Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
26.6.2008
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Tahkokangas
Opastus
Hiirosessa Kiilakiventieltä - Näytä kartalla
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Kyllä
Suorituksia
230
Tulokset päivitetty
2.6.2014 20:22

Tulokset

A-rata, naiset 7.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Sillanpää ElinaPohjant75:36 10:21
2.Junnila AnuSaPu87:25+11:4911:58
A-rata, miehet 7.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Maaninka MikaOsVa45:38 6:15
2.Höynälä Jouko50:11+4:336:52
3.Matila TommiLänRa51:17+5:397:01
4.Paasimaa TomiPuolRy52:03+6:257:07
5.Holappa TeuvoRaPe52:09+6:317:08
6.Keskitalo TapaniRasTiimi52:11+6:337:08
7.Kuusela TeppoPohjant55:42+10:047:37
8.Remsu MikkoOYS/Vapari56:19+10:417:42
9.Kvist PerttiKemsKi56:25+10:477:43
10.Ojala KaiPaksumahat56:29+10:517:44
11.Hepokangas EdvinLaiVe56:51+11:137:47
12.Kotaniemi JuhaKoskRi58:08+12:307:57
13.Moilanen EeroKiimU58:34+12:568:01
14.Säily TuomasKuoSu58:44+13:068:02
15.Kangas OssiSalRe59:38+14:008:10
16.Päkkilä Jukka59:52+14:148:12
17.Holappa HannuVePo59:57+14:198:12
18.Laurila Mika60:49+15:118:19
19.Heinonen SamuelRasti E461:11+15:338:22
20.Jeskanen Juha61:29+15:518:25
21.Järvenpää RaimoIisu61:32+15:548:25
22.Keinänen KimmoPohjant62:49+17:118:36
23.Parkkinen VillePohjant63:03+17:258:38
24.Yliniemi MattiYlivKu63:26+17:488:41
25.Luodonpää RistoAlatPi64:09+18:318:47
26.Heikkinen Lassi64:27+18:498:49
27.Löytynoja Janne64:34+18:568:50
28.Pasanen Pertti65:50+20:129:01
29.Kattilakoski TeemuVePo65:51+20:139:01
30.Päkkilä Pertti67:05+21:279:11
31.Savaukoski MattiYllRa67:34+21:569:15
32.Savukoski MarkkuYllRa67:43+22:059:16
33.Järnfors Janne67:48+22:109:17
34.Alila Keijo69:15+23:379:29
35.Vehkaoja Aki69:16+23:389:29
36.Riippa Ilkka69:55+24:179:34
37.Ruotsalainen KeijoOYUS70:34+24:569:40
38.Ronkainen MarkusPohjant70:40+25:029:40
39.Hanhineva Tero72:53+27:159:59
40.Soppela EsaPilPa72:57+27:199:59
41.Kivinen Janne73:59+28:2110:08
42.Pelkonen AlpoOsVa77:07+31:2910:33
43.Rutanen JakkePohjant77:55+32:1710:40
44.Saloranta Seppo80:59+35:2111:05
45.Sarpola Simo85:26+39:4811:42
46.Väliheikki Mika89:32+43:5412:15
B-rata, naiset 4.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ala-Kasari Outi40:57 8:42
2.Ruotsalainen HannaSiSe52:57+12:0011:15
3.Fredriksson CaritaPohjant54:48+13:5111:39
4.Munsterhjelm Camilla57:15+16:1812:10
5.Ojala Liisa59:58+19:0112:45
6.Parkkila SatuPudU60:58+20:0112:58
7.Pelkonen MaijaOSVA61:24+20:2713:03
8.Hokajärvi TuulaOYS/Vapari65:44+24:4713:59
9.Pakanen MarikaPohjant65:50+24:5314:00
10.Stenius Susanna66:34+25:3714:09
11.Yliniemi KaisaNivU70:22+29:2514:58
12.Ainassaari KaisuOsVa71:02+30:0515:06
13.Korkiakoski Mervi76:33+35:3616:17
14.Kuula Ritva76:33+35:3616:17
15.Suhonen MiaSK-Mortis76:48+35:5116:20
16.Karjula SallaPohjant77:36+36:3916:30
17.Autio Kaija78:04+37:0716:36
18.Kiuru Essi78:40+37:4316:44
19.Herronen TarjaOYS/Vapari79:18+38:2116:52
20.Ruuska RauniOsVa79:58+39:0117:00
21.Salo Sirpa88:16+47:1918:46
22.Kinnula IrmaOYS/Vapari89:34+48:3719:03
23.Pakanen Anne89:54+48:5719:07
B-rata, miehet 4.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kemppainen VesaIisu33:27 7:07
2.Kotila HarriYlikNM36:15+2:487:42
3.Näsi JuhoPohjant38:05+4:388:06
4.Riikola IlkkaYNM38:14+4:478:08
5.Eskola PasiSK-Mortis39:11+5:448:20
6.Helttunen JanneKiimU42:47+9:209:06
7.Nuolioja VesaPohjant43:03+9:369:09
8.Kela Lari43:35+10:089:16
9.Holmi Lauri43:46+10:199:18
10.Nissinen Niko45:23+11:569:39
11.Juuso HannuOYUS45:42+12:159:43
12.Konttajärvi Seppo46:06+12:399:48
13.Kipinä Juha49:08+15:4110:27
14.Suomio Pekka49:13+15:4610:28
15.Heikkinen Timo49:24+15:5710:30
16.Järvenpää Rauno49:40+16:1310:34
17.Sirviö Petri50:01+16:3410:38
18.Aska Hannu50:49+17:2210:48
19.Kukkohovi ReinoOsVa51:10+17:4310:53
20.Lieto Pasi51:40+18:1310:59
21.Leinonen Marko51:50+18:2311:01
22.Väänänen Ari52:09+18:4211:05
23.Lahtinen Markus52:24+18:5711:08
24.Jokela TimoOYUS52:26+18:5911:09
25.Sipilä Juha52:44+19:1711:13
26.Sirviö Marko54:08+20:4111:31
27.Koivisto Juhani54:14+20:4711:32
28.Siirilä Jukka54:25+20:5811:34
29.Kaasinen AulisPohjant54:33+21:0611:36
30.Haarala JyrkiViiSu55:51+22:2411:52
31.Okkonen Jaakko56:11+22:4411:57
32.Herva Tuomas56:39+23:1212:03
33.Soppela Pete57:11+23:4412:10
34.Jäntti MattiPohjant59:15+25:4812:36
35.Kivinen Juhani59:30+26:0312:39
36.Liimatainen Tomi60:07+26:4012:47
37.Vainikainen Seppo60:43+27:1612:55
38.Ehovuo Veijo61:35+28:0813:06
39.Kurttila Pentti62:29+29:0213:17
40.Kivelä Jari63:06+29:3913:25
41.Huttula Mauri64:34+31:0713:44
42.Mikkonen Erkki65:48+32:2114:00
43.Kolehmainen Jarkko65:54+32:2714:01
44.Hirvelä ReijoPunKu69:56+36:2914:52
45.Vainikainen Lasse72:43+39:1615:28
46.Raiskila Aino74:23+40:5615:49
47.Malinen Ilkka76:47+43:2016:20
48.Herronen Jouni79:07+45:4016:50
C-rata, naiset 3.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kokkonen HannaOYS/Vapari39:48 12:26
2.Mattila PirkkoLaiVe43:19+3:3113:32
3.Säävälä Anni-ElinaVePo43:47+3:5913:40
4.Nissinen Marianne45:34+5:4614:14
5.Kivelä Elina46:47+6:5914:37
6.Hilli Outi49:49+10:0115:34
7.Matilainen Sirpa49:49+10:0115:34
8.Sorvari PirkkoOSVA50:25+10:3715:45
9.Niva AnuLaive51:40+11:5216:08
10.Partanen AnneliOYS/Vapari52:00+12:1216:15
11.Aatsinki MirjaVePo52:13+12:2516:19
12.Näsi KatariinaPohjant52:38+12:5016:26
13.Hakala OrvokkiHaHe53:47+13:5916:48
14.Keskinarkaus Taisa55:03+15:1517:12
15.Saarela Leena56:38+16:5017:41
16.Moilanen Anne56:42+16:5417:43
17.Juutinen RiikkaOYS/Vapari60:19+20:3118:50
18.Roininen Elina62:12+22:2419:26
19.Kelja Sirpa62:22+22:3419:29
20.Ervasti AinoKiimU66:36+26:4820:48
21.Koivula Leena68:33+28:4521:25
22.Suvanne PäiviLaive69:10+29:2221:36
23.Fredriksson ErikaPohjant70:31+30:4322:02
24.Jämsä Eeva89:56+50:0828:06
25.Mikkonen Tiina105:12+65:2432:52
26.Mikkonen Maria105:12+65:2432:52
C-rata, miehet 3.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Alalahti JaakkoONMKY31:27 9:49
2.Rahkola AnttiOulRe33:32+2:0510:28
3.Mattila SeppoKoskRi33:48+2:2110:33
4.Pelkonen ToivoYlikNM34:32+3:0510:47
5.Pietilä Jorma36:00+4:3311:15
6.Vähäoja Pekka36:41+5:1411:27
7.Rönkkö Antti-PekkaVePo36:43+5:1611:28
8.Kaimio AuvoIisu38:31+7:0412:02
9.Hohtola EsaYliopisto39:14+7:4712:15
10.Lampi MattiLNM39:41+8:1412:24
11.Kokkonen Timo39:56+8:2912:28
12.Kemppainen PasiOYS/Vapari44:00+12:3313:45
13.Kariniemi HeikkiPeRa44:27+13:0013:53
14.Nivalainen Jouko45:52+14:2514:20
15.Aho JormaLaiVe47:07+15:4014:43
16.Tolonen IikkaPeRa52:41+21:1416:27
17.Pernu JereOuTa52:57+21:3016:32
18.Kukkola MarkkuONMKY53:00+21:3316:33
19.Vainikainen Jyrki56:08+24:4117:32
20.Teiramaa Markku56:33+25:0617:40
21.Rutanen HenriPohjant57:30+26:0317:58
22.Manninen Eero59:46+28:1918:40
23.Manninen RasmusOsVa60:11+28:4418:48
24.Koivula IlkkaPohjant61:36+30:0919:15
25.Jartti Olli-Pekka62:18+30:5119:28
26.Pakanen Vesa64:56+33:2920:17
27.Junttila Jarmo65:55+34:2820:35
28.Kinnunen KallePohjant75:02+43:3523:26
D-rata, naiset 2.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hoikkaniemi MarikaKiimU21:24 8:55
2.Kauppila Veera21:46+0:229:04
3.Niva SaraLaive27:12+5:4811:20
4.Näsi AuroraPohjant28:37+7:1311:55
5.Näsi JuliaanaPohjant30:42+9:1812:47
6.Kauppila IlonaOYUS31:16+9:5213:01
7.Sirviö VenlaPohjant36:03+14:3915:01
8.Kähkölä Anni-LottaPohjant36:25+15:0115:10
9.Törmänen ElliVePo40:00+18:3616:40
10.Pahkala Liisa42:48+21:2417:50
11.Höglund VilmaHaHe46:59+25:3519:34
12.Lahtinen Anni53:04+31:4022:06
13.Lahtinen Noora53:04+31:4022:06
14.Karinkanta Janette53:04+31:4022:06
15.Pietiläinen MeeriPeRa55:29+34:0523:07
16.Niva HeiniLaive56:34+35:1023:34
D-rata, miehet 2.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kauppila Taneli19:53 8:17
2.Kauppila Matias21:04+1:118:46
3.Vartiainen SuloKiimU26:11+6:1810:54
4.Hoikkaniemi JoonasKiimU27:46+7:5311:34
5.Rossi LauriPohjant28:05+8:1211:42
6.Kakko AukustiIisu28:05+8:1211:42
7.Ukkola SamuliOsVa30:39+10:4612:46
8.Huttula Joona30:44+10:5112:48
9.Nissinen Niko32:49+12:5613:40
10.Nissinen Jere33:01+13:0813:45
11.Mäenpää Henri38:44+18:5116:08
12.Varanka Niklas42:41+22:4817:47
13.Kurula Johannes42:48+22:5517:50
14.Pyhtilä Mauno43:56+24:0318:18
15.Partanen Riku58:11+38:1824:14
Pyöräsuunnistus, naiset 7.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jaako NiinaLänRa49:29 6:15
Pyöräsuunnistus, miehet 7.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ojala KaiPaksumahat37:09 4:42
2.Kujala JouniKoS39:25+2:164:59
3.Hongell TimoKoS39:44+2:355:01
4.Kujala JarmoKoS43:55+6:465:33
5.Marjakangas EetuPohjanv.45:26+8:175:45
6.Lukkarinen MikkoPohjant47:31+10:226:00
7.Määttä HarriLänRa50:29+13:206:23
8.Kesti Ari53:51+16:426:48
9.Helttunen JanneKiimU57:08+19:597:13
10.Tolonen Jukka-Pekka59:50+22:417:34
11.Alalahti Jaakko60:18+23:097:37
12.Marjakangas Erno70:00+32:518:51
13.Luiro Jan81:53+44:4410:21
14.Kinnunen Antti97:56+60:4712:23
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Havas MarttiOYUS65:19 -
Väänänen Petri57:46 -
Väänänen SariKoskRi43:52 -
Kankainen IlmariORUK60:42 -
Karjula Harri71:58 -
Saarinen Juha61:49 -
Malm Lauri62:46 -
Junes-Kähkölä Anu62:06 -
Alenius Kari68:24 -
Juutinen HannuPohjant62:31 -
Kuivalainen MarkkuIisu156:47 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. panu h, 2008-06-24 10:57:07

    d-rata 2.4km 6 rastia
    c-rata 3.2km 7 rastia
    b-rata 4.7km 11 rastia
    a-rata 7.3km 13 rastia
    pyörä 7.9km (suoraan mitattu) 10 rastia