Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
5.5.2005
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Pikkarala
Opastus
Oulujoen eteläpuolta tieltä nro 22, 18 km Oulusta
Lisätiedot
Huom! Helatorstai, poikkeuksellinen aika 13-15! Päivitetty kartta.
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Kyllä
Suorituksia
131
Tulokset päivitetty
2.6.2014 20:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Norrkniivilä Anne 53:14 7:56
2.Nykänen Tarja 58:24+5:108:42
3.Lax SaraPohjant59:35+6:218:53
4.Nurmikumpu MelinaKoskRi63:32+10:189:28
5.Alakylmänen Anna-MariaLaiVe64:44+11:309:39
6.Haajanen SatuPohjant67:23+14:0910:03
7.Marttinen MinnaVaKa89:23+36:0913:20
8.Ovaska Heli 125:33+72:1918:44
A-rata, miehet 6.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Parkkinen KeijoPohjant37:13 5:33
2.Leskelä JyrkiPohjant42:12+4:596:17
3.Heikka MarkkuYlikNM45:42+8:296:49
4.Posti HarriKoskRi45:56+8:436:51
5.Pekkarinen JariKoskRi46:58+9:457:00
6.Nygård MarkkuOpu47:16+10:037:03
7.Räisänen Kari 47:41+10:287:07
8.Hautala MattiPohjant47:43+10:307:07
9.Maaninka MikaOsVa48:14+11:017:11
10.Kunnari Esa 48:14+11:017:11
11.Itkonen LauriLapVe48:16+11:037:12
12.Niemelä TeemuPudU48:16+11:037:12
13.Niemelä Urpo 48:46+11:337:16
14.Rahko JaakkoLaiVe49:09+11:567:20
15.Kaisanlahti Jyrki 49:51+12:387:26
16.Mäkinen JuhaniSalRe50:11+12:587:29
17.Holappa TeuvoRaPe50:16+13:037:30
18.Nikula ReinoOuTa53:19+16:067:57
19.Jussila PasiKiimU54:40+17:278:09
20.Holappa HannuRaPe54:55+17:428:11
21.Ruotsalainen KeijoOYUS55:13+18:008:14
22.Vihavainen Juha 55:20+18:078:15
23.Konttajärvi SeppoOYS/Vapari55:44+18:318:19
24.Grekelä AnttiHaHe56:26+19:138:25
25.Halonen TeroKoskRi57:31+20:188:35
26.Juutinen MikkoKoPa57:34+20:218:35
27.Lempinen HannuFujitsu57:37+20:248:35
28.Hourula IsmoOsVa58:26+21:138:43
29.Luodonpää RistoAlatPi59:03+21:508:48
30.Norrkniivilä JaakkoPulkPo59:03+21:508:48
31.Myllyaho Markku 60:23+23:109:00
32.Niskanen Veli-Matti 62:10+24:579:16
33.Huuhka Kai 62:43+25:309:21
34.Hekkala Urpo 65:57+28:449:50
35.Sirviö Petri 66:59+29:469:59
36.Kinnunen Antti 72:59+35:4610:53
37.Lappalainen JormaKaSu74:20+37:0711:05
38.Alakiuttu Tapani 78:17+41:0411:41
39.Paananen Jarmo 85:38+48:2512:46
40.Virta Pasi 89:41+52:2813:23
41.Ovaska Kimmo 125:22+88:0918:42
B-rata, naiset 5.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ruokamo RiikkaPohjant45:14 9:02
2.Rahko JenniLaiVe45:41+0:279:08
3.Putkonen LeaPohjant53:49+8:3510:45
4.Parkkinen PiaPohjant53:49+8:3510:45
5.Reini KaarinaLapVi55:20+10:0611:04
6.Lappalainen RiikkaKaSu55:31+10:1711:06
7.Paso Kerttu 72:10+26:5614:26
8.Korkeakoski Anna-Leena 79:00+33:4615:48
B-rata, miehet 5.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Aunola AkiSalRe34:51 6:58
2.Tapaninaho KaleviONMKY35:30+0:397:06
3.Heikka LauriYlikNM37:49+2:587:33
4.Pietiläinen ErkkiPeRa39:57+5:067:59
5.Haapaniemi NiiloHaHe40:54+6:038:10
6.Siirilä Jukka 41:01+6:108:12
7.Paaso TuomasSalRe41:17+6:268:15
8.Matila TommiLänRa41:42+6:518:20
9.Lukkarinen OlaviPohjant42:02+7:118:24
10.Alalahti JaakkoONMKY42:18+7:278:27
11.Jokela Timo 46:23+11:329:16
12.Kokkila MattiStora Enso46:29+11:389:17
13.Kauma Heikki 46:54+12:039:22
14.Suorajärvi MauriPohjant47:42+12:519:32
15.Wuotila MikaPohjanv.49:00+14:099:48
16.Alamursula JuhaNOKIA49:13+14:229:50
17.Kurttila Pentti 49:22+14:319:52
18.Pääkkö Juhani 51:46+16:5510:21
19.Mähönen SeppoPeRa53:11+18:2010:38
20.Jussila Pentti 54:05+19:1410:49
21.Hyvönen JarkkoKaSu55:42+20:5111:08
22.Jäntti MattiPohjant57:27+22:3611:29
23.Holappa RaimoOuTa60:34+25:4312:06
24.Tolonen IlkkaPeRa62:43+27:5212:32
25.Rahkola AnttiOulRe66:29+31:3813:17
26.Nissinen Kari 66:30+31:3913:18
27.Heikkinen Ville 73:00+38:0914:36
28.Sallinen ReijoPohjant81:09+46:1816:13
C-rata, naiset 3.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Sillanpää ElinaPohjant33:41 9:37
2.Maunu Susanna 39:39+5:5811:19
3.Nall Heidi 43:55+10:1412:32
4.Nikula IrmaOuTa45:29+11:4812:59
5.Korpioja Anita 60:04+26:2317:09
6.Kiili Annemari 62:12+28:3117:46
7.Savuoja Sanna 71:10+37:2920:20
8.Herva RiittaOYS/Vapari89:06+55:2525:27
C-rata, miehet 3.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ingerttilä PenttiLaiVe24:44 7:04
2.Kotila HarriYlikNM24:46+0:027:04
3.Ehovuo Veijo 27:24+2:407:49
4.Kariniemi HeikkiPeRa32:24+7:409:15
5.Kallio VeikkoONMKY32:34+7:509:18
6.Alasaarela JormaKiimU33:10+8:269:28
7.Kivinen Juhani 33:25+8:419:32
8.Kivinen Janne 33:31+8:479:34
9.Kaimio AuvoHope35:39+10:5510:11
10.Berg Petri 37:56+13:1210:50
11.Vartiainen SuloKiimU38:18+13:3410:56
12.Berg Henri 38:22+13:3810:57
13.Kokkila MaunoKEV39:20+14:3611:14
14.Järjelä Kalevi 41:35+16:5111:52
15.Vuotikka Antti-Jussi 43:14+18:3012:21
16.Pyky EskoKiimU43:53+19:0912:32
17.Manninen EeroOsVa52:32+27:4815:00
18.Savuoja Eeli 70:17+45:3320:04
Rahkola IlmoOulRe0:00 0:00
D-rata, naiset 2.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Karppinen Kukka-MaariaLaive22:39 9:03
2.Holappa ArjaLaiVe23:13+0:349:17
3.Heikka AnnaYlikNM31:33+8:5412:37
4.Hautala TuulaPohjant32:12+9:3312:52
5.Berg Päivi 34:13+11:3413:41
6.Pasma Lotta 43:17+20:3817:18
7.Lanteri Tiia 47:15+24:3618:54
8.Leskelä Marjukka 59:59+37:2023:59
D-rata, miehet 2.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahko JuhoLaiVe20:00 8:00
2.Jutila Henri 32:56+12:5613:10
3.Kujala Mikko 33:13+13:1313:17
4.Rajaniemi Sakari 33:17+13:1713:18
5.Karppinen AleksiLaive34:27+14:2713:46
6.Pirinen Raimo 40:34+20:3416:13
Pyöräsuunnistus, miehet 12.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Toivonen Valtteri 67:26 5:37
2.Salovaara/Ojala 70:13+2:475:51
3.Sillanpää TommiPohjant84:27+17:017:02
4.Järvinen SeppoOuTa85:07+17:417:05
5.Alalahti JaakkoONMKY87:15+19:497:16

Lisää kommentti

Kommentit

Ei vielä kommentteja.