Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
28.5.2009
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Pikkaralan Asemakylä
Opastus
Oulujoen eteläpuolen tie vt 22, 18 km Oulusta - Näytä kartalla
Lisätiedot
Yhteyshenkilö Matti Hautala 040-5206004
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
277
Tulokset päivitetty
2.6.2014 20:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kirjalainen Anna45:56 7:24
2.Lax Sara47:26+1:307:39
3.Haataja Mirka48:18+2:227:47
4.Lotvonen MillaLaiVe49:39+3:438:00
5.Ruotsalainen Hanna50:30+4:348:08
6.Munsterhjelm Camilla58:31+12:359:26
7.Maunu Susanna59:57+14:019:40
8.Kilpeläinen MarjaOYS Vapari60:02+14:069:40
9.Simola LottaOYS Vapari62:56+17:0010:09
10.Laurila Sari64:05+18:0910:20
11.Pekuri Heidi64:56+19:0010:28
12.Lotvonen EssiLaiVe65:20+19:2410:32
13.Kiuru EssiPohjant69:57+24:0111:16
A-rata, miehet 6.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Koivu SamiPohjant34:32 5:34
2.Maaninka JukkaOsVa35:45+1:135:45
3.Leskelä JyrkiHaHe36:01+1:295:48
4.Maaninka Mika36:19+1:475:51
5.Kangas Hannu36:55+2:235:57
6.Posti HarriKoskRi37:03+2:315:58
7.Haapasalo HarriPohjant37:10+2:385:59
8.Maaninka JarmoOSVA37:19+2:476:01
9.Laurila Heikki37:42+3:106:04
10.Törmänen Marko38:02+3:306:08
11.Nygård Markku38:11+3:396:09
12.Westerholm LasseWBB38:14+3:426:10
13.Järvenpää Mika38:22+3:506:11
14.Huuhka KaiKiimU38:34+4:026:13
15.Höynälä Jouko38:40+4:086:14
16.Paakkolanvaara Mikko39:34+5:026:22
17.Tohmola MikaVePo40:06+5:346:28
18.Vihavainen JuhaONMKY40:40+6:086:33
19.Kinnunen Mikko41:00+6:286:36
20.Kunnari Esa41:16+6:446:39
21.Hintikka Mikko41:25+6:536:40
22.Kesälä MikkoLaiVe41:41+7:096:43
23.Vanhanen KonstaPohjant42:02+7:306:46
24.Holappa TeuvoRaPe42:33+8:016:51
25.Paatelma RistoKoskRi42:48+8:166:54
26.Palosaari Heikki43:23+8:516:59
27.Väänänen ArttuPohjant43:28+8:567:00
28.Nikkanen MarkkuKoskRi43:40+9:087:02
29.Konttajärvi SeppoOYS Vapari43:51+9:197:04
30.Grekelä AnttiHaHe44:15+9:437:08
31.Sorvari Kerkko44:30+9:587:10
32.Kivinen Janne44:48+10:167:13
33.Holappa HannuWBB44:51+10:197:14
34.Nikula Esa45:20+10:487:18
35.Kaasinen AulisPohjant45:24+10:527:19
36.Järvenpää RaimoIisu45:33+11:017:20
37.Oksanen JarkkoPilPa45:50+11:187:23
38.Rahko JuhoLaiVe46:00+11:287:25
39.Schroderus JariPohjant46:02+11:307:25
40.Huotari MattiPohjant47:02+12:307:35
41.Hepokangas EdvinLaiVe47:29+12:577:39
42.Lempinen Hannu47:36+13:047:40
43.Juutinen HannuPohjant47:59+13:277:44
44.Nurmikumpu Keijo48:10+13:387:46
45.Päkkilä Jukka48:14+13:427:46
46.Siirilä Jukka48:19+13:477:47
47.Fredriksson KajPohjant48:28+13:567:49
48.Luodonpää RistoAlatPi48:34+14:027:50
49.Puurunen ReijoOuTa48:35+14:037:50
50.Seppänen MikaVaKa48:42+14:107:51
51.Sillanpää PerttiPosPy49:14+14:427:56
52.Kaipala RaunoOYS Vapari49:29+14:577:58
53.Urpo Niemelä49:32+15:007:59
54.Jeskanen Juha49:32+15:007:59
55.Koivunen TimoHauSi50:02+15:308:04
56.Kilpeläinen Ville50:12+15:408:05
57.Koljonen Jouni50:25+15:538:07
58.Ala-Mursula Juha52:54+18:228:31
59.Sirviö Petri53:01+18:298:33
60.Mikkonen AlpoOYS Vapari53:18+18:468:35
61.Kivelä TimoKoskRi53:20+18:488:36
62.Kilpeläinen VeikkoVaKa53:55+19:238:41
63.Nissinen NikoPohjant54:09+19:378:44
64.Väliheikki MikaelLaiVe54:10+19:388:44
65.Nikkari Olli54:48+20:168:50
66.Heinämaa Risto55:54+21:229:00
67.Malinen Ilkka56:10+21:389:03
68.Flygare Jukka-Pekka56:25+21:539:05
69.Leinonen Marko56:42+22:109:08
70.Mikkonen ErkkiKoskRi59:25+24:539:35
71.Rauhala Antti59:43+25:119:37
72.Kilpeläinen Esa60:09+25:379:42
73.Riekki Jari60:58+26:269:50
74.Päkkilä Pertti61:31+26:599:55
75.Lalli PasiHaHe61:50+27:189:58
76.Väänänen Vesa-VillePohjant66:56+32:2410:47
77.Mäntysaari Klaus69:24+34:5211:11
B-rata, naiset 4.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Karjalainen Kaisa36:46 7:49
2.Fredriksson CaritaPohjant36:52+0:067:50
3.Jaako NiinaLänRa37:41+0:558:01
4.Lithovius Anna-RiikkaOSVA38:05+1:198:06
5.Rahko JenniLaiVe38:34+1:488:12
6.Siira Marko39:18+2:328:21
7.Elme Anna-Leena40:07+3:218:32
8.Hyvärinen Minna40:22+3:368:35
9.Putkonen LeaPohjant41:25+4:398:48
10.Parkkinen Teija42:11+5:258:58
11.Karjalainen SeijaLaiVe43:27+6:419:14
12.Lithovius Aino-Eeva44:17+7:319:25
13.Väänänen MerviOuTa44:22+7:369:26
14.Mikkonen SusannaKoskRi44:27+7:419:27
15.Tulppo Riikka46:04+9:189:48
16.Kokkonen HannaOYS Vapari48:26+11:4010:18
17.Näsi AuroraPohjant49:12+12:2610:28
18.Näsi Katariina49:42+12:5610:34
19.Jokela RiittaYlikNM51:07+14:2110:52
20.Lämsä SoiliYlikNM51:14+14:2810:54
21.Huotari MaijaPohjant51:21+14:3510:55
22.Pelkonen MaijaOSVA51:44+14:5811:00
23.Nissinen MariannePohjant52:16+15:3011:07
24.Kangas Margit52:52+16:0611:14
25.Kilpeläinen Iida-Maria53:54+17:0811:28
26.Koivula Leena58:13+21:2712:23
27.Ainassaari KaisuOSVA58:24+21:3812:25
28.Ruuska RauniOSVA60:06+23:2012:47
29.Herronen TarjaOYS Vapari62:05+25:1913:12
30.Hyvärinen Jaana62:22+25:3613:16
31.Tahvanainen Maarit76:26+39:4016:15
32.Piirto Marjo85:22+48:3618:09
B-rata, miehet 4.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Höynälä Jouko26:02 5:32
2.Kuopus AkiPudU30:21+4:196:27
3.Kinnula AhtiKEV31:04+5:026:36
4.Jurvakainen Mika31:29+5:276:41
5.Helttunen Janne31:59+5:576:48
6.Mourujärvi Petri32:02+6:006:48
7.Tapaninaho KaleviONMKY33:35+7:337:08
8.Närhi Pauli33:57+7:557:13
9.Kuivalainen MarkkuIisu34:15+8:137:17
10.Rahtu Esa34:25+8:237:19
11.Vainio Matti34:37+8:357:21
12.Palosaari ReijoOuTa34:48+8:467:24
13.Mikkonen Aku36:02+10:007:40
14.Puttonen Jyrki36:43+10:417:48
15.Tossavainen Mika37:03+11:017:52
16.Lukkarinen OlaviPohjant37:31+11:297:58
17.Wuotila Mikapv37:45+11:438:01
18.Määttä Harri38:17+12:158:08
19.Pulkka Pekka38:49+12:478:15
20.Ritola Marko38:59+12:578:17
21.Lukinmaa Timo39:05+13:038:18
22.Soppela Pepe39:10+13:088:20
23.Hiltunen Erkki39:33+13:318:24
24.Vainikainen Lasse39:56+13:548:29
25.Määttä TaistoPeRa39:56+13:548:29
26.Suomio Pekka40:23+14:218:35
27.Alalahti JaakkoONMKY40:27+14:258:36
28.Verronen Mika40:27+14:258:36
29.Suur-Inkeroinen MattiOYS Vapari40:53+14:518:41
30.Ketola Ilkka41:10+15:088:45
31.Pöykkölä Jouko41:24+15:228:48
32.Kivinen Juhani41:28+15:268:49
33.Nevala Klaus41:36+15:348:51
34.Nikkanen Antti42:04+16:028:57
35.Koivula Rauno42:34+16:329:03
36.Sandberg Samuli42:35+16:339:03
37.Ehovuo Veijo42:39+16:379:04
38.Rutanen HenriPohjant43:37+17:359:16
39.Vainikainen Lauri43:48+17:469:19
40.Fränti EeroKoS43:58+17:569:21
41.Ingerttilä PenttiLaiVe44:09+18:079:23
42.Aatsinki Jukka44:19+18:179:25
43.Piirto Jarkko45:16+19:149:37
44.Malm Vesa45:47+19:459:44
45.Koivumaa SeppoVaKa46:01+19:599:47
46.Vainikainen Henri46:23+20:219:52
47.Terho Jari47:47+21:4510:10
48.Veijo Jouko47:52+21:5010:11
49.Kokkonen TimoOLK48:45+22:4310:22
50.Vattula EeroONMKY49:29+23:2710:31
51.Rantakoko Timo49:40+23:3810:34
52.Mäkäräinen Janne51:20+25:1810:55
53.Hekkala Urpo52:03+26:0111:04
54.Sauvola Tarmo52:06+26:0411:05
55.Herronen Jouni52:28+26:2611:09
56.Eronen Ville53:16+27:1411:20
57.Koivula IlkkaPohjant57:59+31:5712:20
58.Jolanki Tapio58:13+32:1112:23
59.Haukipuro Janne67:43+41:4114:24
60.Hiltunen Kalervo69:20+43:1814:45
61.Järvinen SeppoOuTa75:11+49:0915:59
62.Lehto Aimo84:10+58:0817:54
C-rata, naiset 3.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Näsi JuliaanaPohjant31:09 8:54
2.Kangas Teija32:15+1:069:12
3.Ervasti AinoKiimU35:54+4:4510:15
4.Immonen Kaija37:35+6:2610:44
5.Hautamäki Päivi38:00+6:5110:51
6.Mäkelä Inka38:23+7:1410:58
7.Laakso Jenni38:46+7:3711:04
8.Lappalainen Saija39:47+8:3811:22
9.Aatsinki Mirja39:59+8:5011:25
10.Jalkanen Martta40:14+9:0511:29
11.Korkiakoski MerviPohjant42:57+11:4812:16
12.Karppinen ElinaOuTa43:16+12:0712:21
13.Salo Jaana45:42+14:3313:03
14.Vähänen Kaisa48:48+17:3913:56
15.Sorvari PirkkoOSVA52:16+21:0714:56
16.Eskelinen Taina59:25+28:1616:58
17.Koivunen Petri70:01+38:5220:00
18.Jurvakainen Ella71:06+39:5720:18
19.Jurvakainen Heli72:43+41:3420:46
20.Pietilä Milja77:30+46:2122:08
21.Hosio Tiina83:38+52:2923:53
22.Koivikko TarjaSiSe83:43+52:3423:55
23.Haataja Merja83:47+52:3823:56
24.Hast Katri83:53+52:4423:58
25.Laatikainen Tuula84:10+53:0124:02
C-rata, miehet 3.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Halonen Tero20:54 5:58
2.Ronkainen MarkusPohjant22:41+1:476:28
3.Kinnunen Mikko23:00+2:066:34
4.Tulppo Jani25:06+4:127:10
5.Schroderus SamuliPohjant26:12+5:187:29
6.Pelkonen ToivoYlikNM26:40+5:467:37
7.Rönkkö Antti-Pekka27:27+6:337:50
8.Runtti YrjöKiimU28:07+7:138:02
9.Kallioinen Ari28:15+7:218:04
10.Mattila SeppoKoskRi28:40+7:468:11
11.Mäntykenttä HannuOYUS29:05+8:118:18
12.Ruotsalainen JuhaPohjant30:30+9:368:42
13.Kilpeläinen Juuso30:49+9:558:48
14.Huotari EsaPohjant30:53+9:598:49
15.Schroderus SanteriPohjant31:38+10:449:02
16.Kaimio Auvo31:58+11:049:08
17.Rahkola AnttiOulRe32:17+11:239:13
18.kok keong34:04+13:109:44
19.Kerola PenttiKiimU35:48+14:5410:13
20.Halonen PauliOulRe37:12+16:1810:37
21.Timonen Ilkka37:35+16:4110:44
22.Kariniemi HeikkiPeRa38:48+17:5411:05
23.Pohjamo SamuliPeRa39:19+18:2511:14
24.Mäenpää Henri39:36+18:4211:18
25.Järvelä Kalevi40:23+19:2911:32
26.Pietilä Jorma40:49+19:5511:39
27.Tiittanen Erkki41:13+20:1911:46
28.Holma Erkki42:57+22:0312:16
29.Määttä Sakari42:59+22:0512:16
30.Manninen EeroOSVA43:01+22:0712:17
31.Karppinen JariOuTa43:16+22:2212:21
32.Vähäoja Pekka48:17+27:2313:47
33.Havas MarttiOYUS49:36+28:4214:10
34.Jurvakainen Akseli72:55+52:0120:50
D-rata, naiset 2.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heikkinen IinaLaiVe25:13 10:57
2.Heikkinen LauraLaiVe25:30+0:1711:05
3.Haverinen Marika26:12+0:5911:23
4.Määttä Johanna29:25+4:1212:47
5.Leskelä Tarja31:28+6:1513:40
6.Siira JohannaLaiVe32:30+7:1714:07
7.Haapasalo Henriikka33:20+8:0714:29
8.Valasma Saana34:16+9:0314:53
9.Mustonen Heidi34:33+9:2015:01
10.Höglund VilmaHaHe44:14+19:0119:13
11.Sarkkinen Kaisu45:14+20:0119:40
12.Sirviö VenlaPohjant58:24+33:1125:23
13.Stenius Veera84:35+59:2236:46
14.Väliheikki Julia84:35+59:2236:46
D-rata, miehet 2.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hamina Martti19:54 8:39
2.Heikkinen Jaakko21:53+1:599:30
3.Kurula Johannes22:58+3:049:59
4.Rossi LauriPohjant23:37+3:4310:16
5.Vartiainen SuloKiimU26:55+7:0111:42
6.Halonen MiikaKoskRi28:46+8:5212:30
7.Haverinen Jere36:33+16:3915:53
8.Takarautio Oliver36:48+16:5416:00
9.Jurvakainen Olli43:27+23:3318:53
10.Patana Joonas51:03+31:0922:11
11.Väänänen Tuure53:11+33:1723:07
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Lax ErkkiPohjant0:00 -
Toropainen Pauli24:35 -
Collins Mikael66:38 -
Riippa Ilkka41:34 -
Ruotsalainen VilppuPohjant23:34 -
Rutanen JakkePohjant44:13 -
Kinnula IrmaOYS Vapari0:00 -
Aikio OutiOYS Vapari53:16 -
Tahkokorpi Jukka0:00 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. pohjant, 2009-05-24 18:55:57

    Matkat mukavassa kangasmaastossa:
    A 6,2km
    B 4,7km
    C 3,5km
    D 2,3km
  2. RM, 2009-05-28 13:31:47

    Rastit piilotettu nyt mukavaan jäkälikköön: kengät eivät ikävä kyllä pääse kastumaan ellei yläkerran neiti päätä toisin.
  3. nm, 2009-05-28 21:33:43

    Kiitokset ratamestarille hyvistä rastipisteistä. Kerrankin sai suunnistaa, vaikka maasto olikin vauhdikas.
  4. a-ratalainen, 2009-05-29 08:35:34

    kiitos jäkälästä, hiekasta ja alas laitetuista lipuista :) mukava kun piste piti löytää.
  5. masa, 2009-05-29 08:50:05

    jeh, A:lla aluksi upeaa kangasta sitten urku auki ja vintti pimeeks soramonttuihin, jossa tarkat pisteet(pummeja...) ja lopuksi taas kangasta tuomaan hyvän mielen takaisin. TAHTOO LISÄÄ !!
  6. parkki-pirkko, 2009-05-29 08:54:16

    Liikenteen ohjaajat olivat tosi jämyjä !!pienelle alueelle saitte kaikki sopimaan.
  7. d-radan äiti, 2009-05-29 09:11:30

    maalisedille kiitokset perheen pienimmältä. oli tullut "iso-kierto" ja maalissa lohdutettiin ja neuvottiin.
  8. janne, 2009-05-29 09:17:16

    Tulokset lisätty reittihärveliin osoitteessa http://www.skpohjantahti.fi/
  9. jari, 2009-05-29 10:20:22

    ptähdelle onnea juniorityön palkitsemisesta !!
    http://www.kaleva.fi/plus/index.cfm?j=799038
  10. Olli P., 2009-05-29 10:26:13

    Tulokset laitettu nopeasti töistä käsin, korjailen taas kotikoneella kuntoon.
  11. pentti, 2009-05-29 10:41:30

    hehe, suunnistus on vauhdin rytmittämistä. tais aika moni mennä RM:n koukkuun rasteilla 1 tai 8-11 ylivauhdilla.
  12. puukko1, 2009-05-29 22:04:30

    terppa on kovassa kunnossa kun c-radan voitti menestystä s-mömmiin