Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
6.8.2013
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Rantakylä
Opastus
Liminka, tie nro 813, 4 km Limingasta Lumijoelle päin - Näytä kartalla
Rastireitti
Kyllä
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
375
Tulokset päivitetty
2.6.2014 20:22

Tulokset

A-rata, naiset 7.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lithovious Anna-RiikkaOsVa59:05 8:19
2.Kaijanen Tytti64:49+5:449:07
3.Cobo AliciaPohjant64:57+5:529:08
4.Takalo SusannaOsVa66:18+7:139:20
5.Mäntylä Anne-Maria70:31+11:269:55
6.Aikio OutiOYS/Vapari71:22+12:1710:03
7.Piirto MarjoLänRa72:17+13:1210:10
8.Lithovius Aino-EevaOsVa72:20+13:1510:11
9.Holster-Hemmi MerviPohjant73:47+14:4210:23
10.Fredriksson CaritaPohjant75:20+16:1510:36
11.Kela MerjaOulRe84:11+25:0611:51
Junttola UllaLaive63:48 8:59
Hiltunen Marianne135:36 19:05
A-rata, miehet 7.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Helander IisakPohjant43:17 6:05
2.Saarela Ville-PetteriKemU44:00+0:436:11
3.Haapasalo HarriSK-Pohjant45:06+1:496:21
4.Seppänen MikaVaKa46:58+3:416:36
5.Alaperä ArttuPohjant47:00+3:436:37
6.Rahko SampoPohjant48:11+4:546:47
7.Marjala VeijoPohjant49:29+6:126:58
8.Nissinen NikoPohjant50:24+7:077:05
9.Haapasalo JarmoPohjant50:47+7:307:09
10.Pörsti Yrjö51:57+8:407:19
11.Hautala MattiONMKY52:02+8:457:19
12.Karppinen MikkoPohjant52:47+9:307:26
13.Hyvönen PanuPohjant52:51+9:347:26
14.Kivelä JanneKoskRi52:54+9:377:27
15.Paakolanvaara Mikko53:17+10:007:30
16.Seppänen JarnoVaKa53:29+10:127:31
17.Tervo ArhiONMKY53:39+10:227:33
18.Grekelä HeikkiPohjant53:40+10:237:33
19.Fredriksson KajPohjant53:59+10:427:36
20.Nuojua JussiVaKa54:36+11:197:41
21.Hepokangas EdvinLaiVe55:40+12:237:50
22.Järviluoma AriVePo56:15+12:587:55
23.Karjalainen Heikki56:39+13:227:58
24.Kinnunen Mikko56:49+13:328:00
25.Rankinen JuhoSiSe57:02+13:458:01
26.Soppela Pete57:05+13:488:02
27.Partanen Pekka57:18+14:018:04
28.Hyyppä JarmoOulun Ins.57:35+14:188:06
29.Laurila MikaKoskRi57:52+14:358:09
30.Taskila Markku58:51+15:348:17
31.Kokkinen KariPertPe58:59+15:428:18
32.Junttola Jaakko59:13+15:568:20
33.Järvenpää RaimoIisu59:15+15:588:20
34.Niemelä UrpoPohjant59:24+16:078:21
35.Kela MarkoOulRe59:39+16:228:24
36.Puroila Antti59:40+16:238:24
37.Ahokoivu HemmoPohjant59:49+16:328:25
38.Mikkonen AlpoOYS/Vapari60:05+16:488:27
39.Schroderus JariPohjant60:26+17:098:30
40.Riippa IlkkaOpu60:56+17:398:34
41.Päivärinta Juhani61:33+18:168:40
42.Junttola AnttiLaive61:38+18:218:40
43.Yliniemi MattiVePo62:00+18:438:43
44.Väisänen MikkoAnttU62:42+19:258:49
45.Vainikainen Seppo63:06+19:498:53
46.Iivanainen Mikko63:08+19:518:53
47.Teerikangas Matti63:17+20:008:54
48.Taskila Hannu63:39+20:228:57
49.Mäntylä Juha64:00+20:439:00
50.Paatelma RistoKoskRi64:57+21:409:08
51.Tolonen JuhaniHanka65:59+22:429:17
52.Lempinen HannuFujitsu66:15+22:589:19
53.Kähkölä JuhaPohjant66:38+23:219:23
54.Hassinen JuhaPohjant67:09+23:529:27
55.Ruotsalainen KeijoOYUS67:36+24:199:31
56.Kaukua JaakkoHaHe68:23+25:069:37
57.Mutka KaiPohjant68:42+25:259:40
58.Tonttila PanuOYS/Vapari70:00+26:439:51
59.Karppinen JoukoLaive70:04+26:479:52
60.Grekelä AnttiHaHe70:24+27:079:54
61.Kaasinen AulisPohjant70:52+27:359:58
62.Kivinen Janne71:26+28:0910:03
63.Härmä AnttiOYS/Vapari71:39+28:2210:05
64.Turunen EskoSonPa72:13+28:5610:10
65.Pietilä Jukka-PekkaOulun Ins.72:43+29:2610:14
66.Heinämaa Risto76:45+33:2810:48
67.Pirttiaho Lauri77:27+34:1010:54
68.Eronen Ville78:57+35:4011:07
69.Peltokangas Tarmo80:54+37:3711:23
70.Pihlajaniemi PekkaSalRe81:19+38:0211:27
71.Immonen ismo81:28+38:1111:28
72.Paltamo Janne93:30+50:1313:10
Haarala JariPohjant60:41 8:32
Hiltunen Jussi135:27 19:04
B-rata, naiset 4.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Marjala Pia-RiittaPohjant38:21 8:55
2.Hankonen JohannaPohjant38:46+0:259:00
3.Näsi AuroraPohjant39:57+1:369:17
4.Siirilä Kristiina40:20+1:599:22
5.Goman AnnukkaVePo41:45+3:249:42
6.Niinimäki RiittaPohjant42:16+3:559:49
7.Nivala Maija43:02+4:4110:00
8.Tulppo Riikka43:11+4:5010:02
9.Aalto Pirjo43:12+4:5110:02
10.Lohela PäiviOYS/Vapari46:58+8:3710:55
11.Palmi SaraKoskRi47:27+9:0611:02
12.Kaikkonen Leena48:30+10:0911:16
13.Lamberg Anja-LeenaSalRe48:45+10:2411:20
14.Kokkonen Hanna49:14+10:5311:26
15.Savola UllaNivU52:12+13:5112:08
16.Rouhiainen SiniOYS/Vapari52:51+14:3012:17
17.Lukkarinen Saara52:51+14:3012:17
18.Sirviö VenlaPohjant53:51+15:3012:31
19.Marjakangas ElinaOV54:39+16:1812:42
20.Mutka Hanna54:40+16:1912:42
21.Korpi Anu54:50+16:2912:45
22.Maunu Susanna55:02+16:4112:47
23.Myllymaa PirkkoOulRe55:34+17:1312:55
24.Nuolioja SariOYS/Vapari55:36+17:1512:55
25.Nissinen Marianne55:37+17:1612:56
26.Kinnula IrmaOYS/Vapari55:47+17:2612:58
27.Magga Johanna56:31+18:1013:08
28.Roppola Katri58:47+20:2613:40
29.Kivelä ElinaPohjant58:53+20:3213:41
30.Holma LiisaOYS/Vapari59:04+20:4313:44
31.Parkkinen Teija59:38+21:1713:52
32.Pimiä Riina59:56+21:3513:56
33.Junes-Kähkölä AnuPohjant63:59+25:3814:52
34.Sankelo LottaPohjant64:43+26:2215:03
35.Kela MirjaOulRe65:25+27:0415:12
36.Yrjänheikki EijaOYS/Vapari66:51+28:3015:32
37.Mattila Orvokki67:10+28:4915:37
38.Kukkonen ErikaOuTa70:07+31:4616:18
39.Ainassaari KaisuOsVa72:56+34:3516:57
40.Mattila Ulla73:28+35:0717:05
41.Paakkonen MirjaOYS/Vapari73:29+35:0817:05
42.Malm PirkkoOYS/Vapari73:35+35:1417:06
Hakala HannaHaHe35:11 8:10
Hannila Riikka157:13 36:33
B-rata, miehet 4.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heikka MarkkuONMKY30:13 7:01
2.Rantapelkonen TuomoONMKY31:57+1:447:25
3.Hemmi Heikki34:37+4:248:03
4.Neuvonen JussiOuTa35:19+5:068:12
5.Heinonen Joni35:24+5:118:13
6.Tahkokorpi JussiRasTiimi37:32+7:198:43
7.Lempinen HannuFujitsu37:45+7:328:46
8.Nissinen Jere37:50+7:378:47
9.Similä Jouni38:01+7:488:50
10.Siirilä Jukka38:09+7:568:52
11.Kariniemi Markku38:15+8:028:53
12.Näsi JuhoPohjant38:28+8:158:56
13.Haajanen JuhaPohjant39:42+9:299:13
14.Hautala Ilkka40:05+9:529:19
15.Kotaniemi PasiPohjant40:15+10:029:21
16.Holappa Teemu40:24+10:119:23
17.Karhu Jani40:55+10:429:30
18.Rahikkala Esa41:10+10:579:34
19.Vainikainen Jyrki41:21+11:089:36
20.Luukkonen Simo41:33+11:209:39
21.Viramo PetteriKiimU41:51+11:389:43
22.Laitilanen Antti42:06+11:539:47
23.Lax ErkkiPohjant42:08+11:559:47
24.Huhtanen RaimoKiimU42:55+12:429:58
25.Kemppainen PasiOYS/Vapari43:01+12:4810:00
26.Myllymaa KaukoOulRe43:02+12:4910:00
27.Niinimäki TuukkaPohjant43:04+12:5110:00
28.Mäntykenttä HannuOYUS43:26+13:1310:06
29.Vainio TimoPohjant43:28+13:1510:06
30.Pyky AriKiimU43:28+13:1510:06
31.Juutinen HannuPohjant43:33+13:2010:07
32.Pinola TimoKaSu43:51+13:3810:11
33.Antkainen Juhani44:24+14:1110:19
34.Hurskainen PenttiOulRe44:39+14:2610:23
35.Nikula ReinoOuTa44:57+14:4410:27
36.Räisänen Jukka45:13+15:0010:30
37.Lassila MattiSalRe45:17+15:0410:31
38.With Mikko45:37+15:2410:36
39.Karhu Toni45:59+15:4610:41
40.Pirttiaho Lauri46:59+16:4610:55
41.Ahokas Mikko47:01+16:4810:56
42.Puurunen ReijoOuTa47:17+17:0410:59
43.Harvala AskoOH47:23+17:1011:01
44.Rahkola EeroOulRe47:29+17:1611:02
45.Pelkonen Hannu48:18+18:0511:13
46.Paularanta KimmoOLK48:20+18:0711:14
47.Puurunen JormaONMKY48:55+18:4211:22
48.Lappalainen JormaKaSu49:09+18:5611:25
49.Kokkonen TimoOLK49:19+19:0611:28
50.Klemetti Lauri49:20+19:0711:28
51.Leinonen Marko50:14+20:0111:40
52.Myllyaho MarkkuSalRe50:18+20:0511:41
53.Huhtakangas Harri50:40+20:2711:46
54.Pentikäinen Heimo51:12+20:5911:54
55.Lampi MattiLNM51:20+21:0711:56
56.Patana Timo51:45+21:3212:02
57.Tahkokorpi Jukka51:55+21:4212:04
58.Eskola Toni52:01+21:4812:05
59.Matturi Valtturi52:03+21:5012:06
60.Kukkonen Elias52:19+22:0612:10
61.Mattila SeppoKoskRi52:40+22:2712:14
62.Pöyry MattiKiimU52:59+22:4612:19
63.Karsikas Jouni54:57+24:4412:46
64.Inget Mikko55:40+25:2712:56
65.Ollanketo ToniOulun Ins.57:13+27:0013:18
66.Rosberg Juha57:13+27:0013:18
67.Jäntti MattiPohjant57:23+27:1013:20
68.Vaarala Harri57:45+27:3213:25
69.Laurila Santeri58:18+28:0513:33
70.Roppola AriOulRe58:53+28:4013:41
71.Ilkka TuomasOYS/Vapari58:57+28:4413:42
72.Peltokangas Elias62:30+32:1714:32
73.Pakkanen Esa63:59+33:4614:52
74.Holappa RaimoHaHe64:11+33:5814:55
75.Ruokonen Timo65:03+34:5015:07
76.Kivinen Juhani68:46+38:3315:59
77.Tervaskanto MikaelKoskRi82:01+51:4819:04
78.Korkala VeikkoRTG94:34+64:2121:59
79.Juujärvi Petri158:11+127:5836:47
Päätalo Jaakko42:42 9:55
Tynys Jarkko42:23 9:51
Gabor Tari56:19 13:05
Kinnula AhtiKEV52:20 12:10
C-rata, naiset 3.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Käkelä Mervi29:41 8:59
2.Holappa SiniYlikNM34:00+4:1910:18
3.Pesonen OrvokkiHaHe36:29+6:4811:03
4.Änäkkälä Helena36:39+6:5811:06
5.Määttä Annika36:40+6:5911:06
6.Keskinarkaus TuulaPeRa36:55+7:1411:11
7.Kilpeläinen MarjaOYS/Vapari38:23+8:4211:37
8.Näsi Omanda38:47+9:0611:45
9.Karjalainen Miia39:50+10:0912:04
10.Lassi Ulla40:06+10:2512:09
11.Wallin Annika40:07+10:2612:09
12.Leinonen Leena42:36+12:5512:54
13.Rantakokko Sari43:04+13:2313:03
14.Aatsinki MirjaVePo44:47+15:0613:34
15.Torvi Kaisa46:34+16:5314:06
16.Kemppainen Satu46:49+17:0814:11
17.Hiltunen Marja-LiisaONMKY47:25+17:4414:22
18.Vorne Emilia47:54+18:1314:30
19.Kemppainen Sirpa48:10+18:2914:35
20.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant48:26+18:4514:40
21.Nissinen Henna-Riikka48:40+18:5914:44
22.Logar MonikaSlovenia49:08+19:2714:53
23.Askeli Eija49:40+19:5915:03
24.Vaakanainen SonjaPohjant51:26+21:4515:35
25.Kähkölä Anni-LottaPohjant51:30+21:4915:36
26.Tahvanainen Maarit51:53+22:1215:43
27.Heikkinen LauraLaive53:16+23:3516:08
28.Varis Laura54:27+24:4616:30
29.Variska KatariinaKosRi54:31+24:5016:31
30.Lampinen Riina54:49+25:0816:36
31.Huuskonen AnneOys/Vapari56:01+26:2016:58
32.Huber Noora56:42+27:0117:10
33.Roth Riitta58:37+28:5617:45
34.Nikula IrmaOuTa58:37+28:5617:45
35.Rahikkala Pirjo59:14+29:3317:56
36.Ponto HelläHaHe59:36+29:5518:03
37.Pirttilahti HelviHaHe59:37+29:5618:03
38.Karnaranta/Matturi 59:49+30:0818:07
39.Junttila Lotta62:16+32:3518:52
40.Ruokamo Pia73:18+43:3722:12
41.Suutari Eila75:23+45:4222:50
42.Leskelä TarjaOYS/Vapari75:29+45:4822:52
43.Kopola Sinna77:55+48:1423:36
44.Pietilä Merja79:20+49:3924:02
45.Keskinarkaus IrmaOYS/Vapari98:50+69:0929:56
Karhi Liisa37:31 11:22
Montell Inka119:35 36:14
C-rata, miehet 3.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kotila HarriYlikNM24:05 7:17
2.Puurunen JormaONMKY27:54+3:498:27
3.Pöyry RoopePohjant29:13+5:088:51
4.Kallinen RaimoKoskRi29:28+5:238:55
5.Lukkarinen MikkoPohjant30:53+6:489:21
6.Lielahti Matti31:19+7:149:29
7.Fränti EeroKoS31:41+7:369:36
8.Nauska Seppo31:51+7:469:39
9.Vainikainen Tomi32:16+8:119:46
10.Heinonen Joni33:09+9:0410:02
11.Suomio PekkaPohjant33:48+9:4310:14
12.Pietilä Markku33:53+9:4810:16
13.Hiltunen JuhoONMKY34:20+10:1510:24
14.Alamäki Jussi34:37+10:3210:29
15.Romppainen Juha34:39+10:3410:30
16.Arima Aki35:31+11:2610:45
17.Haapasalo PerttiMuhU35:31+11:2610:45
18.Terävä Jouni36:01+11:5610:54
19.Pohjamo SamuliPeRa38:23+14:1811:37
20.Lohela VäinöPohjant38:23+14:1811:37
21.Palokangas Miika39:23+15:1811:56
22.Haataja Jussi39:53+15:4812:05
23.Rahkola Eino40:12+16:0712:10
24.Kukkola MarkkuONMKY40:49+16:4412:22
25.Paatelma Anton41:45+17:4012:39
26.Mäntyranta Reima42:07+18:0212:45
27.Kaimio Auvo43:26+19:2113:09
28.Koivula IlkkaPohjant44:17+20:1213:25
29.Juola EskoOH45:29+21:2413:46
30.Pyky KalleKiimU46:16+22:1114:01
31.Saarikettu JarkkoOYS/Vapari46:34+22:2914:06
32.Kemppainen Tapani46:56+22:5114:13
33.Honkala Sami47:24+23:1914:21
34.Kujala JouniPohjant49:03+24:5814:51
35.Haarala EelisSK-Pohjant50:21+26:1615:15
36.Korhonen Mika50:50+26:4515:24
37.Pyky EskoKiimU55:51+31:4616:55
38.Havas Martti77:54+53:4923:36
Turpeinen JuhaPihtTu42:13 12:47
Puotiniemi Seppo157:13 47:38
D-rata, naiset 1.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Goman AnnaVePo16:21 9:37
2.Kaukua SanniHaHe20:01+3:4011:46
3.Mutka AinoPohjant20:34+4:1312:05
4.Haapasalo Wilma22:09+5:4813:01
5.Kallinen Anna-MaijaKoskRi23:31+7:1013:50
6.Paatelma RonjaKoskRi23:36+7:1513:52
7.Koskela Titta24:38+8:1714:29
8.Laurila ElinaSalRe25:50+9:2915:11
9.Väyrynen Hilla29:31+13:1017:21
10.Pietilä Milja33:34+17:1319:44
11.Mustonen Minna45:13+28:5226:35
12.Jurvelin Aune49:32+33:1129:08
13.Arttman Sirpa51:27+35:0630:15
14.Kemppainen Enni52:02+35:4130:36
15.Grundström Sonja55:13+38:5232:28
16.Taipalemäki Minttu55:27+39:0632:37
17.Palonen Irene56:28+40:0733:12
Broman Adaliina116:02 68:15
D-rata, miehet 1.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Aho JormaLaiVe12:20 7:15
2.Ukkola SamuliOsVa17:32+5:1210:18
3.Heikka BenjaminPohjant18:26+6:0610:50
4.Kokko Sami18:56+6:3611:08
5.Kariniemi HeikkiPeRa22:09+9:4913:01
6.Kallinen RaimoKoskRi22:50+10:3013:25
7.Pietilä Jorma23:26+11:0613:47
8.Marjala ViljamiPohjant23:37+11:1713:53
9.Matturi Vesa24:16+11:5614:16
10.Koskela Kaapo24:43+12:2314:32
11.Severi SimiläPohjant29:52+17:3217:34
12.Bruman Nooa33:06+20:4619:28
13.Lassi Eetu33:10+20:5019:30
14.Mäntyranta Onni35:25+23:0520:50
15.Lassi Samuli39:30+27:1023:14
16.Rahkola Antti39:59+27:3923:31
17.Lassi Elias40:30+28:1023:49
18.Puominen Miika43:31+31:1125:35
19.Salovaara SakuPohjant43:43+31:2325:42
20.Takalo EmilOsVa43:55+31:3525:50
21.Pirttiaho Tatu44:59+32:3926:27
22.Pirttiaho Atte46:08+33:4827:08
23.Pajala Veini49:41+37:2129:13
24.Kinnunen Juuso53:39+41:1931:33
25.Vainikainen Joni55:31+43:1132:39
26.Salminen KariOYUS58:36+46:1634:28
Tuuri Jukka48:54 28:45
RR-rata, tytöt 2.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Laurila ElinaSalRe9:40 3:34
2.Goman MaijaVePo11:21+1:414:12
3.Guman Matleena18:57+9:177:01
4.Similä SelinaPohjant21:11+11:317:50
5.Tahkokorpi Sofia21:42+12:028:02
6.Similä HelmiinaPohjant21:43+12:038:02
7.Laitinen vieno24:13+14:338:58
8.Laitinen milja24:17+14:378:59
9.Marjala Saaga25:14+15:349:20
10.Tulppo Eevi26:32+16:529:49
11.Jylhä Siiri27:02+17:2210:00
Takalo Inka27:04 10:01
RR-rata, pojat 2.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ukkola SakariOsVa8:16 3:03
2.Severi SimiläPohjant8:55+0:393:18
3.Pitkänen Lassi12:46+4:304:43
4.Ukkola Santeri13:14+4:584:54
5.Marjala VerneriPohjant13:24+5:084:57
6.Laurila Aukusti13:37+5:215:02
7.Vainikainen Aku17:06+8:506:20
8.Hassinen JuhaPohjant20:55+12:397:44
9.Rahko Nuutti22:41+14:258:24
10.Syrjäpalo Hannes24:21+16:059:01
11.Korhonen Lauri30:02+21:4611:07
12.Palmi Johnannes31:46+23:3011:45
Niinimäki OlliPohjant14:10 5:14
Pitkänen Jaakko12:07 4:29
Niinimäki NiiloPohjant14:01 5:11
Marjala ViljamiPohjant8:22 3:05
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Paananen JarmoSalRe67:53 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Ratamestari, 2013-07-29 20:28:31

    Ratapituudet Limingan Rantakylässä:
    A-rata 7,1 km
    B-rata 4,3 km
    C-rata 3,3 km
    D-rata 1,7 km

    Tervetuloa!
  2. RR, 2013-07-31 12:29:06

    Rantakylässä on myös rastireitti
  3. happo, 2013-08-01 12:54:50

    Onko pyörärataa?
  4. Uimari, 2013-08-02 22:00:26

    Siellähän on se uimarantakin, hiekka beach
  5. Ahonen, 2013-08-04 08:03:54

    Ja hyppyrimäki. Onkohan muovitettu? Ei muuten, mutta tietäs ottaa mäkisukset mukaan....
  6. frisbee, 2013-08-04 09:33:53

    Ja frisbee-rata on. Varokaahan kiekkoja, ettei päähän komahda.
  7. Frisbeegolfaava suunnistaja, 2013-08-04 22:05:37

    Toivottavati frisbeegolfrata on otettu huomioon ratasuunnittelussa. Ei ole todellakaan turvallista juosta frisbeegolf väylillä.
  8. Tilastonikkari, 2013-08-05 12:13:49

    Taitaapa mennä 10 000 kävijän raja rikki Rantakylässä. Ilmat ainakin suosivat.
  9. Ilkka V, 2013-08-05 16:45:30

    Olisko mahdollista saada kyytiä Liminkaan ja takas Oulun Linnanmaan suunnalta?
    Voipi soitella O5O38II349.
  10. Santi, 2013-08-05 22:10:50

    Viime kesänä 10 000 suorituksen rajaa tavoiteltiin 7.8. (Haukkakaarto) eli samoissa mennään.
  11. eSKo, 2013-08-06 13:06:22

    Suunnistusilma näyttää hyvältä,
    10 000 suoritusta menee illalla rikki! Rajan rikkoja palkitaan.
    Tervetuloa suunnistamaan ja uimaan Rantakylälle.
  12. Iso Kiitos, 2013-08-06 21:58:17

    Olipa Huippurata ja keli. Uimavesikin oli just sopivaa.

    Maasto oli yksi oulun alueen parhaita taikka ainakin menee top kymppiin.

    Ainoa missä tuli virhettä oli mun oma suunnistus
  13. tseppo, 2013-08-06 22:06:36

    Hyvä maastojuoksumaasto ;)
  14. dj, 2013-08-06 22:21:01

    Helkkarin huono dj kisapaikalla!
  15. Olli P., 2013-08-06 22:24:00

    Raakaversio tuloksista laitettu, korjailut hieman myöhemmin.
  16. eSKo, 2013-08-07 07:41:59

    Hienoa, noin 400 kuntoilijaa Rantakylässä. Riina Pimiä, kesän 10 000. suoritus, palkittiin järjestäjien toimesta, onnittelut!
  17. Sumo Suunnistaja, 2013-08-07 10:00:20

    Hyvät radat oli maastoon saatu. Joku vähän kommentoi "maastojuoksuksi", mutta maaston mukaan mennään. Välillä helppokulkuista, välillä Kiimingin suosuunnistusseuran maastoja :) Vaihtelu virkistää.