Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
3.5.2012
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Maikkula
Opastus
Kangaskontiontie (Maikkulan koulu) - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A, B, C, D, yhteyshenkilö: Juho Näsi, p. 050-5563263
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Kyllä
Suorituksia
277
Tulokset päivitetty
2.6.2014 20:22

Tulokset

A-rata, naiset 8.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Alicia Cobo55:28 6:50
2.Lotvonen ArjaLaiVe57:38+2:107:06
3.Hokkanen AnniOYS/Vapari61:34+6:067:36
4.Isolahti Anna-KaisaPohjant61:55+6:277:38
5.Kiuru EssiPohjant72:24+16:568:56
6.Sillanpää ElinaPohjant73:08+17:409:01
A-rata, miehet 8.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kriikkula IivoIkNV40:02 4:56
2.Kujala JouniPohjant42:36+2:345:15
3.Saastamoinen AriKoskRi42:54+2:525:17
4.Pessa MarkusAlatPi44:13+4:115:27
5.Järvenpää EsaS-10144:47+4:455:31
6.Haapasalo JarmoPohjant45:55+5:535:40
7.Kesälä MikkoLaiVe46:44+6:425:46
8.Aunola AkiSalRe47:02+7:005:48
9.Heinikoski Kauko47:20+7:185:50
10.Moilanen EeroSK Uranus47:55+7:535:54
11.Saarela Ville-Petteri48:01+7:595:55
12.Hanhela Jouko48:02+8:005:55
13.Tilja Mikko48:11+8:095:56
14.Konttajärvi SeppoOYS/Vapari49:15+9:136:04
15.Kivelä Janne49:34+9:326:07
16.Nissi Markus49:46+9:446:08
17.Viljanmaa Sami49:54+9:526:09
18.Hyvönen PanuPohjant50:18+10:166:12
19.Taskila Markku50:21+10:196:12
20.Lempinen HannuFujitsu51:50+11:486:23
21.Talvisilta Mika51:56+11:546:24
22.Seppänen MikaVaKa52:02+12:006:25
23.Pesonen Sami52:47+12:456:30
24.Jykylä Petri53:45+13:436:38
25.Nygård Markku54:12+14:106:41
26.Huusko SamuliLaive54:12+14:106:41
27.Schroderus SamuliPohjant54:34+14:326:44
28.Karppinen JoukoLaive55:13+15:116:49
29.Ilmonen MarkusOulun Ins.55:42+15:406:52
30.Kaasinen AulisPohjant56:10+16:086:56
31.Mikkonen AlpoOYS/Vapari56:22+16:206:57
32.Pernu JerePohjant56:40+16:386:59
33.Schroderus JariPohjant56:45+16:437:00
34.Schoderus SanteriSK-Pohjant56:50+16:487:00
35.Jurvakainen MikaKiimU57:07+17:057:03
36.Holma ErkkiOulRe57:27+17:257:05
37.Luodonpää RistoAlatPi57:29+17:277:05
38.Laurila MikaKoskRi57:48+17:467:08
39.Myllymaa KaukoOulRe58:27+18:257:12
40.Alitalo SamiOsVa59:41+19:397:22
41.Riippa IlkkaOpu59:52+19:507:23
42.Maikku Sakari60:07+20:057:25
43.Malm LauriOSAO60:56+20:547:31
44.Eskola Pasi61:32+21:307:35
45.Potinkara Rami61:58+21:567:39
46.Taskila Hannu62:14+22:127:40
47.Konttila Samuli62:40+22:387:44
48.Pulska Janne62:42+22:407:44
49.Kokkinen Kari62:48+22:467:45
50.Pietilä Jukka-Pekka63:04+23:027:47
51.Ruotsalainen KeijoOYUS63:12+23:107:48
52.Sakko JanneOYS/Vapari64:49+24:478:00
53.Kivinen Janne66:30+26:288:12
54.Nikula ReinoOuTa68:24+28:228:26
55.Mäkäräinen Janne69:04+29:028:31
56.Heinämaa Risto72:46+32:448:59
57.Koivula IlkkaPohjant77:41+37:399:35
58.Kortelainen LauriHS88:35+48:3310:56
59.Nikkanen MarkkuKoskRi93:49+53:4711:34
B-rata, naiset 5.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Laitinen MariaYlikNM35:25 6:26
2.Kalliokoski Hanna-MariHalTo36:25+1:006:37
3.Kauppinen SiljaSK-Pohjant37:50+2:256:52
4.Näsi AurooraPohjant39:16+3:517:08
5.Rahkola IrmaOulRe41:21+5:567:31
6.Lotvonen EssiLaiVe41:48+6:237:36
7.Mattila AnniKPV44:28+9:038:05
8.Moilanen AnnePohjant44:45+9:208:08
9.Käkelä MaijaOYS/Vapari46:58+11:338:32
10.Heikkinen SallaOsVa48:08+12:438:45
11.Jokela RiittaYlikNM48:19+12:548:47
12.Näsi JuliaanaPohjant48:22+12:578:47
13.Maunu Susanna49:23+13:588:58
14.Inget Ulla49:57+14:329:04
15.Mutka Hanna50:10+14:459:07
16.Kilpeläinen MarjaOYS/Vapari50:31+15:069:11
17.Alitalo PäiviOsVa50:46+15:219:13
18.Pääkkönen Katja52:10+16:459:29
19.Aatsinki TanjaHaHe53:49+18:249:47
20.Kokkonen HannaOYS/Vapari55:22+19:5710:04
21.Saarenpää Kaisa56:14+20:4910:13
22.Karjalainen EssiPohjant56:16+20:5110:13
23.Karjalainen ValmaPohjant57:04+21:3910:22
24.Hannuniemi Anne57:33+22:0810:27
25.Leinonen Leena62:54+27:2911:26
26.Ruuska RauniOsVa66:30+31:0512:05
27.Yli-Eerola IrjaHlT68:40+33:1512:29
28.Erkkilä PäiviOYS/Vapari71:45+36:2013:02
29.Pihlajaniemi AnuOYS/Vapari71:54+36:2913:04
30.Lukkarinen Iiris75:16+39:5113:41
31.Mäkikallio Iida75:17+39:5213:41
32.Kokko Anna-Pauliina92:45+57:2016:51
33.Kinnunen Noora94:35+59:1017:11
34.Anttila Kirsi117:21+81:5621:20
B-rata, miehet 5.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heikka MarkkuONMKY32:39 5:56
2.Hyyppä JarmoVRU35:37+2:586:28
3.Helttunen JanneKiimU36:14+3:356:35
4.Rauhala Antti36:50+4:116:41
5.Nuojua JussiVaKa37:07+4:286:44
6.Hietala Aki37:22+4:436:47
7.Niemelä UrpoPohjant37:49+5:106:52
8.Soppela Pete38:02+5:236:54
9.Heikka LauriPohjant38:23+5:446:58
10.Koskela Ari39:07+6:287:06
11.Vanhanen ReimaPohjant39:10+6:317:07
12.Kähkölä JuhaPohjant39:17+6:387:08
13.Grekelä AnttiHaHe39:52+7:137:14
14.Hanhela MaunoHaHe40:14+7:357:18
15.Rankinen Juho40:19+7:407:19
16.Huhtanen RaimoOpu41:14+8:357:29
17.Tervonen Tuomas41:45+9:067:35
18.Vehkala LauriPohjanv.41:51+9:127:36
19.Pulkka Pekka42:21+9:427:42
20.Kuivalainen MarkkuIisu42:32+9:537:44
21.Pernu JuusoPohjant42:46+10:077:46
22.Isolahti MikaPohjant42:48+10:097:46
23.Lukkarinen Aaro43:05+10:267:50
24.Pyky AriKiimU43:24+10:457:53
25.Kurula JohannesPohjant43:24+10:457:53
26.Lukkari Junnu43:27+10:487:54
27.Vainikainen Henri43:57+11:187:59
28.Tuohimaa EskoONMKY44:07+11:288:01
29.Heikkinen JaakkoLaive44:09+11:308:01
30.Pirttiaho Lauri44:32+11:538:05
31.Kela MarkoOulRe45:08+12:298:12
32.Rousu SeppoAlatPi45:17+12:388:14
33.Ahokoivu HemmoPohjant45:22+12:438:14
34.Mutka Kai45:32+12:538:16
35.Suomala Taneli45:45+13:068:19
36.Vainio Timo45:56+13:178:21
37.Aula Jukka45:58+13:198:21
38.Paaso Jouko46:15+13:368:24
39.Veijo Jouko46:20+13:418:25
40.Markkanen PasiLapVe46:27+13:488:26
41.Similä Jouni46:38+13:598:28
42.Pelkonen ToivoYlikNM47:14+14:358:35
43.Siirilä Jukka47:36+14:578:39
44.Mäkinen JuhaniSalRe48:17+15:388:46
45.Kurula JuhaniPohjant48:23+15:448:47
46.Ojala Sami48:48+16:098:52
47.Kukkohovi ReinoOsVa50:29+17:509:10
48.Kokkonen TimoOLK55:40+23:0110:07
49.Eronen Viljo56:46+24:0710:19
50.Hoikkala Timo56:57+24:1810:21
51.Heinikoski Kalevi57:22+24:4310:25
52.Korhonen Aki59:00+26:2110:43
53.Nissi Tuomas60:33+27:5411:00
54.Keskitalo Pasi73:07+40:2813:17
55.Saukko Sami74:22+41:4313:31
56.Lukkarinen Olli75:05+42:2613:39
57.Kanto Hannu119:36+86:5721:44
C-rata, naiset 3.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahkola IrmaOulRe25:49 7:35
2.Ylisiurua TiinaVePo26:02+0:137:39
3.Kaikkonen Leena27:40+1:518:08
4.Moilanen Sofia28:18+2:298:19
5.Nissinen MariannePohjant28:28+2:398:22
6.Elme Anna-Leena28:40+2:518:25
7.Niva SaraLaive29:04+3:158:32
8.Karjalainen Miia29:30+3:418:40
9.Kivelä ElinaPohjant30:33+4:448:59
10.Heikkinen Pia30:46+4:579:02
11.Pirttilahti OrvokkiHaHe31:11+5:229:10
12.Rouhiainen SiniOYS/Vapari32:00+6:119:24
13.Pukkinen Mari32:15+6:269:29
14.Kosola MarjaPohjant32:20+6:319:30
15.Sahlberg TuijaPohjant33:35+7:469:52
16.Kinnula IrmaOYS/Vapari34:17+8:2810:05
17.Myllymaa PirkkoOulRe34:38+8:4910:11
18.Kangas Margit34:59+9:1010:17
19.Lapinkangas LiisaPeRa35:27+9:3810:25
20.Karjalainen Satu35:39+9:5010:29
21.Eilola PäiviOYS/Vapari35:45+9:5610:30
22.Heikka AnnaYlikNM36:38+10:4910:46
23.Herronen TarjaOYS/Vapari36:48+10:5910:49
24.Kela MirjaOulRe39:15+13:2611:32
25.Malm PirkkoOYS/Vapari40:37+14:4811:56
26.Paakkonen MirjaOYS/Vapari40:44+14:5511:58
27.Väkiparta Venla44:21+18:3213:02
28.Mäkinen PäiviAngA46:37+20:4813:42
29.Nikula IrmaOuTa48:05+22:1614:08
30.Still MariaOUS/Vapari48:16+22:2714:11
31.Riikola RoosaYlikNM48:26+22:3714:14
32.Tikkala Jasmin49:21+23:3214:30
33.Riikola RiinaYlikNM49:23+23:3414:31
34.Kokko Sonja50:42+24:5314:54
35.Suutari Eila52:55+27:0615:33
36.Raitio Roosa55:12+29:2316:14
37.Wendy 56:00+30:1116:28
38.Sarkkinen Kaisu57:17+31:2816:50
39.Viippola VenlaOuTa64:39+38:5019:00
40.Kemppainen EevaRiikka65:24+39:3519:14
41.Mustonen Minna82:31+56:4224:16
C-rata, miehet 3.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kotila HarriYlikNM22:40 6:40
2.Toropainen PauliONMKY23:59+1:197:03
3.Nissinen Joni24:08+1:287:05
4.Juutinen HannuPohjant25:33+2:537:30
5.Suomio PekkaPohjant26:16+3:367:43
6.Pirttiaho Lauri27:12+4:328:00
7.Okkonen Jaakko27:44+5:048:09
8.Laitinen OlliPeRa28:02+5:228:14
9.Aula Matti28:21+5:418:20
10.Määttä SakariOulRe28:24+5:448:21
11.Hakuli Tuomas29:22+6:428:38
12.Väänänen AriOuluIns.29:32+6:528:41
13.Karttunen Juhana30:03+7:238:50
14.Pelkonen Hannu30:35+7:558:59
15.Pentikäinen Heimo30:49+8:099:03
16.Rossi LauriPohjant30:56+8:169:05
17.Karppinen JariOuTa33:01+10:219:42
18.Vähäoja Pekka33:07+10:279:44
19.Vainio Aimo33:41+11:019:54
20.Mattila SeppoKoskRi33:43+11:039:55
21.Haikola Mauri34:25+11:4510:07
22.Alitalo JoonasOsVa36:07+13:2710:37
23.Herronen Jouni36:55+14:1510:51
24.Arola SeppoLaive38:01+15:2111:10
25.Pyky EskoKiimU44:20+21:4013:02
26.Manninen EeroOsVa45:24+22:4413:21
27.Koski Perttu45:34+22:5413:24
28.Kivinen Juhani49:03+26:2314:25
29.Hiltunen Juha51:04+28:2415:01
30.Laasonen Jani-Matti55:30+32:5016:19
31.Pirttiaho Tatu82:14+59:3424:11
32.Pirttiaho Atte82:41+60:0124:19
D-rata, naiset 2.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pirttijärvi Tanja24:24 10:36
2.Mutka Aino25:22+0:5811:01
3.Rissanen JeminaKemijU25:33+1:0911:06
4.Lapinkangas HeidiPeRa29:13+4:4912:42
5.Rossi LauraPohjant29:24+5:0012:46
6.Alitalo HeidiOsVa31:22+6:5813:38
7.Huusko Sara38:20+13:5616:40
8.Kaikkonen Silja41:35+17:1118:04
9.Varimo Elli43:52+19:2819:04
10.Herva Linnea45:38+21:1419:50
D-rata, miehet 2.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heikka BenjaminPohjant19:01 8:16
2.Kariniemi HeikkiPeRa25:00+5:5910:52
3.Mutka Kai25:13+6:1210:57
4.Pirinen RaimoVRU25:46+6:4511:12
5.Vartiainen SuloOul.Res.26:14+7:1311:24
6.Pyky Kalle26:30+7:2911:31
7.Heinikoski Tuomas34:16+15:1514:53
8.Holma Santeri39:36+20:3517:13
9.Lind MattiKiimU41:30+22:2918:02
10.Pernu Jose57:03+38:0224:48
11.Rytky Viljami57:10+38:0924:51
12.musa gultekin61:36+42:3526:46
Pyöräsuunnistus, naiset 8.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ovaska Heli32:39 3:56
2.Munsterhjelm CamillaPohjant38:01+5:224:34
3.Jaako NiinaLänRa38:13+5:344:36
4.Kaijanen Tytti38:20+5:414:37
5.Ojala Liisa53:17+20:386:25
Pyöräsuunnistus, miehet 8.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ojala KaiPaksumahat29:58 3:36
2.Ovaska KimmoOTC30:17+0:193:38
3.Nummi JaniVaKa32:45+2:473:56
4.Sillanpää TommiPohjant33:06+3:083:59
5.Mänty Mika34:46+4:484:11
6.Halonen VesaPohjant35:13+5:154:14
7.Heinikoski Kauko36:41+6:434:25
8.Ronkainen MarkusKoskRi37:49+7:514:33
9.Hakuli Tuomas38:10+8:124:35
10.Kujala AskoKoS39:58+10:004:48
11.Lukkarinen MikkoPohjant40:09+10:114:50
12.Valasma HarriYlikNM41:31+11:335:00
13.Nieppola ToniS-200042:46+12:485:09
14.Lind MattiKiimU44:42+14:445:23
15.Aatsinki AtteHaHe52:41+22:436:20
16.Sillanpää Topi66:12+36:147:58
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Nurmikumpu Niina0:00 -
Veijovaara JormaPohjant29:12 -
Repo Janika2:39 -
Leukkunen Marko42:34 -
Sankelo Lotta0:00 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Metsuri, 2012-05-01 16:34:29

    Radat
    A 7,5 km
    B 5 km
    C 3 km
    D 2 km

    Maasto alkaa olla sulaa, mutta osin voi löytyä aika märkääkin.
    Polut erityisesti osin niljakkaita.
    Nastarit ovat parhaat jalkineet.
  2. syklisti, 2012-05-01 16:38:15

    Entä pyörärata?
  3. Metsuri, 2012-05-01 18:57:14

    Niin se pyöräytys on noin 8 km
  4. JAU, 2012-05-02 16:56:25

    JAWWWWWWWWWWWW!
  5. äkäslompolon mauri, 2012-05-03 15:15:00

    monelthakos sithä pääshee mehtää?
  6. Keijo R, 2012-05-03 15:26:25

    Karttoja aletaan myymään klo 16.30.
    Klo 19.00 lähtö sulkeutuu.
  7. metsuri, 2012-05-03 21:36:26

    Kiitokset kaikille pihkaniskoille ihanasta yllätyksestä - siis siitä että olitte niin suurilukuisesti rasteille, mukava tehdä ratojoja kun porukka on noin runsaslukuisesti liikkeellä. SUURI KIITOS KAIKILLE KÄRSIVÄLLISYYDESTÄ JA ASENTEESTA - KARTTOJEN KIERRÄTYKSESSÄ JA UUDELLEENPIIRROSSA. Emme yksinkertaisesti osanneet varautua noin suureen porukkamäärään. t. ratamestariryhmän PJ.
  8. jussi, 2012-05-04 10:57:30

    mukava oli aloittaa kausi. paikka oli hyvä ja kiva että jokunen rasti oli jo metässä.
  9. kari, 2012-05-04 14:27:22

    nuo perhoset oli hyvä ratkasu ja mukava uutuus