Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
28.4.2005
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Knuutilankangas
Opastus
Knuutilankankaan vesitorni
Lisätiedot
Uusittu kartta
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
124
Tulokset päivitetty
2.6.2014 20:22

Tulokset

A-rata, naiset 7.72 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Aatsinki MaijaKemjU52:36 6:48
2.Nurmikumpu MelinaKoskRi57:01+4:257:23
A-rata, miehet 7.72 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hyvönen PanuPohjant40:07 5:11
2.Karjalainen TeemuKaSu42:04+1:575:26
3.Väänänen Vesa-VillePohjant42:36+2:295:31
4.Rahko SampoPohjant43:15+3:085:36
5.Tervo ArhiONMKY44:59+4:525:49
6.Jortama TimoPohjant46:24+6:176:00
7.Korpela SamuliKeKi46:58+6:516:05
8.Holappa HannuRaPe47:42+7:356:10
9.Halonen MiikaKoskRi47:49+7:426:11
10.Sillanpää PerttiPosPy48:40+8:336:18
11.Nygård MarkkuOpu49:33+9:266:25
12.Viljanmaa SamiKajaanin Kp49:46+9:396:26
13.Kunnari Esa 49:48+9:416:27
14.Kaasinen AulisPohjant49:55+9:486:27
15.Koljonen JouniVaKa50:02+9:556:28
16.Kesti Ari 50:50+10:436:35
17.Pasanen Pertti 50:57+10:506:35
18.Seppä TomiHimU51:17+11:106:38
19.Juutinen MikkoKoPa51:53+11:466:43
20.Kangas OssiSalRe52:19+12:126:46
21.Luodonpää RistoAlatPi52:39+12:326:49
22.Vähämetsä JuhaKiimU52:42+12:356:49
23.Tuohimaa EskoONMKY52:58+12:516:51
24.Liinamaa OlliPohjant53:03+12:566:52
25.Saarinen Tero 55:09+15:027:08
26.Kosola VillePohjant55:13+15:067:09
27.Vimpari Janne 56:09+16:027:16
28.Kettunen Olli 57:40+17:337:28
29.Laitila VesaPeRa63:09+23:028:10
30.Kinnunen Matti 65:17+25:108:27
B-rata, naiset 5.77 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lotvonen ArjaLaiVe37:58 6:34
2.Runtti ElinaPohjant44:12+6:147:39
3.Norrkniivilä Anne 45:33+7:357:53
4.Kosola ElliPohjant45:36+7:387:54
5.Marttinen MinnaLaKa48:15+10:178:21
6.Suomela Marja 48:21+10:238:22
7.Mattila PirkkoOYS/Vapari49:08+11:108:30
8.Jaako NiinaLänRa49:39+11:418:36
9.Alakylmänen Anna-MariaLaiVe52:39+14:419:07
10.Väyrynen SaaraLaiVe53:07+15:099:12
11.Kinnula IrmaOYS/Vapari54:12+16:149:23
12.Jokikokko TarjaOuTa54:32+16:349:27
13.Väänänen MerviOYS/Vapari55:26+17:289:36
14.Kiili Annemari 58:31+20:3310:08
15.Vaitiniemi HannaSalRe64:53+26:5511:14
16.Pyörälä MaaritOYS/Vapari65:41+27:4311:23
B-rata, miehet 5.77 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kivelä MattiPohjant31:08 5:23
2.Tohmola MikaPohjant34:25+3:175:57
3.Hallila TuomasPohjant37:46+6:386:32
4.Nuolioja VesaPohjant38:04+6:566:35
5.Särkelä Alpo 39:13+8:056:47
6.Sirviö Petri 39:53+8:456:54
7.Heikkinen Jaakko 40:37+9:297:02
8.Keltamäki SimoOuTa41:30+10:227:11
9.Backman KariIinYr42:48+11:407:25
10.Alalahti JaakkoONMKY42:57+11:497:26
11.Kinnunen MattiPohjanV43:08+12:007:28
12.Puurunen ReijoOuTa43:29+12:217:32
13.Mäntykenttä HannuOYUS44:23+13:157:41
14.Saariniemi Pekka 44:42+13:347:44
15.Kuivalainen MarkkuIisu45:11+14:037:49
16.Konttajärvi Seppo 45:54+14:467:57
17.Heikkinen Ville 48:54+17:468:28
18.Kukkohovi ReinoOSVA48:56+17:488:28
19.Heikkinen Janne 48:58+17:508:29
20.Mikkonen AlpoOYS/Vapari49:31+18:238:34
21.Kurttila Pentti 49:58+18:508:39
22.Salminen Sulo 50:11+19:038:41
23.Jämsä EeroKiimU51:17+20:098:53
24.Hekkala Urpo 52:10+21:029:02
25.Wuotila MikaPohjanVeikot53:00+21:529:11
26.Fredrikson KajPohjant53:19+22:119:14
27.Kaimio AuvoHope56:20+25:129:45
28.Heikkinen Markku 57:34+26:269:58
29.Ahonen Timo 59:32+28:2410:19
C-rata, naiset 3.14 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jortama LauraPohjant24:11 7:42
2.Simola LottaOYS/Vapari24:56+0:457:56
3.Hankonen JohannaSakRe29:36+5:259:25
4.Junin Anne-Maarit 30:44+6:339:47
5.Tervo Minna 31:21+7:109:59
6.Herronen Tarja 32:42+8:3110:24
7.Pyykölä SannaPohjant34:03+9:5210:50
8.Nikula IrmaOuTa36:37+12:2611:39
9.Lintilä Tuija 40:35+16:2412:55
10.Mäkinen HenniPohjant41:05+16:5413:05
11.Isotalus Anita 46:27+22:1614:47
12.Herva RiittaOYS/Vapari50:53+26:4216:12
13.Rahko Saana-MariaPohjant65:53+41:4220:58
C-rata, miehet 3.14 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Sopanen Mikko 23:16 7:24
2.Rahko MattiPohjant24:33+1:177:49
3.Kivinen Janne 26:26+3:108:25
4.Rimpiläinen Antti 26:39+3:238:29
5.Kivinen Juhani 27:44+4:288:49
6.Tuominen Pentti 30:31+7:159:43
7.Laukka TuomasOsVa31:01+7:459:52
8.Laukka Hannu 31:01+7:459:52
9.Kallio VeikkoYlikNM31:19+8:039:58
10.Kosola VeijoPohjant32:02+8:4610:12
11.Herronen Jouni 32:38+9:2210:23
12.Vartiainen SuloKiimU33:22+10:0610:37
13.Pyky EskoKiimU33:27+10:1110:39
14.Moilanen Antti 35:46+12:3011:23
15.Pitkänen Teuvo 37:56+14:4012:04
16.Havas MarttiOYUS40:07+16:5112:46
17.Nissinen Kari 41:04+17:4813:04
18.Jokela Aleksi 49:08+25:5215:38
19.Tapio MattiKiimU50:17+27:0116:00
D-rata, naiset 2.46 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lotvonen EssiLaiVe24:11 9:49
2.Herronen Ida 34:04+9:5313:50
3.Höglund VilmaHaHe43:36+19:2517:43
4.Loukusa SallaRaPe50:25+26:1420:29
5.Fredrikson Erika 52:03+27:5221:09
6.Soini Malviina 54:51+30:4022:17
7.Sirviö Venla 54:54+30:4322:19
8.Fredriksson CaritaOuTa62:17+38:0625:19
Myllylä Tuula 0:00 0:00
D-rata, miehet 2.46 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Särkelä Jari 23:52 9:42
2.Ojala Arto 28:09+4:1711:26
3.Järvelä Kalevi 29:36+5:4412:01
4.Paavola AapoOuTa34:17+10:2513:56
5.Pirinen Raimo 34:29+10:3714:01
6.Rossi LauriPohjant46:31+22:3918:54

Lisää kommentti

Kommentit

  1. suunnistaja, 2005-04-29 14:33:58

    Erinomaisesti järjestetty autoparkki.
  2. j, 2005-04-29 14:45:54

    tere,
    Onko tietoa milloin RR radat ilmestyvät Oulu-rasteille ?
  3. RR, 2005-04-29 14:51:51

    Nehän alkavat seuraavilla eli 2.5.
  4. Keijo Ruotsalainen, 2005-05-04 09:30:00

    J:lle ja muille epätietoisille. RR-radat on merkitty kalenteriin, jotka löytyvät näiltä sivuilta. Kuin myös, milloin on pyöräsuunnistusta tarjolla.