Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
14.8.2007
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Lupukangas
Opastus
Hailuodontieltä Salonpääntien risteyksestä, noin 9 km Shelliltä - Näytä kartalla
Lisätiedot
Uusi kartta, yhteyshenkilö Sami Koivu 040-7353263
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Kyllä
Suorituksia
271
Tulokset päivitetty
2.6.2014 20:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lotvonen ArjaLaiVe49:07 7:13
2.Alakylmänen Anna-MariaLaiVe57:07+8:008:23
3.Hokkanen AnniOYS/Vapari57:29+8:228:27
4.Kosola ElliPohjant57:59+8:528:31
5.Nurmikumpu MelinaKoskRi59:59+10:528:49
A-rata, miehet 6.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Väänänen Vesa-VillePohjant36:35 5:22
2.Suorsa Vesa-MattiPohjant37:31+0:565:31
3.Vihavainen JuhaONMKY37:54+1:195:34
4.Rahko SampoPohjant38:27+1:525:39
5.Pukema JarnoOuTa39:46+3:115:50
6.Maaninka JarmoOsVa39:48+3:135:51
7.Törmänen MarkoOpu40:44+4:095:59
8.Heikkilä TimoOuHu41:03+4:286:02
9.Mäkinen SeppoPohjant41:14+4:396:03
10.Hihnala HeikkiAlatPi42:24+5:496:14
11.Alaperä Arttu 43:35+7:006:24
12.Trompari PeterPoRa44:01+7:266:28
13.Nikula PasiOuTa44:16+7:416:30
14.Viita AnttiS-200045:38+9:036:42
15.Hepokangas EdvinLaiVe45:42+9:076:43
16.Kvist PerttiKemsKi46:19+9:446:48
17.Huuhka KaiKiimU46:39+10:046:51
18.Grekelä AnttiHaHe46:54+10:196:53
19.Kotaniemi JuhaKoskRi47:08+10:336:55
20.Lempinen Hannu 47:13+10:386:56
21.Mäkinen JuhaniSalRe47:56+11:217:02
22.Hurskainen PenttiOulRe48:20+11:457:06
23.Kaasinen AulisPohjant48:24+11:497:07
24.Vapa Eero 48:49+12:147:10
25.Hokkanen Matti 48:55+12:207:11
26.Kivelä Janne 49:24+12:497:15
27.Kosola VillePohjant50:01+13:267:21
28.Ahokoivu HemmoPohjant50:14+13:397:23
29.Nygård MarkkuOpu50:18+13:437:23
30.Tuohimaa EskoONMKY50:18+13:437:23
31.Kaakinen VeliOsVa50:27+13:527:25
32.Paatelma RistoKoskRi50:27+13:527:25
33.Rämö Jouko 50:32+13:577:25
34.Ojala Kai 50:49+14:147:28
35.Järnfors Janne 50:59+14:247:29
36.Saloranta Seppo 51:10+14:357:31
37.Heikkinen Lassi 51:31+14:567:34
38.Halonen TeroKoskRi51:46+15:117:36
39.Jortama TimoPohjant51:53+15:187:37
40.Mäkelä EsaIiU53:00+16:257:47
41.Hourula IsmoOsVa53:26+16:517:51
42.Palosaari Heikki 54:14+17:397:58
43.Heinonen SamuelRasti E454:17+17:427:58
44.Oksanen Jarkko 54:51+18:168:03
45.Lindvall Timo 54:54+18:198:04
46.Elo Petri 54:58+18:238:05
47.Ruotsalainen KeijoOYUS56:02+19:278:14
48.Pajari TommiPohjant56:29+19:548:18
49.Kauma HeikkiOYS/Vapari56:48+20:138:21
50.Vanhanen KonstaKiimU56:57+20:228:22
51.Kivinen Janne 58:33+21:588:36
52.Putila Risto 60:21+23:468:52
53.Luodonpää RistoAlatPi60:42+24:078:55
54.Lalli PasiHaHe60:51+24:168:56
55.Heinämaa Risto 61:15+24:409:00
56.Okkonen Jaakko 61:53+25:189:06
57.Mikkonen AlpoOYS/Vapari62:31+25:569:11
58.Suomio Pekka 62:52+26:179:14
59.Markku Heikkinen 68:42+32:0710:06
60.Korpela Samuli 68:48+32:1310:07
61.Hanhineva Tero 72:04+35:2910:35
62.Pasanen Pertti 75:03+38:2811:02
63.Asikainen Juha 75:14+38:3911:03
Haajanen JuhaPohjant0:00 0:00
Romppainen PekkaSuomRa0:00 0:00
B-rata, naiset 5.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahko Saana-MariaPohjant35:46 7:09
2.Ruokamo RiikkaPohjant36:11+0:257:14
3.Haajanen SatuPohjant38:02+2:167:36
4.Lithovius Anna-RiikkaOsVa41:56+6:108:23
5.Leskelä MaaritOsVa43:04+7:188:36
6.Aikio OutiOYS/Vapari43:16+7:308:39
7.Jortama LauraPohjant43:44+7:588:44
8.Nikula SariOuTa44:21+8:358:52
9.Kosola EveliinaPohjant45:35+9:499:07
10.Lotvonen EssiLaiVe47:48+12:029:33
11.Kilpeläinen MarjaOYS/Vapari47:58+12:129:35
12.Leinonen Sirkka-liisaPohjant48:59+13:139:47
13.Väänänen MerviOYS/Vapari50:03+14:1710:00
14.Jokela RiittaYlikNM55:58+20:1211:11
15.Autio Kaija 56:24+20:3811:16
16.Karjalainen ValmaPohjant57:58+22:1211:35
17.Ruuska RauniOsVa61:44+25:5812:20
18.Nuutinen Eeva 72:55+37:0914:35
19.Jalkanen MarttaKuoR73:04+37:1814:36
B-rata, miehet 5.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Väänänen ArttuPohjant28:09 5:37
2.Airaksinen RistoOuTa28:58+0:495:47
3.Salmela JuhaniONMKY30:27+2:186:05
4.Norrkniivilä JaakkoPulkPo30:53+2:446:10
5.Kolehmainen JannePohjant31:54+3:456:22
6.Haverinen Risto 32:07+3:586:25
7.Halonen VesaPohjant32:39+4:306:31
8.Väänänen Petri 32:39+4:306:31
9.Höynälä Jouko 33:06+4:576:37
10.Rantapelkonen TuomoONMKY33:32+5:236:42
11.Merilä SeppoOYUS33:46+5:376:45
12.Paukkeri Kari 34:10+6:016:50
13.Haverinen Erkki 35:04+6:557:00
14.Ruokamo EeroONMKY35:06+6:577:01
15.Parkkinen PekkaPohjant35:09+7:007:01
16.Väisänen Mikko 35:38+7:297:07
17.Kipinä Juha 35:43+7:347:08
18.Fredriksson KajPohjant36:02+7:537:12
19.Juuso HannuOYUS36:15+8:067:15
20.Huotari MattiPohjant36:38+8:297:19
21.Riikola Ilkka 36:42+8:337:20
22.Rahko MattiPohjant37:04+8:557:24
23.Haverinen Eero 37:05+8:567:25
24.Lax ErkkiPohjant37:24+9:157:28
25.Tuominen JuhoOYS/Vapari37:59+9:507:35
26.Lukkarinen Olli-Pekka 38:05+9:567:37
27.Lassila MattiSalRe38:17+10:087:39
28.Sipilä Juha 38:21+10:127:40
29.Siirilä Jukka 38:25+10:167:41
30.Jussila PasiVePo38:38+10:297:43
31.Wuotila MikaPV39:49+11:407:57
32.Martikainen ErkkiKoskRi40:13+12:048:02
33.Tahkokorpi Jukka 40:22+12:138:04
34.Kosola VeijoPohjant40:40+12:318:08
35.Kilpeläinen Ville 40:44+12:358:08
36.Leinonen Marko 40:56+12:478:11
37.Kotaniemi Pasi 40:58+12:498:11
38.Jussila PenttiONMKY41:11+13:028:14
39.Lukkarinen AaroPohjant41:30+13:218:18
40.Mähönen SeppoPeRa41:54+13:458:22
41.Kettunen Olli 42:24+14:158:28
42.Koivumaa SeppoVaKa42:37+14:288:31
43.Sandberg Samuli 42:39+14:308:31
44.Ruotsalainen JuhaRa-Ru43:40+15:318:44
45.Jokinen TimoYlivKu44:09+16:008:49
46.Hoikka MarkoOYS/Vapari44:35+16:268:55
47.Lahtinen Markus 45:17+17:089:03
48.Närä Petteri 47:12+19:039:26
49.Jäntti MattiPohjant47:46+19:379:33
50.Lampi MattiLNM48:18+20:099:39
51.Pätsi JuhaPosPy48:30+20:219:42
52.Ylikoski Risto 49:29+21:209:53
53.Manninen EeroOsVa51:48+23:3910:21
54.Hiltunen Kalervo 52:32+24:2310:30
55.Puurunen ReijoOuTa53:09+25:0010:37
56.Herronen Jouni 54:42+26:3310:56
57.Oikarinen Jorma 65:05+36:5613:01
58.Posio Antti 70:25+42:1614:05
59.Repo Tuomas 77:17+49:0815:27
60.Kuusela Teppo 84:47+56:3816:57
C-rata, naiset 3.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kosola MarjaPohjant30:52 8:20
2.Ruotsalainen MariRa-Ru31:48+0:568:35
3.Palosaari Eeva 33:01+2:098:55
4.Holappa Tiina 36:37+5:459:53
5.Partanen AnneliOYS/Vapari38:04+7:1210:17
6.Nurmikumpu Niina 38:46+7:5410:28
7.Karjalainen NooraPohjant39:13+8:2110:35
8.Kumpuvaara-Virkkala Kirsi 41:00+10:0811:04
9.Junes-Kähkölä Anu 41:03+10:1111:05
10.Pumpanen SannaVePo41:16+10:2411:09
11.Kinnula IrmaOYS/Vapari41:20+10:2811:10
12.Nissinen Marianne 42:09+11:1711:23
13.Koivula Leena 42:09+11:1711:23
14.Koivula Mari 42:40+11:4811:31
15.Aatsinki MirjaVePo42:46+11:5411:33
16.Nikula IrmaOuTa42:50+11:5811:34
17.Suvanne PäiviLaive43:26+12:3411:44
18.Karppinen ElinaOuTa43:41+12:4911:48
19.Herranen Tarja 43:48+12:5611:50
20.Salo Sirpa 45:05+14:1312:11
21.Sorvari PirkkoOSVA45:31+14:3912:18
22.Fredriksson CaritaPohjant45:38+14:4612:20
23.Korkeakoski Mervi 47:32+16:4012:50
24.Huotari MaijaPohjant49:15+18:2313:18
25.Ainassaari KaisuOsVa52:56+22:0414:18
26.Karhula Virpi 62:23+31:3116:51
27.Räsänen Aila 64:37+33:4517:27
C-rata, miehet 3.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ahola TeroPosPy23:40 6:23
2.Nikula ReinoOuTa25:19+1:396:50
3.Heikkinen Timo 27:21+3:417:23
4.Nissinen NikoPohjant27:22+3:427:23
5.Juutinen HannuPohjant27:31+3:517:26
6.Niemelä Matti 27:46+4:067:30
7.Alalahti JaakkoONMKY28:06+4:267:35
8.Hohtola EsaYliopisto28:09+4:297:36
9.Nissinen Jussi 28:45+5:057:46
10.Kivinen Juhani 31:31+7:518:31
11.Rahkola AnttiOulRe32:53+9:138:53
12.Ehovuo Veijo 32:59+9:198:54
13.Kallio VeikkoOuHu34:40+11:009:22
14.Ponkala Jaakko 35:01+11:219:27
15.Ronkainen JukkaTaivKu35:58+12:189:43
16.Huurihnainen Kimmo 37:29+13:4910:07
17.Smart MikaelHauHe37:54+14:1410:14
18.Tolonen Jyrki 39:08+15:2810:34
19.Vartiainen SuloKiimU39:11+15:3110:35
20.Arola Ari 39:25+15:4510:39
21.Huotari Esa 39:25+15:4510:39
22.Kariniemi HeikkiPeRa40:18+16:3810:53
23.Koivula IlkkaPohjant41:33+17:5311:13
24.Manninen RasmusOsVa41:51+18:1111:18
25.Aarnio Mika 41:59+18:1911:20
26.Tiittanen Erkki 42:20+18:4011:26
27.Kaimio AuvoIisu42:37+18:5711:31
28.Järvelä Kalevi 42:42+19:0211:32
29.Karppinen JariOuTa43:20+19:4011:42
30.Pohjamo SamuliPeRa44:20+20:4011:58
31.Kankainen IlmariORUK44:21+20:4111:59
32.Malila Juha-Matti 46:01+22:2112:26
33.Moilanen AnttiOYS/Vapari46:05+22:2512:27
34.Havas MarttiOYUS46:52+23:1212:40
35.Kohijoki Hannu 48:45+25:0513:10
36.Hyyrynen KariTVV57:14+33:3415:28
37.Pietilä Jorma 64:52+41:1217:31
38.Rutanen HenriPohjant69:27+45:4718:46
Pelkonen HeimoKiimU0:00 0:00
Eerikki Eskola 0:00 0:00
D-rata, naiset 2.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Salmela JennaIisu25:11 9:41
2.Suvanne SirpaLaive25:44+0:339:53
3.Karjalainen EssiPohjant32:15+7:0412:24
4.Näsi JuliaanaPohjant32:19+7:0812:25
5.Fredriksson ErikaPohjant36:18+11:0713:57
6.Jussila JuliaVePo37:50+12:3914:33
7.Virkkala Sonja 40:04+14:5315:24
8.Kähkölä Anni-Lotta 40:14+15:0315:28
9.Virkkala Tiina 40:15+15:0415:28
10.Höglund VilmaHaHe49:08+23:5718:53
11.Ukkola EmmaHaHe49:56+24:4519:12
12.Hakala OrvokkiHaHe50:14+25:0319:19
13.Hakala HannaHaHe50:22+25:1119:22
14.Pietiläinen MeeriPeRa51:10+25:5919:40
15.Sirviö VenlaPohjant55:04+29:5321:10
16.Kronkvist Pilvi 58:06+32:5522:20
17.Suvanne SonjaLaiVe70:29+45:1827:06
D-rata, miehet 2.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rutanen Jakke 23:50 9:10
2.Kähkölä Johannes 39:29+15:3915:11
3.Kauppila Matias 39:31+15:4115:11
4.Ahola Perttu 40:40+16:5015:38
5.Huuhka Mikko 41:49+17:5916:05
6.Rossi LauriPohjant42:39+18:4916:24
7.Pyhtilä Mauno 48:13+24:2318:32
8.Sirviö VisaPohjant55:33+31:4321:21
9.Kauranen Jari 63:01+39:1124:14
Pyöräsuunnistus 9.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mäkinen SeppoPohjant43:22 4:39
2.Ojala Kai 47:30+4:085:06
3.Hongell TimoKoS48:42+5:205:14
4.Toivonen ValtteriOH49:59+6:375:22
5.Sillanpää TommiPohjant50:01+6:395:22
6.Hyvönen PanuPohjant50:38+7:165:26
7.Ketonen MiikkaSalRe50:53+7:315:28
8.Grekelä HeikkiPohjant53:13+9:515:43
9.Jaako NiinaLänRa58:14+14:526:15
10.Lind MattiONMKY58:26+15:046:16
11.Silventoinen UllaPohjant61:16+17:546:35
12.Suorajärvi MauriPohjant63:15+19:536:48
13.Lukkarinen MikkoPohjant64:14+20:526:54
14.Laitinen MariaYlikNM65:31+22:097:02
15.Haapakangas Tommi 65:39+22:177:03
16.Veijovaara JormaPohjant68:03+24:417:19
17.Alalahti JaakkoONMKY71:36+28:147:41
18.Väänänen Ari 75:04+31:428:04
19.Pais Mart 81:37+38:158:46
20.Vaitiniemi HannaSalRe84:19+40:579:03
21.simola lotta 103:43+60:2111:09
22.Rohtla Merle 107:13+63:5111:31
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Sillanpää TopiPohjant36:45 -
Jaako Mikko 4:14 -
Nissinen Ilkka 31:09 -
Kivelä TimoHyRa68:36 -
Lehtola TomiLapSu60:53 -
Väänänen SariKoskRi44:34 -
Niemelä Urpo 70:10 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Mikko, 2007-08-02 09:24:49

    Ratapituudet:
    A-rata 6,8 km
    B-rata 5,0 km
    C-rata 3,7 km
    D-rata 2,6 km
    Pyöräsuunnistusrata 9,3 km
  2. Sami K, 2007-08-03 12:54:54

    Lisäksi tällä kerralla pyöräsuunnistajille on tarjolla pyöräsuunnistuskartta uramerkintöineen.