Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
22.7.2008
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Sanginsuu
Opastus
Oulujoen pohjoispuolen tieltä nro 8300, noin 11 km Oulusta - Näytä kartalla
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Kyllä
Suorituksia
237
Tulokset päivitetty
2.6.2014 20:22

Tulokset

A-rata, naiset 3.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lotvonen ArjaLaiVe21:44 6:47
2.Laitinen MariaYlikNM22:00+0:166:52
3.Karppinen Kukka-MaariaLaive23:13+1:297:15
4.Orava JohannaPeRa24:12+2:287:33
5.Karjalainen Anna24:33+2:497:40
6.Jortama LauraPohjant24:36+2:527:41
7.Lotvonen MillaLaive25:04+3:207:50
8.Munsterhjelm Camilla25:18+3:347:54
9.Vallin Anniina25:33+3:497:59
10.Karjalainen Kaisa26:53+5:098:24
11.Lotvonen EssiLaiVe27:06+5:228:28
12.Vuorenmaa Marjut27:18+5:348:31
13.Alakylmänen Anna-MariaLaiVe27:31+5:478:35
14.Fredriksson CaritaPohjant27:53+6:098:42
15.Sillanpää ElinaPohjant28:17+6:338:50
16.Suvanne SirpaLaive30:58+9:149:40
17.Jokikokko TarjaOuTa32:56+11:1210:17
18.Kaijanen Tytti33:15+11:3110:23
19.Suvanne PäiviLaive33:43+11:5910:32
20.Kiuru Essi35:28+13:4411:05
21.Leinonen Sirkka-liisaPohjant37:15+15:3111:38
22.Jokela RiittaYlikNM37:33+15:4911:44
23.Lämsä SoiliYlikNM37:34+15:5011:44
24.Karjalainen Seija38:51+17:0712:08
25.Laine Heli39:37+17:5312:22
26.Aikio OutiOYS/Vapari40:13+18:2912:34
27.Saarela Leena40:45+19:0112:44
28.Haverinen Suvi41:01+19:1712:49
29.Lappalainen SaijaLaiVe46:29+24:4514:31
30.Haajanen SatuPohjant75:51+54:0723:42
A-rata, miehet 3.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pukema Hannu-PekkaPelPo16:12 5:03
2.Keskinarkaus JussiFC RuPu17:03+0:515:19
3.Kujala JarmoKoS17:29+1:175:27
4.Hongell TimoKoS17:39+1:275:30
5.Haapasalo HarriPohjant17:41+1:295:31
6.Koivu SamiPohjant17:47+1:355:33
7.Runtti JanneYlikNM17:50+1:385:34
8.Kangas Hannu17:55+1:435:35
9.Heikkilä TimoOuHu18:40+2:285:50
10.Siponen KimmoPohjant18:41+2:295:50
11.Kuusela TeppoPohjant18:50+2:385:53
12.Heinonen SamuelRasti E419:10+2:585:59
13.Kivelä Janne19:10+2:585:59
14.Lotvonen MiikaLaive19:22+3:106:03
15.Laine KalleKauKa19:24+3:126:03
16.Matila TommiLänRa19:31+3:196:05
17.Airaksinen RistoOuTa19:38+3:266:08
18.Karppinen AleksiLaive19:39+3:276:08
19.Kvist PerttiKemsKi19:54+3:426:13
20.Sillanpää JoonasPyPo20:04+3:526:16
21.Mäkelä EsaIisu20:09+3:576:17
22.Posti HarriKoskRi20:10+3:586:18
23.Alaperä Arttu20:27+4:156:23
24.Kesälä MikkoLaiVe20:41+4:296:27
25.Löytynoja Janne20:43+4:316:28
26.Ojala Kai20:52+4:406:31
27.Kuopus SauliPudU20:58+4:466:33
28.Räisänen KariKiimU21:04+4:526:35
29.Sillanpää TommiPohjant21:09+4:576:36
30.Kotaniemi JuhaKoskRi21:30+5:186:43
31.Lehto Esa21:33+5:216:44
32.Seppä TomiHimU21:44+5:326:47
33.Remsu MikkoOYS/Vapari21:55+5:436:50
34.Tahkokorpi JussiRasTiimi21:57+5:456:51
35.Tervo ArhiONMKY21:59+5:476:52
36.Takkinen Jukka21:59+5:476:52
37.Lotvonen KariLaiVe22:15+6:036:57
38.Hanhela MaunoHaHe22:18+6:066:58
39.Ylitalo MattiLoJa22:21+6:096:59
40.Karppinen JoukoLaive22:22+6:106:59
41.Kotila HarriYlikNM22:29+6:177:01
42.Väliheikki Mika22:35+6:237:03
43.Grekelä AnttiHaHe22:41+6:297:05
44.Rahikkala Sakari22:53+6:417:09
45.Herva TuomasPilPa22:57+6:457:10
46.Hiltunen ErkkiONMKY23:35+7:237:22
47.Malm Lauri23:50+7:387:26
48.Huotari MattiPohjant23:54+7:427:28
49.Päkkilä Jukka23:59+7:477:29
50.Heiskanen JuhaKKP24:11+7:597:33
51.Lieto Pasi24:20+8:087:36
52.Merilä SeppoOYUS24:23+8:117:37
53.Vainikainen Seppo24:30+8:187:39
54.Kuivalainen MarkkuIisu24:44+8:327:43
55.Laitinen OlliPeRa24:51+8:397:45
56.Haarala JyrkiViiSu24:54+8:427:46
57.Pesonen Sami24:54+8:427:46
58.Ronkainen MarkusSK-Pohjant25:01+8:497:49
59.Juuso HannuOYUS25:24+9:127:56
60.Kivinen Janne25:26+9:147:56
61.Rutanen JakkePohjant25:32+9:207:58
62.Jeskanen Juha25:36+9:248:00
63.Kesälä Ilkka25:57+9:458:06
64.Lehtosaari JariHaHe26:04+9:528:08
65.Puotiniemi Seppo26:06+9:548:09
66.Nikkanen Markku26:09+9:578:10
67.Hautala MattiPohjant26:23+10:118:14
68.Holmi Lauri26:29+10:178:16
69.Kaasinen AulisPohjant26:42+10:308:20
70.Sirviö Petri26:51+10:398:23
71.Pätsi JuhaPosPy26:55+10:438:24
72.Janhonen Osmo26:55+10:438:24
73.Karvinen AnteroOH27:01+10:498:26
74.Nivalainen Jouko27:04+10:528:27
75.Hanhineva Tero27:14+11:028:30
76.Lehtomäki Juha27:36+11:248:37
77.Maansaari Jari27:52+11:408:42
78.Sandberg Samuli27:58+11:468:44
79.Mähönen SeppoPeRa28:05+11:538:46
80.Saloranta Seppo28:08+11:568:47
81.Putila RistoNOKIA28:24+12:128:52
82.Pöykkölä Jouko28:38+12:268:56
83.Luodonpää RistoAlatPi28:57+12:459:02
84.Rankinen Juho29:22+13:109:10
85.Vainikainen Jyrki29:56+13:449:21
86.Riippa Ilkka30:11+13:599:25
87.Ruotsalainen KeijoOYUS30:20+14:089:28
88.Huotari EsaPohjant30:29+14:179:31
89.Ukkola PekkaHaHe30:31+14:199:32
90.Kurtti Kyösti30:35+14:239:33
91.Anttonen VeikkoKiimU31:01+14:499:41
92.Savukoski MarkkuYllRa31:20+15:089:47
93.Savukoski MattiYllRa31:26+15:149:49
94.Wuotila MikaPV31:37+15:259:52
95.Kurttila Pentti36:02+19:5011:15
96.Kakko AukustiIisu36:03+19:5111:15
97.KK Chan40:12+24:0012:33
98.Teiramaa MarkkuFINN-Savot40:56+24:4412:47
99.Kaverinen Jussi48:22+32:1015:06
B-rata, naiset 2.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hiltunen Katri22:00 8:08
2.Peltoniemi Päivi25:29+3:299:26
3.Marjakangas Elina28:02+6:0210:22
4.Lahtela Hanna29:44+7:4411:00
5.Keskinarkaus Taisa29:48+7:4811:02
6.Lehtosaari KristiinaHaHe30:11+8:1111:10
7.Pelkonen MaijaOSVA30:11+8:1111:10
8.Niva AnuLaive30:20+8:2011:14
9.Kilpeläinen MarjaOYS/Vapari30:21+8:2111:14
10.Kinnula IrmaOYS/Vapari30:30+8:3011:17
11.Karala Anna31:16+9:1611:34
12.Aatsinki MirjaVePo32:37+10:3712:04
13.Näsi JuliaanaPohjant32:39+10:3912:05
14.Karjula SallaPohjant32:43+10:4312:07
15.Juutinen RiikkaOYS Vapari35:36+13:3613:11
16.Sirviö VenlaPohjant39:21+17:2114:34
17.Huotari MaijaPohjant40:58+18:5815:10
18.Maansaari/Suorsa 42:03+20:0315:34
19.Kokkonen HannaOUS vapari42:16+20:1615:39
B-rata, miehet 2.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Alaperä Arttu15:45 5:50
2.Kuusela TeppoPohjant15:46+0:015:50
3.Lempinen HannuFujitsu15:59+0:145:55
4.Kinnula AhtiKEV17:53+2:086:37
5.Huotari MattiPohjant18:23+2:386:48
6.Kanniainen pekka19:58+4:137:23
7.Lahtinen Markus20:02+4:177:25
8.Jokela TimoOYUS20:24+4:397:33
9.Hohtola EsaYliopisto20:41+4:567:39
10.Ehovuo Veijo21:42+5:578:02
11.Pääkkö Juhani21:56+6:118:07
12.Pulkka Pekka22:03+6:188:09
13.Jussila PenttiONMKY22:52+7:078:28
14.Kaimio AuvoIisu23:18+7:338:37
15.Tähtinen Petri23:21+7:368:38
16.Schroderus Jari23:25+7:408:40
17.Kivinen Juhani23:39+7:548:45
18.Rahikkala Esa23:43+7:588:47
19.Ponkala Jaakko23:55+8:108:51
20.Mattila SeppoKoskRi24:44+8:599:09
21.Kauma HeikkiOYS/Vapari25:20+9:359:22
22.Kiviniemi Tuomo25:26+9:419:25
23.Jäntti MattiPohjant25:30+9:459:26
24.Kiviniemi Roope25:33+9:489:27
25.Halonen PauliOulRe25:55+10:109:35
26.Nissinen Kari26:38+10:539:51
27.Pietilä Jorma27:05+11:2010:01
28.Koivisto Juhani29:22+13:3710:52
29.Kallio Tuomas29:47+14:0211:01
30.Käräjäoja Jukka32:02+16:1711:51
31.Karjula harri32:22+16:3711:59
32.Kallio Esko39:22+23:3714:34
33.Kokkonen Timo42:19+26:3415:40
34.Aatsinki Jukka67:58+52:1325:10
C-rata, naiset 1.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heikkinen Iina17:15 10:08
2.Niva SaraLaive17:22+0:0710:12
3.Pöykkölä Hannele17:42+0:2710:24
4.Lehtosaari Aino-MariaHaHe18:29+1:1410:52
5.Pirttijärvi Tania19:35+2:2011:31
6.Siira JohannaLaive24:07+6:5214:11
7.Siira Mervi24:22+7:0714:20
8.Haapasalo Henriikka25:05+7:5014:45
9.Niva HeiniLaive26:14+8:5915:25
10.Känsäkoski Mira26:41+9:2615:41
11.Haapasalo WilmaPohjant29:41+12:2617:27
12.Höglund VilmaHaHe30:26+13:1117:54
13.Heinonen Mari38:58+21:4322:55
14.Stenius Veera51:25+34:1030:14
Määttä MariannePeRa20:08 11:50
C-rata, miehet 1.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Juutinen HannuPohjant12:10 7:09
2.Alalahti JaakkoONMKY12:52+0:427:34
3.Schoderus SamuliOulu14:39+2:298:37
4.Schoderus Santeri15:28+3:189:05
5.Kariniemi HeikkiPeRa15:35+3:259:10
6.Vartiainen SuloKiimU16:40+4:309:48
7.Kukkola MarkkuONMKY16:40+4:309:48
8.Rossi LauriPohjant17:25+5:1510:14
9.Kurula Johannes18:31+6:2110:53
10.Alakylmänen Ari19:31+7:2111:28
11.Stenius Verne20:00+7:5011:45
12.Manninen EeroOsVa20:16+8:0611:55
13.Järvelä KaleviOulu20:49+8:3912:14
14.Järvitalo RaimoHaHe22:25+10:1513:11
15.Lahti Antti36:12+24:0221:17
16.Pyhtilä Mauno37:05+24:5521:48
Pyöräsuunnistus, naiset 3.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jaako NiinaLänRa21:55 5:55
2.Elme Anna-Leena32:05+10:108:40
Pyöräsuunnistus, miehet 3.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hongell TimoKoS18:41 5:02
2.Ojala Kai18:45+0:045:04
3.Lukkarinen MikkoPohjant20:39+1:585:34
4.Toivonen ValtteriOH20:43+2:025:35
5.Määttä HarriLänRa21:14+2:335:44
6.Alalahti JaakkoONMKY27:22+8:417:23
7.Suorajärvi MauriPohjant28:26+9:457:41
8.Lind MattiONMKY31:57+13:168:38
9.Rutanen HenriPohjant37:30+18:4910:08
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Vainikainen Lasse26:03 -
Heikkinen Jaakko16:32 -
Näsi KatariinaPohjant30:56 -
Maansaari Emilia17:51 -
Stenius SusannaKoskRi29:24 -
Takkinen EskoKiimU21:04 -
Pöykkölä Anni11:12 -
Lempinen HannuFujitsu22:14 -
Rahkola AnttiOulRe28:43 -
Karjula Iiro22:19 -
Näsi AuroraPohjant30:00 -
Seppä Yrjö22:36 -
Leskinen Otto50:24 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Ratamestari, 2008-06-24 21:48:00

    Käytössä sprinttikartta. Tarjolla A,B,C ja pyöräsuunnistus radat. D-rata jää pois, koska radat ovat normaalia lyhyempiä ja helpompia.
  2. esko, 2008-07-17 20:27:32

    Lähtöpaikkaa siirrettiin vähäsen,
    http://kansalaisen.kartta...ink&mode=&lang=FI


    Ratapituudet:
    A: 3,6km
    B: 2,7km
    C: 1,7km
    Pyörä: 3,7km
  3. ratametsuri, 2008-07-21 08:17:07

    Ratametsurin kömmähdyksestä johtuen tällä kertaa käytössä irto rastimääritteet.
  4. Olli lomalla?, 2008-07-23 13:26:45

    Missä on Pohjantähden tulokset? Onko Olli lomalla? Jos näin on, niin hyvää lomaa vain. Maltan odottaa..
  5. Pihkaniska, 2008-07-23 15:13:04

    Hyvät oli rastit eilen, hyvä maasto ja vesisade toi tunnelmaa. Ei haittaisi vaikka sprinttejä olisi Oulurasteilla enemmänkin ns."välipaloina".
  6. Olli P., 2008-07-23 22:43:17

    Tulokset tulivat vasta äsken sähköpostiin, joten siitä syystä päivän viive. 5 minuuttia ja ovat sivuilla.
  7. jk, 2008-07-24 09:59:57

    Reittihärvelikin on nyt päivitetty osoitteessa www.skpohjantahti.fi

    - Janne