Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
13.9.2007
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Sankivaara
Opastus
Oulujoen pohjoispuolen tieltä nro 8300, noin 11 km Oulusta - Näytä kartalla
Lisätiedot
Yhteyshenkilö Matti Hautala 040-5206004
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Kyllä
Suorituksia
168
Tulokset päivitetty
2.6.2014 20:22

Tulokset

A-rata, naiset 7.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Soudunsaari SannaPosPy59:05 8:19
2.Nurmikumpu Niina 66:05+7:009:18
3.Tirkkonen AnniOYS/Vapari77:52+18:4710:58
4.Jokikokko TarjaOuTa80:59+21:5411:24
5.Aikio OutiOYS/Vapari91:47+32:4212:55
A-rata, miehet 7.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kvist PerttiKemsKi42:02 5:55
2.Trompari PeterPoRa43:08+1:066:04
3.Ryynänen EsaPyPo44:58+2:566:20
4.Kuusela TeppoPohjant45:12+3:106:21
5.Pukema JarnoOuTa47:01+4:596:37
6.Hepokangas EdvinLaiVe47:58+5:566:45
7.Höynälä Jouko 48:09+6:076:46
8.Leppäniemi MattiPohjant50:24+8:227:05
9.Grekelä AnttiHaHe51:49+9:477:17
10.Pessa MarkusAlatPi52:04+10:027:20
11.Kinnunen Mikko 52:28+10:267:23
12.Lempinen HannuFujitsu52:37+10:357:24
13.Vaarala Harri 53:08+11:067:29
14.Tuohimaa EskoONMKY53:24+11:227:31
15.Lotvonen KariLaiVe54:27+12:257:40
16.Väänänen Petri 56:00+13:587:53
17.Heikkinen Lassi 56:44+14:427:59
18.Vääräniemi AskoONMKY56:46+14:447:59
19.Mäkelä JussiAV57:22+15:208:04
20.Kilpeläinen VeikkoVaKa58:52+16:508:17
21.Häkämies Antti 58:57+16:558:18
22.Sillanpää JoonasPyPo59:12+17:108:20
23.Riippa Erkki 60:19+18:178:29
24.Kivinen Janne 62:06+20:048:44
25.Lalli PasiHaHe62:49+20:478:50
26.Rämö Jouko 67:01+24:599:26
27.Ruotsalainen KeijoOYUS67:11+25:099:27
28.Mikkonen AlpoOYS/Vapari67:17+25:159:28
B-rata, naiset 5.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ruokamo RiikkaPohjant39:30 7:54
2.Kosola ElliPohjant43:39+4:098:43
3.Kilpeläinen TarjaRasPi45:49+6:199:09
4.Korpi VirpiVePo46:38+7:089:19
5.Kilpeläinen MarjaOYS/Vapari50:33+11:0310:06
6.Forss JuttaKuoSu52:47+13:1710:33
7.Palmi Sara 54:45+15:1510:57
8.Salo Sirpa 57:31+18:0111:30
9.Mäkelä Katja 61:02+21:3212:12
10.Holappa Tiina 65:21+25:5113:04
Lithovius Anna-RiikkaOsVa0:00 0:00
B-rata, miehet 5.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ojala Kai 33:27 6:41
2.Rönkkö TimoVePo33:35+0:086:43
3.Hintikka Mikko 33:36+0:096:43
4.Kosola VillePohjant34:47+1:206:57
5.Parkkinen PekkaPohjant35:19+1:527:03
6.Juuso HannuOYUS37:26+3:597:29
7.Haapaniemi NiiloHaHe38:08+4:417:37
8.Koskela Ari 38:09+4:427:37
9.Kipinä Juha 38:28+5:017:41
10.Kähkölä JuhaPohjant38:28+5:017:41
11.Halonen TeroKoskRi39:06+5:397:49
12.Hintikka Juha-Matti 39:41+6:147:56
13.Keränen VilleOptiem40:15+6:488:03
14.Jussila PenttiONMKY41:07+7:408:13
15.Kilpeläinen Ville 41:27+8:008:17
16.Hoikka MarkoOYS/Vapari41:57+8:308:23
17.Salovaara HeikkiPohjant42:26+8:598:29
18.Ylisälä Vesa 42:29+9:028:29
19.Kuivalainen MarkkuIisu42:44+9:178:32
20.Alitalo Sami 42:51+9:248:34
21.Takkinen EskoKiimU43:05+9:388:37
22.Pietiläinen ErkkiPeRa43:11+9:448:38
23.Vasala JussiUIFK43:21+9:548:40
24.Ojala Erkki 43:39+10:128:43
25.Lax ErkkiPohjant43:55+10:288:47
26.Aarnio Janne 44:09+10:428:49
27.Leinonen Marko 44:47+11:208:57
28.Suomio Pekka 45:03+11:369:00
29.Jokela TimoOYUS46:10+12:439:14
30.Koivumaa SeppoVaKa46:50+13:239:22
31.Kinnula AhtiKEV48:13+14:469:38
32.Jaako Mikko 48:23+14:569:40
33.Sandberg Samuli 48:54+15:279:46
34.Sihvola Tuomo 50:18+16:5110:03
35.Saikkonen Toivo 51:00+17:3310:12
36.Piiroinen Ilkka 51:01+17:3410:12
37.Holappa RaimoHaHe51:09+17:4210:13
38.Rahkola AnttiOulRe51:30+18:0310:18
39.Suur-Inkeroinen MattiOYS/Vapari52:42+19:1510:32
40.Jäntti MattiPohjant55:02+21:3511:00
41.Koivula RaunoRaPe55:35+22:0811:07
42.Okkonen Jaakko 58:30+25:0311:42
43.Manninen EeroOsVa60:44+27:1712:08
44.Chan KK 69:27+36:0013:53
C-rata, naiset 3.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kosola EveliinaPohjant29:21 9:47
2.Goman Annukka 29:28+0:079:49
3.Fredriksson CaritaPohjant29:58+0:379:59
4.Kinnula IrmaOYS/Vapari31:13+1:5210:24
5.Partanen AnneliOYS/Vapari32:46+3:2510:55
6.Kosola MarjaPohjant33:02+3:4111:00
7.Kelhä Jenni 33:44+4:2311:14
8.Säävälä Anni-ElinaVePo36:11+6:5012:03
9.Kortetjärvi SaijaVePo36:13+6:5212:04
10.Nissinen Marianne 36:30+7:0912:10
11.Koivula Leena 36:51+7:3012:17
12.Huovinen Minna 36:52+7:3112:17
13.Herronen TarjaOYS/Vapari37:11+7:5012:23
14.Pelkonen MaijaOSVA37:22+8:0112:27
15.Holmi Milja 38:27+9:0612:49
16.Aatsinki MirjaVePo39:21+10:0013:07
17.Sorvari PirkkoOSVA39:28+10:0713:09
18.Nikula IrmaOuTa39:45+10:2413:15
19.Hautamäki PäiviKJV40:05+10:4413:21
20.Ruuska RauniOsVa41:25+12:0413:48
21.Ainassaari KaisuOsVa46:23+17:0215:27
22.Lukkari Liisa 52:14+22:5317:24
23.Pietiläinen MeeriPeRa63:13+33:5221:04
24.Vikstedt Virpi 70:44+41:2323:34
25.Jurvakainen Eija 76:30+47:0925:30
Lämsä SoiliYlikNM0:00 0:00
C-rata, miehet 3.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Parkkinen JussiPohjant19:55 6:38
2.Parkkinen VillePohjant21:44+1:497:14
3.Luosujärvi Timo 22:19+2:247:26
4.Kotila HarriYlikNM22:47+2:527:35
5.Nikula ReinoOuTa24:02+4:078:00
6.Pelkonen ToivoYlikNM25:22+5:278:27
7.Halonen PauliOulRe27:16+7:219:05
8.Posio Timo 27:51+7:569:17
9.Kaimio AuvoIisu28:41+8:469:33
10.Tolonen Jyrki 30:44+10:4910:14
11.Kivinen Juhani 30:55+11:0010:18
12.Riekki Jari 30:57+11:0210:19
13.Koivisto Juhani 31:09+11:1410:23
14.Sarvanko TomiKLF31:15+11:2010:25
15.Nissinen Niko 31:55+12:0010:38
16.Pietilä Jorma 33:00+13:0511:00
17.Manninen RasmusOsVa33:30+13:3511:10
18.Vähäoja Pekka 33:32+13:3711:10
19.Saukkoriipi Jaakko 33:39+13:4411:13
20.Havas MarttiOYUS35:47+15:5211:55
21.Vartiainen SuloKiimU36:24+16:2912:08
22.Koivula IlkkaPohjant37:01+17:0612:20
23.Herronen Jouni 37:06+17:1112:22
24.Kankainen IlmariORUK40:27+20:3213:29
25.Pyky EskoKiimU46:04+26:0915:21
26.Heikkinen Jari 46:43+26:4815:34
27.Kelhä Juuso 49:33+29:3816:31
28.Salonen PaavoPohjant51:56+32:0117:18
29.Sini Lahti/Koivune 53:20+33:2517:46
30.Pyhtilä Mauno 64:01+44:0621:20
31.Kauranen JariRasti E469:37+49:4223:12
32.Partanen Joona 84:35+64:4028:11
D-rata, naiset 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hoikkaniemi MarikaKiimU22:06 10:02
2.Pesonen AinoPohjant22:40+0:3410:18
3.Rask Jenni 29:01+6:5513:11
4.Sirviö VenlaPohjant42:08+20:0219:09
5.Sanna Ollakka 42:27+20:2119:17
6.Kojola Vilma 52:51+30:4524:01
Höglund VilmaHaHe33:57 15:25
Lehtinen Eini 40:01 18:11
Rehell Maisa 78:32 35:41
D-rata, miehet 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rönkkö Antti-PekkaVePo17:29 7:56
2.Kauppila Matias 35:01+17:3215:54
Pyöräsuunnistus, naiset 8.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Jaako NiinaLänRa52:41 6:35
Pyöräsuunnistus, miehet 8.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ojala Kai 41:02 5:07
2.Hongell TimoKoS42:15+1:135:16
3.Sillanpää TommiPohjant45:35+4:335:41
4.Grekelä HeikkiPohjant46:29+5:275:48
5.Väänänen Ari 55:39+14:376:57
Lind MattiONMKY58:45 7:20
Alalahti JaakkoONMKY53:36 6:42
Veijovaara JormaPohjant52:21 6:32
Alaperä Arttu 58:50 7:21
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mattila PirkkoOYS/Vapari33:48 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. panu h, 2007-08-11 15:26:32

    13.9. Sankivaarassa myös pyöräsuunnistus

    Tämänhetkisestä ennakkotiedosta poiketen tarjolla myös pyöräsuunnistusrata.
  2. panu h, 2007-09-09 18:00:55

    Torstaina Sankivaaran ampumaradalta,
    D 2.2 km
    C 3.1 km
    B 5.1 km
    A 7.1 km
    Pyörä 8.7km
    Metsään syyskuun tyyliin 16:30-18.
  3. Paukku, 2007-09-13 19:33:04

    Mukava, että c-rata on välillä helpompi!
  4. jonnin sortin suunnistaja, 2007-09-13 21:12:57

    Joo.. B-rata tuli käytyä ja mukavaaha siellä oli! Muutama semmonen väli oli missä mietti, että onko mittää järkee, mutta..niin.
    Semmosta!
  5. Olli P., 2007-09-13 22:07:59

    Ilmoitelkaa toki mikäli virheitä löytyy. Pyöräsuunnistusratojen rastikoodit näyttivät olevan ihan mitä sattuu (ei yhtään hyväksyttyä tulosta), joten muokkasin ne vastaamaan enemmistön leimauksia. Eli virheitä varmasti löytyy.