilmaHaHe38:20+13:2418:15
12.Taiga Kangas 39:41+14:4518:53
13.Näsi JuliaanaPohjant40:22+15:2619:13
14.Tohmola Annastiina 42:20+17:2420:09
15.Perhe Kuuhka 51:18+26:2224:25
16.Tohmola Tiialotta 53:01+28:0525:14
17.Ukkola EmmaHaHe53:37+28:4125:31
18.Pirkola Iisa 54:11+29:1525:48
19.Hakala AnnaHaHe54:18+29:2225:51
Kurtti Tiina 0:00 0:00
D-rata, miehet 2.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Parkkinen VillePohjant16:39 7:55
2.Partanen Mari 20:24+3:459:42
3.Ronkainen Lauri 26:28+9:4912:36
4.Pyhtilä Mauno 30:55+14:1614:43
5.Särkilahti Ari 32:50+16:1115:38
6.Katajamäki Samu 35:22+18:4316:50
7.Perhe Kokko 42:59+26:2020:28
8.Team TOT 46:26+29:4722:06
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Pietiläinen MeeriPeRa0:00 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Keijo Ruotsalainen, 2006-07-13 10:08:33

    HaHe:n sijasta Oulurastit 3.8 järjestää SK Pohjantähti. Uusi paikka on Knuutilankangas. Opastus Knuutilankankaan vesitornilta. Tarkemmat ajo-ohjeet myöhemmin.
  2. PK, 2006-07-27 13:25:07

    A-rata 6,0 km, 16 rastia
    B-rata 4,7 km, 13 rastia
    C-rata 3,4 km, 11 rastia
    D-rata 2,1 km, 6 rastia
  3. Pentti Ingerttilä, 2006-08-05 07:10:39

    Oli huomattavalla huolella ja taidolla päivitelty kartta ja rakennettu radat. Eipä juuri tiennyt asutuksesta mitään reitillä, vaikka tapahtuman piti olla keskellä taajamaa. Kehuttas, ellei olis tätä ylypistymisen vaaraa. Mutta hyvä oli taas Lakasta menemään.