Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
17.5.2007
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Pikkarala
Opastus
Oulujoen eteläpuolen tieltä nro 22, noin 18 km Oulusta - Näytä kartalla
Lisätiedot
Yhteyshenkilö Ulla Silventoinen 050-5855368
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Kyllä
Suorituksia
246
Tulokset päivitetty
2.6.2014 20:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Oikarinen Eeva-LiisaOH48:18 7:25
2.Salmela JuttaLaiVe56:40+8:228:43
3.Haajanen SatuPohjant56:48+8:308:44
4.Salmela MarjutLaiVe65:00+16:4210:00
5.Käkelä MaijaOYS/Vapari66:16+17:5810:11
6.Mattila PirkkoOYS/Vapari72:18+24:0011:07
7.Räsänen AilaHaHe155:14+106:5623:52
Simola LottaOYS/Vapari0:00 0:00
A-rata, miehet 6.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Männikkö AriYlikNM36:37 5:38
2.Kangas Hannu 36:49+0:125:39
3.Auvinen JuhaPieHi38:13+1:365:52
4.Leskelä JyrkiPohjant38:17+1:405:53
5.Romppainen PekkaSuomRa38:34+1:575:56
6.Räisänen KariKiimU39:17+2:406:02
7.Siponen Kimmo 40:06+3:296:10
8.Pesonen SamiLaVe40:28+3:516:13
9.Niemelä TeemuPudU41:20+4:436:21
10.Vääräniemi AskoONMKY41:31+4:546:23
11.Paakkolanvaara Mikko 41:39+5:026:24
12.Viljanmaa Sami 41:46+5:096:25
13.Karjalainen PasiPohjant41:50+5:136:26
14.Keinänen KimoPohjant41:51+5:146:26
15.Rantapelkonen TuomoONMKY42:17+5:406:30
16.Säily Tuomas 42:31+5:546:32
17.Nikkanen Markku 42:33+5:566:32
18.Paasimaa TomiPuolRy42:35+5:586:33
19.Lempinen Hannu 42:48+6:116:35
20.Kunnari Esa 43:19+6:426:39
21.Kuusela TeppoPohjant43:25+6:486:40
22.Laitala OlliSiSu43:31+6:546:41
23.Nygård MarkkuOpu43:41+7:046:43
24.Tervo ArhiONMKY43:44+7:076:43
25.Kolehmainen Janne 43:46+7:096:44
26.Määttä Kyösti 44:16+7:396:48
27.Määttä HarriLänRa44:21+7:446:49
28.Pajari TommiPohjant45:24+8:476:59
29.Savukoski Matti 45:52+9:157:03
30.Niemelä Urpo 45:52+9:157:03
31.Savukoski Markku 45:59+9:227:04
32.Tuohimaa EskoONMKY46:05+9:287:05
33.Remsu MikkoOYS/Vapari46:07+9:307:05
34.Sillanpää PerttiPoPy46:22+9:457:08
35.Seppä TomiHimU46:26+9:497:08
36.Haajanen JuhaPohjant46:41+10:047:10
37.Kinnunen Mikko 47:08+10:317:15
38.Luodonpää RistoAlatPi47:08+10:317:15
39.Grekelä AnttiHaHe47:25+10:487:17
40.Kilpeläinen VeikkoVaKa47:48+11:117:21
41.Kaasinen AulisPohjant48:29+11:527:27
42.Eskola Pasi 48:31+11:547:27
43.Takkinen Jukka 48:56+12:197:31
44.Alaperä Arttu 49:06+12:297:33
45.Huuhka KaiKiimU49:12+12:357:34
46.Hanhela MaunoHaHe49:59+13:227:41
47.Karppinen JoukoLaive50:30+13:537:46
48.Karppinen AleksiLaive50:32+13:557:46
49.Soppela EsaPI50:43+14:067:48
50.Oksanen Jarkko 50:48+14:117:48
51.Ruotsalainen KeijoOYUS51:03+14:267:51
52.Hokkanen Matti 53:29+16:528:13
53.Viita AnttiS-200054:39+18:028:24
54.Riippa Ilkka 55:11+18:348:29
55.Kangas OssiSalRe55:37+19:008:33
56.Roine Riku 55:52+19:158:35
57.Suomio Pekka 56:27+19:508:41
58.Sirviö Petri 56:41+20:048:43
59.Pelkonen AlpoOSVA57:09+20:328:47
60.Nikula ReinoOuTa57:29+20:528:50
61.Palosaari MikkoKiimU58:06+21:298:56
62.Herva TuomasPilPa58:19+21:428:58
63.Heinämaa Risto 58:41+22:049:01
64.Lalli PasiHaHe59:34+22:579:09
65.Mäkelä Jussi 59:59+23:229:13
66.Mikkonen AlpoOYS/Vapari61:17+24:409:25
67.Saarinen Juha 62:00+25:239:32
68.Juutinen MikkoKoPa62:59+26:229:41
69.Kurvi Perttu 63:38+27:019:47
70.Pätsi Juha 63:43+27:069:48
71.Alamursula JuhaNOKIA64:24+27:479:54
72.Muranen Hannu 70:04+33:2710:46
73.Holappa RaimoOulu75:32+38:5511:37
Konttajärvi SeppoOYS/Vapari0:00 0:00
B-rata, naiset 4.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lithovius Anna-RiikkaLNK35:46 7:17
2.Jortama LauraPohjant38:58+3:127:57
3.Määttä ElinaKEV39:54+4:088:08
4.Leskelä MaaritOsVa40:26+4:408:15
5.Runtti ElinaYlikNM40:39+4:538:17
6.Elme Anna-Leena 41:43+5:578:30
7.Saaranen SatuRasTiimi42:48+7:028:44
8.Lithovius Aino-EevaLMK43:12+7:268:48
9.Tirkkonen AnniOYS/Vapari44:21+8:359:03
10.Väänänen MerviOYS/Vapari48:08+12:229:49
11.Hyvärinen Teija 48:21+12:359:52
12.Rytilahti Mari 48:25+12:399:52
13.Lamberg Anja-LeenaSalRe49:05+13:1910:01
14.Karstunen NiinaIisu50:50+15:0410:22
15.Niva TuuliaOsVa50:58+15:1210:24
16.Aikio OutiOYS/Vapari51:14+15:2810:27
17.Kauppinen LiisaSuomRa53:24+17:3810:53
18.Leskelä KatriKanSu53:51+18:0510:59
19.Paso KerttuPeRa55:20+19:3411:17
20.Pelkonen MaijaOSVA59:17+23:3112:05
21.Nissinen Marianne 60:29+24:4312:20
22.Autio Kaija 64:21+28:3513:07
23.Päkkilä Maria 80:24+44:3816:24
B-rata, miehet 4.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rajavaara JouniPudU32:23 6:36
2.Höynälä Jouko 32:46+0:236:41
3.Manninen Jari 32:52+0:296:42
4.Merilä SeppoOYUS33:17+0:546:47
5.Tapaninaho KaleviONMKY34:06+1:436:57
6.Kotila HarriYlikNM34:46+2:237:05
7.Uusitalo Miika 35:15+2:527:11
8.Lukkarinen OlaviPohjant35:16+2:537:11
9.Iivari Heikki 35:24+3:017:13
10.Kaakinen VeliOsVa35:28+3:057:14
11.Salovaara HeikkiPohjant35:39+3:167:16
12.Kettu KaiPohjant36:04+3:417:21
13.Kipinä Juha 36:37+4:147:28
14.Holmi Lauri 36:48+4:257:30
15.Kivinen Janne 37:18+4:557:36
16.Lahma SanttuPohjant38:24+6:017:50
17.Takkinen EskoKiimU39:28+7:058:03
18.Huhtala Jari 40:14+7:518:12
19.Lukkarinen AaroPohjant40:50+8:278:19
20.Rimpiläinen AnttiOsVa41:07+8:448:23
21.Kukkohovi ReinoOSVA41:23+9:008:26
22.Rutanen Jakke 41:33+9:108:28
23.Juuso HannuOYUS41:46+9:238:31
24.Puttonen Jyrki 41:56+9:338:33
25.Tikkanen JukkaPohjant42:49+10:268:44
26.Heikkinen Timo 42:50+10:278:44
27.Pietiläinen ErkkiPeRa43:09+10:468:48
28.Hemmilä Jouni 43:21+10:588:50
29.Hoikka Marko 43:31+11:088:52
30.Saariniemi Pekka 43:34+11:118:53
31.Tuominen JuhoOYS/Vapari43:47+11:248:56
32.Kauma HeikkiOYS/Vapari43:49+11:268:56
33.Mähönen SeppoPeRa43:50+11:278:56
34.Malm Vesa 44:03+11:408:59
35.Leskinen Otto 44:06+11:439:00
36.Koivumaa SeppoVaKa44:53+12:309:09
37.Jäntti MattiPohjant45:23+13:009:15
38.Jussila PenttiONMKY45:53+13:309:21
39.Vaarala Janne 45:55+13:329:22
40.Kurttila Pentti 46:15+13:529:26
41.Tahkokorpi Jukka 46:20+13:579:27
42.Tapio MattiKiimU46:48+14:259:33
43.Kinnunen Matti 47:03+14:409:36
44.Jokinen TimoYlivKu47:05+14:429:36
45.Mattila Seppo 47:26+15:039:40
46.Nissinen Niko 49:09+16:4610:01
47.Hekkala Urpo 49:28+17:0510:05
48.Toppari PekkaPuolRy49:30+17:0710:06
49.Tolonen IikkaPeRa51:57+19:3410:36
50.Sundelin Juha 52:04+19:4110:37
51.Hautamäki Jarkko 52:09+19:4610:38
52.Pääkkö Juhani 52:57+20:3410:48
53.Manninen MarkkuPeRa53:07+20:4410:50
54.Rahkola AnttiOulRe53:36+21:1310:56
55.Hiltunen Kalervo 56:43+24:2011:34
56.Vanhanen Konsta 56:55+24:3211:36
57.Manninen EeroOsVa59:24+27:0112:07
58.Rutanen HenriPohjant62:30+30:0712:45
59.Saukko Sami 63:09+30:4612:53
60.Ehovuo Veijo 66:22+33:5913:32
Välikangas Timo 0:00 0:00
C-rata, naiset 4.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Keskinarkaus TuulaPeRa37:20 9:20
2.Partanen AnneliOYS/Vapari41:34+4:1410:23
3.Kiuru Essi 41:34+4:1410:23
4.Ruuska AnniKoskRi41:55+4:3510:28
5.Koivisto Virpi 46:15+8:5511:33
6.Karppinen ElinaOuTa49:46+12:2612:26
7.Pöykkölä Hannele 50:13+12:5312:33
8.Ruuska RauniOsVa50:37+13:1712:39
9.Nikula IrmaOuTa51:28+14:0812:52
10.Pajulampi Ulla 53:08+15:4813:17
11.Herronen TarjaOYS/Vapari57:36+20:1614:24
12.Kolehmainen Eeva-Maija 59:15+21:5514:48
13.Innanen Marjo 65:47+28:2716:26
14.Ainassaari KaisuOsVa66:51+29:3116:42
C-rata, miehet 4.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lindfors Jukka 30:26 7:36
2.Alalahti JaakkoONMKY30:27+0:017:36
3.Vasala JussiUIFK30:43+0:177:40
4.Siirilä Jukka 31:59+1:337:59
5.Männikkö KalleYlikNM34:25+3:598:36
6.Kivinen Juhani 35:44+5:188:56
7.Juutinen HannuPohjant35:46+5:208:56
8.Manninen RasmusOsVa35:49+5:238:57
9.Martikainen ErkkiKosKRi36:23+5:579:05
10.Lind MattiONMKY37:56+7:309:29
11.Kokkila MaunoKEV41:16+10:5010:19
12.Rahko MattiPohjant43:34+13:0810:53
13.Kariniemi HeikkiPeRa45:03+14:3711:15
14.Heikkinen Lasse 45:49+15:2311:27
15.Koivisto Juhani 46:20+15:5411:35
16.Maliniemi Ville 47:52+17:2611:58
17.Okkonen Jaakko 49:01+18:3512:15
18.Smart Mikael 53:52+23:2613:28
19.Martikainen PerttuKoskRi55:22+24:5613:50
20.Havas MarttiOYUS58:37+28:1114:39
21.Hyyrynen Kari 68:35+38:0917:08
22.Rautiainen Tatu 75:14+44:4818:48
Pesonen ViljoLaVe27:24 6:51
D-rata, naiset 2.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Keli Sirpa 27:03 10:01
2.Holmi Mirja 30:38+3:3511:20
3.Karhula Virpi 31:05+4:0211:30
4.Hoikkaniemi MarikaKiimU33:59+6:5612:35
5.Akafonova Tanja 35:13+8:1013:02
6.Mattila Justiina 35:40+8:3713:12
7.Lähdesmäki Raija 36:17+9:1413:26
8.Höglund VilmaHaHe42:18+15:1515:39
9.Känsäkoski Mira 42:21+15:1815:41
10.Pietiläinen MeeriPeRa46:05+19:0217:04
11.Keinänen Oona 71:02+43:5926:18
12.Sipola Emilia 71:03+44:0026:18
13.Leskelä Jessika 78:03+51:0028:54
Määttä Susanna 24:29 9:04
D-rata, miehet 2.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kukkola MarkkuONMKY28:31 10:33
2.Huhtala Teemu 28:56+0:2510:42
3.Huusko SamuliLaiVe33:00+4:2912:13
4.Pesonen SamuliLaVe40:33+12:0215:01
5.Ukkola SamuliOsVa40:48+12:1715:06
6.Pyhtilä Mauno 42:07+13:3615:35
7.Patana Joonas 46:14+17:4317:07
8.Huusko Hannu 51:11+22:4018:57
9.Eskola Eerikki 64:24+35:5323:51
Pyöräsuunnistus, naiset 9.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jaako NiinaLänRa53:49 5:58
2.Kaikkonen Mira 70:19+16:307:48
Pyöräsuunnistus, miehet 9.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hihnala HeikkiAlatPi47:54 5:19
2.Yliniva Markku 50:28+2:345:36
3.Lukkarinen MikkoPohjant54:36+6:426:04
4.Veijovaara JormaPohjant56:29+8:356:16
5.Alalahti JaakkoONMKY58:36+10:426:30
6.Lind MattiONMKY62:56+15:026:59
7.Haapakangas Tommi 65:57+18:037:19
8.Härmä Antti 68:00+20:067:33
9.Kauppinen Antti 82:46+34:529:11
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Vaitiniemi HannaSalRe13:21 -
Granholm 0:00 -
Saarinen Tero 44:40 -
Lotvonen Kari 0:00 -
Roininen Elina 64:24 -
Ojala Erkki 0:00 -
Mattila Pekka 0:00 -
Peltonen Maunu 0:00 -
Karppinen Jari 0:00 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Ennakkotieto, 2007-05-15 21:05:10

    Olisiko mahdollista laittaa tänne ratojen pituudet, niin voisi etukäteen jo valita sopivan radan.
  2. Leila, 2007-05-15 21:58:56

    Hei!
    Ystävällisesti kysyisin, onko lähtöajat helatorstain rasteille normaalit 17-19 vai kenties jotain muuta?
  3. Ulla Silventoinen, 2007-05-16 08:58:49

    17.5. Oulurastien lähtöajat ovat normaalit 17-19.
    Ratojen pituudet ovat:
    A-rata 6,5
    B-rata 4,9
    C-rata 4,0
    D-rata 2,7
    pyörä 9,0