Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
12.5.2009
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Lumijoen Urheilutalo
Opastus
Lumijoen keskustasta tie nro 813, Ukuranperäntietä 2km - Näytä kartalla
Lisätiedot
Yhteyshenkilö Juho Näsi 050-5563263
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
173
Tulokset päivitetty
2.6.2014 20:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Runtti Merja57:59 9:03
2.Käkelä Maija59:57+1:589:22
3.Fredriksson CaritaPohjant70:57+12:5811:05
4.Laurila Sari72:08+14:0911:16
5.Sillanpää ElinaPohjant72:20+14:2111:18
6.Simola LottaOYS Vapari77:35+19:3612:07
A-rata, miehet 6.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lehtola TomiLapSu40:08 6:16
2.Koivu SamiPohjant43:19+3:116:46
3.Posti HarriKoskRi44:06+3:586:53
4.Viljanmaa Sami45:02+4:547:02
5.Köngäs LasseOuTa46:22+6:147:14
6.Maaninka JarmoOSVA47:00+6:527:20
7.Karppinen TimoPohjant47:05+6:577:21
8.Määttä Harri47:20+7:127:23
9.Savolainen JouniPohjant47:36+7:287:26
10.Halonen VesaPohjant48:03+7:557:30
11.Yliniemi MattiYlivKu48:18+8:107:32
12.Hokkanen Matti48:47+8:397:37
13.Jarno PukemaOuTa49:10+9:027:40
14.Kuusikko MarkoSalRe50:29+10:217:53
15.Huuhka KaiKiimU50:41+10:337:55
16.Alaperä Arttu50:51+10:437:56
17.Peltoniemi Juha51:16+11:088:00
18.Pätsi Pauli51:33+11:258:03
19.Vaarala Harri51:57+11:498:07
20.Maaninka JukkaOsVa52:00+11:528:07
21.Ojala Kai52:55+12:478:16
22.Höynälä Jouko53:01+12:538:17
23.Nissinen NikoPohjant54:03+13:558:26
24.Ronkainen MarkusPohjant54:53+14:458:34
25.Kinnunen Mikko55:35+15:278:41
26.Nikkari Olli55:39+15:318:41
27.Oksanen JarkkoPilPa55:53+15:458:43
28.Järviluoma Ari56:17+16:098:47
29.Eskola Pasi56:32+16:248:50
30.Jurvakainen MikaKiimU57:16+17:088:56
31.Soppela Esa57:47+17:399:01
32.Urpo Niemelä58:14+18:069:05
33.Piispanen Reima58:16+18:089:06
34.Laurila Mika58:50+18:429:11
35.Nikkanen MarkkuKoskRi58:54+18:469:12
36.Juutinen HannuPohjant59:00+18:529:13
37.Fredriksson KajPohjant59:11+19:039:14
38.Herva Tuomas60:42+20:349:29
39.Riippa Ilkka61:14+21:069:34
40.Oikarinen PerttiSuomRa61:22+21:149:35
41.Pelkonen AlpoOSVA63:14+23:069:52
42.Ahokoivu HemmoPohjant63:28+23:209:55
43.Ruotsalanen KeijoOYUS63:59+23:519:59
44.Lalli Pasi66:15+26:0710:21
45.Laurila Heikki67:54+27:4610:36
46.Miettinen Timo68:03+27:5510:37
47.Mikkonen ErkkiKoskRi68:18+28:1010:40
48.Ilmonen Markus70:58+30:5011:05
49.Rutanen JakkePohjant71:19+31:1111:08
50.Maaranto MarkkuWBB71:41+31:3311:12
51.Kangas Ossi74:02+33:5411:34
52.Kivinen Janne75:07+34:5911:44
53.Särkelä Samuli79:39+39:3112:26
54.Alakiuttu Tapani86:02+45:5413:26
B-rata, naiset 5.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Maunu Susanna59:36 11:55
2.Kangas HannaSalRe61:34+1:5812:18
3.Karjalainen NooraPohjant63:09+3:3312:37
4.Pelkonen MaijaOSVA64:35+4:5912:55
5.Moilanen Anne65:28+5:5213:05
6.Lamberg Anja-Leena71:57+12:2114:23
B-rata, miehet 5.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Höynälä Jouko33:20 6:40
2.Ojala Kai33:23+0:036:40
3.Nikula ReinoOuTa39:31+6:117:54
4.Haapaniemi NiiloHaHe41:59+8:398:23
5.Lehtomäki Juha43:04+9:448:36
6.Myllymaa KaukoOulRe43:42+10:228:44
7.Lukkarinen OlaviPohjant44:44+11:248:56
8.Koutonen MikkoYlivKu45:49+12:299:09
9.Kemppainen Timo46:23+13:039:16
10.Verronen Mika46:48+13:289:21
11.Siirilä Jukka47:01+13:419:24
12.Maansaari Jari47:10+13:509:26
13.Haarala JariPohjant47:14+13:549:26
14.Alahuhtala Mikko47:55+14:359:35
15.Juuso HannuOYUS48:02+14:429:36
16.Suomio Pekka49:23+16:039:52
17.Ronkainen Ari49:55+16:359:59
18.Lampi MattiLNM53:45+20:2510:45
19.Sandberg Samuli56:10+22:5011:14
20.Toppari Pekka56:55+23:3511:23
21.Jäntti MattiPohjant59:03+25:4311:48
22.Kaimio Auvo62:57+29:3712:35
23.Norrkniivilä MarttiPulkPo63:57+30:3712:47
24.Nissinen Kari65:29+32:0913:05
25.Aatsinki Jukka69:39+36:1913:55
26.Jänkälä Jyrki70:32+37:1214:06
27.Ylilauri Matti71:49+38:2914:21
28.Ilmola Marko75:01+41:4115:00
29.Järvinen SeppoOuTa84:51+51:3116:58
30.Kok Keong106:39+73:1921:19
C-rata, naiset 3.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kokkonen HannaOYS vap37:47 10:12
2.Kivelä Elina39:28+1:4110:40
3.Kangas Margit40:13+2:2610:52
4.Junkkonen Tapio43:08+5:2111:39
5.Herronen TarjaOYS Vapari43:56+6:0911:52
6.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant45:26+7:3912:16
7.Timonen MarjoYlikNM46:09+8:2212:28
8.Kelhä Jenni48:42+10:5513:09
9.Alahuhtala Alli50:02+12:1513:31
10.Teiramaa Leena51:21+13:3413:52
11.Hautamäki Päivi54:05+16:1814:37
12.Ainassaari KaisuOSVA55:44+17:5715:03
13.Laakso Jenni55:44+17:5715:03
14.Fredriksson ErikaPohjant56:42+18:5515:19
15.Koivula ReaSK Mortis75:20+37:3320:21
16.Rahikkala Pirjo81:27+43:4022:00
17.Nissinen Marianne85:16+47:2923:02
18.Anttila Leena85:26+47:3923:05
19.Karppinen Marjo103:00+65:1327:50
C-rata, miehet 3.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kuivalainen MarkkuIisu29:31 7:58
2.Lukkarinen MikkoPohjant31:58+2:278:38
3.vainikainen Lauri32:04+2:338:40
4.Vainikainen Henri32:19+2:488:44
5.Rönkkö Antti-Pekka32:52+3:218:52
6.Kivinen Juhani36:59+7:289:59
7.Kokkonen TimoOLK37:52+8:2110:14
8.Schroderus SamuliPohjant39:19+9:4810:37
9.Schroderus SanteriPohjant39:35+10:0410:41
10.Hekkala Urpo39:51+10:2010:46
11.Vähäoja Pekka41:21+11:5011:10
12.Määttä TaistoPeRa41:25+11:5411:11
13.Pietilä Jorma43:00+13:2911:37
14.Herronen Jouni43:45+14:1411:49
15.Anttonen VeikkoONMKY44:02+14:3111:54
16.Klaavo/Myllynen 44:33+15:0212:02
17.Pernu/Myllynen 44:41+15:1012:04
18.Karjula IiroPohjant46:16+16:4512:30
19.Eronen Ville47:15+17:4412:46
20.Koivula Sami47:22+17:5112:48
21.Käyrä Mikko47:35+18:0412:51
22.Kurkela Aarno47:51+18:2012:55
23.Kukkola MarkkuONMKY48:14+18:4313:02
24.Sirviö Tomi48:17+18:4613:02
25.Teiramaa Markku50:53+21:2213:45
26.Mettälä Juuso51:47+22:1613:59
27.Kariniemi HeikkiPeRa52:46+23:1514:15
28.Havas MarttiOYUS60:46+31:1516:25
29.Myllymäki/Rantala 65:28+35:5717:41
30.Vanhala/Meskus 68:14+38:4318:26
D-rata, naiset 2.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ronkainen Essi27:44 12:03
2.Sirviö VenlaPohjant33:54+6:1014:44
3.Kukkohovi Kaija34:13+6:2914:52
4.Särkelä/Kurtti 39:39+11:5517:14
5.Lassila/Lampela 41:09+13:2517:53
6.Korkala/Paavola 41:18+13:3417:57
7.Höglund VilmaHaHe51:31+23:4722:23
8.Koivula Kirsi63:32+35:4827:37
Saarnio/Kiviahde 42:06 18:18
Sorvari PirkkoOSVA74:44 32:29
D-rata, miehet 2.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Holma Hannu33:04 14:22
2.Määttä Sakari34:01+0:5714:47
3.Ilmola Eemeli52:16+19:1222:43
4.Patana Joonas57:34+24:3025:01
5.Koivula Eino63:40+30:3627:40
6.Alitalo Joonas64:25+31:2128:00
7.Pyhtilä Mauno65:16+32:1228:22
8.Kunnari Joel93:32+60:2840:40
9.Laurila Santeri94:16+61:1240:59
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Luonuansuu Jaakko90:24 -
Kiviahde/Viinikka 32:55 -
Kurula Juhani61:38 -
Kela Lari36:47 -
Seppä /29:54 -
Paananen JarmoSalRe45:45 -
Puurunen ReijoOuTa64:20 -
Karjula Salla49:23 -
Mykkänen/Makkonen 31:20 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Petri K, 2009-05-04 21:07:54

    Tervetuloa suunnistamaan Lumijoen mukaville kankaille kansallisten Pohjantähtirastien jälkimaininkeihin. Luvassa ovat runsasrastiset ja vaihtelevat radat.

    A-rata 6,4km 15 rastia
    B-rata 5,0km 12 rastia
    C-rata 3,7km 11 rastia
    D-rata 2,3km 10 rastia

    tv ratamestari Petri Karjalainen
  2. petrik, 2009-05-05 10:55:51

    Reiitihärveli palaa nettiin 12.5. Oulurasteilla osoitteessa www.skpohjantahti.fi ja sieltä reittihärveli.

    Reittihärveliin voit käydä yksinkertaisesti piirtämässä oman reittisi ja sitten vertailla suunnistustasi muiden kanssa.

    Reitin piirtäneiden "pallot" etenevät hauskasti kartalla suorituksen mukaan.
  3. eSKo, 2009-05-09 23:07:43

    Smartumin liikunta/kulttuuriseteli käy maksuksu
  4. janne, 2009-05-13 09:42:29

    Tilaisuus lisätty reittihärveliin.
  5. Olli P., 2009-05-13 13:09:58

    Tulokset laitettu illalla pikaisesti kännykällä, korjailen kunhan taas kotikoneelle ehdin.
  6. Joku, 2009-05-13 13:22:16

    Puuttuu
  7. Joku, 2009-05-13 13:23:04

    *puuttuu joitakin tuloksia..
    C-Rata naiset ainaki..