Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
3.7.2014
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Hangaskangas, Oulu
Opastus
Pikkarala, Oulujoen eteläpuolen tieltä vt 22, 18 km Oulusta - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A,B,C,D
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
359
Tulokset päivitetty
3.7.2014 22:51

Tulokset

A-rata, miehet 5.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kujala JouniPohjant31:29 5:20
2.Seppänen MikaVaKa33:19+1:505:38
3.Haapasalo HarriSK-Pohjant34:34+3:055:51
4.Kotaniemi JuhaKoskRi36:35+5:066:12
5.Marjala VeijoPohjant38:01+6:326:26
6.Kinnunen Jukka39:30+8:016:41
7.Kokkinen KariPertPe40:06+8:376:47
8.Konttajärvi SeppoVePo40:19+8:506:50
9.Suomala Ville40:34+9:056:52
10.Westerholm LasseVePo41:23+9:547:00
11.Rousu SeppoAlatPi42:08+10:397:08
12.Apilo Olli42:33+11:047:12
13.Puroila Antti42:54+11:257:16
14.Huotari MattiPohjant42:56+11:277:16
15.Lohi Mikko43:01+11:327:17
16.Isokoski ErkkiVePo43:05+11:367:18
17.Pernu JerePohjant43:53+12:247:26
18.Järvenpää RaimoIisu44:14+12:457:29
19.Viippola AapoOuTa44:26+12:577:31
20.Fredriksson KajPohjant44:37+13:087:33
21.Matila TommiLänRa44:42+13:137:34
22.Jääskeläinen Joni45:04+13:357:38
23.Soppela Pete46:53+15:247:56
24.Nygård MarkkuOpu46:55+15:267:57
25.Tervo ArhiONMKY46:55+15:267:57
26.Kela MarkoOulRe47:12+15:437:59
27.Rinta ToniKoskRi47:19+15:508:01
28.Härkönen AnttiPudU47:37+16:088:04
29.Ilkka TuomasOYS/Vapari47:41+16:128:04
30.Sillanpää TommiPohjant/OI47:46+16:178:05
31.Laurila MikaKoskRi47:49+16:208:06
32.Kivinen Janne47:53+16:248:06
33.Grekelä AnttiHaHe48:03+16:348:08
34.Kurula JohannesPohjant48:06+16:378:09
35.Isolahti MikaPohjant48:10+16:418:09
36.Kukkonen Iiro48:14+16:458:10
37.Junttola Antti48:29+17:008:13
38.Holma ErkkiOulRe48:58+17:298:17
39.Komulainen Markus49:12+17:438:20
40.Kokkoniemi JukkaPihkan49:40+18:118:25
41.Seppänen JarnoVaKa49:49+18:208:26
42.Mikkonen AlpoOYS/Vapari49:56+18:278:27
43.Ämmänpää Eero50:05+18:368:29
44.Luodonpää RistoAlatPi50:29+19:008:33
45.Niinimäki TuukkaOYS/Vapari50:34+19:058:34
46.Lehtosaari JariHaHe50:38+19:098:34
47.Karppinen JoukoLaiVe50:43+19:148:35
48.Alitalo SamiOSVA51:06+19:378:39
49.Huurinainen KimmoSuoVe51:16+19:478:41
50.Rauhala Antti51:28+19:598:43
51.Jussila JaniHaHe51:39+20:108:45
52.Huhtanen RaimoKiimU52:00+20:318:48
53.Pyky Ari52:01+20:328:48
54.Kinnunen Matti52:33+21:048:54
55.Pelkonen ToivoYlikNM53:42+22:139:06
56.Liuska Timo53:43+22:149:06
57.Haajanen JuhaPohjant54:10+22:419:10
58.Rämö Jouko54:25+22:569:13
59.Hassila Martti55:01+23:329:19
60.Kilpeläinen VeikkoVaKa55:06+23:379:20
61.Huuhka KaiKiimU55:45+24:169:26
62.Väisänen Mikko56:26+24:579:33
63.Andestn Marko57:08+25:399:41
64.Luiro JanOulRe57:40+26:119:46
65.Karjalainen MattiHeVo58:50+27:219:58
66.Eronen Ville58:57+27:289:59
67.Haarala JyrkiViiSu59:12+27:4310:02
68.Paularanta KimmoOLK61:17+29:4810:23
69.Teerikangas Matti62:07+30:3810:31
70.Ala-Mursula Juha62:18+30:4910:33
71.Pelkonen AlpoOSVA62:52+31:2310:39
72.Soppela EsaPilPa63:38+32:0910:47
73.Vehkaoja Aki64:25+32:5610:55
74.Keränen Vesa65:20+33:5111:04
75.Tervo Seppo65:41+34:1211:07
76.Heinikoski KaleviKoskRi67:37+36:0811:27
77.Romppainen Heikki70:24+38:5511:55
78.Härmä AnttiOYS/Vapari72:06+40:3712:13
79.Ebeling MattiasOYS/Vapari72:08+40:3912:13
80.Juuso Mettälä74:03+42:3412:33
81.Närä PetteriORUK79:38+48:0913:29
82.Broman Antti79:48+48:1913:31
83.Jurmu Vesa95:07+63:3816:07
Nikula PasiOuTa51:33 8:44
Vuoti Mikko58:28 9:54
Leukkunen Marko46:27 7:52
Männikkö AriYlikNM47:42 8:05
Mäntylä Juha50:52 8:37
Vainio TimoPohjant55:33 9:24
Toppari PekkaPuolRy54:19 9:12
A-rata, naiset 5.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahko Saana-MariaPohjant41:03 6:57
2.Kauppinen SiljaKR42:10+1:077:08
3.Haataja MirkaEsSu44:45+3:427:35
4.Kalliokoski Hanna-MariHalTo44:46+3:437:35
5.Karppinen Kukka-MaariaLaiVe47:18+6:158:01
6.Marjala Pia-RiittaPohjant49:14+8:118:20
7.Kosamo MairePudU49:53+8:508:27
8.Klasila SatuPeRa51:20+10:178:42
9.Turtinen SatuYlikNM52:14+11:118:51
10.Niinimäki RiittaPohjant53:19+12:169:02
11.Holster-Hemmi MerviPohjant54:13+13:109:11
12.Simola LottaOYS/Vapari54:52+13:499:17
13.Junttola UllaLaive55:18+14:159:22
14.Lotvonen EssiLaiVe57:00+15:579:39
15.Sillanpää ElinaPohjant58:23+17:209:53
16.Käkelä MaijaPuolRy58:52+17:499:58
17.Kokko Raili64:48+23:4510:58
18.Palmer Katharina66:43+25:4011:18
19.Mutka Hanna67:26+26:2311:25
20.Luiro TaruOulRe67:44+26:4111:28
21.Aikio OutiPohjant68:22+27:1911:35
22.Koukkari MerviUtajU70:05+29:0211:52
B-rata, miehet 3.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rantapelkonen TuomoONMKY26:57 7:17
2.Mäki-Petäys MatiasEsAk27:13+0:167:21
3.Saariniemi Pekka27:13+0:167:21
4.Lehto EsaKiimU27:16+0:197:22
5.Kotila HarriYlikNM28:22+1:257:40
6.Kariniemi Kalle29:49+2:528:03
7.Neuvonen JussiOuTa29:52+2:558:04
8.Tuohimaa EskoONMKY30:13+3:168:10
9.Manninen Jari30:23+3:268:12
10.Härkönen SamiOuTa30:40+3:438:17
11.Kariniemi Markku31:06+4:098:24
12.Silveri Matti31:09+4:128:25
13.Hanhela MaunoHaHe31:49+4:528:35
14.Toropainen PauliONMKY32:40+5:438:49
15.Haarala JariPohjant33:03+6:068:55
16.Rankinen JuhoSiSe34:05+7:089:12
17.Lukkarinen Olavi34:05+7:089:12
18.Wuotila MikaPV34:05+7:089:12
19.Savilaakso Hannu34:13+7:169:14
20.Tolonen JuhaniHanka34:53+7:569:25
21.Paukkeri Kari35:08+8:119:29
22.Myllymaa KaukoOulRe35:10+8:139:30
23.Holmi LauriYlikNM35:17+8:209:32
24.Kauppinen MattiAR35:42+8:459:38
25.Kähkölä JuhaPohjant35:59+9:029:43
26.Salmi MikkoKuortKu36:54+9:579:58
27.Siirilä Jukka37:02+10:0510:00
28.Haapasalo PerttiMuhU37:44+10:4710:11
29.Suomio PekkaPohjant37:44+10:4710:11
30.Pihlajaniemi Tommi37:47+10:5010:12
31.Puurunen JormaONMKY38:11+11:1410:19
32.Hirsimäki Juho38:12+11:1510:19
33.Hiltunen JuhoONMKY38:31+11:3410:24
34.Muranen Hannuotc40:15+13:1810:52
35.Flygare Jukka-Pekka40:35+13:3810:58
36.Rahko MattiPohjant40:39+13:4210:59
37.Rahikkala Esa40:41+13:4410:59
38.Jokela Roope40:56+13:5911:03
39.Kemppainen Jukka-Pekka41:29+14:3211:12
40.Puurunen ReijoOuTa41:37+14:4011:14
41.Tuunanen Johannes42:05+15:0811:22
42.Kivinen Juhani43:05+16:0811:38
43.Männikkö KalleONMKY43:26+16:2911:44
44.Honkaniemi Samuli45:40+18:4312:20
45.Myllyaho MarkkuSalRe45:56+18:5912:24
46.Koivula Eino46:00+19:0312:25
47.Pentikäinen Heimo46:27+19:3012:33
48.Jäväjä Kalle46:51+19:5412:39
49.Lohela VäinöPohjant46:52+19:5512:40
50.Rahkola Eino46:59+20:0212:41
51.Hiltunen ErkkiONMKY47:00+20:0312:42
52.Holappa RaimoHaHe47:08+20:1112:44
53.Pöykkölä Jouko47:58+21:0112:57
54.Nissinen Kari48:53+21:5613:12
55.Kukkohovi ReinoOsVa49:52+22:5513:28
56.Tapio Luukinen50:13+23:1613:34
57.With Mikko51:57+25:0014:02
58.Rantakokko Timo52:03+25:0614:04
59.Juola EskoOH53:45+26:4814:31
60.Honkala SamiOYS/Vapari56:52+29:5515:22
61.Suur-Inkeroinen MattiOYS/Vapari59:10+32:1315:59
62.Keränen EeroKoskRi60:49+33:5216:26
63.Korkala VeikkoRTG61:01+34:0416:29
64.Tuunanen Jari61:50+34:5316:42
65.Väyrynen Toni65:53+38:5617:48
66.Rankka Eelis67:14+40:1718:10
67.Tanskanen Jouni72:08+45:1119:29
68.Mäkinen TapaniMU75:27+48:3020:23
69.Pyky EskoKiimU84:09+57:1222:44
Mattila SeppoKoskRi39:48 10:45
Pyky KalleKiimU61:34 16:38
Viippola IlpoOuTa40:56 11:03
B-rata, naiset 3.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Niva SaraLaiVe29:53 8:04
2.Happonen KaisaPohjant29:53+0:008:04
3.Martinmäki KaisuPohjant30:18+0:258:11
4.Aalto Pirjo30:56+1:038:21
5.Haapasalo Henriikka31:41+1:488:33
6.Kesälä NiinaLaiVe33:20+3:279:00
7.Rouhiainen SiniOYS/Vapari33:42+3:499:06
8.Kotaniemi SariKoskRi34:36+4:439:21
9.Siirilä Katariina36:54+7:019:58
10.Fredriksson CaritaPohjant37:09+7:1610:02
11.Mattila Orvokki37:39+7:4610:10
12.Pikkarainen Saija37:57+8:0410:15
13.Saarinen Heidi38:22+8:2910:22
14.Riikola RoosaYlikNM38:44+8:5110:28
15.Huotari MaijaPohjant39:45+9:5210:44
16.Päkkelä Inka40:37+10:4410:58
17.Väyrynen Lea40:41+10:4810:59
18.Kela MirjaOulRe40:45+10:5211:00
19.Kuusela VappuVaKa41:03+11:1011:05
20.Jokela RiittaYlikNM41:58+12:0511:20
21.Alaraasakka Maria42:30+12:3711:29
22.Nissinen MariannePohjant42:30+12:3711:29
23.Karjalainen Seija43:11+13:1811:40
24.Hyvönen JohannaPohjant43:41+13:4811:48
25.Lohela PäiviOYS/Vapari44:48+14:5512:06
26.Iivanainen Anna45:00+15:0712:09
27.Filen ja45:20+15:2712:15
28.Myllymaa PirkkoOulRe46:15+16:2212:30
29.Magga Johanna47:11+17:1812:45
30.Sankelo LottaPohjant47:22+17:2912:48
31.Maunu Susanna47:44+17:5112:54
32.Mäkelin MinnaOYS/Vapari48:14+18:2113:02
33.Nevala AnuOYS/Vapari48:22+18:2913:04
34.Isokangas Anne49:32+19:3913:23
35.Hirvikoski KirsiHaHe49:46+19:5313:27
36.Isopahkala Maria50:09+20:1613:33
37.Sassi Paula52:24+22:3114:09
38.Kela ElisaOsVa52:32+22:3914:11
39.Himanen Satu52:34+22:4114:12
40.Arkkola TuulaOYS/Vapari52:37+22:4414:13
41.Hynynen KatiOYS/Vapari52:39+22:4614:13
42.Koivula KirsiOsVa53:27+23:3414:26
43.Tuunanen Marja53:54+24:0114:34
44.Kaijanmäki Milla57:00+27:0715:24
45.Vesikukka EmiliaOYS/Vapari57:02+27:0915:24
46.Mahlakaarto Suvi57:03+27:1015:25
47.Kemppainen JannaYlikNM57:35+27:4215:33
48.Pirttijärvi Tanja58:45+28:5215:52
49.Castren Jutta59:10+29:1715:59
50.Tanskanen PäiväOYS/Vapari60:08+30:1516:15
51.Mäkinen PäiviOsVa62:54+33:0117:00
52.Kujala Monika64:16+34:2317:22
53.Pyörälä MaaritOYS/Vapari71:25+41:3219:18
54.Kovalainen Silja84:04+54:1122:43
55.Rahikkala HeljäOYS/Vapari99:40+69:4726:56
Mattila UllaPohjant58:37 15:50
Pelkonen MaijaOSVA48:50 13:11
C-rata, miehet 2.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hautala MattiONMKY17:53 6:37
2.Hiltunen JuhoONMKY19:01+1:087:02
3.Juutinen HannuPohjant19:52+1:597:21
4.Puurunen JormaONMKY20:17+2:247:30
5.Hohtola EsaYliopisto21:30+3:377:57
6.Pentti Mikko22:20+4:278:16
7.Juuso HannuOYUS23:46+5:538:48
8.Ylimaunu MattiEVP24:04+6:118:54
9.Ukkola SakariOsVa25:06+7:139:17
10.Veijovaara JormaPohjant26:16+8:239:43
11.Paavola EetuKeU30:04+12:1111:08
12.Kukkola MarkkuONMKY31:01+13:0811:29
13.Kallinen RaimoKoskRi31:42+13:4911:44
14.Kokko Sami32:21+14:2811:58
15.Kukkonen EliasOuTa32:26+14:3312:00
16.Similä SeveriPohjant35:36+17:4313:11
17.Pohjamo SamuliPeRa36:22+18:2913:28
18.Kaimio Auvo36:50+18:5713:38
19.Rahikkala Ari37:16+19:2313:48
20.Marjala VerneriPohjant39:37+21:4414:40
21.Viippola AimoOuTa40:29+22:3614:59
22.Niemelä Eino41:30+23:3715:22
23.Arima Aki42:44+24:5115:49
24.Haarala EelisSK-Pohjant44:56+27:0316:38
25.Haatainen MattiIisu47:16+29:2317:30
26.Vaara Eemeli47:31+29:3817:35
27.Manninen EeroOsVa49:43+31:5018:24
28.Rahikkala AtteOsVa53:00+35:0719:37
29.Arkkola Aarni64:04+46:1123:43
30.Arkkola Antti64:11+46:1823:46
31.Niinimäki NiiloPohjant64:58+47:0524:03
32.Niinimäki Verneri64:58+47:0524:03
33.Koivula Vilho78:09+60:1628:56
34.Lahtinen Mikael78:20+60:2729:00
35.Saariniemi Mikko83:45+65:5231:01
Luukinen Tuomo35:30 13:08
Järvelä Kalevi35:30 13:08
Ingerttilä Pentti35:30 13:08
Mäntyniemi JuhaniResUrh56:41 20:59
C-rata, naiset 2.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haapasalo WilmaPohjant24:00 8:53
2.Kosola MarjaPohjant25:32+1:329:27
3.Koivuniemi JennyKiikKi26:35+2:359:50
4.Viippola VenlaOuTa27:28+3:2810:10
5.Härkönen LauraOuTa28:40+4:4010:37
6.Holma EssiOulRe30:53+6:5311:26
7.Riikola RiinaYlikNM31:34+7:3411:41
8.Kallinen Anna-MaijaKoskRi32:22+8:2211:59
9.Kokko Sonja32:33+8:3312:03
10.Vanhatalo MarianneVePo32:41+8:4112:06
11.Haataja Maarit34:33+10:3312:47
12.Malm PirkkoOYS/Vapari35:00+11:0012:57
13.Kilpeläinen MarjaOYS/Vapari35:25+11:2513:07
14.Salmi Anna35:40+11:4013:12
15.Kouva Johanna35:46+11:4613:14
16.Hiltunen Marja-LiisaONMKY39:36+15:3614:39
17.Ruokamo Pia40:58+16:5815:10
18.Sankelo EmmaSK-Pohjant41:03+17:0315:12
19.Hemmoranta Nina42:00+18:0015:33
20.Koskela Titta42:27+18:2715:43
21.Arima ReettaOYS/Vapari42:34+18:3415:45
22.Nesbit Ella42:34+18:3415:45
23.Kaikkonen LottaKaukaa Haettu44:26+20:2616:27
24.Nygård Martta45:18+21:1816:46
25.Jäväjä Anna45:47+21:4716:57
26.Sorvari PirkkoOSVA45:49+21:4916:58
27.Hakola Jaana47:16+23:1617:30
28.Hautamäki AnneOHS47:57+23:5717:45
29.Kainulainen EijaOHS48:04+24:0417:48
30.Rahikkala Pirjo48:17+24:1717:52
31.Kari Reetta49:09+25:0918:12
32.Huuskonen AnneOYS/Vapari49:41+25:4118:24
33.Kaivarinen Riitta55:19+31:1920:29
34.Alaraasakka Riitta-Liisa94:28+70:2834:59
D-rata, miehet 1.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kallinen RaimoKoskRi11:42 9:00
2.Marjala VerneriPohjant18:00+6:1813:50
3.Viippola SeppoKeU18:28+6:4614:12
4.Vesterholm Lauri19:37+7:5515:05
5.Holm Santeri19:37+7:5515:05
6.Vartiainen SuloKiimU19:37+7:5515:05
7.Niinimäki OlliPohjant22:49+11:0717:33
8.Pajala Veini28:44+17:0222:06
9.Himanen Onni29:12+17:3022:27
10.Turkka JussiOul.Res.29:42+18:0022:50
11.Pajalan kaksoset31:46+20:0424:26
12.Ahopelto RoopeIisu44:03+32:2133:53
D-rata, naiset 1.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Viippola VenlaOuTa16:08 12:24
2.Viippola SofiaOuTa18:17+2:0914:03
3.Marjala Saaga22:36+6:2817:23
4.Niinimäki NelliSK-Pohjant23:23+7:1517:59
5.Kemppainen SaraYlikNM25:49+9:4119:51
6.Kokko Sini26:22+10:1420:16
7.Petälä Peppiina26:22+10:1420:16
8.Pihlajaniemi Olga40:09+24:0130:53
9.Kari Seela69:37+53:2953:33
Pihlajaniemi Lena39:57 30:43
Käyrärata, miehet 3.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kujala JouniPohjant21:04 7:01
2.Niemelä UrpoPohjant27:32+6:289:10
3.Kujala Jarmo31:34+10:3010:31
4.Nissinen JoniPohjant31:48+10:4410:36
5.Päkkilä Jukka33:11+12:0711:03
6.Aunola AkiSalRe34:25+13:2111:28
7.Herva TuomasPohjant34:51+13:4711:37
8.Väliheikki MikaLaive36:29+15:2512:09
9.Nygård MarkkuOpu38:35+17:3112:51
10.Nissinen JerePohjant50:03+28:5916:41
11.Vainio Aimo59:32+38:2819:50
12.Kurula JuhaniPohjant61:34+40:3020:31
13.Kemppainen Joona71:34+50:3023:51
Käyrärata, naiset 3.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Väliheikki PetraLaiVe32:49 10:56
2.Kaijanen Tytti34:41+1:5211:33
3.Stenius VeeraLaive41:00+8:1113:40
4.Kangas TaikaPohjant43:04+10:1514:21
5.Koukkari MerviUtajU50:01+17:1216:40
6.Kokko RailiUU51:13+18:2417:04
7.Laurila SariSalRe55:40+22:5118:33
8.Paaso Mira57:00+24:1119:00
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Holma KaisuOulRe49:24 -
Marjala ViljamiPohjant51:07 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. heikki, 2014-06-16 14:20:33

    A-Rata 5.9km 20 rastia
    B-Rata 3.7km 16 rastia
    C-Rata 2.7km 9 rastia
    D-Rata 1.3km 8 rastia
    Lisäksi käyrärata 3km
  2. Mikko, 2014-06-30 22:46:12

    Tarkempi paikka:
    http://kansalaisen.kartta...&x=440595&lang=fi

    Soramonttualueelle opastetaan sisään pohjoisen puolelta. Mutta poistuessa ajetaan etelään päin, koska tiet on osittain kapeita. Kiitos kun muistatte tämän.
  3. eSKo, 2014-07-02 19:18:56

    Pohjantähden Oulurasteilla käyvät maksuvälineinä liikuntasetelit sekä Smartumin verkkomaksu käteisen lisäksi.
  4. voivoi, 2014-07-03 16:15:51

    Nyt taitaa kengät kastua tukan lisäksi..
  5. Sadepäivän pelastus, 2014-07-03 19:40:19

    Kiitokset hyvästä A-radasta, saipa käyräharjoitusta, ne kun Oulun seudulla on vähässä!
  6. Entinen suunnistaja, 2014-07-03 19:54:47

    Hieno rata (B). Ratamestari oli onnistunut käyttämään alueen parhaat paikat ja piti osata suunnistaakin. Arvosana 10.
  7. Nykyinen erakko, 2014-07-03 20:36:34

    Tykkäsin myös. A-radasta. Papukaija-merkki.
  8. radat, 2014-07-03 20:48:01

    Heikille radoista kunniamaininta, hyvä! Tällaista me tarvitsemme....
  9. Metsäntyttö, 2014-07-03 21:25:01

    Mahtava maasto ja mahtava rata. Kiitos järjestäjille :)
  10. Metsänpoika, 2014-07-03 21:34:06

    Aivan loistava A - rata. Kiitos rata - mestarille ja järjästäjille!
  11. Pummi, 2014-07-03 21:50:47

    Tosi hyvät rastit, mutta radan piirrossa olisi parannettavaa. Tiistain Reippaan rasteilla rata oli piirretty violetilla ja leveämmällä viivalla, joka erottuu "taustasyheröstä" selvästi paremmin kuin tämänpäiväinen punainen, kapea viiva. Reippaan piirrostyylistä voisivat muut ratametsurit ottaa oppia.
  12. Torres Hakkarainen, 2014-07-03 21:59:44

    Hyvä Heikki!
    Mahtavat radat Pikkaralassa. Kun entinen huippusuunnistaja tekee radat, niin tietää mista piika...
    Oli myös tiistaina ilo suunnistaa Myllymaan Kaukon radoilla.
  13. abe, 2014-07-03 22:04:29

    Violetti peittää enemmän, ei hyvä.
  14. Peppiina Petälä, 2014-07-04 07:55:03

    Hei!Tulin maastosta ensimäisenä.Ajanottaja ei ollut vielän tullut.Paikalla oleva nainen lupasi hoitaa ajan tulosluetteloon.Siellähän se oli 26.22. Mutta sehän on väärin.Tarkistuslipukkeenssani oleva aika on 19.03. Voitteko korjata ajan oikeaksi.Kiittäen Peppiina Petälä.
  15. Olli P., 2014-07-04 13:54:16

    @Peppiina: Lähetä kuva lipukkeesta tai väliajat sähköpostilla sivun alareunasta löytyvään sähköpostiosoitteeseen, niin saat oikean ajan tuloksiin.
  16. Puukko1, 2014-07-04 14:18:43

    Lupaavampi ;) ronkainen kävi kans A radalla kulutin aikaa 49.05 emit kyykäs ei tarvi tuloksiin tiedoksi vaan että olen elossa :)