Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
12.7.2011
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Lupukangas
Opastus
Hailuodontie, Salonpääntien risteys, noin 9 km Shelliltä - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A,B,C,D, yhteyshenkilö: Juhani Kurula, puh. 445-319434
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Kyllä
Suorituksia
179
Tulokset päivitetty
2.6.2014 20:22

Tulokset

A-rata. naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haajanen SatuPohjant48:06 -
2.Kosola ElliPohjant54:10+6:04-
3.Silventoinen UllaSK-Pohjant54:34+6:28-
4.Fredriksson CaritaPohjant56:52+8:46-
5.Vaara Inga-Maria61:00+12:54-
6.Sillanpää ElinaPohjant68:53+20:47-
7.Holma KaisuOulRe70:57+22:51-
8.Karjula SallaPohjant75:54+27:48-
9.Palm Sara78:24+30:18-
10.Björk Pauliina121:13+73:07-
A-Rata. miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Parkkinen VillePohjant36:53 -
2.Saarela Ville-PetteriKemU38:18+1:25-
3.Nikkanen MarkkuKoskRi40:06+3:13-
4.Maaninka MikaOsVa40:53+4:00-
5.Salminen TeemuLänRa40:57+4:04-
6.Lindell NiklasBrahe40:57+4:04-
7.Virtala TuomasS-200041:39+4:46-
8.Palosaari Heikki41:51+4:58-
9.Mäkinen SeppoPelPo42:12+5:19-
10.Pekkarinen JariPohjant42:13+5:20-
11.Huuhka KaiKiimU43:02+6:09-
12.Korhonen Ari-MattiKaSu44:38+7:45-
13.Pukema JarnoOuTa44:50+7:57-
14.Isokoski ErkkiVePo44:59+8:06-
15.Kallunki UrpoS-10145:34+8:41-
16.Räisänen KariKiimU46:36+9:43-
17.Huhtalo Pasi46:53+10:00-
18.Norrkniivilä Jaakko47:07+10:14-
19.Hanhela Jouko47:29+10:36-
20.Heinikoski Kauko47:30+10:37-
21.Vaarala Harri47:37+10:44-
22.Peisa PanuSalRe48:21+11:28-
23.Räisänen HarriKiimU48:29+11:36-
24.Fredriksson KajPohjant49:07+12:14-
25.Anttila Jussi-PekkaPohjant49:37+12:44-
26.Riippa IlkkaOpu50:49+13:56-
27.Kaisanlahti Jyrki51:42+14:49-
28.Ilmonen MarkusOulun Ins.52:47+15:54-
29.Lempinen HannuFujitsu52:52+15:59-
30.Hokkanen MattiOSAO53:09+16:16-
31.Jurvakainen MikaKiimU53:26+16:33-
32.Pulska Janne53:44+16:51-
33.Halonen TeroKoskRi54:35+17:42-
34.Takkinen JukkaKiimU55:01+18:08-
35.Potinkara Rami55:13+18:20-
36.Laurila HeikkiPohjant55:25+18:32-
37.Hepokangas EdvinLaiVe55:27+18:34-
38.Vainio Timo56:05+19:12-
39.Laurila MikaKoskRi56:14+19:21-
40.Tonttila PanuOYS/Vapari56:20+19:27-
41.Hautala MattiONMKY57:01+20:08-
42.Kela MarkoOulRe57:11+20:18-
43.Jansson OlliPohjant57:26+20:33-
44.Isolahti MikaPohjant58:32+21:39-
45.Kivinen Janne60:06+23:13-
46.Pihlajaniemi PekkaSalRe61:10+24:17-
47.Leinonen Marko67:35+30:42-
48.Lantto JuhaOYS/Vapari68:31+31:38-
49.Rauhala Antti69:38+32:45-
50.Mäkäräinen Janne70:47+33:54-
51.Luodonpää RistoAlatPi71:11+34:18-
52.Pelkonen AlpoOSVA72:18+35:25-
53.Pirttiaho Lauri74:03+37:10-
54.Järvinen SeppoOuTa77:46+40:53-
55.Matila TommiLänRa121:18+84:25-
Grekelä HeikkiPohjant47:04 -
Lehtosaari JariHaHe60:51 -
Kantomaa JukkaS-200037:40 -
Hiltunen Juho82:26 -
Herajärvi MikkoPohjanv.75:35 -
B-rata. naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kela MerjaOulRe41:58 -
2.Malinen SannaKuPe47:31+5:33-
3.Junttola Ulla50:02+8:04-
4.Kangas Margit51:33+9:35-
5.Eilola PäiviOYS/Vapari54:03+12:05-
6.Keränen LeilaOuTa55:30+13:32-
7.Korhonen Jaana55:48+13:50-
8.Väänänen MerviOYS/Vapari57:02+15:04-
9.Pelkonen MaijaOSVA58:16+16:18-
10.Kinnula IrmaOYS/Vapari60:56+18:58-
11.Isolahti Anna-KaisaPohjant61:39+19:41-
12.Holma LiisaOYS/Vapari61:57+19:59-
13.Kärkkäinen Katja68:40+26:42-
14.Hannuniemi Anne68:47+26:49-
15.Ainassaari KaisuOsVa72:14+30:16-
16.Vainio Sanna91:40+49:42-
B-Rata. miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lukkarinen Olli-Pekka33:16 -
2.Haajanen Veli-Pekka34:21+1:05-
3.Kuivalainen MarkkuIisu36:59+3:43-
4.Haajanen Santeri37:55+4:39-
5.Lukkarinen OlaviSK-Pohjant38:51+5:35-
6.Vainikainen Seppo39:19+6:03-
7.Rahkola EeroOulRe41:02+7:46-
8.Puotiniemi Seppo41:31+8:15-
9.Ojala Kai41:38+8:22-
10.Toropainen PauliONMKY41:42+8:26-
11.Tienhaara JukkaHaHe41:49+8:33-
12.Vanhanen ReimaPohjant42:05+8:49-
13.Paananen Marko42:59+9:43-
14.Saarela JoniKemU43:03+9:47-
15.Kotaniemi PasiPohjant43:42+10:26-
16.Haapaniemi NiiloHaHe44:32+11:16-
17.Junttola AnttiLNM46:55+13:39-
18.Myllymaa KaukoOulRe47:07+13:51-
19.Sirviö Petri48:06+14:50-
20.Ervasti OnniPeRa48:55+15:39-
21.Suur-Inkeroinen MattiOYS/Vapari49:15+15:59-
22.Myllyaho MarkkuSalRe49:16+16:00-
23.Haaraniemi Jouni49:40+16:24-
24.Hytönen Kari49:46+16:30-
25.Puurunen ReijoOuTa50:09+16:53-
26.Vainikainen Jyrki50:12+16:56-
27.Vuoti Mikko50:55+17:39-
28.Harjumaa Lasse51:15+17:59-
29.Valtanen Ari-Pekka51:52+18:36-
30.Rankinen Juho52:05+18:49-
31.Lohela VäinöPohjant53:43+20:27-
32.Pietilä Jukka-PekkaOulun ins56:45+23:29-
33.Karhumaa Jouni57:31+24:15-
34.Holma ErkkiOulRe65:04+31:48-
35.Hiekkaranta Juha66:25+33:09-
Ervasti HannuKEV37:44 -
Koivula IlkkaPohjant51:09 -
C- Rata. naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahkola IrmaOulRe26:30 -
2.Korppinen Laura27:43+1:13-
3.Vainikainen Sara27:45+1:15-
4.Keränen Katja33:04+6:34-
5.Sahlberg TuijaPohjant37:07+10:37-
6.Rouhiainen SiniOYS/Vapari37:07+10:37-
7.Ervasti SofiaKEV37:11+10:41-
8.Rahikkala HeljäOYS/Vapari37:11+10:41-
9.Kosola MarjaPohjant37:55+11:25-
10.Maikkola MerviOuTa39:26+12:56-
11.Törmänen PaulaNivU42:35+16:05-
12.Aikio OutiOYS/Vapari43:03+16:33-
13.Lamberg Anja-LeenaSalRe44:02+17:32-
14.Myllymaa PirkkoOulRe47:03+20:33-
15.Leskelä Tarja48:09+21:39-
16.Kela MirjaOulRe50:30+24:00-
17.Nokela TiinaOYS/Vapari51:28+24:58-
18.Leinonen Leena57:54+31:24-
19.Anttila Jenni71:46+45:16-
C-rata. miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kariniemi Markku27:15 -
2.Heinikoski Kalevi29:12+1:57-
3.Mattila SeppoKoskRi29:21+2:06-
4.Pohjamo SamuliPeRa31:04+3:49-
5.Perälä Jouni34:42+7:27-
6.Pietilä Jorma37:50+10:35-
7.Maikkola SeppoOuTa39:13+11:58-
8.Arola SeppoLaive40:48+13:33-
9.Manninen EeroOsVa50:45+23:30-
10.Kela MarkkuOulRe51:17+24:02-
11.Stacey &56:17+29:02-
12.Järvitalo RaimoHaHe62:19+35:04-
13.Vainikainen Tuomo71:49+44:34-
D-rata. naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Koivunen SiniYlikNM24:29 -
2.Nyman MinnaOYS/Vapari25:48+1:19-
3.Luiro EmiliaVePo32:25+7:56-
4.Nikupeteri Jutta32:43+8:14-
5.Perttunen JenniKaSu36:24+11:55-
D-Rata. miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kariniemi HeikkiPeRa23:03 -
2.Kariniemi Kalle25:45+2:42-
3.Vartiainen SuloOul.Res.29:06+6:03-
4.Nikupeteri Aleksi32:45+9:42-
5.Järvitalo EetuHaukip41:00+17:57-
Pentikäinen Pekko0:00 -
Pyr. naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jaako NiinaLänRa57:52 -
2.Piirto Marjo91:39+33:47-
Pyr. miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ojala Kai58:21 -
2.Toivonen ValtteriOH58:25+0:04-
3.Rousu SeppoAlatPi69:13+10:52-
4.Sillanpää TommiPohjant71:39+13:18-
5.Hakuli Tuomas88:47+30:26-
6.Lind MattiKiimU102:32+44:11-
Oma Rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Laurila Santeri120:45 -
Vainikainen Lasse41:04 -
Tienhaara JouniHaHe36:03 -
Väänänen Sakari59:07 -
Konttajärvi SeppoOYS/Vapari7:38 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Rtm Vesa-Ville, 2011-06-26 20:05:48

    A-rata 7,0km 14 rastia
    B-rata 4,9km 11 rastia
    C-rata 3,3km 9 rastia
    D-rata 2,1km 6 rastia

    Maasto vauhdikasta mäntykangasta. Sekä pitkiä että lyhyitä rastivälejä tiukoilla rastinotoilla. Karttaa päivitetty 26.6.2011.
  2. mikko, 2011-06-26 22:26:08

    Pyörärata 9 km 13 rastia

    Pyöräsuunnistusrata eri alueella kuin muut radat.
  3. eSKo, 2011-07-10 09:05:17

    PySut, illan pyöräsuunnistuksen radat on laatinut tuore lajin maailmanmestari. Tervetuloa kisaamaan!
  4. Juhani K, 2011-07-11 13:38:19

    Lisäys ajo-ohjeisiin: soramonttu aluella opastus merkitty keltaisella muovinauhalla.

    Lisäksi pieni korjaus yhteyshlön puh.nroon, oikein on 044-5319434.

    Tervetuloa Oulurasteille.
  5. Pummi, 2011-07-12 21:09:28

    Kiitos järjestäjille kivoista ja kosteista rasteista. Mukavat oli radat!

    Muuten GPS-käyrä väitti, että rasti 71 oli hieman liikaa vasemmalla? No onneksi se näkyi kauas:)
  6. Vesa-Ville, 2011-07-12 21:32:29

    Kyllä, rasti numero 71 taisi olla hiukan väärässä paikassa. No, nenä oli silläkin kohdalla ja lippu tosiaan näkyi kauas.
  7. juhani k, 2011-07-12 23:28:48

    Hatun nosto osallistujille ja kiitokset järjestelyissä mukana olleille.
  8. mika, 2011-07-13 00:24:48

    Oulunsalon Pellonpään mittausasemalla sademäärä klo 21:00:een mennessä oli 28.6 mm, eniten koko maassa! Ei jäkäläkangas paljoa pölissyt.