Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
28.5.2014
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Sankivaara
Opastus
Ampumastadion, Oulujoen pohjoispuolen tieltä nro 8300, 11 km Oulusta - Näytä kartalla
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
250
Tulokset päivitetty
15.7.2014 22:45

Tulokset

A1-rata, naiset 6.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Maunu Susanna85:59 12:27
A1-rata, miehet 6.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Räisänen HarriKiimU49:38 7:11
2.Väyrynen JarnoKoskRi57:42+8:048:21
3.Luodonpää RistoAlatPi63:27+13:499:11
4.Kinnunen Matti77:53+28:1511:17
5.Ervasti OnniPeRa83:01+33:2312:01
A2-rata, naiset 6.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kokkonen Hanna64:43 9:22
2.Mattila OrvokkiPohjant65:50+1:079:32
3.Junttola UllaLaive75:32+10:4910:56
A2-rata, miehet 6.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mäkäräinen JouniPohjant44:58 6:31
2.Juola EeroOHS47:39+2:416:54
3.Schroderus SamuliPohjant49:13+4:157:07
4.Schroderus SanteriPohjant49:20+4:227:08
5.Peltokorpi Oskari49:44+4:467:12
6.Leukkunen Marko50:27+5:297:18
7.Koskela Ari50:49+5:517:21
8.Maaninka MikaOsVa51:38+6:407:28
9.Kinnunen KallePohjant52:34+7:367:37
10.Ahonen ArtoInarYr52:43+7:457:38
11.Loukusa MarkkuIisu53:02+8:047:41
12.Matilainen Kari53:41+8:437:46
13.Karppinen MikkoPohjant54:07+9:097:50
14.Karjalainen PasiPohjant55:04+10:067:58
15.Hökkä Jarmo57:38+12:408:21
16.Pirttiaho Lauri58:44+13:468:30
17.Niinimäki TuukkaOYS/Vapari59:17+14:198:35
18.Laurila MikaKoskRi59:47+14:498:39
19.Junttola Jaakko60:28+15:308:45
20.Mikkonen AlpoOYS/Vapari60:33+15:358:46
21.Vainio TimoPohjant60:45+15:478:48
22.Päivärinta Juhani61:24+16:268:53
23.Holma ErkkiOulRe61:33+16:358:55
24.Halonen VesaPohjant61:45+16:478:56
25.Eronen Ville63:25+18:279:11
26.Kokkonen TimoOLK64:42+19:449:22
27.Alava TimoSäynSa64:43+19:459:22
28.Junttola Antti66:20+21:229:36
29.Viramo PetteriKiimU67:33+22:359:47
30.Andsten Marko72:18+27:2010:28
31.Alitalo SamiOsVa73:12+28:1410:36
32.Väänänen AriOulun Ins.73:45+28:4710:41
33.Komulainen Markus77:45+32:4711:16
34.Leinonen Marko79:27+34:2911:30
35.Virta Pasi80:22+35:2411:38
B1-rata, naiset 4.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Laitinen MariaYlikNM47:26 10:18
B1-rata, miehet 4.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Laitinen OlliPeRa60:34 13:10
B2-rata, naiset 4.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Käkelä MerviPohjant42:17 9:11
2.Pekkinen Jenna50:36+8:1911:00
3.Mattila Maaret51:18+9:0111:09
4.Karjalainen NooraPohjant55:59+13:4212:10
5.Kela MirjaOulRe58:24+16:0712:41
6.Myllymaa PirkkoOulRe61:28+19:1113:21
7.Viinikka Minna62:15+19:5813:31
8.Heino Sanna62:18+20:0113:32
9.Ylänne Elina62:19+20:0213:32
10.Alitalo PäiviOsVa64:01+21:4413:55
11.Ollonen Milla64:38+22:2114:03
12.Seppänen MarkeHaHe64:42+22:2514:03
13.Saovla Laura65:13+22:5614:10
14.Hekkala Iida73:45+31:2816:01
15.Hekkala Anna74:17+32:0016:08
16.Joensuu Tiina75:47+33:3016:28
17.Huttunen RiikkaPohjant88:05+45:4819:08
18.Mattila UllaPohjant88:26+46:0919:13
19.Leskelä Tiina94:52+52:3520:37
20.Littow Päivi100:14+57:5721:47
B2-rata, miehet 4.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Räisänen KariKiimU36:22 7:54
2.Heino PetteriKoS36:54+0:328:01
3.Ollanketo ToniOulun Ins.37:27+1:058:08
4.Heinonen Joni37:51+1:298:13
5.Kariniemi Markku40:36+4:148:49
6.Haajanen JuhaPohjant41:43+5:219:04
7.Vainikainen Niilo43:10+6:489:23
8.Hirsimäki Juho45:52+9:309:58
9.Kinnula AhtiKEV46:47+10:2510:10
10.Valkama Mikko51:01+14:3911:05
11.Tuovinen Henry51:19+14:5711:09
12.Maliniemi Ville51:24+15:0211:10
13.Myllymaa KaukoOulRe51:29+15:0711:11
14.Karhumaa Jouni51:53+15:3111:16
15.Vainio Aimo54:38+18:1611:52
16.Lohela VäinöPohjant56:34+20:1212:17
17.Räisänen Jukka58:38+22:1612:44
18.Mattila Oula59:03+22:4112:50
19.Kaikkonen Kari60:32+24:1013:09
20.Ala-Mursula Juha61:25+25:0313:21
21.Kurttila Pentti61:57+25:3513:28
22.Pesonen Lauri62:06+25:4413:30
23.Puurunen ReijoOuTa62:31+26:0913:35
24.Jaako MikkoPohjant63:43+27:2113:51
25.Heikkinen Markku66:03+29:4114:21
26.Räsänen Mika70:01+33:3915:13
27.Sihvola Tuomo81:34+45:1217:43
C-rata, naiset 3.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jäväjä Ella31:54 9:22
2.Ovaska HeliPohjant35:33+3:3910:27
3.Peltokangas Päivi38:47+6:5311:24
4.Sankelo LottaPohjant41:00+9:0612:03
5.Mutka AinoPohjant44:17+12:2313:01
6.Kinnula IrmaOYS/Vapari44:23+12:2913:03
7.Nevala AnuOYS/Vapari47:26+15:3213:57
8.Mäkelin MinnaOYS/Vapari47:28+15:3413:57
9.Koskela Titta47:34+15:4013:59
10.nespit ella47:44+15:5014:02
11.Anttila Oona48:16+16:2214:11
12.Mäkinen Päivi48:57+17:0314:23
13.Kemppainen JannaYlikNM50:09+18:1514:45
14.Valkama Anita52:25+20:3115:25
15.Leinonen Leena54:17+22:2315:57
16.Ruokamo Pia56:31+24:3716:37
17.Virkkula MarjaPohjant56:41+24:4716:40
18.Kaikkonen Hanna58:02+26:0817:04
19.Niemelä Mari58:10+26:1617:06
20.Karppinen Anna-Kaisa59:42+27:4817:33
21.Suorsa Siru59:50+27:5617:35
22.Pietilä Milja61:25+29:3118:03
23.Härkönen LauraOuTa61:43+29:4918:09
24.Pöntinen Anniina61:44+29:5018:09
25.Vähäsalo Paula61:45+29:5118:09
26.Kokko Sonja65:16+33:2219:11
27.Öörni -MiettunenIisu68:05+36:1120:01
28.Sassi Paula68:09+36:1520:02
29.Rahko Riitta68:17+36:2320:05
30.Hautamäki Anne70:10+38:1620:38
31.Hemmoranta Nina95:33+63:3928:06
C-rata, miehet 3.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.With Mikko32:33 9:34
2.Suomio PekkaPohjant33:19+0:469:47
3.Hiltunen JuhaONMKY33:49+1:169:56
4.Mäntyniemi JuhaniOulRes33:50+1:179:57
5.Nauska Seppo37:29+4:5611:01
6.Pohjamo SamuliPeRa38:01+5:2811:10
7.Lind MattiKiimU41:28+8:5512:11
8.Piipponen Esa42:18+9:4512:26
9.Saarikettu JarkkoOYS/Vapari43:50+11:1712:53
10.Mutka KaiPohjant44:17+11:4413:01
11.Kaimio Auvo44:17+11:4413:01
12.Toivola Timo44:44+12:1113:09
13.Alitalo JoonasOsVa45:32+12:5913:23
14.Salovaara HeikkiPohjant45:48+13:1513:28
15.Marjala SakariPohjant46:05+13:3213:33
16.Välikangas PerttiIisu47:28+14:5513:57
17.Honkala SamiOYS/Vapari47:50+15:1714:04
18.Järvelä Kalevi49:12+16:3914:28
19.Rantakokko Timo49:30+16:5714:33
20.Pätsi Johan51:48+19:1515:14
21.Palojärvi Leo52:09+19:3615:20
22.Järvinen SeppoOuTa53:21+20:4815:41
23.Keränen EeroKoskRi53:49+21:1615:49
24.Kokko Sami65:06+32:3319:08
25.Marjakangas Eetu66:06+33:3319:26
26.Puolanne Mikko70:13+37:4020:39
27.Heino Veikka88:18+55:4525:58
28.Björk Pyry88:30+55:5726:01
D-rata, naiset 1.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kiuttu Merja20:54 11:36
2.Kokko Sini24:34+3:4013:38
3.Aspegren Linnea31:58+11:0417:45
4.Salovaara Riitta35:27+14:3319:41
5.Kovalainen Silja39:58+19:0422:12
6.Karhumaa Alisa45:05+24:1125:02
7.Alitalo HeidiOsVa61:59+41:0534:26
8.Savela TiinaOYS/Vapari71:44+50:5039:51
D-rata, miehet 1.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kinnunen EerikPohjant19:54 11:03
2.Marjala VerneriPohjant23:15+3:2112:55
3.Niinimäki OlliPohjant23:21+3:2712:58
4.Vartiainen SuloKiimU31:39+11:4517:35
5.Salovaara SakuPohjant34:52+14:5819:22
6.Niinimäki NiiloPohjant37:53+17:5921:02
7.Kanto Hannu41:09+21:1522:51
8.Juola Eetu48:27+28:3326:55
9.Juola Arttu50:10+30:1627:52
RR-rata, tytöt
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Anttila Minea10:58 -
2.Mäkäräinen SelmaPohjant16:03+5:05-
3.Matinlauri Mimosa20:27+9:29-
4.Hemmi MaiPohjant20:27+9:29-
5.Krapu Ella24:51+13:53-
6.Talvensaari Lotta26:21+15:23-
7.Anttila IlonaPohjant26:43+15:45-
8.Niinimäki NelliPohjant26:43+15:45-
9.Heikkilä Viivi27:07+16:09-
10.Wit Elsa27:14+16:16-
11.Marjala SaagaPohjant27:23+16:25-
12.Seppälä Vilja27:37+16:39-
13.Matinlauri Emilia28:13+17:15-
14.Isolahti AinoPohjant29:22+18:24-
15.Lyytikäinen Ella31:16+20:18-
16.Kaarlela Seela31:40+20:42-
17.Tikkanen Pieta32:46+21:48-
18.Pirkola Ella33:21+22:23-
19.Mutka KerttuPohjant33:45+22:47-
20.Mutka Tuuli35:01+24:03-
21.Länsitie Pinja35:09+24:11-
22.Ollonen Reeta36:39+25:41-
23.Kiuttu Saga38:24+27:26-
24.Viinikka Tinka45:00+34:02-
25.Stor Eikka50:50+39:52-
26.Haapamäki Maija59:12+48:14-
RR-rata, pojat
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Marjala VerneriPohjant11:36 -
2.Niinimäki OlliPohjant11:38+0:02-
3.Kinnunen Antti12:18+0:42-
4.Määtä Roope16:36+5:00-
5.Määttä Roope17:17+5:41-
6.Kemppainen Otso18:18+6:42-
7.Matkaselkä Olli19:19+7:43-
8.Juuso Rytilahti20:21+8:45-
9.Miettunen Aaron21:32+9:56-
10.Juola Eetu21:59+10:23-
11.Kuukasjärvi Eeli22:33+10:57-
12.Puumala Veikko23:42+12:06-
13.Marttila Vertti24:07+12:31-
14.Seppälä Otto24:44+13:08-
15.Isotalus Arvi26:12+14:36-
16.Matinlauri Miska27:41+16:05-
17.Kaarlela Setti29:55+18:19-
18.Perälä Joona33:26+21:50-
19.Koskela Taavi33:55+22:19-
20.Turunen Ossi39:19+27:43-
21.Haapamäki Eino59:41+48:05-
22.Kangas Nooa65:47+54:11-
Hippo-D, tytöt
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Anttila Minea37:37 -
2.Hemmi MaiPohjant37:39+0:02-
3.Tahkokorpi Henna39:50+2:13-
4.Tahkokorpi Sofia39:55+2:18-
5.Puttonen Vilma40:13+2:36-
6.Salmela Viivi43:48+6:11-
7.Ruokola Siiri48:47+11:10-
8.Ruokola Saara49:23+11:46-
Hippo-D, pojat
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Koskela Kaapo19:28 -
2.Leinonen Joona42:44+23:16-
3.Kuukasjärvi Justus46:44+27:16-
TR-rata, tytöt
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Sankelo EmmaSK-Pohjant22:26 -
2.Hemmi KiaPohjant28:49+6:23-
3.Paloviita Elina29:10+6:44-
4.Laasonen Oona36:11+13:45-
5.Laasonen Oona36:11+13:45-
6.Anttila Vilma46:51+24:25-
7.Tuovinen Elsa55:44+33:18-
TR-rata, pojat
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Krapu Eero27:57 -
2.Valkama Miika39:47+11:50-
3.Heikkinen Kristo39:56+11:59-
4.Marjala VerneriPohjant46:23+18:26-
5.Anttila Okko46:48+18:51-
6.Tolonen Jyrki56:58+29:01-
7.Palmi Johannes63:26+35:29-
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Juvani Anu79:59 -
Hokkanen AnniOYS/Vapari78:22 -
Helttunen JanneKiimU41:26 -
Pätsi UllaPosPy0:00 -
Hiltunen JuhoONMKY60:31 -
Jokinen Minna78:50 -
Jokinen AadaPohjant77:44 -
Salminen KariOYUS80:37 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Kaitsu, 2014-05-21 20:05:18

    Maksuvälineenä käy raha ja smartumit kaikissa muodoissaan
  2. Kaitsu, 2014-05-21 20:08:29

    Parkkipaikkana ampumahiihtostadionin parkkipaikka.
    Golfkerhon parkkipaikoille ei saa pysäköidä.
  3. kysyjä, 2014-05-22 20:43:26

    27.5. ja 28.5. Sankivaarassa, onko samat radat?
  4. ratamestari, 2014-05-23 13:39:59

    Rastipisteinä käytetään samoja pisteitä kuin tiistaina, mutta ratatarjonta on uutta.
    A-Rata: 6.9 km
    B-rata: 4.6 km
    C-rata: 3.4 km
    D-rata: 1.8 km (sama kuin tiistaina)
    Mahdollisuus on myös juosta tiistain ratoja.
    Kello 18 lähtien tarjolla myös Hipposuunnistusta, jossa RR-, TR- ja DHippo-radat
  5. Kaitsu, 2014-05-27 08:48:25

    RR ja TR-radoille pääsee myös klo 16:30 - 19:00 välisenä aikana.
  6. Kysymys ratamestarille, 2014-05-28 07:56:01

    Onko keskiviikon A-rata sama kuin eilinen tiistain vai onko muutoksia?
  7. eSKo, 2014-05-28 08:11:00

    Täysin uudet radat, osaksi samoja rastipisteitä - tänään Sankivaarassa.
  8. Olli P., 2014-05-28 22:40:31

    Raakaversio tuloksista laitettu, korjailut taas vähän myöhemmin.
  9. mkr, 2014-05-28 23:03:50

    Oliko paljon, jotka kävivät molempina päivinä? Kiitos keskiviikon mahdollisuudesta, eilinen kun jäi väliin.
  10. Olli P., 2014-07-15 22:45:17

    Nämäkin tulokset nyt käyty läpi ja korjailtu.