Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
10.6.2008
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Kiekonmaja
Opastus
Oulujoen pohjoispuolen tieltä nro 8300, noin 10 km Oulusta - Näytä kartalla
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Kyllä
Suorituksia
331
Tulokset päivitetty
2.6.2014 20:22

Tulokset

A-rata, naiset 7.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lotvonen ArjaLaiVe54:35 7:22
2.Alakylmänen Anna-MariaLaiVe72:35+18:009:48
3.Kauppinen LiisaSuomRa77:06+22:3110:25
4.Leskelä MaaritOsVa77:27+22:5210:27
5.Lotvonen EssiLaiVe84:39+30:0411:26
6.Aikio OutiOYS/Vapari85:03+30:2811:29
7.Jokikokko TarjaOuTa86:03+31:2811:37
8.Mäkelä Katja93:07+38:3212:35
9.Leinonen Sirkka-liisaPohjant100:06+45:3113:31
A-rata, miehet 7.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kivelä MattiPohjant39:10 5:17
2.Tolonen RaineVePo45:28+6:186:08
3.Mäkinen SeppoPelPo45:57+6:476:12
4.Heikka LauriPohjant46:25+7:156:16
5.Kakko KimmoIisu46:48+7:386:19
6.Grekelä HeikkiPohjant47:33+8:236:25
7.Heikka MarkkuYlikNM48:19+9:096:31
8.Koivu SamiPohjant48:50+9:406:35
9.Heinonen SamuelRasti E448:55+9:456:36
10.Kuopus SauliPudU48:59+9:496:37
11.Kvist PerttiKemsKi49:02+9:526:37
12.Keskinarkaus JussiFC RuPu49:15+10:056:39
13.Kangas Hannu49:41+10:316:42
14.Turkka Arto49:53+10:436:44
15.Kotaniemi JuhaKoskRi51:05+11:556:54
16.Alaperä Arttu51:06+11:566:54
17.Tervo ArhiONMKY51:15+12:056:55
18.Pukema JarnoOuTa52:20+13:107:04
19.Alila Keijo52:49+13:397:08
20.Lempinen HannuFujitsu54:33+15:237:22
21.Pajari TommiPohjant55:03+15:537:26
22.Törmänen MarkoOpu55:06+15:567:26
23.Tahkokorpi JussiRasTiimi55:14+16:047:27
24.Rusanen JukkaSK Mortis55:33+16:237:30
25.Ojala Kai56:02+16:527:34
26.Hepokangas EdvinLaiVe56:19+17:097:36
27.Savolainen JouniPohjant57:16+18:067:44
28.Ahola TeroPosPy57:35+18:257:46
29.Grekelä AnttiHaHe58:27+19:177:53
30.Paatelma RistoKoskRi58:31+19:217:54
31.Fredriksson KajPohjant58:32+19:227:54
32.Palosaari Heikki58:49+19:397:56
33.Määttä HarriLänRa59:05+19:557:59
34.Pesonen SamiLaVe59:15+20:058:00
35.Nikkanen Markku59:29+20:198:02
36.Kesälä MikkoLaiVe59:30+20:208:02
37.Mäkelä EsaIisu59:55+20:458:05
38.Halonen VesaPohjant60:24+21:148:09
39.Rahikkala Sakari60:56+21:468:14
40.Koivula Sami60:57+21:478:14
41.Päkkilä Jukka62:17+23:078:25
42.Tuohimaa EskoONMKY62:50+23:408:29
43.Päkkilä Pertti63:09+23:598:32
44.Järvenpää RaimoIisu63:13+24:038:32
45.Väyrynen Jarno63:24+24:148:34
46.Laurila Mika63:30+24:208:34
47.Horsma AaroKiimU63:56+24:468:38
48.Luodonpää RistoAlatPi64:26+25:168:42
49.Pessa MarkusAlatPi65:08+25:588:48
50.Kesälä Ilkka65:18+26:088:49
51.Alaraasakka EeroIiSu65:28+26:188:50
52.Kaasinen AulisPohjant66:15+27:058:57
53.Parkkinen Pekka66:47+27:379:01
54.Kettunen Olli67:00+27:509:03
55.Kivelä Janne67:06+27:569:04
56.Riippa IlkkaOpu67:08+27:589:04
57.Soppela EsaPilPa67:39+28:299:08
58.Järnfors Janne68:11+29:019:12
59.Saarinen Juha68:14+29:049:13
60.Kaipala RaunoOYS/Vapari68:29+29:199:15
61.Konttajärvi SeppoOYS/Vapari68:45+29:359:17
62.Hanhela MaunoHaHe68:56+29:469:18
63.Jeskanen Juha69:03+29:539:19
64.Hietajärvi Jaakko69:15+30:059:21
65.Rimpiläinen AnttiOsVa69:45+30:359:25
66.Kivinen Janne69:59+30:499:27
67.Hoikka MarkoSK Mortis70:04+30:549:28
68.Putila RistoNOKIA70:15+31:059:29
69.Ruotsalainen KeijoOYUS70:28+31:189:31
70.Ahokoivu HemmoPohjant71:14+32:049:37
71.Wuotila MikaPV72:59+33:499:51
72.Sarpola Simo74:21+35:1110:02
73.Kauma Heikki75:02+35:5210:08
74.Heinämaa Risto76:00+36:5010:16
75.Kinnunen Antti77:26+38:1610:27
76.Rämö Jouko77:27+38:1710:27
77.Lalli PasiHaHe78:04+38:5410:32
78.Hirsivaara HannuOH78:20+39:1010:35
79.Lindvall Timo79:59+40:4910:48
80.Kangas OssiSalRe80:04+40:5410:49
81.Okkonen Jaakko83:06+43:5611:13
82.Järvinen Seppo83:19+44:0911:15
83.Markku Heikkinen84:56+45:4611:28
84.Malila Juha87:39+48:2911:50
85.Karppinen JoukoLaive91:31+52:2112:22
86.Savukoski MarkkuYllRa104:04+64:5414:03
87.Savukoski Juha-MattiYllRa104:16+65:0614:05
88.Länsipuro Henri112:05+72:5515:08
89.Nevala Klaus1124:10+1085:00151:54
Riekki Jari0:00 0:00
Maaninka JukkaOsVa0:00 0:00
B-rata, naiset 5.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Karppinen Kukka-MaariaLaive45:49 8:19
2.Peltonen Päivi46:00+0:118:21
3.Walling AnninaPolvU46:38+0:498:28
4.Paavola MiraOuTa49:00+3:118:54
5.Junnila AnuSaPu49:59+4:109:05
6.Myllykoski JenniPohjant51:28+5:399:21
7.Filen Arja52:24+6:359:31
8.Rahko JenniLaiVe52:39+6:509:34
9.Väänänen MerviOYS/Vapari53:04+7:159:38
10.Hokajärvi RailiPohjant54:15+8:269:51
11.Saaranen SatuRasTiimi54:49+9:009:58
12.Marjakangas Elina55:17+9:2810:03
13.Kuorenmaa Marjut56:16+10:2710:13
14.Kaijanen Tytti56:37+10:4810:17
15.Kilpeläinen MarjaOYS/Vapari56:46+10:5710:19
16.Koivikko TarjaSiSe57:23+11:3410:26
17.Jokela RiittaYlikNM57:25+11:3610:26
18.Lämsä SoiliYlikNM57:33+11:4410:27
19.Elme Anna-Leena59:23+13:3410:47
20.Jortama PirjoPohjant60:53+15:0411:04
21.Anttila MariellaSK Mortis62:01+16:1211:16
22.Fredriksson CaritaPohjant62:53+17:0411:26
23.Kosola EveliinaPohjant64:21+18:3211:42
24.Remsu Tarja66:04+20:1512:00
25.Vasko Tarja68:36+22:4712:28
26.Maunu Susanna71:59+26:1013:05
27.Ainassaari KaisuOsVa72:41+26:5213:12
28.Kinnula IrmaOYS/Vapari74:15+28:2613:30
29.Jolanki TapioKiimU76:19+30:3013:52
30.Paso KerttuPeRa79:18+33:2914:25
31.Niskala Laura86:27+40:3815:43
32.Kauppinen KaisaSuomRa88:01+42:1216:00
33.Korkiakoski Mervi91:44+45:5516:40
34.Leskinen Hanna98:27+52:3817:54
35.Juvani Johanna98:31+52:4217:54
36.Vaitiniemi HannaSalRe98:42+52:5317:56
Laurila Sari0:00 0:00
B-rata, miehet 5.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Airaksinen RistoOuTa33:37 6:06
2.Höynälä Jouko35:10+1:336:23
3.Merilä SeppoOYUS38:23+4:466:58
4.Kerkko Sorvari38:38+5:017:01
5.Lind JohanFalken39:28+5:517:10
6.Haapaniemi NiiloHaHe39:34+5:577:11
7.Kivelä TimoHyRa40:00+6:237:16
8.Lieto Pasi40:24+6:477:20
9.Parkkinen VillePohjant40:46+7:097:24
10.Juuso HannuOYUS41:34+7:577:33
11.Kuivalainen MarkkuIisu41:42+8:057:34
12.Kotila HarriYlikNM41:46+8:097:35
13.Ylimaunu Matti42:26+8:497:42
14.Vasala JussiUIFK42:51+9:147:47
15.Lukkarinen OlaviSK-Pohjant44:15+10:388:02
16.Huotari MattiPohjant44:17+10:408:03
17.Kilpeläinen Ville44:26+10:498:04
18.Puotinen Seppo44:28+10:518:05
19.Kokko Jarno44:43+11:068:07
20.Juutinen HannuPohjant44:48+11:118:08
21.Hourula IsmoOsVa44:54+11:178:09
22.Lassi Janne45:04+11:278:11
23.Toppari PekkaPuolRy45:30+11:538:16
24.Kukkohovi ReinoOsVa45:35+11:588:17
25.Lehtomäki Juha46:10+12:338:23
26.Pätsi JuhaPosPy46:34+12:578:28
27.Jokela TimoOYUS46:41+13:048:29
28.Schroderus Jari46:57+13:208:32
29.Takkinen EskoKiimU47:07+13:308:34
30.Kuopus Mika47:19+13:428:36
31.Suomio Pekka47:27+13:508:37
32.Nikula EsaOulu47:40+14:038:40
33.Parkkinen JussiPohjant47:40+14:038:40
34.Runtti YrjöKiimU47:58+14:218:43
35.Karppinen AleksiLaive48:00+14:238:43
36.Kolehmainen JannePohjant48:11+14:348:45
37.Nummi EinoLaiVe48:12+14:358:45
38.Väliheikki Mika48:53+15:168:53
39.Järvenpää Rauno49:10+15:338:56
40.Suhonen Kauko49:21+15:448:58
41.Hiltunen ErkkiONMKY49:42+16:059:02
42.Kotaniemi Pasi49:48+16:119:03
43.Kipinä JuhaKiiminki49:49+16:129:03
44.repo tuomas52:02+18:259:27
45.Tahkokorpi Jukka52:08+18:319:28
46.Mähönen SeppoPeRa52:51+19:149:36
47.Sandberg Samuli53:08+19:319:39
48.Norrkniivilä MarttiPulkPo53:25+19:489:42
49.Leinonen Marko53:53+20:169:47
50.Mäkäräinen Janne54:01+20:249:49
51.Uusitalo Miika54:14+20:379:51
52.Juutinen MikkoKoPa54:16+20:399:52
53.Peltoniemi Juha54:19+20:429:52
54.Ronkainen JamiPohjant54:53+21:169:58
55.Kurttila Pentti55:11+21:3410:02
56.Lindfors KaleviKR55:35+21:5810:06
57.Luomajoki Jukka55:43+22:0610:07
58.Karvinen AnteroOH56:25+22:4810:15
59.Jäntti MattiPohjant56:56+23:1910:21
60.Vaarala JanneOYS/Vapari57:55+24:1810:31
61.Lindfors Jukka58:17+24:4010:35
62.Mikkonen ErkkiKoskRi61:03+27:2611:06
63.Väänänen Petri61:17+27:4011:08
64.Sillanpää Ville61:36+27:5911:12
65.Heikkinen Ville62:39+29:0211:23
66.Mikkonen Jouni63:47+30:1011:35
67.Remsu MikkoOYS/Vapari65:56+32:1911:59
68.Malinen Ilkka66:47+33:1012:08
69.Kaimio AuvoIisu68:33+34:5612:27
70.Lähteinen Pekka71:31+37:5413:00
71.Rahjo Osmo73:55+40:1813:26
72.Määttä Arto75:58+42:2113:48
73.Suurinkeroinen MattiOYS/Vapari78:06+44:2914:12
74.Kailo Kari79:16+45:3914:24
75.Röning Janne115:54+82:1721:04
Paananen Jarmo0:00 0:00
C-rata, naiset 3.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jortama LauraPohjant27:25 7:50
2.Soramäki AnnePeRa27:36+0:117:53
3.hokajärvi tuulaOYS/Vapari31:24+3:598:58
4.Marttinen Anja33:57+6:329:42
5.Huttunen Riikka34:20+6:559:48
6.Mattila PirkkoLaive34:56+7:319:58
7.Joensuu Meri35:06+7:4110:01
8.Parkkila SatuPudU35:09+7:4410:02
9.Holappa PirjoYlikNM35:36+8:1110:10
10.Karjalainen NooraPohjant36:50+9:2510:31
11.Holappa Tiina39:40+12:1511:20
12.Moilanen Anne39:47+12:2211:22
13.Ojala Liisa40:11+12:4611:28
14.Harju Marja40:12+12:4711:29
15.Keskinarkaus Kaisa40:29+13:0411:34
16.Sarajärvi Henna40:38+13:1311:36
17.Rautioaho Aulikki41:00+13:3511:42
18.Aatsinki MirjaVePo41:59+14:3411:59
19.Karjula Salla42:34+15:0912:09
20.Herronen TarjaOYS/Vapari42:49+15:2412:14
21.Hoikkaniemi MarikaKiimU43:09+15:4412:19
22.Huotari MaijaPohjant43:12+15:4712:20
23.Holappa ArjaLaive44:22+16:5712:40
24.Korkeasalo Vuokko45:19+17:5412:56
25.Korkeasalo Kaisa45:26+18:0112:58
26.Hanhela RailiKiimU46:40+19:1513:20
27.Nikula IrmaOuTa47:22+19:5713:32
28.Juutinen RiikkaOYS/Vapari48:26+21:0113:50
29.Koitila Jenni49:57+22:3214:16
30.Saarela Leena50:12+22:4714:20
31.Koivula LeenaPohjant53:17+25:5215:13
32.Keränen TuulaOYS/Vapari53:44+26:1915:21
33.Huttunen Jetta57:58+30:3316:33
34.Järvinen Raija69:59+42:3419:59
35.Kaija Tarja69:59+42:3419:59
36.Väliheikki Petra79:56+52:3122:50
Ventä Leena0:00 0:00
Toivonen OutiRiSu0:00 0:00
Paulamäki Hanna0:00 0:00
C-rata, miehet 3.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Parkkinen JussiPohjant22:17 6:22
2.Jäälinoja Juho25:52+3:357:23
3.Hohtola EsaYliopisto25:53+3:367:23
4.Hukkanen Veujo26:53+4:367:40
5.Veijovaara MikaVaaSu27:06+4:497:44
6.Nivalainen Jouko27:21+5:047:48
7.Alalahti JaakkoONMKY27:30+5:137:51
8.Haapasalo PerttiMuhU29:01+6:448:17
9.Raunio MarkoIiSu29:18+7:018:22
10.Vainikainen Lauri29:36+7:198:27
11.Nissinen JussiOuTa29:38+7:218:28
12.Ruotsalainen JuhaRa-Ru29:49+7:328:31
13.Mattila SeppoKoskRi29:49+7:328:31
14.Holappa RaimoHaHe30:17+8:008:39
15.Rahkola AnttiOulRe30:51+8:348:48
16.Hanhela PenttiKiimU30:55+8:388:50
17.Närhi Pauli31:12+8:558:54
18.Posio Timo31:51+9:349:06
19.Kivinen Juhani31:55+9:389:07
20.Kurula Juhani33:21+11:049:31
21.Kurula Johannes33:36+11:199:36
22.Herronen Jouni34:17+12:009:47
23.Manninen RasmusOsVa34:30+12:139:51
24.Lampi MattiLNM34:33+12:169:52
25.Kilpeläinen Juuso36:54+14:3710:32
26.Kariniemi HeikkiPeRa39:03+16:4611:09
27.Vartiainen SuloKiimU39:43+17:2611:20
28.Manninen EeroOsVa39:44+17:2711:21
29.Rautioaho Risto41:01+18:4411:43
30.Karjula Harri41:40+19:2311:54
31.Koivula IlkkaPohjant42:48+20:3112:13
32.Pakkanen Esa46:37+24:2013:19
33.Rahko Tero49:18+27:0114:05
34.Järvitalo RaimoHaHe50:07+27:5014:19
35.Teiramaa Markku50:12+27:5514:20
36.Havas MarttiOYUS50:20+28:0314:22
37.Niiranen KatiKiiminki64:56+42:3918:33
38.Laurila Kari65:19+43:0218:39
39.Kauranen JariOYS/Vapari72:33+50:1620:43
Huotari EsaPohjant0:00 0:00
Sillanpää Antti0:00 0:00
Vainikainen Lasse0:00 0:00
D-rata, naiset 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Takkula Sinikka19:43 8:57
2.Malm Laura21:14+1:319:39
3.Sirviö VenlaPohjant21:55+2:129:57
4.Kauppila VeeraVePo21:56+2:139:58
5.Ervasti AinoKiimU23:09+3:2610:31
6.Höglund VilmaHaHe29:57+10:1413:36
7.Mahlakaarto Suvi34:50+15:0715:49
8.Hirvonen Pirjo36:32+16:4916:36
9.Jäälinoja Sirpa36:39+16:5616:39
10.Väliheikki Julia49:13+29:3022:22
11.Ronkainen Eini59:54+40:1127:13
12.Kolehmainen Eeva-Maija72:45+53:0233:04
D-rata, miehet 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Schroderius Samuli13:55 6:19
2.Kakko AukustiIiSu29:32+15:3713:25
3.Liikanen Paavo30:29+16:3413:51
4.Posio Antti33:48+19:5315:21
5.Lassi Eetu53:03+39:0824:06
Schroderius Santeri0:00 0:00
Pyöräsuunnistus, naiset 10.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jaako NiinaLänRa45:41 4:34
2.Simola LottaOYS/Vapari61:15+15:346:07
3.Sillanpää ElinaPohjant65:03+19:226:30
Pyöräsuunnistus, miehet 10.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ojala Kai36:00 3:36
2.Hongell TimoKoS44:05+8:054:24
3.Lukkarinen MikkoPohjant45:03+9:034:30
4.Lind MattiONMKY47:20+11:204:44
5.Tolonen Jukka48:55+12:554:53
6.Alalahti JaakkoONMKY50:25+14:255:02
7.Veijovaara JormaPohjant51:31+15:315:09
8.Kesti Ari51:33+15:335:09
9.Perälä Kalevi55:22+19:225:32
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Väänänen SariKoskRi43:27 -
Vainikainen Seppo30:01 -
Salo Jaana80:15 -
Tolonen IikkaPeRa34:13 -
Katajisto Jukka-PekkaRasKu44:39 -
Leskelä KatriKanSu58:09 -
Huttunen NiiloOYS/Vapari77:40 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. ratam, 2008-06-03 14:18:42

    Radat:
    A 7,4 km
    B 5,5 km
    C 3,5 km
    D 2,2 km
    Pyörä 10 km
  2. MERI ZILI, 2008-06-07 12:05:56

    tarkoittaako tuo EI-rastireitti sitä, ettemme voi poikani kanssa kävellä etsimässä rasteja emit-kortteinemme? Jos näin, niitähän on todella harvoin, poika ei hallitse vielä pyörää hyvin. Yst.terv. Meri-äiti ja Miki-poika 7v.
  3. eSKo, 2008-06-07 12:24:39

    Olette emit-kortteinenne tervetulleita kiertämään D-radan 2,2km, joka on suunniteltu juuri teitä varten. Mukava rastiretki pääosin polkuja pitkin.

    Lisäksi Pohjantähti järjestää tänäkin kesänä ns. Hippo-suunnistuksia joka keskiviikko. Osalla kerroista (Hippo-cup)on tarjolla rastireittisuunnistus ja normaali suora suunistusrata. Hippo-harjoituksissa on Oulurastien D-radan kaltainen suora suunnistusrata. Kaikki Hipot on suunniteltu vartavasten lapsille selkeässä, helppokulkuisessa ja turvallisessa maastossa. Tarkat ohjeet ja paikat Hippo-suunnistuksista www.skpohjantahti.fi
    Esimerkiksi näiden Oulurastien jälkeisenä päivänä ke 11.6. klo 18 on Hippo-cup Tahkokankaan palvelukeskuksella. Siellä on metsään vedetty siima eli rastireitti.

    Tervetuloa!
  4. jk, 2008-06-10 22:21:03

    Perinteiseen tapaan reittihärveli saapuvilla osoitteessa http://www.skpohjantahti.fi/. Linkki löytyy vasemmasta reunasta.

    - Janne