Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
20.5.2010
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Tahkokankaan palvelukeskus, Oulu
Opastus
Hiirosessa Kiilakiventieltä - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A,B,C,D, yhteyshenkilö: Juho Näsi (juho.nasi ät nokia.com)
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Kyllä
Suorituksia
270
Tulokset päivitetty
2.6.2014 20:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Sjöstrand Anna73:15 11:16
2.Kiuru EssiPohjant95:47+22:3214:44
3.Maunu Susanna95:55+22:4014:45
4.Niemi NiinaPohjolan Akat128:34+55:1919:46
A-rata, miehet 6.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Leskelä JyrkiHaHe54:13 8:20
2.Maaninka MikaOsVa54:38+0:258:24
3.Madetoja Juho55:13+1:008:29
4.Holappa HannuVePo55:25+1:128:31
5.Seppänen MikaVaKa56:36+2:238:42
6.Virtala TuomasS-200058:05+3:528:56
7.Moilanen EeroVePo64:29+10:169:55
8.Soppela EsaPilPa65:23+11:1010:03
9.Konttajärvi SeppoOYS/Vapari65:40+11:2710:06
10.Kaisanlahti Jyrki66:24+12:1110:12
11.Eino PetteriKoS66:48+12:3510:16
12.Vaarala Harri67:15+13:0210:20
13.Sillanpää PerttiPosPy70:07+15:5410:47
14.Merilä SeppoOYUS70:16+16:0310:48
15.Flygare Jukka-Pekka70:24+16:1110:49
16.Lalli Pasi71:27+17:1410:59
17.Kaipala RaunoOYS/Vapari72:32+18:1911:09
18.Päkkilä Jukka72:34+18:2111:09
19.Verronen Mika73:36+19:2311:19
20.Koivunen Timo74:15+20:0211:25
21.Soppela Pete74:16+20:0311:25
22.Nikkanen MarkkuKoskRi74:23+20:1011:26
23.Siirilä Jukka74:53+20:4011:31
24.Takalo JouniPelPo75:29+21:1611:36
25.Lintula TapaniKärsKa75:36+21:2311:37
26.Luodonpää RistoAlatPi75:54+21:4111:40
27.Riippa IlkkaOPU77:21+23:0811:54
28.Mäkinen JuhaniSalRe78:36+24:2312:05
29.Kuivalainen MarkkuIisu79:12+24:5912:11
30.Mikkonen ErkkiKoskRi80:25+26:1212:22
31.Ruotsalainen KeijoOYUS81:21+27:0812:30
32.Puttonen Jyrki81:37+27:2412:33
33.Mikkonen AlpoOYS/Vapari81:55+27:4212:36
34.Haarala JyrkiViiSu82:57+28:4412:45
35.Jykylä Petri87:21+33:0813:26
36.Leinonen Marko87:53+33:4013:31
37.Väänänen Ari91:17+37:0414:02
38.Korhonen Jukka91:24+37:1114:03
39.Norrkniivilä MarttiPulkPo91:47+37:3414:07
40.Kivinen Janne102:45+48:3215:48
41.Suur-Inkeroinen MattiOYS/Vapari104:08+49:5516:01
42.Valasma HarriYlikNM108:22+54:0916:40
B-rata, naiset 4.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Runtti MerjaOYS/Vapari49:06 10:40
2.Fredriksson CaritaPohjant49:09+0:0310:41
3.Karjalainen KaisaLaive51:29+2:2311:11
4.Hankonen JohannaSalRe51:44+2:3811:14
5.Näsi AuroraPohjant52:29+3:2311:24
6.Junnila Anu53:35+4:2911:38
7.Ruotsalainen HannaSiSe54:31+5:2511:51
8.Orava JohannaPeRa55:22+6:1612:02
9.Haverinen Leena55:25+6:1912:02
10.Jokela RiittaYlikNM56:06+7:0012:11
11.Näsi JuliaanaPohjant56:17+7:1112:14
12.Kallovaara TuulaSalRe57:40+8:3412:32
13.Niinimäki RiittaOYS/Vapari57:45+8:3912:33
14.Simola LottaOYS/Vapari57:53+8:4712:35
15.Lamberg Anja-LeenaSalRe60:35+11:2913:10
16.Ruotsalainen HeidiSiSe60:53+11:4713:14
17.Aatsinki TanjaHaHe62:17+13:1113:32
18.Kerttula NiinaVePo64:07+15:0113:56
19.Kokkonen HannaOYS/Vapari65:19+16:1314:11
20.Moilanen Anne67:30+18:2414:40
21.Elme Anna-Leena68:18+19:1214:50
22.Suokonautio Anna68:51+19:4514:58
23.Isolahti Anna-KaisaPohjant69:51+20:4515:11
24.Ruuska RauniOsVa70:15+21:0915:16
25.Alitalo PäiviOsVa70:22+21:1615:17
26.Karjalainen SeijaLaive70:27+21:2115:18
27.Korkiakoski Arja71:24+22:1815:31
28.Ainassaari KaisuOsVa71:55+22:4915:38
29.Ylitolonen Marjukka72:03+22:5715:39
30.Hirvikoski KirsiViiSu72:34+23:2815:46
31.Kinnula IrmaOYS/Vapari74:05+24:5916:06
32.Pelkonen MaijaOSVA74:15+25:0916:08
33.Tahvanainen MaaritOuTa75:18+26:1216:22
34.Koivula Leena76:12+27:0616:33
35.Herronen TarjaOYS/Vapari76:56+27:5016:43
36.Lehtosaari SusannaOSVA78:41+29:3517:06
37.Saukonoja Elisa78:49+29:4317:08
38.Löytynoja Päivi79:27+30:2117:16
39.Vepsäläinen JohannaPohjolan Akat84:34+35:2818:23
40.Yli-Eerola IrjaHlT93:50+44:4420:23
41.Isoaho Pirkko-Liisa104:00+54:5422:36
42.Jääskeläinen MinnaPohjolan Akat108:28+59:2223:34
B-rata, miehet 4.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Höynälä Jouko36:46 7:59
2.Rantapelkonen TuomoONMKY38:13+1:278:18
3.Rönkkö TimoVePo41:36+4:509:02
4.Posti HarriKoskRi41:54+5:089:06
5.Backman KariIiY42:06+5:209:09
6.Ronkainen Tapani42:40+5:549:16
7.Nissinen NikoPohjant43:34+6:489:28
8.Rauhala Antti45:17+8:319:50
9.Lämsä JanneKEV47:13+10:2710:15
10.Lax ErkkiPohjant47:47+11:0110:23
11.Vanhanen KonstaPohjant47:53+11:0710:24
12.Kangas Seppo48:07+11:2110:27
13.Myllymaa KaukoOulRe48:14+11:2810:29
14.Hovila Jani48:30+11:4410:32
15.Kela MarkoOulRe49:53+13:0710:50
16.Huhtala Teemu49:56+13:1010:51
17.Suomio Pekka50:11+13:2510:54
18.Kallioinen AriPohjant50:34+13:4810:59
19.Rönkkö Antti-PekkaVePo50:38+13:5211:00
20.Harju Pauli51:11+14:2511:07
21.Juuso HannuOYUS51:23+14:3711:10
22.Kähkölä JuhaPohjant52:04+15:1811:19
23.Ronkainen Ari53:29+16:4311:37
24.Kurppi Kyösti53:40+16:5411:40
25.Paatelma RistoKoskRi53:56+17:1011:43
26.Puurunen ReijoOuTa54:11+17:2511:46
27.Kivinen Juhani54:26+17:4011:50
28.Kurttila Pentti54:31+17:4511:51
29.Kurvi Perttu54:47+18:0111:54
30.Holma ErkkiOulRe55:15+18:2912:00
31.Maunula TeuvoOYUS55:18+18:3212:01
32.Jäntti MattiPohjant57:09+20:2312:25
33.Lalli Jukka57:31+20:4512:30
34.Korkalo JormaPohjant57:37+20:5112:31
35.Tahkokorpi Jukka60:12+23:2613:05
36.Koivisto Juhani62:01+25:1513:28
37.Satomaa JariPohjant62:02+25:1613:29
38.Rahikkala Esa63:04+26:1813:42
39.Heikkinen Markku63:07+26:2113:43
40.Herronen Jouni64:48+28:0214:05
41.Sauvola Tarmo64:50+28:0414:05
42.Kokkonen TimoOLK65:49+29:0314:18
43.Eronen Ville68:43+31:5714:56
44.Nissinen Kari71:48+35:0215:36
45.Piiroinen Ilkka72:47+36:0115:49
46.Koivula RaunoRaPe72:48+36:0215:49
47.Sihvola Tuomo74:49+38:0316:15
48.Haataja HannuOuTa75:18+38:3216:22
49.Käräjäoja Jukka79:28+42:4217:16
Haajanen JuhaPohjant0:00 0:00
C-rata, naiset 3.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kangas Margit31:27 9:49
2.Taijanen Tytti35:10+3:4310:59
3.Holmi Milja36:43+5:1611:28
4.Ronkainen Terhi37:15+5:4811:38
5.Hoikkaniemi MarikaKiimU39:31+8:0412:20
6.Sahlberg TuijaPohjant41:07+9:4012:50
7.Hokajärvi TuulaOYS/Vapari42:25+10:5813:15
8.Kela MirjaOulRe49:37+18:1015:30
9.Mäkelä Inka50:31+19:0415:47
10.Sergejeff KatiIisu50:41+19:1415:50
11.Rantanen Maarit51:11+19:4415:59
12.Puurunen JohannaPohjolan Akat51:26+19:5916:04
13.Tapio Piia51:57+20:3016:14
14.Merilä Kirsti54:52+23:2517:08
15.Salminen Laura55:31+24:0417:20
16.Hanhela RailiKiimU55:35+24:0817:22
17.Korkiakoski Mervi55:46+24:1917:25
18.Karppinen ElinaOuTa56:47+25:2017:44
19.Askeli Eija58:02+26:3518:08
20.Harju MoonaPudU60:01+28:3418:45
21.Nikula IrmaOuTa61:10+29:4319:06
22.Heikkinen SallaOSVA61:19+29:5219:09
23.Karjalainen Satu65:17+33:5020:24
24.Malm PirkkoOYS/Vapari65:40+34:1320:31
25.Paakkonen MirjaOYS/Vapari65:56+34:2920:36
26.Haataja AnuOYS/Vapari66:04+34:3720:38
27.Leskelä Tarja67:07+35:4020:58
28.Rahikkala Pirjo71:05+39:3822:12
29.Sarkkinen Kaisu74:58+43:3123:25
30.Karhunen Sini82:52+51:2525:53
31.Ponto Hellä83:04+51:3725:57
32.Pirttilahti Helvi83:10+51:4325:59
33.Loukiainen KristiinaOYS/Vapari89:44+58:1728:02
34.Pihlajaniemi AnuOYS/Vapari89:51+58:2428:04
35.Mahlakaarto Suvi90:27+59:0028:15
36.Nevala Niina90:27+59:0028:15
37.Sauvola Päivi93:13+61:4629:07
C-rata, miehet 3.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Puurunen OlliOuTa24:00 7:30
2.Niemelä TeemuPudU27:17+3:178:31
3.Mäntykenttä HannuOYUS28:44+4:448:58
4.Rahkola EeroOulRe29:56+5:569:21
5.Torvinen Jarkko30:30+6:309:31
6.Vainikainen Seppo32:42+8:4210:13
7.Manninen RasmusOsVa33:14+9:1410:23
8.Sakko JanneOYS/Vapari35:08+11:0810:58
9.Mattila SeppoKoskRi36:21+12:2111:21
10.Pietilä Jorma36:34+12:3411:25
11.Lampi MattiLNM37:01+13:0111:34
12.Patana Timo38:13+14:1311:56
13.Pohjamo SamuliPeRa40:14+16:1412:34
14.Latva-Rasku Jukka41:22+17:2212:55
15.Kaimio Auvo42:00+18:0013:07
16.Pirttiaho Lauri43:14+19:1413:30
17.Leukkunen Marko43:35+19:3513:37
18.Rahkola Eino43:53+19:5313:42
19.Nisula MikkoPeRa45:22+21:2214:10
20.Kariniemi HeikkiPeRa45:54+21:5414:20
21.Ponkala Jaakko47:33+23:3314:51
22.Pietilä Jukka-Pekka47:47+23:4714:55
23.Anttonen VeikkoKiimU48:15+24:1515:04
24.Vähäoja Pekka49:09+25:0915:21
25.Piipponen Heikki51:00+27:0015:56
26.Siipo Antti51:32+27:3216:06
27.Haapala Mika51:32+27:3216:06
28.Koivula IlkkaPohjant53:45+29:4516:47
29.Vartiainen SuloKiimU57:35+33:3517:59
30.Vuoti Mikko57:47+33:4718:03
31.Havas MarttiOYUS65:52+41:5220:35
32.Kivilahti Jouni94:47+70:4729:37
D-rata, naiset 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lapinkangas LiisaPeRa24:33 12:16
2.Lapinkangas HeidiPeRa24:33+0:0012:16
3.Pääkuopus Heidi28:01+3:2814:00
4.Backman SaanaHaHe30:25+5:5215:12
5.Jaakola Emma-Noora32:00+7:2716:00
6.Kalliopuska KaarinaOYS/Vapari34:28+9:5517:14
7.Rouhiainen SiniOYS/Vapari34:28+9:5517:14
8.Sundelin AnniHaHe39:11+14:3819:35
9.Ponkala Pirkko43:23+18:5021:41
10.Mäntykenttä AnjaOYUS44:47+20:1422:23
11.Höglund VilmaHaHe46:32+21:5923:16
12.Paatelma RonjaKoskRi48:44+24:1124:22
13.Parkkila TanjaOYS/Vapari54:53+30:2027:26
14.Nokela TiinaOYS/Vapari55:31+30:5827:45
15.Väliheikki Erika56:49+32:1628:24
16.Mutka Aino62:10+37:3731:05
17.Isolahti AinoPohjant64:57+40:2432:28
D-rata, miehet 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pelkonen ToivoYlikNM21:18 10:39
2.Hänninen JiriSalRe22:28+1:1011:14
3.Hamina Martti23:52+2:3411:56
4.Kallioinen AleksiPohjant26:57+5:3913:28
5.Kauppila Matias31:58+10:4015:59
6.Korkeakoski Mikko33:42+12:2416:51
7.Isoaho Kalle37:27+16:0918:43
8.Sundelin OnniHaHe38:41+17:2319:20
9.Sundelin LauriHaHe38:51+17:3319:25
10.Pirinen RaimoVRU39:14+17:5619:37
11.Tuominen Pentti40:45+19:2720:22
12.Lounela Thomas49:15+27:5724:37
13.Takaluoma Neo51:57+30:3925:58
14.Kauniskangas Eemil52:20+31:0226:10
15.Pirttiaho Tatu54:50+33:3227:25
16.Pirttiaho Atte54:50+33:3227:25
Pyöräsuunnistus, naiset 8.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jaako NiinaLänRa50:15 5:46
2.Piirto Marjo67:58+17:437:48
3.Reponen Paula92:42+42:2710:39
Pyöräsuunnistus, miehet 8.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Höynälä Jouko38:44 4:27
2.Ojala KaiPaksumahat39:59+1:154:35
3.Kaikkonen Hannu40:54+2:104:42
4.Ronkainen TuomasKoskRi41:01+2:174:42
5.Sillanpää TommiPohjant43:18+4:344:58
6.Alalahti JaakkoONMKY44:15+5:315:05
7.Kesti Ari56:50+18:066:31
8.Sneck AttePohjant57:39+18:556:37
9.Rounioja Kim59:48+21:046:52
10.Rankinen Juho67:13+28:297:43
11.Valasma HarriYlikNM69:13+30:297:57
12.Laurila Santeri97:31+58:4711:12
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Jaako Mikko69:59 -
Suvanne PäiviLaive57:20 -
Vepsäläinen Janne87:02 -
Väliheikki PetraLaive67:02 -
Voipio Susanna21:22 -
Piipponen Esa28:08 -
Ruokamo EeroONMKY41:23 -
Sirviö Venla68:12 -
Rahkola IrmaOulRe105:47 -
Sirviö PyryPohjant68:34 -
Kauppila Johannes25:41 -
Vähäkuopus Piia60:28 -
Mursu Mikko55:54 -
Väliheikki Susanna41:22 -
Lämsä SoiliYlikNM0:00 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Rtm, 2010-05-07 18:15:11

    Ratapituudet:
    A-rata 6,5 km
    B-rata 4,6 km
    C-rata 3,2 km
    D-rata 2,0 km
    Pyörä 8,7 km

    Pyöräradalla rastit ovat polkujen varrella.
  2. rtm, 2010-05-19 15:40:01

    Pari havaintoa maastosta:
    - Metsäkuninkaantiellä ja Otsonkujalla on uusia taloja rakennettu, alueet on merkitty karttaan kiellettynä alueena. Parhaat reitinvalinnat kiertävät kyseiset alueet.
    - Pyöräradalla Kainuuntiellä ja Oulunlahdentiellä ajaminen on kielletty, Oulunlahdentien saa ylittää kohtisuoraan. Kieltomerkit on merkitty myös karttaan.
  3. juho, 2010-05-20 10:02:11

    tere,
    Tutulle alueelle Jouni on tehnyt mukavan kinkkiset radat, sen voin luvata :)
    "Viimeinen" hellepäivä kannattaa viettää ulkoillen, ei sohvalla maaten: kyllä suomi homman hoitaa :)
  4. tp, 2010-05-20 23:14:17

    Iltoja,

    Tulokset siirretty Ollille, löytyvät myös täältä.

    Tahkokangas
    - tulokset: http://www.skpohjantahti....as_tulokset_20052010.html

    - väliajat:
    http://www.skpohjantahti....as_valiajat_20052010.html

    Täydennetyt tulokset pyöräradan suhteen Iinatista 04.05.2010.
    - tulokset:
    http://www.skpohjantahti....ti_tulokset_04052010.html

    - väliajat
    http://www.skpohjantahti....ti_valiajat_04052010.html
  5. jari, 2010-05-21 09:39:34

    Mahtava A-rata ! Joen ylitys oli nannaa ja jännää..2 kertaan
  6. Jäämies, 2010-05-21 12:37:27

    Huomasiko kukaan muu eilen jääkarhua radalla siinä 6 ja 7 rastin välillä ? Karhu oli siinä joenpenkalla kyttäämässä virrasta kaloja.

    Täälläkin on juttua:

    http://keskustelut.iltasa...hread.jspa?threadID=25768

    Mitäs jos karhu ei saa kaloja, alkaako se vainota suunnistajia ?
  7. Bearko?, 2010-05-22 16:53:40

    Hei jäämies!
    Mitä sinä oikiasti näit siellä?