Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
23.7.2013
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Linnakangas
Opastus
Kempele, Kokkokankaantien ja Linnakaarron risteys - Näytä kartalla
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
348
Tulokset päivitetty
2.6.2014 20:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Niinimäki RiittaPohjant56:36 8:34
2.Martinmäki KaisuSK Polar56:43+0:078:35
3.Piirto MarjoLänRa57:01+0:258:38
4.Jaako NiinaLänRa60:04+3:289:06
5.Hankonen JohannaPohjant63:18+6:429:35
6.Junnila Anu67:19+10:4310:11
7.Kaijanen Tytti68:01+11:2510:18
8.Aikio OutiOYS/Vapari71:33+14:5710:50
9.Heikkinen SallaOsVa72:14+15:3810:56
10.Leskelä MaaritOsVa73:01+16:2511:03
11.Fredriksson CaritaPohjant73:19+16:4311:06
12.Partanen Mervi74:16+17:4011:15
13.Juola Hanna77:29+20:5311:44
14.Luiro TaruOulRe77:57+21:2111:48
15.Palmi SaraKoskRi78:24+21:4811:52
16.Alitalo PäiviOsVa78:28+21:5211:53
17.Mäkelä Hannele90:30+33:5413:42
A-rata, miehet 6.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haapasalo HarriSK-Pohjant40:26 6:07
2.Mäkäräinen JouniPohjant42:03+1:376:22
3.Seppänen MikaVaKa44:25+3:596:43
4.Marjala VeijoPohjant44:47+4:216:47
5.Puurunen OlliOuTa47:56+7:307:15
6.Ojala Kai48:09+7:437:17
7.Hautala MattiONMKY49:21+8:557:28
8.Hyvönen PanuPohjant49:32+9:067:30
9.Maaninka MikaOsVa49:44+9:187:32
10.Rantapelkonen TuomoONMKY49:53+9:277:33
11.Taskila Markku50:13+9:477:36
12.Suomala Ville50:15+9:497:36
13.Kivelä JanneKoskRi50:17+9:517:37
14.Määttä HarriLänRa50:47+10:217:41
15.Alaperä ArttuPohjant51:04+10:387:44
16.Hyyppä JarmoOulun Insinöörit51:06+10:407:44
17.Hepokangas EdvinLaiVe51:31+11:057:48
18.Suorsa PekkaPelPo51:39+11:137:49
19.Lämsä JanneVETY52:21+11:557:55
20.Pörsti Yrjö52:34+12:087:57
21.Fredriksson KajPohjant53:08+12:428:03
22.Järvenpää EsaS-JKL53:22+12:568:05
23.Nissinen NikoPohjant53:51+13:258:09
24.Turtinen Pauli54:40+14:148:16
25.Lempinen HannuFujitsu54:49+14:238:18
26.Matila TommiLänRa54:55+14:298:19
27.Kaasinen AulisPohjant55:45+15:198:26
28.Halonen TeroKoskRi56:04+15:388:29
29.Holappa TeuvoRaPe56:08+15:428:30
30.Rankinen JuhoSiSe56:23+15:578:32
31.Tolonen JuhaniHanka57:09+16:438:39
32.Kinnunen Jukka59:09+18:438:57
33.Laurila MikaKoskRi59:10+18:448:57
34.Väänänen ArttuPohjant59:24+18:589:00
35.Ronkainen Ari59:38+19:129:02
36.Grekelä AnttiHaHe60:14+19:489:07
37.Andesten Marko60:16+19:509:07
38.Kaisanlahti Jyrki61:01+20:359:14
39.Palosaari MikkoKiimU61:31+21:059:19
40.Taskila Hannu61:37+21:119:20
41.Mänty Mika62:00+21:349:23
42.Nygård Markku62:10+21:449:25
43.Heinonen Joni63:26+23:009:36
44.Vainikainen Niilo63:56+23:309:41
45.Mutka Kai64:04+23:389:42
46.Gabor Tari64:30+24:049:46
47.Myllymaa KaukoOulRe64:34+24:089:46
48.Torvinen Jarkko65:07+24:419:51
49.Riippa IlkkaOpu65:22+24:569:54
50.Seppänen Lasse66:18+25:5210:02
51.Junttola AnttiLaive68:51+28:2510:25
52.Junttola JaakkoLaiVe69:10+28:4410:28
53.Vuoti Mikko70:44+30:1810:43
54.Pihlajaniemi PekkaSalRe70:48+30:2210:43
55.Tauriainen Janne71:16+30:5010:47
56.Karjalainen Heikki71:18+30:5210:48
57.Härmä AnttiOYS/Vapari74:08+33:4211:13
58.Ebeling MattiasOYS/Vapari74:11+33:4511:14
59.Pelkonen AlpoOSVA76:08+35:4211:32
60.Alitalo SamiOsVa78:23+37:5711:52
61.Kivinen Janne80:42+40:1612:13
62.Peltokangas 81:37+41:1112:21
63.Pietilä Jukka-PekkaOulun Ins.84:49+44:2312:51
64.Mäkäräinen Janne85:26+45:0012:56
65.Kilpeläinen Ville87:20+46:5413:13
66.Laitinen Antti87:29+47:0313:15
67.Härkönen Teemu88:17+47:5113:22
68.Väisänen Ilkka90:52+50:2613:46
B-rata, naiset 5.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Marjala Pia-RiittaPohjant45:34 8:56
2.Lotvonen ArjaLaiVe49:20+3:469:40
3.Karppinen Riikka49:28+3:549:41
4.Alaperä Anna-Mari50:17+4:439:51
5.Pitkänen SannaKEV52:05+6:3110:12
6.Nuolioja SariOYS/Vapari52:26+6:5210:16
7.Siirilä Katariina53:19+7:4510:27
8.Siirilä Kristiina53:34+8:0010:30
9.Nivala Maija54:06+8:3210:36
10.Kosola MarjaPohjant54:38+9:0410:42
11.Palosaari MariKiimU55:40+10:0610:54
12.Ronkainen Terhi55:59+10:2510:58
13.Kupari Marko56:56+11:2211:09
14.Liuska Jenni57:16+11:4211:13
15.Junttola UllaLaive57:26+11:5211:15
16.Mutka Hanna57:40+12:0611:18
17.Tulppo Riikka57:56+12:2211:21
18.Kilpeläinen MarjaOYS/Vapari58:05+12:3111:23
19.Nissinen MariannePohjant58:47+13:1311:31
20.Peteri Jenni58:55+13:2111:33
21.Rouhiainen SiniOYS/Vapari58:59+13:2511:33
22.Lamberg Anja-LeenaSalRe59:16+13:4211:37
23.Aalto Pirjo59:28+13:5411:39
24.Moilanen Riina59:52+14:1811:44
25.Saartoala Päivi60:23+14:4911:50
26.Kokkonen Hanna60:25+14:5111:50
27.Vuontisjärvi Riitta60:54+15:2011:56
28.Pöyhtäri Mari61:00+15:2611:57
29.Pirttijärvi Tanja62:20+16:4612:13
30.Väänänen MerviOYS/Vapari63:25+17:5112:26
31.Kinnula IrmaOYS/Vapari63:28+17:5412:26
32.Koukkari MerviUtajU64:58+19:2412:44
33.Huotari SariOuTa65:01+19:2712:44
34.Leinonen Anna67:29+21:5513:13
35.Myllymaa PirkkoOulRe67:50+22:1613:18
36.Turkka SatuSK-Pohjant69:07+23:3313:33
37.Yrjänheikki EijaOYS/Vapari69:47+24:1313:40
38.Ylieerola Irja72:02+26:2814:07
39.Herronen TarjaOYS/Vapari73:47+28:1314:28
40.Junes-Kähkölä AnuPohjant74:36+29:0214:37
41.Pelkonen MaijaOSVA75:03+29:2914:42
42.Ruuska RauniOsVa76:01+30:2714:54
43.Koivukoski Hanna-Mari76:19+30:4514:57
44.Roppola Katri77:32+31:5815:12
45.Ylitalo Pihla77:32+31:5815:12
46.Ylilehto Riitta79:01+33:2715:29
47.Vesikukka EmiliaOYS/Vapari79:57+34:2315:40
48.Parkkila TanjaOYS/Vapari80:01+34:2715:41
49.Käkelä Mervi83:03+37:2916:17
B-rata, miehet 5.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hanhela Jussi-Pekka36:27 7:08
2.Leinonen LauriKaSu40:25+3:587:55
3.Rauhala Antti40:29+4:027:56
4.Soppela Pete40:35+4:087:57
5.Ollanketo ToniOulun Ins.43:13+6:468:28
6.Posio TimoPohjant43:14+6:478:28
7.Norrkniivilä Jaakko43:34+7:078:32
8.Nissinen JussiFCFC44:55+8:288:48
9.Kela MarkoOulRe45:21+8:548:53
10.Viitala Juhana45:43+9:168:57
11.Kinnunen Kauko46:46+10:199:10
12.Leukkunen Marko46:58+10:319:12
13.Kariniemi Markku47:00+10:339:12
14.Lukkarinen OlaviPohjant48:22+11:559:29
15.Holmi Lauri48:34+12:079:31
16.Räisänen Jukka48:34+12:079:31
17.Vainikainen Seppo49:19+12:529:40
18.Siirilä Jukka49:33+13:069:42
19.Järvenpää Rauno49:40+13:139:44
20.Kuivalainen MarkkuIisu50:24+13:579:52
21.Paularanta KimmoOLK51:09+14:4210:01
22.Räisänen Jukka51:13+14:4610:02
23.Ilkka TuomasOYS Vapari51:18+14:5110:03
24.Kurula JuhaniPohjant51:42+15:1510:08
25.Niinimäki TuukkaPohjant51:51+15:2410:10
26.Putaala Juha51:56+15:2910:10
27.Nuolioja VesaPohjant52:10+15:4310:13
28.Saloranta Seppo52:43+16:1610:20
29.Repo Juha52:57+16:3010:22
30.Kotaniemi PasiPohjant53:27+17:0010:28
31.Koivu Vesa54:19+17:5210:39
32.Puurunen ReijoOuTa55:13+18:4610:49
33.Runtti Antti55:31+19:0410:53
34.Karhu JaniVaKa55:36+19:0910:54
35.Pyky AriKiimU55:42+19:1510:55
36.Huhtanen RaimoKiimU55:51+19:2410:57
37.Heinämaa Risto55:57+19:3010:58
38.Hirsmäki Markus57:44+21:1711:19
39.Pelkonen HannuOsVa58:04+21:3711:23
40.Peltokangas Elias58:08+21:4111:23
41.Sauvola Tarmo58:13+21:4611:24
42.Putaala 60:00+23:3311:45
43.Nikula ReinoOuTa60:16+23:4911:49
44.Jäntti MattiPohjant60:37+24:1011:53
45.Karhumaa Jouni60:55+24:2811:56
46.?? 61:00+24:3311:57
47.Kokkonen TimoOLK61:00+24:3311:57
48.Kinnula AhtiKEV62:38+26:1112:16
49.Jokela Roope65:05+28:3812:45
50.Mikkola Pekka67:33+31:0613:14
51.Herronen Jouni74:36+38:0914:37
52.Meriläinen Seppo76:40+40:1315:01
53.Roppola AriOulRe77:40+41:1315:13
54.Korkala VeikkoRTG83:03+46:3616:17
55.Hirvelä Reijo83:43+47:1616:24
C-rata, naiset 3.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Valling Anniina27:13 8:46
2.Kangas Teija28:51+1:389:18
3.Hoikkaniemi MarikaKiimU31:03+3:5010:00
4.Iivanainen Anna31:37+4:2410:11
5.Pelkonen ToivoYlikNM32:10+4:5710:22
6.Keskinarkaus TuulaPeRa32:21+5:0810:26
7.Isokangas Anna33:55+6:4210:56
8.Palmer Katariina33:58+6:4510:57
9.Heiska Suvi34:33+7:2011:08
10.Kangas TaikaPohjant35:05+7:5211:19
11.Kilpi Krista35:14+8:0111:21
12.Saloranta Elina35:40+8:2711:30
13.Pesonen OrvokkiHaHe35:54+8:4111:34
14.Mattila Orvokki36:02+8:4911:37
15.Aitta Ella36:32+9:1911:47
16.Paso Heidi36:35+9:2211:48
17.Kangas Minna36:36+9:2311:48
18.Mäkelin MinnaOYS/Vapari36:40+9:2711:49
19.Kupari Virpi36:50+9:3711:52
20.Nevala AnuOYS/Vapari36:54+9:4111:54
21.Koivula Kirsi37:02+9:4911:56
22.Lassi Ulla38:11+10:5812:19
23.Kela MirjaOulRe38:16+11:0312:20
24.Kemppainen JannaYlikNM38:57+11:4412:33
25.With Tiina39:16+12:0312:40
26.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant39:19+12:0612:40
27.Kähkölä Anni-LottaPohjant40:12+12:5912:58
28.Piltonen Riikka40:13+13:0012:58
29.Nissinen Henna-Riikka40:17+13:0412:59
30.Koivikko Sanna40:53+13:4013:11
31.Nora Huber41:41+14:2813:26
32.Väkiparta Henna41:57+14:4413:31
33.Hiltunen Marja-LiisaONMKY42:15+15:0213:37
34.Koskela Titta42:29+15:1613:42
35.Kuitunen Elina42:34+15:2113:43
36.Härkönen Elina42:40+15:2713:45
37.Hanhela RailiKiimU42:44+15:3113:47
38.Leinonen Leena43:10+15:5713:55
39.Nikupeteri Jutta43:21+16:0813:59
40.Saarimaa Sanna43:52+16:3914:09
41.Rinne Sari45:23+18:1014:38
42.Mattila Ulla46:00+18:4714:50
43.Keskinarkaus IrmaOYS/Vapari46:04+18:5114:51
44.Kinnunen Tuulia46:59+19:4615:09
45.Kemppainen Aino-Kaisa47:04+19:5115:10
46.Laakkonen Sari47:40+20:2715:22
47.Kukkonen Reetta47:51+20:3815:26
48.Jäälinoja Sirpa48:16+21:0315:34
49.Myllylä Nygård48:23+21:1015:36
50.Pihlajaniemi AnuOYS/Vapari49:01+21:4815:48
51.Erkkilä PäiviOYS/Vapari49:06+21:5315:50
52.Ponto HelläHaHe49:51+22:3816:04
53.Pirttilahti HelviHaHe50:09+22:5616:10
54.Pääkkö Susanna51:57+24:4416:45
55.Vilhunen Lotta52:09+24:5616:49
56.Savela Salla52:28+25:1516:55
57.Askeli Eija53:57+26:4417:24
58.Laukka Miina56:48+29:3518:19
59.Karnaranta/Matturi 58:16+31:0318:47
60.Kallinen Anna-MaijaKoskRi59:11+31:5819:05
61.Ylimannila Paula59:20+32:0719:08
62.Pietilä Merja74:46+47:3324:07
C-rata, miehet 3.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pörsti Yrjö22:52 7:22
2.Kotila HarriYlikNM24:05+1:137:46
3.Jäälinoja Juho24:07+1:157:46
4.Pöyry RoopePohjant24:48+1:568:00
5.Puurunen JormaONMKY26:27+3:358:31
6.Huhtakangas Harri27:08+4:168:45
7.Kallinen RaimoKoskRi27:49+4:578:58
8.Ylimaunu MattiEVP28:14+5:229:06
9.Vainikainen Jyrki29:36+6:449:32
10.Marjala SakariPohjant30:08+7:169:43
11.With Mikko30:17+7:259:46
12.Hiltunen JuhoONMKY31:33+8:4110:10
13.Vainio Aimo31:37+8:4510:11
14.Runtti YrjöKiimU32:10+9:1810:22
15.Mattila SeppoKoskRi32:15+9:2310:24
16.Leukumaa Hannu-Pekka32:59+10:0710:38
17.Mäkäräinen Perttu34:53+12:0111:15
18.Pyky KalleKiimU35:04+12:1211:18
19.Pohjamo SamuliPeRa36:11+13:1911:40
20.Rahkola Eino36:16+13:2411:41
21.Mikkonen ToivoONMKY37:56+15:0412:14
22.Pentikäinen Heimo38:03+15:1112:16
23.Saarikettu JarkkoOYS Vapari38:43+15:5112:29
24.Hanhela PaavoKiimU38:54+16:0212:32
25.Peltokangas Mikko40:00+17:0812:54
26.Peltokangas Petrus40:33+17:4113:04
27.Korhonen Mikaaaaaa40:51+17:5913:10
28.Ruokonen Timo41:06+18:1413:15
29.Patana TeuvoKoS41:57+19:0513:31
30.Luukinen Tuomo43:03+20:1113:53
31.Kariniemi HeikkiPeRa43:26+20:3414:00
32.Keränen EeroKoskRi44:55+22:0314:29
33.Koivu Eino49:56+27:0416:06
34.Koivula Vilho50:15+27:2316:12
35.Järvelä Kalevi53:07+30:1517:08
36.Salminen KariOYUS54:14+31:2217:29
37.Pyky EskoKiimU55:26+32:3417:52
38.Laukka Elias57:44+34:5218:37
39.Teppola Olavi59:06+36:1419:03
40.Holappa Simo60:45+37:5319:35
41.Holappa Sampo60:49+37:5719:37
42.Yliraasakka Oskari82:24+59:3226:34
D-rata, naiset 1.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kokko Sonja10:59 7:50
2.Kokko Sini12:09+1:108:40
3.Mutka AinoPohjant13:04+2:059:20
4.Kähkölä Anni-LottaPohjant14:29+3:3010:20
5.Mäntyranta Onni18:13+7:1413:00
6.Lempinen Annukka19:15+8:1613:45
7.Idström RailaNikuveikka19:58+8:5914:15
8.Vainikainen Nelli24:12+13:1317:17
9.Vainikainen Erika24:17+13:1817:20
10.Härkönen Eeli26:28+15:2918:54
11.Leskelä Annaliisa27:17+16:1819:29
12.Similä SelinaPohjant31:24+20:2522:25
13.Punkkinen Paula32:05+21:0622:55
14.Oja Aada32:32+21:3323:14
15.Kauranen Helmi55:07+44:0839:22
D-rata, miehet 1.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ukkola SamuliOsVa8:49 6:17
2.Kallinen RaimoKoskRi11:41+2:528:20
3.Ukkola SakariOsVa12:13+3:248:43
4.Kokko Sami13:33+4:449:40
5.Severi SimiläPohjant15:40+6:5111:11
6.Kinnunen KallePohjant15:56+7:0711:22
7.Niinimäki NiiloPohjant17:27+8:3812:27
8.Niinimäki OlliPohjant17:38+8:4912:35
9.Lassi Samuli19:54+11:0514:12
10.Södö Otto-Aapeli19:58+11:0914:15
11.Koskela Miika20:52+12:0314:54
12.Härkönen Eetu20:58+12:0914:58
13.Koskela Kaapo21:17+12:2815:12
14.Marjala ViljamiPohjant21:24+12:3515:17
15.Vartiainen SuloKiimU21:38+12:4915:27
16.Vainikainen Aku22:15+13:2615:53
17.Karjala Oskari22:53+14:0416:20
18.Joose ja26:19+17:3018:47
19.Kinnunen Antti26:54+18:0519:12
20.Leskelä JuhoOsVa26:58+18:0919:15
21.Koskela Taavi26:59+18:1019:16
22.Löytynoja Joska27:08+18:1919:22
23.Paakolanvaara Kalle29:38+20:4921:10
24.Puurunen JoonaOuTa32:00+23:1122:51
25.Piirto Luukas32:38+23:4923:18
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Patana Timo29:17 -
Rantakokko Timo40:20 -
Jokela RiittaYlikNM52:57 -
Severi SimiläPohjant20:34 -
Pellikka SusannaOYS/Vapari101:07 -
Heinonen Joni42:59 -
Lassi Eetu52:46 -
Kosola EveliinaPohjant50:58 -
Yli-Eerola EsaHlT33:14 -
Niemelä EinoOul.Res.21:54 -
Hämeenaho Jani53:56 -
Aatsinki MirjaVePo47:05 -
Niinimaa Juha-pekka68:34 -
Vaarala Harri31:29 -
Lehtosaari JariHaHe69:32 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Ratamestari, 2013-07-20 17:14:23

    Ratatiedot:
    A-Rata: 6.6 km korttelia, polkuja, harjanteita ja suota
    B-Rata: 5.1 km myös korttelia, polkuja, harjanteita ja suota
    C-Rata: 3.1 km korttelia, polkuja ja metsää (voi selviytyä kuivin jaloin reitinvalinnasta ja säästä riippuen)
    D-Rata: 1.4 km korttelia ja mäki
  2. eSKo, 2013-07-23 08:43:44

    Tänään tarjolla linnakangasta...
  3. Johanna P., 2013-07-23 10:50:53

    Pystyykö tämän päivän D-rataa kulkemaan lastenvaunujen kanssa?
  4. ratamestari, 2013-07-23 14:41:35

    Pystyy. Rastiliput teiltä korkeintaan 20 metrin päässä.
    Viimeiselle rastille nousu voi olla rankka, mutta onnistunee
  5. Kiitos, 2013-07-23 19:52:17

    Kiitos mukavan vaihtelevista rasteista, joita oli kiva hakea.
  6. Märkäjalka, 2013-07-23 21:09:19

    Ei selvitty c-radalla kuivin jaloin, mutta tähän on jo totuttu näissä kekkereissä...
  7. kuivajalka, 2013-07-23 21:13:09

    Kyllä minä kiersin c-radan kuivin jaloin, parissa paikkaa piti hypätä ja katsoa mihin astuu.
  8. pitkäjalka, 2013-07-23 21:54:24

    se on hyvä että märkäjalkakin on jo tottunut siihen, että suunnistaessa saattaa jalat välillä kastua :D
  9. Puujalka, 2013-07-24 00:09:07

    Hyvät oli radat!