Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
4.9.2014
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Hämeenkangas, Oulu
Opastus
Hämeenjärventie (nro 18709) Kaijonharjun kiertoliittymästä 9,5 km Alakylään päin - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A,B,C,D
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
234
Tulokset päivitetty
4.9.2014 20:15

Tulokset

A-rata Naiset 6.3km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Holma KaisuOulRe61:48 -
2.Junttola UllaLaive63:25+1:37-
3.Simola LottaOYS/Vapari64:21+2:33-
4.Happonen KaisaPohjant70:35+8:47-
5.Laitala Marja-LiisaNivU70:45+8:57-
6.Sillanpää ElinaPohjant73:46+11:58-
7.Mäkinen PäiviOsVa77:56+16:08-
8.Palmer Katariina91:22+29:34-
A-rata Miehet 6.3km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Seppänen MikaVaKa39:47 -
2.Karppinen MikkoPohjant40:50+1:03-
3.Seppänen JarnoVaKa41:57+2:10-
4.Heinikoski KaukoKoskRi43:36+3:49-
5.Keränen TeemuKaSu44:09+4:22-
6.Taskila Markku44:29+4:42-
7.Rauhala Antti44:41+4:54-
8.Partanen Pekka45:11+5:24-
9.Räisänen HarriKiimU45:13+5:26-
10.Leinonen Lauri45:15+5:28-
11.Lohi Mikko45:23+5:36-
12.Räisänen KariKiimU45:28+5:41-
13.Koljonen JouniVaKa46:22+6:35-
14.Kemppainen Jukka-Pekka47:39+7:52-
15.Sevon NiiloSalRe48:05+8:18-
16.Jurvakainen MikaKiimU50:24+10:37-
17.Hepokangas EdvinLaiVe50:33+10:46-
18.Qvist LasseKoskRi50:59+11:12-
19.Taskila Hannu51:02+11:15-
20.Mikkonen AlpoOYS/Vapari52:15+12:28-
21.Grekelä AnttiHaHe52:40+12:53-
22.Vainio TimoPohjant53:03+13:16-
23.Kaasinen AulisPohjant53:49+14:02-
24.Tuohimaa EskoONMKY53:54+14:07-
25.Soppela EsaPilPa54:16+14:29-
26.Malm LauriOSAO55:19+15:32-
27.Koskela Ari56:17+16:30-
28.Sippola Antti56:31+16:44-
29.Liinamaa OlliPohjant56:31+16:44-
30.Huhtanen RaimoKiimU57:13+17:26-
31.Pyky AriKiimU57:15+17:28-
32.Piirto JarkkoLaive57:42+17:55-
33.Lohi Kalle58:25+18:38-
34.Aatsinki JanneHaHe58:39+18:52-
35.Maliniemi Ville58:48+19:01-
36.Kotaniemi PasiPohjant59:55+20:08-
37.Herva TuomasPohjant60:33+20:46-
38.Pirttiaho Lauri62:03+22:16-
39.Kinnunen Matti62:25+22:38-
40.Pelkonen Hannu63:11+23:24-
41.Kauma HeikkiOYS/Vapari64:37+24:50-
42.Kinnunen Matti64:37+24:50-
43.Kivinen Janne64:43+24:56-
44.Eskola Jyrki64:45+24:58-
45.Ruotsalainen KeijoOYUS65:27+25:40-
46.Pelkonen AlpoOSVA67:10+27:23-
47.Pietilä Jukka-PekkaOulun Ins.68:00+28:13-
48.Juuso Mettälä68:30+28:43-
49.Eronen Ville73:05+33:18-
50.Keränen Vesa74:09+34:22-
51.Rankka Eelis77:10+37:23-
52.Andsten Marko77:37+37:50-
53.Mäkinen Tapani77:44+37:57-
Verronen Mika61:18 -
C-rata Miehet 3.1km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pirttiaho Lauri25:09 -
2.Hohtola EsaYliopisto26:45+1:36-
3.Puurunen JormaONMKY27:04+1:55-
4.Neuvonen JussiOuTa27:27+2:18-
5.Rönkkö Antti-PekkaKiimU28:50+3:41-
6.Marjomaa MikkoKiim.Res29:40+4:31-
7.Toropainen PauliONMKY30:03+4:54-
8.Kotila HarriYlikNM31:01+5:52-
9.Nikula ReinoOuTa31:06+5:57-
10.Veijovaara JormaSK-Pohjant32:36+7:27-
11.Ervasti OnniPeRa33:08+7:59-
12.Karjalainen Ilpo34:09+9:00-
13.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.34:13+9:04-
14.Alalahti JaakkoONMKY34:16+9:07-
15.Haikola Mauri35:12+10:03-
16.Patana TeuvoKoS35:30+10:21-
17.Kukkola MarkkuONMKY38:05+12:56-
18.Kokko Sami38:42+13:33-
19.Pohjamo SamuliPeRa38:48+13:39-
20.Rahkola Eino41:33+16:24-
21.Luukinen Tuomo41:57+16:48-
22.Puotiniemi Seppo43:56+18:47-
23.Heikkilä Jukka47:24+22:15-
24.Hanhela PenttiKiimU49:16+24:07-
25.Korkala VeikkoRTG50:44+25:35-
26.Mattila ArttuPohjant53:03+27:54-
27.Manninen EeroOsVa56:31+31:22-
28.Pitkälä Väinö56:51+31:42-
29.Pyky EskoKiimU57:59+32:50-
30.Kantola Antti63:25+38:16-
C-rata Naiset 3.1km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Käkelä MerviPohjant25:54 -
2.Härkönen LauraOuTa27:07+1:13-
3.Holappa SiniYlikNM27:16+1:22-
4.Hyvönen Outi31:25+5:31-
5.Vaakanainen SonjaPohjant32:57+7:03-
6.Päkkilä SuviHaHe34:58+9:04-
7.Kangas Margit36:20+10:26-
8.Hiltunen Marja-liisaONMKY36:35+10:41-
9.Kari ReettaLaiVe37:09+11:15-
10.Merilä KirstiOYUS39:23+13:29-
11.Ryhänen Anna-Leena39:30+13:36-
12.Rahtu Marika40:54+15:00-
13.Mutka AinoPohjant41:35+15:41-
14.Hyvönen Outi42:36+16:42-
15.Aatsinki MirjaVePo45:12+19:18-
16.Paakkonen MirjaOYS/Vapari45:17+19:23-
17.Malm PirkkoOYS/Vapari45:21+19:27-
18.Ylitalo Anne46:06+20:12-
19.Koskela Titta47:50+21:56-
20.Kokko Sonja48:12+22:18-
21.nespit ella48:12+22:18-
22.Rahikkala Pirjo48:37+22:43-
23.Ruokamo Pia48:51+22:57-
24.Virkkula MarjaPohjant48:57+23:03-
25.Nikula IrmaOuTa50:48+24:54-
26.Kallinen Anna-Maija51:17+25:23-
27.Littow Päivi57:39+31:45-
28.Harrison Kim59:28+33:34-
29.Lumme 61:31+35:37-
30.Jokikokko TarjaOuTa63:24+37:30-
31.Korkeasalo VuokkoHaHe64:40+38:46-
32.Lepistö Tanjaosva66:06+40:12-
33.Okkonen Anna72:11+46:17-
D-rata Miehet 1.9km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Nykyri Timo20:46 -
2.Kallinen Raimo22:24+1:38-
3.Juuso Kinnunen27:56+7:10-
4.Salovaara SakuPohjant29:08+8:22-
5.Vartiainen SuloKiimU30:42+9:56-
6.Virolainen Arttu32:32+11:46-
7.Niemelä EinoOul.Res.40:07+19:21-
8.Kouva Julius43:21+22:35-
9.Hyvönen JohannesSolf44:08+23:22-
10.Vallirinne JaroPohjant53:09+32:23-
11.Nykänen Nooa54:48+34:02-
12.Toivonen Aatos55:25+34:39-
D-rata Naiset 1.9km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Vanhatalo MarianneVePo22:14 -
2.Isokangas Helena33:09+10:55-
3.Anttila MineaPohjant34:33+12:19-
4.Anttila IlonaPohjant35:09+12:55-
5.Mäntykenttä AnjaOYUS38:44+16:30-
6.Päkkilä Veera43:20+21:06-
7.Päkkilä Venla44:02+21:48-
8.Kenttälä Katie44:57+22:43-
9.Nykänen Riina54:49+32:35-
B-rata Miehet 4.3km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Leukkunen Marko29:32 -
2.Airaksinen RistoOuTa31:11+1:39-
3.Schroderus JariPohjant31:59+2:27-
4.Niemelä UrpoPohjant32:32+3:00-
5.Härkönen SamiOuTa32:43+3:11-
6.Ollanketo ToniOulun Ins.34:37+5:05-
7.Juutinen HannuPohjant35:00+5:28-
8.Haapaniemi NiiloHaHe35:37+6:05-
9.Sääksjärvi SamiKoskRi35:55+6:23-
10.Kinnunen Mikko35:59+6:27-
11.Inget Mikko36:38+7:06-
12.Yli-Eerola EsaHlT36:44+7:12-
13.Kokko Jarno36:46+7:14-
14.Mäntykenttä HannuOYUS37:34+8:02-
15.Timonen Pasi37:39+8:07-
16.Hiltunen JuhaONMKY38:14+8:42-
17.Pinola TimoKaSu38:37+9:05-
18.Paaso JoukoPohjant38:40+9:08-
19.Merilä SeppoOYUS38:44+9:12-
20.Haajanen JuhaPohjant38:54+9:22-
21.Puotiniemi Seppo39:08+9:36-
22.Sillanpää JoonasPyPo39:17+9:45-
23.Pulkka Pekka39:54+10:22-
24.Westerholom ThomasVePo39:56+10:24-
25.Puurunen JormaONMKY41:02+11:30-
26.Puurunen ReijoOuTa41:38+12:06-
27.Myllymaa KaukoOulRe42:12+12:40-
28.Mäkinen JuhaniSalRe42:52+13:20-
29.With Mikko43:20+13:48-
30.Kurula JuhaniPohjant43:24+13:52-
31.Rahkola EeroOulRe43:49+14:17-
32.Kivinen Juhani44:41+15:09-
33.Hanhela ErkkiHV44:45+15:13-
34.Haarala JyrkiViiSu44:46+15:14-
35.Valasma HarriYlikNM46:18+16:46-
36.Saarikettu JarkkoOYS/Vapari47:09+17:37-
37.Mettovaara Pekka49:53+20:21-
38.Tanskanen Jouniaaaaa50:48+21:16-
39.Piiroinen Ilkka51:40+22:08-
40.Honkala SamiOys/Vapari52:19+22:47-
41.Jäntti MattiPohjant52:42+23:10-
42.Rahikkala Esa53:42+24:10-
43.Jaako MikkoPohjant55:17+25:45-
44.Koivisto Juhani55:46+26:14-
45.Käräjäoja Jukka60:32+31:00-
46.Hiekkaranta Matti62:19+32:47-
47.Keränen EeroKoskRi67:39+38:07-
48.Nissinen Kari67:50+38:18-
49.Rahja Osmo82:20+52:48-
Niskanen Matti50:27 -
Varis Antero59:18 -
Kurttila Pentti56:55 -
B-rata Naiset 4.3km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jaatinen MiljaHaHe36:50 -
2.Luontisjärvi Annu38:31+1:41-
3.Rouhiainen SiniOYS/Vapari39:07+2:17-
4.Aalto PirjoPohjant40:00+3:10-
5.Heiska SuviOuHu40:16+3:26-
6.Sankelo LottaPohjant42:06+5:16-
7.Änäkkälä Helena43:26+6:36-
8.Jokela RiittaYlikNM43:38+6:48-
9.Lamberg Anja-LeenaSalRe44:45+7:55-
10.Magga Johanna45:47+8:57-
11.Kivelä ElinaPohjant46:14+9:24-
12.Lohela PäiviOYS/Vapari46:30+9:40-
13.Maunu Susanna47:51+11:01-
14.Aatsinki TanjaHaHe48:29+11:39-
15.Liinamaa EllaPohjant49:29+12:39-
16.Karjalainen SeijaLaive50:55+14:05-
17.Myllymaa PirkkoOulRe52:38+15:48-
18.Junes-Kähkölä AnuPohjant52:56+16:06-
19.Mutka Hanna54:15+17:25-
20.Pelkonen MaijaOSVA57:47+20:57-
21.Mattila UllaPohjant58:08+21:18-
22.Herronen TarjaOYS/Vapari58:48+21:58-
23.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant59:46+22:56-
24.Tanskanen PäiviOYS/Vapari61:29+24:39-
25.Korkiakoski Mervi61:57+25:07-
26.Huotari SariPohjant64:27+27:37-
27.Keskinarkaus IrmaOYS/Vapari77:30+40:40-
28.Saarajärvi Helena114:49+77:59-
29.Luopio Pirkko114:55+78:05-
Varis Kaisa59:36 -
oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Ahokoivu HemmoPohjant63:46 -
Korva Anita37:23 -
Rankinen JuhoSiSe49:35 -
Korva Jari31:16 -
Vuoti Mikko49:27 -
Vallinrinne Sipo54:54 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. jore, 2014-08-31 20:55:35

    Mitä on tarjolla uudella kartalla?
  2. Ratamestari, 2014-09-01 09:33:22

    Tervetuloa suunnistamaan Hämeenkankaan uudelle kartalle!

    Ratoja on tarjolla seuraavasti:

    A-rata 6,3 km, 14 rastia
    B-rata 4,3 km, 10 rastia
    C-rata 3,1 km, 9 rastia
    D-rata 1,9 km, 6 rastia

    Radat kulkevat pääosin hyväkulkuisessa kangasmaastossa.


  3. Metsään pääsee, 2014-09-02 20:35:23

    Metsään pääsee klo 18.30 asti. Huomioikaa, että kartanlukua vaikeuttava hämäryys tulee jo klo 20.

    Keskuspaikkana on ravirata, joten parkkitilaa löytyy.
  4. eSKo, 2014-09-03 17:51:06

    Huom! Uusi kartta!!
  5. eSKo, 2014-09-04 06:53:52

    Pohjantähden Oulurasteilla käyvät maksuvälineinä liikuntasetelit sekä Smartumin verkkomaksu käteisen lisäksi.
  6. Mikael, 2014-09-04 13:18:04

    Sportin Muhos paikalla myymässä suunnistus tarvikkeita.
  7. av, 2014-09-04 18:05:49

    Kiitoksia mukavasta b-radasta!
  8. Kuntoilija, 2014-09-05 08:26:53

    Voisiko tuloksiin korjata tapaukset joissa on vahingossa leimannut välillä ylimääräisellä rastilla (joko rataan kuuluva tai ei) mutta rata on kuitenkin kierretty oikein. Vai onko virhe että leimaa vahingossa 9. rastilla vaikka piti mennä 7. rastille mutta jatkaa tämän jälkeen oikein 7. rastille ja siitä oikeassa järjestyksessä radan loppuun?