Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
15.7.2014
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Rantakylä, Liminka
Opastus
Rantakylän virkistysalue, tie nro 813, 4 km Limingasta Lumijoelle päin - Näytä kartalla
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
345
Tulokset päivitetty
17.7.2014 08:42

Tulokset

U-rata, naiset 4.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Väliheikki PetraLaive50:07 10:39
2.Pitkänen SannaKEV51:23+1:1610:55
3.Aikio OutiOYS/Vapari54:01+3:5411:29
4.Lotvonen EssiLaiVe55:14+5:0711:45
5.Stenius VeeraLaive61:16+11:0913:02
6.Liinamaa EllaPohjant62:45+12:3813:21
7.Väänänen MerviOYS/Vapari66:15+16:0814:05
Keski-Korsu AijaSalRe48:46 10:22
U-rata, miehet 4.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Siponen KimmoPohjant36:47 7:49
2.Seppänen MikaVaKa37:24+0:377:57
3.Försti Ilpo40:48+4:018:40
4.Nissinen JoniPohjant45:15+8:289:37
5.Nissinen Jere46:32+9:459:54
6.Nikkari OlliOsVa47:25+10:3810:05
7.Kokkinen KariPertPe48:29+11:4210:18
8.Liinamaa OlliPohjant49:33+12:4610:32
9.Luodonpää RistoAlatPi54:08+17:2111:31
10.Lempinen HannuFujitsu54:10+17:2311:31
11.Mikkonen AlpoOYS/Vapari54:57+18:1011:41
12.Ahokoivu HemmoPohjant55:39+18:5211:50
13.Vainikainen Seppo58:12+21:2512:22
14.Vainio Aimo62:45+25:5813:21
15.Sääksjärvi SamiKoskRi66:16+29:2914:05
16.Toropainen PauliONMKY69:20+32:3314:45
17.Oksanen JarkkoPilPa70:43+33:5615:02
18.Koivula IlkkaPohjant89:01+52:1418:56
19.Rämö Jouko89:09+52:2218:58
Juola EskoOH96:38 20:33
A-rata, naiset 6.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahko Saana-MariaPohjant66:04 9:42
2.Ruotsalainen HannaSiSe69:54+3:5010:16
3.Junttola UllaLaive71:07+5:0310:27
4.Hokkanen AnniOYS/Vapari81:44+15:4012:01
5.Käkelä MerviPohjant86:40+20:3612:44
6.Nivala Maija88:46+22:4213:03
7.Marjakangas ElinaOV89:13+23:0913:07
8.Palmer Katariina95:31+29:2714:02
9.Pellikka SusannaOYS/Vapari95:49+29:4514:05
Korpi Anu96:09 14:08
Niinimäki RiittaOYS/Vapari61:23 9:01
Sillanpää ElinaPohjant79:21 11:40
A-rata, miehet 6.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Helander IisakPohjant47:02 6:55
2.Rahko SampoPohjant47:04+0:026:55
3.Kotaniemi JuhaKoskRi48:05+1:037:04
4.Hallikainen SamuliLaive50:18+3:167:23
5.Torsti Yrjö51:25+4:237:33
6.Teerikangas Matti52:50+5:487:46
7.Mäntylä JuhaOulRe55:10+8:088:06
8.Remsu MikkoHaHe57:12+10:108:24
9.Leukkunen Marko57:44+10:428:29
10.Seppänen JarnoVaKa57:55+10:538:31
11.Piispanen Janne58:00+10:588:31
12.Rauhala Antti58:01+10:598:31
13.Isokoski ErkkiVePo58:14+11:128:33
14.Soppela Pete58:45+11:438:38
15.Savolainen JouniPohjant59:04+12:028:41
16.Hokkanen MattiTeam 1Life59:37+12:358:46
17.Järvenpää RaimoIisu59:59+12:578:49
18.Partanen Pekka60:09+13:078:50
19.Grekelä AnttiHaHe60:18+13:168:52
20.Koutonen MikkoYlivKu60:21+13:198:52
21.Yliniemi MattiVePo60:32+13:308:54
22.Sevon TuomoSalRe60:46+13:448:56
23.Fredriksson KajPohjant61:01+13:598:58
24.Rankinen JuhoSiSe61:11+14:098:59
25.Neuvonen JussiOuTa62:00+14:589:07
26.Laurila MikaKoskRi62:35+15:339:12
27.Nikula JuhoKaJu63:51+16:499:23
28.Sillanpää TommiPohjant/OI64:20+17:189:27
29.Kauppinen MattiViRuS64:33+17:319:29
30.Ahonen ArtoInarYr66:10+19:089:43
31.Kaisanlahti Jyrki66:17+19:159:44
32.Kinnunen Mikko67:19+20:179:53
33.Junttola AnttiLaive67:57+20:559:59
34.Karsikas Jouni68:10+21:0810:01
35.Hanhela MaunoHaHe68:59+21:5710:08
36.Kähkölä JuhaPohjant69:26+22:2410:12
37.Härmä AnttiOYS/Vapari70:05+23:0310:18
38.Ebeling MattiasOYS/Vapari70:05+23:0310:18
39.Pätsi PauliOYS/Vapari71:10+24:0810:27
40.Vuoti Mikko72:10+25:0810:36
41.Kaasinen AulisPohjant72:29+25:2710:39
42.Laitinen Antti72:43+25:4110:41
43.Malm LauriSäynSa73:38+26:3610:49
44.Pihlajaniemi PekkaSalRe74:38+27:3610:58
45.Romppainen Heikki74:44+27:4210:59
46.Pirttiaho Lauri75:05+28:0311:02
47.Ilkka TuomasOYS/Vapari75:23+28:2111:05
48.Eskola Jyrki76:21+29:1911:13
49.Riippa IlkkaOpu81:17+34:1511:57
50.Putkonen Heikki84:19+37:1712:23
51.Eronen Ville84:21+37:1912:24
52.Kauma HeikkiOYS/Vapari85:00+37:5812:30
53.Kivinen Janne86:18+39:1612:41
54.Ylilauri Matti86:41+39:3912:44
55.Leinonen Marko89:44+42:4213:11
56.Pelkonen AlpoOSVA94:24+47:2213:52
Paananen JarmoSalRe71:59 10:35
Ojala Sami79:08 11:38
B-rata, naiset 5.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jäväjä Ella46:45 9:10
2.Goman AnnukkaVePo49:22+2:379:40
3.Turtinen SatuYlikNM50:15+3:309:51
4.Tulppo Riikka51:06+4:2110:01
5.Marjala Pia-RiittaPohjant51:22+4:3710:04
6.Kalliokoski Hanna-MariHalTo51:38+4:5310:07
7.Korppinen LauraKoskRi53:10+6:2510:25
8.Martinmäki KaisuSK Polar56:37+9:5211:06
9.Änäkkälä Helena60:20+13:3511:49
10.Isokangas Anne60:45+14:0011:54
11.Ronkainen Terhi62:46+16:0112:18
12.Mattila OrvokkiPohjant63:12+16:2712:23
13.Pöyhtäri Mari64:24+17:3912:37
14.Rouhiainen SiniOYS/Vapari65:22+18:3712:49
15.Kinnunen Tuulia65:53+19:0812:55
16.Hirvelä Elina65:54+19:0912:55
17.Aatsinki TanjaHaHe66:33+19:4813:02
18.Nissinen MariannePohjant67:47+21:0213:17
19.Herronen TarjaOYS/Vapari68:12+21:2713:22
20.Lohela PäiviOYS/Vapari68:23+21:3813:24
21.Myllymaa PirkkoOulRe70:05+23:2013:44
22.Airaksinen Saara70:11+23:2613:45
23.Huotari SariPohjant70:27+23:4213:48
24.Matturi ja74:29+27:4414:36
25.Filen Arja74:45+28:0014:39
26.Karhumaa Tuuli75:49+29:0414:51
27.Holma LiisaOYS/Vapari76:11+29:2614:56
28.Yrjänheikki EijaOYS/Vapari77:26+30:4115:10
29.Alaperä Annamari78:03+31:1815:18
30.Väliheikki JuliaLaiVe83:00+36:1516:16
31.Kinnula Irma84:15+37:3016:31
32.Tuunanen Marja85:56+39:1116:50
33.Hakola Jaana87:01+40:1617:03
34.Kukkonen Reetta87:37+40:5217:10
35.Huotari Virva87:46+41:0117:12
36.Pelkonen MaijaOSVA90:03+43:1817:39
37.Tanskanen PäiviOYS/Vapari90:26+43:4117:43
38.Soivio Kaisu93:05+46:2018:15
39.Keskiaho Saara93:23+46:3818:18
40.Lauhava Salla98:15+51:3019:15
41.Parkkila TanjaOYS/Vapari101:04+54:1919:49
42.Pesonen OrvokkiHaHe103:16+56:3120:14
43.Hemmilä Marja105:21+58:3620:39
44.Huttunen RiikkaPohjant110:59+64:1421:45
45.Lepistö AnjaOsVa118:08+71:2323:09
Virpi Marja61:51 12:07
Kotaniemi SariKoskRi34:49 6:49
Junttola Sanni91:41 17:58
B-rata, miehet 5.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Airaksinen RistoOuTa39:44 7:47
2.Heinonen Joni44:23+4:398:42
3.Sevon NiiloSalRe47:16+7:329:16
4.Hietala Aki48:28+8:449:30
5.Kariniemi Markku48:56+9:129:35
6.Härkönen SamiOuTa49:04+9:209:37
7.Niemelä UrpoPohjant49:11+9:279:38
8.Vainikainen Niilo49:29+9:459:42
9.Argillander ErkkiVaKa49:51+10:079:46
10.Merilä SeppoOYUS50:09+10:259:50
11.Karhu JanneVaKa50:29+10:459:53
12.Silveri Matti51:52+12:0810:10
13.Sorvari KerkkoSoJy53:02+13:1810:23
14.Kuivalainen MarkkuIisu53:09+13:2510:25
15.Lax ErkkiPohjant53:32+13:4810:29
16.Ollanketo ToniOulun Ins.54:08+14:2410:36
17.Laaksonen LasseSuSi55:20+15:3610:50
18.Sivonen UrhoSalRe55:36+15:5210:54
19.Kakkinen OlliPohjant56:11+16:2711:00
20.Tolonen JuhaniHanka56:17+16:3311:02
21.Yrjänheikki Markku56:22+16:3811:03
22.Myllymaa KaukoOulRe56:22+16:3811:03
23.Hirsimäki JuhoPohjant56:48+17:0411:08
24.Tuunanen Johannes57:11+17:2711:12
25.Wuotila MikaPV57:31+17:4711:16
26.Kaikkonen Lasse57:59+18:1511:22
27.Niinimäki TuukkaOYS/Vapari58:05+18:2111:23
28.Koivu Vesa60:49+21:0511:55
29.Pentikäinen Heimo62:18+22:3412:12
30.Kivinen Juhani62:19+22:3512:13
31.Rahikkala Esa62:23+22:3912:13
32.Myllyaho MarkkuSalRe62:50+23:0612:19
33.Solin Lauri64:25+24:4112:37
34.Paularanta KimmoOLK64:31+24:4712:39
35.Kukkohovi ReinoOsVa65:41+25:5712:52
36.Kinnunen Kauko65:58+26:1412:56
37.Saariniemi Pekka66:35+26:5113:03
38.Heikkinen Markku66:50+27:0613:06
39.Tapio Luukinen67:29+27:4513:13
40.Nummi EinoLaiVe67:35+27:5113:15
41.Herronen Jouni68:02+28:1813:20
42.Puurunen JormaONMKY68:23+28:3913:24
43.Suorsa PekkaPelPo68:43+28:5913:28
44.Rahko MattiPohjant69:06+29:2213:32
45.Jäntti MattiPohjant72:08+32:2414:08
46.Keski-Korsu PerttiSalRe72:39+32:5514:14
47.Ruokonen Timo72:52+33:0814:17
48.Väyrynen ToniJuuanJä73:28+33:4414:24
49.Heikkinen JaniRastiE480:20+40:3615:45
50.Marjala SaagaPohjant80:48+41:0415:50
51.Syrjäpalo PenttiSalRe82:27+42:4316:10
52.Tanskanen Jouniaaaaa89:26+49:4217:32
Vainikainen Tomi66:38 13:03
C-rata, naiset 3.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Goman AnnaVePo33:00 9:42
2.Pääkkönen KatjaKuPe34:47+1:4710:13
3.Siponen SannaPohjant35:41+2:4110:29
4.Härkönen LauraOuTa38:23+5:2311:17
5.Liinamaa VenlaPohjant42:12+9:1212:24
6.Karjalainen Miia45:41+12:4113:26
7.Nissinen Henna-RiikkaOulun Ins.46:36+13:3613:42
8.Vaakanainen SonjaPohjant47:29+14:2913:57
9.Kela MirjaOulRe48:01+15:0114:07
10.Pirttijärvi Tanja49:13+16:1314:28
11.Hiltunen Marja-liisaONMKY50:15+17:1514:46
12.Suvanto Sari50:59+17:5914:59
13.Rautioaho Aulikki54:37+21:3716:03
14.Mattila UllaPohjant57:26+24:2616:53
15.Kari Reetta58:49+25:4917:17
16.Aspegren Annika59:52+26:5217:36
17.Jussila Mira59:56+26:5617:37
18.Suutari Leila61:00+28:0017:56
19.Mattila Inka63:26+30:2618:39
20.Pihlajaniemi AnuOYS/Vapari63:37+30:3718:42
21.Erkkilä PäiviOYS/Vapari63:39+30:3918:43
22.Merilä KirstiOYUS66:51+33:5119:39
23.Vorne Emilia67:41+34:4119:54
24.Kemppainen Sirpa67:46+34:4619:55
25.Arima ReettaOYS/Vapari67:53+34:5319:57
26.Junttola LottaLaive69:20+36:2020:23
27.Kössi SanteriLapVi69:26+36:2620:25
28.Roivainen Veikka69:30+36:3020:26
29.Lampinen Riina69:35+36:3520:27
30.Roivainen Riitta69:37+36:3720:28
31.Malm PirkkoOYS/Vapari70:05+37:0520:36
32.Paakkonen MirjaOYS/Vapari70:08+37:0820:37
33.Leinonen Leena72:27+39:2721:18
34.Rahikkala Pirjo72:30+39:3021:19
35.Huuskonen AnneOYS/Vapari75:27+42:2722:11
36.Saarimaa SannaOsVa80:29+47:2923:40
37.Laukka Miina82:35+49:3524:17
38.Elf Anna85:38+52:3825:11
39.Kemppainen VirpiOYS/Vapari87:03+54:0325:36
40.Granlund SusannaOYS/Vapari87:11+54:1125:38
41.Ainasaari KaisuOsVa92:08+59:0827:05
42.Ainassaari AinoOsVa92:11+59:1127:06
43.Mattila SiniKPV97:12+64:1228:35
44.Jaakola Elina97:22+64:2228:38
45.Leskelä TarjaOsVa100:49+67:4929:39
46.Pirttilahti HelviHaHe104:10+71:1030:38
47.Ponto HelläHaHe104:46+71:4630:48
48.Palonen Irene118:03+85:0334:43
Rahko LeenaPohjant76:25 22:28
Itkonen TiinaHaHe51:36 15:10
Väliheikki Satu18:19 5:23
C-rata, miehet 3.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kariniemi Kalle29:34 8:41
2.Sääksjärvi SamiKoskRi31:18+1:449:12
3.Ylimaunu MattiEVP31:27+1:539:15
4.Kanervo Matti34:16+4:4210:04
5.Tuhkanen Ville34:31+4:5710:09
6.Kotila HarriYlikNM34:51+5:1710:15
7.Pietilä Markku35:01+5:2710:17
8.Honkaniemi Samuli35:07+5:3310:19
9.Suomio PekkaPohjant37:22+7:4810:59
10.Alalahti JaakkoONMKY37:24+7:5011:00
11.Hiltunen JuhaONMKY37:32+7:5811:02
12.Tapaninaho KaleviONMKY39:21+9:4711:34
13.Veijovaara JormaSK-Pohjant39:41+10:0711:40
14.Pesonen Lauri39:50+10:1611:42
15.Ukkola SakariPohjant41:34+12:0012:13
16.Haarala EelisSK-Pohjant42:17+12:4312:26
17.Heinikoski KaleviKoskRi42:57+13:2312:37
18.Pietilä Jorma43:38+14:0412:50
19.Nauska Seppo44:25+14:5113:03
20.Lampi MattiLNM45:40+16:0613:25
21.Pohjola Väino46:22+16:4813:38
22.Turpeinen Juha46:31+16:5713:40
23.Kaimio Auvo46:56+17:2213:48
24.Lind MattiKiimU48:32+18:5814:16
25.Ylilauri Veikka49:05+19:3114:26
26.Hiltunen Erkki50:02+20:2814:42
27.Toivola Timo50:43+21:0914:55
28.Haataja Jussi51:03+21:2915:00
29.Kulmunki Markku51:19+21:4515:05
30.Hankonen Juha51:30+21:5615:08
31.Väliheikki Ari51:32+21:5815:09
32.Rautionaho Risto54:44+25:1016:05
33.Lassi Uula55:44+26:1016:23
34.Manninen EeroOsVa56:07+26:3316:30
35.Kokko Sami61:14+31:4018:00
36.Järvitalo RaimoHaHe64:39+35:0519:00
37.Lampinen Niklas69:30+39:5620:26
38.Laukka Elias83:11+53:3724:27
39.Hilli Marko102:56+73:2230:16
Hämeenaho Jani48:00 14:07
D-rata, naiset 1.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Isolahti AinoPohjant29:08 15:20
2.Arkkola TuulaOYS/Vapari29:59+0:5115:46
3.Kannisto Inka32:58+3:5017:21
4.Pellikka Enni33:00+3:5217:22
5.Myllymäki Jonna33:09+4:0117:26
6.Pellikka Iina33:10+4:0217:27
7.Nikkari LiisaOsVa33:22+4:1417:33
8.Goman MaijaVePo35:10+6:0218:30
9.Siurua Marja35:40+6:3218:46
10.Luomajoki Sanni36:00+6:5218:56
11.Pirilä Iida36:37+7:2919:16
12.Vainikainen Eerika40:21+11:1321:14
13.Vainikainen Nelli40:22+11:1421:14
14.Mattila Hilla40:47+11:3921:27
15.Liinamaa HelmiPohjant40:49+11:4121:28
16.Savolainen Venla41:55+12:4722:03
17.Savolainen Reeta41:56+12:4822:04
18.Hosio TiinaOYS/Vapari48:57+19:4925:45
19.Hast KatriOYS/Vapari49:01+19:5325:47
20.Kopola Sinna50:25+21:1726:32
21.Luukinen Elli51:15+22:0726:58
22.Luukinen Emma51:22+22:1427:02
23.Kemppainen Enni51:51+22:4327:17
24.Goman MatleenaVePo53:17+24:0928:02
25.Jokitalo Martta55:40+26:3229:17
Liinamaa Vilja37:28 19:43
D-rata, miehet 1.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ukkola SakariPohjant15:40 8:14
2.Marjala VerneriPohjant21:36+5:5611:22
3.Turtinen Juho22:07+6:2711:38
4.Kotaniemi ValtteriKoskRi27:36+11:5614:31
5.Arkkkola Antti30:00+14:2015:47
6.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.32:14+16:3416:57
7.Väänänen Eelis32:17+16:3716:59
8.Juuso Kinnunen32:24+16:4417:03
9.Niemelä EinoOul.Res.32:30+16:5017:06
10.Vartiainen SuloKiimU33:48+18:0817:47
11.Pitkänen Jaakko34:04+18:2417:55
12.Pitkänen Lassi34:36+18:5618:12
13.Tuunanen Aaron34:45+19:0518:17
14.Ukkola Santeri35:19+19:3918:35
15.Vainikainen Jimi36:00+20:2018:56
16.Niinimäki NiiloPohjant36:07+20:2719:00
17.Vainikainen Aku36:48+21:0819:22
18.Tihinen Markus36:49+21:0919:22
19.Tihinen Atte36:55+21:1519:25
20.Pörsti Lauri39:29+23:4920:46
21.Luukinen Tuomo51:19+35:3927:00
22.Vorne Jere52:05+36:2527:24
23.Jaakola Oskari52:56+37:1627:51
24.Ylilauri Viljami53:04+37:2427:55
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Kauranen Helmi-Elina26:55 -
Kela MarkoOulRe46:59 -
Tulppo Eevi36:58 -
Kauranen Aukusti27:17 -
Ouluvaunun laina-EMIT108:35 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Rtm, 2014-07-03 10:11:44

    Tervetuloa Rantakylään 15.7. Tarjolla on polkurikasta ja kangasvoittoista tasaista suunnistusmaastoa. Suunnistuksen jälkeen on keskuksen välittömässä läheisyydessä uimaranta tarjolla uimiseen ja virkistäytymiseen.

    Ratapituudet:
    A-rata 6,8 km
    B-rata 5,1 km
    C-rata 3,4 km
    D-rata 1,9 km

    Lisänä on tarjolla 4,7 km pitkä U- eli Ultimate-rata. U-rata on muuten normaali suunnistusrata, mutta kartalta on poistettu kaikki mustalla merkityt tiet, polut ja linjat.
  2. eSKo, 2014-07-13 09:01:00

    Pohjantähden Oulurasteilla käyvät maksuvälineinä liikuntasetelit sekä Smartumin verkkomaksu käteisen lisäksi.
  3. Rtm, 2014-07-15 07:45:04

    Ystävällisesti muistutetaan myös kartalla olevista kielletyistä alueista. Alueella on asutusta ja hautausmaa, jotka ovat merkitty pihamaan merkillä ja näille meno on luonnollisesti kielletty.

    A-radan 1-2 välillä voi olla vaihtoehtona polku, joka menee osin pihamaan läpi, älkää menkö tästä.
  4. Sport'in Muhos, 2014-07-15 13:34:15

    Sport`in Muhoksen myyntipiste paikalla Rantakylässä!
  5. Kuntoilija, 2014-07-15 21:15:45

    Kiitos järjestäjälle mainiosta suunnistusharjoituksesta, eli U-radasta.
  6. mp, 2014-07-17 12:14:27

    Kiitos vielä näin jälkikäteen järjestäjille hyvistä rasteista! Oli oikein sopivan haastavat rastit, ei liian vaikeat. Mukava selvitä radasta ilman suurempia pummeja!