Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
14.6.2005
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Kiekon maja
Opastus
Oulujoen pohjoispuolen tietä nro 8300, 10 km Oulusta
Lisätiedot
Uusittu kartta
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Kyllä
Suorituksia
279
Tulokset päivitetty
2.6.2014 20:22

Tulokset

A-rata, naiset 7.57 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Oikarinen Eeva-LiisaOH61:10 8:04
2.Käkelä MaijaOYS/Vapari81:44+20:3410:47
3.Ruuska Anni 83:42+22:3211:03
4.Mattila PirkkoOYS/Vapari92:27+31:1712:12
5.Pyörälä Maarit 103:06+41:5613:37
A-rata, miehet 7.57 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Maaninka MikaOsVa45:32 6:00
2.Korpela MattiPohjant46:27+0:556:08
3.Maaninka JarmoOsVa48:34+3:026:24
4.Holappa HannuRaPe48:51+3:196:27
5.Maaninka Jukka 49:44+4:126:34
6.Grekelä HeikkiPohjant49:56+4:246:35
7.Kuopus SauliPudU50:46+5:146:42
8.Räisänen Kari 50:54+5:226:43
9.Kangas Hannu 51:25+5:536:47
10.Tervo ArhiONMKY52:16+6:446:54
11.Kvist Pertti 52:30+6:586:56
12.Viitanen LauriRaN53:56+8:247:07
13.Matilainen KariKiimU54:27+8:557:11
14.Raitio Janne 55:01+9:297:16
15.Nikula PasiOuTa55:20+9:487:18
16.Holappa TeuvoRaPe55:53+10:217:22
17.Pajari TommiPohjant55:58+10:267:23
18.Palosaari Mikko 56:53+11:217:30
19.Pukema JarnoOuTa56:58+11:267:31
20.Jortama Timo 58:18+12:467:42
21.Muhonen JukkaPohjant58:23+12:517:42
22.Ahokoivu AnttiPohjant59:17+13:457:49
23.Kivelä Janne 59:39+14:077:52
24.Huuhka Kai 60:20+14:487:58
25.Tuominen PetriSalRe60:51+15:198:02
26.Merilä SeppoOYUS61:13+15:418:05
27.Mäkinen JuhaniSalRe61:28+15:568:07
28.Kinnunen Mikko 61:43+16:118:09
29.Karppinen JoukoLaive61:51+16:198:10
30.Hanhela MaunoHaHe62:02+16:308:11
31.Kaasinen AulisPohjant62:15+16:438:13
32.Sillanpää PerttiPoPy62:59+17:278:19
33.Grekelä AnttiHaHe63:00+17:288:19
34.Alaraasakka Eero 63:18+17:468:21
35.Kaiponen Jukka 63:28+17:568:23
36.Järvenpää Mika 63:34+18:028:23
37.Moilanen MikkoOsVa63:52+18:208:26
38.Järviluoma Ari 64:29+18:578:31
39.Lotvonen MiikaLaiVe64:57+19:258:34
40.Ruotsalainen Keijo 65:27+19:558:38
41.Kurttila Ilkka 66:34+21:028:47
42.Niskanen Veli-Matti 68:06+22:348:59
43.Remsu MikkoOYS/Vapari68:10+22:389:00
44.Peltola Jaakko 68:10+22:389:00
45.Ahokoivu HemmoPohjant68:55+23:239:06
46.Riippa Ilkka 69:50+24:189:13
47.Korpela Samuli 70:08+24:369:15
48.Saarinen Tero 71:36+26:049:27
49.Juuso HannuOYUS73:09+27:379:39
50.Sirviö Petri 74:37+29:059:51
51.Savukoski Markku 74:50+29:189:53
52.Savukoski Matti 74:55+29:239:53
53.Pokela RistoPohjant75:55+30:2310:01
54.Herva Tuomas 76:39+31:0710:07
55.Rämö Jouko 77:09+31:3710:11
56.Alamursula JuhaNOKIA79:17+33:4510:28
57.Fredrikson KajPohjant81:27+35:5510:45
58.Pelkonen AlpoOSVA85:44+40:1211:19
59.Tahkokorpi Jukka 95:37+50:0512:37
Peltola Juho 57:23 7:34
Sarpola Simo 72:09 9:31
Martikainen ErkkiKosKRi0:00 0:00
B-rata, naiset 5.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lotvonen ArjaLaiVe36:39 7:11
2.Krapu SariYlivKu40:32+3:537:56
3.Tohmola Maarit 40:50+4:118:00
4.Rahko JenniLaiVe43:52+7:138:36
5.Rytilahti Mari 44:44+8:058:46
6.Suomela Marja 45:19+8:408:53
7.Nykänen Tarja 45:51+9:128:59
8.Rintala TuuliSiSe47:32+10:539:19
9.Vuorenmaa Marjut 47:43+11:049:21
10.Nurmikumpu MelinaKoskRi47:49+11:109:22
11.Tirkkonen AnniOYS/Vapari50:51+14:129:58
12.Heikkala Sari 51:38+14:5910:07
13.Nikula SariOuTa51:39+15:0010:07
14.Prokkola Eeva-Kaisa 52:54+16:1510:22
15.Jokela RiittaYlikNM52:58+16:1910:23
16.Lämsä SoiliYlikNM53:06+16:2710:24
17.Parkkinen Teija 53:06+16:2710:24
18.Jortama PirjoPohjant54:42+18:0310:43
19.Sillanpää ElinaPohjant55:11+18:3210:49
20.Väänänen MerviOYS/Vapari55:47+19:0810:56
21.Korhonen Katja 60:12+23:3311:48
22.Ylikotila SeijaOyus/vapari62:28+25:4912:14
23.Korkeakoski Anna-LeenaOYS/Vapari62:38+25:5912:16
24.Pyykölä SannaPohjant63:21+26:4212:25
25.Kinnula IrmaOYS/Vapari66:15+29:3612:59
26.Julin Anne-Maarit 70:59+34:2013:55
27.Herva RiittaOYS/Vapari74:57+38:1814:41
Heikkala Ritva 69:04 13:32
B-rata, miehet 5.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hallila TuomasPohjant31:05 6:05
2.Leppäniemi MattiPohjant31:23+0:186:09
3.Kinnula Ahti 32:56+1:516:27
4.Helttunen JanneKiimU33:54+2:496:38
5.Ojuva VeliLapVe34:34+3:296:46
6.Rahkola EeroOulRe34:36+3:316:47
7.Lampela PekkaRantsRa34:55+3:506:50
8.Tapaninaho KaleviONMKY35:05+4:006:52
9.Halonen VesaPohjant35:29+4:246:57
10.Lind Johan 35:43+4:387:00
11.Myllymaa KaukoOulRe36:00+4:557:03
12.Höynälä Jouko 36:14+5:097:06
13.Särkelä Alpo 36:36+5:317:10
14.Tuohimaa EskoONMKY37:11+6:067:17
15.Andersson PetriHyRa37:26+6:217:20
16.Rahko JaakkoLaiVe37:47+6:427:24
17.Männikkö KalleLaiVe37:58+6:537:26
18.Siirilä Jukka 38:01+6:567:27
19.Puurunen ReijoOuTa38:12+7:077:29
20.Moilanen VilhoLaiVe38:13+7:087:29
21.Keltamäki SimoOuTa38:42+7:377:35
22.Lukkarinen OlaviPohjant39:10+8:057:40
23.Laatikainen Matti 39:23+8:187:43
24.Kokko Jarmo 39:38+8:337:46
25.Myllyaho Markku 40:01+8:567:50
26.Halonen TeroKoskRi40:18+9:137:54
27.Lukkarinen Mikko 40:30+9:257:56
28.Väisänen Mikko 40:45+9:407:59
29.Lassi Janne 40:58+9:538:01
30.Lampi Juha 41:12+10:078:04
31.Marjakangas Eetu 41:31+10:268:08
32.Nikula ReinoOuTa41:38+10:338:09
33.Lindfors Jukka 41:51+10:468:12
34.Suorajärvi MauriPohjant42:42+11:378:22
35.Laitila VesaPeRa42:47+11:428:23
36.Norrkniivilä JaakkoPulkPo43:00+11:558:25
37.Haverinen Eero 43:10+12:058:27
38.Haverinen Erkki 43:44+12:398:34
39.Saariniemi Pekka 43:52+12:478:36
40.Kuivalainen MarkkuIisu44:23+13:188:42
41.Juutinen HannuPohjant44:27+13:228:42
42.Uusimaa Markku 44:52+13:478:47
43.Manninen MarkkuPeRa44:57+13:528:48
44.Pääkkö Juhani 45:40+14:358:57
45.Koivumaa SeppoVaKa45:41+14:368:57
46.Lax Erkki 45:47+14:428:58
47.Saavalainen Jussi 45:48+14:438:58
48.Rahkola AnttiOulRe46:37+15:329:08
49.Mähönen SeppoPeRa46:39+15:349:08
50.Ponkala Jaakko 46:55+15:509:11
51.Suomio Pekka 47:03+15:589:13
52.Runtti YrjöKiimU47:05+16:009:13
53.Ukkola Pekka 47:13+16:089:15
54.Heikkinen Janne 47:30+16:259:18
55.Kaikkonen Kari 47:31+16:269:19
56.Karvinen AnteroOH47:55+16:509:23
57.Wuotila Mika 48:30+17:259:30
58.Ylikukkonen HeikkiOuTa49:43+18:389:44
59.Kemppainen Timo 49:44+18:399:45
60.Jämsä EeroKiimU50:01+18:569:48
61.Kesälä MikkoLaiVe50:04+18:599:49
62.Jolanki TapioKiimU51:30+20:2510:05
63.Jäntti MattiPohjant51:37+20:3210:07
64.Heikkinen Markku 51:59+20:5410:11
65.Hokkanen Matti 52:04+20:5910:12
66.Okkonen Jaakko 52:34+21:2910:18
67.Koivula RaunoRaPe53:55+22:5010:34
68.Närä Petteri 54:31+23:2610:41
69.Huotari EsaLaiVe55:12+24:0710:49
70.Saukko Sami 55:22+24:1710:51
71.Miettinen Timo 56:11+25:0611:00
72.Karttunen Petri 56:22+25:1711:03
73.Laurila Mika 56:31+25:2611:04
74.Karttunen Juha 56:32+25:2711:05
75.Norrkniivilä MarttiPulkPo56:48+25:4311:08
76.Salminen Sulo 59:00+27:5511:34
77.Korhonen Hannu 60:06+29:0111:47
78.Manninen EeroOsVa61:36+30:3112:04
79.Vattu Kumpu 64:14+33:0912:35
80.Leinonen Jaakko 70:29+39:2413:49
81.Kankainen IlmariORUK73:28+42:2314:24
82.Kaila Kari 74:35+43:3014:37
83.Pernu Esko 76:30+45:2515:00
84.Sipola Tauno 76:33+45:2815:00
85.Rajaniemi SakariLaiVe76:36+45:3115:01
Brot Andreas 48:10 9:26
Myllylä JuhaniOYS/Vapari0:00 0:00
Siri Kaila 53:02 10:23
Aho Jorma 0:00 0:00
Kaipala RaunoOYS/Vapari0:00 0:00
Pernu AnttiOsVa0:00 0:00
C-rata, naiset 3.97 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Liinamaa JohannaPohjant36:18 9:08
2.Jortama LauraPohjant36:42+0:249:14
3.Vaitiniemi HannaSalRe38:44+2:269:45
4.Erkkilä LeenaPohjant38:59+2:419:49
5.Montell Maria 39:19+3:019:54
6.Leskelä MaaritOSVA40:22+4:0410:10
7.Lintilä Tuija 42:23+6:0510:40
8.Lassi Ulla 44:58+8:4011:19
9.Huotari MaijaLaive47:05+10:4711:51
10.Ponkala Pirkko 47:59+11:4112:05
11.Lotvonen EssiLaiVe50:54+14:3612:49
12.Similä Mirva 51:03+14:4512:51
13.Pahkala Sirpa 51:29+15:1112:58
14.Vähänen Kaisa 51:47+15:2913:02
15.Nikula IrmaOuTa51:55+15:3713:04
16.Kesälä PirjoLaiVe53:49+17:3113:33
17.Pelkonen MaijaOSVA53:53+17:3513:34
18.Slangar Belinda 55:05+18:4713:52
19.Kelhä Jenni 55:15+18:5713:55
20.Sorvari PirkkoOSVA55:21+19:0313:56
21.Rytky Aino-Maija 58:49+22:3114:48
22.Riala Kaisa 60:39+24:2115:16
23.Kemppainen Johanna 65:55+29:3716:36
24.Kortetjärvi SaijaKiimU67:23+31:0516:58
25.Karppinen Kukka-MaariaLaive77:39+41:2119:33
26.Karppinen AleksiLaive77:46+41:2819:35
27.Takkinen Leila 91:21+55:0323:00
28.Pyrrö Anni 113:11+76:5328:30
Mäkelä Sanna 0:00 0:00
C-rata, miehet 3.97 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ingerttilä PenttiLaiVe27:34 6:56
2.Heikkinen Pasi 28:54+1:207:16
3.Kivinen Janne 35:08+7:348:50
4.Kivinen Juhani 35:16+7:428:52
5.Alasaarela JormaKiimU35:56+8:229:03
6.Kallio VeikkoONMKY37:09+9:359:21
7.Nikula VeliOuTa37:43+10:099:30
8.Holappa RaimoOuTa38:39+11:059:44
9.Ojajärvi Reijo 40:39+13:0510:14
10.Vartiainen SuloKiimU42:20+14:4610:39
11.Järvitalo RaimoHaHe43:00+15:2610:49
12.Ritola Raimo 44:18+16:4411:09
13.Laukka TuomasOsVa44:47+17:1311:16
14.Korkalo JormaPohjant44:50+17:1611:17
15.Järvelä Kalevi 46:00+18:2611:35
16.Tapio MattiKiimU48:02+20:2812:05
17.Kaimio AuvoHope49:50+22:1612:33
18.Havas MarttiOYUS50:48+23:1412:47
19.Virtanen/Heikkinen 51:01+23:2712:51
20.Kullas KariLaive53:54+26:2013:34
21.Pitkänen Teuvo 54:21+26:4713:41
22.Moilanen AnttiOYS/Vapari54:33+26:5913:44
23.Koivula IlkkaPohjant56:55+29:2114:20
24.Juntunen Väinö 58:26+30:5214:43
25.Rytky Santeri 58:50+31:1614:49
26.Kaila Tong 59:53+32:1915:05
27.Pyhtilä Mauno 70:00+42:2617:37
28.Kaakinen KaunoOsVa71:11+43:3717:55
29.Huttunen Niilo-PekkaPohjant95:06+67:3223:57
D-rata, naiset 2.15 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Holappa Arja 18:39 8:40
2.Kyllönen Sanna 24:40+6:0111:28
3.Korkeasalo VuokkoHaHe28:38+9:5913:19
4.Höglund VilmaHaHe31:10+12:3114:29
5.Pietiläinen MeeriPeRa36:40+18:0117:03
6.Huttunen KaisaOYS/Vapari53:14+34:3524:45
7.Sirviö Venla 54:04+35:2525:08
Vikström IdaOYS/Vapari49:44 23:07
D-rata, miehet 2.15 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahko JuhoLaiVe13:26 6:14
2.Nikula JesseOuTa19:36+6:109:06
3.Ruuth TapioPohjant23:34+10:0810:57
4.Koivula Antero 26:41+13:1512:24
5.Raukko Matias 30:06+16:4014:00
6.Rossi Lauri 31:49+18:2314:47
7.Ojala Aleksi 42:43+29:1719:52
8.Sirviö Visa 54:14+40:4825:13
Pyrysirviö Pyry 54:10 25:11
Raukko JoonasOsVa30:04 13:59
Pyöräsuunnistus, A-rata, naiset 8.59 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Krapu SariYlivKu42:01 4:53
2.Jaako NiinaLänRa42:33+0:324:57
3.Ovaska Heli 50:33+8:325:53
4.Kari Susanna 53:11+11:106:11
5.Lampela AnitaRantsRa53:19+11:186:12
6.Juvani Eeva-Leena 53:21+11:206:12
7.Maunu Susanna 87:40+45:3910:12
Pyöräsuunnistus, A-rata, miehet 8.59 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hallila TuomasOsVa35:18 4:06
2.Toivonen Valtteri 35:26+0:084:07
3.Sillanpää TommiPohjant36:48+1:304:17
4.Määttä HarriLänRa39:48+4:304:37
5.Lukkarinen MikkoPohjant39:49+4:314:38
6.Ovaska Kimmo 40:48+5:304:44
7.Veijovaara JormaPohjant44:15+8:575:09
8.Kangas Ossi 45:28+10:105:17
9.Vornanen Juha 57:09+21:516:39
Saastamoinen VilhoPulkPo61:05 7:06

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Laukka Maria, 2005-06-21 16:09:02

    Hei,
    kun katselin miehet D-radan tuloksia, huomasin, että meidän pojat Joonas ja Matias olivat saaneet uuden sukunimen Raukko ELI Joonas sija 5 ja Matias sija 6 ovat Laukka sukunimeltään.