Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
1.7.2014
Järjestäjä
Oulun Reipas
Paikka
Koppana
Opastus
Hailuodontieltä nro 816, n. 19 km Oulusta. - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A,B,C,D, yhteyshenkilö: Kauko Myllymaa 0504634799
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
515
Tulokset päivitetty
3.7.2014 23:04

Tulokset

E-rata, naiset 8.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Niinimäki RiittaOYS/Vapari66:18 7:53
2.Kauppinen SiljaKR70:44+4:268:25
3.Sillanpää ElinaPohjant83:38+17:209:57
E-rata, miehet 8.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahko SampoPohjant39:37 4:42
2.Helander IisakPohjant44:54+5:175:20
3.Tilja MikkoLappVe46:35+6:585:32
4.Linna MattiOuHu46:41+7:045:33
5.Mäkäräinen JouniPohjant46:53+7:165:34
6.Määttä JariKemijU49:35+9:585:54
7.Karppinen MikkoPohjant50:34+10:576:01
8.Hyvönen PanuPohjant51:40+12:036:09
9.Räisänen HarriKiimU51:44+12:076:09
10.Taskila Markku52:37+13:006:15
11.Järvenpää EsaS-JKL53:08+13:316:19
12.Marjala VeijoPohjant53:24+13:476:21
13.Nikkari OlliOsVa53:48+14:116:24
14.Kosola VillePohjant54:42+15:056:30
15.Rauhala Antti54:56+15:196:32
16.Grekelä HeikkiPohjant57:41+18:046:52
17.Järvenpää RaimoIisu57:48+18:116:52
18.Heinikoski OlliKuIsku58:29+18:526:57
19.Pyykkö PauliAlatPi58:37+19:006:58
20.Rousu SeppoAlatPi58:43+19:066:59
21.Teerikangas Matti59:05+19:287:02
22.Heinikoski KaukoKoskRi59:38+20:017:05
23.Räisänen KariKiimU60:29+20:527:12
24.Tonttila PanuOYS/Vapari60:54+21:177:15
25.Taskila Hannu62:08+22:317:23
26.Tervo Henri62:19+22:427:25
27.Jääskeläinen Joni62:21+22:447:25
28.Huuhka KaiKiimU62:35+22:587:27
29.Alaperä ArttuPohjant62:35+22:587:27
30.Koskela Ari64:14+24:377:38
31.Nikula PasiOuTa64:54+25:177:43
32.Luodonpää RistoAlatPi64:56+25:197:43
33.Mäntylä JuhaOulRe65:12+25:357:45
34.Vainio TimoPohjant67:18+27:418:00
35.Ronkainen Ari68:28+28:518:09
36.Kivinen Janne68:37+29:008:10
37.Päkkilä Pertti68:58+29:218:12
38.Torvinen Jarkko69:53+30:168:19
39.Mänty Mika71:29+31:528:30
40.Siirilä Jukka73:45+34:088:46
41.Eronen Ville73:54+34:178:47
42.Andsten Marko75:26+35:498:58
43.Takamaa MikkoJalJa76:09+36:329:03
44.Pyky AriKiimU80:15+40:389:33
45.Huhtanen RaimoKiimU80:19+40:429:33
46.Sillanpää TommiPohjant/OI81:48+42:119:44
47.Virta Pasi88:45+49:0810:33
A-rata, naiset 7.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Marjala Pia-RiittaPohjant56:28 7:44
2.Leskelä MaaritOsVa57:50+1:227:55
3.Hankonen JohannaPohjant58:10+1:427:58
4.Heikkinen SallaOsVa65:54+9:269:01
5.Holma KaisuOulRe66:07+9:399:03
6.Pellikka SusannaOYS/Vapari69:29+13:019:31
7.Holster-Hemmi MerviPohjant70:33+14:059:39
8.Aikio OutiOYS/Vapari70:41+14:139:40
9.Partanen MerviPohjant70:48+14:209:41
10.Simola LottaOYS/Vapari72:19+15:519:54
11.Väänänen MerviOYS/Vapari74:09+17:4110:09
12.Santaniemi MerjaOsVa82:48+26:2011:20
13.Siirilä Katariina84:32+28:0411:34
14.Korpi Anu88:14+31:4612:05
A-rata, miehet 7.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Saarela Ville-PetteriKemU37:50 5:10
2.Viippola AapoOuTa40:35+2:455:33
3.Viippola IlpoOuTa40:36+2:465:33
4.Seppänen MikaVaKa42:17+4:275:47
5.Kesälä MikkoPohjant42:52+5:025:52
6.Isokoski ErkkiVePo44:09+6:196:02
7.Savolainen JouniPohjant44:42+6:526:07
8.Leukkunen Marko44:48+6:586:08
9.Soppela Pete44:48+6:586:08
10.Vaarala Harri45:45+7:556:16
11.Kinnunen EerikPohjant46:18+8:286:20
12.Schroderus SanteriPohjant46:28+8:386:21
13.Maaninka MikaOsVa47:23+9:336:29
14.Rantapelkonen TuomoONMKY48:08+10:186:35
15.Sevon NiiloSalRe48:43+10:536:40
16.Peltokorpi Oskari49:15+11:256:44
17.Hokkanen MattiTeam 1Life49:24+11:346:46
18.Holappa TeuvoVePo50:55+13:056:58
19.Kemppainen PasiOYS/Vapari51:01+13:116:59
20.Seppänen JarnoVaKa51:13+13:237:00
21.Peltokangas Tarmo52:15+14:257:09
22.Ämmänpää Eero52:20+14:307:10
23.Kaasinen AulisPohjant52:35+14:457:12
24.Niinimäki TuukkaOYS/Vapari52:49+14:597:14
25.Grekelä AnttiHaHe52:59+15:097:15
26.Vehkaoja Aki53:07+15:177:16
27.Vanhanen KonstaPohjant53:27+15:377:19
28.Holma ErkkiOulRe53:32+15:427:20
29.Huurinainen KimmoSuoVe54:38+16:487:29
30.Korhonen Antti55:18+17:287:34
31.Rankinen JuhoSiSe55:33+17:437:36
32.Piispanen ReimaSalRe55:34+17:447:36
33.Junttola JaakkoLaive55:45+17:557:38
34.Broman Antti55:46+17:567:38
35.Lukkari MattiSoJy56:02+18:127:40
36.Inget Mikko56:38+18:487:45
37.Laurila MikaKoskRi56:48+18:587:46
38.Nissinen Jussi56:49+18:597:46
39.Neuvonen JussiOuTa56:56+19:067:47
40.Iivanainen Mikko56:57+19:077:48
41.Kähkölä JuhaPohjant57:08+19:187:49
42.Sotaniemi Ville57:13+19:237:50
43.Järnfors Janne57:50+20:007:55
44.Kinnunen Mikko58:20+20:307:59
45.Haajanen JuhaPohjant58:43+20:538:02
46.Kaikkonen Kari59:46+21:568:11
47.Hanhela MaunoHaHe60:07+22:178:14
48.Koutonen MikkoYlivKu61:17+23:278:23
49.Pätsi PauliOYS/Vapari62:03+24:138:30
50.Ruotsalainen KeijoOYUS63:05+25:158:38
51.Lukkarinen MikkoPohjant63:38+25:488:43
52.Kukkohovi ReinoOsVa63:56+26:068:45
53.Kosonen Timo64:20+26:308:48
54.Kokkoniemi JukkaPihkan66:41+28:519:08
55.Herva TuomasPohjant67:04+29:149:11
56.Kauma HeikkiOYS/Vapari67:23+29:339:13
57.Ilkka TuomasOYS/Vapari67:35+29:459:15
58.Salmi Mikko67:36+29:469:15
59.Ahokoivu HemmoPohjant68:19+30:299:21
60.Jäälinoja Juho69:32+31:429:31
61.Putila Risto70:11+32:219:36
62.Kinnunen Matti71:10+33:209:44
63.Haarala JyrkiViiSu71:50+34:009:50
64.Paatelma RistoKoskRi74:28+36:3810:12
65.Kaipala RaunoOYS/Vapari75:50+38:0010:23
66.Leinonen Marko76:01+38:1110:24
67.Juuso Mettälä79:01+41:1110:49
68.Pesonen Lauri83:33+45:4311:26
69.Närhi Tuomas84:13+46:2311:32
70.Tervo Seppo88:10+50:2012:04
Tuohimaa EskoONMKY61:31 8:25
B-rata, naiset 5.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Näsi JuliaanaPohjant37:09 6:52
2.Jäväjä Ella37:47+0:386:59
3.Pekkinen Jenna39:57+2:487:23
4.Määttä ElinaKEV41:04+3:557:36
5.Näsi AuroraPohjant41:19+4:107:39
6.Isolahti Anna-KaisaPohjant42:04+4:557:47
7.Jokela MiraOHS42:22+5:137:50
8.Paavola MiraOuTa43:15+6:068:00
9.Aalto PirjoPohjant43:53+6:448:07
10.Kaijanmäki Milla44:51+7:428:18
11.Kosola ElliPohjant45:24+8:158:24
12.Niemelä Mervi45:42+8:338:27
13.Siirilä Kristiina46:03+8:548:31
14.Mattila OrvokkiPohjant46:39+9:308:38
15.Happonen KaisaPohjant47:43+10:348:50
16.Juujärvi PiiaOH48:18+11:098:56
17.Mutka Hanna49:07+11:589:05
18.Peltokangas Päivi49:12+12:039:06
19.Sankelo LottaPohjant50:12+13:039:17
20.Väyrynen Lea50:40+13:319:22
21.Kosola MarjaPohjant50:55+13:469:25
22.Airaksinen Saara51:06+13:579:27
23.Puhakka MariPohjant51:27+14:189:31
24.Hirvelä Elina51:31+14:229:32
25.Eskeli JohannaKPV51:32+14:239:32
26.Magga Johanna51:40+14:319:34
27.Lamberg Anja-LeenaSalRe52:13+15:049:40
28.Korkiakoski Anna-Leena52:55+15:469:47
29.Rouhiainen SiniOYS/Vapari53:05+15:569:49
30.Palmer Katariina53:30+16:219:54
31.Isokangas Anne54:13+17:0410:02
32.Filen Arja54:42+17:3310:07
33.Huotari SariPohjant56:06+18:5710:23
34.Kinnula IrmaOYSVapari56:30+19:2110:27
35.Lotvonen MillaLaive56:36+19:2710:28
36.Yli-Eerola IrjaHlT56:49+19:4010:31
37.Päkkilä SuviHaHe56:52+19:4310:31
38.Parkkinen Teija57:01+19:5210:33
39.Kangas Margit57:26+20:1710:38
40.Leinonen Anna57:53+20:4410:43
41.Sundelin PäiviHaHe58:22+21:1310:48
42.Alaraasakka Marja58:30+21:2110:50
43.Paaso Mira58:47+21:3810:53
44.Holma LiisaOYS/Vapari58:55+21:4610:54
45.Pihlatie Mari59:59+22:5011:06
46.Parkkila TanjaOYS/Vapari60:34+23:2511:12
47.Nevala AnuOYS/Vapari60:53+23:4411:16
48.Mäkelin MinnaOYS/Vapari60:56+23:4711:17
49.Luukkonen AnnaOYS/Vapari61:08+23:5911:19
50.Dahlbacka Marjo62:18+25:0911:32
51.Mahlakaarto Suvi62:18+25:0911:32
52.Karhumaa Tuuli62:24+25:1511:33
53.Ronkainen Terhi63:03+25:5411:40
54.Koivula KirsiOsVa63:33+26:2411:46
55.Lautamo Anu64:14+27:0511:53
56.Hinttala Minna64:34+27:2511:57
57.Rahikkala HeljäOYS/Vapari64:39+27:3011:58
58.Hirvikoski KirsiHaHe66:22+29:1312:17
59.Ylilauri VilmaSalRe66:39+29:3012:20
60.Tanskanen PäiviOYS/Vapari67:38+30:2912:31
61.Aspegren Annika68:29+31:2012:40
62.Juola Mira68:38+31:2912:42
63.Huotari VirvaDTMS69:03+31:5412:47
64.Kukkonen Reetta69:20+32:1112:50
65.Tanskanen Nina69:29+32:2012:52
66.Pelkonen MaijaOSVA70:30+33:2113:03
67.Mäkinen PäiviOsVa72:35+35:2613:26
68.Hemmoranta Nina76:53+39:4414:14
69.Rauhala PäiviOH78:13+41:0414:29
70.Latvakoski Anna79:23+42:1414:42
71.Pernu Anne94:52+57:4317:34
72.Hirvonen Pirjo100:51+63:4218:40
73.Jäälinoja Sirpa101:01+63:5218:42
B-rata, miehet 5.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heikka MarkkuONMKY32:44 6:03
2.Hautala MattiONMKY34:18+1:346:21
3.Halonen TeroKoskRi35:30+2:466:34
4.Airaksinen RistoOuTa35:53+3:096:38
5.Koivula PanuUrjU36:17+3:336:43
6.Päivärinta Juhani36:38+3:546:47
7.Maliniemi Ville36:56+4:126:50
8.Schroderus Jari37:13+4:296:53
9.Väisänen Mikko37:36+4:526:57
10.Sorvari KerkkoSoJy37:55+5:117:01
11.Karhu Toni39:30+6:467:18
12.Kukkonen IiroOuTa39:36+6:527:19
13.Kuopus AkiPudU39:50+7:067:22
14.Alahuhtala Mikko40:02+7:187:24
15.Torvela NikoLeSi40:26+7:427:29
16.Kurula JohannesPohjant40:38+7:547:31
17.Kariniemi Markku40:42+7:587:32
18.Markkanen PasiLapVe40:57+8:137:34
19.Niemelä UrpoPohjant41:17+8:337:38
20.Näsi JuhoPohjant41:22+8:387:39
21.Ruokamo EeroONMKY41:37+8:537:42
22.Härkönen SamiOuTa41:48+9:047:44
23.Jokela RoopeOHS42:10+9:267:48
24.Sääksjärvi SamiKoskRi42:33+9:497:52
25.Niinimaa Juha-PekkaKauHa42:51+10:077:56
26.Mäki-Petäys MatiasEsAk43:40+10:568:05
27.Tienhaara HarriHaHe43:43+10:598:05
28.Hirsimäki JuhoPohjant43:57+11:138:08
29.Paaso TuomoHiKi44:08+11:248:10
30.Karhu JanneVaKa44:17+11:338:12
31.Backman KariIiY44:37+11:538:15
32.Pöykkölä Jouko45:16+12:328:22
33.Lukkarinen OlaviPohjant45:24+12:408:24
34.Niemelä Matti45:30+12:468:25
35.Sirviö Tomi45:31+12:478:25
36.Pelkonen AlpoOSVA45:34+12:508:26
37.Haapasalo PerttiMuhU45:45+13:018:28
38.Paularanta KimmoOLK45:47+13:038:28
39.Puotiniemi Seppo45:55+13:118:30
40.Kemppainen Jukka-Pekka45:57+13:138:30
41.Tienhaara JukkaHaHe46:17+13:338:34
42.Grover Tommi46:18+13:348:34
43.Luukinen Tapio46:32+13:488:37
44.Silveri Matti46:49+14:058:40
45.Hautala Aatu47:05+14:218:43
46.Yli-Eerola EsaHlT47:24+14:408:46
47.Pentikäinen Heimo47:28+14:448:47
48.Sillanpää Matti48:57+16:139:03
49.With Mikko50:16+17:329:18
50.Rahko MattiPohjant50:17+17:339:18
51.Kinnunen JukkaTekli50:21+17:379:19
52.Honkaniemi Samuli50:48+18:049:24
53.Puurunen ReijoOuTa52:15+19:319:40
54.Flygare Jukka-Pekka52:16+19:329:40
55.Jaako MikkoPohjant52:51+20:079:47
56.Mettovaara Pekka52:57+20:139:48
57.Tanskanen Jouni53:32+20:489:54
58.Ala-Mursula Juha53:33+20:499:55
59.Myllyaho MarkkuSalRe53:46+21:029:57
60.Tienhaara JariHaHe53:46+21:029:57
61.Ervasti OnniPeRa54:52+22:0810:09
62.Kilpeläinen VeikkoVaKa55:38+22:5410:18
63.Repo Juha55:41+22:5710:18
64.Kilpeläinen Markku56:32+23:4810:28
65.Paatelma AntonKoskRi58:00+25:1610:44
66.Nikula ReinoOuTa58:03+25:1910:45
67.Suur-Inkeroinen MattiOYS/Vapari58:28+25:4410:49
68.Sundelin JuhaHaHe59:03+26:1910:56
69.Saarikettu JarkkoOYS/Vapari60:01+27:1711:06
70.Perjes Abel60:24+27:4011:11
71.Kauppinen Matti61:01+28:1711:17
72.Rantakokko Timo61:55+29:1111:27
73.Nissinen Kari65:36+32:5212:08
74.Juola EskoOH65:48+33:0412:11
75.Holappa RaimoHaHe67:58+35:1412:35
76.Keränen EeroKoskRi68:58+36:1412:46
77.Terho jari69:43+36:5912:54
78.Korkalo JormaPohjant69:46+37:0212:55
79.Mäkinen TapaniOHS72:25+39:4113:24
80.Järvinen SeppoOuTa74:11+41:2713:44
81.Koivula IlkkaPohjant75:50+43:0614:02
82.Salminen KariOYUS77:45+45:0114:23
C-rata, naiset 3.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Goman AnnaVePo26:55 7:28
2.Lotvonen ArjaLaiVe29:08+2:138:05
3.Jokela MiraOHS30:10+3:158:22
4.Lohela PäiviOYS/Vapari32:46+5:519:06
5.Backman SaarahaHe34:51+7:569:40
6.Kivelä ElinaPohjant35:06+8:119:45
7.Hyvönen JohannaPohjant35:27+8:329:50
8.Kokko Sonja36:29+9:3410:08
9.Kemppainen Aino-Kaisa37:27+10:3210:24
10.Kinnunen TuuliaOH37:32+10:3710:25
11.Kela MirjaOulRe37:33+10:3810:25
12.Timmerbacka Jaana38:19+11:2410:38
13.Väliheikki Satu38:25+11:3010:40
14.Kujala Monika39:01+12:0610:50
15.Aatsinki MirjaVePo39:30+12:3510:58
16.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant40:40+13:4511:17
17.Rahko LeenaPohjant42:05+15:1011:41
18.Varis Kaisa42:20+15:2511:45
19.Hiltunen Marja-liisaONMKY42:30+15:3511:48
20.Junes-Kähkölä AnuPohjant42:57+16:0211:55
21.Mattila UllaPohjant43:38+16:4312:07
22.Kallinen Anna-MaijaKoskRi44:13+17:1812:16
23.Kemppainen Sirpa44:16+17:2112:17
24.Heikkinen Laura44:20+17:2512:18
25.Salmi Anna45:39+18:4412:40
26.Ponto HelläHaHe46:11+19:1612:49
27.Salmela Liisa46:48+19:5313:00
28.Varis KatariinaKoskRi47:04+20:0913:04
29.Pirttilahti HelviHaHe47:08+20:1313:05
30.Hynynen KatiOYS/Vapari47:41+20:4613:14
31.Korkiakoski ArjaOsVa48:03+21:0813:20
32.Hanhela RailiKiimU48:08+21:1313:22
33.Rankka Jenny48:50+21:5513:33
34.Kovalainen Silja49:33+22:3813:45
35.Sankelo EmmaSK-Pohjant49:39+22:4413:47
36.Huuskonen AnneOYS/Vapari51:14+24:1914:13
37.Kainulainen Eija52:03+25:0814:27
38.Kiiski Hanne52:20+25:2514:32
39.Keränen Elina52:24+25:2914:33
40.Ainassaari KaisuOsVa52:24+25:2914:33
41.Keränen Jenni53:49+26:5414:56
42.Nikula IrmaOuTa54:11+27:1615:03
43.Alaraasakka Riitta-Liisa54:51+27:5615:14
44.Tienhaara NeeaHaHe55:04+28:0915:17
45.Kaimio Raili56:46+29:5115:46
46.Paakkonen Päivi61:44+34:4917:08
47.Lindberg Matilda64:01+37:0617:46
48.Leinonen Leena64:26+37:3117:53
49.Niemelä Iida65:10+38:1518:06
50.Niemelä Mari65:28+38:3318:11
51.Nesbit Ella66:11+39:1618:23
52.Holma Hanna69:35+42:4019:19
53.Holma EssiOulRe69:38+42:4319:20
54.Räsänen Aila70:51+43:5619:40
55.Vuoti Henni73:42+46:4720:28
56.Vikki Leena83:45+56:5023:15
C-rata, miehet 3.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kariniemi Kalle25:48 7:10
2.Hohtola EsaYliopisto28:17+2:297:51
3.Hiltunen JuhoONMKY28:35+2:477:56
4.Pentti Mikko28:59+3:118:03
5.Toropainen PauliONMKY29:36+3:488:13
6.Jokela RoopeOHS29:45+3:578:15
7.Juuso HannuOYUS30:23+4:358:26
8.Taivaloja JormaHaHe30:36+4:488:30
9.Puurunen JormaONMKY30:45+4:578:32
10.Alalahti JaakkoONMKY31:14+5:268:40
11.Kukkonen EliasOuTa32:37+6:499:03
12.Piiroinen Ilkka32:37+6:499:03
13.Suomio PekkaPohjant32:40+6:529:04
14.Ylimaunu MattiEVP33:10+7:229:12
15.Kananen Veli-MattiOsVa33:11+7:239:13
16.Nauska Seppo33:27+7:399:17
17.Mattila SeppoKoskRi33:32+7:449:18
18.Kivinen Juhani33:34+7:469:19
19.Markkanen Pauli34:18+8:309:31
20.Lohela VäinöPohjant34:29+8:419:34
21.Jäntti MattiPohjant34:33+8:459:35
22.Veijovaara JormaSK-Pohjant35:52+10:049:57
23.Kokko Sami36:17+10:2910:04
24.Riippa IlkkaOpu36:56+11:0810:15
25.Pietilä Mauri37:04+11:1610:17
26.Aatsinki AarreVePo40:07+14:1911:08
27.Maikkola Ville40:29+14:4111:14
28.Hiltunen ErkkiONMKY40:30+14:4211:15
29.Mikkola Pekka40:50+15:0211:20
30.Kallinen RaimoKoskRi41:45+15:5711:35
31.Varis Antero41:58+16:1011:39
32.Korkeakoski MikkoOsVa42:17+16:2911:44
33.Rahkola Eino42:28+16:4011:47
34.Manninen EeroOsVa44:16+18:2812:17
35.Rautioaho Risto45:13+19:2512:33
36.Kukkola MarkkuONMKY46:29+20:4112:54
37.Järvelä Kalevi46:57+21:0913:02
38.Luukinen Tuomo48:33+22:4513:29
39.Kaikkonen Jenni50:04+24:1613:54
40.Maikkola SeppoOuTa53:43+27:5514:55
41.Kurula JuhaniPohjant54:04+28:1615:01
42.Kalström Jukka54:15+28:2715:04
43.Pyky EskoKiimU55:08+29:2015:18
44.Kaimio Auvo57:00+31:1215:50
45.Helander Johannes59:51+34:0316:37
46.Koivula Ville59:52+34:0416:37
47.Sundelin LauriHaHe61:50+36:0217:10
48.Närä Paavo62:44+36:5617:25
49.Ylilauri Viljami63:01+37:1317:30
50.Niemelä Akseli65:04+39:1618:04
51.Koskela MiikaPohjant65:41+39:5318:14
52.Muhonen Mauri72:34+46:4620:09
53.Yliraasakka Oskari101:59+76:1128:19
D-rata, naiset 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Viippola VenlaOuTa19:29 8:51
2.Logar Erika24:16+4:4711:01
3.Mutka AinoPohjant25:47+6:1811:43
4.Kinnunen Noora28:14+8:4512:49
5.Mutka KerttuPohjant30:25+10:5613:49
6.Goman MaijaVePo30:47+11:1813:59
7.Kokko Sini31:51+12:2214:28
8.Savolainen Venla34:02+14:3315:28
9.Ainassaari AnnaOsVa34:20+14:5115:36
10.With Venla34:41+15:1215:45
11.With Tiina34:48+15:1915:49
12.Moilanen MariOYS/Vapari35:39+16:1016:12
13.Parviainen Anna-MariOYS/Vapari35:43+16:1416:14
14.Lauhava Salla36:04+16:3516:23
15.Palonen Irene41:03+21:3418:39
16.Päkkilä Veera41:32+22:0318:52
17.Keskiaho Saara42:14+22:4519:11
18.Kapus Nana42:23+22:5419:15
19.Malm Helmi57:00+37:3125:54
20.Veijola Silja57:20+37:5126:03
21.Malm Sylvia58:45+39:1626:42
22.Ågren Sonja64:26+44:5729:17
23.Taskila Tiina81:05+61:3636:51
D-rata, miehet 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kallinen RaimoKoskRi16:59 7:43
2.Heikka BenjaminPohjant20:24+3:259:16
3.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.24:01+7:0210:55
4.Pietilä Jorma24:11+7:1210:59
5.Marjala ViljamiPohjant25:03+8:0411:23
6.Niemelä EinoOul.Res.25:53+8:5411:45
7.Pirkkola JaroPohjant27:09+10:1012:20
8.Tienhaara JoukoHaHe29:30+12:3113:24
9.Juuso Keskikuru33:58+16:5915:26
10.Krapu Eero37:51+20:5217:12
11.Isotalus Arvi45:20+28:2120:36
12.Niinimäki NiiloPohjant53:26+36:2724:17
13.Puumala Veikko55:56+38:5725:25
14.Peltokorpi Aari65:08+48:0929:36
15.Matala JimiHaHe67:43+50:4430:46
16.Tienhaara JouniHaHe68:44+51:4531:14
17.Sundelin OnniHaHe81:02+64:0336:50
RR-rata, tytöt 2.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ronkainen SanniLMN12:54 5:22
2.Marjala SaagaPohjant18:30+5:367:42
3.Talvensaari Saaga19:24+6:308:05
4.Ainassaari AinoOsVa20:24+7:308:30
5.Isolahti AinoPohjant21:02+8:088:45
6.Niinimäki NelliPohjant22:13+9:199:15
7.Similä SelinaPohjant22:48+9:549:30
8.Mäkäräinen SelmaPohjant22:49+9:559:30
9.Talvensaari Lotta23:18+10:249:42
10.Pirkkola EnnaPohjant23:32+10:389:48
11.Similä Helmiina23:51+10:579:56
12.Goman MatleenaVePo25:14+12:2010:30
13.Viippola SofiaOuTa25:14+12:2010:30
14.Lyytikäinen Ella28:44+15:5011:58
15.Nikkari LiisaOsVa29:28+16:3412:16
16.Heikkilä Viivi29:32+16:3812:18
17.With Elsa29:39+16:4512:21
18.Mutka Tuuli30:30+17:3612:42
19.Seppälä ViljaKeKi31:02+18:0812:55
20.Ieva Pimiä31:49+18:5513:15
21.Kivelä Sofia32:17+19:2313:27
22.Järnfors Anni32:32+19:3813:33
23.Krapu Ella32:45+19:5113:38
24.Sundelin AnniHaHe33:38+20:4414:00
25.Kangas Inga33:44+20:5014:03
26.Kaarlela Seela35:33+22:3914:48
27.Anttonen Aamu39:54+27:0016:37
28.Pirkola Ella44:25+31:3118:30
29.Kuorilehto Alexandra47:31+34:3719:47
30.Väisänen Aino52:24+39:3021:50
RR-rata, pojat 2.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Marjala VerneriPohjant12:56 5:23
2.Ronkainen JussiLMN18:07+5:117:32
3.Tihinen Atte22:29+9:339:22
4.Tihinen Markus22:30+9:349:22
5.Seppälä Otto23:45+10:499:53
6.Koskela Taavi24:47+11:5110:19
7.Viippola VeetiOuTa25:19+12:2310:32
8.Westerholm LauriVePo26:23+13:2710:59
9.Matkaselkä Olli28:17+15:2111:47
10.Jääskeläinen Konsta30:12+17:1612:35
11.Turunen Ossi31:17+18:2113:02
12.Paatelma Eliel31:58+19:0213:19
13.Anttonen Jalo34:41+21:4514:27
14.Haverinen Väinö38:34+25:3816:04
15.Perälä Joona46:50+33:5419:30
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Suorsa Vesa-MattiPohjant50:53 -
Lempinen HannuFujitsu65:54 -
Päkkilä Venla41:54 -
Saarikoski Erkki72:44 -
Rautio MikkoHauVe28:40 -
Karsikas Jouni84:19 -
Kela MerjaOulRe31:01 -
Kuorilehto JohannesOYS/Vapari42:37 -
Rannanpää Oliver40:16 -
Malm Vesa50:51 -
Vartiainen SuloKiimU58:54 -
Häikiö Jukka61:34 -
Kela MarkkuOulRe30:50 -
Väkiparta Henna59:49 -
Keränen Vesa70:19 -
Hanhela PaavoKiimU57:38 -
Kaarlela Setti33:02 -
Koivula EinoOsVa57:55 -
Marjala VerneriPohjant20:23 -
Korkala VeikkoRTG69:33 -
Mutka KaiPohjant30:52 -
Goman AnnukkaVePo26:53 -
Koskela Kaapo77:32 -
Saarela IisaKemU52:14 -
Salmela Viivi54:37 -
Sassi Else61:19 -
Kela ManuOulRe30:54 -
Niinimäki OlliPohjant17:52 -
Lohi Mikko70:08 -
Mäkäräinen Eeli21:21 -
Rahkola EeroOulRe33:10 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Kauko M, 2014-06-26 05:43:35

    Radat
    E- rata 8,4km 17 rastia
    A- rata 7,3km 13 rastia
    B- rata 5,4km 11 rastia
    C- rata 3,6km 9 rastia
    D- rata 2,2 km 7 rastia
    Lisäksi on myös rastireittirata pituus 2,4km
    Huom! maasto on nopeakuluista.
    Kilpailukeskus on suuri soraottopaikka.


  2. maarit siimarin kelaaja, 2014-06-30 19:27:21

    Oulurastit ja Hippo-tapahtuma sulautuvat tiistaina Koppanassa Oulun Reippaan ja Oulunsalon Vasaman yhteistyönä. Roopilla pörräilee siis poikkeuksellisen paljon pieniä suunnistajia perheineen. Ollaan siis kaikki varovaisia, etteivät tulevat mestarit säikähdä eivätkä loukkaannu. Etuleimausoikeus on tietenkin tulevaisuuden toivoilla, sehän on selvä :) Lastenvaunut ja -kärryt kannattaa tällä kertaa jättää kotiin tai peräkonttiin, nousut ja laskeutumiset hiekkaroopiin eivät valitettavasti onnistu niillä menopeleillä. Hiekkaa on liikaa. Hippoleimat saa 16.30 lähtien kunhan vain olemme onnistuneet levittämään siimarin siihen mennessä.
  3. Kissatappelija, 2014-06-30 19:42:33

    ulevaisuuden toivojen olisi hyödyllisempää saada realistinen kuva siitä mitä oikeissa kisoissa odottaa... :D

    https://www.google.fi/url...UkMXUqzO6TfwJtCXJt9Gmgdgw

  4. erkki, 2014-07-01 05:23:12

    Monenko aikaa alkaa karttojen myynti, eli pääsee suunnistamaan?
  5. Jussi, 2014-07-01 07:57:16

    oulurasti-info kertoo

    Tiistai- ja torstai-iltaisin maastoon pääsee klo 16.30-19.00
  6. Suunnistajan Kauppa, 2014-07-01 09:12:13

    Suunnistajan Kauppa ei tänään Oulurasteilla sairastumisen vuoksi.
  7. Sport'in Muhos, 2014-07-01 10:43:05

    Sport'in Muhos paikalla myymässä suunnistustarvikkeita.
  8. qazs, 2014-07-01 17:50:26

    Olipa kivan nopsa maasto! Ekaa kertaa kilometriaika alle kymmenen minuutin tälle kaudelle. Suunnistuspaikalle tultaessa oli aika paha paikka pikitieltä soratielle siirryttäessä, puskaisen mutkan jälkeen olisin jäänyt John Deeren alle, jos en olisikaan hidastanut vauhtia kolmeenkymppiin.
  9. hölkkäilijä, 2014-07-01 18:56:27

    ihanan aurinkoiset ja iloiset ilmeet järjestäjillä!
  10. seppo rajaniemi, 2014-07-01 19:24:03

    Kiitos järjestelyistä. Hieno paikka ja kiva katsoa hyörinää montun laidalta.
  11. Onnellinen, 2014-07-01 20:21:49

    Olittepa tosiaan luoneet hienon tapahtuman. Kiitokset siitä.
  12. Kalle, 2014-07-01 20:52:22

    Parkkipaikalta löytyi Volvon muovinen moottorin alapohjasuoja.
    Toimitettiin järjestäjille
  13. Sami A., 2014-07-01 21:54:42

    Tulokset toimitettu eteenpäin julkaistavaksi. Kiitokset maltista välillä pitkäksikin venyneessä tulostenpurkujonossa.
  14. Olli P., 2014-07-01 22:20:41

    Raakaversio tuloksista laitettu, korjailut hieman myöhemmin.
  15. Santi, 2014-07-01 22:58:25

    Suorituksia 515, jolla suoritustilastossa 2. sijalle. Hyvä Koppana/OulRe
  16. Kauko M, 2014-07-02 06:19:47

    Pahoittelun että B-radan kartat loppuivat kesken.
    Ne suunnistajat jotka saivat vaihto kartan tai antoivat oman kartan uudestaan käyttöön voivat ottaa minuun yhteyttä
    Kauko Myllymaa puh 050-4634799 tai sähköposti kauko.myllymaa@kolumbus.fi