Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
3.5.2014
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Mäntylä
Opastus
Mäntylän kenttä, Postipojankuja - Näytä kartalla
Lisätiedot
-
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Kyllä
Suorituksia
266
Tulokset päivitetty
2.6.2014 20:22

Tulokset

A-rata, naiset 5.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Silventoinen UllaPohjant36:32 6:38
2.Niinimäki RiittaOYS/Vapari37:58+1:266:54
3.Hankonen JohannaPohjant38:06+1:346:55
4.Piirto Marja39:39+3:077:12
5.Korhonen Jaana40:18+3:467:19
6.Aalto PirjoPohjant41:14+4:427:29
7.Maunu Susanna42:59+6:277:48
8.Orvokki MattilaPohjant43:57+7:257:59
9.Lamberg Anja-LeenaSalRe44:15+7:438:02
10.Heikkinen SallaOsVa44:54+8:228:09
11.Kokkonen Hanna45:14+8:428:13
12.Kilpeläinen MarjaOYS/Vapari46:15+9:438:24
13.Pellikka SusannaOYS/Vapari46:44+10:128:29
14.Partanen Mervi46:53+10:218:31
15.Ilo Anne-Maria47:35+11:038:39
16.Palmer Katariina48:21+11:498:47
17.Rantala Aino49:34+13:029:00
18.Holma EssiOulRe75:32+39:0013:44
A-rata, miehet 5.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Korhonen Ari-MattiKaSu30:52 5:36
2.Savolainen JouniPohjant32:19+1:275:52
3.Konttajärvi SeppoOYS/Vapari32:35+1:435:55
4.Mäkelä Jussi32:44+1:525:57
5.Juola EeroOHS32:50+1:585:58
6.Mourujärvi PetriHaHe32:51+1:595:58
7.Moilanen EeroSK-Pohjant32:52+2:005:58
8.Kinnunen EerikPohjant33:31+2:396:05
9.Lempinen HannuFujitsu34:03+3:116:11
10.Ahonen ArtoInarYr34:12+3:206:13
11.Rantala JuhaOH34:20+3:286:14
12.Aunola AkiSalRe34:42+3:506:18
13.Vanhanen ReimaPohjant35:14+4:226:24
14.Soppela Pete35:22+4:306:25
15.Posio TimoPohjant35:34+4:426:28
16.Laurila MikaKoskRi35:42+4:506:29
17.Maaninka MikaOsVa35:47+4:556:30
18.Heinikoski Olli35:47+4:556:30
19.Mäkelä EsaIisu37:05+6:136:44
20.Ruukka Matti37:15+6:236:46
21.Karppinen MikkoPohjant37:18+6:266:46
22.Ahokoivu HemmoPohjant37:59+7:076:54
23.Kela MarkoOulRe38:55+8:037:04
24.Malm LauriOSAO39:03+8:117:06
25.Andsten Marko40:00+9:087:16
26.Päkkilä Pertti40:01+9:097:16
27.Norrkniivilä JaakkoOsVa40:12+9:207:18
28.Isolahti MikaPohjant40:21+9:297:20
29.Kai Ojala40:22+9:307:20
30.Argillander ErkkiVaKa40:29+9:377:21
31.Remsu MikkoSKuranus40:31+9:397:22
32.Luodonpää RistoAlatPi40:59+10:077:27
33.Sotaniemi Ville41:52+11:007:36
34.Hanhela MaunoHaHe42:07+11:157:39
35.Rantala Jussi42:35+11:437:44
36.Peltokangas Tarmo42:38+11:467:45
37.Hämeenaho Jani42:49+11:577:47
38.Tolonen Juhani43:14+12:227:51
39.Pirttiaho Lauri44:17+13:258:03
40.Virta Pasi44:34+13:428:06
41.Ruotsalainen KeijoOYUS44:41+13:498:07
42.Kokkonen TimoOLK45:18+14:268:14
43.Pesonen Lauri45:21+14:298:14
44.Riippa IlkkaOpu46:20+15:288:25
45.Pesonen Miika46:28+15:368:26
46.Malinen Ilkka48:49+17:578:52
47.Pelkonen AlpoOSVA49:30+18:389:00
48.Heinämaa Risto49:45+18:539:02
B-rata, naiset 4.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kaisa HapponenPohjant31:55 6:38
2.Siirilä Katariina34:03+2:087:05
3.Pöyhtäri Mari34:48+2:537:15
4.Kaikkonen Mervi35:12+3:177:20
5.Liinamaa EllaPohjant36:33+4:387:36
6.Eskeli JohannaKPV37:10+5:157:44
7.Korppinen LauraKoskRi37:38+5:437:50
8.Varis KatariinaKoskri39:39+7:448:15
9.Moilanen AnneSK Uranus39:42+7:478:16
10.Kosola ElliPohjant40:03+8:088:20
11.Puoskari Silja40:29+8:348:26
12.Aatsinki TanjaHaHe40:33+8:388:26
13.Lohela PäiviOYS/Vapari40:49+8:548:30
14.Huttunen RiikkaPohjant40:51+8:568:30
15.Pääkkönen KatjaKuPe41:13+9:188:35
16.Dahlbacka Marjo41:30+9:358:38
17.Lehtosaari SusannaOSVA43:04+11:098:58
18.Jokikokko TarjaOuTa43:09+11:148:59
19.Pirttijärvi Tanja43:42+11:479:06
20.Vesikukka EmiliaOYS/Vapari43:46+11:519:07
21.Magga Johanna44:05+12:109:11
22.Myllymaa PirkkoOulRe45:50+13:559:32
23.Huhta Laura46:09+14:149:36
24.Koutsoubos Eveliina46:26+14:319:40
25.Pelkonen MaijaOSVA46:52+14:579:45
26.Malm PirkkoOYS/Vapari47:33+15:389:54
27.Paakkonen MirjaOYS/Vapari47:36+15:419:55
28.Heinämaa Sara48:29+16:3410:06
29.Mäkelin MinnaOYS/Vapari48:34+16:3910:07
30.Hemmilä Mari52:13+20:1810:52
31.Väkiparta Henna52:50+20:5511:00
32.Sankelo LottaPohjant53:02+21:0711:02
33.Annele Pöykkölä53:06+21:1111:03
34.Salonen HilkkaPohjant55:40+23:4511:35
B-rata, miehet 4.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Karhu TomiYKV29:38 6:10
2.Kai Ojala31:13+1:356:30
3.Abel Perjes31:17+1:396:31
4.Päivärinta Juhani31:42+2:046:36
5.Aska Hannu32:21+2:436:44
6.Tuovinen Henry32:58+3:206:52
7.Niinimäki TuukkaOYS/Vapari32:59+3:216:52
8.Pöyry RoopePohjant33:17+3:396:56
9.Kariniemi Markku33:31+3:536:58
10.Rissanen Jani34:34+4:567:12
11.Siirilä Jukka34:42+5:047:13
12.Lukkarinen OlaviPohjant34:59+5:217:17
13.Pentikäinen Heimo35:09+5:317:19
14.Putkonen Heikki35:17+5:397:21
15.Hirsimäki Juho35:57+6:197:29
16.Pyky Ari36:15+6:377:33
17.Huhtanen RaimoKiimU36:19+6:417:33
18.Myllymaa KaukoOulRe36:29+6:517:36
19.With Mikko36:55+7:177:41
20.Pulska Janne37:05+7:277:43
21.Räisänen Jukka37:29+7:517:48
22.Kallioinen AriPohjant37:39+8:017:50
23.Pöykkölä Jouko38:20+8:427:59
24.Valkama Mikko38:55+9:178:06
25.Väänänen AriOulun Ins.39:06+9:288:08
26.Heinonen Joni39:52+10:148:18
27.Pääkkönen AriKuPe40:04+10:268:20
28.Mattila SeppoKoskRi41:26+11:488:37
29.Jäntti MattiPohjant43:05+13:278:58
30.Savukoski Antti44:48+15:109:20
31.Keski-Korsu PerttiSalRe45:04+15:269:23
32.Kaimio Auvo45:07+15:299:23
33.Saarikettu JarkkoOYS/Vapari47:39+18:019:55
34.Korkalo JormaPohjant51:51+22:1310:48
35.Salonen PaavoPohjant55:34+25:5611:34
36.Korkala VeikkoRTG61:46+32:0812:52
C-rata, naiset 3.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahkola IrmaOYS/Vapari22:14 7:24
2.Koskela Anni24:15+2:018:05
3.Palomäki EmiliaKelopojat24:25+2:118:08
4.Kosola MarjaPohjant25:28+3:148:29
5.Saloranta ElinaKelopojat25:55+3:418:38
6.Juujärvi Tiina27:14+5:009:04
7.Mattila UllaPohjant28:21+6:079:27
8.Merilä KirstiOYUS30:11+7:5710:03
9.Harju&Torkkola 31:06+8:5210:22
10.Isomäki Lotta31:07+8:5310:22
11.Kela MirjaOulRe31:15+9:0110:25
12.Korkeakoski ArjaOsVa31:50+9:3610:36
13.With Tiina31:53+9:3910:37
14.Saarimaa Sanna32:09+9:5510:43
15.Itkonen Tiina32:51+10:3710:57
16.Päkkilä Suvi33:10+10:5611:03
17.Väänänen Leena33:28+11:1411:09
18.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant33:34+11:2011:11
19.Kinnunen Noora33:54+11:4011:18
20.Öörni-Miettunen MariaIisu34:21+12:0711:27
21.Koskela Titta35:38+13:2411:52
22.Sotaniemi Anna-Maria36:19+14:0512:06
23.Korkeakoski ArjaOsVa37:18+15:0412:26
24.Pietilä Paju37:46+15:3212:35
25.Askeli Eija38:06+15:5212:42
26.Käyrä Katri40:12+17:5813:24
27.Salo Lotta44:43+22:2914:54
28.Pirinen Pinja48:39+26:2516:13
29.Petrelius Sissi51:14+29:0017:04
30.Mustonen Minna52:49+30:3517:36
31.Linnanmäki Fanni66:36+44:2222:12
32.Mikkonen Reeta76:16+54:0225:25
C-rata, miehet 3.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pöyry RoopePohjant19:38 6:32
2.Hiltunen Juho19:50+0:126:36
3.Salmi Mikko20:55+1:176:58
4.Heinikoski KaleviKoskRi22:51+3:137:37
5.Mäntykenttä HannuOYUS22:57+3:197:39
6.Piipponen EsaOSAO23:18+3:407:46
7.Varanka Matti23:47+4:097:55
8.Eilola Tommi26:36+6:588:52
9.Leiviskä Pekka27:06+7:289:02
10.Korkiakoski Mikko29:23+9:459:47
11.Palovuori Samuli30:02+10:2410:00
12.Vainikainen Tomi31:09+11:3110:23
13.Kaikkonen Jarkko31:12+11:3410:24
14.Palovuori Markus32:01+12:2310:40
15.Kokko Sami32:39+13:0110:53
16.Lohela VäinöPohjant34:28+14:5011:29
17.Salminen KariOYUS35:27+15:4911:49
18.Koskela Kaapo35:38+16:0011:52
19.Kaikkonen Jere38:03+18:2512:41
20.Mattila ArttuPohjant38:48+19:1012:56
21.Jokinen Tuomas39:41+20:0313:13
22.Manninen EeroOsVa43:32+23:5414:30
23.Valkama MiikaHaHe46:27+26:4915:29
24.Pyky EskoKiimU49:14+29:3616:24
25.Pirttiaho Tatu52:14+32:3617:24
26.Pirttiaho Atte52:27+32:4917:29
27.Leinonen Joona52:59+33:2117:39
28.Rauhala Aaron60:37+40:5920:12
29.Mikkonen Tuure76:38+57:0025:32
D-rata, naiset 1.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kokko Sonja15:48 9:17
2.Myllylä Jenni16:26+0:389:40
3.Minea Anttila16:46+0:589:51
4.Mutka AinoPohjant16:57+1:099:58
5.Rossi LauraPohjant17:50+2:0210:29
6.Mutka Kerttu22:27+6:3913:12
7.Paakkonen Päivi25:14+9:2614:50
8.Isolahti AinoPohjant25:40+9:5215:05
9.Latvala IidaVePo27:07+11:1915:57
10.Ruokola Siiri29:10+13:2217:09
11.Ruokola Saara29:22+13:3417:16
12.Mutka Tuuli29:40+13:5217:27
13.Kaikkonen Iisa29:55+14:0717:35
14.Länsitie Pinja30:32+14:4417:57
15.Heikkinen Ronja31:02+15:1418:15
16.Kurttia Iiris31:04+15:1618:16
17.Miettunen ElinaIisu31:46+15:5818:41
18.Mäntykenttä AnjaOYUS31:54+16:0618:45
19.Natri Pirjo32:42+16:5419:14
20.Rantala Hanna33:01+17:1319:25
21.Anttila Vilma33:35+17:4719:45
22.Nurkkala Ellen33:35+17:4719:45
23.Kakkinen Alesia36:23+20:3521:24
24.Kojama Vuokko36:33+20:4521:30
25.Frederiksen Heidi38:53+23:0522:52
26.Viander-Laine Mary39:50+24:0223:25
27.Uusi-Kauppila Sofia42:37+26:4925:04
28.Anttila IlonaPohjant44:51+29:0326:22
29.Kajava Iida-Maria46:12+30:2427:10
30.Sassi Paula46:31+30:4327:21
D-rata, miehet 1.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pöyry RoopePohjant10:46 6:20
2.Similä SeveriPohjant13:34+2:487:58
3.Korhonen Konsta17:06+6:2010:03
4.Kuvaja Aleksi20:15+9:2911:54
5.Niinimäki NiiloPohjant20:43+9:5712:11
6.Niinimäki Verneri20:50+10:0412:15
7.Pesonen Juha21:04+10:1812:23
8.Pirinen RaimoVRU22:59+12:1313:31
9.Vainikainen Jimi23:55+13:0914:04
10.Mäkelä Joona27:44+16:5816:18
11.Puurunen Joona27:45+16:5916:19
12.Mirjas Aleksi29:09+18:2317:08
13.Jämsä Tommi&Teemu31:25+20:3918:28
14.Björk Pyry32:21+21:3519:01
15.Kananen Martti32:31+21:4519:07
16.Latvala Aaro33:27+22:4119:40
17.Anttila Okko33:34+22:4819:44
18.Nurkkala Johan33:49+23:0319:53
19.Juola Arttu37:45+26:5922:12
20.Valtonen Kuutti38:15+27:2922:30
21.Ervasti Eino39:44+28:5823:22
22.Dahlbacka Kim47:37+36:5128:00
23.Tokola Niilo54:20+43:3431:57
Pyöräsuunnistus, A-rata, naiset 7.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Munsterhjelm CamillaPohjant32:45 4:40
2.Piirto Marjo40:50+8:055:50
Pyöräsuunnistus, A-rata, miehet 7.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ojala KaiPaksumahat24:51 3:33
2.Saastamoinen AriKoskRi26:07+1:163:43
3.Kaikkonen Hannu29:24+4:334:12
4.Nygård MarkkuOpu30:07+5:164:18
5.Mänty Mika30:23+5:324:20
6.Koskela Jarkko31:02+6:114:26
7.Fredriksson Kai31:14+6:234:27
8.Lepikkö Tapio32:42+7:514:40
9.Passoja MattiPaksumahat36:55+12:045:16
10.Vainikainen Seppo37:17+12:265:19
11.Veijovaara JormaSK-Pohjant40:32+15:415:47
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Kaikkonen Aamas30:38 -
Korva Emma33:42 -
Holma ErkkiOulRe75:37 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. heikki, 2014-04-29 16:38:01

    A 5.5km 12
    B 4.8km 10
    C 3.0km 7
    D 1.7km 7
    Pyörä 7.0km 12
    Maastoon pääsee klo 11-13.
    Teiden ylitykset vain sieltä mihin ratamestari on antanut luvan, tämä selviää kartasta.
  2. eSKo, 2014-05-01 18:23:26

    Pohjantähden rasteilla maksun voi suorittaa Smartumin verkkomaksuna.
  3. eSKo, 2014-05-02 06:43:05

    Maastoon pääsee klo 11-13.
  4. Spede, 2014-05-02 11:30:56

    kertokaa miten verkkomaksu suoritetaan, etukäteen ? paikanpäällä ?
  5. epätietoinen, 2014-05-02 12:24:30

    Onko katua vai maastoa? Jos molempia, niin kumpaa enempi?
  6. eSKo, 2014-05-02 15:11:41

    Verkkomaksu suoritetaan etukäteen Smartumin nettisivujen ohjeiden mukaan ja karttamyyjälle tuodaan tulostettu tosite.
  7. epätietoinen, 2014-05-02 19:20:39

    Kun ei tuosta maastotyypistä tule vastausta, niin antaapi olla tällä kertaa. Mennään muihin rientoihin, missä tietää mitä on tarjolla....
  8. lössi, 2014-05-02 20:46:52

    tuossahan lukee että "maastoon pääsee". ei lue että "kadulle pääsee". eli maastoa siis.
  9. epätietoinen, 2014-05-02 21:08:47

    OYUS:n rasteilla pääsi maastoon ja siellä oli oikein oviakin matkalla, mutta katuja ja kivetyksiä juostiin....
  10. Naatiskelija, 2014-05-02 21:30:33

    Suunnistukseen kuuluu kaikenlaiset maastot. Minusta tämä on lajin suola ja rikkaus.
  11. herkkäkin, 2014-05-03 07:25:00

    Onpa herkkyyttä ilmassa, "en mene kun en saa just mieleistäni nallekarkkia" ;-).
    Voihan mukaan ottaa sekä nastarit että ei-nastarit ja valita paikan päällä!
  12. johtava suunnistusanalyytikko, 2014-05-03 10:13:10

    Kyllähän karttaa katsomalla selviää millaista maastotyyppiä on luvassa. Mäntylässä kun pyöritään niin moottoritien molemmin puolin (oletus) on polkurikasta metsämaastoa tarjolla. Siirtymiä varmaankin hoidellaan pyöräteitä pitkin. Tämä kaikki arvailua. Talvisarjassa mentiin samassa kisakeskuksessa aika metsäpainotteisesti.
  13. ajanlisäykset, 2014-05-03 17:07:48

    Taitaa olla kaikilla viimeinen odotusväli liikaa.....
  14. Pientä säätöä, 2014-05-03 17:09:35

    Kiitos vauhdikkaista radoista. Osassa tuloksista on vielä kokonaisajassa mukana maalileimaksesta emitin purkuun kulunut aika.
  15. Varmistus, 2014-05-03 17:24:34

    Tottahan noita tuloksia vielä korjaillaan tälle iltaa? Naisten sarjoissa oli ainakin muutama mieskin päässyt tuloksiin mukaan.
  16. Mies naisten radalla, 2014-05-03 17:49:07

    Miehen nimi C-radalla on järjestäjien moka,koska radan juoksi nainen,ollille mennyt palautetta...
  17. Rasteri, 2014-05-03 18:38:30

    Juu ajat ei pidä paikkaansa.....erii aika kuin tulosteessa....
  18. johtava suunnistusanalyytikko, 2014-05-03 22:10:27

    Korjailut sitten kun Olli P ehtii.. Ei mitään kiirettä näillä tuloksilla. Oulurastien kasvanut määrä kuormittaa isosti Olliakin.
  19. Olli P., 2014-05-04 17:27:05

    Nyt on tulokset korjailtu. Jos vielä jotain erhettä löytyy, lähettäkää viestiä.