Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
21.5.2013
Järjestäjä
Oulun Tarmo
Paikka
Köykkyri
Lisätiedot
Firmaliiga
Rastireitti
Kyllä
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
453
Tulokset päivitetty
2.6.2014 20:22

Tulokset

A-rata, naiset 7.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Näsi JuliaanaPohjant57:20 7:38
2.Näsi Aura59:22+2:027:54
3.Hokkanen AnniOYS/Vapari67:21+10:018:58
4.Laitala Marja-LiisaNivU67:50+10:309:02
5.Leskelä MaaritOsVa69:53+12:339:19
6.Lithovius Anna-RiikkaOsVa71:00+13:409:28
7.Aikio OutiOYS/Vapari71:19+13:599:30
8.Mäntylä Anne-Maria77:00+19:4010:16
9.Palmi SaraKoskRi77:29+20:0910:19
10.Holma KaisuOulRe80:28+23:0810:43
11.Kilpeläinen MarjaOYS/Vapari81:23+24:0310:51
12.Sillanpää ElinaPohjant83:36+26:1611:08
A-rata, miehet 7.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Oikarinen JukkaPohjant41:55 5:35
2.Seppänen MikaVaKa44:37+2:425:56
3.Tuomaala MikkoKoskRi45:17+3:226:02
4.Mäkäräinen JouniPohjant45:48+3:536:06
5.Alaperä ArttuPohjant46:08+4:136:09
6.Kotaniemi JuhaKoskRi46:13+4:186:09
7.Anttila Jussi-PekkaPohjant46:55+5:006:15
8.Haapasalo HarriSK-Pohjant46:58+5:036:15
9.Haapasalo JarmoPohjant48:17+6:226:26
10.Matila TommiLänRa48:32+6:376:28
11.Saastamoinen AriKosKRi49:34+7:396:36
12.Kivelä JanneKoskRi49:50+7:556:38
13.Ahonen ArtoInarYr50:33+8:386:44
14.Savolainen JouniPohjant50:39+8:446:45
15.Nissi Markus50:55+9:006:47
16.Nikkari OlliOsVa51:13+9:186:49
17.Väyrynen JarnoKoskRi51:49+9:546:54
18.Hallikainen Samuli52:04+10:096:56
19.Puoti Sami52:24+10:296:59
20.Huuhka KaiKiimU52:38+10:437:01
21.Kinnunen Mikko53:07+11:127:04
22.Määttä JariKemijU53:14+11:197:05
23.Kangas Hannu53:15+11:207:06
24.Nikkanen MarkkuKoskRi53:21+11:267:06
25.Vanhanen KonstaPohjant53:26+11:317:07
26.Hokkanen MattiTeam 1Life53:41+11:467:09
27.Paakolanvaara Mikko53:45+11:507:10
28.Apilo Olli54:09+12:147:13
29.Jurvakainen MikaKiimU54:18+12:237:14
30.Laitala Olli54:34+12:397:16
31.Jyrkäs MarkkuKuiIsk54:45+12:507:18
32.Vaarala Harri54:54+12:597:19
33.Taskila Markku55:58+14:037:27
34.Berg Timo56:19+14:247:30
35.Rauhala Antti56:35+14:407:32
36.Laurila MikaKoskRi56:51+14:567:34
37.Syrjäpalo HannuSalRe57:58+16:037:43
38.Koutonen MikkoYlivKu58:06+16:117:44
39.Mäntylä Juha58:13+16:187:45
40.Jykylä Petri58:18+16:237:46
41.Niemelä UrpoPohjant58:24+16:297:47
42.Halonen TeroKoskRi58:25+16:307:47
43.Rantapelkonen TuomoONMKY58:29+16:347:47
44.Väliheikki MikaelLaive58:32+16:377:48
45.Karjalainen PasiPohjant58:38+16:437:49
46.Moilanen EeroSK-Pohjant58:46+16:517:50
47.Hautala MattiONMKY58:48+16:537:50
48.Fredriksson KajPohjant60:04+18:098:00
49.Huusko SamuliLaive60:17+18:228:02
50.Holma ErkkiOulRe60:29+18:348:03
51.Runtti JanneVePo60:38+18:438:05
52.Hepokangas EdvinLaiVe61:03+19:088:08
53.Mikkonen AlpoOYS/Vapari61:36+19:418:12
54.Vanhanen ReimaPohjant61:54+19:598:15
55.Junttola Jaakko61:58+20:038:15
56.Jakkula Matti62:21+20:268:18
57.Partanen Pekka62:23+20:288:19
58.Ilmonen Markus62:38+20:438:21
59.Kaipala RaunoOYS/Vapari62:46+20:518:22
60.Verronen Mika62:46+20:518:22
61.Heinikoski KaukoKoskRi62:51+20:568:22
62.Virta Ville62:52+20:578:22
63.Malm Mauri63:10+21:158:25
64.Kela MarkoOulRe63:45+21:508:30
65.Mutka Kai63:57+22:028:31
66.Luodonpää RistoAlatPi64:35+22:408:36
67.Isolahti MikaPohjant64:53+22:588:39
68.Iivanainen Mikko64:55+23:008:39
69.Luomaranta Tuomas65:09+23:148:41
70.Taskila Hannu65:31+23:368:44
71.Seppänen Aimo65:33+23:388:44
72.Kivinen Janne67:08+25:138:57
73.Tolonen RaineVePo68:22+26:279:06
74.Suorsa Vesa-MattiPohjant69:41+27:469:17
75.Ojala Kai69:50+27:559:18
76.Yli-Eerola EsaHlT69:55+28:009:19
77.Huurinainen KimmoSuoVe69:55+28:009:19
78.Vainio Timo70:07+28:129:20
79.Gabor Tari71:14+29:199:29
80.Räsänen Mika71:36+29:419:32
81.Kurttila Ari73:53+31:589:51
82.Mäkäräinen Janne73:55+32:009:51
83.Pelkonen AlpoOSVA75:05+33:1010:00
84.Immonen ismo75:41+33:4610:05
85.Tauriainen Janne76:26+34:3110:11
86.Putila Risto80:22+38:2710:42
87.Koivula IlkkaPohjant86:01+44:0611:28
B-rata, naiset 5.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Niinimäki RiittaPohjant45:59 8:04
2.Sassi-Päkkilä LiisaPohjant46:09+0:108:05
3.Haajanen SatuPohjant49:07+3:088:37
4.Martinmäki KaisuSK Polar49:26+3:278:40
5.Marjala Pia-Riitta49:58+3:598:45
6.Karhunen Helli52:25+6:269:11
7.Jaako NiinaLänRa53:28+7:299:22
8.Loukusa SallaKuivAura53:58+7:599:28
9.Salminen MariFysio-Liminka55:35+9:369:45
10.Liminoja JohannaOsVa55:53+9:549:48
11.Ovaska Heli56:36+10:379:55
12.Juntunen JohannaIinYr58:04+12:0510:11
13.Kela MerjaOulRe58:07+12:0810:11
14.Fredriksson CaritaPohjant58:52+12:5310:19
15.Pitkänen SannaKEV58:57+12:5810:20
16.Heikkinen SallaOsVa58:58+12:5910:20
17.Tirkkonen Heli59:06+13:0710:22
18.Jokela RiittaYlikNM59:35+13:3610:27
19.Ronkainen Terha59:37+13:3810:27
20.Päkkilä Inka60:37+14:3810:38
21.Partanen Mervi61:06+15:0710:43
22.Karjalainen NooraPohjant62:56+16:5711:02
23.Turkka SatuSK-Pohjant63:06+17:0711:04
24.Pellikka SusannaOYS/Vapari63:41+17:4211:10
25.Marjakangas ElinaOV64:02+18:0311:14
26.Aatsinki TanjaHaHe64:40+18:4111:20
27.Rouhiainen SiniOYS/Vapari64:41+18:4211:20
28.Kangas TaikaPohjant64:50+18:5111:22
29.Sallmen Mari64:51+18:5211:22
30.Mutka Hanna65:00+19:0111:24
31.Korkiakoski Anna-Leena65:57+19:5811:34
32.Koukkari MerviUtajU66:06+20:0711:35
33.Saarenpää Taisa68:31+22:3212:01
34.Magga Johanna68:33+22:3412:01
35.Mäkinen Miia69:13+23:1412:08
36.Ylieerola Irja69:59+24:0012:16
37.Väyrynen KarinKoskRi70:03+24:0412:17
38.Holma LiisaOYS/Vapari70:25+24:2612:21
39.Vaahtersalo Raisa72:12+26:1312:40
40.Lehtosaari SusannaOSVA72:43+26:4412:45
41.Lithovius Aino-EevaOsVa73:45+27:4612:56
42.Pelkonen MaijaOSVA74:01+28:0212:59
43.Kinnunen TuuliaOHS74:53+28:5413:08
44.Heikkinen Elina76:18+30:1913:23
45.Niemistö Johanna77:32+31:3313:36
46.Puolakanaho PäiviKiimU77:43+31:4413:38
47.Ainassaari KaisuOsVa77:50+31:5113:39
48.Ruuska RauniOsVa78:18+32:1913:44
49.Hooli HeidiOYS/Vapari82:36+36:3714:29
50.Kela MirjaOulRe82:52+36:5314:32
B-rata, miehet 5.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Saarela Ville-PetteriKemU37:57 6:39
2.Suorsa PekkaPelPo39:48+1:516:58
3.Tahkokorpi JussiRasTiimi41:00+3:037:11
4.Marjala Veijo41:02+3:057:11
5.Ojala Kai41:31+3:347:17
6.Heikka MarkkuONMKY42:22+4:257:25
7.Helttunen JanneKiimU44:24+6:277:47
8.Konttajärvi SeppoOYS/Vapari44:26+6:297:47
9.Riikola IlkkaYlikNM44:52+6:557:52
10.Kokko Jarno44:55+6:587:52
11.Heinonen Joni45:00+7:037:53
12.Posti HarriKoskRi46:10+8:138:05
13.Haataja Jussi46:13+8:168:06
14.Silveri Matti46:23+8:268:08
15.Maliniemi Ville46:27+8:308:08
16.Soppela Pete46:30+8:338:09
17.Haapaniemi NiiloHaHe46:52+8:558:13
18.Vainikainen Niilo47:30+9:338:20
19.Siira Marko48:09+10:128:26
20.Juntunen ReijoIiY48:10+10:138:27
21.Huhtanen RaimoKiimU48:32+10:358:30
22.Kuivalainen MarkkuIisu48:42+10:458:32
23.Hyytinen Jari48:48+10:518:33
24.Tuohimaa EskoONMKY48:56+10:598:35
25.Näsi JuhoPohjant49:47+11:508:44
26.Koutaniemi TimoLänRa49:55+11:588:45
27.Vainikainen Henri50:26+12:298:50
28.Turunen EskoSonPa50:33+12:368:52
29.Savolainen Hannu50:38+12:418:52
30.Kaukua JaakkoHaHe50:51+12:548:55
31.Rahikkala Esa50:55+12:588:55
32.Nummi EinoLaiVe51:25+13:289:01
33.Kallioinen AriPohjant51:27+13:309:01
34.Vainikainen Jyrki51:33+13:369:02
35.Auvinen Juha51:37+13:409:03
36.Similä Jouni51:53+13:569:06
37.Ovaska KimmoOTC51:59+14:029:07
38.Ollanketo ToniOulun Ins.52:08+14:119:08
39.Haajanen JuhaPohjant52:25+14:289:11
40.Kotaniemi PasiPohjant52:54+14:579:16
41.Kurula JuhaniPohjant53:23+15:269:21
42.Tonttila PanuOYS/Vapari53:53+15:569:27
43.Paularanta KimmoOLK53:56+15:599:27
44.Alahuhtala Mikko53:58+16:019:28
45.Eronen Ville54:05+16:089:29
46.Juutinen HannuPohjant54:19+16:229:31
47.Tapaninaho KaleviONMKY54:28+16:319:33
48.Vuoti Mikko54:31+16:349:33
49.Flygare Jukka-Pekka54:45+16:489:36
50.Pöykkölä Jouko55:07+17:109:40
51.Hurskainen PenttiOulRe55:10+17:139:40
52.Myllymaa KaukoOulRe55:21+17:249:42
53.Kangas Seppo55:57+18:009:48
54.Perjes Abel56:01+18:049:49
55.Karhumaa Jouni56:17+18:209:52
56.Teerikangas Matti57:14+19:1710:02
57.Leinonen Marko57:29+19:3210:05
58.Vainio Aimo57:44+19:4710:07
59.Pyky AriKiimU57:53+19:5610:09
60.Pätsi PauliOYS/Vapari59:19+21:2210:24
61.Härkönen Jussi59:27+21:3010:25
62.Kuusento Santtu59:43+21:4610:28
63.Saukko Sami59:52+21:5510:30
64.Ukkola PekkaHaHe60:00+22:0310:31
65.Himanen Teemu60:23+22:2610:35
66.Okkonen Jaakko60:24+22:2710:35
67.Andsten Marko60:39+22:4210:38
68.Kinnunen Matti60:40+22:4310:38
69.Karppinen TimoPohjant62:26+24:2910:57
70.Karhu Toni63:04+25:0711:03
71.Tahkokorpi Jukka65:10+27:1311:25
72.Inget Mikko67:08+29:1111:46
73.Kinnunen KaukoOHS74:49+36:5213:07
74.Rahja OsmoONMKY98:41+60:4417:18
75.Pirttiaho Lauri138:49+100:5224:21
76.Pirttiaho Tatu139:18+101:2124:26
C-rata, naiset 3.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Stenius VeeraLaive27:45 8:09
2.Kosola EveliinaPohjant27:46+0:018:10
3.Holster-Hemmi MerviPohjant30:54+3:099:05
4.Parkkinen Pia31:43+3:589:19
5.Kosola MarjaPohjant33:19+5:349:47
6.Keskinarkaus TuulaPeRa33:30+5:459:51
7.Väliheikki JuliaLaive34:24+6:3910:07
8.Romakkaniemi TerhiHaHe34:46+7:0110:13
9.Lamberg Anja-LeenaSalRe36:12+8:2710:38
10.Karjalainen Miia37:54+10:0911:08
11.Auvinen Annu39:03+11:1811:29
12.Kaukua AnuHaHe39:08+11:2311:30
13.Vepsäläinen JohannaTuira39:32+11:4711:37
14.Myllymaa PirkkoOulRe40:15+12:3011:50
15.Käkelä Mervi40:21+12:3611:52
16.Pöykkölä Hannele40:27+12:4211:53
17.Kinnula IrmaOYS/Vapari41:01+13:1612:03
18.Nissinen MariannePohjant41:09+13:2412:06
19.Hiltunen Majaliisa42:17+14:3212:26
20.Parkkila TanjaOYS/Vapari42:26+14:4112:28
21.Halme Viivi43:21+15:3612:45
22.Mahlakaarto Suvi43:34+15:4912:48
23.Herronen TarjaOYS/Vapari43:54+16:0912:54
24.Takkula Sinikka44:58+17:1313:13
25.Mattila Ulla45:05+17:2013:15
26.Merilä KirstiOYUS45:46+18:0113:27
27.Pesonen OrvokkiHaHe46:30+18:4513:40
28.Hirvelä Elina47:07+19:2213:51
29.Mäkelin MinnaOYS/Vapari47:37+19:5214:00
30.Nevala AnuOYS/Vapari47:48+20:0314:03
31.Paakkonen MirjaOYS/Vapari49:08+21:2314:27
32.Pääkkönen Katja49:14+21:2914:28
33.Malm PirkkoOYS/Vapari49:14+21:2914:28
34.Inkala Heli49:26+21:4114:32
35.Tiuraniemi Hanna50:26+22:4114:50
36.Pirttijärvi Tanja50:48+23:0314:56
37.Paso Heidi51:23+23:3815:06
38.Kupari Virpi51:28+23:4315:08
39.Rajalampi AnuSalRe51:29+23:4415:08
40.Käräoja EmmaSalRe51:32+23:4715:09
41.Alakorva-Pernu LeaIisu51:55+24:1015:16
42.Himanen Satu53:20+25:3515:41
43.Löytynoja Päivi53:26+25:4115:42
44.Törmänen PaulaTuTu53:27+25:4215:43
45.Rahikkala Pirjo53:28+25:4315:43
46.Arkkola Tuula53:31+25:4615:44
47.With Tiina53:32+25:4715:44
48.Haapaniemi Tuula53:33+25:4815:45
49.Väänänen Virpi53:42+25:5715:47
50.Ahola Riikka54:23+26:3815:59
51.Huttunen Riikka55:34+27:4916:20
52.Erkkilä PäiviOYS/Vapari56:52+29:0716:43
53.Pihlajaniemi AnuOYS/Vapari57:00+29:1516:45
54.Varis Kaisa57:13+29:2816:49
55.Knopf Claudia57:30+29:4516:54
56.Armia Reetta57:59+30:1417:03
57.Littov Päivi58:32+30:4717:12
58.Leinonen Leena60:17+32:3217:43
59.Hautala TuulaONMKY61:25+33:4018:03
60.Öörni-Miettunen MariaIisu64:17+36:3218:54
61.Laakkonen Sari65:36+37:5119:17
62.Huuskonen AnneOYS/Vapari65:38+37:5319:18
63.Ukkonen Reetta65:39+37:5419:18
64.Juntunen Laura70:04+42:1920:36
65.Jokinen MinnaSk Pohj72:19+44:3421:16
66.Jokinen Noora72:42+44:5721:22
67.Sorvari PirkkoOSVA73:42+45:5721:40
68.Pääkkö Susanna76:16+48:3122:25
69.Seppänen Lea79:16+51:3123:18
C-rata, miehet 3.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Viippola AapoOuTa25:42 7:33
2.Kotila HarriYlikNM25:43+0:017:33
3.Rahkola EeroOulRe26:17+0:357:43
4.Toropainen PauliONMKY27:06+1:247:58
5.Heinikoski KaleviKoskRi29:43+4:018:44
6.Puurunen JormaONMKY29:53+4:118:47
7.Suomio PekkaPohjant30:51+5:099:04
8.Mäntykenttä HannuOYUS30:52+5:109:04
9.Hohtola EsaYliopisto31:34+5:529:17
10.Juutinen HannuPohjant31:48+6:069:21
11.Alalahti JaakkoONMKY32:20+6:389:30
12.Suorajärvi MauriPohjant32:41+6:599:36
13.Kivinen Juhani33:11+7:299:45
14.Savilaakso Sami33:29+7:479:50
15.Mattila SeppoKoskRi33:41+7:599:54
16.Sillanpää Matti34:58+9:1610:17
17.Kukkohovi ReinoOsVa35:07+9:2510:19
18.Piipponen EsaOSAO35:42+10:0010:30
19.Nauska Seppo35:44+10:0210:30
20.Keski-Korsu PerttiSalRe35:58+10:1610:34
21.Stenius VerneLaive36:26+10:4410:42
22.Piiroinen Ilkka36:58+11:1610:52
23.Pyky KalleKiimU37:00+11:1810:52
24.Jurvakainen HeinoKiimU37:02+11:2010:53
25.With Mikko37:14+11:3210:57
26.Paatelma RistoKoskRi37:15+11:3310:57
27.Korkalo JormaPohjant37:21+11:3910:59
28.Patana Timo38:00+12:1811:10
29.Rosberg Juha38:01+12:1911:10
30.Pentikäinen Heimo38:31+12:4911:19
31.Hiltunen Juho38:40+12:5811:22
32.Kaimio Auvo38:45+13:0311:23
33.Jokela Roope40:00+14:1811:45
34.Niinimäki TuukkaPohjant40:15+14:3311:50
35.Jäntti MattiPohjant40:19+14:3711:51
36.Heikkinen Oiva40:29+14:4711:54
37.Westerholm TuomasVePo40:32+14:5011:55
38.Arima Aki40:41+14:5911:57
39.Halonen MiikaKoskRi40:45+15:0311:59
40.Lampi MattiLNM40:50+15:0812:00
41.Rahkola Eino41:09+15:2712:06
42.Ruokonen Timo41:15+15:3312:07
43.Patana TeuvoKoS41:33+15:5112:13
44.Kärki Matti42:12+16:3012:24
45.Pelkonen HeimoKiimU42:35+16:5312:31
46.Pyhäluoto ArttuOI42:55+17:1312:37
47.Herronen Jouni43:59+18:1712:56
48.Väisänen Mikko44:19+18:3713:02
49.Kukkonen EliasOuTa45:10+19:2813:17
50.Mylly Tapio46:20+20:3813:37
51.Karhukorpi Petteri47:12+21:3013:52
52.Niskanen Perttu48:25+22:4314:14
53.Rajala Vesa48:33+22:5114:16
54.Kariniemi HeikkiPeRa49:03+23:2114:25
55.Rajalampi Raimo51:32+25:5015:09
56.Korkala VeikkoRTG51:47+26:0515:13
57.Pyky EskoKiimU51:54+26:1215:15
58.Hanhela Paavo54:02+28:2015:53
59.Koivula AnteroOYS/Vapari57:04+31:2216:47
60.Mäntyniemi Juhani58:05+32:2317:05
61.Järvelä Kalevi59:22+33:4017:27
62.Salminen KariOYUS60:48+35:0617:52
63.Rauhala Aleksi65:16+39:3419:11
64.Havas MarttiOYUS68:34+42:5220:10
65.Ukkola Antton69:37+43:5520:28
66.Leskelä Veikka107:32+81:5031:37
D-rata, naiset 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Riikola RiinaYlikNM20:10 10:05
2.Mutka AinoPohjant20:52+0:4210:26
3.Tuomela Iiris24:34+4:2412:17
4.Vuollet Katriina25:09+4:5912:34
5.Haapasalo Wilma25:12+5:0212:36
6.Tohmola Sanni26:04+5:5413:02
7.Romakkaniemi Teea26:58+6:4813:29
8.Holma Anna31:14+11:0415:37
9.Holma EssiOulRe31:17+11:0715:38
10.Hedberg Marja35:56+15:4617:58
11.Huusko Sara40:22+20:1220:11
12.Mustonen Minna42:36+22:2621:18
13.Sankelo EmmaSK-Pohjant44:30+24:2022:15
14.Höglund VilmaHaHe49:38+29:2824:49
15.Valta Hanna58:05+37:5529:02
16.Mäenalanen PaulaOYS/Vapari71:10+51:0035:35
D-rata, miehet 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Väänänen AriOulun Ins.16:38 8:19
2.Kokko Sami17:28+0:508:44
3.Patana Joonas22:18+5:4011:09
4.Marjala Sakari25:27+8:4912:43
5.Tohmola eeli26:39+10:0113:19
6.Ahopelto RoopeIisu29:48+13:1014:54
7.Keskikuru Juuso38:36+21:5819:18
8.Taskila Olli39:07+22:2919:33
9.Taskila Riku39:07+22:2919:33
10.Pirttiaho Atte42:32+25:5421:16
11.Sipola SeppoPeRa42:36+25:5821:18
RR-rata, tytöt 1.95 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Sanni Ronkainen11:19 5:48
2.Heidi HaapasaloPohjant11:44+0:256:01
3.Kia Hemmi13:11+1:526:45
4.Mai Hemmi13:40+2:217:00
5.Erika Väliheikki13:41+2:227:01
6.Laura Parkkinen13:41+2:227:01
7.Minea Anttila16:26+5:078:25
8.Lotta Nyman18:09+6:509:18
9.Petra Nyman19:35+8:1610:02
10.Alisa Timonen20:20+9:0110:25
11.Emmi Vehkaoja20:54+9:3510:43
12.Anna ParkkinenYlikNM21:17+9:5810:54
13.Senni Limingoja23:09+11:5011:52
14.Saaga Marjala23:47+12:2812:11
15.Selina Similä24:47+13:2812:42
16.Nea RonkainenPohjant25:17+13:5812:57
17.Kiira Ronkainen25:17+13:5812:57
18.Hokkanen Liina25:20+14:0112:59
19.Helmiina Similä25:34+14:1513:06
20.Elina Miettunen27:01+15:4213:51
21.Ilona Anttila27:09+15:5013:55
22.Vieno Laitinen27:32+16:1314:07
23.Milja Laitinen27:34+16:1514:08
24.Enni Pellikka31:46+20:2716:17
25.Pellikka Iina31:49+20:3016:18
26.Liisa Nikkari31:56+20:3716:22
27.Sofia Lee35:41+24:2218:17
28.Kiira Jylhä37:22+26:0319:09
29.Olga Jokitalo40:43+29:2420:52
30.Meri Jokitalo41:00+29:4121:01
31.Ieva PimiäKoskRi55:44+44:2528:34
32.Henna Tahkokorpi61:29+50:1031:31
RR-rata, pojat 1.95 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Sakari Ukkola8:26 4:19
2.Viljami Marjala10:24+1:585:20
3.Tuure Väänänen14:29+6:037:25
4.Niilo Niinimäki15:26+7:007:54
5.Severi SimiläPohjant15:51+7:258:07
6.Niklas Jokela19:07+10:419:48
7.Verneri Marjala19:12+10:469:50
8.Jami RonkainenKoskRi19:33+11:0710:01
9.Paavo Ahonen20:49+12:2310:40
10.Kaarlo Ahonen20:49+12:2310:40
11.Olli Niinimäki21:15+12:4910:53
12.Santeri Ukkola22:33+14:0711:33
13.Jussi Ronkainen22:39+14:1311:36
14.Juuso Kinnunen25:19+16:5312:58
15.Veeti Viippola26:42+18:1613:41
16.Nooa Kangas31:29+23:0316:08
17.Valtteri Kotaniemi32:34+24:0816:42
18.Hannes Syrjäpalo39:41+31:1520:21
19.Niilo Tokola44:31+36:0522:49
20.Akseli Vepsäläinen51:21+42:5526:20
21.Eliel PaatelmaKoskRi56:02+47:3628:44
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Saarela JoniKemU64:38 -
Nooa Auvinen38:45 -
Siirilä Kristiina0:00 -
Manninen EeroOsVa54:44 -
Pöllänen JarkkoKR67:28 -
Jaako MikkoPohjant66:05 -
Lohela VäinöPohjant45:50 -
Heikkilä MirjamiOYS/Vapari41:54 -
Suomala Taneli54:46 -
Keränen Jenni53:07 -
Noora Huber78:07 -
Heinikoski KaleviKoskRi49:47 -
Haverinen Marja83:39 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. ratametsuri ilpo, 2013-05-18 12:44:59

    A-rata 7,5km 19 rastia
    B-rata 5,7km 14 rastia
    C-rata 3,4km 10 rastia
    D-rata 2,0km 6 rastia
    RR-rata 1,95km 5 rastia
    Huom RR-radan kartta 1:5000
    Pidemmät radat kiertää osin uudessa maastossa, ja väleille on suunniteltu hyviä reitinvalintoja mutta rastinotossakin saa olla tarkkana.
    Tervetuloa nauttimaan mukavasta maastosta.
  2. uusi rasteilla, 2013-05-20 15:04:27

    Moneltako pääsee maastoon ja mihin aikaan rastit loppuvat?
  3. info kertoo, 2013-05-20 15:15:15

  4. i.v., 2013-05-20 17:37:40

    Metsään pääsee 16,30-19,00 ja rasteja aletaan kerätä pois kun tilanne sen sallii.
    Jätämme rasteille oranssit tarralaput kahdeksi viikoksi, joten jos haluaa, niin maastossa saa käydä harjoittelemassa myöhemminkin ja myynnissä on karttoja joihin on painettu kaiki rastit.
  5. i.v., 2013-05-21 22:32:03

    Kiitokset kaikille rasteillamme kävijöille, yli 450 tulosta.
    Pahoittelemme karttojen tulostuksen väliaikaista ongelmaa, jos joku karttansa luovuttanut haluaa uuden kartan, laita postia ilpo.viippola@gmail.com
    Arvonnassa voittaneille ilmoitetaan henk.koht. Voittajien nimilista on myös nähtävillä Tarmon seuraavilla Oulu-rasteilla 6.6. Takkurannalla. Nuoret kiittävät arpoja ostaneita :)
  6. Matti Hokkanen, 2013-05-21 22:51:08

    Voisittekohan tarkistaa ratani, joka jostain syystä oli merkitty omaksi? Mentiin vaimon kanssa sama rata ja meillä oli samat rastit leimattuna, mutta vaimon rata oli ok, minun ei.
  7. jumi, 2013-05-21 23:08:09

    jos menitte loppuun asti täysin kimpassa niin sulla on varmaan vika viimonen rasti
  8. Olli P., 2013-05-21 23:40:10

    Matti Hokkanen: Näyttäisi tosiaan, että tulostiedoston rivi kohdallasi on mennyt jotenkin täysin sekaisin ja osa väliajoista ja leimauksista on mitä sattuu. Jos kuitenkin sinulta löytyy tulostettu väliaikalappunen, lähetä väliajat vaikkapa tuon sivuston palautelomakkeen kautta allekirjoittaneelle, niin laitan väliajat kuntoon.

    Sama viesti muillekin, jotka tuntevat kokeneensa vääryyttä tulosten suhteen. Joskus tekniikka pelaa, yleensä ei.
  9. Keijo Ruotsalainen, 2013-05-23 01:34:32

    Harmi, että tuli lähdettyä tänne Torinoon työmatkalle, kun olisi ollut huikeita iltarastitapahtumia Oulussa, kommenttien perusteella.

    Tylsää juosta Po-joen varren asvaltoituja "lenkkipolkuja". Lisäksi tämän vuoden "veteraanien" MM-ksojen mallimaastoihin ei ollut menemistä. Pragelatossa ja Sestrieressä satoi viikonloppuna 30 cm lunta. Että se tästä etelän lämmöstä.
  10. -h, 2013-05-27 12:52:08

    Olipa mukava käyvä viikonloppuna kiertämässä Köykkyrin rasteja uudelleen, rastilippujen paikalla olleet punaiset teipit ajoivat asiansa ja olivat hieman haastavampi löytää kun eivät näkyneet kilometrin päähän. Tästä vois muutki seurat ottaa mallia.
  11. Karin, 2013-05-27 13:51:46

    Samaa mieltä edellisen kirjoittajan kanssa: tuli loistava harjoitus kiertää nyt viikonloppuna rataa vielä yksin läpi, rastipisteille jätetyt teipit olivat tosi hyvä juttu ja haastetta oli vähän enemmän, kun kanssasuunnistajat eivät helpottaneet rastien löytämistä :D

    Kiitos tästä järjestäjille!