Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
29.9.2009
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Knuutilankankaan pallokenttä
Opastus
Poikkimaantieltä Knuutilankankaan vesitornin kohdalta - Näytä kartalla
Lisätiedot
Kilpailunjohtaja Erkki Lax 050-3840579
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
191
Tulokset päivitetty
2.6.2014 20:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haataja MirkaEsSu48:52 7:31
2.Haajanen SatuPohjant51:37+2:457:56
3.Norrkniivilä Anne57:46+8:548:53
4.Aikio OutiOYS/Vapari58:43+9:519:02
5.Kangas Margit61:23+12:319:26
6.Leskelä MaaritOSVA67:35+18:4310:23
7.Kilpeläinen MarjaOYS/Vapari70:41+21:4910:52
8.Hokajärvi TuulaOYS/Vapari76:45+27:5311:48
A-rata, miehet 6.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kotaniemi JuhaKoskRi41:20 6:21
2.Pessa Markus42:10+0:506:29
3.Ojala Kai43:58+2:386:45
4.Ronkainen TuomasKoskRi43:59+2:396:46
5.Yliniemi MattiYlivKu44:31+3:116:50
6.Satomaa Jari45:34+4:147:00
7.Nikkanen MarkkuKoskRi45:58+4:387:04
8.Mäkinen SeppoPelPo46:06+4:467:05
9.Moilanen EeroKiimU46:19+4:597:07
10.Kunnari Esa46:22+5:027:08
11.Seppänen MikaVaKa46:25+5:057:08
12.Kangas Hannu46:39+5:197:10
13.Konttajärvi SeppoOYS/Vapari46:42+5:227:11
14.Hyvönen PanuPohjant47:32+6:127:18
15.Mourujärvi Petri48:13+6:537:25
16.Kivelä JanneKoskRi48:56+7:367:31
17.Rousu SeppoAlatPi49:49+8:297:39
18.Kaprio HenriSK-Mortis50:14+8:547:43
19.Kuopus SauliPudU50:34+9:147:46
20.Silveri Matti51:39+10:197:56
21.Kinnunen Mikko52:25+11:058:03
22.Nissi Markus52:42+11:228:06
23.Hanhela MaunoHaHe52:48+11:288:07
24.Fredriksson KajPohjant55:28+14:088:32
25.Kivinen Janne55:44+14:248:34
26.Mikkonen ErkkiKoskRi56:15+14:558:39
27.Järnfors Janne56:20+15:008:40
28.Schoderus JariPohjant56:45+15:258:43
29.Hiltunen JaniKEV58:11+16:518:57
30.Luodonpää RistoAlatPi59:35+18:159:10
31.Pulkka Pekka59:45+18:259:11
32.Suur-Inkeroinen MattiOYS/Vapari60:04+18:449:14
33.Vainikainen Lasse60:54+19:349:22
34.Kangas Seppo61:43+20:239:29
35.Berg Timo62:35+21:159:37
36.Ruotsalainen KeijoOYUS62:55+21:359:40
37.Väänänen Ari65:46+24:2610:07
38.Puttonen Jyrki66:48+25:2810:16
39.Herronen Jouni68:21+27:0110:30
40.Kivelä TimoKoskRi73:04+31:4411:14
41.Järvinen Seppo90:36+49:1613:56
B-rata, naiset 5.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Sjöstrand Anna43:32 8:32
2.Kaijanen Tytti44:43+1:118:46
3.Talvensaari HanneVePo44:45+1:138:46
4.Karjalainen KaisaLaive46:31+2:599:07
5.Hokajärvi RailiPohjant46:57+3:259:12
6.Kiuru EssiPohjant48:32+5:009:30
7.Niemelä Mervi49:22+5:509:40
8.Moilanen Anne49:33+6:019:42
9.Kokkonen HannaOYS/Vapari55:04+11:3210:47
10.Kivelä Elina55:31+11:5910:53
11.Karjalainen SeijaLaive55:31+11:5910:53
12.Heikkinen SallaOsVa57:24+13:5211:15
13.Laakso Jenni59:08+15:3611:35
14.Holma Kaisu60:47+17:1511:55
15.Ruuska RauniOsVa61:00+17:2811:57
16.Ainassaari KaisuOsVa63:52+20:2012:31
17.Packalen Anna-Maija64:09+20:3712:34
18.Ahvenjärvi Outi64:28+20:5612:38
19.Lämsä SoiliYlikNM64:28+20:5612:38
20.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant65:22+21:5012:49
21.Fredriksson CaritaPohjant65:43+22:1112:53
22.Kosola EveliinaPohjant65:46+22:1412:53
23.Nissi Johanna66:10+22:3812:58
24.Koivula Leena66:37+23:0513:03
25.Laurila Sari70:02+26:3013:43
26.Moilanen Jaana70:24+26:5213:48
27.Korkiakoski Mervi72:18+28:4614:10
B-rata, miehet 5.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ojala Kai31:24 6:09
2.Hintikka Mikko35:25+4:016:56
3.Soppela Pete35:32+4:086:58
4.Teerikangas Matti36:19+4:557:07
5.Posio Timo37:48+6:247:24
6.Ronkainen Tapani37:51+6:277:25
7.Kähkölä JuhaPohjant38:27+7:037:32
8.Juuso HannuOYUS40:07+8:437:51
9.Myllymaa KaukoOulRe40:14+8:507:53
10.Soini Toni40:18+8:547:54
11.Pitkänen RaimoKoskRi40:23+8:597:55
12.Verronen Mika40:56+9:328:01
13.Kela MarkoOulRe41:12+9:488:04
14.Heiskanen JuhaKKP41:35+10:118:09
15.Piispanen Janne42:58+11:348:25
16.Pelkonen ToivoYlikNM43:02+11:388:26
17.Aula Kari43:16+11:528:29
18.Holma ErkkiOulRe43:17+11:538:29
19.Kilpeläinen VeikkoVaKa43:34+12:108:32
20.Hovila Jani43:41+12:178:33
21.Pekonen Arto44:43+13:198:46
22.Kallioinen Ari46:18+14:549:04
23.Schroderus SamuliPohjant46:44+15:209:09
24.Holmi Lauri47:02+15:389:13
25.Potinkara Rami47:15+15:519:15
26.Karhu Jani47:27+16:039:18
27.Nivalainen Jouko47:51+16:279:22
28.Hanhineva Tero48:18+16:549:28
29.Ehovuo Veijo49:12+17:489:38
30.Niemelä Matti50:51+19:279:58
31.Mäkinen JuhaniSalRe50:52+19:289:58
32.Lukinmaa Timo52:07+20:4310:13
33.Vainio Aimo52:18+20:5410:15
34.Jäntti MattiPohjant52:20+20:5610:15
35.Sauvola Tarmo53:56+22:3210:34
36.Karppinen JariOuTa54:03+22:3910:35
37.Kivinen Juhani54:39+23:1510:42
38.Mettälä Juuso55:01+23:3710:47
39.Schroderus SanteriPohjant55:11+23:4710:49
40.Kokkonen TimoOLK55:11+23:4710:49
41.Haatainen MattiIisu55:17+23:5310:50
42.Haajanen Ville-VeikkoPohjant55:53+24:2910:57
43.Rantakokko Timo57:09+25:4511:12
44.Hirvelä Reijo58:05+26:4111:23
45.Närhi Pauli59:03+27:3911:34
46.Hoikkala Timo59:30+28:0611:40
47.Aatsinki JukkaOIMAS60:00+28:3611:45
48.Kaila Kari62:14+30:5012:12
49.Malkamäki Esa66:12+34:4812:58
50.Leinonen Marko66:32+35:0813:02
51.Tiensuu Timo68:00+36:3613:20
52.Hed Leif73:35+42:1114:25
53.Haapala Mika76:52+45:2815:04
Nikkilä Jani44:43 8:46
C-rata, naiset 3.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kotaniemi SariKoskRi34:32 9:35
2.Lapinkangas LiisaPeRa38:52+4:2010:47
3.Miettinen AnnaPohjant40:13+5:4111:10
4.Rantanen Maarit40:37+6:0511:16
5.Autio Kaija44:40+10:0812:24
6.Mattila PirkkoLaive45:27+10:5512:37
7.Tapio Piia46:59+12:2713:03
8.Löytynoja Päivi48:37+14:0513:30
9.Haapaniemi Tuula48:45+14:1313:32
10.Tahvanainen Maarit49:24+14:5213:43
11.Kela Merja50:12+15:4013:56
12.Herronen TarjaOYS/Vapari51:01+16:2914:10
13.Kiili Hanna52:07+17:3514:28
14.Kela MirjaOulRe53:46+19:1414:56
15.Malm Pirkko58:24+23:5216:13
16.Paakkonen MirjaOYS/Vapari58:29+23:5716:14
17.Leukkunen Tutteli72:53+38:2120:14
18.Pietilä Milja76:44+42:1221:18
19.Jalava Mari80:32+46:0022:22
C-rata, miehet 3.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mäntykenttä HannuOYUS30:37 8:30
2.Suorajärvi MauriPohjant32:15+1:388:57
3.Veijovaara JormaPohjant33:17+2:409:14
4.Kaimio Auvo33:59+3:229:26
5.Hukkanen Veijo34:12+3:359:30
6.Wuotila MikaPV35:18+4:419:48
7.Sirviö Tom36:27+5:5010:07
8.Kurula JohannesPohjant36:28+5:5110:07
9.Alalahti JaakkoONMKY38:14+7:3710:37
10.Riekki Jari39:12+8:3510:53
11.Pietilä Jorma43:40+13:0312:07
12.Pakkanen Esa44:14+13:3712:17
13.Järvelä Kalevi46:51+16:1413:00
14.Tokoi Sakari49:33+18:5613:45
15.Pätsi RaulPosPy50:02+19:2513:53
16.Juola EskoOH56:02+25:2515:33
17.Kesti Hannu62:45+32:0817:25
18.Kallio Esko62:52+32:1517:27
D-rata, naiset 2.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Virtanen Kirsi25:40 12:13
2.Härkönen Teija29:20+3:4013:58
3.Sarkkinen Kaisu32:02+6:2215:15
4.Sääskilahti Saara37:30+11:5017:51
5.Sundelin AnniHaHe37:32+11:5217:52
6.Lapinkangas Heidi40:16+14:3619:10
7.Karppinen ElinaOuTa51:54+26:1424:42
8.Kauppila Ilona.67:02+41:2231:55
D-rata, miehet 2.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kauppila Matias16:47 7:59
2.Laurila SanteriPohjant25:32+8:4512:09
3.Hakasaari Mika26:14+9:2712:29
4.Sauvola Perttu30:34+13:4714:33
5.Sakko Mikael34:33+17:4616:27
6.Sundelin LauriHaHe37:24+20:3717:48
7.Ponto Leevi43:50+27:0320:52
8.Similä Severi47:44+30:5722:43
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Holappa Pekka46:02 -
Merilä SeppoOYUS37:50 -
Kurttila Pentti51:12 -
Mikkonen AlpoOYS/Vapari55:03 -
Rahkola IrmaOulRe44:26 -
Passoja Matti41:37 -
Lehvonen RiittaLapVe52:41 -
Hakuli Tuomas32:32 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. el, 2009-09-24 09:14:56

    Ratapituudet:

    A-rata 6,5 km
    B-rata 5,1 km
    C-rata 3,6 km
    D-rata 2,1 km

    Maastoon pääsee klo 16.30-18.00.

    Tervetuloa!
  2. apupoika, 2009-09-25 10:13:05

    Huomioikaa, että Poikkimaantin ja Kainuuntien ylitys on kielletty. Käyttäkää alikulkuja. Kielletyt alueet on merkitty karttaan.