Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
8.5.2014
Järjestäjä
Perämeren Rasti
Paikka
Virpiniemi
Opastus
tie 847 Kellon liikekeskus - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A,B,C,D, yhteyshenkilö: Taisto Määttä 0400-687711
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
477
Tulokset päivitetty
2.6.2014 20:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hankonen JohannaPohjant52:17 7:48
2.Laitinen MariaYlikNM53:02+0:457:54
3.Piirto MarjoLänRa55:46+3:298:19
4.Näsi JuliaanaPohjant56:03+3:468:21
5.Nummi MaaritLaiVe58:22+6:058:42
6.Hokkanen AnniOYS/Vapari60:36+8:199:02
7.Nyman Lotta63:20+11:039:27
8.Käkelä MaijaPuolRy70:04+17:4710:27
9.Kaijanen Tytti70:40+18:2310:32
10.Holma KaisuOulRe70:48+18:3110:34
11.Kilpeläinen MarjaOYS/Vapari71:42+19:2510:42
12.Simola LottaOYS/Vapari75:16+22:5911:14
13.Maunu Susanna76:06+23:4911:21
14.Sillanpää ElinaPohjant77:51+25:3411:37
15.Pekkinen Jenna82:00+29:4312:14
16.Ilo Anne-Maria91:35+39:1813:40
17.Partanen Mervi97:16+44:5914:31
A-rata, miehet 6.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haapasalo HarriSK-Pohjant42:58 6:24
2.Kokkinen KariPertPe44:23+1:256:37
3.Nissi Markus45:36+2:386:48
4.Remsu MikkoSKUranus46:30+3:326:56
5.Nikkari OlliOSVA46:30+3:326:56
6.Savolainen JouniPohjant46:57+3:597:00
7.Konttajärvi SeppoOYS/Vapari47:49+4:517:08
8.Pasanen PerttiSuomRa48:24+5:267:13
9.Määttä JariKemijU48:32+5:347:14
10.Palosaari Heikki48:39+5:417:15
11.Taskila Markku48:40+5:427:15
12.Hallikainen SamuliLaive49:13+6:157:20
13.Kössi SanteriLapVi49:15+6:177:21
14.Fredriksson Kaj50:05+7:077:28
15.Holappa TeuvoVePo50:14+7:167:29
16.Isokoski ErkkiVePo50:15+7:177:30
17.Räisänen HarriKiimU51:17+8:197:39
18.Kela MarkoOulRe51:28+8:307:40
19.Sainio Mikko51:30+8:327:41
20.Tervo ArhiONMKY51:37+8:397:42
21.Leukkunen Marko51:57+8:597:45
22.Koskela Ari52:13+9:157:47
23.Soppela Pete52:43+9:457:52
24.Syrjäpalo HannuSalRe54:01+11:038:03
25.Puroila Antti54:06+11:088:04
26.Koutonen MikkoYlivKu54:14+11:168:05
27.Hanni Juha54:59+12:018:12
28.Taskila Hannu55:11+12:138:14
29.Rauhala Antti55:23+12:258:15
30.Järvenpää RaimoIisu55:45+12:478:19
31.Tervo Henri56:15+13:178:23
32.Iivanainen Mikko56:25+13:278:25
33.Berg Timo56:27+13:298:25
34.Räisänen KariKiimU56:46+13:488:28
35.Ilmonen Markus57:12+14:148:32
36.Hepokangas EdvinLaiVe57:18+14:208:33
37.Torvinen Jarkko57:39+14:418:36
38.Huurinainen KimmoSuoVe57:52+14:548:38
39.Laurila MikaKoskRi58:52+15:548:47
40.Vaarala Harri59:27+16:298:52
41.Pesonen Jarkko59:31+16:338:52
42.Takamaa MikkoJalJa59:36+16:388:53
43.Laitinen Antti60:09+17:118:58
44.Nikula JuhoKaJu60:28+17:309:01
45.Tuohimaa EskoONMKY60:31+17:339:01
46.Lempinen HannuFujitsu60:31+17:339:01
47.Kähkölä JuhaPohjant61:03+18:059:06
48.Kauppi Mika61:24+18:269:09
49.Ahokoivu HemmoPohjant62:11+19:139:16
50.Kaipala RaunoOYS/Vapari62:13+19:159:17
51.Peltokorpi Oskari62:18+19:209:17
52.Junttola Jaakko62:20+19:229:18
53.Härkönen Jussi62:44+19:469:21
54.Härmä AnttiOYS/Vapari63:13+20:159:26
55.Holma ErkkiOulRe64:04+21:069:33
56.Malm LauriOSAO65:24+22:269:45
57.Kaasinen AulisPohjant65:28+22:309:46
58.Jääskeläinen Joni+Mielikäinen65:32+22:349:46
59.Heinikoski KaukoKoskRi65:37+22:399:47
60.Vainio TimoPohjant66:13+23:159:52
61.Kurula JuhaniPohjant66:15+23:179:53
62.Loukusa MarkkuIisu66:44+23:469:57
63.Tolonen JuhaniHanka67:30+24:3210:04
64.Kinnunen Matti68:19+25:2110:11
65.Argillander ErkkiVaKa69:27+26:2910:21
66.Peltokangas Tarmo69:46+26:4810:24
67.Andsten Marko70:04+27:0610:27
68.Eronen Ville70:31+27:3310:31
69.Mikkonen AlpoOYS/Vapari70:39+27:4110:32
70.Pietilä Jukka-PekkaOulun Ins.71:18+28:2010:38
71.Valasma HarriYlikNM72:19+29:2110:47
72.Junttola AnttiLaive73:06+30:0810:54
73.Kivinen Janne74:49+31:5111:10
74.Kauppinen Matti76:10+33:1211:22
75.Sauvola Tarmo77:04+34:0611:30
76.Pelkonen AlpoOSVA77:10+34:1211:31
77.Väänänen Jyrki84:29+41:3112:36
78.Lohi Tapio87:33+44:3513:04
79.Heinikoski KaleviKoskRi89:34+46:3613:22
80.Koivula IlkkaPohjant101:13+58:1515:06
81.Luonuansuu Jaakko112:44+69:4616:49
82.Pirttiaho Lauri139:01+96:0320:44
83.Pirttiaho Tatu139:24+96:2620:48
B-rata, naiset 4.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Näsi AuroraPohjant37:03 7:52
2.Niinimäki RiittaOYS/Vapari38:08+1:058:06
3.Korppinen LauraKoskRi40:39+3:368:38
4.Käkelä Mervi40:39+3:368:38
5.Haapasalo Henrika42:37+5:349:04
6.Eskeli JohannaKPV43:09+6:069:10
7.Alaperä Anna-Mari43:56+6:539:20
8.Liinamaa JohannaPohjant44:04+7:019:22
9.Halme RitvaKiimU44:07+7:049:23
10.Väyrynen KarinKoskRi44:10+7:079:23
11.Rouhiainen SiniOYS/Vapari44:34+7:319:28
12.Mattila OrvokkiPohjant45:27+8:249:40
13.Backman SaanaHaHe45:33+8:309:41
14.Elme Anna-Leena45:51+8:489:45
15.Marjakangas ElinaOV45:51+8:489:45
16.Hokajärvi RailiPohjant45:59+8:569:47
17.Vähäkuopus Pia46:26+9:239:52
18.Orvola Sari46:26+9:239:52
19.Kainulainen Tiina46:33+9:309:54
20.Juntunen MarjutOYS/Vapari46:41+9:389:55
21.Lehtonen Mirva47:50+10:4710:10
22.Lamberg Anja-LeenaSalRe48:57+11:5410:24
23.Väyrynen Lea49:58+12:5510:37
24.Väänänen MerviOYS/Vapari50:00+12:5710:38
25.Junttola UllaLaive50:16+13:1310:41
26.Kela MerjaOulRe50:17+13:1410:41
27.Magga Johanna51:17+14:1410:54
28.Kinnula IrmaOYS/Vapari51:31+14:2810:57
29.Mutka Hanna52:24+15:2111:08
30.Heikkin SallaOsVa52:27+15:2411:09
31.Aatsinki TanjaHaHe52:34+15:3111:11
32.Barsk Saija53:30+16:2711:22
33.Lithovius Aino-EevaOSVA53:32+16:2911:23
34.Saarinen Heidi53:48+16:4511:26
35.Fredriksson CaritaPohjant53:53+16:5011:27
36.Myllymaa PirkkoOulRe54:09+17:0611:31
37.Korpi Anu55:26+18:2311:47
38.Herronen TarjaOYS/Vapari55:45+18:4211:51
39.Pellikka SusannaOYS/Vapari56:46+19:4312:04
40.Kivelä ElinaPohjant57:47+20:4412:17
41.Kälviäinen Terhi58:30+21:2712:26
42.Hemmilä Marja60:31+23:2812:52
43.Änäkkälä Helena61:25+24:2213:04
44.Vesikukka EmiliaOYS/Vapari62:03+25:0013:12
45.Erkkilä PäiviOYS/Vapari62:09+25:0613:13
46.Lautamo Anu62:10+25:0713:13
47.Ruuska Anni62:41+25:3813:20
48.Siirilä Katariina62:46+25:4313:21
49.Valjus Ellimaija63:53+26:5013:35
50.Immonen KaijaOYS/Vapari65:15+28:1213:52
51.Huotari DTMS66:51+29:4814:13
52.Latvakoski Anna67:49+30:4614:25
53.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant68:32+31:2914:34
54.Ruuska RauniOSVA72:13+35:1015:21
55.Höyhtyä Marja75:21+38:1816:01
56.Tahvanainen Maarit76:44+39:4116:19
57.Logar MonikaSlovenia77:28+40:2516:28
58.Pyörälä MaaritOYS/Vapari77:31+40:2816:29
59.Pohjola Eeva-Maria80:45+43:4217:10
60.Jaatinen MarjoHaHe80:59+43:5617:13
61.Malm PirkkoOYS/Vapari84:17+47:1417:55
62.Paakkonen MirjaOYS/Vapari84:18+47:1517:56
63.Littow Päivi88:57+51:5418:55
64.Laakkonen Sari92:45+55:4219:44
65.Kukkonen Reetta92:49+55:4619:44
B-rata, miehet 4.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Westerholm LasseVePo28:30 6:03
2.Matilainen Kari30:12+1:426:25
3.Väyrynen JarnoKoskRi31:00+2:306:35
4.Posio TimoPohjant33:07+4:377:02
5.Kotila HarriYlikNM35:09+6:397:28
6.Tolonen RistoLänRa35:09+6:397:28
7.Sorvari KerkkoSoJy35:33+7:037:33
8.Kariniemi Markku35:46+7:167:36
9.Rissanen Jani36:22+7:527:44
10.Lohela JarmoOYS/Vapari36:51+8:217:50
11.Haajanen JuhaPohjant37:06+8:367:53
12.Kukkonen IiroOuTa37:34+9:047:59
13.Aska Hannu38:06+9:368:06
14.Flygare Jukka-Pekka39:26+10:568:23
15.Härkönen SamiOuTa40:12+11:428:33
16.Neuvonen JussiOuTa40:21+11:518:35
17.Heinonen Joni40:48+12:188:40
18.Kakko AukustiIisu41:10+12:408:45
19.Putkonen Heikki41:14+12:448:46
20.Ronkainen Panu42:18+13:489:00
21.Kuivalainen MarkkuIisu42:31+14:019:02
22.Kiviniemi Tuomo42:48+14:189:06
23.Myllymaa KaukoOulRe43:30+15:009:15
24.Valkama Mikko44:10+15:409:23
25.Rahkola EeroOulRe44:16+15:469:25
26.Karjalainen Jari44:17+15:479:25
27.Pelkonen Hannu44:25+15:559:27
28.Heinonen Joni44:40+16:109:30
29.Takkinen EskoKiimU44:54+16:249:33
30.Hurskainen PenttiOulRe45:07+16:379:35
31.Pelkonen ToivoYlikNM45:19+16:499:38
32.Pentikäinen Heimo45:40+17:109:42
33.Yli-Eerola EsaHlT45:41+17:119:43
34.Inget Mikko46:10+17:409:49
35.Rahikkala Esa46:13+17:439:50
36.Niinimäki TuukkaOYS/Vapari46:30+18:009:53
37.Jussila Jani46:34+18:049:54
38.Backman KariIiY46:55+18:259:58
39.Puurunen ReijoOuTa46:58+18:289:59
40.Kivinen Juhani47:29+18:5910:06
41.Holappa Joona47:30+19:0010:06
42.Kauma HeikkiOYS/Vapari47:34+19:0410:07
43.Haapaniemi NiiloHaHe47:56+19:2610:11
44.Rimpiläinen AnttiOSVA48:22+19:5210:17
45.Kaikkonen Kari49:01+20:3110:25
46.Rahko MattiPohjant49:10+20:4010:27
47.Mursu Mikko49:41+21:1110:34
48.Kinnula AhtiKEV51:29+22:5910:57
49.Pulska Janne51:40+23:1010:59
50.Ollanketo ToniOulun Ins.51:56+23:2611:02
51.Laitila VesaPeRa52:31+24:0111:10
52.Koiviso Juhani52:34+24:0411:11
53.Turpeinen Juha52:48+24:1811:14
54.Hirsimäki Juho53:30+25:0011:22
55.Mettälä Juuso53:52+25:2211:27
56.Kukkohovi ReinoOSVA55:09+26:3911:44
57.Keränen Vesa55:37+27:0711:50
58.Herronen Jouni55:51+27:2111:52
59.Paavola JanneHaHe56:28+27:5812:00
60.Broström MattiKoskRi56:31+28:0112:01
61.Mäyrä Aki58:20+29:5012:24
62.Kilpeläinen VeikkoVaKa58:21+29:5112:24
63.Kilpeläinen Markku58:28+29:5812:26
64.Kälviäinen Matti58:36+30:0612:28
65.Savukoski Antti58:52+30:2212:31
66.Lehtinen Niko60:06+31:3612:47
67.Luukinen Tapio62:50+34:2013:22
68.Martikainen VilleKoskRi62:57+34:2713:23
69.Jäntti MattiPohjant64:04+35:3413:37
70.Haltamo Janne64:21+35:5113:41
71.Roope Pöyry66:02+37:3214:02
72.Juola EskoOH78:40+50:1016:44
73.Grekelä AnttiHaHe92:43+64:1319:43
C-rata, naiset 3.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Leskelä MaaritOSVA33:01 8:41
2.Kaikkonen Mervi34:06+1:058:58
3.Jaatinen VenlaHaHe37:21+4:209:49
4.Pääkkönen KatjaKuPe37:23+4:229:50
5.Koivisto Virpi39:10+6:0910:18
6.Kosola MarjaPohjant40:11+7:1010:34
7.Hilli Tuija41:39+8:3810:57
8.Kangas Margit45:48+12:4712:03
9.Kokko Sonja47:27+14:2612:29
10.Päkkilä Suvi47:30+14:2912:30
11.Korkeasalo VuokkoHaHe47:31+14:3012:30
12.Anttila Oona49:01+16:0012:53
13.Puoskari Silja49:52+16:5113:07
14.Pirttijärvi Tanja49:56+16:5513:08
15.With Tiina50:23+17:2213:15
16.Kela MirjaOulRe50:53+17:5213:23
17.Loukusa IinaIisu51:01+18:0013:25
18.Haapasalo WilmaPohjant51:02+18:0113:25
19.Koitila Jenni51:41+18:4013:36
20.Löytynoja Päivi52:21+19:2013:46
21.Itkonen Tiina52:26+19:2513:47
22.Haapaniemi Tuula52:29+19:2813:48
23.Mattila UllaPohjant53:41+20:4014:07
24.Saarimaa Sanna55:26+22:2514:35
25.Aatsinki MirjaVePo56:42+23:4114:55
26.Nevala AnuOYS/Vapari57:02+24:0115:00
27.Mäkelin MinnaOYS/Vapari57:07+24:0615:01
28.Holappa IidaVePo57:15+24:1415:03
29.Arima ReettaOYS/Vapari57:53+24:5215:13
30.Varis Kaisa58:10+25:0915:18
31.Ruokamo Pia58:28+25:2715:23
32.Rahikkala Pirjo58:53+25:5215:29
33.Virkkula MarjaPohjant58:58+25:5715:31
34.Loukusa AnniIisu59:56+26:5515:46
35.Hiltunen Marja-Liisa60:04+27:0315:48
36.Varis Katariina60:27+27:2615:54
37.Koskela Titta62:10+29:0916:21
38.Kaukua AnuHaHe62:16+29:1516:23
39.Sotaniemi Ann62:27+29:2616:26
40.Arkkola TuulaOYS/Vapari63:15+30:1416:38
41.Törmänen Paula63:34+30:3316:43
42.Keränen Elina63:37+30:3616:44
43.Sergejef JennaOYS/Vapari68:19+35:1817:58
44.Kanniainen Sinikka69:18+36:1718:14
45.Ylimannila Paula69:32+36:3118:17
46.Vanhatalo MarianneVePo70:35+37:3418:34
47.Valli Elina71:35+38:3418:50
48.Kaikkonen Hanna72:05+39:0418:58
49.Niemelä Mari72:20+39:1919:02
50.Sippala Marja72:24+39:2319:03
51.Sarkkinen Kaisu74:15+41:1419:32
52.Hynynen KatiOYS/Vapari75:00+41:5919:44
53.Härö ElisaOYS/Vapari75:10+42:0919:46
54.Suomela Viola76:43+43:4220:11
55.Öörni -Miettunen77:10+44:0920:18
56.Nokela TiinaOYS/Vapari79:07+46:0620:49
57.Sassi Paula83:48+50:4722:03
58.Luopio Pirkko90:57+57:5623:56
59.Sarajärvi Helena90:57+57:5623:56
60.Hannila Riikka101:54+68:5326:48
C-rata, miehet 3.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kai Ojala31:48 8:22
2.Toropainen PauliONMKY32:29+0:418:32
3.Savilaakso Hannu33:18+1:308:45
4.Tienhaara HarriHaHe33:41+1:538:51
5.Suomio PekkaPohjant33:58+2:108:56
6.Niiniketo KullervoONMKY34:11+2:238:59
7.Juuso HannuOYUS35:03+3:159:13
8.Tammela SimoHaHe35:28+3:409:20
9.Mattila SeppoKoskRi36:19+4:319:33
10.Pelkonen HeimoKiimU36:37+4:499:38
11.Väänänen AriOulun Ins.36:42+4:549:39
12.Tienhaara JariHaHe36:47+4:599:40
13.Perätalo Sami36:51+5:039:41
14.Kaukua JaakkoHaHe36:55+5:079:42
15.Kurttila Pentti38:05+6:1710:01
16.Veijovaara JormaSK-Pohjant38:27+6:3910:07
17.Kaimio Auvo38:32+6:4410:08
18.Lohela VäinöPohjant41:57+10:0911:02
19.Hautakoski AriS-JKL43:08+11:2011:21
20.Arima Aki45:09+13:2111:52
21.Saarikettu JarkkoOYS/Vapari45:47+13:5912:02
22.Kananen Veli-Matti46:23+14:3512:12
23.Lind MattiKiimU46:30+14:4212:14
24.Honkala SamiOYS/Vapari46:54+15:0612:20
25.Kokko Sami47:15+15:2712:26
26.Salmi Mikko48:00+16:1212:37
27.Salovaara HeikkiPohjant49:35+17:4713:02
28.Mylly Tapio50:29+18:4113:17
29.Rahkola Eino50:47+18:5913:21
30.Annala TuomoHaHe51:21+19:3313:30
31.Rönkä Antti51:53+20:0513:39
32.Pietilä Markku51:59+20:1113:40
33.Puolanne MikkoSuRa53:07+21:1913:58
34.Varanka Matti57:32+25:4415:08
35.Varis Antero57:51+26:0315:13
36.Manninen EeroOsVa58:33+26:4515:24
37.Järvelä Kalevi59:01+27:1315:31
38.Luukinen Tuomo59:26+27:3815:38
39.Salminen KariOYUS61:20+29:3216:08
40.Koskela Kaapo62:11+30:2316:21
41.Pyky EskoKiimU75:48+44:0019:56
42.Suomala Väinö77:08+45:2020:17
43.Keränen EeroKoskRi82:27+50:3921:41
44.Matinlauri KasperiHaHe84:32+52:4422:14
45.Sundelin OnniHaHe85:23+53:3522:28
46.Sundelin JuhaHaHe86:50+55:0222:51
47.Paavola Joni86:50+55:0222:51
48.Paavola TomiHaHe87:00+55:1222:53
49.Lehtosaari JariHaHe91:41+59:5324:07
50.Juujärvi Petri101:36+69:4826:44
D-rata, naiset 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mutka AinoPohjant17:19 8:39
2.Kiuttu Merja18:21+1:029:10
3.Kokko Sini19:22+2:039:41
4.Lapinkangas HeidiPeRa19:22+2:039:41
5.Nurmela JessiHaHe19:50+2:319:55
6.Mutka Keerttu19:54+2:359:57
7.Kaukua SanniHaHe20:08+2:4910:04
8.Pesonen LottaPeRa20:16+2:5710:08
9.Kinnunen Noora21:06+3:4710:33
10.Niinimäki NelliSK-Pohjant22:34+5:1511:17
11.Salmi Anne23:32+6:1311:46
12.Holma EssiOulRe25:27+8:0812:43
13.Pesonen VenlaPeRa25:37+8:1812:48
14.Kakko SiiriIisu27:44+10:2513:52
15.Kakko HelmiIisu27:48+10:2913:54
16.Isolahti AinoPohjant29:20+12:0114:40
17.Pesonen OrvokkiHaHe30:56+13:3715:28
18.Kiiskinen Sohvi33:02+15:4316:31
19.Similä SelinaPohjant34:25+17:0617:12
20.Similä Helmina35:00+17:4117:30
21.Saarimaa Aino36:38+19:1918:19
22.Holappa VeeraVePo36:48+19:2918:24
23.Häyrynen Sanni36:54+19:3518:27
24.Jokinen Senni37:01+19:4218:30
25.Käkelä ErikaHaHe38:37+21:1819:18
26.Sundelin AnniHaHe38:42+21:2319:21
27.Loukusa Aino40:20+23:0120:10
28.Silfverhut Kiia40:36+23:1720:18
29.Karjalainen Erika40:50+23:3120:25
30.Männistö Essi40:59+23:4020:29
31.Päkkilä Venla43:49+26:3021:54
32.Ollonen ReetaHaHe46:51+29:3223:25
33.Matinlauri Mimosa46:59+29:4023:29
34.Muhonen LahjaPohjant48:13+30:5424:06
35.Elme Iiris49:27+32:0824:43
36.Halonen Jonna58:34+41:1529:17
37.Päkkilä PihlaHaHe59:20+42:0129:40
38.Backala Saana59:21+42:0229:40
39.Leskelä Jasmin60:37+43:1830:18
40.Mantere Anita61:18+43:5930:39
41.Mäntykenttä AnjaOYUS70:37+53:1835:18
D-rata, miehet 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pinola TimoKaSu15:15 7:37
2.Mäntyniemi JuhaniResUrh16:22+1:078:11
3.Kukkonen EliasOuTa16:34+1:198:17
4.Heikka BenjaminPohjant17:18+2:038:39
5.Qvist VilleKoskRi21:07+5:5210:33
6.Qvist LasseKoskRi21:18+6:0310:39
7.Niemelä EinoOul.Res.22:10+6:5511:05
8.Niinimäki OlliPohjant22:30+7:1511:15
9.Tienhaara JouniHaHe24:03+8:4812:01
10.Kuvaja Aleksi25:23+10:0812:41
11.Mattila ArttuPohjant25:53+10:3812:56
12.Kakko KimmoIisu27:46+12:3113:53
13.Ahopelto RoopeIisu28:05+12:5014:02
14.Päkkilä PatrikHaHe29:59+14:4414:59
15.Turunen MarttiHaHe30:02+14:4715:01
16.Lohela JoelHaHe30:12+14:5715:06
17.Ojuva Kalle31:19+16:0415:39
18.Tyykiluoto Jaakko31:27+16:1215:43
19.Vartiainen SuloKiimU31:34+16:1915:47
20.Ojuva Kasper32:10+16:5516:05
21.Jussila Niilo32:44+17:2916:22
22.Valkama Miika33:05+17:5016:32
23.Kaikkonen Jesse33:10+17:5516:35
24.Mikkonen KalleKoskRi33:31+18:1616:45
25.Matinlauri Emilia33:51+18:3616:55
26.Matinlauri MiskaHaHe38:56+23:4119:28
27.Ollonen Akseli41:29+26:1420:44
28.Maansaari JariHaHe43:13+27:5821:36
29.Mantere Akseli47:02+31:4723:31
30.Yliraaasakka Oskari51:21+36:0625:40
31.Tammela Eemeli65:36+50:2132:48
Käyrä-pitkä, miehet 6.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Helander IisakPohjant36:05 5:28
2.Rahko SampoPohjant36:07+0:025:28
3.Schroderus SanteriPohjant37:00+0:555:36
4.Sroderus SamuliPohjant37:16+1:115:38
5.Kujala JouniPohjant37:22+1:175:39
6.Niemelä HannuRasHy37:28+1:235:40
7.Panovec JanPohjant37:34+1:295:41
8.Seppänen MikaVaKa44:53+8:486:48
9.Niemelä UrpoPohjant48:40+12:357:22
10.Huuhka KaiKiimU49:53+13:487:33
11.Alaperä ArttuPohjant53:48+17:438:09
12.Nygård MarkkuOpu54:38+18:338:16
13.Suomala Ville57:11+21:068:39
14.Järvenpää EsaS-JKL65:01+28:569:51
15.Ruotsalainen KeijoOYUS68:40+32:3510:24
16.Mäntykenttä HannuOYUS69:41+33:3610:33
17.Ojala Kai79:12+43:0712:00
18.Jurvakainen MikaKiimU80:17+44:1212:09
Käyrä-lyhyt, naiset 3.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kosola ElliPohjant36:28 9:51
2.Pitkänen SannaKEV39:58+3:3010:48
3.Keskitalo Elina40:11+3:4310:51
4.Sankelo LottaPohjant46:13+9:4512:29
5.Eskeli JohannaKPV46:26+9:5812:32
6.Mansikkaviita Riikka51:29+15:0113:54
7.Pasanen Maija56:42+20:1415:19
8.Ervasti JaanaHaHe59:00+22:3215:56
Käyrä-lyhyt, miehet 3.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Holmi Lauri31:35 8:32
2.Ruokamo EeroPohjant34:48+3:139:24
3.Vainio Aimo37:55+6:2010:14
4.Valasma HarriYlikNM41:37+10:0211:14
5.Mutka KaiPohjant42:23+10:4811:27
6.Wuotila MikaPV43:09+11:3411:39
7.Pietilä Antti62:29+30:5416:53
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Halonen VesaPohjant13:59 -
Timmerbacka Jaana30:30 -
Parkkinen PekkaPohjant10:54 -
Romakkaniemi TeeaHaHe27:25 -
Piipponen EsaOSAO10:17 -
Jaako MikkoPohjant56:08 -
Siirilä Jukka12:16 -
Turunen EskoSonPa58:50 -
Lohela JoonaYlikNM43:10 -
Isolahti Anna-KaisaPohjant18:18 -
Maansaari Hannele31:25 -
Sundelin LauriHaHe6:37 -
Nurmela JattaHaHe44:24 -
Lukkarinen OlaviPohjant56:14 -
With Mikko45:24 -
Hämeenaho Jani17:19 -
Pietilä Antti14:29 -
Karjalainen Seija30:26 -
Hiltunen Juho47:01 -
Jaatinen IlonaHaHe27:36 -
Manninen JasminHaHe47:45 -
Huttunen RiikkaPohjant21:47 -
Kurula JohannesPohjant54:57 -
Seppänen Lea74:42 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Pertti, 2014-04-28 22:20:53

    virppari on alueen paras maasto mutta jo kovin tuttua. Jukola ja SM harjoittelua varten, olisiko mahdollista saada pitkä ja tekninen rata käyräkartalle, kiitos
  2. kuusivuosikymmentä mukana ollu, 2014-04-29 19:53:57

    Kyllä suunnistuksellisesti Olhavassa on alueen parhaat suunnistusmaastot sitä sai todeta viime vuoden SM kisoissa.Ja sitä on siellä useammassa eri paikassa ja kun kartat on Reijo Viinamäen käsialaa niin kokonaaisuus on siinä sitä todistaa hyvin viime syksyn tapahtumat siellä.Kuulemma ensi vuonna päästään maistaa Iisun kaksipäiväisissä upeista maastoista.
  3. Pohjant, 2014-04-29 20:19:37

    Nyt olisi tarjolla "alueen parasta" maastoa vaikkapa Jukola -harjoitukseksi, kun SK Pohjantähti järjestää kaksipäiväiset kansalliset Pulkkilassa Uljuan moottoriradalla 83km Oulusta 17.-18.5.2014.
    Huom! Molempina päivinä kuntosuunnistus.
    Lisätiedot: http://www.skpohjantahti....tahtirastit2014/index.php
    Tervetuloa!
  4. Pohjant, 2014-04-29 20:43:58

    Niin tarkoitus ei ollut houkutella ketään pois Virpiniemestä. Käykää ensin mahtavilla Virpiniemen kankailla ja sitten myöhemmin Pulkkilaan.
  5. esko, 2014-05-02 22:17:33

    ja Olhavaankin olisi hyvä saada muutamat iltarastit, edes kolmet kesässä. tulisin
  6. suunta, 2014-05-04 18:02:05

    Olhavassa on kahdet oulurastit tänä kesänä. 20.5. ja 10.6.
  7. ratamestari, 2014-05-05 17:30:37

    Virpiniemessä tarjontaa olisi seuraavasti:
    A-rata 6,7 km 17 rastia
    B-rata 4,7 km 11 rastia
    c-rata 3,8 km 9 rastia
    d-rata 2,0 km 7 rastia
    käyrä 6,6 km 16 rastia
    käyrä 3,7 km 10 rastia

    Maksuksi kelpaa eurot ja Smartum setelit.
    maasto kuivaa kangasta, tossutkin saa kastumaan kun oikein yrittää!
  8. Suoristaja, 2014-05-07 10:49:11

    Mitä meinaa käyrä-rata?
  9. esimerkki käyräkartasta, 2014-05-07 11:00:56

  10. Suoristaja, 2014-05-07 11:25:51

    Eli kartta sisältää lähinnä korkeuskäyriä ja kaikki polut yms. on jätetty pois? Näyttäs siltä, että ei ole ihan aloittelijan hommaa... Kuinka rikas onkaan lajin kirjo! Sitten kun A-radat tuntuu liian helpoilta, niin katsotaan tota...
  11. , 2014-05-08 15:30:57

    Suunnistajan Kauppa on paikalla
    Nyt on tilaisuus hankkia suunnistustarvikkeita.
  12. radat, 2014-05-08 19:58:17

    Kyllä Virpiniemeenkin saa hyvät radat, kun paneutuu asiaan ja on sellainen mestari että osaa ja pystyy, vaikkakin on polkuja ja aukkoja rutosti. Hyvä Tase!
  13. lottoaja, 2014-05-08 20:32:15

    Yleisin rastipiste taisi olla kivi keskellä tiheikköä ilman kohdetta jonka kautta rastin voisi ottaa. Joku varmaan tykkäs mutta melkoista lottahan se osuminen oli. Tulipahan reenattua suuntaa ja matkaa.

    Kiitos hyvistä rasteista ja ilmatkin oli loistavat!
  14. askelpari, 2014-05-08 20:45:13

    Tuolloinhan pitää ottaa käyttöön askelparimitta edellisestä varmasta kohdasta ja edetä suunnalla. Jos ei löydy, niin sitten aletaan ajamaan laajalla ympyrällä pienentäen ympyrää koko ajan. Ja yllätys yllätys rasti löytyy laajimman ympyrän keskiöstä....luultavasti?
  15. malttamaton, 2014-05-08 22:43:40

    Vieläkö käyräratalaisia odotellaan maaliin, vai onko tulospalvelu euroviisukiimassa...?
    :D
  16. Hyvä rata, 2014-05-08 23:01:54

    Ainakin A-radalla oli kaikille rastipisteille alle 100 m:n päässä selkeä kiintopiste tai maaston muoto, jonka avulla sinne osasi arvailematta. Myös niille kiville keskellä vihreää. Virpiniemessä sentään maaston muodot ovat selkeästi kartalla ja maastossa tunnistettavissa. Virpiniemen kartalla on aina ilo suunnistaa!
  17. Olli P., 2014-05-08 23:18:02

    Nyt ei valitettavasti pysty ylläpito enää päivystämään tuloksia aikaisen aamuherätyksen vuoksi, joten tulokset saapuvat vasta huomenna sivustolle.

    Pahoittelut tästä!
  18. jussi, 2014-05-08 23:32:48

    Järjestäjät vois vinkata aina ollille jos viiveitä. Turhaa kiusaa ootella puolilleöin..
  19. onni, 2014-05-09 00:19:40

    Pahoittelen viivettä
    Tulokset löytyy nyt ainakin Sivuilta:
    www.peramerenrasti.com --> Kilpailut --> 2014 --> Oulurastit, sitten tiedoston oikean laidan nuolesta.
  20. Olli P., 2014-05-09 08:33:29

    Tulokset lisätty aamusella, korjailut jää vähän myöhemmäksi.
  21. hukassa olin, 2014-05-09 09:37:38

    no huh mitä aikoja. nopsaan löysivät poijjaat nuo käyräradan rastit
  22. Mika Seppänen, 2014-05-09 10:39:15

    Erityiskiitokset ratamestarille käyräradasta. Ei ihan riittänyt maltti ja huolellisuus puhtaaseen suoritukseen tällä kertaa :)