Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
31.8.2010
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Rantakylä, Liminka
Opastus
tie nro 813, 4km Limingasta Lumijoelle päin - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A,B,C,D, yhteyshenkilö: Harri Haapasalo 0405182275
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
233
Tulokset päivitetty
2.6.2014 20:22

Tulokset

A-rata, naiset 5.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Silventoinen UllaSK-Pohjant42:45 7:22
2.Salminen MariaAavasaksa50:18+7:338:40
3.Sillanpää ElinaPohjant52:55+10:109:07
4.Aikio OutiOYS/Vapari54:19+11:349:21
5.Väyrynen Karin55:30+12:459:34
6.Suvanne SirpaLaiVe61:14+18:2910:33
7.Simola LottaOYS/Vapari61:44+18:5910:38
8.Karjalainen KaisaLaive63:46+21:0110:59
Korkiakoski Mervi0:00 0:00
A-rata, miehet 5.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Simola MikkoIitPy30:28 5:15
2.Maaninka MikaOsVa32:46+2:185:38
3.Järvenpää EsaS-10134:35+4:075:57
4.Salminen TeemuLändRa34:52+4:246:00
5.Nikkanen MarkkuKoskRi36:11+5:436:14
6.Tervo ArhiONMKY36:52+6:246:21
7.Kunnari Esa37:06+6:386:23
8.Väyrynen Jarno37:34+7:066:28
9.Tahkokorpi JussiRasTiimi37:46+7:186:30
10.Karppinen Mikko38:02+7:346:33
11.Määttä JanneRasHy38:19+7:516:36
12.Isokoski ErkkiYlivKu38:58+8:306:43
13.Grekelä AnttiHaHe39:06+8:386:44
14.Yliniemi MattiYlivKu39:21+8:536:47
15.Posio Timo39:30+9:026:48
16.Nikkari OlliOsVa39:31+9:036:48
17.Kinosto Juho40:13+9:456:56
18.Piirto Jarkko40:31+10:036:59
19.Hepokangas EdvinLaiVe40:53+10:257:02
20.Pinosta Joni41:12+10:447:06
21.Halonen VesaPohjant42:06+11:387:15
22.Nissi Markus42:24+11:567:18
23.Lempinen HannuFujitsu42:38+12:107:21
24.Laurila Heikkipohjant42:45+12:177:22
25.Scroderus JariPohjant43:13+12:457:27
26.Kela MarkoOulRe43:37+13:097:31
27.Rankinen Juho43:45+13:177:32
28.Niemelä UrpoPohjant43:53+13:257:33
29.Konttajärvi SeppoOYS/Vapari44:30+14:027:40
30.Myllymaa KaukoOulRe45:05+14:377:46
31.Lumme Eero45:07+14:397:46
32.Ahokoivu HemmoPohjant45:16+14:487:48
33.Ojala Kai46:11+15:437:57
34.Lehtomäki JuhaSiSe46:19+15:517:59
35.Eskola PasiSK-Mortis46:23+15:557:59
36.Riippa IlkkaOpu47:04+16:368:06
37.Potinkara Rami47:16+16:488:08
38.Nousiainen TimoUIFK47:42+17:148:13
39.Haarala JariPohjant47:54+17:268:15
40.Berg Timo47:59+17:318:16
41.Heikkinen PasiOJy48:09+17:418:18
42.Holma ErkkiOulRe48:50+18:228:25
43.Kivinen Janne48:51+18:238:25
44.Seppänen Aimo49:08+18:408:28
45.Kotaniemi Pasi49:26+18:588:31
46.Ilmonen Markus49:47+19:198:35
47.Mäntykenttä HannuOYUS50:08+19:408:38
48.Verronen Mika50:15+19:478:39
49.Karppinen JoukoLaive50:19+19:518:40
50.Sillanpää TommiPohjant50:38+20:108:43
51.Flykari Jukka-Pekka51:49+21:218:56
52.Rauhala Antti52:06+21:388:58
53.Similä Jouni52:08+21:408:59
54.Kaikkonen Jarmo52:41+22:139:05
55.Putila Risto54:07+23:399:19
56.Lalli Pasi55:05+24:379:29
57.Ronkainen Ari55:25+24:579:33
58.Heikkinen Markku55:42+25:149:36
59.Pirttiaho Lauri55:51+25:239:37
60.Pietilä Jukka-Pekka56:06+25:389:40
61.Mikkonen AlpoOYS/Vapari56:32+26:049:44
62.Vainio Timo56:37+26:099:45
63.Junttola AnttiNiittomiehet57:01+26:339:49
64.Hamina Juha-Pekka60:03+29:3510:21
65.Kaila Kari66:15+35:4711:25
66.Lalli JukkaHaHe67:10+36:4211:34
67.Yli-Eerola EsaHlT68:55+38:2711:52
68.Koivula IlkkaPohjant77:09+46:4113:18
Hanhela MaunoHaHe0:00 0:00
Kinnunen Mikko0:00 0:00
B-rata, naiset 4.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Munsterielm CamillaPohjant36:18 8:04
2.Kangas Margit38:54+2:368:38
3.Kilpeläinen MarjaOYS/Vapari39:01+2:438:40
4.Ronkainen Terhi39:02+2:448:40
5.Tolonen Tarja39:28+3:108:46
6.Palmi Sara43:46+7:289:43
7.Karjalainen SeijaLaive46:52+10:3410:24
8.Kalliokoski Hanna-MariHalTo47:30+11:1210:33
9.Mattila AnniKPV47:33+11:1510:34
10.Kivelä Elina50:33+14:1511:14
11.Moilanen Elina50:51+14:3311:18
12.Hannuniemi Anne52:49+16:3111:44
13.Pyörälä Maarit52:54+16:3611:45
14.Suvanne PäiviLaive54:53+18:3512:11
15.Kokkonen HannaOYS/Vapari55:50+19:3212:24
16.Torniainen Sanna56:15+19:5712:30
17.Pöykkölä Hannele58:41+22:2313:02
18.Rahkonen Sanna71:08+34:5015:48
19.Pirhonen Mari-Hanna71:52+35:3415:58
20.Nokela TiinaOYS/Vapari71:54+35:3615:58
21.Koskela Katariina71:59+35:4115:59
22.Löytynoja Päivi73:26+37:0816:19
23.Haapaniemi Tuula73:35+37:1716:21
24.Väihkönen Sara76:44+40:2617:03
25.Salonen HilkkaPohjant80:20+44:0217:51
B-rata, miehet 4.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ojala Kai28:13 6:16
2.Merilä SeppoOYUS29:40+1:276:35
3.Korppi HeikkiOH30:10+1:576:42
4.Schroderus SamuliPohjant31:19+3:066:57
5.Haajanen SanteriPohjant32:18+4:057:10
6.Hurskainen PenttiOulRe32:21+4:087:11
7.Ylimaula Janne32:31+4:187:13
8.Juuso HannuOYUS33:45+5:327:30
9.Kolehmainen Janne33:54+5:417:32
10.Kuivalainen MarkkuIisu34:24+6:117:38
11.Juutinen HannuPohjant35:09+6:567:48
12.Suomio Pekka36:28+8:158:06
13.Konttila Samuli36:57+8:448:12
14.Ronkainen Tapani37:23+9:108:18
15.Innanen Heimo37:40+9:278:22
16.Paaso JoukoONMKY37:41+9:288:22
17.Rahkola EeroOulRe37:50+9:378:24
18.Myllyaho MarkkuSalRe37:56+9:438:25
19.Schroderus Santeri38:09+9:568:28
20.Peltonen Aarne38:17+10:048:30
21.Harju Pauli38:47+10:348:37
22.Puurunen ReijoOuTa39:29+11:168:46
23.Holmi Lauri40:13+12:008:56
24.Lassila MattiSalRe40:32+12:199:00
25.Kurula JuhaniPohjant40:46+12:339:03
26.Luukkonen Simo40:48+12:359:04
27.Kurula JohannesPohjant41:49+13:369:17
28.Tahkokorpi Jukka41:49+13:369:17
29.Hekkala Urpo41:57+13:449:19
30.Pihlajaniemi PekkaSalRe42:08+13:559:21
31.Väänänen Ari42:35+14:229:27
32.Kivinen Juhani42:50+14:379:31
33.Lampi MattiLNM43:15+15:029:36
34.Korhonen Lassi43:15+15:029:36
35.Pöykkölä Jouko43:52+15:399:44
36.Pakkanen Esa43:53+15:409:45
37.Holappa RaimoHaHe44:04+15:519:47
38.Kallioinen AriPohjant44:17+16:049:50
39.Hamina Martti44:41+16:289:55
40.Eronen Ville45:07+16:5410:01
41.Jäntti MattiPohjant45:25+17:1210:05
42.Sakko JanneOYS/Vapari45:41+17:2810:09
43.Herronen Jouni46:10+17:5710:15
44.Pietilä Jorma46:34+18:2110:20
45.Sauvola Tarmo46:37+18:2410:21
46.Vainio Aimo46:47+18:3410:23
47.Kukkohovi ReinoOsVa46:49+18:3610:24
48.Pääkkö JuhaniPohjant47:39+19:2610:35
49.Hiltunen Kalervo47:55+19:4210:38
50.Mokko Harri48:03+19:5010:40
51.Juola EskoOH49:45+21:3211:03
52.Satomaa JariPohjant50:09+21:5611:08
53.Manninen RasmusOsVa50:16+22:0311:10
54.Rantakokko Timo55:13+27:0012:16
55.Kokkonen TimoOLK55:55+27:4212:25
56.Hiekkaranta Matti61:51+33:3813:44
57.Rahja OsmoONMKY63:19+35:0614:04
58.Argillander ErkkiVaKa66:55+38:4214:52
59.Heikkinen TeemuYlikNM71:54+43:4115:58
60.Kumpuniemi Timo72:36+44:2316:08
61.Salonen PaavoPohjant80:14+52:0117:49
62.Vuorinen Klausoulunpyrintö88:36+60:2319:41
Kähkölä JuhaPohjant42:12 9:22
C-rata, naiset 2.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Laurila Sari29:08 10:24
2.Kähkölä-Junes AnuPohjant29:49+0:4110:38
3.Hiltunen Marja-LiisaOYS/Vapari31:54+2:4611:23
4.Rouhiainen Sinious/vapari35:57+6:4912:50
5.Harju MoonaPudU36:16+7:0812:57
6.Kela MirjaOulRe38:14+9:0613:39
7.Minna Nymanous/vapari39:54+10:4614:15
8.Väänänen MerviOYS/Vapari40:00+10:5214:17
9.Lampinen Riina40:06+10:5814:19
10.Kangas Eija40:25+11:1714:26
11.Koivunen SiniYlikNM40:44+11:3614:32
12.Herronen TarjaOYS/Vapari42:06+12:5815:02
13.Nikula IrmaOuTa44:08+15:0015:45
14.Virkkula MarjaPohjant44:31+15:2315:53
15.Kärkkäinen Katja45:38+16:3016:17
16.Ylimannila Paula47:05+17:5716:48
17.Timlin Liisa47:15+18:0716:52
18.Sorvari PirkkoOSVA47:56+18:4817:07
19.Aatsinki MirjaVePo48:00+18:5217:08
20.Sipponen Kanarva48:15+19:0717:13
21.Kelto Liisa48:27+19:1917:18
22.Niemi Armi-Tuulia48:36+19:2817:21
23.Ponto Hellä53:15+24:0719:01
24.Pirttilahti HelviHaHe53:20+24:1219:02
25.Runtti Tanja66:09+37:0123:37
C-rata, miehet 2.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rönkkö Antti-PekkaVePo18:22 6:33
2.Vainikainen Seppo19:09+0:476:50
3.Juutinen HannuPohjant21:05+2:437:31
4.Ojala Kai21:24+3:027:38
5.Hohtola EsaYliopisto21:44+3:227:45
6.Puurunen JormaOYUS21:47+3:257:46
7.Pirttiaho Lauri23:27+5:058:22
8.Vainikainen Kalle23:29+5:078:23
9.Suorajärvi MauriPohjant26:01+7:399:17
10.Kaimio Auvo29:09+10:4710:24
11.Tolonen Jyrki29:57+11:3510:41
12.Saikkonen Toivo30:15+11:5310:48
13.Veijovaara JormaPohjant30:30+12:0810:53
14.Rahkola Eino32:41+14:1911:40
15.Välikangas PerttiTekli33:46+15:2412:03
16.Manninen EeroOsVa40:58+22:3614:37
17.Vartiainen SuloKiimU42:22+24:0015:07
18.Keränen Eero43:26+25:0415:30
19.Pietilä Ossi58:02+39:4020:43
20.Naalit1 69:40+51:1824:52
Kariniemi HeikkiPeRa38:21 13:41
Naalit2 67:34 24:07
D-rata, naiset 1.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Härkönen LauraOuTa20:10 11:51
2.Satomaa PiritaPohjant20:10+0:0011:51
3.Ronkainen Tessa23:05+2:5513:34
4.Kangas Taika27:32+7:2216:11
5.Anttila MineaPohjant29:18+9:0817:14
6.Mäntykenttä AnjaOYUS30:09+9:5917:44
7.Lievonen Kirsti31:44+11:3418:40
8.Pietiläinen MeeriPeRa32:27+12:1719:05
9.Höglund VilmaHaHe35:36+15:2620:56
10.Pöykkölä Annileena36:39+16:2921:33
Pietilä Olga0:00 0:00
D-rata, miehet 1.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hiltunen JuhoONMKY18:05 10:38
2.Härkönen SamiOuTa19:32+1:2711:29
3.Kela Manu19:39+1:3411:33
4.Mattila SeppoKoskRi22:34+4:2913:16
5.Pitkälä Väinö24:18+6:1314:17
6.Kolehmainen Eerik36:07+18:0221:14
7.Kinnunen Juuso60:15+42:1035:26
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Posti HarriKoskRi41:17 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Ratamestari, 2010-08-23 21:20:20

    A-rata 5.8 km
    B-rata 4.5 km
    C-rata 2.8 km
    D-rata 1.7 km
  2. harrastaja, 2010-08-31 21:31:11

    Oli tosi kiva maasto ja nopea A-rata. Rastejakaan ei ollut jemmattu. No lopussa oli ne 11 ja 12 jotka piti ottaa tarkkaan :) Pelkkää nautintoa suunnistaa, lisää tälläistä.

    Kiitos !