Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
12.7.2012
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Pikkarala
Opastus
Oulujoen eteläpuolen tie, vt.22, 18 km Oulusta - Näytä kartalla
Lisätiedot
Radat: A, B, C ja D, yhteyshenkilö: Juhani Kurula, p. 044-5319434. Huom! Maastona Pikkaralassa radan eteläpuoli. A ja B-rata käy kaakossa Muhoksen puolella, missä ei ole Oulurasteiltu 20 vuoteen.

A: 6,6km
B: 5,3km
C: 3,4km
D: 2,2km
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
380
Tulokset päivitetty
2.6.2014 20:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahko Saana-MariaPohjant44:19 6:42
2.Sassi-Päkkilä LiisaPohjant48:14+3:557:18
3.Haataja MirkaEsSu50:01+5:427:34
4.Lotvonen MillaLaive51:55+7:367:51
5.Lotvonen EssiLaiVe53:14+8:558:03
6.Takalo SusannaOsVa53:49+9:308:09
7.Lotvonen ArjaLaiVe53:56+9:378:10
8.Salminen MariLänRa54:39+10:208:16
9.Väyrynen KarinKoskRi55:33+11:148:25
10.Kela MerjaOulRe56:52+12:338:36
11.Laurila Sari58:09+13:508:48
12.Hankonen JohannaSalRe59:00+14:418:56
13.Marttinen MinnaVaKa59:48+15:299:03
14.Jortama LauraPohjant60:21+16:029:08
15.Aikio OutiOYS/Vapari61:43+17:249:21
16.Hokkanen AnniOYS/Vapari66:03+21:4410:00
17.Kilpeläinen MarjaOYS/Vapari67:29+23:1010:13
18.Ronkainen Terhi72:06+27:4710:55
19.Luiro TaruVePo76:14+31:5511:33
A-rata, miehet 6.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahko SampoPohjant36:39 5:33
2.Salminen TeemuLänRa36:56+0:175:35
3.Parkkinen VillePohjant37:32+0:535:41
4.Kuopus SauliPudU38:01+1:225:45
5.Rahko JuhoLaiVe39:57+3:186:03
6.Siponen KimmoPohjant40:12+3:336:05
7.Mäkäräinen JouniPohjant40:21+3:426:06
8.Karppinen AleksiLaiVe40:46+4:076:10
9.Savola JoonasVePo41:46+5:076:19
10.Pesola PasiLaive41:51+5:126:20
11.Moilanen VilhoOsVa42:20+5:416:24
12.Savolainen JouniPohjant43:13+6:346:32
13.Nissi Markus43:37+6:586:36
14.Puurunen OlliOuTa43:45+7:066:37
15.Hepokangas JarkkoLaiVe44:05+7:266:40
16.Moilanen Sampo44:14+7:356:42
17.Hanhela JaniHV44:29+7:506:44
18.Kauppila TuomasOYUS44:38+7:596:45
19.Nikkari OlliOsVa44:54+8:156:48
20.Haapasalo JarmoPohjant45:05+8:266:49
21.Pernu JerePohjant45:36+8:576:54
22.Hokkanen MattiOSAO45:42+9:036:55
23.Rantapelkonen TuomoONMKY45:49+9:106:56
24.Tervo ArhiONMKY46:03+9:246:58
25.Vaarala Harri46:14+9:357:00
26.Koskela Ari46:17+9:387:00
27.Ahonen ArtoInarYr46:36+9:577:03
28.Järvenpää RaimoIisu46:53+10:147:06
29.Luiro JanOulRe47:07+10:287:08
30.Huuhka KaiKiimU47:09+10:307:08
31.Väyrynen JarnoKoskRi47:24+10:457:10
32.Imponen Joni47:31+10:527:11
33.Nissinen NikoPohjant47:40+11:017:13
34.Lempinen HannuFujitsu48:13+11:347:18
35.Vanhanen ReimaPohjant48:14+11:357:18
36.Planting Teemu48:28+11:497:20
37.Taskila Markku48:55+12:167:24
38.Kokkinen KariPetPe49:13+12:347:27
39.Räisänen HarriKiimU49:21+12:427:28
40.Grekelä AnttiHaHe49:22+12:437:28
41.Konttajärvi SeppoOYS/Vapari49:51+13:127:33
42.Teerikangas Matti49:57+13:187:34
43.Tonttila PanuOYS/Vapari49:58+13:197:34
44.Siirilä Jukka50:38+13:597:40
45.Karppinen JoukoLaive50:39+14:007:40
46.Hytänen KeijoPohjant50:45+14:067:41
47.Hietala Aki50:47+14:087:41
48.Ronkainen Ari51:08+14:297:44
49.Verronen Mika51:13+14:347:45
50.Niemelä UrpoPohjant51:14+14:357:45
51.Rankinen JuhoSiSe51:25+14:467:47
52.Maikku Sakari51:50+15:117:51
53.Malm LauriOSAO52:08+15:297:53
54.Laurila Heikki52:30+15:517:57
55.Ilmonen Markus52:32+15:537:57
56.Räisänen KariKiimU52:48+16:098:00
57.Liinamaa OlliPohjant52:52+16:138:00
58.Seppä TomiHimU52:54+16:158:00
59.Kaipala RaunoOYS/Vapari52:56+16:178:01
60.Koutonen MikkoYlivKu53:11+16:328:03
61.Isokoski ErkkiVePo53:18+16:398:04
62.Holma ErkkiOulRe53:30+16:518:06
63.Mikkonen AlpoOYS/Vapari53:47+17:088:08
64.Mutka Kai54:04+17:258:11
65.Halonen VesaPohjant55:04+18:258:20
66.Alitalo SamiOsVa55:17+18:388:22
67.Saloranta Seppo55:47+19:088:27
68.Luodonpää RistoAlatPi55:53+19:148:28
69.Halonen TeroKoskRi56:06+19:278:30
70.Heinikoski KaukoKoskRi56:20+19:418:32
71.Heinikoski KaleviKoskRi56:26+19:478:33
72.Kela MarkoOulRe56:38+19:598:34
73.Kaasinen AulisPohjant56:48+20:098:36
74.Torvinen Jarkko56:51+20:128:36
75.Turtinen Pauli57:01+20:228:38
76.Taskila Hannu57:09+20:308:39
77.Junttola Antti57:33+20:548:43
78.Moilanen Mikko58:32+21:538:52
79.Jortama TimoPohjant60:08+23:299:06
80.Vuoti Mikko60:09+23:309:06
81.Ruotsalainen KeijoOYUS60:23+23:449:08
82.Turunen EskoSonPa61:03+24:249:15
83.Sirviä Petri61:07+24:289:15
84.Pihlajaniemi PekkaSalRe61:32+24:539:19
85.Kauma HeikkiOYS/Vapari62:35+25:569:28
86.Pirttiaho Lauri63:26+26:479:36
87.Ojala Sami63:40+27:019:38
88.Simonen TuomasKR65:47+29:089:58
89.Leinonen Marko65:51+29:129:58
90.Pietilä Jukka-Pekka66:28+29:4910:04
91.Puurunen ReijoOuTa67:57+31:1810:17
92.Kokko Jarno68:11+31:3210:19
93.Argillander ErkkiVaKa69:45+33:0610:34
94.Herajärvi MikkoPohjanv.71:47+35:0810:52
95.Koivula IlkkaPohjant78:06+41:2711:50
Nuojua JussiVaKa0:00 0:00
Lotvonen KariLaiVe0:00 0:00
B-rata, naiset 5.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kosola ElliPohjant43:06 8:07
2.Paavola MiraOuTa46:34+3:288:47
3.Kallio RitaSalRe47:22+4:168:56
4.Korppinen LauraKoskRi47:35+4:298:58
5.Liinamaa JohannaPohjant48:27+5:219:08
6.Junttola UllaLNM49:37+6:319:21
7.Kokkonen HannaOYS/Vapari50:02+6:569:26
8.Stenius VeeraLaive51:37+8:319:44
9.Rouhiainen SiniOYS/Vapari52:40+9:349:56
10.Kaikkonen Leena53:04+9:5810:00
11.Kurvi Minna53:06+10:0010:01
12.Haajanen SatuPohjant53:16+10:1010:03
13.Erkkilä LeenaPohjant53:24+10:1810:04
14.Lamberg Anja-LeenaSalRe53:33+10:2710:06
15.Jokela RiittaYlikNM54:04+10:5810:12
16.Lämsä SoiliYlikNM54:36+11:3010:18
17.Kilpeläinen Iida54:43+11:3710:19
18.Siirilä Katariina55:26+12:2010:27
19.Liinamaa EllaPohjant55:41+12:3510:30
20.Mutka Hanna56:43+13:3710:42
21.Holma LiisaOYS/Vapari56:58+13:5210:44
22.Jaatinen MiljaHaHe57:02+13:5610:45
23.Väliheikki SusannaLaive57:08+14:0210:46
24.Alitalo PäiviOsVa57:49+14:4310:54
25.Yrjänheikki EijaOYS/Vapari59:05+15:5911:08
26.Koukkari MerviUtajU59:19+16:1311:11
27.Karjalainen ValmaPohjant59:36+16:3011:14
28.Märt Anja59:48+16:4211:16
29.Hirvikoski KirsiHaHe59:48+16:4211:16
30.Eilola PäiviOYS/Vapari60:42+17:3611:27
31.Leinonen Outi60:54+17:4811:29
32.Kela MirjaOulRe62:50+19:4411:51
33.Jortama PirjoPohjant62:51+19:4511:51
34.Parkkinen Teija63:23+20:1711:57
35.Myllymaa PirkkoOulRe63:49+20:4312:02
36.Immonen Kaija64:35+21:2912:11
37.Kela ElisaOsVa65:38+22:3212:23
38.Hannuniemi Anne65:58+22:5212:26
39.Kuusela VappuVaKa66:04+22:5812:27
40.Piirto Marjo68:13+25:0712:52
41.Maikkola MerviOuTa68:36+25:3012:56
42.Kokko Raili70:16+27:1013:15
43.Magga Johanna70:44+27:3813:20
44.Halme Viivi71:49+28:4313:33
45.Kesti Jutta80:19+37:1315:09
46.Hooli HeidiOYS/Vapari80:35+37:2915:12
47.Pihlajaniemi AnuOYS/Vapari80:45+37:3915:14
48.Karhumaa Tuuli83:17+40:1115:42
Korkiakoski Mervi101:39 19:10
Hämälä Sirkka-LiisaPohjant0:00 0:00
Ryhänen Anna-Leena0:00 0:00
B-rata, miehet 5.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heikka MarkkuONMKY34:03 6:25
2.Airaksinen RistoONMKY34:59+0:566:36
3.Vehkaoja AkiYlikNM38:00+3:577:10
4.Lempinen HannuFujitsu38:25+4:227:14
5.Kyllänen Timo38:41+4:387:17
6.Kemppainen PasiOYS/Vapari38:53+4:507:20
7.Toropainen PauliONMKY40:01+5:587:33
8.Kukkonen IiroOuTa40:06+6:037:33
9.Pääkkänen JarmoKiimU40:07+6:047:34
10.Rankinen JuhoSiSe40:13+6:107:35
11.Laurila MikaKoskRi40:20+6:177:36
12.Nuolioja VesaPohjant40:43+6:407:40
13.Yrjänheikki Markku40:50+6:477:42
14.Korhonen Jukka40:55+6:527:43
15.Viippola AapoOuTa41:01+6:587:44
16.Suomala Ville41:28+7:257:49
17.Kangas Toivo42:09+8:067:57
18.Savilaakso Hannu42:21+8:187:59
19.Kariniemi Markku42:48+8:458:04
20.Kuopus AkiPudU43:25+9:228:11
21.Haajanen Ville-Veikko43:28+9:258:12
22.Lax ErkkiPohjant43:37+9:348:13
23.Viramo PetteriKiimU43:44+9:418:15
24.Nissinen JoniPohjant44:37+10:348:25
25.Haarala JyrkiViiSu44:40+10:378:25
26.Rahikkala Esa44:51+10:488:27
27.Heinonen Joni44:51+10:488:27
28.Myllymaa KaukoOulRe44:55+10:528:28
29.Tervo Seppo45:07+11:048:30
30.Holmi Lauri45:38+11:358:36
31.Ylimaunu MattiEVP46:32+12:298:46
32.Soppela Pete46:52+12:498:50
33.Kinnunen Matti47:30+13:278:57
34.Tauriainen Janne47:44+13:419:00
35.Saariniemi Pekka48:05+14:029:04
36.Piirto Jarkko48:14+14:119:06
37.Pätsi Markus48:30+14:279:09
38.Ollanketo ToniOulun Ins.49:17+15:149:17
39.Karjalainen MattiPSSLE49:22+15:199:18
40.Pelkonen ToivoYlikNM49:24+15:219:19
41.Rauhala Antti49:56+15:539:25
42.Jussila PenttiONMKY50:05+16:029:26
43.Kokkonen TimoOLK50:08+16:059:27
44.Korhonen Aki50:18+16:159:29
45.Junttola JaakkoLNM50:58+16:559:36
46.Hakuli Tuomas50:59+16:569:37
47.Jaako MikkoPohjant51:40+17:379:44
48.Sauvola Tarmo51:58+17:559:48
49.Pentikäinen Heimo52:16+18:139:51
50.Myllyaho MarkkuSalRe52:38+18:359:55
51.Eronen Ville53:40+19:3710:07
52.Paularanta KimmoOLK53:49+19:4610:09
53.Savilaakso Sami54:05+20:0210:12
54.Sakko JanneOYS/Vapari54:10+20:0710:13
55.Hirsimäki Markus54:17+20:1410:14
56.Mattila SeppoKoskRi54:32+20:2910:17
57.Mursu Mikko54:35+20:3210:17
58.Muranen Hannu55:13+21:1010:25
59.Närhi Tuomas55:30+21:2710:28
60.Ervasti OnniPeRa55:50+21:4710:32
61.Jäntti MattiPohjant55:59+21:5610:33
62.Haltamo Janne56:22+22:1910:38
63.Lohela VäinöPohjant59:28+25:2511:13
64.Lampi MattiLNM59:44+25:4111:16
65.Koivisto Juhani60:52+26:4911:29
66.Vainio Aimo62:52+28:4911:51
67.Holappa RaimoHaHe63:52+29:4912:03
68.Hirvelä Reijo67:20+33:1712:42
69.Kotikumpu Veli-Pekka68:28+34:2512:55
70.Tuomaala Tuukka71:43+37:4013:31
71.Tauriainen Timo94:50+60:4717:53
Hiekkaranta Matti102:45 19:23
Ryhänen Jorma0:00 0:00
C-rata, naiset 3.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ollila Jutta29:50 8:46
2.Kosola MarjaPohjant30:23+0:338:56
3.Aalto PirjoRaN31:05+1:159:08
4.Sirviä VenlaPohjant31:27+1:379:15
5.Yli-Pyky PirkkoPohjant31:34+1:449:17
6.Lapinkangas LiisaPeRa32:32+2:429:34
7.Koivisto Virpi32:45+2:559:37
8.Partanen Mervi32:56+3:069:41
9.Korhonen Päivi33:43+3:539:55
10.Putkonen LeaPohjant33:44+3:549:55
11.Nissinen MariannePohjant35:13+5:2310:21
12.Soramäki AnnePeRa38:07+8:1711:12
13.Kukkonen ErikaOuTa38:45+8:5511:23
14.Liinamaa VenlaPohjant38:48+8:5811:24
15.Hiltunen Marja-LiisaONMKY39:06+9:1611:30
16.Nuolioja SariOYS/Vapari39:47+9:5711:42
17.Kemppainen Sirpa40:24+10:3411:52
18.Pirttijärvi Tanja40:25+10:3511:53
19.Herronen TarjaOYS/Vapari41:53+12:0312:19
20.Askeli Eija42:49+12:5912:35
21.Kapanen Marja43:05+13:1512:40
22.Aatsinki MirjaVePo43:07+13:1712:40
23.Autio Marja45:25+15:3513:21
24.Rahikkala Pirjo46:22+16:3213:38
25.Juurikkamäki Anne47:10+17:2013:52
26.Ylimannila Paula48:09+18:1914:09
27.Paakkonen MirjaOYS/Vapari48:52+19:0214:22
28.Malm PirkkoOYS/Vapari48:54+19:0414:22
29.Alasaarela Sanna49:37+19:4714:35
30.Jaatinen MarjoHaHe50:24+20:3414:49
31.Nikula IrmaOuTa51:35+21:4515:10
32.Mattila Ulla52:43+22:5315:30
33.Seppänen Anna-LiisaPudU53:33+23:4315:45
34.Liukkonen Sanna58:00+28:1017:03
35.Kinnunen Tuulia58:33+28:4317:13
36.Kemppainen Aino-Kaisa59:04+29:1417:22
37.Soini Veera59:10+29:2017:24
38.Sneck SirpaPohjant59:16+29:2617:25
39.Sneck MillaPohjant59:18+29:2817:26
40.Sorvari PirkkoOSVA64:02+34:1218:50
41.Kauppila Anniina67:32+37:4219:51
42.Savolainen SylviOYS/Vapari74:54+45:0422:01
43.Kaija TarjaOYS/Vapari75:02+45:1222:04
äijälä MaijaOYS/Vapari0:00 0:00
C-rata, miehet 3.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Nissinen JerePohjant22:47 6:42
2.Kotila HarriYlikNM23:21+0:346:52
3.Puurunen JormaONMKY26:53+4:067:54
4.Alalahti JaakkoONMKY29:03+6:168:32
5.Pirttiaho Lauri29:25+6:388:39
6.Nikula ReinoOuTa29:27+6:408:39
7.Veijovaara JormaPohjant30:00+7:138:49
8.Hiltunen ErkkiONMKY30:01+7:148:49
9.Patana Timo30:22+7:358:55
10.Westerholm ThomasVePo30:45+7:589:02
11.Ruotsalainen Vesa31:06+8:199:08
12.Hohtola EsaYliopisto31:07+8:209:09
13.Kauppila MatiasOYUS31:14+8:279:11
14.Kemppainen Timo31:58+9:119:24
15.Molander Tomi33:16+10:299:47
16.Pääkkä JuhaPohjant33:18+10:319:47
17.Lepistö Harri35:08+12:2110:20
18.Mikkonen ToivoONMKY35:14+12:2710:21
19.Häglund MarkkuHA36:00+13:1310:35
20.Rautioaho Risto37:55+15:0811:09
21.Kukkonen EliasOuTa38:39+15:5211:22
22.Laurila SanteriSalRe38:57+16:1011:27
23.Arola SeppoLaive39:17+16:3011:33
24.Riekki Jari39:49+17:0211:42
25.Heikkinen Antti41:01+18:1412:03
26.Herronen Jouni42:01+19:1412:21
27.Kaimio Auvo42:29+19:4212:29
28.Jokela Roope44:51+22:0413:11
29.Teuvo PatanaKoS44:57+22:1013:13
30.Haara Joel45:33+22:4613:23
31.Saikkonen Toivo45:45+22:5813:27
32.Järvelä Kalevi46:08+23:2113:34
33.Salo Ilpo46:55+24:0813:47
34.Kinnunen Kauko46:57+24:1013:48
35.Paananen Jussi47:00+24:1313:49
36.Salminen KariOYUS51:06+28:1915:01
37.Keränen EeroKoskRi51:21+28:3415:06
38.Juola EskoOH51:51+29:0415:15
39.Hanhela Valtteri53:21+30:3415:41
40.Pernu Ilkka54:29+31:4216:01
41.Manninen EeroOsVa56:23+33:3616:35
42.Kemppainen JarmoOHS59:06+36:1917:22
43.Tähtinen Petri100:56+78:0929:41
Häikiä Hannu0:00 0:00
Pohjonen Pekka0:00 0:00
D-rata, naiset 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mutka AinoPohjant22:43 10:19
2.Kokko Sonja24:55+2:1211:19
3.Vaakanainen SonjaPohjant26:36+3:5312:05
4.Lepistä Veera26:46+4:0312:09
5.Logar MonikaSlovenia27:37+4:5412:33
6.Junttola LottaLaiVe28:03+5:2012:44
7.Kähkänen Johanna32:11+9:2814:37
8.Pääkkänen Tiina32:53+10:1014:56
9.Savolainen AnnePohjant33:14+10:3115:06
10.Hirvikoski Hilla33:32+10:4915:14
11.Ylitalo Vilma34:30+11:4715:40
12.Vaakanen Kaisa40:34+17:5118:26
13.Lepistä Kiira40:55+18:1218:35
14.Anttila Minea42:32+19:4919:20
15.Pirkola EnnaPohjant43:33+20:5019:47
16.Laurila ElinaSalRe43:47+21:0419:54
17.Hepokangas 44:16+21:3320:07
18.Näpänkangas EmmaOK Linne44:17+21:3420:07
19.Salo Lotta45:36+22:5320:43
20.Höglund VilmaHaHe47:59+25:1621:48
D-rata, miehet 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kariniemi Kalle18:08 8:14
2.Räty Aatu18:17+0:098:18
3.Räty Aku18:18+0:108:19
4.Ukkola SamuliOsVa19:03+0:558:39
5.Heikka BenjaminPohjant19:32+1:248:52
6.Hiltunen JuhoONMKY20:38+2:309:22
7.Kokko Sami21:18+3:109:40
8.Kariniemi HeikkiPeRa24:11+6:0310:59
9.Vartiainen SuloKiimU26:05+7:5711:51
10.Patana Joonas27:04+8:5612:18
11.Pirinen RaimoVRU30:35+12:2713:54
12.Simonen Kari31:41+13:3314:24
13.Kähkänen Toivo31:56+13:4814:30
14.Pirkola JaroPohjant34:21+16:1315:36
15.Haikola Otto37:03+18:5516:50
16.Luiro OssiOulRe37:31+19:2317:03
17.Karjalainen Antti39:08+21:0017:47
18.Pirkola Sipo44:19+26:1120:08
19.Ahonen PaavoToivo ja Kaarlo50:58+32:5023:10
20.Lehto Eetu57:26+39:1826:06
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Mutka Kai22:53 -
Mattila PirkkoLaive0:00 -
Savilaakso Hannu37:49 -
Palmi SaraKoskRi0:00 -
Korhonen Lassi33:55 -
Cobo CaballeroPohjant59:07 -
Iisa PirkolaPohjant30:10 -
Karjalainen NooraPohjant0:00 -
Vuorela Riikka49:05 -
Holma SanteriOulRe31:43 -
Posti HarriKoskRi47:56 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. ratamestari, 2012-06-29 00:05:39

    Oulurastiratojen pituudet 12.7. tapahtumaan:

    A 6,6 km, 16 rastia
    B 5,3 km, 14 rastia
    C 3,4 km, 12 rastia
    D 2,2 km, 7 rastia

    A ja B -rata käy maastonosassa, jossa ei ole Oulurasteiltu pariinkymmeneen vuoteen. Radat mukavassa kangasmaastossa.

    Extrana erikoistarjous:
    Tapahtuman Oulurastikarttaa näyttämällä saa Pohjantähden jäätelökioskilla, Suvantokatu 1 (Pohjankartanon vieressä), ison jäätelöpallon pienen pallon hinnalla 12.7. tai 13.7. Yksi jäätelö / kartta. Torstaina jatkettu aukioloaika klo 20 saakka. Normaali aukioloaika päivittäin klo 10-19. Sateella suljettu.
  2. pikku sika, 2012-07-07 19:07:38

    Löytyisikö sika-rataa tähän maastoon?
  3. ratamestari, 2012-07-08 20:39:13

    Sikarataa ei ole. Maasto ei ole valitettavasti sikakelpoinen.
  4. sikarasti, 2012-07-09 16:29:12

    Torinrannassa näyttää olevan joka ilta ainakin yksi sikarasti....
  5. eSKo, 2012-07-11 16:41:28

    Smartumin setelit käy maksuvälineenä Pohjantähden rasteilla
  6. eSKo, 2012-07-11 18:24:16

    ... maastoon pääsee totutusti klo 16.30 - 19.00.

    A- ja B-radoilla kiellettyjä alueita (A:lla kaksi ja B:llä yksi). A- ja B-radoilla ajotien ylitys kaksi kertaa, joten VAROVAISUUTTA tien ylitykseen.
  7. tulokset, 2012-07-12 21:44:58

    no missä ne tulokset viipyy?