Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
31.7.2007
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Isokangas
Opastus
Sangijoen tietä nro 8331, noin 13 km - Näytä kartalla
Lisätiedot
Yhteyshenkilö Erkki Lax 050-3840579
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
212
Tulokset päivitetty
2.6.2014 20:22

Tulokset

A-rata, naiset 7.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Runtti MerjaYlikNM45:28 6:08
2.Alakylmänen Anna-MariaLaiVe58:34+13:067:54
3.Marttinen MinnaVaKa60:58+15:308:14
4.Käkelä MaijaOYS/Vapari62:13+16:458:24
5.Vuorenmaa MarjutOYS62:20+16:528:25
A-rata, miehet 7.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahko SampoPohjant37:30 5:04
2.Runtti JanneVePo38:21+0:515:10
3.Hyvönen PanuPohjant40:13+2:435:26
4.Westerholm LasseVePo40:20+2:505:27
5.Maaninka MikaOsVa40:45+3:155:30
6.Viippola IlpoOuTa41:05+3:355:33
7.Leskelä JyrkiPohjant42:20+4:505:43
8.Koivu SamiPohjant42:38+5:085:45
9.Törmänen MarkoOpu42:56+5:265:48
10.Lehtola TomiLapSu42:56+5:265:48
11.Haapasalo HarriPohjant43:48+6:185:55
12.Partanen Pekka 43:54+6:245:55
13.Näsi JuhoPohjant44:20+6:505:59
14.Matila TommiLänRa44:26+6:566:00
15.Palosaari Heikki 44:26+6:566:00
16.Hautala MattiPohjant44:36+7:066:01
17.Vihavainen JuhaONMKY44:40+7:106:02
18.Rantapelkonen TuomoONMKY45:04+7:346:05
19.Ojala KaiPaksumahat46:35+9:056:17
20.Hepokangas EdvinLaiVe46:37+9:076:17
21.Hanhela MaunoHaHe47:09+9:396:22
22.Alaperä Arttu 47:15+9:456:23
23.Jurvakainen MikaKiimU47:46+10:166:27
24.Haajanen JuhaPohjant48:12+10:426:30
25.Hokkanen Matti 48:23+10:536:32
26.Vaarala Harri 48:27+10:576:32
27.Lempinen Hannu 48:34+11:046:33
28.Pukema JarnoOuTa48:40+11:106:34
29.Nygård MarkkuOpu48:53+11:236:36
30.Kuusela TeppoPohjant49:15+11:456:39
31.Grekelä AnttiHaHe49:36+12:066:42
32.Sillanpää TommiPohjant50:08+12:386:46
33.Väyrynen Jarno 50:19+12:496:47
34.Heinonen SamuelRasti E450:21+12:516:48
35.Salovaara HeikkiPohjant50:49+13:196:52
36.Väisänen Mikko 50:50+13:206:52
37.Soppela EsaPilpasuon Pallo51:05+13:356:54
38.Mäkinen JuhaniSalRe51:39+14:096:58
39.Karppinen JoukoLaive52:00+14:307:01
40.Järvinen MarkoKiimU52:37+15:077:06
41.Koskela Jarkko 53:13+15:437:11
42.Oksanen JarkkoPilPa53:23+15:537:12
43.Järvenpää RaimoIisu53:37+16:077:14
44.Lotvonen KariLaiVe53:50+16:207:16
45.Päkkilä Jukka 54:09+16:397:19
46.Kesälä MikkoLaiVe54:17+16:477:20
47.Järnfors Janne 54:43+17:137:23
48.Tikkanen JukkaPohjant54:53+17:237:25
49.Jortama TimoPohjant56:41+19:117:39
50.Ruotsalainen KeijoOYUS56:53+19:237:41
51.Parkkinen JussiPohjant57:00+19:307:42
52.Heikkinen Lassi 57:42+20:127:47
53.Putila RistoNokia58:30+21:007:54
54.Pelkonen AlpoOsVa59:14+21:448:00
55.Lind JohanIK Falken61:33+24:038:19
56.Heinämaa Risto 64:19+26:498:41
57.Markku Heikkinen 69:20+31:509:22
58.Kannala Juho 70:08+32:389:28
B-rata, naiset 5.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lotvonen ArjaLaiVe41:34 7:25
2.Haajanen SatuPohjant42:22+0:487:33
3.Nummi MaaritLaive42:37+1:037:36
4.Rahko Saana-MariaPohjant42:55+1:217:39
5.Tirkkonen AnniOYS/Vapari44:03+2:297:51
6.Rahko JenniLaiVe44:05+2:317:52
7.Lotvonen MillaLaiVe45:00+3:268:02
8.Aikio OutiOYS/Vapari46:55+5:218:22
9.Jortama LauraPohjant49:56+8:228:55
10.Saaranen SatuRasTiimi50:55+9:219:05
11.Niva TuuliaOsVa51:38+10:049:13
12.Lotvonen EssiLaiVe53:24+11:509:32
13.Sillanpää ElinaPohjant55:36+14:029:55
14.Näsi KatariinaPohjant59:01+17:2710:32
15.Maunu Susanna 59:47+18:1310:40
16.Herronen TarjaOYS/Vapari62:36+21:0211:10
17.Ruuska RauniOsVa65:35+24:0111:42
18.Pelkonen MaijaOSVA65:41+24:0711:43
19.Autio Kaija 66:25+24:5111:51
20.Karppinen Sanna-MariOuTa70:58+29:2412:40
21.Fritzer Karin 71:02+29:2812:41
B-rata, miehet 5.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Räisänen KariKiimU32:22 5:46
2.Laaksonen LasseSuSi34:01+1:396:04
3.Höynälä Jouko 34:57+2:356:14
4.Kotila HarriYlikNM34:59+2:376:14
5.Tapaninaho KaleviONMKY35:17+2:556:18
6.Kolehmainen JannePohjant35:29+3:076:20
7.Norrkniivilä Jaakko 36:01+3:396:25
8.Uusitalo Miika 36:49+4:276:34
9.Hiltunen ErkkiONMKY37:25+5:036:40
10.Savolainen JouniPohjant37:54+5:326:46
11.Huotari Antti 37:56+5:346:46
12.Leppäniemi MattiPohjant38:04+5:426:47
13.Wuotila MikaPV39:13+6:517:00
14.Kaasinen AulisPohjant40:00+7:387:08
15.Ahola TeroPosPy40:26+8:047:13
16.Merilä SeppoOYUS40:36+8:147:15
17.Siirilä Jukka 41:17+8:557:22
18.Rahko JuhoLaiVe41:30+9:087:24
19.Kuoppamaa KariMuhU41:40+9:187:26
20.Holmi Lauri 41:43+9:217:26
21.Lukkarinen OlaviPohjant41:59+9:377:29
22.Lindfors Jukka 42:39+10:177:36
23.Hoikka MarkoOYS42:43+10:217:37
24.Pääkkö JuhaniPohjant43:15+10:537:43
25.Känsäkoski Markku 43:50+11:287:49
26.Kivinen Janne 44:05+11:437:52
27.Hekkala Urpo 44:39+12:177:58
28.Moilanen Juha 44:40+12:187:58
29.Haarala RaunoViiSu44:42+12:207:58
30.Rahko MattiPohjant44:49+12:278:00
31.Ojuva VeliLapVe45:04+12:428:02
32.Kinnunen MattiPV45:09+12:478:03
33.Frodo KiimU45:19+12:578:05
34.Korpijärvi VesaKannUra45:39+13:178:09
35.Jokela TimoOYUS45:40+13:188:09
36.Juuso HannuOYUS45:59+13:378:12
37.Jussila PasiVePo46:05+13:438:13
38.Myllyaho MarkkuSalRe46:12+13:508:15
39.Suhonen Kauko 46:29+14:078:18
40.Heikkinen Timo 46:55+14:338:22
41.Haverinen Kari 47:26+15:048:28
42.Rimpiläinen AnttiOsVa48:02+15:408:34
43.Tahkola Pekka 48:15+15:538:36
44.Sandberg Samuli 48:18+15:568:37
45.Haverinen Eero 48:24+16:028:38
46.Suur-Inkeroinen MattiOYS49:24+17:028:49
47.Jokinen TimoYlivKu49:24+17:028:49
48.Leskinen Kalle 51:01+18:399:06
49.Rahkola AnttiOulRe51:41+19:199:13
50.Väänänen Petri 53:18+20:569:31
51.Leskinen Otto 53:36+21:149:34
52.Leskinen Jouko 53:37+21:159:34
53.Lehtinen Ville 54:10+21:489:40
54.Ehovuo Veijo 55:47+23:259:57
55.Sipilä Juha 56:09+23:4710:01
56.Holappa RaimoOulu56:16+23:5410:02
57.Norrkniivilä MarttiPulkPo57:06+24:4410:11
58.Herajärvi MikkoPV58:30+26:0810:26
59.Järvitalo RaimoHaHe68:22+36:0012:12
C-rata, naiset 3.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hyvönen JohannaPohjant26:41 8:53
2.Ruotsalainen MariRa-Ru26:55+0:148:58
3.Holappa Tiina 28:40+1:599:33
4.Koutonen Maarit 29:45+3:049:55
5.Partanen AnneliOYS30:24+3:4310:08
6.Junes-Kähkölä AnuPohjant30:44+4:0310:14
7.Ukkola LeilaHaHe31:02+4:2110:20
8.Aatsinki MirjaVePo31:19+4:3810:26
9.Leskinen Anne 33:05+6:2411:01
10.Huovinen Minna 34:15+7:3411:25
11.Holappa ArjaLaiVe35:13+8:3211:44
12.Sorvari PirkkoOSVA35:56+9:1511:58
13.Goman Annukka 36:43+10:0212:14
14.Pumpanen SannaVePo42:34+15:5314:11
15.Kolehmainen Eeva-Maija 43:56+17:1514:38
16.Pietiläinen MeeriPeRa49:07+22:2616:22
17.Hakala OrvokkiHaHe51:40+24:5917:13
18.Hautala TuulaPohjant51:49+25:0817:16
C-rata, miehet 3.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hohtola EsaYliopisto21:46 7:15
2.Karppinen AleksiLaive22:28+0:427:29
3.Ruotsalainen JuhaRa-Ru23:19+1:337:46
4.Nissinen IlkkaFCFC23:46+2:007:55
5.Nissinen JussiFCFC24:32+2:468:10
6.Iisakka Samppa 24:50+3:048:16
7.Myllynen Rauno 25:22+3:368:27
8.Takkinen EskoKiimU26:46+5:008:55
9.Väänänen ViljoOH28:12+6:269:24
10.Kivinen Juhani 28:53+7:079:37
11.Vartiainen SuloKiimU30:12+8:2610:04
12.Sirviö MarkoOYUS30:25+8:3910:08
13.Kariniemi HeikkiPeRa31:35+9:4910:31
14.Mattila SeppoKoskRi33:06+11:2011:02
15.Hirvelä ReijoPunKu33:09+11:2311:03
16.Ylikoski Risto 33:30+11:4411:10
17.Koivula IlkkaPohjant35:27+13:4111:49
18.Kankainen IlmariORUK35:29+13:4311:49
19.Rautiainen Tatu 36:39+14:5312:13
20.Pohjamo MikkoPeRa38:14+16:2812:44
21.Havas MarttiOYUS41:10+19:2413:43
22.Hyyrynen KariTVV43:35+21:4914:31
23.Hillyard Jim 48:53+27:0716:17
24.Eskola EerikTuMe57:01+35:1519:00
25.Kauppila Matias 60:37+38:5120:12
26.Kunnari Esa 78:57+57:1126:19
Paavola Ollli-PekkaTeam Iceb0:00 0:00
D-rata, naiset 2.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hoikkaniemi MarikaKiimU18:39 7:46
2.Näsi JuliaanaPohjant20:15+1:368:26
3.Hakala HannaHaHe22:52+4:139:31
4.Ukkola EmmaHaHe23:18+4:399:42
5.Viitanen Roosa 24:43+6:0410:17
6.Paakkolanvaara Anna 25:30+6:5110:37
7.Höglund VilmaHaHe37:28+18:4915:36
8.Sirviö VenlaPohjant38:13+19:3415:55
9.Kauppila Veera 38:20+19:4115:58
10.Fredriksson ErikaPohjant40:53+22:1417:02
11.Sarpola Satu 85:19+66:4035:32
D-rata, miehet 2.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Tuominen JuhoOYS16:07 6:42
2.Räisänen HeikkiKiimU21:20+5:138:53
3.Pohjamo SamuliPeRa25:46+9:3910:44
4.Kivelä MikkoPohjant27:36+11:2911:30
5.Kivelä JuhoPohjant36:19+20:1215:07
6.Ahola Perttu 36:42+20:3515:17
7.Karppinen JarmoOuTa44:39+28:3218:36
8.Sillanpää TopiPohjant46:10+30:0319:14
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hoikkala Timo 23:16 -
2.Ruotsalainen SilviaRa-Ru31:49+8:33-
3.Kivelä LauriPohjant38:13+14:57-
4.Kivelä MattiPohjant42:43+19:27-
5.Inki PekkaTuMe46:17+23:01-

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Heikki G, 2007-06-21 09:45:57

    Opastus 10 kilsaa sanginjoen tietä
    A 7,4 km 14 rastia
    B 5,6 km 12 rastia
    C 3,0 km 10 rastia
    D 2,4 km 6 rastia
    a ja b radalla polut eivät häiritse etenemistä.
  2. Suunnistaja, 2007-06-21 14:18:35

    Pääseekö tuonne Isokankaalle suoraan Ylikiimingin tieltä?
  3. retkeilijä, 2007-06-21 15:20:05

    Kyllä on ainakin aiemmin päässyt. Katsopa Oulun kaupungin sivuilta luontopolkukarttaa, niin osaat perille. Kartta löytyy osoitteesta:www.ouka.fi/tekninen/Luontoymparisto/luontopolku2002esite.pdf
  4. suunnistelija, 2007-08-01 15:53:18

    missäs tulokset viipyy...
  5. Piki, 2007-08-01 20:06:48

    Onkohan noissa Isokankaan OGA-taulukoissa jotain hämminkiä?Ainakin miesten C-radalla näyttäisi taulukon väli 2-3 olevan itse asiassa välien 2-3 ja 3-4 yhteisaika. Kokonaisaika ja muut välit OK. Kiitokset järjestäjille! Mukava oli juosta sateen sopivasti kastelemilla mäntykankailla.
  6. Jussi, 2007-08-02 16:23:21

    Löytynyttä: nippu vihreitä n. 30 cm mittaisia rautalankoja. Löytyi meidän auton takaa, maalista n. 50 m itäänpäin lähtevän tien reunalta. Langat on meillä tallessa. Kysellä voi spostiosoitteesta kontza at gmail.com.