Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
6.8.2014
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Kiekonmaja, Oulu
Opastus
Oulujoen pohjoispuolen tieltä nro 8300, 10 km Oulusta - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A,B,C,D
Rastireitti
Kyllä
Pyöräsuunnistus
Kyllä
Suorituksia
239
Tulokset päivitetty
7.8.2014 07:20

Tulokset

E-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Helander IisakPohjant57:01 -
2.Asikainen SakuHiisi60:31+3:30-
3.Pörsti Yrjö70:57+13:56-
4.Karppinen MikkoPohjant74:57+17:56-
5.Turtinen Pauli75:12+18:11-
6.Konttajärvi SeppoOYS/Vapari77:19+20:18-
7.Rinta ToniKoskRi82:46+25:45-
A-rata, naiset 6.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kela MerjaOulRe75:09 11:55
2.Holma KaisuOulRe76:59+1:5012:13
3.Mutka Hanna86:27+11:1813:43
4.Nivala Maija88:59+13:5014:07
Jokela Mira133:54 21:15
A-rata, miehet 6.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haapasalo JarmoPohjant45:14 7:10
2.Savolainen JouniPohjant52:01+6:478:15
3.Kössi SanteriLapVi52:58+7:448:24
4.Mäntylä JuhaOulRe54:10+8:568:35
5.Schroderus SanteriPohjant55:53+10:398:52
6.Seppänen JarnoVaKa56:21+11:078:56
7.Rantapelkonen TuomoONMKY57:54+12:409:11
8.Mäkelä Jussi60:22+15:089:34
9.Pietiläinen IlpoPohjant62:41+17:279:56
10.Taskila Hannu62:47+17:339:57
11.Sillanpää TommiPohjant/OI64:19+19:0510:12
12.Kela MarkoOulRe64:35+19:2110:15
13.Laurila MikaKoskRi64:47+19:3310:16
14.Tahkokorpi JussiRasTiimi68:59+23:4510:56
15.Sippola Antti69:21+24:0711:00
16.Kuusela Hannu73:38+28:2411:41
17.Tohmola MikaVePo75:01+29:4711:54
18.Holma ErkkiOulRe77:03+31:4912:13
19.Vuoti Mikko77:51+32:3712:21
20.Ollanketo ToniOulun Ins.78:43+33:2912:29
21.Mutka KaiPohjant78:58+33:4412:32
22.Huhtanen RaimoKiimU81:14+36:0012:53
23.Pirttiaho Lauri86:54+41:4013:47
24.Komulainen Markus88:22+43:0814:01
25.Pyky AriKiimU95:00+49:4615:04
26.Putkonen Heikki95:50+50:3615:12
27.Heinikoski KaukoKoskRi97:36+52:2215:29
28.Laurila HeikkiOHS98:26+53:1215:37
29.Mäkinen Tapani126:46+81:3220:07
30.Honkala SamiOYS/Vapari131:28+86:1420:52
B-rata, naiset 5.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Korppinen LauraKoskRi63:06 12:22
2.Aalto PirjoPohjant67:28+4:2213:13
3.Sillanpää ElinaPohjant72:34+9:2814:13
4.Sankelo LottaPohjant72:51+9:4514:17
5.Kokkonen Hanna78:23+15:1715:22
6.Mattila OrvokkiPohjant80:04+16:5815:41
7.Mäkelin MinnaOYS/Vapari84:35+21:2916:35
8.Luukkonen AnnaOYS/Vapari95:29+32:2318:43
9.Kela ElisaOsVa96:14+33:0818:52
10.Hannuniemi Anne96:25+33:1918:54
B-rata, miehet 5.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Leukkunen Marko44:09 8:39
2.Heinonen Joni47:43+3:349:21
3.Nuolioja VesaPohjant52:19+8:1010:15
4.Lukkarinen OlaviPohjant54:36+10:2710:42
5.Vainio TimoPohjant54:47+10:3810:44
6.Sillanpää JoonasPyPo55:18+11:0910:50
7.Malm LauriOSAO55:51+11:4210:57
8.Myllymaa KaukoOulRe57:05+12:5611:11
9.Vainikainen Seppo58:16+14:0711:25
10.Haajanen JuhaPohjant60:00+15:5111:45
11.Rahikkala Esa60:12+16:0311:48
12.Nummi EinoLaiVe61:54+17:4512:08
13.Kallioinen AriPohjant64:28+20:1912:38
14.Tauriainen 64:57+20:4812:44
15.Paularanta KimmoOLK66:20+22:1113:00
16.Puurunen ReijoOuTa66:23+22:1413:00
17.Valkama Mikko66:37+22:2813:03
18.Juutinen HannuPohjant66:53+22:4413:06
19.Hietala Aki69:42+25:3313:40
20.silvola Esko70:07+25:5813:44
21.Saloranta Seppo70:08+25:5913:45
22.Tahkokorpi Jukka75:09+31:0014:44
23.Kokkonen TimoOLK78:29+34:2015:23
24.Saarikettu JarkkoOYS/Vapari79:46+35:3715:38
25.Kauppi Mika81:53+37:4416:03
26.Pentikäinen Heimo84:53+40:4416:38
C-rata, naiset 3.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lohela PäiviOYS/Vapari38:29 11:39
2.Niva HeiniLaive41:36+3:0712:36
3.Kangas Margit41:59+3:3012:43
4.Kinnunen Tuulia45:07+6:3813:40
5.Valli Elina47:29+9:0014:23
6.Kela MirjaOulRe47:54+9:2514:30
7.Mattila UllaPohjant48:29+10:0014:41
8.Aatsinki MirjaVePo50:39+12:1015:20
9.Kokko Sonja51:49+13:2015:42
10.Laurila ElinaSalRe55:04+16:3516:41
11.Hakola Jaana56:42+18:1317:10
12.Hiltunen Marja-liisaONMKY57:08+18:3917:18
13.Pöykkölä HannelePohjant58:10+19:4117:37
14.Palosaari Katja59:30+21:0118:01
15.Tanskanen PäiviOYS/Vapari59:34+21:0518:03
16.Ruokamo Pia59:38+21:0918:04
17.Virkkula MarjaPohjant60:21+21:5218:17
18.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant64:26+25:5719:31
19.With Tiina65:19+26:5019:47
20.Huuskonen AnneOYS/Vapari70:40+32:1121:24
21.Jurvakainen Marsa74:37+36:0822:36
22.Aspegren Annika74:40+36:1122:37
23.Leskelä Viivi75:34+37:0522:53
24.Keskinarkaus IrmaOYS/Vapari83:05+44:3625:10
25.Rahikkala Pirjo86:27+47:5826:11
C-rata, miehet 3.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Flygare Jukka-Pekka30:03 9:06
2.Lohela JarmoOYS/Vapari30:05+0:029:06
3.Näsi JuhoPohjant33:21+3:1810:06
4.Toropainen PauliONMKY35:13+5:1010:40
5.Kinnunen KaukoOHS35:17+5:1410:41
6.Puurunen JormaONMKY35:23+5:2010:43
7.Marjomaa MikkoVePo38:32+8:2911:40
8.Lohela VäinöPohjant38:37+8:3411:42
9.Hiltunen JuhoONMKY39:07+9:0411:51
10.Herronen Jouni41:22+11:1912:32
11.Ylimaunu MattiEVP42:06+12:0312:45
12.Mäntyranta Reima42:10+12:0712:46
13.Suomio PekkaPohjant42:12+12:0912:47
14.Runtti YrjöKiimU42:17+12:1412:48
15.Rahkola Eino43:38+13:3513:13
16.Kaimio Auvo43:52+13:4913:17
17.Alamäki Jussi43:59+13:5613:19
18.Mettovaara Pekka48:34+18:3114:43
19.Luukinen Tuomo49:37+19:3415:02
20.Ilkka TuomasOYS/Vapari49:43+19:4015:03
21.Vainikainen Tomi51:04+21:0115:28
22.Keränen EeroKoskRi51:17+21:1415:32
23.Tanskanen Jouni56:48+26:4517:12
24.Juola EskoOH59:16+29:1317:57
25.Laakkonen Sauli91:57+61:5427:51
C-helppo, naiset 3.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Malm PirkkoOYS/Vapari43:35 12:06
2.Savolainen Reeta43:36+0:0112:06
3.Sankelo EmmaSK-Pohjant46:36+3:0112:56
4.Koskela Titta48:48+5:1313:33
5.Mutka AinoPohjant51:44+8:0914:22
6.Pajala Kirsi57:07+13:3215:51
7.Kela TarjaOYS/Vapari67:49+24:1418:50
8.Laasonen Oona70:53+27:1819:41
9.Huusko Hilda71:20+27:4519:48
10.Korkeasalo VuokkoHaHe90:40+47:0525:11
C-helppo, miehet 3.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Valtanen Jarno34:04 9:27
2.Tapaninaho KaleviONMKY35:18+1:149:48
3.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.42:58+8:5411:56
4.Peltokangas Petrus54:54+20:5015:15
D-rata, naiset 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Valtanen Helmi-Maria34:17 15:34
2.Valtanen Adalmiina36:53+2:3616:45
3.Mutka KerttuPohjant38:11+3:5417:21
D-rata, miehet 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Vainikainen Jimi31:13 14:11
2.Matinlauri KasperiHaHe32:45+1:3214:53
3.Matinlauri Petteri34:31+3:1815:41
4.Niemelä Eino46:30+15:1721:08
5.Koua Julius51:06+19:5323:13
6.Mäntyranta Ronni58:08+26:5526:25
Suora, naiset 1.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hemmi KiaPohjant18:55 11:07
2.Hemmi KiaPohjant25:02+6:0714:43
3.Puttonen Vilma31:56+13:0118:47
4.Ågren Sonja45:27+26:3226:44
5.Paloviita Elina51:06+32:1130:03
6.Mäkelä Iitu54:29+35:3432:02
7.Moisio Oona54:39+35:4432:08
8.Tikkanen Pieta65:43+46:4838:39
Suora, miehet 1.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Koskela Kaapo22:03 12:58
2.Koskela MiikaPohjant22:54+0:5113:28
3.Krapu Eero33:09+11:0619:30
4.Isotalus Arvi37:21+15:1821:58
5.Valkama Miika41:12+19:0924:14
6.Parkkisenniemi Nuutti47:34+25:3127:58
7.Parkkisenniemi Veikka47:39+25:3628:01
8.Puumala Veikko50:16+28:1329:34
Valtanen Benjamin52:44 31:01
RR-rata, tytöt 2.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pöykkölä AnniPohjant21:12 8:50
2.Hemmi MaiPohjant28:40+7:2811:56
3.Heikkilä Viivi33:23+12:1113:54
4.With Elsa33:31+12:1913:57
5.Matinlauri Mimosa37:34+16:2215:39
6.Lyytikäinen Ella40:01+18:4916:40
7.Kitinrami Topi42:36+21:2417:45
8.Pirkola Ella42:45+21:3317:48
9.Seppälä Vilja42:54+21:4217:52
10.Krapu Ella42:54+21:4217:52
11.Matinlauri Emilia43:29+22:1718:07
12.Tahkokorpi Henna46:03+24:5119:11
13.Tahkokorpi Sofia46:07+24:5519:12
RR-rata, pojat 2.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Määttä Roope21:30 8:57
2.Lohela Joel22:19+0:499:17
3.Kotaniemi ValtteriKoskRi29:17+7:4712:12
4.Seppälä Otto37:44+16:1415:43
5.Matkaselkä Olli38:56+17:2616:13
6.Mäntyranta Riko40:04+18:3416:41
7.Matinlauri Miska40:10+18:4016:44
8.Koskela Taavi42:12+20:4217:35
9.Haapaniemi Arttu60:06+38:3625:02
10.Perälä Joona66:13+44:4327:35
Berg Toni30:36 12:45
Pyöräsuunnistus, A-rata, naiset 10.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ovaska HeliPohjant44:32 4:21
2.Munsterhjelm CamillaPohjant46:00+1:284:30
3.Silventoinen UllaPohjant47:22+2:504:38
4.Kaijanen TyttiOsVa47:28+2:564:39
5.Rankka Jenny70:03+25:316:52
6.Hurskainen Atte83:35+39:038:11
Pyöräsuunnistus, A-rata, miehet 10.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ojala KaiPaksumahat37:03 3:37
2.Höynälä JoukoPaksumahat39:31+2:283:52
3.Saastamoinen AriKoskRi41:16+4:134:02
4.Toivonen ValtteriOH41:19+4:164:03
5.Fredriksson KajPohjant43:42+6:394:17
6.Kinnunen Mikko47:04+10:014:36
7.Valasma HarriYlikNM50:54+13:514:59
8.Ilkka TuomasOYS/Vapari51:04+14:015:00
9.Kangas OssiSalRe53:27+16:245:14
10.Rankinen JuhoSiSe55:46+18:435:28
Pyöräsuunnistus, B-rata, miehet 7.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lukkarinen MikkoPohjant42:18 5:42
2.Hännikäinen Ville47:58+5:406:28
3.Lind MattiKiimU52:46+10:287:07
Väänänen Tuure93:51 12:40
Pyöräsuunnistus, A-oiko
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kaikkonen Hannu42:30 -
2.Koskela Jarkko56:02+13:32-
Pyöräsuunnistus, B-oiko
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hirsimäki RaimoJäPa46:18 -
2.Schroderus JariPohjant50:33+4:15-
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
With Mikko82:42 -
Alalahti JaakkoONMKY38:20 -
Laurila Aukusti0:00 -
Pöyry RoopePohjant39:27 -
Sorvisto Vilma54:16 -
Liinamaa Lilja41:54 -
Saarikoski Erkki79:35 -
Anttila IlonaPohjant42:06 -
Jokela Roope133:47 -
Mutka Tuuli42:35 -
Ruokokoski Ella49:44 -
Liinamaa EllaPohjant47:44 -
Toivola Timo70:54 -
Savolainen Venla47:47 -
Pesonen SamiLaVe80:49 -
Laurila SanteriSalRe62:46 -
Ruokokoski Marko131:37 -
Kangas TaikaPohjant62:49 -
Sorvisto Ella54:12 -
Junes-Kähkölä AnuPohjant64:15 -
Luukkanen Olivia49:22 -
Niva SaraLaive67:24 -
Ruokokoski Vera50:17 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Urpo N, 2014-07-28 20:07:24

    6.8.2014 Ratatiedot:

    - A-rata: 6,3 km - 15 rastia
    - B-rata: 5,1 km - 11 rastia
    - C-rata: 3,3 km - 8 rastia
    - C-helppo: 3,6 km - 9 rastia
    - D-rata: 2,2 km - 7 rastia

    - Pyörä-A: 10,2 km - 10 rastia (matka linnuntietä)
    - Pyörä-B: 7,4 km - 10 rastia (matka linnuntietä)

    Hippo-harjoitusradat lapsille:
    - RR: 2,4 km - 5 rastia (siimarin pituus 2,4 km)
    - TR: 1,7 km - 5 rastia (siimarin pituus 2,4 km)
    - Suora: 1,7 km - 5 rastia

    Radat ja suurin osa rastipisteistä muuttuvat edellisestä päivästä, kannattaa käydä molemmat päivät.

    Kartat:
    - juoksuradat: 1:10 000 päivitetty 2014
    - hippo 1:5000
    - pyöräradat: 1:12500 (pyöräkartta uraluokituksilla)
  2. Muikkari, 2014-08-06 16:23:36

    Kaikki suunnstamaan myös tänään!
  3. osallistunut, 2014-08-06 19:29:24

    Hyvät rastit, kiitos!
  4. uupelo, 2014-08-06 20:00:04

    Kiitos järjestäjille! Juomarasti (jonne pummasin sattumalta) helpotti mukavasti oloa matkan puolivälissä
  5. edu, 2014-08-06 23:51:51

    ei ollut kyllä b radalla paljon reitin valinta mahdollisuuksia piti vaan puskea suoraan, huono rata mestari.
  6. edu, 2014-08-07 00:00:56

    anteeksi äskeinen kommentti kiitos kuitenkin oli kiva kuitenkin juosta tunti suolla ja kasvattaa kuntoa oli siellö kangastakin sai kävellä tasasellakin oli sen verran raskas maasto