Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
27.7.2010
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Sanginjoen leirikeskus, Kontiokoski, Oulu
Opastus
Sanginjoentietä nro 8331, 8km Oulujoen pohj.puolen tieltä - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A,B,C,D, yhteyshenkilö: Matti Rahko 0405407649
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
212
Tulokset päivitetty
2.6.2014 20:22

Tulokset

A-rata, naiset 5.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lotvonen EssiLaiVe50:07 9:06
2.Lotvonen ArjaLaiVe54:20+4:139:52
3.Lotvonen MillaLaiVe56:29+6:2210:16
4.Limingoja JohannaOsVa63:41+13:3411:34
5.Palmi Sara63:46+13:3911:35
6.Munsterielm CamillaPohjant64:39+14:3211:45
7.Marttinen MinnaVaKa67:42+17:3512:18
8.Kosola ElliPohjant70:16+20:0912:46
9.Lehtosaari SusannaOSVA72:57+22:5013:15
10.Aikio OutiOYS/Vapari76:29+26:2213:54
Väliheikki Susanna0:00 0:00
A-rata, miehet 5.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mäkinen SeppoPelPo36:02 6:33
2.Turtinen Pauli37:25+1:236:48
3.Maaninka MikaOsVa37:28+1:266:48
4.Saarela Ville-Petteri38:56+2:547:04
5.Tahkokorpi JussiRasTiimi41:12+5:107:29
6.Airaksinen RistoONMKY41:41+5:397:34
7.Nissi Markus43:07+7:057:50
8.Kemppainen VesaIisu43:30+7:287:54
9.Seppänen MikaVaKa43:41+7:397:56
10.Saastamoinen AriYSR43:43+7:417:56
11.Savolainen JouniPohjant46:42+10:408:29
12.Siponen KimmoPohjant46:49+10:478:30
13.Kuopus SauliPudU47:42+11:408:40
14.Väänänen Tero48:28+12:268:48
15.Suorsa Vesa-MattiPohjant48:58+12:568:54
16.Nissinen NikoPohjant49:00+12:588:54
17.Hautala MattiONMKY49:11+13:098:56
18.Konttajärvi SeppoOYS/Vapari49:15+13:138:57
19.Tervo ArhiONMKY49:15+13:138:57
20.Fredriksson KajPohjant50:06+14:049:06
21.Berg Timo50:30+14:289:10
22.Posio Timo50:41+14:399:12
23.Riippa IlkkaOpu51:39+15:379:23
24.Pyhtilä Veli53:03+17:019:38
25.Kaasinen AulisPohjant53:15+17:139:40
26.Luiro JanVePo53:23+17:219:42
27.Huuhka KaiKiimU54:05+18:039:50
28.Puttonen Jyrki54:54+18:529:58
29.Luodonpää RistoAlatPi56:13+20:1110:13
30.Rauhala Antti57:08+21:0610:23
31.Heiskanen JuhaKKP58:53+22:5110:42
32.Juuso HannuOYUS59:08+23:0610:45
33.Kilpeläinen Ville59:08+23:0610:45
34.Manninen AriNivU59:21+23:1910:47
35.Herva Tuomas59:38+23:3610:50
36.Holma ErkkiOulRe61:32+25:3011:11
37.Kotaniemi Pasi61:55+25:5311:15
38.Junttola Antti65:36+29:3411:55
39.Lehtosaari JariHaHe66:02+30:0012:00
40.Ruotsalainen KeijoOYUS66:37+30:3512:06
41.Pelkonen AlpoOsVa70:06+34:0412:44
42.Kaipala RaunoOYS/Vapari74:01+37:5913:27
43.Suur-Inkeroinen MattiOYS/Vapari81:10+45:0814:45
44.Rämö Jouko81:34+45:3214:49
Kangas Hannu0:00 0:00
Kaisanlahti Jyrki0:00 0:00
Kvist PerttiKemsKi0:00 0:00
Timonen Pasi0:00 0:00
Seppänen Aimo0:00 0:00
B-rata, naiset 4.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Sassi-Päkkilä Liisa38:03 8:16
2.Silventoinen UllaSK-Pohjant45:15+7:129:50
3.Takalo SusannaOsVa51:59+13:5611:18
4.Hiltunen Katri54:12+16:0911:46
5.Hokajärvi RailiPohjant56:13+18:1012:13
6.Kangas Margit57:11+19:0812:25
7.Kosamo MairePudU59:47+21:4412:59
8.Luiro TaruVePo60:02+21:5913:03
9.Junttola Ulla61:21+23:1813:20
10.Kuusela Vappu61:30+23:2713:22
11.Isolahti Anna-KaisaPohjant64:11+26:0813:57
12.Miettinen AnnaPohjant65:08+27:0514:09
13.Nissinen MariannePohjant67:34+29:3114:41
14.Kinnula IrmaOYS/Vapari69:21+31:1815:04
15.Väänänen MerviOYS/Vapari69:24+31:2115:05
16.Hannuniemi Anne69:53+31:5015:11
17.Toivio Mia70:24+32:2115:18
18.Kallunki Anna72:00+33:5715:39
19.Pelkonen MaijaOSVA75:00+36:5716:18
20.Ruuska RauniOsVa77:35+39:3216:51
21.Leinonen Leena78:38+40:3517:05
22.Holma Liisa79:43+41:4017:19
23.Kilpeläinen MarjaOYS/Vapari95:34+57:3120:46
B-rata, miehet 4.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hytönen KeijoPohjant37:43 8:11
2.Turkka ArtoYlikNM38:10+0:278:17
3.Matila TommiLänRa40:47+3:048:51
4.Vanhanen ReimaPohjant40:56+3:138:53
5.Mäkinen JuhaniSalRe41:00+3:178:54
6.Posti HarriKoskRi41:13+3:308:57
7.Dahlbacka Sebastian42:12+4:299:10
8.Haajanen JuhaPohjant42:33+4:509:15
9.Parkkinen PekkaPohjant43:10+5:279:23
10.Huhtala Pasi43:46+6:039:30
11.Härkönen AnttiPudU44:00+6:179:33
12.Jokela Petri44:17+6:349:37
13.Haapaniemi NiiloHaHe45:56+8:139:59
14.Vainikainen Seppo47:08+9:2510:14
15.Verronen Mika47:27+9:4410:18
16.Kuivalainen MarkkuIisu48:00+10:1710:26
17.Kallioinen AriPohjant48:45+11:0210:35
18.Kela MarkoOulRe48:54+11:1110:37
19.Myllymaa KaukoOulRe49:08+11:2510:40
20.Hovila Jani49:11+11:2810:41
21.Myllyaho MarkkuSalRe51:00+13:1711:05
22.Maikkola Esa51:28+13:4511:11
23.Puurunen ReijoOuTa52:15+14:3211:21
24.Karhu Jani52:46+15:0311:28
25.Viramo PetteriKiimU53:21+15:3811:35
26.Paukkeri Kari53:49+16:0611:41
27.Tolppila Panu54:52+17:0911:55
28.Karhumaa Jouni55:15+17:3212:00
29.Vainikainen Niilo55:17+17:3412:01
30.Manninen RasmusOsVa58:10+20:2712:38
31.Herronen Jouni59:55+22:1213:01
32.Vuoti Mikko60:17+22:3413:06
33.Heikkinen Markku60:52+23:0913:13
34.Holmi Lauri61:10+23:2713:17
35.Lax ErkkiPohjant62:35+24:5213:36
36.Riekki Jari62:38+24:5513:36
37.Kesti Hannu63:17+25:3413:45
38.Sarpola Simo65:23+27:4014:12
39.Parkkinen Tapio65:26+27:4314:13
40.Jäntti MattiPohjant65:29+27:4614:14
41.Pirttiaho Lauri70:20+32:3715:17
42.Vainikainen Lasse70:26+32:4315:18
43.Kuivamäki Kari71:23+33:4015:31
44.Kinnunen Esko84:02+46:1918:16
45.Koivula IlkkaPohjant84:07+46:2418:17
Haapasalo PerttiMuhU0:00 0:00
Mursu Mikko0:00 0:00
C-rata, naiset 3.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kela MerjaOulRe35:31 11:05
2.Ukkola LeilaOYS/Vapari35:49+0:1811:11
3.Kurhinen Marja42:59+7:2813:25
4.Jaatinen MiljaHaHe44:18+8:4713:50
5.Korkeakoski Arja46:24+10:5314:30
6.Kela MirjaOulRe46:40+11:0914:35
7.Rantanen Maarit47:48+12:1714:56
8.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant48:03+12:3215:00
9.Tapio Piia48:51+13:2015:15
10.Aatsinki MirjaVePo49:10+13:3915:21
11.Pirttilahti OrvokkiHaHe49:26+13:5515:26
12.Herronen TarjaOYS/Vapari52:16+16:4516:20
13.Mahlakaarto Suvi55:02+19:3117:11
14.Nevala Nina55:13+19:4217:15
15.Valasma SaanaYlikNM56:41+21:1017:42
16.Jaatinen MarjoHaHe59:34+24:0318:36
17.Sorvari PirkkoOSVA63:53+28:2219:57
18.Hongisto Merja65:41+30:1020:31
19.Pirttilahti HelviHaHe67:59+32:2821:14
20.Herva Mirja68:09+32:3821:17
21.Loukiainen KristiinaOYS/Vapari68:49+33:1821:30
22.Pihlajaniemi AnuOYS/Vapari68:56+33:2521:32
23.Koivunen SiniYlikNM73:26+37:5522:56
24.Seppänen Lea77:07+41:3624:05
25.Lappalainen Minna83:13+47:4226:00
26.Parkkinen Taina84:44+49:1326:28
C-rata, miehet 3.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hohtola EsaYliopisto30:28 9:31
2.Toropainen PauliONMKY30:29+0:019:31
3.Pernu JerePohjant31:17+0:499:46
4.Kotila HarriYlikNM31:17+0:499:46
5.Pitkänen RaimoKoskRi31:45+1:179:55
6.Alalahti JaakkoONMKY32:29+2:0110:09
7.Sirviö Tom34:08+3:4010:40
8.Tolonen Jyrki35:13+4:4511:00
9.Veijovaara JormaPohjant35:27+4:5911:04
10.Neuvonen JussiOuTa35:42+5:1411:09
11.Mattila SeppoKoskRi36:13+5:4511:19
12.Vainio Aimo36:24+5:5611:22
13.Sauvola Tarmo37:45+7:1711:47
14.Puurunen JormaOYUS37:59+7:3111:52
15.Repo Juha38:38+8:1012:04
16.Ponkala Jaakko39:20+8:5212:17
17.Sakko JanneOYS/Vapari39:42+9:1412:24
18.Korkalo JormaPohjant40:33+10:0512:40
19.Mikkola Pekka40:55+10:2712:47
20.Pääkkö JuhaniPohjant41:47+11:1913:03
21.Aatsinki Aarre42:03+11:3513:08
22.Haapala Mika42:24+11:5613:15
23.Rahkola Eino43:20+12:5213:32
24.Pakkanen Esa44:21+13:5313:51
25.Nauska Seppo47:22+16:5414:48
26.Pernu IlkkaOuTa48:50+18:2215:15
27.Manninen EeroOsVa49:01+18:3315:19
28.Valasma HarriYlikNM56:35+26:0717:40
29.Juola Esko57:38+27:1018:00
30.Herva Eetu68:09+37:4121:17
31.Järvelä Kalevi73:10+42:4222:51
Pohjamo MikkoPeRa0:00 0:00
D-rata, naiset 2.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rouhiainen SiniOYS/Vapari37:18 17:45
2.Seppänen MarjoVaKa43:44+6:2620:49
3.Jaatinen VenlaHaHe44:48+7:3021:20
4.Toivio Mirva49:49+12:3123:43
5.Väliheikki Julia63:22+26:0430:10
6.Kähkölä Anni-LottaPohjant65:04+27:4630:59
7.Jarva Anna-Sofia65:15+27:5731:04
8.Askeli Eija74:30+37:1235:28
9.Korpi Liisa80:22+43:0438:16
D-rata, miehet 2.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kela ManuOulRe38:24 18:17
2.Kokko Sami41:19+2:5519:40
3.Turkka Jussi41:22+2:5819:41
4.Kalle KinnunenPohjant50:08+11:4423:52
5.Lanteri AleksiPohjant50:18+11:5423:57
6.Kinnunen EerikPohjant50:55+12:3124:14
7.Takalo Emil73:35+35:1135:02
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Kosola EveliinaPohjant72:08 -
Haaraniemi Jouni52:11 -
Argillander Heikki9:48 -
Kariniemi HeikkiPeRa9:30 -
Holma SanteriOulRe13:23 -
Junes-Kähkölä Anu64:38 -
Höglund VilmaHaHe29:00 -
Junttola Sanni85:12 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. ratamestari, 2010-07-19 12:03:12

    a 5.5km
    b 4.6km
    c 3.2km
    d 2.1km

    a ja b käy avokallioalueella.
  2. suunnistusta kisapaikalle, 2010-07-22 21:31:25

    Pääseeköhän suunnistuspaikalle autolla Ylikiiminkiin menevältä tieltä Saviharjun ja Valkiaisjärven kautta? Kartan mukaan siitä menee jonkintasoinen tie, mutta onkohan se henkilöautolla ajettavissa / puomeilla suljettu?

    Lyhentäisi matkaa reilusti Kiimingin suunnasta tuleville.
  3. Jussi, 2010-07-22 22:39:42

    ainakin aiemmin päässyt läpi Kalimeenlampi - Loppula väliä
  4. nuijamies, 2010-07-23 10:42:36

    Ylikiimingintieltä Saviharjusta pääsee suoraan Valkiaisjärvelle, ja muistaakseni tuo Kalimenvaaraa pitkin kulkeva tiekin on henkilöautolla ajettavissa (sitähän pääsee oikasemaan vielä lisää rastipaikalle)! Hieman seikkailumieltä :D
  5. MR, 2010-07-25 22:27:14

    Käyttäkää kimppakyytejä jos mahdollista, sillä parkkitilaa on rajoitetusti.