Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
15.6.2010
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Pikkarala
Opastus
Oulujoen eteläpuolen tie vt 22, 18 km Oulusta - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A,B,C,D, yhteyshenkilö: Pekka Parkkinen 0400295022
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Kyllä
Suorituksia
348
Tulokset päivitetty
2.6.2014 20:22

Tulokset

A-rata, naiset 5.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lotvonen ArjaLaiVe43:39 7:23
2.Haajanen SatuPohjant44:15+0:367:30
3.Lotvonen EssiLaiVe45:25+1:467:41
4.Lotvonen MillaLaiVe45:32+1:537:43
5.Laitinen MariaYlikNM48:21+4:428:11
6.Silventoinen UllaSK-Pohjant50:30+6:518:33
7.Aikio OutiOYS/Vapari54:10+10:319:10
8.Marttinen MinnaVaKa57:09+13:309:41
9.Stenius SusannaLaive57:41+14:029:46
10.Seppänen MarkeKoskRi65:31+21:5211:06
11.Malinen SannaKaSu68:08+24:2911:32
12.Kilpeläinen MarjaOYS/Vapari68:11+24:3211:33
13.Simola LottaOYS/Vapari68:27+24:4811:36
14.Karjalainen NooraPohjant68:58+25:1911:41
15.Korhonen Jaana69:10+25:3111:43
16.Torniainen Sanna85:46+42:0714:32
17.Heikka Anna93:46+50:0715:53
18.Väyrynen Karin113:32+69:5319:14
A-rata, miehet 5.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kujala JouniPohjant34:13 5:47
2.Parkkinen JussiPohjant34:35+0:225:51
3.Mäkinen SeppoPohjant35:47+1:346:03
4.Nikkanen MarkkuKoskRi36:53+2:406:15
5.Järvenpää EsaS-10137:09+2:566:17
6.Kangas Hannu37:36+3:236:22
7.Räisänen KariKiimU38:12+3:596:28
8.Keskitalo TapaniRasTiimi38:27+4:146:31
9.Maaninka JukkaOsVa38:37+4:246:32
10.Vaarala Harri39:34+5:216:42
11.Aunola AkiSalRe39:47+5:346:44
12.Lämsä JanneKEV39:54+5:416:45
13.Alaperä Arttu39:57+5:446:46
14.Kurttinen Pauli40:01+5:486:46
15.Nissi Markus40:28+6:156:51
16.Hokkanen Matti40:32+6:196:52
17.Konttajärvi SeppoOYS/Vapari40:52+6:396:55
18.Ronkainen MarkusSK-Pohjant40:54+6:416:55
19.Vehkaoja HarriYlikNM41:18+7:057:00
20.Halonen VesaPohjant41:39+7:267:03
21.Remsu MikkoSK Uranus42:19+8:067:10
22.Päkkilä Jukka42:24+8:117:11
23.Karppinen JoukoLaiVe42:25+8:127:11
24.Nygård MarkkuOpu42:40+8:277:13
25.Kinnunen Mikko42:42+8:297:14
26.Kunnari Esa42:55+8:427:16
27.Höynälä Jouko43:14+9:017:19
28.Maaninka JarmoOsVa43:26+9:137:21
29.Kaasinen AulisPohjant43:51+9:387:25
30.Norrkniivilä Jaakko44:18+10:057:30
31.Moilanen EeroVePo44:29+10:167:32
32.Heiskanen JuhaKKP44:57+10:447:37
33.Skog JanVePo45:19+11:067:40
34.Väänänen Tero45:33+11:207:43
35.Riippa IlkkaOpu45:45+11:327:45
36.Posti HarriKoskRi45:53+11:407:46
37.Puttonen Jyrki45:59+11:467:47
38.Kivelä JanneKoskRi46:27+12:147:52
39.Nikkari OlliOsVa46:35+12:227:53
40.Huuhka KaiKiimU46:51+12:387:56
41.Potinkara RamiRaJu47:10+12:577:59
42.Kaipala RaunoOYS/Vapari47:21+13:088:01
43.Fredriksson KajPohjant47:37+13:248:04
44.Luodonpää RistoAlatPi47:48+13:358:06
45.Luiro Jan47:53+13:408:06
46.Soppela EsaPilPa47:54+13:418:07
47.Westerholm LasseVePo47:55+13:428:07
48.Ahokoivu HemmoPohjant47:57+13:448:07
49.Haarala JyrkiViiSu48:02+13:498:08
50.Herva TuomasPohjant48:14+14:018:10
51.Lempinen HannuFujitsu48:24+14:118:12
52.Kangas Seppo48:27+14:148:12
53.Laurila Heikki48:34+14:218:13
54.Kilpeläinen VeikkoVaKa48:56+14:438:17
55.Hiltunen JaniKEV49:58+15:458:28
56.Kivinen Janne50:04+15:518:29
57.Malm Lauri50:29+16:168:33
58.Suunnistaja Seppo50:31+16:188:33
59.Mikkonen ErkkiKoskRi50:42+16:298:35
60.Laurila Mika50:57+16:448:38
61.Mäkinen JuhaniSalRe51:03+16:508:39
62.Suomio Pekka51:20+17:078:42
63.Savukoski MarkkuYllRa51:41+17:288:45
64.Määttä SakariOulRe51:42+17:298:45
65.Savukoski Matti51:51+17:388:47
66.Laitinen OlliPeRa52:12+17:598:50
67.Karppinen AleksiLaive53:18+19:059:02
68.Ojala Kai53:19+19:069:02
69.Alaraasakka EeroIisu53:26+19:139:03
70.Grekelä AnttiHaHe53:49+19:369:07
71.Leinonen Marko54:26+20:139:13
72.Tohmola MikaVePo54:47+20:349:17
73.Rankinen Juho54:52+20:399:17
74.Hanhineva Tero55:17+21:049:22
75.Oksanen JarkkoPilpa55:18+21:059:22
76.Rahikkala Sakari55:36+21:239:25
77.Huhtala Pasi56:28+22:159:34
78.Rimpiläinen AnttiOsVa57:37+23:249:45
79.Pärssinen HeikkiHS57:58+23:459:49
80.Väänänen Ari58:03+23:509:50
81.Verronen Mika58:49+24:369:58
82.Pelkonen AlpoOsVa58:49+24:369:58
83.Ala-Mursula Juha58:58+24:459:59
84.Merilä Alpo59:05+24:5210:00
85.Rämö Jouko59:21+25:0810:03
86.Holma ErkkiOulRe59:41+25:2810:06
87.Kilpeläinen Ville59:41+25:2810:06
88.Alitalo SamiOsVa60:48+26:3510:18
89.Haatainen MattiIisu64:58+30:4511:00
90.Norrkniivilä Martti65:44+31:3111:08
91.Lehtinen Juha-Matti66:12+31:5911:13
92.Nousiainen Timo67:51+33:3811:30
93.Malinen PenttiKaSu68:27+34:1411:36
94.Iivanainen Mikko69:15+35:0211:44
95.Seppänen Aimo69:27+35:1411:46
96.Hiltunen Juho71:10+36:5712:03
97.Pöykkölä Jouko74:27+40:1412:37
98.Roppola AriOulRe77:14+43:0113:05
99.Lalli Pasi87:49+53:3614:53
100.Lalli JukkaHaHe89:00+54:4715:05
101.Järvinen SeppoOuTa89:29+55:1615:10
B-rata, naiset 4.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Munsterielm CamillaPohjant34:21 7:28
2.Karppinen Kukka-MaariaLaiVe34:41+0:207:32
3.Runtti MerjaOYS/Vapari35:05+0:447:37
4.Näsi JuliaanaPohjant35:21+1:007:41
5.Kosola ElliPohjant35:28+1:077:42
6.Marjala Pia-Riitta37:10+2:498:04
7.Huotari MaijaPohjant37:57+3:368:15
8.Kosola EveliinaPohjant40:01+5:408:41
9.Soramäki AnnePeRa40:11+5:508:44
10.Talvensaari HanneVePo40:15+5:548:45
11.Fredriksson CaritaPohjant40:16+5:558:45
12.Sillanpää ElinaPohjant40:41+6:208:50
13.Orava JohannaPeRa41:31+7:109:01
14.Liminganoja JohannaOsVa42:02+7:419:08
15.Hankonen JohannaSalRe42:07+7:469:09
16.Kangas Margit44:53+10:329:45
17.Moilanen Anne45:06+10:459:48
18.Lapinkangas LiisaPeRa45:40+11:199:55
19.Holma KaisuOulRe45:46+11:259:56
20.Kokkonen HannaOYS/Vapari46:12+11:5110:02
21.Lehtosaari SusannaOSVA46:34+12:1310:07
22.Kiuru EssiPohjant47:01+12:4010:13
23.Junnila Anu47:12+12:5110:15
24.Runtti MinnaVePo48:39+14:1810:34
25.Aatsinki TanjaHaHe48:59+14:3810:38
26.Isoaho JaanaYlikNM49:01+14:4010:39
27.Karjalainen SeijaLaive49:30+15:0910:45
28.Hiltunen Katri53:06+18:4511:32
29.Pelkonen MaijaOSVA56:07+21:4612:11
30.Ukkola LeilaOYS/Vapari57:52+23:3112:34
31.Koivula Leena59:16+24:5512:53
32.Korkeakoski Arja59:16+24:5512:53
33.Tahvanainen Maarit60:19+25:5813:06
34.Pirttilahti OrvokkiHaHe61:01+26:4013:15
35.Löytynoja Päivi61:07+26:4613:17
36.Haapaniemi Tuula61:17+26:5613:19
37.Piirto Marjo61:24+27:0313:20
38.Kauppila VeeraVePo62:04+27:4313:29
39.Sirviö VenlaPohjant62:09+27:4813:30
40.Karjalainen Satu69:57+35:3615:12
41.Ylitolonen Marjukka73:08+38:4715:53
42.Väihkönen Sara99:41+65:2021:40
43.Koskela Marjanne116:33+82:1225:20
B-rata, miehet 4.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Höynälä Jouko27:52 6:03
2.Nissinen NikoPohjant30:00+2:086:31
3.Dahlbackka Sebastian32:47+4:557:07
4.Korhonen Jukka32:51+4:597:08
5.Lampi Juha33:20+5:287:14
6.Toropainen PauliONMKY33:45+5:537:20
7.Lax ErkkiPohjant33:46+5:547:20
8.Liinamaa OlliPohjant35:19+7:277:40
9.Niemelä TeemuPudU35:44+7:527:46
10.Räisänen HarriKiimU36:08+8:167:51
11.Juutinen HannuPohjant36:11+8:197:51
12.Kela MarkoOulRe36:15+8:237:52
13.Haapaniemi NiiloHaHe36:26+8:347:55
14.Ojala Kai36:27+8:357:55
15.Hanhela JaniHauHe36:46+8:547:59
16.Helttunen JanneKiimU37:03+9:118:03
17.Rauhala Antti37:39+9:478:11
18.Vasala JussiUIFK37:40+9:488:11
19.Kemppainen Timo38:28+10:368:21
20.Hovila Jani38:40+10:488:24
21.Lukkarinen OlaviSK-Pohjant38:45+10:538:25
22.Uusimaa MarkkuPeRa40:05+12:138:42
23.Pelkonen ToivoYlikNM40:06+12:148:43
24.Rahko MattiPohjant40:34+12:428:49
25.Sillanpää TommiPohjant40:36+12:448:49
26.Vainikainen Seppo41:51+13:599:05
27.Kuivalainen MarkkuIisu41:57+14:059:07
28.Mettälä Juuso42:08+14:169:09
29.Herajärvi MikkoPohjanv.42:41+14:499:16
30.Ojala Toni42:42+14:509:16
31.Kukkohovi ReinoOsVa42:45+14:539:17
32.Väisänen MikkoNavi43:32+15:409:27
33.Tiiro SamuliIisu43:34+15:429:28
34.Mursu Mikko43:40+15:489:29
35.Tiiro TimoIisu43:45+15:539:30
36.Kaikkonen Kari43:48+15:569:31
37.Rahikkala Esa43:50+15:589:31
38.Broström MattiKoskRi44:05+16:139:35
39.Bastman Henri44:15+16:239:37
40.Nummi EinoLaiVe44:28+16:369:40
41.Puurunen ReijoOuTa44:30+16:389:40
42.Loukusa MarkkuKiimU45:13+17:219:49
43.Mattila SeppoKoskRi45:15+17:239:50
44.Alasiurua Matti45:24+17:329:52
45.Hekkala Urpo45:30+17:389:53
46.Kokkonen TimoOLK46:17+18:2510:03
47.Kivinen Juhani46:48+18:5610:10
48.Vainio Aimo46:58+19:0610:12
49.Riekki Jari47:55+20:0310:25
50.Junttola Antti48:11+20:1910:28
51.Jokela Petri50:08+22:1610:53
52.Valasma HarriYlikNM50:32+22:4010:59
53.Ehovuo Veijo51:52+24:0011:16
54.Hokajärvi Jouko52:21+24:2911:22
55.Hassinen JuhaPohjant52:27+24:3511:24
56.Harjumaa Lasse52:52+25:0011:29
57.Herronen Jouni53:24+25:3211:36
58.Kurula JuhaniPohjant54:06+26:1411:45
59.Nikkanen Antti56:18+28:2612:14
60.Ranta Hannu57:07+29:1512:25
61.Lampi MattiLNM59:04+31:1212:50
62.Hirvelä Reijo59:34+31:4212:56
63.Veijo Jouko60:25+32:3313:08
64.Sarpola Simo60:48+32:5613:13
65.Vainio Timo62:00+34:0813:28
66.Parkkinen Tapio66:06+38:1414:22
67.Koivula IlkkaPohjant67:01+39:0914:34
Alahuhtala Mikko39:06 8:30
C-rata, naiset 3.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahkola IrmaOulRe27:41 8:08
2.Kosola MarjaPohjant31:30+3:499:15
3.Lampela Outi34:03+6:2210:00
4.Pohjola Tuuli34:37+6:5610:10
5.Niva SaraLaive35:28+7:4710:25
6.Niva AnuLaiVe35:52+8:1110:32
7.Lamberg Anja-LeenaSalRe36:17+8:3610:40
8.Skog AnuVePo36:32+8:5110:44
9.Lappalainen SaijaLaiVe37:29+9:4811:01
10.Alaraasakka Riitta-Liisa39:58+12:1711:45
11.Kinnula IrmaOYS/Vapari40:32+12:5111:55
12.Väänänen MerviOYS/Vapari40:39+12:5811:57
13.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant41:41+14:0012:15
14.Kela MirjaOulRe41:48+14:0712:17
15.Kilpeläinen Iida43:03+15:2212:39
16.Rahikkala Pirjo43:48+16:0712:52
17.Karppinen ElinaOuTa44:07+16:2612:58
18.Parkkila SatuPudU45:03+17:2213:15
19.Nikula IrmaOuTa45:36+17:5513:24
20.Nokela TiinaOYS/Vapari46:22+18:4113:38
21.Väliheikki PetraLaive46:28+18:4713:40
22.Tapio Piia46:45+19:0413:45
23.Linna-Laitinen Tiina48:31+20:5014:16
24.Mäkelä Inka49:52+22:1114:40
25.Herronen TarjaOYS/Vapari51:09+23:2815:02
26.Rahko LeenaPohjant52:00+24:1915:17
27.Eskelinen Taina55:02+27:2116:11
28.Sarkkinen Kaisu55:09+27:2816:13
29.Vähänen Kaisa59:35+31:5417:31
30.Paakkunen MirjaOYS/Vapari62:02+34:2118:14
31.Malm PirkkoOYS/Vapari62:07+34:2618:16
32.Pirttilahti HelviHaHe62:10+34:2918:17
33.Ponto Hellä62:14+34:3318:18
34.Hiltunen Marja-Liisa62:27+34:4618:22
35.Hongisto MerjaOuTa65:04+37:2319:08
36.Karskas Armi69:46+42:0520:31
37.Bravo Carmen69:51+42:1020:32
38.Karjalainen ValmaPohjant69:57+42:1620:34
C-rata, miehet 3.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Siirilä Jukka24:13 7:07
2.Juutinen HannuPohjant24:38+0:257:14
3.Huurinainen Kimmo26:49+2:367:53
4.Puurunen JormaOYUS27:04+2:517:57
5.Runtti YrjöKiimU27:09+2:567:59
6.Konttila Samuli27:24+3:118:03
7.Kinnunen RaimoPohjant28:09+3:568:16
8.Aho JormaLaive31:09+6:569:09
9.Huotari EsaPohjant32:31+8:189:33
10.Juola Janne32:48+8:359:38
11.Kaimio Auvo33:17+9:049:47
12.Hannula Janne33:39+9:269:53
13.Pohjamo SamuliPeRa34:03+9:5010:00
14.Manninen RasmusOsVa34:05+9:5210:01
15.Kurula JohannesPohjant34:36+10:2310:10
16.Pietilä Jorma36:25+12:1210:42
17.Rahkola Eino38:13+14:0011:14
18.Kilpeläinen Juuso38:30+14:1711:19
19.Kariniemi HeikkiPeRa41:43+17:3012:16
20.Puolanne Mikko43:06+18:5312:40
21.Haapala Mika43:31+19:1812:47
22.Pitkälä Väinö45:06+20:5313:15
23.Anttonen VeikkoONMKY45:48+21:3513:28
24.Jaakkola Marko49:29+25:1614:33
25.Vehniäinen Juha61:12+36:5918:00
26.Keränen Esa84:04+59:5124:43
D-rata, naiset 2.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rouhiainen SiniOYS/Vapari25:55 10:47
2.Vähäkuopus Pia29:59+4:0412:29
3.Vähäkuopus Heidi30:03+4:0812:31
4.Stenius VeeraLaive33:46+7:5114:04
5.Niva HeiniLaive35:06+9:1114:37
6.Kokko Sonja38:05+12:1015:52
7.Lapinkangas HeidiPeRa39:28+13:3316:26
8.Penttinen Heidi47:01+21:0619:35
9.Väliheikki Erika48:39+22:4420:16
Karjula Anneli64:13 26:45
D-rata, miehet 2.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hamina Martti28:23 11:49
2.Hiltunen JuhoONMKY30:59+2:3612:54
3.Kokko Sami33:04+4:4113:46
4.Vartiainen SuloKiimU42:48+14:2517:50
5.Pirttiaho Lauri43:02+14:3917:55
6.Pirttiaho Tatu43:08+14:4517:58
7.Laurila Santeri46:46+18:2319:29
Pyöräsuunnistus, naiset 7.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Sillanpää ElinaPohjant62:46 8:02
Pyöräsuunnistus, miehet 7.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ojala Kai37:40 4:49
2.Ratamestari Pohjant38:51+1:114:58
3.Kotaniemi JuhaKoskRi43:40+6:005:35
4.Toivonen ValtteriOH44:10+6:305:39
5.Sillanpää TommiPohjant46:03+8:235:54
6.Ronkainen TuomasKoskRi47:40+10:006:06
7.Kauppila TaneliVePo49:14+11:346:18
8.Alalahti JaakkoONMKY57:48+20:087:24
9.Lind MattiKiimU65:00+27:208:20
10.Veijovaara JormaPohjant65:13+27:338:21
11.Valasma HarriYlikNM67:18+29:388:37
12.Kesti Ari68:36+30:568:47
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Karjula SallaPohjant37:32 -
Heikkinen Mika0:00 -
Rahko Saana-MariaPohjant22:52 -
Päkkilä Pertti60:51 -
Lind JuhaniFalken23:44 -
Mikkonen AlpoOYS/Vapari35:29 -
Niemelä UrpoPohjant25:05 -
Jaako Mikko49:19 -
Koivukoski Hanna-Mari25:19 -
Jutila Johannes68:41 -
Nikula ReinoOuTa25:34 -
Näsi AuroraPohjant22:28 -
Harju Pauli25:52 -
Maunu Susanna35:55 -
Haapasalo Jarmo26:01 -
Rahkola EeroOulRe47:45 -
Räisänen Jukka33:30 -
Jaako NiinaLänRa54:39 -
Haajanen SanteriPohjant33:35 -
Vainikainen TomiTuS68:21 -
Helttunen JanneKiimU34:21 -
Junttola Sanni74:42 -
Toppari PekkaPuolRy34:45 -
Kivelä Timo0:00 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. RM, 2010-06-08 08:35:19

    Ratapituudet:

    A-rata 5.9km
    B-rata 4.6km
    C-rata 3.4km
    D-rata 2.4km
    Pyörärata 7.8km

    Tervetuloa suunnistamaan Pikkaralan kankaille! Helpommat radat tarjoavat onnistuneita leimauksia ja hyväkulkuista pohjaa. Pidemmillä radoilla rastiottoa keskimatkan malliin vauhdikkaassa maastossa.

    Pikkaralassa nyt myös pyöräsuunnistusrata 7,8 km, 12 rastia. Rata kiertää eri osassa maastoa juoksuratojen kanssa ja siinä käytetään omia ajettavilla urilla olevia rasteja. Luvassa taatusti paljon reitinvalintaongelmia nautinnollisessa maastossa.
  2. eSKo, 2010-06-10 16:02:59

    Smartumin liikunta-/kulttuuriseteli käy