Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
10.9.2009
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Hangaskangas
Opastus
Oulujoen eteläpuolen tie vt 22, 18 km Oulusta - Näytä kartalla
Lisätiedot
Yhteyshenkilö Jari Pekkarinen 050-4860875
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Kyllä
Suorituksia
209
Tulokset päivitetty
2.6.2014 20:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Marttinen MinnaVaKa71:25 10:39
2.Laurila Sari72:03+0:3810:45
3.Hokkanen AnniOYS/Vapari72:27+1:0210:48
4.Simola LottaOYS/Vapari82:15+10:5012:16
5.Maunu Susanna83:59+12:3412:32
6.Aikio OutiOYS/Vapari86:03+14:3812:50
7.Kilpeläinen Marja87:07+15:4213:00
A-rata, miehet 6.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Runtti JanneYlivKu47:55 7:09
2.Posti HarriKoskRi49:36+1:417:24
3.Räisänen KariKiimU50:41+2:467:33
4.Remsu MikkoOYS/Vapari51:53+3:587:44
5.Ronkainen MarkusSK-Pohjant52:29+4:347:50
6.Kunnari Esa52:54+4:597:53
7.Kuopus SauliPudU54:52+6:578:11
8.Konttajärvi SeppoOYS/Vapari54:52+6:578:11
9.Ahonen Arto55:24+7:298:16
10.Riippa Ilkka55:36+7:418:17
11.Vihavainen JuhaONMKY55:39+7:448:18
12.Isokoski ErkkiYlivKu56:02+8:078:21
13.Sillanpää PerttiPosPy57:15+9:208:32
14.Kela Lari58:30+10:358:43
15.Kinnunen Mikko59:43+11:488:54
16.Väliheikki MikaelLaiVe61:44+13:499:12
17.Berg Timo63:59+16:049:32
18.Nikkari Olli64:10+16:159:34
19.Flygare Jukka-Pekka66:35+18:409:56
20.Kivinen Janne66:54+18:599:59
21.Potinkara Rami67:29+19:3410:04
22.Hyytinen JariSK Mortis68:00+20:0510:08
23.Heinämaa Risto70:56+23:0110:35
24.Kauma HeikkiOYS/Vapari75:05+27:1011:12
25.Haka JaniHalTo76:20+28:2511:23
26.Heikkinen Markku77:06+29:1111:30
27.Leinonen Marko86:18+38:2312:52
Suomio Pekka65:40 9:48
Schoderus JariPohjant66:26 9:54
Hokkanen Matti0:00 0:00
B-rata, naiset 5.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Karjalainen KaisaLaiVe45:25 8:24
2.Rahkola Irma48:13+2:488:55
3.Kivelä Elina51:52+6:279:36
4.Moilanen Anne53:42+8:179:56
5.Väänänen MerviOYS/Vapari55:19+9:5410:14
6.Nissinen Marianne57:50+12:2510:42
7.Kokkonen HannaOYS/Vapari59:38+14:1311:02
8.Väliheikki Susanna65:12+19:4712:04
9.Karjalainen Seija65:15+19:5012:05
10.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant67:43+22:1812:32
11.Leskinen Anne69:36+24:1112:53
12.Ruuska RauniOsVa70:18+24:5313:01
13.Koivula Leena70:47+25:2213:06
14.Tiitinen Helena88:26+43:0116:22
15.Löytynoja Lyytinen94:41+49:1617:32
16.Hast KatriPohjant110:29+65:0420:27
17.Hosio TiinaPohjant110:36+65:1120:28
B-rata, miehet 5.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Karppinen TimoPohjant32:39 6:02
2.Karvonen SamiSalRe35:22+2:436:32
3.Ojala KaiPaksumajat36:10+3:316:41
4.Kinnula AhtiKEV38:00+5:217:02
5.Merilä SeppoOYUS38:38+5:597:09
6.Salminen JormaVaKa40:09+7:307:26
7.Fredriksson KajPohjant40:51+8:127:33
8.Hanhela MaunoHaHe41:04+8:257:36
9.Nissinen Niko41:07+8:287:36
10.Tuohimaa EskoONMKY41:14+8:357:38
11.Myllymaa KaukoOulRe41:16+8:377:38
12.Alahuhtala Mikko41:33+8:547:41
13.Vainikainen Niilo42:25+9:467:51
14.Haajanen JuhaPohjant42:33+9:547:52
15.Kuivalainen MarkkuIisu42:47+10:087:55
16.Hiltunen ErkkiONMKY43:05+10:267:58
17.Vainikainen Seppo43:10+10:317:59
18.Verronen Mika43:17+10:388:00
19.Vainikainen Lasse43:32+10:538:03
20.Kela MarkoOulRe43:50+11:118:07
21.Holma ErkkiOulRe44:21+11:428:12
22.Nikula ReinoOuTa44:43+12:048:16
23.Hovila Jani44:52+12:138:18
24.Satomaa JariPohjant45:06+12:278:21
25.Kähkölä JuhaPohjant45:20+12:418:23
26.Kemppainen Timo45:29+12:508:25
27.Hekkala Urpo45:44+13:058:28
28.Schroderus SamuliPohjant45:50+13:118:29
29.Haapaniemi NiiloHaHe46:14+13:358:33
30.Juuso HannuOYUS46:18+13:398:34
31.Kallioinen Ari46:45+14:068:39
32.Wuotila MikaPV46:52+14:138:40
33.Myllyaho MarkkuSalRe47:06+14:278:43
34.Lindfors Jukka47:39+15:008:49
35.Rahikkala Esa47:45+15:068:50
36.Puurunen ReijoOuTa47:59+15:208:53
37.Räisänen HarriKiimU49:19+16:409:07
38.Vainikainen Lauri50:01+17:229:15
39.Herajärvi Mikko50:49+18:109:24
40.Shroderus SanteriPohjant51:08+18:299:28
41.Broström MattiKoskRi51:26+18:479:31
42.Ehovuo Veijo51:32+18:539:32
43.Herronen Jouni51:56+19:179:37
44.Holmi Lauri52:36+19:579:44
45.Karhumaa Jouni53:02+20:239:49
46.Mettälä Juuso53:12+20:339:51
47.Suurinkeroinen MattiOYS/Vapari54:04+21:2510:00
48.Huhtala Teemu54:16+21:3710:02
49.Huhtala Jari54:26+21:4710:04
50.Piiroinen Ilkka54:28+21:4910:05
51.Kivinen Juhani55:01+22:2210:11
52.Rutanen JakkePohjant55:05+22:2610:12
53.Koivumaa SeppoVaKa55:33+22:5410:17
54.Hiltunen Kalervo55:46+23:0710:19
55.Vainio Aimo56:04+23:2510:22
56.Vainikainen Jyrki57:15+24:3610:36
57.Kok Keong59:05+26:2610:56
58.Salminen Sulo59:19+26:4010:59
59.Haajanen SanteriPohjant59:26+26:4711:00
60.Kokkonen TimoKuoSu59:45+27:0611:03
61.Pätsi JuhaPosPy62:22+29:4311:32
62.Eronen Ville64:17+31:3811:54
63.Koivula IlkkaPohjant69:15+36:3612:49
64.Leskinen Jouko69:24+36:4512:51
65.Kaipala RaunoOYS/Vapari69:45+37:0612:55
66.Orajärvi aki70:11+37:3212:59
67.Koivula RaunoRaPe70:41+38:0213:05
68.Salonen PaavoPohjant110:41+78:0220:29
Erkkilä Juhani0:00 0:00
Kukkonen IiroOuTa0:00 0:00
Järvinen Seppo0:00 0:00
Seppänen MikaVaKa0:00 0:00
C-rata, naiset 3.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Elme Anna-Leena20:23 6:47
2.Rantanen Maarit23:14+2:517:44
3.Keskinarkaus TuulaPeRa23:30+3:077:50
4.Mäenpää PiaPohjant24:34+4:118:11
5.Jokela RiittaYlikNM24:50+4:278:16
6.Lämsä SoiliYlikNM25:09+4:468:23
7.Limingoja Johanna25:30+5:078:30
8.Holma Kaisu25:41+5:188:33
9.Evasti AinoKiimU25:58+5:358:39
10.Huttunen Riikka26:36+6:138:52
11.Aatsinki TanjaHaHe26:56+6:338:58
12.Kinnula IrmaOYS/Vapari27:25+7:029:08
13.Löytynoja Päivi28:32+8:099:30
14.Haapaniemi Tuula28:40+8:179:33
15.Mattila Anna-Maria29:03+8:409:41
16.Lehtosaari SusannaOSVA29:41+9:189:53
17.Sunnari Heidi30:33+10:1010:11
18.Aatsinki MirjaVePo31:59+11:3610:39
19.Tapio Piia32:06+11:4310:42
20.Eskelinen Taina32:49+12:2610:56
21.Koivukoski Hanna-Mari33:46+13:2311:15
22.Herronen TarjaOYS/Vapari34:27+14:0411:29
23.Karppinen ElinaOuTa34:41+14:1811:33
24.Nikula IrmaOuTa38:16+17:5312:45
25.Kela MirjaOulRe38:53+18:3012:57
26.Rahikkala Pirjo39:42+19:1913:14
27.Kauppinen Miia40:21+19:5813:27
28.Paakkonen MirjaOYS/Vapari44:15+23:5214:45
29.Malm PirkkoOYS/Vapari44:17+23:5414:45
C-rata, miehet 3.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rönkkö Antti-PekkaVePo19:53 6:37
2.Karhu jani19:57+0:046:39
3.Juutinen HannuPohjant20:32+0:396:50
4.Mäntykenttä HannuOYUS21:04+1:117:01
5.Pelkonen ToivoYlikNM21:13+1:207:04
6.Ingerttilä PenttiLaiVe21:32+1:397:10
7.Kaimio Auvo22:52+2:597:37
8.Konttila Samuli23:10+3:177:43
9.Mattila SeppoKoskRi23:16+3:237:45
10.Pohjamo SamuliPeRa25:52+5:598:37
11.Pietilä Jorma26:01+6:088:40
12.Berg Miikka26:10+6:178:43
13.Alalahti JaakkoONMKY26:20+6:278:46
14.Höglund MarkkuHA28:59+9:069:39
15.Kariniemi HeikkiPeRa30:16+10:2310:05
16.Järvelä Kalevi30:53+11:0010:17
17.Vähäoja Pekaa31:14+11:2110:24
18.Rahkola Eino31:44+11:5110:34
19.Manninen EeroOsVa32:24+12:3110:48
20.Havas MarttiOYUS33:05+13:1211:01
21.Pitkälä Väinö33:42+13:4911:14
D-rata, naiset 2.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Karjalainen EssiPohjant17:53 8:30
2.Koivunen SiniS-10121:57+4:0410:27
3.Loukiainen KristiinaOYS/Vapari22:36+4:4310:45
4.Valasma SaanaYlikNM24:38+6:4511:43
5.Määttä Aura29:19+11:2613:57
6.Salo Kristiiina30:47+12:5414:39
7.Sarkkinen Kaisu31:18+13:2514:54
8.Höglund VilmaHaHe36:29+18:3617:22
9.Mäntykenttä Anja39:48+21:5518:57
10.Sauvola Suvi39:50+21:5718:58
D-rata, miehet 2.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Satomaa Jari12:18 5:51
2.Levo JarmoOuTa20:59+8:419:59
3.Rossi LauriPohjant22:12+9:5410:34
4.Vartiainen SuloKiimU22:25+10:0710:40
5.Parkkinen TapioRR29:50+17:3214:12
6.Holma Santeri31:31+19:1315:00
7.Vakkonen Tomi32:05+19:4715:16
8.Sauvola Perttu39:45+27:2718:55
Laurila Santeri47:57 22:50
Pyöräsuunnistus, naiset 8.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Säkkinen Piirto65:24 7:52
Pyöräsuunnistus, miehet 8.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ojala Kai37:38 4:32
2.Ronkainen TuomasKoskRi39:20+1:424:44
3.Passoja Matti43:29+5:515:14
4.Alalahti JaakkoONMKY44:25+6:475:21
5.Veijovaara JormaPohjant45:37+7:595:29
6.Nikkilä Joni49:43+12:055:59
7.Rankinen Juho55:38+18:006:42
8.Mäkitalo Mikko59:53+22:157:12
9.Pesonen Sami60:02+22:247:13
10.Väänen Ari61:02+23:247:21
Toivonen ValtteriOH0:00 0:00
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Kilpeläinen VeikkoVaKa59:25 -
Ruotsalainen Silvia35:30 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Ratamestari, 2009-09-02 17:46:12

    Ratapituudet:

    A-rata 6,7km
    B-rata 5,4km
    C-rata 3,0km
    D-rata 2,1km
    Pyörärata 8,3km
  2. eSKo, 2009-09-09 08:39:55

    Smartumin liikunta- ja kulttuurisetelit käyvät maksuvälineenä.
    Tervetuloa!
  3. kuntoilija, 2009-09-10 21:37:15

    Mukava B-rata ja loistava alkusyksyn keli. Oli kiva painella t-paidassa. Ensimmäistä kertaa tälle kesää sain vedettyä koko radan läpi ilman pummeja ja harhailuja. Miinuksena paperin loppuminen maalin tulostelaitteesta ja se että nimi tuli tuloksiin väärin vaikka maalissa kahteen kertaan sen kerroin. No ihminen kuulee mitä haluaa.