Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
4.6.2013
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Sankivaara
Opastus
Oulujoen pohjoispuolen tieltä nro 8300, 11 km Oulusta - Näytä kartalla
Rastireitti
Kyllä
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
462
Tulokset päivitetty
2.6.2014 20:22

Tulokset

E-rata, naiset 9.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Cobo CaballeroPohjant77:45 8:27
2.Kalliokoski Hanna-MariHalTo81:31+3:468:51
3.Kela MerjaOulRe107:14+29:2911:39
4.Aikio OutiOYS/Vapari110:11+32:2611:58
5.Partanen Merja144:54+67:0915:45
E-rata, miehet 9.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Parkkinen VillePohjant50:36 5:30
2.Karppinen AleksiPohjan50:39+0:035:30
3.Rahko SampoPohjant50:55+0:195:32
4.Kujala JouniPohjant50:59+0:235:32
5.Seppänen MikaVaKa60:13+9:376:32
6.Haapasalo HarriSK-Pohjant63:19+12:436:52
7.Alaperä ArttuPohjant64:02+13:266:57
8.Kuopus SauliPudU64:09+13:336:58
9.Maaninka MikaOsVa64:30+13:547:00
10.Karjalainen PetriPohjant67:05+16:297:17
11.Vainikainen Lauri69:00+18:247:30
12.Määttä JariKemijU69:20+18:447:32
13.Heinikoski KaukoKoskRi69:22+18:467:32
14.Kokkinen KariPertPe69:30+18:547:33
15.Nissinen NikoPohjant69:51+19:157:35
16.Nikkari OlliOsVa70:26+19:507:39
17.Palosaari MikkoKiimU72:39+22:037:53
18.Kangas Hannu72:57+22:217:55
19.Ronkainen MarkusKoskRi73:08+22:327:56
20.Rinta ToniKoskRi74:45+24:098:07
21.Väyrynen JarnoKoskRi75:11+24:358:10
22.Turtinen Pauli75:55+25:198:15
23.Järvenpää RaimoIisu76:17+25:418:17
24.Konttajärvi SeppoOYS/Vapari76:38+26:028:19
25.Tervo ArhiONMKY77:42+27:068:26
26.Suomala Ville78:29+27:538:31
27.Hallikainen Samuli78:30+27:548:31
28.Huuhka KaiKiimU79:22+28:468:37
29.Karppinen JoukoLaive80:05+29:298:42
30.Vaarala Harri80:56+30:208:47
31.Pukema JarnoOuTa81:13+30:378:49
32.Ilmonen Markus82:55+32:199:00
33.Shcroderius JariPohjant83:37+33:019:05
34.Pihlajaniemi JanneSK Uranus84:00+33:249:07
35.Pätsi PauliOYS/Vapari85:10+34:349:15
36.Kaipala RaunoOYS/Vapari85:30+34:549:17
37.Taskila Markku85:39+35:039:18
38.Koutonen MikkoYlivKu88:18+37:429:35
39.Ruotsalainen KeijoOYUS88:46+38:109:38
40.Lumme Lauri89:02+38:269:40
41.Holma ErkkiOulRe89:44+39:089:45
42.Päkkilä Jukka91:14+40:389:55
43.Härkönen Jussi91:36+41:009:57
44.Rankinen JuhoSiSe92:03+41:2710:00
45.Nummi JaniVaKa92:11+41:3510:01
46.Kela MarkoOulRe92:26+41:5010:02
47.Neuvonen JussiOuTa92:42+42:0610:04
48.Lehtosaari JariHaHe93:14+42:3810:08
49.Taskila Hannu93:52+43:1610:12
50.Vainikainen Niilo93:54+43:1810:12
51.Luodonpää RistoAlatPi94:09+43:3310:14
52.Piirto Jarkko94:25+43:4910:15
53.Tervo Henri95:05+44:2910:20
54.Takkinen JukkaKiimU95:08+44:3210:20
55.Mutka Kai96:18+45:4210:28
56.Kivinen Janne96:54+46:1810:31
57.Pelkonen AlpoOSVA97:18+46:4210:34
58.Alitalo SamiOsVa98:58+48:2210:45
59.Gabor Tari100:55+50:1910:58
60.Pirttiaho Lauri107:44+57:0811:42
61.Savilaakso Sami126:18+75:4213:43
Karhumaa Jouni98:17 10:40
Haapasalo JarmoPohjant63:14 6:52
Oikarinen JukkaPohjant0:00 0:00
A-rata, naiset 6.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haataja MirkaEsSu58:47 8:31
2.Kaijanen Tytti64:08+5:219:17
3.Kilpeläinen MarjaOYS/Vapari69:17+10:3010:02
4.Lotvonen EssiLaiVe69:24+10:3710:03
5.Lidhovius Anna-RiikkaOSVA70:05+11:1810:09
6.Takalo SusannaOsVa73:07+14:2010:35
7.Hokkanen AnniOYS/Vapari73:47+15:0010:41
8.Piirto MarjoLänRa78:03+19:1611:18
9.Karjalainen NooraPohjant78:06+19:1911:19
10.Palmi SaraKoskRi78:16+19:2911:20
11.Holma KaisuOulRe79:22+20:3511:30
12.Marttinen MinnaVaKa81:15+22:2811:46
13.Airaksinen Saara85:05+26:1812:19
14.Karjalainen ValmaPohjant91:45+32:5813:17
15.Karjalainen EssiPohjant91:57+33:1013:19
16.Päkkilä Inka96:17+37:3013:57
17.Väyrynen KarinKoskRi96:19+37:3213:57
18.Schrodereus Pohjant99:43+40:5614:27
19.Härö Jonna110:48+52:0116:03
20.Pelkonen MaijaOSVA119:58+61:1117:23
A-rata, miehet 6.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Tolonen RaineVePo46:29 6:44
2.Hepokangas EdvinLaiVe53:19+6:507:43
3.Fredriksson KajPohjant55:56+9:278:06
4.Räisänen KariPudU56:37+10:088:12
5.Kinnunen Jukka56:41+10:128:12
6.Laitala Olli57:15+10:468:17
7.Remsu MikkoSK Uranus57:47+11:188:22
8.Koivumaa Jussi58:32+12:038:28
9.Koskela Ari59:28+12:598:37
10.Kaasinen AulisPohjant59:44+13:158:39
11.Utkin SergeyKontiotuot59:47+13:188:39
12.Lämsä JanneVETY61:32+15:038:55
13.Juutinen HannuPohjant62:04+15:358:59
14.Grekelä AnttiHaHe62:43+16:149:05
15.Lohela JarmoOYS/Vapari62:49+16:209:06
16.Maliniemi Ville63:27+16:589:11
17.Hanhela MaunoHaHe63:41+17:129:13
18.Madetoja Ari-PekkaKärsKa63:57+17:289:16
19.Väisänen MikkoAnttU64:58+18:299:24
20.Rauhala Antti65:05+18:369:25
21.Siirilä Jukka65:34+19:059:30
22.Suorsa Vesa-MattiPohjant65:48+19:199:32
23.Kangas Seppo66:25+19:569:37
24.Karhu Janne66:36+20:079:39
25.Sillanpää JoonasPyPo67:05+20:369:43
26.Seppänen Aimo67:13+20:449:44
27.Viita AnttiOulun Ins.68:09+21:409:52
28.Lehtonen DanielLänRa68:12+21:439:53
29.Iivanainen Mikko68:12+21:439:53
30.Sääksjärvi Sami68:39+22:109:56
31.Kurttila Ari68:40+22:119:57
32.Hokkanen MattiTeam 1Life68:46+22:179:57
33.Verronen Mika69:11+22:4210:01
34.Mäntylä Juha69:22+22:5310:03
35.Yli-Eerola EsaHlT69:24+22:5510:03
36.Jykylä Petri69:33+23:0410:04
37.Räisänen HarriKiimU69:51+23:2210:07
38.Nissinen JoniPohjant69:59+23:3010:08
39.Tonttila PanuOYS/Vapari70:28+23:5910:12
40.Paakolanvaara Mikko70:56+24:2710:16
41.Aabel Perjes70:56+24:2710:16
42.Kaukua JaakkoHaHe71:07+24:3810:18
43.Isolahti MikaPohjant71:09+24:4010:18
44.Huurinainen KimmoSuoVe71:41+25:1210:23
45.Holappa TeuvoVePo72:01+25:3210:26
46.Nummi MattiVaKa72:50+26:2110:33
47.Maunula TeuvoOYUS72:56+26:2710:34
48.Puroila Antti73:36+27:0710:40
49.Laurila HeikkiSalRe73:37+27:0810:40
50.Karjalainen ArtoTeam 1Life73:46+27:1710:41
51.Flygare Jukka-Pekka74:19+27:5010:46
52.Vuoti Mikko74:44+28:1510:49
53.Vainikainen Seppo74:51+28:2210:50
54.Mänty Mika75:10+28:4110:53
55.Ylikotila Tatu76:13+29:4411:02
56.Sauvola Tarmo77:11+30:4211:11
57.Hökkä Jarmo77:52+31:2311:17
58.Aihio Matti78:21+31:5211:21
59.Vainikainen Jyrki85:08+38:3912:20
60.Lukkari Junnu85:23+38:5412:22
61.Korhonen Aki88:00+41:3112:45
62.Karhu Toni89:09+42:4012:55
63.Seppänen Ari92:34+46:0513:24
64.Sillanpää Juho96:54+50:2514:02
65.Hautamo Janne112:04+65:3516:14
66.Jokikokko Perttu118:16+71:4717:08
Ronkainen Ari57:09 8:16
Hautala MattiONMKY57:43 8:21
Iivanainen Matti71:04 10:17
Haapaniemi NiiloHaHe90:10 13:04
B-rata, naiset 5.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Leskelä KatriYlikNM45:56 8:30
2.Martinmäki KaisuSK Polar47:32+1:368:48
3.Riikka Mansikkaviita55:02+9:0610:11
4.Kesälä Miina55:35+9:3910:17
5.Isolahti Anna-KaisaPohjant56:47+10:5110:30
6.Goman AnnukkaVePo58:40+12:4410:51
7.Hokajärvi RailiPohjant59:45+13:4911:03
8.Juntunen MarjutIiY61:11+15:1511:19
9.Ronkainen Terhi61:28+15:3211:22
10.Aatsinki TanjaHaHe62:10+16:1411:30
11.Palosaari MariKiimU62:11+16:1511:30
12.Maunu Susanna62:14+16:1811:31
13.Siirilä Katariina62:28+16:3211:34
14.Pesonen OrvokkiHaHe62:41+16:4511:36
15.Eilola PäiviOYS/Vapari63:43+17:4711:47
16.Rouhiainen SiniOYS/Vapari63:49+17:5311:49
17.Kurvi Minna63:51+17:5511:49
18.Sallmen Mari64:33+18:3711:57
19.Juntunen JohannaIinYr65:17+19:2112:05
20.Marjakangas ElinaOV65:48+19:5212:11
21.Kuusela VappuVaKa65:54+19:5812:12
22.Kuusisto-Jorth Paula66:05+20:0912:14
23.Mäkinen Miia66:27+20:3112:18
24.Lithovius Aino-EevaOsVa66:29+20:3312:18
25.Lehtonen Mirva66:46+20:5012:21
26.Mutka Hanna67:31+21:3512:30
27.Hiltunen AnnaYlikNM68:20+22:2412:39
28.Lotvonen ArjaLaiVe68:21+22:2512:39
29.Lamberg Anja-LeenaSalRe68:33+22:3712:41
30.Alitalo PäiviOsVa69:11+23:1512:48
31.Ylieerola Irja70:53+24:5713:07
32.Koukkari MerviUtajU73:50+27:5413:40
33.Pirttijärvi Tanja75:11+29:1513:55
34.Myllylä Riina75:18+29:2213:56
35.Kinnula IrmaOYS/Vapari75:27+29:3113:58
36.Kyllönen Sanna75:51+29:5514:02
37.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant75:57+30:0114:03
38.Myllymaa PirkkoOulRe79:42+33:4614:45
39.Isoaho JaanaYlikNM80:43+34:4714:56
40.Pekkala NiinaKemijU82:10+36:1415:12
41.Magga Johanna82:25+36:2915:15
42.Kela MirjaOulRe84:01+38:0515:33
43.Vesikukka Emilia84:52+38:5615:42
44.Hooli HeidiOYS/Vapari84:59+39:0315:44
45.Niemistö Johanna85:37+39:4115:51
46.Kiviniemi Mira87:11+41:1516:08
47.Heikkinen Elina88:30+42:3416:23
48.Parkkinen Teija89:50+43:5416:38
49.Erkkilä PäiviOYS/Vapari90:38+44:4216:47
50.Ainassaari KaisuOsVa90:43+44:4716:47
51.Pihlajaniemi AnuOYS/Vapari90:47+44:5116:48
52.Kela ElisaOsVa91:46+45:5016:59
53.Holma LiisaOYS/Vapari92:50+46:5417:11
54.Hynynen KatiOYS/Vapari98:23+52:2718:13
55.Jokinen Minna98:46+52:5018:17
56.Haverinen MarikaKaSu111:34+65:3820:39
57.Mäkinen Päivi116:07+70:1121:30
58.Pääkkö Susanna125:41+79:4523:16
59.Hannila Riikka142:33+96:3726:23
Jokela RiittaYlikNM59:13 10:57
Junnila Anu57:48 10:42
Juoperi SailaOYS/Vapari85:10 15:46
Sergejeff JennaOYS/Vapari85:04 15:45
B-rata, miehet 5.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Siponen KimmoPohjant38:01 7:02
2.Leskelä Jyrki39:59+1:587:24
3.Heikka MarkkuONMKY40:35+2:347:30
4.Parkkinen PekkaPohjant42:34+4:337:52
5.Soppela Pete44:10+6:098:10
6.Karvonen SamiSalRe44:34+6:338:15
7.Karjalainen PasiPohjant45:35+7:348:26
8.Laurila MikaKoskRi45:43+7:428:27
9.Halonen VesaPohjant47:08+9:078:43
10.Backman KariIiY47:38+9:378:49
11.Markkanen PasiLapVe47:38+9:378:49
12.Siira Marko48:12+10:118:55
13.Kurula JohannesPohjant48:25+10:248:57
14.Laitinen OlliPeRa48:58+10:579:04
15.Toropainen PauliONMKY49:54+11:539:14
16.Kähkölä JuhaPohjant50:30+12:299:21
17.Huhtala Markus50:49+12:489:24
18.Pitkänen Henri50:54+12:539:25
19.Hurskainen PenttiOulRe51:16+13:159:29
20.Kaikkonen Kari51:38+13:379:33
21.Vainio TimoPohjant52:19+14:189:41
22.Pelkonen ToivoYlikNM52:34+14:339:44
23.Savolainen Hannu52:41+14:409:45
24.Päivärinta Juhani52:47+14:469:46
25.Pyky AriKiimU52:50+14:499:47
26.Huhtanen RaimoKiimU52:52+14:519:47
27.Paularanta KimmoOLK53:07+15:069:50
28.Potinkara Rami53:31+15:309:54
29.Karsikas Jouni53:37+15:369:55
30.Kauma HeikkiOYS/Vapari53:44+15:439:57
31.Kyllönen Timo53:53+15:529:58
32.Niva PasiLaive54:46+16:4510:08
33.Kotaniemi PasiPohjant54:49+16:4810:09
34.Seppänen Lasse54:52+16:5110:09
35.Kurula JuhaniPohjant55:26+17:2510:15
36.Rahikkala Esa55:38+17:3710:18
37.Mursu Mikko56:24+18:2310:26
38.Luukkonen Simo57:40+19:3910:40
39.Hirsimäki Markus58:23+20:2210:48
40.Vainio Aimo59:32+21:3111:01
41.Kurttila Pentti60:30+22:2911:12
42.Malm LauriOSAO60:44+22:4311:14
43.Rimpiläinen AnttiOsVa61:08+23:0711:19
44.Pentikäinen Heimo61:47+23:4611:26
45.Närhi Tuomas62:25+24:2411:33
46.Hekkala Urpo62:34+24:3311:35
47.Tauriainen Janne62:36+24:3511:35
48.Riekki Jari64:33+26:3211:57
49.Kukkohovi ReinoOsVa65:33+27:3212:08
50.Eronen Ville66:23+28:2212:17
51.Jäntti MattiPohjant67:13+29:1212:26
52.Järvinen SeppoOuTa67:19+29:1812:27
53.Hiltunen Kalervo67:48+29:4712:33
54.Härkönen SamiOuTa69:18+31:1712:50
55.Niinimäki TuukkaPohjant72:04+34:0313:20
56.Karjalainen Jari72:48+34:4713:28
57.Koivisto JuhaniKortJV72:59+34:5813:30
58.Räisänen Jukka73:02+35:0113:31
59.Kiviniemi Tuomo73:06+35:0513:32
60.Perätalo Sami74:08+36:0713:43
61.Rahko MattiPohjant74:21+36:2013:46
62.Oikkonen Pasi77:42+39:4114:23
63.Mikkonen AlpoOYS/Vapari89:21+51:2016:32
64.Isomursu PekkaOAMK89:28+51:2716:34
65.Piiroinen Ilkka90:09+52:0816:41
66.Korkala VeikkoRTG98:19+60:1818:12
67.Vainikainen Tomi99:49+61:4818:29
68.Okkonen Jarkko105:10+67:0919:28
69.Juujärvi Petri142:27+104:2626:22
Ollanketo ToniOulun Ins.59:08 10:57
Puurunen JormaONMKY63:51 11:49
Uusimaa MarkkuPeRa62:33 11:35
Kaimio Auvo75:36 14:00
Tanskanen Jouniaaaaa76:23 14:08
Rahja OsmoONMKY101:40 18:49
Myllymaa KaukoOulRe57:29 10:38
Naamanka Antti73:45 13:39
Vuoti Jani0:00 0:00
C-rata, naiset 3.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Keskinarkaus TuulaPeRa34:53 9:41
2.Rahkola IrmaOYS/Vapari35:48+0:559:56
3.Käkelä Mervi38:48+3:5510:46
4.Siponen Sanna38:51+3:5810:47
5.Kangas TaikaPohjant39:49+4:5611:03
6.Nuolioja SariOYS/Vapari40:05+5:1211:08
7.Karjalainen Miia40:42+5:4911:18
8.Sirviö VenlaPohjant40:42+5:4911:18
9.Koivisto Virpi40:51+5:5811:20
10.Erkkilä LeenaPohjant41:14+6:2111:27
11.Inkala Heli41:35+6:4211:33
12.Lämsä SoiliYlikNM41:48+6:5511:36
13.Härkönen LauraOuTa42:05+7:1211:41
14.Siirilä Kristiina42:32+7:3911:48
15.Kauppila VeeraVePo42:45+7:5211:52
16.Rahko LeenaPohjant42:56+8:0311:55
17.Saglenova Nela43:27+8:3412:04
18.Arima Reetta43:31+8:3812:05
19.Hiltunen Majaliisa45:10+10:1712:32
20.Yrjänheikki EijaOYS/Vapari45:17+10:2412:34
21.Juntunen Laura46:17+11:2412:51
22.Paso Heidi47:07+12:1413:05
23.Kupari Virpi47:15+12:2213:07
24.Takkula Sinikka47:23+12:3013:09
25.Backman SaanaHaHe47:42+12:4913:15
26.Nevala AnuOYS/Vapari48:31+13:3813:28
27.Mäkelin MinnaOYS/Vapari48:32+13:3913:28
28.Tuovinen Satu49:31+14:3813:45
29.Immonen Kaija49:42+14:4913:48
30.Herronen TarjaOYS/Vapari49:59+15:0613:53
31.Aatsinki MirjaVePo50:14+15:2113:57
32.With Tiina52:12+17:1914:30
33.Liukkonen Sanna52:26+17:3314:33
34.Paakkonen MirjaOYS/Vapari53:03+18:1014:44
35.Malm PirkkoOYS/Vapari53:08+18:1514:45
36.Niva AnuLaiVe54:13+19:2015:03
37.Koivukoski Hanna-Mari54:32+19:3915:08
38.Huuskonen AnneOYS/Vapari54:50+19:5715:13
39.Littow Päivi54:51+19:5815:14
40.Logan Monika54:57+20:0415:15
41.Kela TarjaOYS/Vapari54:58+20:0515:16
42.Löytynoja Päivi55:14+20:2115:20
43.Haapaniemi Tuula55:22+20:2915:22
44.Korkeasalo VuokkoHaHe55:24+20:3115:23
45.Koivikko Sanna55:40+20:4715:27
46.Lukkarila Liisa55:49+20:5615:30
47.Ruuska RauniOsVa56:06+21:1315:35
48.Merilä KirstiOYUS56:33+21:4015:42
49.Parkkinen TainaOI56:52+21:5915:47
50.Seppänen MarjoVaKa58:28+23:3516:14
51.Suvanto Sari59:12+24:1916:26
52.Still MariaOYS/Vapari60:35+25:4216:49
53.Mattila Ulla60:47+25:5416:53
54.Hautala TuulaONMKY61:23+26:3017:03
55.Korkeakoski ArjaOsVa61:31+26:3817:05
56.Talonen Sanna62:07+27:1417:15
57.Sorvari PirkkoOSVA62:13+27:2017:16
58.Sneck Sirpa63:25+28:3217:36
59.Yasav Pirjo63:30+28:3717:38
60.Kauppila Marja71:27+36:3419:50
61.Gumbler Nina77:39+42:4621:34
62.Gumpler Tuovi78:09+43:1621:42
63.Hosio TiinaOYS/Vapari87:47+52:5424:23
64.Hast KatriOYS/Vapari87:50+52:5724:23
65.Niittylampi Sari112:59+78:0631:23
C-rata, miehet 3.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kotila HarriYlikNM26:32 7:22
2.Rahkola EeroOulRe30:46+4:148:32
3.Piipponen EsaOSAO32:02+5:308:53
4.Alalahti JaakkoONMKY34:25+7:539:33
5.Haataja Jussi34:32+8:009:35
6.Heinikoski KaleviKoskRi34:38+8:069:37
7.Haarala JariPohjant34:41+8:099:38
8.Hohtola EsaYliopisto36:06+9:3410:01
9.Mattila SeppoKoskRi36:35+10:0310:09
10.Hostikka Teemu36:52+10:2010:14
11.Westerholm TuomasVePo36:53+10:2110:14
12.Jaakkola Jukka37:34+11:0210:26
13.Männikkö KalleYlikNM39:14+12:4210:53
14.Patana Timo39:18+12:4610:55
15.Sillanpää MattiKoovee39:50+13:1811:03
16.Nuolioja VesaPohjant40:16+13:4411:11
17.Ylimaunu MattiEVP41:08+14:3611:25
18.Arima Aki41:20+14:4811:28
19.Lohela VäinöPohjant41:40+15:0811:34
20.Hiltunen JuhoOH44:47+18:1512:26
21.Alitalo JoonasOsVa45:49+19:1712:43
22.Mikkonen ToivoONMKY45:55+19:2312:45
23.Patana TeuvoKoS46:14+19:4212:50
24.Ijäs Oskari47:59+21:2713:19
25.Kormi Otto48:14+21:4213:23
26.Luukinen Tapio48:55+22:2313:35
27.Kumpuniemi Timo49:11+22:3913:39
28.Rantakokko TimoOK7749:32+23:0013:45
29.Rahkola Eino49:39+23:0713:47
30.Herronen Jouni50:36+24:0414:03
31.Maikkola SeppoOuTa52:16+25:4414:31
32.Manninen EeroOsVa52:40+26:0814:37
33.Luukinen Tuomo55:37+29:0515:26
34.Pyky EskoKiimU56:15+29:4315:37
35.Ruuska Jorma56:28+29:5615:41
36.Salminen KariOYUS61:31+34:5917:05
37.Parkkinen TapioOI62:38+36:0617:23
38.Vuopala Niilo62:45+36:1317:25
39.Hyrynkangas Petteri63:27+36:5517:37
40.Jäppinen KyöstiIisu64:18+37:4617:51
41.Ylikantola Jani66:16+39:4418:24
42.Havas MarttiOYUS66:23+39:5118:26
43.Niemelä UrpoPohjant98:32+72:0027:22
Sihvola Tuomo62:24 17:20
D-rata, naiset 2.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Niva HeiniLaive25:32 12:09
2.Vaakanainen SonjaPohjant28:09+2:3713:24
3.Kangas TaikaPohjant28:13+2:4113:26
4.Kokko Sonja30:18+4:4614:25
5.Jokinen Mia34:12+8:4016:17
6.Vaakanainen Kaisa34:35+9:0316:28
7.Apila Outi35:19+9:4716:49
8.Mutka AinoPohjant38:08+12:3618:09
9.Matila Senni39:39+14:0718:52
D-rata, miehet 2.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ukkola SamuliOsVa17:06 8:08
2.Patana Joonas25:45+8:3912:15
3.Lohela JoonaYlikNM29:22+12:1613:59
4.Kariniemi HeikkiPeRa32:05+14:5915:16
5.Pirinen RaimoVRU32:24+15:1815:25
6.Kokko Sami32:58+15:5215:41
7.Mäntyniemi JuhaniResUrh34:06+17:0016:14
8.Keränen EeroKoskRi34:31+17:2516:26
9.Niemelä EinoPosPy36:50+19:4417:32
10.Haarala EelisSK-Pohjant37:58+20:5218:04
11.Vartiainen SuloKiimU38:45+21:3918:27
Saarikettu Jarkko32:46 15:36
RR-rata, tytöt 1.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ronkainen Sanni12:15 6:48
2.Parkkinen Laura16:15+4:009:01
3.Korpi Mirjami22:52+10:3712:42
4.Lavanko Senni26:26+14:1114:41
5.Niinimäki Nelli32:24+20:0918:00
6.Karjalainen Inka33:51+21:3618:48
7.Leskelä Jasmin34:45+22:3019:18
Isolahti AinoPohjant23:52 13:15
Emmi Vehkaoja21:36 12:00
Anna ParkkinenYlikNM23:51 13:15
RR-rata, pojat 1.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ukkola SakariOsVa9:02 5:01
2.Koskela Kaapo13:19+4:177:23
3.Koskela Miika13:22+4:207:25
4.Ahonen Eero13:36+4:347:33
5.Lohela JoonaYlikNM14:18+5:167:56
6.Pitkänen Jaakko15:17+6:158:29
7.Niinimäki Niilo15:45+6:438:45
8.Niinimäki Olli15:56+6:548:51
9.Pitkänen Lassi16:38+7:369:14
10.Salonen PaavoPohjant16:42+7:409:16
11.Mattila ArttuPohjant16:54+7:529:23
12.Santeri Ukkola17:16+8:149:35
13.Ronkainen Jussi20:58+11:5611:38
14.Vehkaoja Leevi23:58+14:5613:18
15.Nissinen Iiro28:28+19:2615:48
16.Koskela Taavi30:54+21:5217:10
17.Westerholm Lauri31:32+22:3017:31
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Juuso HannuOYUS58:13 -
Nissinen Marianne78:29 -
Jaako MikkoPohjant59:50 -
Laurila Santeri36:54 -
Turunen EskoSonPa64:20 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Ratamestari, 2013-05-26 17:21:24

    4.6.2013 Sankivaara
    Radatiedot:
    - E-rata 9.2 km 23 rastia
    - A-rata 6.9 km 16 rastia
    - B-rata 5,4 km 12 rastia
    - C-rata 3,6 km 9 rastia
    - D-rata 2.1 km 8 rastia
    - RR-rata 1.8km

    Radat kiertävät suurimmaksi osaksi nopeakulkuisessa kangasmaastossa.
    Kaksi lähtöpaikkaa: E,C ja D radan lähtö on Sankivaaran puolella, jonne on matkaa n. 500m.
    Muilla radoilla lähtö on ampumaradan läheisyydessä.

    Tervetuloa.
  2. eSKo, 2013-06-03 21:50:07

    Sankivaarassa E-rata 9,2km Jukolaan lähteville.
  3. toinen esko, 2013-06-04 15:52:19

    ja huhupuheiden mukaan 17.30 e-radalle lähtee kovavauhtinen letka yhteislähtönä
  4. Sumo Suunnistaja, 2013-06-04 19:52:29

    Hyvä e-rata, kiitoksia.
  5. Jussi Neuvonen OuTa, 2013-06-04 20:33:53

    Pieni juomapullo (n.2dl) tippui "juomavyöstä" rastin 96 pohjois-luoteispuolelle, siihen rinteeseen tai sit sen suon päähän ennen pururataa. Jos löysit sen, otan kiitollisena sen takaisin torstaina Takkurannassa.
    Kiitos mahtavasta tapahtumasta.
  6. long distance, 2013-06-04 21:40:35

    ei pysynyt letkassa terwa painoi vielä jaloissa , mukavaa rastin ottoa kiitokset Ratametsurille
  7. Esa, 2013-06-04 21:58:25

    Kiitokset sille suunnistajalle joka autoit löytämään risukkoon pudonneet silmälasini rastin 65 tuntumaan. Kiitokset myös järjestäjille harrastelijalle hyvin sopivasta radasta.
  8. jussi n, outa, 2013-06-04 22:20:30

    Hei Esa. Ole hyvä vaan, koskaan ei saa olla niin kiire, etteikö ehtisi miestä mäessä auttamaan. :=)
  9. kuntoilija, 2013-06-04 22:26:35

    Mukavia uusia alueita mukana A-radalla viime vuosiin verrattuna. Eli Lylyjärven pohjoispuoli ja kaakossa Sanginjoen mutkassa.
  10. Mamma, 2013-06-05 08:44:57

    Koodit oikein, mutta oma tulos laitettu alas harmaalla. Miksi? Emit nro. 181284.
  11. Olli P., 2013-06-05 15:50:12

    @mamma: 9. rastin koodi näyttäisi olleen 65, kun taas sinä olet leimannut rastilla 63.