Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
26.8.2004
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Pikkarala
Opastus
Oulujoen eteläpuolen tieltä nro 22, 18 km Oulusta.
Lisätiedot
Kangasmaasto. Myös pyöräsuunnistusrata.
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Kyllä
Suorituksia
196
Tulokset päivitetty
2.6.2014 20:22

Tulokset

A-rata, naiset 7.08 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Löytynoja ElinaNivU66:04 9:19
2.Palmi Sara 76:17+10:1310:46
A-rata, miehet 7.08 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kvist PerttiKemKi40:59 5:47
2.Nygård MarkkuOpu47:44+6:456:44
3.Hepokangas EdvinLaiVe49:33+8:346:59
4.Hurskainen PenttiKoskRi49:44+8:457:01
5.Partanen 50:31+9:327:08
6.Kesti Ari 52:10+11:117:22
7.Grekelä AnttiHaHe53:42+12:437:35
8.Kunnari Esa 53:51+12:527:36
9.Pukema JarnoOuTa54:25+13:267:41
10.Huuhka Kai 54:44+13:457:43
11.Ingerttilä PenttiLaive55:50+14:517:53
12.Holappa TeuvoRaPe57:41+16:428:08
13.Pudas JarmoMuhU58:03+17:048:11
14.Niemelä Urpo 58:38+17:398:16
15.Riippa Ilkka 58:55+17:568:19
16.Lotvonen KariLaiVe60:20+19:218:31
17.Kinnunen MattiPohjan Veikot61:47+20:488:43
18.Alaraasakka EeroIisu61:48+20:498:43
19.Kilpeläinen VeikkoVaKa63:23+22:248:57
20.Rämö Jaakko 65:33+24:349:15
21.Kaakinen VeliOsVa66:03+25:049:19
22.Hanhela H.KiiMU73:09+32:1010:19
23.Karppinen JoukoLaive78:03+37:0411:01
B-rata, naiset 5.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Nykänen Tarja 48:40 8:41
2.Haajanen SatuPohjant50:22+1:428:59
3.Seppänen MarkeKosKRi51:15+2:359:09
4.Reini KaarinaLapVi52:47+4:079:25
5.Lappalainen RiikkaKaSu54:56+6:169:48
6.Martikainen SampsaKoskRi55:12+6:329:51
7.Kiili Annemari 55:55+7:159:59
8.Hokajärvi TuulaMSM56:30+7:5010:05
9.Tirkkonen Anni 64:06+15:2611:26
10.Posio Asta 67:41+19:0112:05
11.Leinonen Sirkka-liisaPohjant72:45+24:0512:59
Väänänen SariYlikNm54:24 9:42
B-rata, miehet 5.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haajanen JuhaPohjant36:19 6:29
2.Viinamäki ReijoIisu37:05+0:466:37
3.Rahko SampoPohjant37:42+1:236:43
4.Myllymaa KaukoOulRe37:45+1:266:44
5.Rahkola EeroOulRe40:06+3:477:09
6.Kaipala RaunoOYS/Vapari40:25+4:067:13
7.Höynälä Jouko 40:53+4:347:18
8.Siirilä Jukka 41:17+4:587:22
9.Hautala AatuPohjant41:35+5:167:25
10.Remsu MikkoOYS/Vapari41:52+5:337:28
11.Helttunen JanneKiiMU42:30+6:117:35
12.Pietiläinen ErkkiPeRa43:20+7:017:44
13.Nikula ReinoOuTa44:51+8:328:00
14.Tolonen JanneKiiMu44:57+8:388:01
15.Parkkinen PekkaPohjant45:30+9:118:07
16.Laurila MikaKiVi45:49+9:308:10
17.Laatikainen Matti 45:51+9:328:11
18.Inki PekkaTuMe46:28+10:098:17
19.Keskikuru Jaakko 46:51+10:328:21
20.Juutinen MikkoKoPa47:00+10:418:23
21.Suorajärvi MauriPohjant47:40+11:218:30
22.Pokela RistoPohjant47:53+11:348:33
23.Järvinen SeppoOuTa48:04+11:458:35
24.Tukala Ari 49:40+13:218:52
25.Suomio PekkaIF50:21+14:028:59
26.Fredrikson Kaj 50:28+14:099:00
27.Kaimio AuvoHope50:34+14:159:01
28.Takkinen EskoKiimU50:44+14:259:03
29.Väisänen MikkoKiVi50:50+14:319:04
30.Heikkinen JariPPLY52:42+16:239:24
31.Miettinen TimoLMK52:54+16:359:26
32.Tuominen JuhoOYS/Vapari53:01+16:429:28
33.Martikainen ErkkiKosKRi54:16+17:579:41
34.Suhonen Kauko 54:26+18:079:43
35.Lappalainen JormaKaSu54:49+18:309:47
36.Hyvönen JarkkoKaSu54:55+18:369:48
37.Hokkanen Matti 56:08+19:4910:01
38.Härmä Antti 56:41+20:2210:07
39.Kurttila Pentti 56:57+20:3810:10
40.Myllylä JuhaniONMKY57:36+21:1710:17
41.Tahkokorpi Jukka 59:02+22:4310:32
42.Rahko MattiPohjant59:15+22:5610:34
43.Kallio VeikkoYlikNM59:35+23:1610:38
44.Sundelin Juha 60:01+23:4210:43
45.Jämsä EeroKiimU65:21+29:0211:40
46.Koivula RaunoRaPe66:24+30:0511:51
47.Muranen Hannu 66:55+30:3611:56
48.Paakkonen AimoSalRe67:24+31:0512:02
49.Rantakeisu Esa 85:14+48:5515:13
50.Kiuttu EsaPAO85:29+49:1015:15
51.Moilanen Antti 90:29+54:1016:09
52.Arkkola Antti 92:10+55:5116:27
53.Nissinen Kari 97:40+61:2117:26
Tapaninaho KaleviONMKY34:39 6:11
Vehkala LauriPohjan Veikot64:29 11:30
C-rata, naiset 3.43 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Saavalainen Sari 31:11 9:05
2.Rahko LeenaOYS/Vapari32:11+1:009:22
3.Jortama LauraPohjant34:00+2:499:54
4.Jokela RiittaYlikNM36:27+5:1610:37
5.Lämsä SoiliYlikNM36:35+5:2410:39
6.Rahko Saana-MariaPohjant37:42+6:3110:59
7.Kangas NiinaOYS/Vapari39:00+7:4911:22
8.Mattila PirkkoOYS/Vapari39:49+8:3811:36
9.Junin Anne-Maarit 41:43+10:3212:09
10.Ruuska Anni 43:09+11:5812:34
11.Lintilä Tuija 47:24+16:1313:49
12.Vähänen Kaisa 49:46+18:3514:30
13.Sorvari PirkkoOSVA49:53+18:4214:32
14.Innanen Krista 50:03+18:5214:35
15.Huttunen Jetta 51:14+20:0314:56
16.Kartano Outi 52:20+21:0915:15
17.Pyykölä Sanna 57:27+26:1616:44
18.Kinnula IrmaOYS/Vapari57:34+26:2316:46
19.Holmi Milja 59:05+27:5417:13
20.Kinnunen JohannaPohjant71:51+40:4020:56
21.Huttunen Riikka 73:50+42:3921:31
22.Herva RiittaOYS/Vapari91:21+60:1026:37
C-rata, miehet 3.43 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Parkkinen JussiPohjant28:06 8:11
2.Kivinen Janne 28:43+0:378:22
3.Alasaarela JormaKiimU28:47+0:418:23
4.Juutinen HannuPohjant28:55+0:498:25
5.Jansson OlliPohjant29:06+1:008:29
6.Runtti YrjöKiimU29:34+1:288:37
7.Kenttälä Janne 29:59+1:538:44
8.Ojala Arto 30:59+2:539:01
9.Mattila SeppoKoskRi31:35+3:299:12
10.Vattula EeroYlikNm32:15+4:099:24
11.Tolonen IlkkaPeRa32:42+4:369:32
12.Ponkala Jaakko 33:18+5:129:42
13.Hohtola EsaOY33:44+5:389:50
14.Saavalainen Jussi 35:49+7:4310:26
15.Vartiainen SuloKiiMu36:48+8:4210:43
16.Malkamäki Janne 38:34+10:2811:14
17.Kivinen Juhani 38:41+10:3511:16
18.Pitkänen Teuvo 38:49+10:4311:19
19.Saukko Sami 39:16+11:1011:26
20.Huotari MattiLaive39:30+11:2411:30
21.Pyky EskoKiiMU40:44+12:3811:52
22.Tuominen Pentti 41:44+13:3812:10
23.Martikainen PerttuKoskRi43:14+15:0812:36
24.Kankainen IlmariORUK44:20+16:1412:55
25.Lumme EeroLMK45:35+17:2913:17
26.Järvelä Kalevi 46:27+18:2113:32
27.Havas MarttiOYUS46:49+18:4313:38
28.Pitkälä VäinöRKM50:15+22:0914:39
29.Pyhtilä Mauno 53:30+25:2415:35
30.Tolkkinen Mikko 57:41+29:3516:49
31.Leinonen AimoOSP60:23+32:1717:36
32.Keränen Ville 65:46+37:4019:10
33.Kauma Iiro 68:51+40:4520:04
34.Karjula IiroKemKi69:33+41:2720:16
35.Kaakinen AunoOsVa75:25+47:1921:59
36.Kauranen JariRastiE481:08+53:0223:39
D-rata, naiset 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lotvonen EssiLaive24:00 10:54
2.Fredrikson Riikka 31:37+7:3714:22
3.Fredriksson CaritaOuTa34:17+10:1715:34
4.Sirviö Siiri 38:03+14:0317:17
5.Karppinen Kukka-MaariaLaive38:28+14:2817:29
6.Huotari MaijaLaive41:04+17:0418:40
7.Höglund VilmaHaHe52:28+28:2823:50
8.Heikkinen Suvi 59:26+35:2627:00
9.Häkkinen Saija 59:29+35:2927:02
10.Häkkinen Saana 59:44+35:4427:09
D-rata, miehet 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Paakinen EetuOsVa34:21 15:36
2.Martikainen VilleKoskRi36:50+2:2916:44
3.Karppinen AleksiLaive38:41+4:2017:35
4.Rossi LauriPohjant43:56+9:3519:58
5.Kangas Arttu 51:43+17:2223:30
6.Röning Tapio 90:54+56:3341:19
7.Röning Janne 91:14+56:5341:28
Lehtosaari JuhoPohjant0:00 0:00
Pyöräsuunnistus, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jaako NiinaLänRa50:09 -
Pyöräsuunnistus, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hyvönen PanuPohjant37:17 -
2.Lukkarinen MikkoPohjant45:22+8:05-
3.Sillanpää TommiPohjant49:56+12:39-
4.Veijovaara JormaPohjant54:17+17:00-
5.Halonen VesaPohjant62:01+24:44-
Toivonen Valtteri 48:47 -
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Pietiläinen MeeriPeRa80:42 -
Alaraasakka Maria 38:18 -
Herva TuomasPilPa57:15 -
Kuusela TeppoPohjant46:00 -
Jäntti MattiPohjant0:00 -
Kemppainen Janne 48:54 -
Marjakangas EetuPohjan veikot68:37 -
Keräsniska Markus 49:48 -
Pitkänen Ismo 90:32 -
Huttunen KaisaOYS/Vapari50:03 -
Pohjola Päivi 35:47 -
Haapala Auni 51:59 -
Ahonen Mikko 65:32 -
Koskinen Siiri 52:15 -
Sillanpää Pertti 72:16 -
Silvola Anni 52:18 -
Kaarteenaho Jouko 84:18 -
Koskinen Anni 52:19 -
Korhonen Teija 90:32 -
Heape Tanja 52:38 -
Ponkala Pirkko 0:00 -

Lisää kommentti

Kommentit

Ei vielä kommentteja.