Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
27.4.2010
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Karjasillan koulun urheilukenttä
Opastus
Höyhtyän grilli, Latokartanontie 1 - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A,B,C,D, yhteyshenkilö: Veijo Kosola 0405349014
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
177
Tulokset päivitetty
2.6.2014 20:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haataja MirkaEsSu37:56 6:07
2.Haajanen SatuPohjant44:27+6:317:10
3.Kaijanen Tytti44:55+6:597:14
4.Lotvonen ArjaLaiVe45:22+7:267:19
5.Aikio OutiOYS/Vapari46:23+8:277:28
6.Sjöstrand Anna47:35+9:397:40
7.Sillanpää ElinaPohjant55:39+17:438:58
8.Jääskeläinen MinnaPohjolan Akat74:20+36:2411:59
9.Puurunen JohannaPohjolan Akat74:20+36:2411:59
Munsterelmi Kamilla0:00 0:00
Hankonen JohannaSalRe52:37 8:29
A-rata, miehet 6.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Väänänen Vesa-VillePohjant30:42 4:57
2.Siponen KimmoPohjant32:23+1:415:13
3.Kotaniemi JuhaKoskRi35:48+5:065:46
4.Ojala Kai35:56+5:145:47
5.Kuopus SauliPudU35:57+5:155:47
6.Seppänen MikaVaKa36:05+5:235:49
7.Haapasalo HarriPohjant36:09+5:275:49
8.Järvenpää EsaS-10136:11+5:295:50
9.Kurhinen TomiSipRa36:53+6:115:56
10.Väänänen ArttuPohjant36:54+6:125:57
11.Mäkinen SeppoPohjant37:00+6:185:58
12.Madetoja Juho37:11+6:295:59
13.Mikkonen JaakkoKoskRi37:19+6:376:01
14.Mäkelä TimoOulaisten Huima37:24+6:426:01
15.Ronkainen MarkusSK-Pohjant37:45+7:036:05
16.Nissinen NikoPohjant38:05+7:236:08
17.Madetoja Ari-Pekka38:31+7:496:12
18.Väyrynen Jarno38:50+8:086:15
19.Pessa Markus38:56+8:146:16
20.Fredriksson KajPohjant39:10+8:286:19
21.Nikkanen MarkkuKoskRi39:28+8:466:21
22.Konttajärvi SeppoOYS/Vapari39:35+8:536:23
23.Jurvakainen MikaKiimU39:36+8:546:23
24.Norrkniivilä JaakkoPulkPo39:44+9:026:24
25.Isokoski ErkkiYlivKu40:17+9:356:29
26.Nissi Markus40:39+9:576:33
27.Silveri Matti40:53+10:116:35
28.Löytynoja Janne40:53+10:116:35
29.Kuopus AkiPudU41:08+10:266:38
30.Sillanpää PerttiPosPy41:39+10:576:43
31.Eskola PasiSK-Mortis41:40+10:586:43
32.Malm LauriOSAO41:51+11:096:45
33.Haajanen SanteriPohjant41:54+11:126:45
34.Vaarala Harri42:41+11:596:53
35.Hanhela MaunoHaHe43:06+12:246:57
36.Kaasinen AulisPohjant43:09+12:276:57
37.Ilmonen Markus43:43+13:017:03
38.Väänänen Tero43:51+13:097:04
39.Laurila Mika44:02+13:207:06
40.Satomaa JariPohjant44:09+13:277:07
41.Riippa IlkkaOpu44:38+13:567:11
42.Wuotila MikaPV45:00+14:187:15
43.Kässi Pellervo45:26+14:447:19
44.Lukkarinen OlaviSK-Pohjant45:58+15:167:24
45.Tuohimaa EskoONMKY46:07+15:257:26
46.Mikkonen AlpoOYS/Vapari46:08+15:267:26
47.Huuriainen Kimmo46:17+15:357:27
48.Luodonpää RistoAlatPi46:53+16:117:33
49.Mäkäräinen Janne48:03+17:217:45
50.Kilpeläinen Ville48:21+17:397:47
51.Alitalo Sami48:35+17:537:50
52.Kinnunen MattiPohjanVeikot49:12+18:307:56
53.Flygare Jukka-Pekka49:42+19:008:00
54.Kivinen Janne50:33+19:518:09
55.Leinonen Marko51:15+20:338:15
56.Mikkonen ErkkiKoskRi51:36+20:548:19
57.Suomio Pekka51:41+20:598:20
58.Pelkonen AlpoOSVA52:51+22:098:31
59.Putila Risto54:18+23:368:45
60.Sillanpää TommiPohjant55:32+24:508:57
61.Puurunen Olli & JoonaOuTa63:16+32:3410:12
Väätäinen Niilo47:16 7:37
Pääkkö Juha37:04 5:58
Puurunen ReijoOuTa0:00 0:00
Jykylä Petri0:00 0:00
Koskela Ari0:00 0:00
B-rata, naiset 4.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kosola EveliinaPohjant28:59 7:14
2.Mattila AnneKoPv30:28+1:297:37
3.Moilanen Anne30:30+1:317:37
4.Maunu Susanna30:48+1:497:42
5.Kangas Margit31:13+2:147:48
6.Piirto Marjo31:46+2:477:56
7.Holma KaisuOulRe33:03+4:048:15
8.Kinnula IrmaOYS/Vapari33:43+4:448:25
9.Isolahti Anna-KaisaSalRe33:52+4:538:28
10.Suvanne SirpaLaiVe34:18+5:198:34
11.Nissinen MariannePohjant34:39+5:408:39
12.Väänänen MerviOYS/Vapari35:28+6:298:52
13.Korkiakoski Anna-Leena35:36+6:378:54
14.Aatsinki TanjaHaHe36:22+7:239:05
15.Herrunen TarjaOYS/Vapari36:44+7:459:11
16.Jokikokko TarjaOuTa36:55+7:569:13
17.Karjalainen Satu37:51+8:529:27
18.Pakanen MarikaPohjant37:59+9:009:29
19.Kivelä Elina38:01+9:029:30
20.Kokkonen HannaOYS/Vapari38:59+10:009:44
21.Pelkonen MaijaOSVA39:03+10:049:45
22.Koivula Leena39:42+10:439:55
23.Korkiakoski Mervi41:05+12:0610:16
24.Jaatinen MiljaHaHe43:05+14:0610:46
25.Karjalainen EssiPohjant43:10+14:1110:47
26.Jaatinen MarjoHaHe43:13+14:1410:48
27.Eskelinen Taina55:11+26:1213:47
28.Seppänen Marja56:00+27:0114:00
29.Hautala TuulaPohjant62:24+33:2515:36
30.Voipio Hanna-Mari62:24+33:2515:36
Ylitolonen Marjukka40:39 10:09
B-rata, miehet 4.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kivelä Janne23:36 5:54
2.Takalo Tero24:20+0:446:05
3.Soppela Pete24:48+1:126:12
4.Ahokoivu HemmoPohjant25:33+1:576:23
5.Schroderus SamuliPohjant25:35+1:596:23
6.Schoderus JariPohjant25:54+2:186:28
7.Kauppila TuomasOYUS26:13+2:376:33
8.Heinikoski Kauko26:30+2:546:37
9.Parkkinen PekkaPohjant26:58+3:226:44
10.Herva TuomasPilPa28:01+4:257:00
11.Lukkari Junnu28:12+4:367:03
12.Hovila Jani28:29+4:537:07
13.Rauhala Antti29:48+6:127:27
14.Rahko MattiPohjant29:51+6:157:27
15.Penttilä Panu29:57+6:217:29
16.Kallioinen AriPohjant30:00+6:247:30
17.Kuivalainen MarkkuIisu30:22+6:467:35
18.Harjumaa Lasse31:12+7:367:48
19.Piiroinen Ilkka32:33+8:578:08
20.Parkkinen Tapio33:12+9:368:18
21.Kinnula AhtiKEV33:38+10:028:24
22.Kurttila Pentti33:38+10:028:24
23.Kok Keong34:52+11:168:43
24.Kivinen Juhani35:45+12:098:56
25.Herronen Jouni36:33+12:579:08
26.Vainio Aimo36:46+13:109:11
27.Rossi LauriPohjant36:56+13:209:14
28.Haapaniemi NiiloHaHe38:03+14:279:30
29.Tallbereg TomAOK38:14+14:389:33
30.Valasma HarriYlikNM38:39+15:039:39
31.Kokkonen TimoOLK39:05+15:299:46
32.Eronen Ville43:30+19:5410:52
Kurula JuhaniPohjant0:00 0:00
Koivula IlkkaPohjant0:00 0:00
C-rata, naiset 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahkola IrmaOulRe15:07 6:52
2.Miettinen Anna17:48+2:418:05
3.Rantanen Maarit17:50+2:438:06
4.Tervo Minna19:28+4:218:50
5.Löytynoja Päivi20:05+4:589:07
6.Haapaniemi Tuula20:16+5:099:12
7.Salminen Laura21:00+5:539:32
8.Kosola MarjaPohjant21:26+6:199:44
9.Sirviö Venla23:13+8:0610:33
10.Malm PirkkoO_YS/Vapari24:17+9:1011:02
11.Halonen TiiaKoskRi25:59+10:5211:48
12.Mahlakaarto Suvi26:43+11:3612:08
13.Jurvakainen EllaKiimU27:42+12:3512:35
14.Jurvakainen HeliKiimU27:54+12:4712:40
15.Suvanne PäiviLaiVe29:57+14:5013:36
16.Kujala AnnikaPoRa29:57+14:5013:36
17.Sarkkinen Kaisu30:15+15:0813:44
18.Kakko HelmiIisu32:39+17:3214:50
19.Holma EssiOulRe32:47+17:4014:54
20.Rossi LauraPohjant35:44+20:3716:14
21.Alitalo Heidi41:44+26:3718:58
C-rata, miehet 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kakko AukustiIisu18:27 8:23
2.Sakko JanneOsVa19:06+0:398:40
3.Kauppila Matias22:04+3:3710:01
4.Heikkinen Teemui23:45+5:1810:47
5.Karppinen JariOuTa23:59+5:3210:54
6.Kurula JohannesPohjant24:19+5:5211:03
7.Nykyri Timo24:24+5:5711:05
8.Pirinen Raimo26:34+8:0712:04
9.Jurvakainen AkseliKiimU26:37+8:1012:05
10.Jurvakainen OlliKiimU26:50+8:2312:11
11.Alitalo Joonas29:37+11:1013:27
12.Hamina Martti33:24+14:5715:10
13.Sirviö PyryPohjant39:21+20:5417:53
Similä SeveriYlivKu45:15 20:34

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Ratamestari, 2010-04-19 12:23:31

    Oulurastit alkavat ensi viikon tiistaina kaupunkimaastossa Höyhtyän alueella osittain uudella kartalla. Lumi ei haittaa kulkua, parissa kolmessa paikassa on vielä kosteaa, mutta nämäkin kohdat kuivunevat viikon kuluessa. Radat kiertävät puoleksi maastossa ja puoleksi pyöräteillä, asfalttipohjaista on vähän.
    Ratoja on kolme: A-rata 6,3 km, B-rata 4,0 km ja C-rata 2,2 km.
  2. järjestäjä, 2010-04-27 21:33:49

    Miesten polkupyörä odottaa omistajaa parkkikentän reunalla. Keneltähän se jäi sinne suunnistuksen jälkeen.
  3. Olli P., 2010-04-27 22:25:37

    Allekirjoittaneelta jäi, mutta nyt on jo kotipihassa :)
  4. TJ, 2010-04-27 23:18:17

    Missä tulokset ;)
  5. Olli P., 2010-04-28 11:20:55

    Tuossahan nuo on yläpuolella olleet jo kellon ympäri. Ja sen verran juonipaljastuksia, että mikäli omat suunnitelmat vaan menee läpi, tapahtuu Oulurastien tulospalvelussa suuria muutoksia ihan lähitulevaisuudessa :) Mutta siitä lisää toivottavasti mahdollisimman pian.