Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
13.7.2004
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Kisakangas, Oulunsalo
Opastus
Lentokentäntien ja Automaatiotien risteys JOT:n kohdalta.
Lisätiedot
Huom! Myös pyöräsuunnistus!
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Kyllä
Suorituksia
252
Tulokset päivitetty
2.6.2014 20:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.74 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Nummi MaaritLaiVe41:26 6:08
2.Lotvonen MillaLaiVe44:40+3:146:37
3.Liedes MariaPeRa47:03+5:376:58
4.Oikarinen Eeva-LiisaOH47:17+5:517:00
5.Rytilahti MariKiimU48:32+7:067:12
6.Leskelä MaaritOSVA51:25+9:597:37
7.Haajanen SatuPohjant52:17+10:517:45
8.Nurmikumpu MelinaKoskRi55:47+14:218:16
9.Ruuska Anni 57:08+15:428:28
10.Palmmi Sara 57:39+16:138:33
11.Tyyskänen AnnuPohjant60:29+19:038:58
Alakylmänen Anna-MariaLaiVe0:00 0:00
A-rata, miehet 6.74 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Puolakka Jari 34:12 5:04
2.Runtti JannePohjant35:01+0:495:11
3.Kvist PerttiKemsKi35:04+0:525:12
4.Nikula MarkoJRV35:12+1:005:13
5.Grekelä HeikkiPohjant35:45+1:335:18
6.Palosaari MikkoKiimU37:13+3:015:31
7.Vääräniemi AskoONMKY37:16+3:045:31
8.Moilanen MikkoOsVa37:23+3:115:32
9.Räisänen Kari 38:03+3:515:38
10.Jortama TimoPohjant38:39+4:275:44
11.Kaakinen VeliOsVa38:45+4:335:44
12.Pekkarinen JariKoskRi38:45+4:335:44
13.Posti HarriKoskRi39:02+4:505:47
14.Nikula PasiOuTa39:04+4:525:47
15.Pajari TommiPohjant39:29+5:175:51
16.Torvela NikoLeSi39:40+5:285:53
17.Saarela Ville-PetteriKemU39:56+5:445:55
18.Näsi JuhoKoskRi40:08+5:565:57
19.Lehto EsaHS40:18+6:065:58
20.Partanen Pekka 40:25+6:135:59
21.Nummi EinoLaiVe41:02+6:506:05
22.Pernu AnttiOsVa41:12+7:006:06
23.Kangas OssiSalRe41:33+7:216:09
24.Niemelä Urpo 42:06+7:546:14
25.Andersson PetriHyRa42:11+7:596:15
26.Lempinen HannuFujitsu42:15+8:036:16
27.Tuominen PetriSalRe42:16+8:046:16
28.Ronkainen MarkusLaiVe42:16+8:046:16
29.Kattilakoski TeemuKiimU42:20+8:086:16
30.Muhonen JukkaPohjant42:24+8:126:17
31.Alaraasikka EeroIiSu42:53+8:416:21
32.Tuohimaa EskoONMKY43:06+8:546:23
33.Kinnunen AnttiPohjV43:29+9:176:27
34.Pesonen SamiLaiVe43:49+9:376:30
35.Malm LauriOSTOL43:50+9:386:30
36.Kaiponen JukkaUu43:59+9:476:31
37.Rämö Jouko 44:21+10:096:34
38.Grekelä AnttiHaHe44:55+10:436:39
39.Norrkniivilä JaakkoPulkPo44:58+10:466:40
40.Hourula IsmoOsVa45:48+11:366:47
41.Lotvonen KariLaiVe46:49+12:376:56
42.Hirvinen MarkusRasKu46:55+12:436:57
43.Määttä HarriLänRa46:57+12:456:57
44.Neubauer RopertPohjant47:08+12:566:59
45.Koivunen TimoRaJu47:44+13:327:04
46.Pernu TimoOsVa47:48+13:367:05
47.Paaso-Rantala PerttiIiY47:56+13:447:06
48.Perkkiö JuhaniYlivKu48:02+13:507:07
49.Ahokoivu HemmoPohjant48:43+14:317:13
50.Karppinen JoukoLaive49:02+14:507:16
51.Saari AkiNokia49:11+14:597:17
52.Marjakangas EetuPohjanVeikot49:50+15:387:23
53.Harila EskoLänRa50:57+16:457:33
54.Dalhström Ilkka 51:55+17:437:42
55.Martikainen ErkkiKosKRi52:06+17:547:43
56.Herva Tuomas 53:57+19:458:00
57.Pelkonen AlpoOSVA55:08+20:568:10
58.Heikkinen Markku 56:03+21:518:18
59.Savukoski Antti 56:32+22:208:23
60.Kauma HeikkiONMKY56:51+22:398:26
61.Putila RistoNOKIA57:05+22:538:28
62.Neubauer PeterPohjant57:51+23:398:34
63.Martikainen SampsaKoskRi58:24+24:128:39
64.Savukoski Juha-Matti 66:32+32:209:52
65.Sieppi Jari-Pekka 91:49+57:3713:37
B-rata, naiset 5.84 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Tohmola Maarit 40:55 7:00
2.Lotvonen ArjaLaiVe42:36+1:417:17
3.Kari JaanaOSVA44:45+3:507:39
4.Nikula SariOuTa45:51+4:567:51
5.Suomela Marja 48:06+7:118:14
6.Jokela RiittaYlikNM48:19+7:248:16
7.Mattila PirkkoOYS/Vapari48:27+7:328:17
8.Lämsä SoiliYNN48:27+7:328:17
9.Lappalainen RiikkaKaSu48:43+7:488:20
10.Runtti MinnaPohjant49:26+8:318:27
11.Jortama PirjoPohjant49:45+8:508:31
12.Paso Kerttu 50:59+10:048:43
13.Ahokas MaaritSalRe53:30+12:359:09
14.Mäkelä RitvaTuira54:17+13:229:17
15.Jokikokko TarjaOuTa57:48+16:539:53
16.Väänänen MerviOYS/Vapari57:52+16:579:54
17.Remes MinnaOsVa58:44+17:4910:03
18.Pelkonen MaijaOSVA61:25+20:3010:30
19.Tervo Minna 62:00+21:0510:36
20.Reinikka RiittaOYS76:47+35:5213:08
B-rata, miehet 5.84 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Airaksinen RistoOuTa31:02 5:18
2.Lind Johan 32:20+1:185:32
3.Kuusela TeppoPohjant33:41+2:395:46
4.Merilä SeppoOYUS33:55+2:535:48
5.Rahkola EeroOulRe35:17+4:156:02
6.Myllymaa KaukoOulRe36:01+4:596:10
7.Halonen TeroKoskRi36:12+5:106:11
8.Nuolioja VesaPohjant36:27+5:256:14
9.Nikula ReinoOuTa37:18+6:166:23
10.Juuuso HannuOYUS37:23+6:216:24
11.Alalahti JaakkoONMKY37:31+6:296:25
12.Juutinen HannuPohjant38:36+7:346:36
13.Moilanen VilhoOsVa38:47+7:456:38
14.Karjalainen PasiIisu38:59+7:576:40
15.Kinnunen MattiAL-Oulu39:21+8:196:44
16.Puurunen JormaOYUS39:39+8:376:47
17.Heinikoski OlliKuiIsk40:26+9:246:55
18.Helttunen JanneKiiMU40:38+9:366:57
19.Mäntykenttä HannuOYUS41:09+10:077:02
20.Juutinen MikkoKoPa41:10+10:087:02
21.Hohtola EsaYliopisto puulaaki42:08+11:067:12
22.Ylimaunu MattiKaiPR42:11+11:097:13
23.Heinikoski MikkoKuiIsk42:13+11:117:13
24.Haapaniemi NiiloHaHe42:21+11:197:15
25.Holappa RaimoOuTa44:25+13:237:36
26.Piiroinen IlkkaTuira44:34+13:327:37
27.Saikkonen ToivoPohjant46:04+15:027:53
28.Lappalainen JormaKaSu46:14+15:127:55
29.Ukkola JesseKuoSu46:30+15:287:57
30.Hyvönen JarkkoKaSu46:31+15:297:57
31.Mähönen SeppoPeRa46:48+15:468:00
32.Norrkniivilä MarttiPulkPo47:56+16:548:12
33.Kurttila Pentti 48:35+17:338:19
34.Laurila Mika 48:49+17:478:21
35.Vepsäläinen Janne 48:52+17:508:22
36.Jämsä EeroKiimU48:59+17:578:23
37.Tolonen JonneKiimU49:45+18:438:31
38.Aho JormaLaiVe49:47+18:458:31
39.Kumpu Vattu 50:17+19:158:36
40.Holmi Lauri 51:25+20:238:48
41.Kaimio AuvoHope55:52+24:509:33
42.Rahja OsmoONMKY58:19+27:179:59
43.Harila Markku 61:50+30:4810:35
44.Järvitalo RaimoHaHe62:28+31:2610:41
45.Mettovaara Pekka 63:33+32:3110:52
46.Reinikka MarttiStora Enso76:38+45:3613:07
Piikivi Olli 0:00 0:00
Rahkola EeroOulRe0:00 0:00
Pietiläinen ErkkiPeRa45:38 7:48
Lukkarinen OlaviPohjant43:16 7:24
Ruutta Tapio 0:00 0:00
Haapasalo Pertti 0:00 0:00
Suorajärvi MauriPohjant0:00 0:00
C-rata, naiset 3.56 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Erkkilä LeenaPohjant25:06 7:03
2.Rahko Saana-MariaPohjant25:08+0:027:03
3.Ukkola JohannaKuoSu26:23+1:177:24
4.Alahuhtala AlliTahkis27:24+2:187:41
5.Hokajärvi RailiPohjant27:32+2:267:44
6.Jortama LauraPohjant29:06+4:008:10
7.Isotalus Minna 29:12+4:068:12
8.Karjalainen ValmaPohjant29:45+4:398:21
9.Kortetjärvi SaijaKiimU32:10+7:049:02
10.Kinnula IrmaOYS/Vapari32:19+7:139:04
11.Koskinen Karoliina 32:20+7:149:04
12.Aikio OutiOYS33:17+8:119:20
13.Rajala Hanna-Kaisa 33:49+8:439:29
14.Alaraasikka Maria 34:32+9:269:42
15.Junin Anne-Maarit 35:43+10:3710:01
16.Nikula IrmaOuTa36:56+11:5010:22
17.Vähärautio AiraOuTa42:08+17:0211:50
18.Remes MirjamOsVa60:55+35:4917:06
19.Pietiläinen MeeriPeRa63:53+38:4717:56
20.Tiittanen Aliisa 81:34+56:2822:54
Pohjola Päivi 0:00 0:00
C-rata, miehet 3.56 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ingerttilä PenttiLaiVe20:18 5:42
2.Kotila HarriYlikNm21:37+1:196:04
3.Ukkola JuusoKuoSu22:39+2:216:21
4.Pelkonen HeimoKiimU23:53+3:356:42
5.Jansson OlliPohjant25:10+4:527:04
6.Sivunen Sami 25:16+4:587:05
7.Posio Tero 25:24+5:067:08
8.Hanhela PenttiKiimU26:06+5:487:19
9.Lampi MattiLNM26:49+6:317:31
10.Kukkola AlpoPohjant27:09+6:517:37
11.Käyrä MikkoTahkis27:22+7:047:41
12.Säävälä HannuKiimU28:53+8:358:06
13.Helttunen ReinoKiimU29:20+9:028:14
14.Tapio MattiKiimU29:25+9:078:15
15.Vartiainen SuloKiiMu29:27+9:098:16
16.Riihijärvi Antti 30:13+9:558:29
17.Parkkinen JussiPohjant30:43+10:258:37
18.Kuusela Jussi 30:57+10:398:41
19.Ehovuo Veijo 31:00+10:428:42
20.Hirvelä Reijo 31:02+10:448:43
21.Joutsiniemi Antto 31:21+11:038:48
22.Malkamäki Janne 32:30+12:129:07
23.Järvelä Kalevi 33:09+12:519:18
24.Laukka TuomasOsVa34:32+14:149:42
25.Ritola RaimoPohjant36:14+15:5610:10
26.Kurvinen Taito 36:20+16:0210:12
27.Havas MarttiOYUS38:44+18:2610:52
28.Koivula AnteroOYS/Vapari39:18+19:0011:02
29.Lampela Pasi 39:46+19:2811:10
30.Koivula IlkkaPohjant39:49+19:3111:11
31.Pyky EskoKiiMU40:06+19:4811:15
32.Herronen Jouni 42:20+22:0211:53
33.Pyhtilä Mauno 43:00+22:4212:04
34.Arkkola//Mankinen 47:48+27:3013:25
35.Kankainen IlmariORUK48:28+28:1013:36
36.Kaakinen AunoOsVa50:14+29:5614:06
37.Kaakinen Pentti 53:02+32:4414:53
38.Sneck Atte 58:41+38:2316:29
39.Westerholm HenriPohjant59:35+39:1716:44
40.Tiitanen Erkki 82:10+61:5223:04
Pitkälä Väinö 0:00 0:00
Juntunen VäinöOYS/Vapari0:00 0:00
Pikkujämsä Aapo 0:00 0:00
D-rata, naiset 1.64 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kosola ElliPohjant10:24 6:20
2.Kosola EveliinaPohjant16:37+6:1310:07
3.Herronen TarjaOYS/Vapari18:11+7:4711:05
4.Karjalainen NooraPohjant20:23+9:5912:25
5.Hourula InaOsVa22:48+12:2413:54
6.Karjalainen EssiPohjant28:09+17:4517:09
7.Säävälä Anni-ElinaKiimU28:42+18:1817:30
8.Lotvonen EssiLaive29:03+18:3917:42
9.Kauppila Veera 34:46+24:2221:11
10.Ollakka Sanna 35:01+24:3721:21
11.Metso Alli 35:05+24:4121:23
12.Sirviö Venla 35:19+24:5521:32
D-rata, miehet 1.64 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Martikainen VilleKoskRi15:19 9:20
2.Martikainen PerttuKoskRi15:47+0:289:37
3.Höglund VilmaHaHe21:49+6:3013:18
4.Manninen Rasmus 28:29+13:1017:22
5.Pesu Lasse 37:01+21:4222:34
6.Ukkola JuhoKuoSu37:45+22:2623:01
7.Lehtosaari Juho 41:23+26:0425:14
8.Karjalainen Severi 43:59+28:4026:49
9.Sirviö Pyry 47:48+32:2929:08
10.Sirviö Visa 47:58+32:3929:14
11.Tuomaala AttePohjant74:08+58:4945:12
Parkkinen VillePohjant0:00 0:00
Pyöräsuunnistus, naiset 6.73 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jaako NiinaLänRa41:39 6:11
2.Juhani Eeva-Leena 48:35+6:567:13
3.Kari Susanna 61:31+19:529:08
4.Vaitiniemi HannaSalRe61:46+20:079:10
5.Ovaska Heli 63:24+21:459:25
Pyöräsuunnistus, miehet 6.73 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Maaninka MikaOsVa31:08 4:37
2.Hyvönen PanuPohjant31:21+0:134:39
3.Lukkarinen AatuPohjant37:23+6:155:33
4.Kuusela TeppoPohjant38:40+7:325:44
5.Ovaska Kimmo 43:25+12:176:27
6.Saarinen Tero 49:56+18:487:25
Uusitalo Jussi 0:00 0:00
Uusitalo Ville 0:00 0:00
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Putkonen LeaPohjant46:43 -

Lisää kommentti

Kommentit

Ei vielä kommentteja.