Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
16.9.2008
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Sankivaara
Opastus
Oulujoen pohjoispuolen tieltä nro 8300, noin 11 km Oulusta - Näytä kartalla
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Kyllä
Suorituksia
231
Tulokset päivitetty
2.6.2014 20:22

Tulokset

A-rata, naiset 7.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Laurila Sari79:22 10:43
A-rata, miehet 7.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Runtti JanneYlivKu44:47 6:03
2.Nikkanen Markku47:01+2:146:21
3.Kvist Pertti47:09+2:226:22
4.Auvinen Juha47:21+2:346:23
5.Heikkilä Timo47:30+2:436:25
6.Siponen KimmoPohjant48:03+3:166:29
7.Kangas Hannu48:28+3:416:32
8.Eskola Pasisk mortis49:53+5:066:44
9.Peltoniemi Juha52:36+7:497:06
10.Hokkanen Matti53:02+8:157:10
11.Schnyder Flurin54:50+10:037:24
12.Tervo ArhiONMKY55:06+10:197:26
13.Hepokangas EdvinLaiVe55:50+11:037:32
14.Kortelainen LauriAlatPi56:12+11:257:35
15.Hautala Matti56:41+11:547:39
16.Rahikkala Sakari56:53+12:067:41
17.Lämsä Janne57:05+12:187:42
18.Laurila Heikki57:10+12:237:43
19.Yliniemi MattiYlivKu57:14+12:277:44
20.Kosola Villesk pohjant57:40+12:537:47
21.Vanhanen KonstaPohjant57:59+13:127:50
22.Karppinen JoukoLaive58:11+13:247:51
23.Kunnari Esa58:11+13:247:51
24.Halonen VesaPohjant58:21+13:347:53
25.Huuhka KaiKiimU58:40+13:537:55
26.Hoikka MarkoSK Morttis59:14+14:278:00
27.Järvenmää Miko60:44+15:578:12
28.Parkkinen VillePohjant61:00+16:138:14
29.Mikkonen ErkkiKoskRi62:16+17:298:24
30.Ojala Kai62:24+17:378:25
31.Riippa Ilkka62:24+17:378:25
32.Kaipala RaunoOYS vap62:32+17:458:27
33.Oksanen Jarkko62:37+17:508:27
34.Kivinen Janne62:41+17:548:28
35.Kilpeläinen Ville63:15+18:288:32
36.Isokoski ErkkiYlivKu63:18+18:318:33
37.Hintikka Juho-matti63:57+19:108:38
38.Rämö Jouko65:33+20:468:51
39.Jeskanen Juha65:54+21:078:54
40.Ruotsalainen KeijoOYUS67:38+22:519:08
41.Malinen Ilkka68:29+23:429:15
42.Savukoski MattiYllRa68:30+23:439:15
43.Savukoski MarkkuYllRa68:32+23:459:15
44.Rankinen Juho69:29+24:429:23
45.Väliheikki MikaelLaiVe70:07+25:209:28
46.Kankaanpää Rami72:47+28:009:50
47.Sarpola Simo75:56+31:0910:15
48.Heikkinen Markku78:51+34:0410:39
49.Soppela Esa79:12+34:2510:42
50.Nivalainen Jouko83:28+38:4111:16
51.Kangas Jani90:31+45:4412:13
Mäkelä Jussi0:00 0:00
Pelkonen AlpoOsVa0:00 0:00
B-rata, naiset 5.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Silventoinen Ullask pohjant46:37 8:02
2.Karppinen Kukka-MaariaLaive49:40+3:038:33
3.Paasovaara Kirsi57:36+10:599:55
4.Peltoniemi Päivi58:10+11:3310:01
5.Kosola Ellisk pohjan58:27+11:5010:04
6.Kokkonen HannaOYS vap60:45+14:0810:28
7.Hantulla Elisa61:39+15:0210:37
8.Maunus Susanna64:02+17:2511:02
9.Lotvonen EssiLaiVe70:39+24:0212:10
10.Korkeakoski Anna-Leena71:06+24:2912:15
11.Ruuska RauniOYUS71:39+25:0212:21
12.Leinonen Sirkka-liisaPohjant73:41+27:0412:42
13.Pelkonen MaijaOSVA80:36+33:5913:53
14.Korkeakoski Mervi83:33+36:5614:24
15.Ainassaari KaisuOsVa92:23+45:4615:55
Stenius Susanna0:00 0:00
B-rata, miehet 5.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jarno PukemaOuTa37:58 6:32
2.Räisänen KariKiimU39:06+1:086:44
3.Leppäniemi MattiPohjant42:19+4:217:17
4.Pitkänen RaimoOulRes45:54+7:567:54
5.Huotari MattiPohjant46:23+8:257:59
6.Merilä SeppoOYUS46:35+8:378:01
7.Lax ErkkiPohjant46:38+8:408:02
8.Siirilä Jukka46:49+8:518:04
9.Mourujärvi PetriOYS vap47:10+9:128:07
10.Nikula Esa47:16+9:188:08
11.Huurinainen Kimmo47:19+9:218:09
12.Fredriksson KajPohjant50:04+12:068:37
13.Parkkinen PekkaPohjant50:27+12:298:41
14.Ahokoivu HemmoPohjant50:42+12:448:44
15.Mäkinen JuhaniSalRe51:07+13:098:48
16.Lehtomäki Juha51:18+13:208:50
17.Verronen Mika52:01+14:038:58
18.Juuso HannuOYUS52:13+14:159:00
19.Kähkölä JuhaPohjant52:24+14:269:02
20.Nissinen Ilkka52:25+14:279:02
21.Heikkuri TapaniAlatPi52:34+14:369:03
22.Nissinen NikoPohjant52:35+14:379:03
23.Remsu MikkoOYS vap53:07+15:099:09
24.Rahikkala EsaOYS vap54:07+16:099:19
25.Uusimaa Markku54:10+16:129:20
26.Suhonen Kauko55:20+17:229:32
27.Puurunen ReijoOuTa55:35+17:379:35
28.Kemppainen Pasious vapari56:20+18:229:42
29.Hiltunen Jarkko56:56+18:589:48
30.Vasala JussiUIFK56:56+18:589:48
31.Kukkohovi ReinoOsVa57:25+19:279:53
32.Pääkkö Juhani57:42+19:449:56
33.Paasoranta PerttiIinYr57:52+19:549:58
34.Kotaniemi Pasi57:58+20:009:59
35.Leskinen Otto59:41+21:4310:17
36.Leskinen Jouko60:19+22:2110:23
37.Suur-Inkeroinen MattiOYS61:02+23:0410:31
38.Kokkonen Timo61:53+23:5510:40
39.Okkonen Jaakko64:05+26:0711:02
40.Koivumaa SeppoVaKa66:19+28:2111:26
41.Jäntti MattiPohjant66:41+28:4311:29
42.Koivula IlkkaPohjant68:16+30:1811:46
43.Riekki Timo70:40+32:4212:11
44.Leinonen Marko71:20+33:2212:17
45.Nissinen KariOYS vap79:12+41:1413:39
46.Heikkinen Jari94:45+56:4716:20
Juutinen HannuPohjant0:00 0:00
C-rata, naiset 4.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Munsterhjelm Camilla35:02 8:08
2.Hokajärvi Tuula40:28+5:269:24
3.Kosola EveliinaPohjant40:49+5:479:29
4.Fredriksson CaritaPohjant41:11+6:099:34
5.Näsi JuliaanaPohjant41:46+6:449:42
6.Jokela RiittaYlikNM43:18+8:1610:04
7.Lämsä SoiliYlikNM43:27+8:2510:06
8.Kaijanen Tytti44:05+9:0310:15
9.Lehtonen Jenni44:59+9:5710:27
10.Haapakorva Kati45:37+10:3510:36
11.Nissinen Maria46:10+11:0810:44
12.Hokajärvi Raili47:57+12:5511:09
13.Saarenpää Karoliina50:13+15:1111:40
14.Saaranpää Kaisa51:05+16:0311:52
15.Kiuru Essi51:12+16:1011:54
16.Kilpeläinen Marja51:43+16:4112:01
17.Puolakanaho päivi54:20+19:1812:38
18.Päkkilä Johanna54:27+19:2512:39
19.Näsi AuroraPohjant55:13+20:1112:50
20.Saukonoja Elisask morttis55:37+20:3512:56
21.Trompari JiriPoRa55:37+20:3512:56
22.Koivisto Virpi56:27+21:2513:07
23.Kivelä Elina56:49+21:4713:12
24.Karjalainen EssiPohjant57:11+22:0913:17
25.Saarela Leena58:53+23:5113:41
26.Koivula Leena59:53+24:5113:55
27.Mattila Anna-Mari63:17+28:1514:43
28.Kujala Annikka71:35+36:3316:38
29.Aikio OutiOYS vap75:30+40:2817:33
30.Hast KatriPohjant90:44+55:4221:06
Piirto Marjo50:06 11:39
Sorvari PirkkoOSVA0:00 0:00
C-rata, miehet 4.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Parkkinen JussiPohjant27:51 6:28
2.Kolehmainen Janne33:32+5:417:47
3.Hiltunen Erkki33:59+6:087:54
4.Hukkanen Veijo35:07+7:168:10
5.Ruokamo EeroONMKY35:37+7:468:16
6.Wuotila MikaPV36:09+8:188:24
7.Potinkara Rami37:12+9:218:39
8.Kotila HarriYlikNM38:25+10:348:56
9.Toropainen PauliONMKY38:38+10:478:59
10.Jokela TimoOYUS38:55+11:049:03
11.Suomio Pekka38:55+11:049:03
12.Määttä TaistoPeRa41:59+14:089:45
13.Ingerttilä PenttiLaiVe42:45+14:549:56
14.Kivinen Juhani42:55+15:049:58
15.Ruotsalainen Juha42:59+15:089:59
16.Pietilä Jorma43:59+16:0810:13
17.Pekonen ArtoLänRa44:00+16:0910:13
18.Borkowski Maciej44:47+16:5610:24
19.Tiensuu TimoLänRa45:42+17:5110:37
20.Anttonen Veikko46:00+18:0910:41
21.Vähäoja PekkaSK Morttis46:04+18:1310:42
22.Saikkonen Toivo47:51+20:0011:07
23.Sihvola TuomoPohjant48:09+20:1811:11
24.Pakkanen Esa49:59+22:0811:37
25.Tolonen IikkaPeRa50:14+22:2311:40
26.Rantakukko Timo52:06+24:1512:06
27.Herranen Jouni52:24+24:3312:11
28.Tapio MattiKiimU54:29+26:3812:40
29.Koivisto Juhani56:19+28:2813:05
30.Kurula Juhani57:16+29:2513:19
31.Järvelä Kalevi69:58+42:0716:16
32.Manninen EeroOsVa77:38+49:4718:03
33.Salonen PaavoPohjant91:11+63:2021:12
34.Huttunen Niilo-Pekka139:20+111:2932:24
tejesvi 0:00 0:00
D-rata, naiset 3.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mahlakaarto Suvi43:07 14:22
2.Korkeasalo VuokkoKoskRi44:17+1:1014:45
3.Sirviö VenlaPohjant45:38+2:3115:12
4.Yliniemi MinnaNivU49:13+6:0616:24
5.Löytynoja Päivi52:41+9:3417:33
6.Haapaniemi Tuula52:50+9:4317:36
7.Lehisalo Johanna54:25+11:1818:08
8.Salo Nea54:27+11:2018:09
9.Höglund VilmaHaHe61:36+18:2920:32
10.Kuusinen Marja62:13+19:0620:44
11.Louhimaa Heli67:29+24:2222:29
12.Kurasto Katja67:32+24:2522:30
D-rata, miehet 3.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Räisänen Harri26:51 8:57
2.Schroderus SamuliPohjant27:41+0:509:13
3.Schroderus SanteriPohjant30:35+3:4410:11
4.Kurula Johannes36:19+9:2812:06
5.Kariniemi HeikkiPeRa36:40+9:4912:13
6.Rahkola AnttiOulRe37:57+11:0612:39
7.Vartiainen SuloKiimU38:10+11:1912:43
8.Rossi JarmoPohjant40:01+13:1013:20
9.Rossi LauriPohjant40:04+13:1313:21
10.Varanka Niklas47:27+20:3615:49
11.Kerola PenttiKiimU48:26+21:3516:08
12.Nykyri Timo73:24+46:3324:28
13.Hiltunen Juho73:49+46:5824:36
14.Kauranen Jari88:01+61:1029:20
15.Pyhtilä Mauno104:09+77:1834:43
Kankainen Ilmari0:00 0:00
Pyöräsuunnistus, naiset 9.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jaako NiinaLänRa44:02 4:44
2.Kotaniemi Sari49:10+5:085:17
3.Simola Lottaous vapari74:14+30:127:58
Pyöräsuunnistus, miehet 9.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ojala Kai36:43 3:56
2.Toivonen Valtteri40:16+3:334:19
3.Määttä Harri40:58+4:154:24
4.Hongell Timo41:41+4:584:28
5.Lukkarinen Mikko44:41+7:584:48
6.Kujala Jarmo46:50+10:075:02
7.Kotaniemi JuhaKoskRi47:45+11:025:08
8.Väänänen Ari50:51+14:085:28
9.Veijovaara JormaPohjant51:07+14:245:29
10.Alalahti Jaakko52:31+15:485:38
11.Kesti Ari52:55+16:125:41
12.Lind MattiONMKY53:21+16:385:44
13.Suorajärvi MauriPohjant55:02+18:195:55
14.Perärä Kalevi66:38+29:557:09
15.Kauppila Matias83:23+46:408:57
Mäkinen Seppo44:55 4:49

Lisää kommentti

Kommentit

  1. samppoo, 2008-09-12 15:48:22

    Maastoon pääsee siis 16.30-18.00
    Ja rasteja lähdetään keräämään 19.30(alkupään rasteista)

    Kartat onpi tulostettu ja ratapituudet näyttää seuraavilta:
    A=7,4km
    B=5,8km
    C=4,3km
    D=3,0km
    Pyörä suoraan mitattuna= 9,3km
  2. suunnistaja, 2008-09-16 20:56:37

    Kiitos kuumasta mehusta, se lämmitti todella lenkin jälkeen.
  3. Olli P., 2008-09-17 21:30:12

    jk: Laittaisitteko tulokset myös minulle, niin saisin laitettua sivuille?
  4. Polkijasuunnistaja, 2008-09-17 16:23:42

    Kiitoksia lämpimästä mehutarjoilusta! :)
  5. jk, 2008-09-16 21:43:13

    Reittihärveli päivotetty osoitteessa http://www.skpohjantahti.fi/
  6. tosiaan, 2008-09-15 17:30:27

    maastoon pääsee 16.30-18.00
    rasteja lähdetään keräämään klo 19.30

    matkat ovat
    A-7,4
    B-5,8
    C-4,3
    D-3
    Pyörä-9,3
  7. Olli P., 2008-09-18 10:40:23

    No nyt tuli tulokset, kiitosta vain. Korjailen taas kotona kuntoon.