Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
19.6.2007
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Kiekonmaja
Opastus
Oulujoen pohjoispuolen tieltä nro 8300, noin 10 km Oulusta - Näytä kartalla
Lisätiedot
Yhteyshenkilö Jorma Korkalo 0400-861978
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Kyllä
Suorituksia
305
Tulokset päivitetty
2.6.2014 20:22

Tulokset

A-rata, naiset 7.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Leskelä KatriKanSu64:55 9:00
2.Runtti ElinaYlikNM65:36+0:419:06
3.Oikarinen Eeva-LiisaOH66:32+1:379:14
4.Ruuska AnniKoskRi70:25+5:309:46
5.Kauppinen LiisaSuomRa73:00+8:0510:08
6.Simola LottaOYS/Vapari83:17+18:2211:34
A-rata, miehet 7.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kivelä MattiPohjant36:17 5:02
2.Koivu SamiPohjant46:11+9:546:24
3.Kvist PerttiKemsKi47:59+11:426:39
4.Säily TuomasKuoSu49:45+13:286:54
5.Kuusela TeppoPohjant50:35+14:187:01
6.Haapasalo HarriPohjant50:46+14:297:03
7.Alaperä Arttu 50:51+14:347:03
8.Kemppainen VesaIisu50:53+14:367:04
9.Kosola VillePohjant53:13+16:567:23
10.Pyykkö PauliAlatPi54:00+17:437:30
11.Viljanmaa SamiFinn-Savotta54:19+18:027:32
12.Jortama TimoPohjant54:47+18:307:36
13.Siponen Kimmo 55:19+19:027:40
14.Hongell TimoKoS56:26+20:097:50
15.Soppela EsaPI56:26+20:097:50
16.Nikkanen Markku 56:41+20:247:52
17.Palosaari Heikki 56:59+20:427:54
18.Puttonen Jyrki 57:10+20:537:56
19.Oksanen JarkkoPilPa57:22+21:057:58
20.Grekelä AnttiHaHe57:35+21:187:59
21.Tikkanen JukkaPohjant58:02+21:458:03
22.Kotaniemi JuhaKoskRi58:06+21:498:04
23.Väisänen Mikko 58:34+22:178:08
24.Hepokangas EdvinLaiVe58:43+22:268:09
25.Sillanpää PerttiPosPy59:09+22:528:12
26.Tiiro TimoIisu59:20+23:038:14
27.Järnfors Janne 59:36+23:198:16
28.Hanhela MaunoHaHe59:43+23:268:17
29.Mäkinen JuhaniSalRe59:56+23:398:19
30.Koljonen JouniVaKa60:24+24:078:23
31.Halonen TeroKoskRi60:51+24:348:27
32.Fredriksson KajPohjant61:58+25:418:36
33.Saloranta Seppo 63:03+26:468:45
34.Haajanen JuhaPohjant64:35+28:188:58
35.Ahokoivu HemmoPohjant64:38+28:218:58
36.Vaarala Harri 65:31+29:149:05
37.Herva TuomasPilPa66:34+30:179:14
38.Hoikka MarkoOYS/Vapari67:13+30:569:20
39.Savukoski MattiYllRa67:28+31:119:22
40.Kaasinen AulisPohjant68:42+32:259:32
41.Lalli PasiHaHe70:00+33:439:43
42.Riippa IlkkaOpu70:24+34:079:46
43.Mikkonen AlpoOYS/Vapari70:54+34:379:50
44.Hanhela H.PeRa74:01+37:4410:16
45.Heinonen SamuelRasti E476:50+40:3310:40
46.Ronkainen MarkusLaiVe77:22+41:0510:44
47.Kauma HeikkiOYS/Vapari78:24+42:0710:53
48.Sarpola Simo 80:15+43:5811:08
49.Riekki Jari 81:56+45:3911:22
50.Alakiuttu Tapani 84:23+48:0611:43
51.Heinamää Risto 85:51+49:3411:55
52.Huotari Antti 94:28+58:1113:07
53.Heikki Lassi 105:35+69:1814:39
B-rata, naiset 5.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Väänänen SariKoskRi44:59 8:10
2.Runtti MerjaYlikNM45:36+0:378:17
3.Haajanen SatuPohjant46:34+1:358:28
4.Holappa PirjoYlikNM49:46+4:479:02
5.Marttinen MinnaVaKa50:30+5:319:10
6.Elme Anna-Leena 52:19+7:209:30
7.Väänänen MerviOYS/Vapari53:46+8:479:46
8.Saaranen SatuRasTiimi55:18+10:1910:03
9.Liinamaa JohannaPohjant56:31+11:3210:16
10.Jokikokko TarjaOuTa56:43+11:4410:18
11.Myllykoski JenniPohjant56:52+11:5310:20
12.Mattila PirkkoOYS/Vapari57:49+12:5010:30
13.Putkonen LeaPohjant58:00+13:0110:32
14.Jokela RiittaYlikNM59:04+14:0510:44
15.Lämsä SoiliYlikNM59:17+14:1810:46
16.Aikio OutiOYS/Vapari59:26+14:2710:48
17.Leinonen Sirkka-LiisaPohjant60:26+15:2710:59
18.Sillanpää ElinaPohjant61:05+16:0611:06
19.Nikolajev Niina 62:13+17:1411:18
20.Kinnula IrmaOYS/Vapari63:00+18:0111:27
21.Jortama PirjoPohjant63:55+18:5611:37
22.Korkeakoski Anna-Leena 64:41+19:4211:45
23.Autio Kaija 66:33+21:3412:06
24.Ruuska RauniOsVa74:34+29:3513:33
25.Jortama LauraPohjant75:14+30:1513:40
26.Ukkola-Karppi-Räsänen 79:00+34:0114:21
27.Nurmivaara LiisaPihtiputaan Blogi79:38+34:3914:28
28.Herronen TarjaOYS/Vapari86:12+41:1315:40
B-rata, miehet 5.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Westerholm LasseVePo35:55 6:31
2.Merilä SeppoOYUS38:10+2:156:56
3.Salmela JuhaniONMKY38:22+2:276:58
4.Kettu KaiPohjant38:26+2:316:59
5.Väyrynen Jarno 39:37+3:427:12
6.Kotila HarriYlikNM40:17+4:227:19
7.Tuohimaa EskoONMKY40:30+4:357:21
8.Höynälä Jouko 40:39+4:447:23
9.Kela Lari 41:23+5:287:31
10.Kipinä Juha 41:40+5:457:34
11.Vehkaoja Aki 41:53+5:587:36
12.Rotonen Jorma 42:10+6:157:40
13.Lukkarinen OlaviPohjant43:26+7:317:53
14.Haapaniemi NiiloHaHe43:26+7:317:53
15.Siirilä Jukka 44:42+8:478:07
16.Haverinen Eero 44:55+9:008:10
17.Lahma SanttuPohjant45:56+10:018:21
18.Uusimaa MarkkuPeRa46:11+10:168:23
19.Kinnunen Antti 46:21+10:268:25
20.Pietiläinen ErkkiPeRa47:11+11:168:34
21.Ingerttilä PenttiLaiVe47:12+11:178:34
22.Lehtosaari JariHaHe47:12+11:178:34
23.Haverinen ErkkiLNM47:13+11:188:35
24.Rahko JuhoLaiVe47:40+11:458:40
25.Lampi JuhaLNM47:42+11:478:40
26.Antikainen Juho 47:46+11:518:41
27.Nikula ReinoOuTa48:08+12:138:45
28.Juuso HannuOYUS48:10+12:158:45
29.Pelkonen ToivoYlikNM48:11+12:168:45
30.Jokela TimoOY48:30+12:358:49
31.Kotaniemmi Pasi 48:37+12:428:50
32.Runtti YrjöKiimU48:41+12:468:51
33.Vehkaoja KariYlikNM48:47+12:528:52
34.Kilpeläinen Ville 48:50+12:558:52
35.Kemppainen Timo 48:50+12:558:52
36.Palosaari ReijoOuTa49:16+13:218:57
37.Kaikkonen Kari 49:39+13:449:01
38.Puurunen ReijoOuTa49:47+13:529:03
39.Määttä TaistoPeRa50:15+14:209:08
40.Sarkkinen Joonas 50:20+14:259:09
41.Bruström MattiKoskRi50:52+14:579:14
42.Kivinen Janne 50:54+14:599:15
43.Vanhanen KonstaKiimU51:03+15:089:16
44.Anttonen VeikkoKiimU51:14+15:199:18
45.Lind Johan 51:45+15:509:24
46.Juutinen MikkoKoPa51:51+15:569:25
47.Eero PaavoPelPo52:09+16:149:28
48.Wuotila MikaPV52:55+17:009:37
49.Kuokkamaa KariMuhU53:03+17:089:38
50.Terho Jari 53:29+17:349:43
51.Ehovuo Veijo 53:39+17:449:45
52.Heiskanen Juha 53:42+17:479:45
53.Juutinen HannuPohjant54:10+18:159:50
54.Okkonen Jaakko 54:55+19:009:59
55.Jäntti MattiPohjant54:59+19:049:59
56.Kinnunen Jukka 55:24+19:2910:04
57.Leinonen Marko 55:25+19:3010:04
58.Martikainen ErkkiKoskRi55:27+19:3210:04
59.Maasaari Jari 55:34+19:3910:06
60.Sandberg Samuli 55:49+19:5410:08
61.Silveri Matti 56:25+20:3010:15
62.Alaräisänen Antti 56:28+20:3310:16
63.Kinnunen Matti 56:32+20:3710:16
64.Vasala JussiUIFK56:57+21:0210:21
65.Mattila SeppoKoskRi57:21+21:2610:25
66.Koivumaa SeppoVaKa57:35+21:4010:28
67.Kurvi Perttu 57:42+21:4710:29
68.Rahkola AnttiOulRe58:49+22:5410:41
69.Suur-Inkeroinen MattiOYS/Vapari59:33+23:3810:49
70.Sipilä Juha 59:37+23:4210:50
71.Kurttila Pentti 60:21+24:2610:58
72.Nissinen Kari 61:57+26:0211:15
73.Kaila Kari 61:58+26:0311:16
74.Aatsinki AarreVePo62:02+26:0711:16
75.Pulju Oula 62:09+26:1411:18
76.Tiiro SamuliIisu62:19+26:2411:19
77.Sauvola Tarmo 62:58+27:0311:26
78.Piiroinen Ilkka 63:13+27:1811:29
79.Kilpeläinen Esa 69:30+33:3512:38
80.Manninen EeroOsVa70:39+34:4412:50
81.Saukko Sami 72:44+36:4913:13
82.Väänänen Ari 75:10+39:1513:40
83.Moilanen AnttiOYS/Vapari75:40+39:4513:45
84.Suomio Pekka 79:26+43:3114:26
Kauppila MikkoKiimU55:04 10:00
C-rata, naiset 3.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kosola EveliinaPohjant26:10 7:55
2.Lalli TarjaPeRa27:54+1:448:27
3.Keskinarkaus TuulaPeRa28:12+2:028:32
4.Erkkilä LeenaPohjant28:16+2:068:33
5.Ruotsalainen MariRa-Ru29:04+2:548:48
6.Salo Sirpa 29:36+3:268:58
7.Hakala OrvokkiHaHe29:50+3:409:02
8.Fredriksson CaritaPohjant30:17+4:079:10
9.Ylitolonen Marjukka 30:49+4:399:20
10.Kolehmainen Eeva-Maija 31:57+5:479:40
11.Timonen SaijaYlikNM32:35+6:259:52
12.Leskinen Anne 34:01+7:5110:18
13.Holmi Milja 34:04+7:5410:19
14.Vasala JohannaUIFK35:08+8:5810:38
15.Kuula Ritva 35:36+9:2610:47
16.Hekkala Laura 35:58+9:4810:53
17.Ainassaari KaisuOsVa36:02+9:5210:55
18.Sorvari PirkkoOSVA36:24+10:1411:01
19.Partanen AnneliOYS/Vapari36:40+10:3011:06
20.Karppinen ElinaOuTa37:36+11:2611:23
21.Pyrrö AnniOsVa38:40+12:3011:43
22.Nikula IrmaOuTa39:24+13:1411:56
23.Nall HeiniOYS/Vapari40:26+14:1612:15
24.Marjakangas ElinaOV40:29+14:1912:16
25.Holappa ArjaLaiVe40:30+14:2012:16
26.Vähärautio Aira 40:37+14:2712:18
27.Aatsinki MirjaVePo40:41+14:3112:19
28.Piltonen Riikka 41:36+15:2612:36
29.Ukkola LeilaHaHe45:22+19:1213:44
30.Nurmikumpu Niina 45:31+19:2113:47
31.Juutinen RiikkaOYS/vapari50:05+23:5515:10
32.Niva SaraLaiVe50:49+24:3915:23
33.Saastamoinen SannaOYS/Vapari53:33+27:2316:13
34.Lähdesmäki RaijaOYUS57:57+31:4717:33
35.Närä Saara 65:03+38:5319:42
36.Kurasto Katja 65:37+39:2719:53
37.Kuusela Krista 65:45+39:3519:55
38.Saarela Leena 67:52+41:4220:33
39.Sneck Milla 75:05+48:5522:45
40.Roininen Elina 86:32+60:2226:13
C-rata, miehet 3.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Alalahti JaakkoONMKY23:23 7:05
2.Ruotsalainen JuhaRa-Ru25:01+1:387:34
3.Pelkonen HeimoKiimU25:12+1:497:38
4.Lind MattiONMKY26:02+2:397:53
5.Järvelä TeemuOR26:05+2:427:54
6.Tuominen JuhoOYS/Vapari26:41+3:188:05
7.Patana Timo 27:32+4:098:20
8.Iisakka Samppa 28:37+5:148:40
9.Hohtola EsaYliopisto28:54+5:318:45
10.Ponkala Jaakko 29:35+6:128:57
11.Kaimio AuvoIisu29:44+6:219:00
12.Kivinen Juhani 29:57+6:349:04
13.Vehkaoja Tero-PekkaYlikNM30:17+6:549:10
14.Laukka JoonasOsVa30:34+7:119:15
15.Kariniemi HeikkiPeRa30:38+7:159:16
16.Hanhela PenttiKiimU31:22+7:599:30
17.Vartiainen SuloKiimU31:23+8:009:30
18.Runtti JuhaniKiimU33:36+10:1310:10
19.Leskinen Jouko 34:07+10:4410:20
20.Kukkola MarkkuONMKY34:40+11:1710:30
21.Koivula IlkkaPohjant34:51+11:2810:33
22.Haataja Viljo 35:18+11:5510:41
23.Hirvelä ReijoPunKu35:24+12:0110:43
24.Pyky EskoKiimU36:29+13:0611:03
25.Chan KKMaleysia36:31+13:0811:03
26.Havas MarttiOYUS36:32+13:0911:04
27.Kaikkonen MarttiIisu36:43+13:2011:07
28.Säävälä HannuVePo37:44+14:2111:26
29.Nivalainen Jouko 37:55+14:3211:29
30.Hanhela EeroPeRa38:21+14:5811:37
31.Kankainen IlmariORUK39:07+15:4411:51
32.Manninen RasmusOsVa39:26+16:0311:56
33.Paakkola JaniKiimU41:38+18:1512:36
34.Järvelä Kalevi 42:36+19:1312:54
35.Tapio MattiKiimU45:36+22:1313:49
36.Rajaniemi Sakari 45:55+22:3213:54
37.Agvist Erkki 46:00+22:3713:56
38.Kiiskinen Ari 48:06+24:4314:34
39.Sneck AttePohjant51:17+27:5415:32
40.Tuominen Pentti 60:12+36:4918:14
41.Kunnari Esa 60:45+37:2218:24
42.Rautio Eero 67:07+43:4420:20
43.Savuoja Eeli 69:56+46:3321:11
44.Tolppa Samuli 69:56+46:3321:11
45.Huttunen Niilo-PekkaOYS/Vapari74:37+51:1422:36
D-rata, naiset 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pesonen AnuPohjant13:54 6:57
2.Säävälä Anne-ElinaVePo15:41+1:477:50
3.Känsäkoski Mira 15:54+2:007:57
4.Fredriksson ErikaPohjant16:40+2:468:20
5.Mattila JustiinaLaiVe17:08+3:148:34
6.Salmela JennaIisu17:50+3:568:55
7.Jaatinen MiljaHaHe17:55+4:018:57
8.Lehtosaari KristiinaHaHe20:27+6:3310:13
9.Lehtosaari Aino-MariaHaHe20:28+6:3410:14
10.Kähkölä Anni-LottaPohjant21:14+7:2010:37
11.Paakkola UllaKiimU21:16+7:2210:38
12.Ukkola EmmaHaHe21:43+7:4910:51
13.Hakala HannaHaHe21:58+8:0410:59
14.Höglund VilmaHaHe26:39+12:4513:19
15.Lassi Ulla 29:32+15:3814:46
16.Niva HeiniLaiVe33:19+19:2516:39
17.Loukusa SallaVePo43:53+29:5921:56
18.Huttunen KaisaRaSa45:53+31:5922:56
D-rata, miehet 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kilpeläinen Juuso 13:34 6:47
2.Pirinen Raimo 15:46+2:127:53
3.Kähkölä JohannesPohjant20:45+7:1110:22
4.Lalli TommiPeRa22:16+8:4211:08
5.Thomas WesterholmVePo22:28+8:5411:14
6.Rossi LauriPohjant23:01+9:2711:30
7.Pyhtilä Mauno 23:29+9:5511:44
8.Himanka Jesse 26:21+12:4713:10
9.Juttula Rauno 26:39+13:0513:19
10.Lassi Eetu 29:26+15:5214:43
11.Sillanpää TopiPohjant36:45+23:1118:22
Kurvi Altti 0:00 0:00
Pyöräsuunnistus, naiset 8.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jaako NiinaLänRa47:55 5:46
2.Laitinen MariaYlikNM50:43+2:486:06
Pyöräsuunnistus, miehet 8.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kujala JouniKoS40:11 4:50
2.Lukkarinen MikkoPohjant46:27+6:165:35
3.Sillanpää TommiPohjant46:56+6:455:39
4.Lind MattiONMKY49:15+9:045:56
5.Veijovaara JormaPohjant49:41+9:305:59
6.Alalahti JaakkoONMKY57:57+17:466:58
7.Kuusela TeppoPohjant59:46+19:357:12
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mäkelä EsaIiU53:17 -
2.Saarinen Juha 77:22+24:05-
Kullervo NiiniketoONMKY51:11 -
Kilpeläinen MarjaOYS/Vapari56:38 -
Kolehmainen JannePohjant46:32 -
Rahja OsmoONMKY54:24 -
Rahikainen 73:02 -
Lotvonen ArjaLaiVe56:17 -
Pumpanen SannaVePo0:00 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Ratamestari, 2007-06-09 16:27:12

    Ratapituudet:

    A-rata: 7,2km
    B-rata: 5,5km
    C-rata: 3,2km
    D-rata: 2,0km
    Pyörä: 8,3km
  2. Rauno, 2007-06-11 21:30:41

    Toivottavasti ratamestari on tehnyt haastavia suuntavälejä A-radalle..
    Kiekonmajalla on oulun paras kivikkomaasto!
  3. Emma.U. 9.v., 2007-06-19 20:23:12

    Kiva D-Rata oli!!
    Mikään rasti ei ollut hankala eikä rastien välitkään ollut liian pitkiä!!
    SUUNNISTUS ON KIVAAAA!!!!!!
    <=
  4. Huoltajana, 2007-06-19 20:40:26

    Hyvä oli D-rata nuorille suunnistajille, kuulostivat tykkäävän!
  5. Kilpailun johtaja, 2007-06-20 08:37:27

    Kiitos kaikille yli kolmellesadalle suunnistuksen ystävälle, jotka nautitte SK Pohjantähden tarjoamasta Oulurasti-iltapäivästä. Mukava nähdä täysin uusia iloisia kasvoja mieltä ja kuntoa kohentavan suunnitusharrastuksen parissa.

    P.S. Pysäköintipaikalle oli jollain Teistä jäänyt reilun kokoiset lenkkarit. Hakuohjeet 0400 861978.
  6. suunnistelija vm.51, 2007-06-20 12:25:34

    Kiitoksia pääratamestarille ja talkooporukoille. Kiertelin A-radan 15 vuoden jälkeen ja sain syttöjä lajiin takaisin.
    Ehkä kipaisen rasteilla toistekkin.
  7. Samuel, 2007-06-20 20:27:53

    Oli hyvät radat rasteilla eilen.
    Olin kuitenkin aika hukassa välillä.
    Siellä oli kuitenkin yhden kuusen juuresta jäänyt merkkaamatta muurahaiskeko, mitä ihmettelin tovin aikaa.