Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
12.6.2012
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Kiekonmaja
Opastus
Oulujoen pohj.puolen tie nro 8300, 11 km Oulusta - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: E, A, B, C, D, yhteyshenkilö: Kaj Fredriksson, 040-5117813
Rastireitti
Kyllä
Pyöräsuunnistus
Kyllä
Suorituksia
526
Tulokset päivitetty
2.6.2014 20:22

Tulokset

E-rata, naiset 8.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hokkanen Heini81:06 9:25
E-rata, miehet 8.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kujala JouniPohjant50:05 5:49
2.Tuomaala Mikko56:27+6:226:33
3.Vanhanen KonstaPohjant57:06+7:016:38
4.Koivu SamiPohjant57:29+7:246:41
5.Mourujärvi PetriHaHe57:37+7:326:41
6.Heinikoski Kauko57:38+7:336:42
7.Pessa MarkusAlatPi57:45+7:406:42
8.Palosaari Heikki57:46+7:416:43
9.Maaninka MikaOsVa58:00+7:556:44
10.Mäkinen SeppoPelPo58:14+8:096:46
11.Määttä JariKemijU58:30+8:256:48
12.Grekelä HeikkiPohjant58:51+8:466:50
13.Väänänen Vesa-VillePohjant60:06+10:016:59
14.Haapasalo JarmoPohjant60:52+10:477:04
15.Järvenpää EsaS-10161:33+11:287:09
16.Kattilakoski TeemuVePo61:44+11:397:10
17.Lämsä Janne61:56+11:517:12
18.Pukema JarnoOuTa62:35+12:307:16
19.Nikkari Olli62:38+12:337:16
20.Huuhka KaiKiimU63:18+13:137:21
21.Vihavainen JuhaONMKY64:41+14:367:31
22.Mäkelä EsaRimppakintut65:28+15:237:36
23.Hepokangas EdvinLaiVe65:45+15:407:38
24.Seppänen JarnoVaKa65:51+15:467:39
25.Hokkanen MattiOSAO66:58+16:537:47
26.Nummi JaniVaKa67:07+17:027:48
27.Pernu JerePohjant67:37+17:327:51
28.Neuvonen JussiOuTa68:59+18:548:01
29.Ilmonen MarkusOulun Ins.69:32+19:278:05
30.Puurunen OlliOuTa70:05+20:008:08
31.Lumme Lauri71:38+21:338:19
32.Rousu SeppoAlatPi71:39+21:348:19
33.Rankinen Juho73:25+23:208:32
34.Konttajärvi SeppoOYS/Vapari73:47+23:428:34
35.Holma ErkkiOulRe73:50+23:458:35
36.Päkkilä Jukka74:02+23:578:36
37.Kinnunen Mikko74:14+24:098:37
38.Jutila Johannes74:37+24:328:40
39.Kela MarkoOulRe74:39+24:348:40
40.Kokkinen KariPertPe75:18+25:138:45
41.Ronkainen MarkusKoskRi76:21+26:168:52
42.Ahokoivu HemmoPohjant76:33+26:288:54
43.Pääkkönen JarmoKiimU80:52+30:479:24
44.Lukkari Junnu81:15+31:109:26
45.Alitalo SamiOsVa82:46+32:419:37
46.Ruotsalainen KeijoOYUS82:52+32:479:38
47.Kivinen Janne83:47+33:429:44
48.Jutila Ari83:54+33:499:45
49.Luodonpää RistoAlatPi84:06+34:019:46
50.Mutka Kai84:23+34:189:48
51.Päkkilä Pertti85:45+35:409:58
52.Väliheikki Mikael86:07+36:0210:00
53.Sulaniemi Ville86:44+36:3910:05
54.Karhunen Janne87:18+37:1310:09
55.Malinen Ilkka92:06+42:0110:42
56.Pirttiaho Lauri92:29+42:2410:45
57.Mäkäräinen Janne95:13+45:0811:04
58.Härkönen Jussi95:46+45:4111:08
59.Pietilä Jukka-Pekka96:50+46:4511:15
60.Kanto Hannu135:10+85:0515:43
A-rata, naiset 6.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Käkelä MaijaOYS/Vapari61:15 9:08
2.Nurmikumpu NiinaKoskRi63:14+1:599:26
3.Kela MerjaOulRe65:20+4:059:45
4.Nurmikumpu MelinaKoskRi65:44+4:299:48
5.Seppänen MarkeHaHe71:25+10:1010:39
6.Aikio OutiOYS/Vapari72:09+10:5410:46
7.Säävälä Anni-ElinaKiimU72:49+11:3410:52
8.Hokkanen AnniOYS/Vapari74:00+12:4511:02
9.Holma KaisuOulRe74:54+13:3911:10
10.Malinen SannaKaSu77:24+16:0911:33
11.Kivelä ElinaPohjant86:47+25:3212:57
12.Syväilä Eija112:46+51:3116:49
A-rata, miehet 6.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Vehmas RistoViRuS38:27 5:44
2.Simola MikkoPohjant41:03+2:366:07
3.Tohmola MikaVePo41:03+2:366:07
4.Maaninka JarmoOSVA44:06+5:396:34
5.Mäkäräinen JouniPohjant45:18+6:516:45
6.Kesälä MikkoLaiVe45:31+7:046:47
7.Savolainen JouniPohjant45:40+7:136:48
8.Näpänkangas Juha45:55+7:286:51
9.Holappa TeuvoVePo47:00+8:337:00
10.Jurvakainen Mika47:02+8:357:01
11.Nissi Markus47:54+9:277:08
12.Tervo ArhiONMKY48:06+9:397:10
13.Apilo OlliRaSa48:19+9:527:12
14.Virtala TuomasS-200048:19+9:527:12
15.Karjalainen PasiPohjant48:32+10:057:14
16.Pesola PasiVetU48:48+10:217:17
17.Isokoski ErkkiVePo48:53+10:267:17
18.Tolonen RaineVePo49:00+10:337:18
19.Räisänen KariKiimU49:34+11:077:23
20.Hintikka Mikko49:38+11:117:24
21.Grekelä AnttiHaHe50:39+12:127:33
22.Leukkunen Marko50:43+12:167:34
23.Lintula TapaniKärsKa50:47+12:207:34
24.Heikka MarkkuYlikNM50:49+12:227:35
25.Teerikangas Matti50:59+12:327:36
26.Aunola AkiSalRe51:00+12:337:36
27.Alaperä Arttu51:11+12:447:38
28.Schroderus JariPohjant51:13+12:467:38
29.Maaninka JukkaOsVa51:27+13:007:40
30.Niemelä UrpoPohjant51:49+13:227:44
31.Pesonen SamiLaVe52:26+13:597:49
32.Riikola IlkkaYlikNM52:53+14:267:53
33.Fredrikson Kaj53:08+14:417:55
34.Räisänen HarriKiimU53:24+14:577:58
35.Hautala MattiONMKY53:40+15:138:00
36.Torvinen Jarkko54:26+15:598:07
37.Laurila MikaKoskRi54:36+16:098:08
38.Kaasinen AulisPohjant55:00+16:338:12
39.Mikkonen AlpoOYS/Vapari55:47+17:208:19
40.Malm LauriOSAO56:31+18:048:26
41.Kuivalainen MarkkuIisu57:19+18:528:33
42.Timonen Pasi57:44+19:178:37
43.Soppela Pete57:46+19:198:37
44.Siirilä Jukka57:58+19:318:39
45.Jokela Petri58:27+20:008:43
46.Pulska Janne58:37+20:108:44
47.Näsi JuhoPohjant58:40+20:138:45
48.Hanhela MaunoHaHe59:00+20:338:48
49.Turunen EskoSonPa59:00+20:338:48
50.Vainio Timo59:06+20:398:49
51.Horsma AaroKiimU59:53+21:268:56
52.Hyytinen Jari59:56+21:298:56
53.Rauhala Antti60:41+22:149:03
54.Juutinen HannuPohjant61:20+22:539:09
55.Pelkonen AlpoOSVA62:44+24:179:21
56.Maikku Sakari62:50+24:239:22
57.Seppänen Aimo63:36+25:099:29
58.Rämö Jouko63:58+25:319:32
59.Saukko Sami65:18+26:519:44
60.Verronen Mika65:35+27:089:47
61.Pitkänen Henri65:49+27:229:49
62.Heinämaa Risto66:22+27:559:54
63.Väyrynen JarnoKoskRi66:23+27:569:54
64.Heinikoski Kalevi66:53+28:269:58
65.Kangas OssiSalRe68:37+30:1010:14
66.Putila Risto71:13+32:4610:37
67.Virta Pasi74:59+36:3211:11
68.Laurila Heikki76:25+37:5811:24
69.Hohtola EsaYliopisto84:53+46:2612:40
70.Herzig Karl85:10+46:4312:42
71.Latvala Tomi86:25+47:5812:53
72.Nilssen Niko86:28+48:0112:54
73.Haltamo Janne86:29+48:0212:54
Kurttila Ari0:00 0:00
B-rata, naiset 5.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kalliokoski Hanna-MariHalTo40:02 7:41
2.Liinamaa JohannaPohjant44:25+4:238:32
3.Lotvonen ArjaLaiVe45:21+5:198:43
4.Hokajärvi RailiPohjant45:29+5:278:44
5.Turtinen SatuYlikNM45:55+5:538:49
6.Paavola MiraOuTa46:27+6:258:55
7.Kaijanen Tytti46:27+6:258:55
8.Kaikkonen Leena46:29+6:278:56
9.Rahkola IrmaOulRe46:45+6:438:59
10.Korppinen LauraKoskRi46:54+6:529:01
11.Juntunen MarjutIiY48:16+8:149:16
12.Jokela RiittaYlikNM48:40+8:389:21
13.Lamberg Anja-LeenaSalRe49:17+9:159:28
14.Ervasti AinoKiimU50:36+10:349:43
15.Ronkainen Terhi50:47+10:459:45
16.Holster-Hemmi Mervi50:53+10:519:47
17.Lehtosaari JohannaOSVA50:54+10:529:47
18.Palosaari MariKiimU51:16+11:149:51
19.Yli-Pyky PirkkoPohjant52:55+12:5310:10
20.Kilpeläinen MarjaOYS/Vapari52:56+12:5410:10
21.Moilanen AnnePohjant53:51+13:4910:21
22.Lukkarinen SannaOYS/Vapari54:01+13:5910:23
23.Pääkkönen Katja54:33+14:3110:29
24.Lithovius Aino-EevaOsVa54:40+14:3810:30
25.Jämsä KirsiHaHe55:53+15:5110:44
26.Lehtosaari SusannaOSVA56:12+16:1010:48
27.Saarenpää Kaisa57:17+17:1511:00
28.Sirviö VenlaPohjant57:24+17:2211:02
29.Koivunen SiniYlikNM57:49+17:4711:07
30.Alitalo PäiviOsVa58:08+18:0611:10
31.Junnila Anu58:32+18:3011:15
32.Aalto PirjoRaN58:35+18:3311:15
33.Kinnula IrmaOYS/Vapari58:55+18:5311:19
34.Mutka Hanna58:59+18:5711:20
35.Juntunen Veera59:11+19:0911:22
36.Eilola PäiviOYS/Vapari59:25+19:2311:25
37.Päkkilä Inka59:33+19:3111:27
38.Jutila Salla59:44+19:4211:29
39.Elme Anna-Leena59:48+19:4611:30
40.Hirvikoski KirsiHaukip60:17+20:1511:35
41.Ylänne Elina62:22+22:2011:59
42.Ylänne Henni62:29+22:2712:00
43.Kaukua AnuHaukiputaanheitto62:38+22:3612:02
44.Kela ElisaOsVa62:45+22:4312:04
45.Kela MirjaOulRe63:03+23:0112:07
46.Parkkinen Teija64:08+24:0612:20
47.Sergejeff KatiIisu64:13+24:1112:20
48.Kesti Jutta65:16+25:1412:33
49.Heikka AnnaYlikNM65:44+25:4212:38
50.Pöyrälä MaaritOYS/Vapari66:13+26:1112:44
51.Päkkilä Johanna67:14+27:1212:55
52.Siirilä Katariina67:36+27:3413:00
53.Hannuniemi Anne67:39+27:3713:00
54.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant68:42+28:4013:12
55.Immonen Kaija69:00+28:5813:16
56.Hooli Heidi69:01+28:5913:16
57.Jokikokko TarjaOuTa69:31+29:2913:22
58.Maikkola MerviOuTa72:19+32:1713:54
59.Ylieerola Irja72:52+32:5014:00
60.Pöykkölä Hannele75:18+35:1614:28
61.Leinonen Leena76:21+36:1914:40
62.Ruuska RauniOsVa76:48+36:4614:46
63.Pihlajaniemi AnuOYS/Vapari78:59+38:5715:11
64.Erkkilä PäiviOYS/Vapari79:03+39:0115:12
65.Koukkari Mervi81:25+41:2315:39
66.Mäkinen PäiviAngA86:35+46:3316:39
B-rata, miehet 5.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Leinonen Mikko35:30 6:49
2.Taskila Markku36:27+0:577:00
3.Helttunen JanneKiimU36:58+1:287:06
4.Lukkarinen Olli-Pekka38:57+3:277:29
5.Hietala Aki39:50+4:207:39
6.Kinnula AhtiKEV40:01+4:317:41
7.Siira Marko40:21+4:517:45
8.Vainikainen Henri40:36+5:067:48
9.Kähkölä JuhaPohjant40:44+5:147:50
10.Rahkola EeroOulRe41:23+5:537:57
11.Haapaniemi NiiloHaHe41:38+6:088:00
12.Yrjönheikki Markku42:05+6:358:05
13.Kokko Jarmo42:20+6:508:08
14.Hyyppä JarmoVRU42:36+7:068:11
15.Mänty Mika42:42+7:128:12
16.Markkanen PasiLapVe42:44+7:148:13
17.Toropainen PauliONMKY43:13+7:438:18
18.Rahikkala Esa43:35+8:058:22
19.Broström MattiKoskRi43:57+8:278:27
20.Viramo PetteriKiimU44:12+8:428:30
21.Backman KariIiY44:12+8:428:30
22.Pinola TimoKaSu44:57+9:278:38
23.Maunula TeuvoOYUS45:05+9:358:40
24.Kukkonen IiroOuTa45:05+9:358:40
25.Tuohimaa EskoONMKY45:13+9:438:41
26.Myllymaa KaukoOulRe45:26+9:568:44
27.Haajanen JuhaPohjant45:59+10:298:50
28.Wuotila MikaPV46:35+11:058:57
29.Holmi Lauri46:38+11:088:58
30.Laine JaniKuiva46:47+11:178:59
31.Tauriainen Janne47:01+11:319:02
32.Nikula ReinoOuTa47:02+11:329:02
33.Hiekkaranta Juha47:05+11:359:03
34.Junttola Antti47:14+11:449:05
35.Saarela AnttiKemU47:17+11:479:05
36.Kallioinen AriPohjant47:26+11:569:07
37.Peltola Jaakko47:33+12:039:08
38.Eronen Vil48:24+12:549:18
39.Jussila PenttiONMKY48:27+12:579:19
40.Soppela EsaPilPa48:35+13:059:20
41.Pelkonen ToivoYlikNM48:55+13:259:24
42.Savilaakso Hannu49:19+13:499:29
43.Karhumaa Jouni49:21+13:519:29
44.Ylimaunu MattiEVP49:36+14:069:32
45.Mönkkönen Anssi49:41+14:119:33
46.Okkonen Jaakko49:49+14:199:34
47.Uusimaa MarkkuPeRa50:00+14:309:36
48.Lind JohanFalken50:12+14:429:39
49.Puurunen ReijoOuTa50:59+15:299:48
50.Kinnunen Matti51:25+15:559:53
51.Harjumaa Lasse51:42+16:129:56
52.Hagman JuhaOus-vapari52:02+16:3210:00
53.Kinnunen Jukka52:03+16:3310:00
54.Hamina Juha-Pekka52:05+16:3510:00
55.Pulju Oula52:08+16:3810:01
56.Mattila SeppoKoskRi52:36+17:0610:06
57.Maliniemi Ville52:41+17:1110:07
58.Karjalainen MattiHaHe53:07+17:3710:12
59.Hirsimäki Markus55:22+19:5210:38
60.Sarvioja Jukka-Pekka55:27+19:5710:39
61.Heikkinen Markku55:49+20:1910:44
62.Luukkonen Simo56:03+20:3310:46
63.Peltokangas Tarmo56:47+21:1710:55
64.Huhtanen RaimoOpu58:02+22:3211:09
65.Jäntti MattiPohjant58:03+22:3311:09
66.Lohela VäinöPohjant58:17+22:4711:12
67.Pyky AriKiimU58:18+22:4811:12
68.Haarala Jyrki58:41+23:1111:17
69.Viippola AapoOuTa58:46+23:1611:18
70.Tiilikainen Otto58:55+23:2511:19
71.Pitkänen Panu59:42+24:1211:28
72.Norrkniivilä MarttiPulkPo60:40+25:1011:40
73.Nissinen Kari61:02+25:3211:44
74.Mikkonen Jouni62:26+26:5612:00
75.Kaukua Jaakko62:48+27:1812:04
76.Alahainen Petri64:22+28:5212:22
77.Hirvelä Reijo64:52+29:2212:28
78.Kemppainen Janne65:53+30:2312:40
79.Lempinen HannuFujitsu66:00+30:3012:41
80.Närhi Tuomas67:40+32:1013:00
81.Ojala Sami68:53+33:2313:14
82.Palsa Tuomo69:24+33:5413:20
83.Perjes Abel84:10+48:4016:11
Vähäsöyrinki Matti0:00 0:00
C-rata, naiset 3.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Palmi Sara30:43 8:05
2.Backman SaanaHaHe31:14+0:318:13
3.Koivuniemi Jenny32:08+1:258:27
4.Kosola MarjaPohjant32:11+1:288:28
5.Erkkilä LeenaPohjant33:10+2:278:43
6.Kokko Raili33:51+3:088:54
7.Koskela Anni34:08+3:258:58
8.Keskinarkaus TuulaPeRa34:20+3:379:02
9.Rouhiainen SiniOYS/Vapari36:08+5:259:30
10.Lapinkangas LiisaPeRa36:15+5:329:32
11.Hiltunen AnnaYlikNM36:40+5:579:38
12.Magga Johanna37:24+6:419:50
13.Maunu Susanna37:49+7:069:57
14.Lämsä SoiliYlikNM38:41+7:5810:10
15.Myllymaa PirkkoOulRe39:00+8:1710:15
16.Moilanen Sofia39:06+8:2310:17
17.Merilä KirstiOYUS39:27+8:4410:22
18.Marjakangas ElinaOV39:50+9:0710:28
19.Mönkkönen Hanna39:55+9:1210:30
20.Romakkaniemi Terhi40:10+9:2710:34
21.Partanen Mervi40:23+9:4010:37
22.Liinamaa EllaPohjant40:31+9:4810:39
23.Kauppila VeeraVePo41:18+10:3510:52
24.Kortetjärvi SaijaVePo41:56+11:1311:02
25.Yrjänheikki EijaOYS/Vapari42:28+11:4511:10
26.Immonen HannaOSVA43:23+12:4011:25
27.Törmänen PaulaNivU43:26+12:4311:25
28.Malm PirkkoOYS/Vapari45:04+14:2111:51
29.Korkeasalo VuokkoHaHe45:09+14:2611:52
30.Jurvakainen EllaKiimU45:18+14:3511:55
31.Jurvakainen HeliKiimU45:28+14:4511:57
32.Kukkonen Erika45:31+14:4811:58
33.Kyllönen Maikki46:14+15:3112:10
34.Kela TarjaOSY/Vapari46:20+15:3712:11
35.Aatsinki MirjaVePo46:25+15:4212:12
36.Mäkelin MinnaOYS/Vapari46:44+16:0112:17
37.Nevala AnuOYS/Vapari46:51+16:0812:19
38.Löytynoja Päivi47:21+16:3812:27
39.Haapaniemi Tuula47:29+16:4612:29
40.Torvela Taina47:45+17:0212:33
41.Rahikkala Pirjo48:51+18:0812:51
42.Kari Susanna49:23+18:4012:59
43.Sankelo Lotta50:12+19:2913:12
44.Hautala TuulaONMKY50:13+19:3013:12
45.Varis Katariina52:02+21:1913:41
46.Nikula IrmaOuTa53:21+22:3814:02
47.Nokela TiinaOYS/Vapari53:38+22:5514:06
48.Parkkila TanjaOYS/Vapari56:59+26:1614:59
49.Pirttilahti HelviHaHe57:08+26:2515:02
50.Ponto Hellä57:12+26:2915:03
51.Kinnunen Tuulia61:24+30:4116:09
52.Kemppainen Aino-Kaisa61:40+30:5716:13
53.Seppänen Lea64:40+33:5717:01
54.Nella 65:11+34:2817:09
55.Ruokamo Pia73:21+42:3819:18
56.Hast KatriOUS-Vapari78:42+47:5920:42
57.Hosio TiinaOYS/Vapari79:39+48:5620:57
C-rata, miehet 3.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kotila HarriYlikNM24:09 6:21
2.Mäntykenttä HannuOYUS27:22+3:137:12
3.Nauska Seppo27:50+3:417:19
4.Piipponen Esa27:51+3:427:19
5.Suomio PekkaPohjant28:08+3:597:24
6.Sauvola Tarmo28:34+4:257:31
7.Hamina Martti29:12+5:037:41
8.Heinikoski Kalevi29:28+5:197:45
9.Puurunen JormaOYUS30:17+6:087:58
10.Niiniketo KullervoONMKY31:42+7:338:20
11.Savilaakso Sami32:02+7:538:25
12.Mikkonen EeroKiimU32:46+8:378:37
13.Runtti YrjöKiimU32:54+8:458:39
14.Pentikäinen Heimo33:15+9:068:45
15.Mettovaara Pekka34:12+10:039:00
16.Lampi MattiLNM34:17+10:089:01
17.Pöyry MattiMikVa34:26+10:179:03
18.Jurvakainen HeinoKiimU34:28+10:199:04
19.Kaimio Auvo34:36+10:279:06
20.Vähäoja Pekka34:39+10:309:07
21.Koski JuhaKajo35:24+11:159:18
22.Vainio Aimo35:38+11:299:22
23.Peltokangas Elias36:16+12:079:32
24.Peltokangas Mikko36:24+12:159:34
25.Pohjamo SamuliPeRa36:59+12:509:43
26.Rahkola Eino37:34+13:259:53
27.Herronen Jouni37:40+13:319:54
28.Karppinen JariOuTa39:10+15:0110:18
29.Mylly Tapio39:31+15:2210:23
30.Nikupeteri Aleksi41:56+17:4711:02
31.Luukkonen Henri42:02+17:5311:03
32.Kivilahti Jouni42:04+17:5511:04
33.Korkalo JormaPohjant42:06+17:5711:04
34.Heikkinen Oiva45:04+20:5511:51
35.Paularanta KimmoOLK45:17+21:0811:55
36.Patana TeuvoKossi47:11+23:0212:25
37.Kemppainen Jarmo47:11+23:0212:25
38.Vehniäinen Juha48:20+24:1112:43
39.Salonen PaavoPohjant49:54+25:4513:07
40.Jäppinen KyöstiIisu50:46+26:3713:21
41.Manninen EeroOsVa51:37+27:2813:35
42.Maikkola SeppoOuTa53:39+29:3014:07
43.Korkala Veikko53:42+29:3314:07
44.Keränen Eero55:22+31:1314:34
45.Pyky EskoKiimU56:56+32:4714:58
46.Jokela Roope60:09+36:0015:49
47.Tanskanen Jouni73:16+49:0719:16
D-rata, naiset 2.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ronkainen Tessa22:15 8:54
2.Vaakanainen Sonja23:53+1:389:33
3.Kokko Sonja26:54+4:3910:45
4.Mutka Aino27:05+4:5010:50
5.Mattila Ulla33:02+10:4713:12
6.Kauppila Aino33:08+10:5313:15
7.Loger Monika34:17+12:0213:42
8.Anttila MineaPohjant34:52+12:3713:56
9.Näpänkangas Emma36:51+14:3614:44
10.Pesola EllaLaive38:04+15:4915:13
11.Hirvikoski Hilla38:48+16:3315:31
12.Askeli Eija40:18+18:0316:07
13.Höglund VilmaHaHe45:33+23:1818:13
14.Paakki Aino50:46+28:3120:18
15.Merilahti Susanna53:42+31:2721:28
16.Järvinen Melissa53:59+31:4421:35
17.Kemppainen Eeva54:01+31:4621:36
18.Kemppainen Eeva-Riikka54:01+31:4621:36
19.Stoorh Katri71:13+48:5828:29
D-rata, miehet 2.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Eronen Ville21:02 8:24
2.Jurvakainen AkseliKiimU24:11+3:099:40
3.Jurvakainen OlliKiimU24:25+3:239:46
4.Pöyry Roope25:20+4:1810:08
5.Pirinen RaimoVRU26:13+5:1110:29
6.Kokko Sami26:22+5:2010:32
7.Kariniemi HeikkiPeRa26:26+5:2410:34
8.Mutka Kai26:58+5:5610:47
9.Järvelä Kalevi27:35+6:3311:02
10.Lind Joonas28:18+7:1611:19
11.Vartiainen SuloOul.Res.28:37+7:3511:26
12.Kinnunen EerikPohjant28:52+7:5011:32
13.Kinnunen KallePohjant28:53+7:5111:33
14.Nykyri Timo30:11+9:0912:04
15.Pyky Kalle30:19+9:1712:07
16.Pitkänen Jaakko32:07+11:0512:50
17.Kivelä Aleksis35:08+14:0614:03
18.Sipola Seppo45:23+24:2118:09
19.Pitkänen Lassi49:23+28:2119:45
20.Iäs Oskari49:49+28:4719:55
21.Pirttilahti Jari50:39+29:3720:15
RR-rata, tytöt 1.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ronkainen Tessa11:12 6:35
2.Holma EssiOulRe11:22+0:106:41
3.Holma Anna11:24+0:126:42
4.Kokko Sini11:34+0:226:48
5.Näpänkangas Maija11:55+0:437:00
6.Viippola VenlaOuTa12:41+1:297:27
7.Anttila MineaPohjant13:18+2:067:49
8.Päkkilä Suvi15:47+4:359:17
9.Romakkaniemi Teea16:19+5:079:35
10.Pirkola Iisa17:23+6:1110:13
11.Näpänkangas Maija17:58+6:4610:34
12.Lepojärvi Maija20:05+8:5311:48
13.Päkkilä Venla30:19+19:0717:50
14.Halme Isadoora30:49+19:3718:07
15.Immonen Ellen32:04+20:5218:51
16.Immonen EmiliaNaTe32:07+20:5518:53
17.Hokkanen LiinaOSAO38:27+27:1522:37
RR-rata, pojat 1.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Juntunen Oskari7:03 4:08
2.Yrttiaho Valtteri7:12+0:094:14
3.Sundström Oliver7:18+0:154:17
4.Marjala Viljami7:23+0:204:20
5.Määttä Timo-Antero8:11+1:084:48
6.Jakola Valtteri8:11+1:084:48
7.Hokonen Teemu8:31+1:285:00
8.Kakko Markus8:36+1:335:03
9.Loukasvuori Roope8:39+1:365:05
10.Kinnunen KallePohjant8:59+1:565:17
11.Kinnunen EerikPohjant9:05+2:025:20
12.Marjala Verneri9:09+2:065:22
13.Ukkola Joona9:24+2:215:31
14.Päkkila Matti11:17+4:146:38
15.Heikka BenjaminPohjant11:30+4:276:45
16.Romakkaniemi Samu12:22+5:197:16
17.Itkonen Jere12:54+5:517:35
18.Klintrup Eero12:58+5:557:37
19.Koljonen Leo13:05+6:027:41
20.Koivunen Ville13:14+6:117:47
21.Vartiainen Niklas13:23+6:207:52
22.Mattila Arttu14:02+6:598:15
23.Halme Iiro14:52+7:498:44
24.Kauppi Saku15:03+8:008:51
25.Kuivas Arttu16:22+9:199:37
26.Lantto Eeli16:33+9:309:44
27.Hannuksela Jere17:48+10:4510:28
28.Haikola Aapo18:57+11:5411:08
29.Jurvakainen Elmeri19:03+12:0011:12
30.Lepojärvi Eemeli19:30+12:2711:28
31.Törmänen Lenni20:46+13:4312:12
32.Heino Veikka31:48+24:4518:42
Pyöräsuunnistus, A-rata, naiset 8.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Munsterhjelm Camilla52:53 6:08
Pyöräsuunnistus, A-rata, miehet 8.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heinikoski Kauko40:31 4:42
2.Hytönen KeijoPohjant42:36+2:054:57
3.Mänty Mika44:02+3:315:07
4.Pessa MarkusAlatPi45:13+4:425:15
5.Piirto Jarkko46:28+5:575:24
6.Kaikkonen Hannu47:11+6:405:29
7.Rousu SeppoAlatPi48:46+8:155:40
8.Määttä HarriLänRa48:59+8:285:41
9.Fredrikson KajPohjant49:37+9:065:46
10.Lukkarinen MikkoPohjant50:18+9:475:50
11.Veijovaara JormaPohjant55:26+14:556:26
12.Lind MattiKiimU62:09+21:387:13
13.Närä Petteri63:09+22:387:20
14.Nieppola ToniS-200063:43+23:127:24
Alalahti JaakkoONMKY0:00 0:00
Pyöräsuunnistus, B-rata, miehet 5.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kyllönen Timo36:13 6:57
2.Laurila Santeri51:14+15:019:51
3.Karjalainen Jukka57:09+20:5610:59
4.Väänen TuureOHS84:25+48:1216:14
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Koivula IlkkaPohjant0:00 -
Taskila Markku67:07 -
Pelkonen HeimoKiimU33:33 -
Palosaari MikkoKiimU64:33 -
Kivinen Juhani38:17 -
Väliheikki JuliaLaive84:49 -
Ylinampa Meritta48:54 -
Soramäki AnnePeRa28:47 -
Takkinen EskoKiimU51:27 -
Cobo Alicia67:03 -
Vaarala Harri53:58 -
Stenius VeeraLaive81:56 -
Jaako MikkoPohjant57:13 -
Flygare Jukka-Pekka84:52 -
Kaikkonen Kari61:28 -
Kankainen IlmariORUK0:00 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. eSKo, 2012-06-05 19:53:49

    Ratamestari luvannut E-radan Jukolaan valmistautuville...
  2. Jari H, 2012-06-07 21:40:53

    Kiekonmajalla on tarjolla ratoja sekä tossu- että pyöräsuunnistajille seuraavasti:

    E-rata: 8.6 km, 20 rastia
    A-rata: 6.7 km, 14 rastia
    B-rata: 5.2 km, 10 rastia
    C-rata: 3.8 km, 9 rastia
    D-rata: 2.5 km, 7 rastia
    RR-rata: 1.7 km, 5 rastia

    Pyörä, pitempi 8.6 km, 12 rastia
    Pyörä, lyhempi 5.2 km, 10 rastia

    Lyhemmät radat (C,D ja RR) ovat erittäin hyväkulkuisessa kangasmaastossa. Pitemmillä radoilla (E,A ja B) on maastopohja vaihtelevaa.

    Tervetuloa!
  3. eSKo, 2012-06-10 23:40:40

    Nyt olis tarjontaa: normaalien A,B, C,D-ratojen lisäksi siimari (RR) ja pyörä A, B sekä Jukolaan lähtijöille E-rata
  4. esko, 2012-06-11 13:11:03

    Nyt olisi hyvä paikka aloittaa tuo keskustelupalstalla esille tuotu kimmpakulkeminen. Kiekolla tuppaa olemaan puute parkkitilasta.
  5. aikailija, 2012-06-12 07:56:45

    Pääsisikö maastoon jo 15:00? Vai onko perinteinen lähtöaika 16:30?
  6. pekka p, 2012-06-12 09:08:00

    Koettakaa malttaa odottaa sinne 16:30 saakka niin ehditään saada rastit metsään sekä lähtö ja maali kuntoon.
  7. Lankomies, 2012-06-12 21:59:12

    Kiitos - oli tosi kiva A rata. Mukavasti reitinvalintaa ehdolla - -Polkukiertoa taikka suoraan, mukava maasto ja rytmikäs rata. Mallikasta.
  8. Eräs äiti, 2012-06-13 07:49:58

    Miksi lapsille ei ollut pillimehuja?! Olivat kovasti pettyneitä.....
  9. nastari, 2012-06-13 08:12:29

    Hyvä E-rata oli. Tuli oppia taas kantapään kautta reitinvalinnoista.
  10. jussi, 2012-06-13 08:50:36

    ja reippaasti yli 500 !! nyt tais olla oulurasti ennätys !!
  11. A-radan kuntoilija, 2012-06-13 11:55:37

    Auton parkkeerauksen ohjaus toimi hyvin, ainakin kun itse saavuin puoli seitsemän kieppeillä. Ja A-rata oli hyvä vaikkakin tutut rastitpaikat männävuosilta. Itseäkin kirpaisee jos lapsille ei ollut pillimehuja tarjolla.
  12. KooÄrrä, 2012-06-13 13:28:02

    Eilen meni ilmeisesti ensimmäisen kerran Oulurastien historiassa 500 kävijän raja rikki.

    Hyvin eSKo:n väki klaarasi paikoitusjärjestelyissä tuollaisella määrällä kävijöitä.
  13. Olli P., 2012-06-13 13:29:56

    Ainakin tämän sivuston elon aikana (vuodesta 2004) lähtien eilen oli ylivoimaisesti eniten suorituksia. Edellinen ennätys paukkui lähes sadalla uusiksi!
  14. pekka p, 2012-06-14 09:07:21

    Mahtava oli suunnistajien (ja kulkuneuvojen) määrä. Kiitokset niille, jotka tulivat täysillä autoilla. Muuten olisimmekin olleet tupella p-paikkojen suhteen. Harmi että ne pillimehut minä unohdin, sillä kyllä se mahtavan suuri lapsijoukko olisi mehunsa ansainnut.