Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
10.8.2004
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Rantakylä
Opastus
Tieltä nro 813, 3 km Limingasta Lumijoelle päin.
Lisätiedot
Ratojen matkat: A 6,0km, B 4,7km, C 3,6km, D 2,5km, Pyöräsuunnistus 9km. Lisäksi paikalla on hyvä uimapaikka ja kioski.
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Kyllä
Suorituksia
214
Tulokset päivitetty
2.6.2014 20:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Alakylmänen Anna-MariaLaiVe61:16 10:12
2.Reini KaarinaLapVi61:37+0:2110:16
3.Salmela MarjutLaiVe72:42+11:2612:07
4.Mattila PirkkoOYS/Vapari78:38+17:2213:06
Haajanen SofiaPohjant0:00 0:00
A-rata, miehet 6.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Koivu SamiPohjant35:08 5:51
2.Mäkinen SeppoPohjant36:00+0:526:00
3.Karjalainen TeemuPohjant37:14+2:066:12
4.Nissilä JukkaYKV40:10+5:026:41
5.Partanen Pekka 40:53+5:456:48
6.Väänänen Vesa-VilleYlikNM41:10+6:026:51
7.Kattilakoski TeemuKiimU42:18+7:107:03
8.Posti HarriKoskRi42:19+7:117:03
9.Kvist PerttiKemSI42:21+7:137:03
10.Lind JohanFalken42:25+7:177:04
11.Maaninka JukkaOsVa42:56+7:487:09
12.Rahko SampoPohjant43:24+8:167:14
13.Jurvakainen MikaKiimU44:11+9:037:21
14.Hepokangas EdvinLaiVe44:11+9:037:21
15.Saarela Ville-PetteriKemU44:31+9:237:25
16.Tervo ArhiONMKY44:51+9:437:28
17.Kaakinen VeliOsVa44:59+9:517:29
18.Nummi MattiVaKa45:05+9:577:30
19.Lempinen HannuFujitsu45:54+10:467:39
20.Lotvonen MiikaLaiVe46:12+11:047:42
21.Alaraasakka EeroIisu46:27+11:197:44
22.Paakkolanvaara MikkoKemKi46:44+11:367:47
23.Niemelä Urpo 46:47+11:397:47
24.Grekelä AnttiHaHe46:48+11:407:48
25.Tikkanen JukkaPohjant47:12+12:047:52
26.Rämö Jouko 47:51+12:437:58
27.Haajanen JuhaPohjant47:52+12:447:58
28.Siirilä JukkaKemira48:09+13:018:01
29.Tervo JaakkoPohjant48:14+13:068:02
30.Kinnunen Mikko 48:22+13:148:03
31.Lotvonen KariLaiVe48:29+13:218:04
32.Nygård MarkkuOpu48:37+13:298:06
33.Hautala AatuPohjant48:51+13:438:08
34.Pietiläinen ErkkiPeRa49:20+14:128:13
35.Huuhka Kai 49:23+14:158:13
36.Ingerttilä PenttiLaive50:26+15:188:24
37.Riippa IlkkaPauPU50:41+15:338:26
38.Soppela EsaPilPa51:17+16:098:32
39.Kangas OssiSalRe53:07+17:598:51
40.Ruotsalainen KeijoOYUS53:49+18:418:58
41.Luodonpää RistoAlatPi54:43+19:359:07
42.Parkkinen PekkaPohjant55:16+20:089:12
43.Alamursula JuhaNOKIA55:35+20:279:15
44.Sillanpää Pertti 56:26+21:189:24
45.Kukkohovi ReinoOSVA56:32+21:249:25
46.Palosaari ReijoOuTa56:33+21:259:25
47.Kinnunen MattiAL-Oulu56:49+21:419:28
48.Dahlström Ilkka 57:38+22:309:36
49.Herva TuomasPilPa59:24+24:169:54
50.Suomio PekkaIF59:38+24:309:56
51.Manninen MarkkuPeRa60:21+25:1310:03
52.Ikäheimonen Jouni 61:25+26:1710:14
53.Suhonen Kauko 61:56+26:4810:19
54.Herva SauliPilPa62:09+27:0110:21
55.Holappa RaimoOuTa62:13+27:0510:22
56.Kauma HeikkiNMKY62:37+27:2910:26
57.Lappalainen JormaKaSu62:56+27:4810:29
58.Putila RistoNOKIA66:20+31:1211:03
59.Wannas Lauri 66:22+31:1411:03
60.Hanhela H.KiiMU67:12+32:0411:12
61.Neubauer Peter 68:23+33:1511:23
62.Ronkainen MarkusLaiVe68:49+33:4111:28
63.Savukoski Matti 69:11+34:0311:31
64.Martikainen SampsaKoskRi69:35+34:2711:35
65.Salmela JussiLaive72:49+37:4112:08
66.Sarkkinen Matti 84:44+49:3614:07
Haverinen Risto 0:00 0:00
Toivonen Valtteri 0:00 0:00
Haapakanga Tommi 0:00 0:00
Kuusela TeppoPohjant0:00 0:00
B-rata, naiset 4.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lithoius Anna-RiikkaLNK37:32 7:59
2.Kosola MarjaPohjant43:25+5:539:14
3.Pohjoisaho ElinaOpu43:39+6:079:17
4.Leskelä MaaritOSVA43:49+6:179:19
5.Ahokas MaaritSalRe47:25+9:5310:05
6.Hokajärvi RailiPohjant49:17+11:4510:29
7.Lehtosaari JohannaOSVA56:22+18:5011:59
8.Sillanpää ElinaPohjant60:10+22:3812:48
9.Haapakangas Piia 71:28+33:5615:12
10.Lappalainen RiikkaKaSu73:06+35:3415:33
11.Toropainen Kati 73:09+35:3715:33
Ruokamo RiikkaPohjant0:00 0:00
Tyyskänen AnnuPohjant0:00 0:00
B-rata, miehet 4.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Tapaninaho KaleviONMKY32:40 6:57
2.Rahkola EeroOulRe33:13+0:337:04
3.Ruokamo EeroNMKY33:50+1:107:11
4.Järvenoja NikolaiOK Kobras35:27+2:477:32
5.Myllymaa KaukoOulRe36:41+4:017:48
6.Laatikainen Matti 37:19+4:397:56
7.Höynälä Jouko 37:32+4:527:59
8.Juuso HannuOYUS38:16+5:368:08
9.Paakkonen AimoSalRe39:23+6:438:22
10.Suorajärvi MauriPohjant40:00+7:208:30
11.Kauniskangas KariTuS40:14+7:348:33
12.Saastamoinen Hannu 41:01+8:218:43
13.Hohtola EsaYliopisto41:13+8:338:46
14.Hokkanen Matti 41:23+8:438:48
15.Keskikuru Jaakko 41:24+8:448:48
16.Jokela TimoYO41:25+8:458:48
17.Veijovaara JormaPohjant41:53+9:138:54
18.Ylimaula Janne 41:58+9:188:55
19.Mäntykenttä HannuOYUS42:38+9:589:04
20.Tolonen JonneKiiMU43:33+10:539:15
21.Terho Jari 44:13+11:339:24
22.Haverinen Pertti 44:36+11:569:29
23.Kallio VeikkoYlikNM44:44+12:049:31
24.Lampi Matti 46:11+13:319:49
25.Tukala Ari 46:17+13:379:50
26.Pahkala PetriPohjant46:28+13:489:53
27.Sivunen Sami 46:41+14:019:55
28.Särkilahti Ari 46:43+14:039:56
29.Holmi Lauri 47:31+14:5110:06
30.Kesälä IlkkaLaiVe48:08+15:2810:14
31.Haverinen Eero 48:18+15:3810:16
32.Saikkonen ToivoPohjant48:29+15:4910:18
33.Tahkokorpi Jukka 50:34+17:5410:45
34.Fredriksson Kaj 50:44+18:0410:47
35.Härmä Olli 51:00+18:2010:51
36.Kokkonen Pauli 51:14+18:3410:54
37.Mikkonen Tuomas 52:37+19:5711:11
38.Kumpuvattu Mauno 57:05+24:2512:08
39.Sillanpää Ville 57:15+24:3512:10
40.Teräsniska Markus 69:43+37:0314:50
41.Ruuth TapioPohjant85:38+52:5818:13
Rahtu Esa 0:00 0:00
C-rata, naiset 3.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahko Saana-MariaPohjant30:36 8:30
2.Kosola ElliPohjant31:42+1:068:48
3.Alaraasakka Maria 37:49+7:1310:30
4.Tirkkonen Anni 38:12+7:3610:36
5.Lassi Ulla 38:57+8:2110:49
6.Rajala Hanna-Kaisa 44:08+13:3212:15
7.Pahkala SirpaPohjant44:35+13:5912:23
8.Junin Anne-Maarit 45:17+14:4112:34
9.Aikio OutiOYS45:56+15:2012:45
10.Rautionaho AulikkiTahkis48:00+17:2413:20
11.Nikula IrmaOuTa48:09+17:3313:22
12.Lintilä Tuija 49:34+18:5813:46
13.Väänänen MerviOYS/Vapari52:41+22:0514:38
14.Korkeasalo VuokkoKoskRi57:02+26:2615:50
15.Vähärautio AiraOuTa57:09+26:3315:52
16.Neubauer Antje 65:44+35:0818:15
17.Raappana AnittaLNV66:33+35:5718:29
18.Lamberg Annika 66:42+36:0618:31
19.Neubauer Friederike 68:11+37:3518:56
20.Herronen TarjaOYS/Vapari68:17+37:4118:58
21.Remes MirjamOsVa71:47+41:1119:56
22.Pietiläinen MeeriPeRa81:05+50:2922:31
Välimäki Marja 0:00 0:00
Halmenpää Hanna 0:00 0:00
C-rata, miehet 3.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Juutinen HannuPohjant25:35 7:06
2.Koivula Matti 25:54+0:197:11
3.Pitkänen RaimoOYUS28:08+2:337:48
4.Runtti YrjöKiimU29:19+3:448:08
5.Nikula ReinoOuTa29:23+3:488:09
6.Jurvakainen HeimoKiimU31:35+6:008:46
7.Kivinen Juhani 33:12+7:379:13
8.Pietilä Jorma 33:13+7:389:13
9.Alasaarela JormaKiimU33:47+8:129:23
10.Parkkinen JussiPohjant37:12+11:3710:20
11.Pohjamo SamuliPeRa37:20+11:4510:22
12.Pyky EskoKiiMU37:28+11:5310:24
13.Jansson OlliPohjant38:35+13:0010:43
14.Kivinen Janne 39:22+13:4710:56
15.Jäntti MattiPohjant40:15+14:4011:10
16.Havas MarttiOYUS40:35+15:0011:16
17.Järvelä Kalevi 42:13+16:3811:43
18.Huotari EsaLaive44:24+18:4912:20
19.Huotari MattiLaive45:16+19:4112:34
20.Tiittanen Erkki 45:44+20:0912:42
21.Arola Ari 47:27+21:5213:10
22.Rautionaho Risto 48:07+22:3213:21
23.Kesälä MikkoLaiVe50:36+25:0114:03
24.Väänänen SakariYlikNM52:46+27:1114:39
25.Martikainen PerttuKoskRi52:47+27:1214:39
26.Martikainen ErkkiKosKRi52:56+27:2114:42
27.Järvitalo RaimoHaHe54:02+28:2715:00
28.Isojärvi JuhaOsVa54:35+29:0015:09
29.Isojärvi MikaOsVa54:39+29:0415:10
30.Myllymaa YrjöOulRe57:31+31:5615:58
31.Pyhtilä Mauno 62:32+36:5717:22
Vartiainen SuloKiiMu0:00 0:00
D-rata, naiset 2.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kosola EveliinaPohjant21:26 8:34
2.Remes MinnaOsVa23:22+1:569:20
3.Lotvone EssiLaiVe24:54+3:289:57
4.Loukusa KatriKiimU26:29+5:0310:35
5.Karjalainen NooraPohjant36:05+14:3914:26
6.Fredriksson CaritaOuTa36:46+15:2014:42
7.Taipaleemäki Erja 40:04+18:3816:01
8.Leskelä Marjukka 64:28+43:0225:47
D-rata, miehet 2.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Manninen RasmusOsVa29:00 11:36
2.Koivula IlkkaPohjant31:19+2:1912:31
3.Haajanen SanteriPohjant34:06+5:0613:38
4.Rutanen HenriPohjant36:53+7:5314:45
5.Martikainen VilleKoskRi37:31+8:3115:00
6.Tuomaala AttePohjant53:07+24:0721:14
7.Röning JanneOY69:41+40:4127:52
8.Röning TapioOY69:42+40:4227:52
Parkkinen VillePohjant0:00 0:00
Pyöräsuunnistus, naiset 9.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jaako NiinaLänRa53:12 5:54
2.Ovaska Heli 57:22+4:106:22
3.Vaitiniemi HannaSalRe72:47+19:358:05
4.Kari Susanna 72:49+19:378:05
Pyöräsuunnistus, miehet 9.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mäkinen SeppoPohjant37:21 4:09
2.Lukkarinen MikkoPohjant44:12+6:514:54
3.Sillanpää TommiPohjant58:20+20:596:28
4.Ovaska Kimmo 69:06+31:457:40
5.Kaarteenaho Jouko 74:30+37:098:16
Uusitalo Jussi 0:00 0:00
Uusitalo Ville 0:00 0:00

Lisää kommentti

Kommentit

Ei vielä kommentteja.