Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
11.9.2014
Järjestäjä
Oulun Yliopiston Urheiluseura
Paikka
Vitsaskangas
Opastus
Alakyläntieltä n. 6.5 km Raitotien kiertoliittymästä - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A,B,C,D, yhteyshenkilö: Keijo Ruotsalainen 0407076417
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
246
Tulokset päivitetty
11.9.2014 21:07

Tulokset

C-rata miehet 3.4 km#3.4
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mikkonen VilleKoskRi29:24 -
2.Hautala Ilkka29:30+0:06-
3.Argillander ErkkiVaKa31:33+2:09-
4.Wilen Juhani32:24+3:00-
5.Vainio TimoPohjant33:11+3:47-
6.Rahkola EeroOulRe35:25+6:01-
7.Paaso JoukoPohjant35:30+6:06-
8.Marjomaa MikkoVePo37:03+7:39-
9.Juutinen HannuPohjant37:18+7:54-
10.Puurunen JormaONMKY37:40+8:16-
11.Hohtola EsaYliopisto39:17+9:53-
12.Tammela SimoHaHe39:42+10:18-
13.Tuovinen Henry40:09+10:45-
14.Koivumäki Otto40:13+10:49-
15.Hiltunen JuhaONMKY40:16+10:52-
16.Heinonen Joni40:48+11:24-
17.Pinola TimoKaSu41:04+11:40-
18.Neuvonen JussiOuTa42:34+13:10-
19.Taivaloja JormaHaHe44:08+14:44-
20.Suomio PekkaPohjant45:32+16:08-
21.Kallinen RaimoKoskRi46:16+16:52-
22.Kurula JuhaniPohjant47:03+17:39-
23.Härkönen SamiOuTa47:59+18:35-
24.Nikula ReinoOuTa48:34+19:10-
25.Korkalo JormaPohjant49:04+19:40-
26.Lohela VäinöPohjant49:55+20:31-
27.Ylimaunu MattiEVP51:35+22:11-
28.Kokko Sami52:10+22:46-
29.Patana TeuvoKoS52:38+23:14-
30.Kaimio Auvo53:15+23:51-
31.Markkanen Pauli54:19+24:55-
32.Herronen Jouni54:50+25:26-
33.Rahkola Eino56:00+26:36-
34.Saikkonen ToivoOul.Res.58:23+28:59-
35.Klemola JuhaniS-200059:35+30:11-
36.Haikola Mauri59:45+30:21-
37.Kukkola MarkkuONMKY64:27+35:03-
38.Maikkola SeppoOuTa65:56+36:32-
39.Pyky EskoKiimU66:06+36:42-
40.Luukinen Tuomo67:05+37:41-
41.Nikkinen Ville73:12+43:48-
42.Vainikainen Tomi74:23+44:59-
43.Manninen EeroOsVa81:27+52:03-
44.Niinimäki NelliSK-Pohjant90:03+60:39-
45.Tapio MattiKiimU93:32+64:08-
Rautio MikkoHauVe56:51 -
Wilen Perttu35:13 -
Alalahti JaakkoONMKY41:07 -
Hanhela PaavoKiimU52:51 -
C-rata naiset 3.4 km#3.4
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Härkönen LauraOuTa32:34 -
2.Laitala Marja-LiisaNivU39:17+6:43-
3.Hilli Tuija43:32+10:58-
4.Nurmivaara Kaisa45:45+13:11-
5.Suomio Ulla45:57+13:23-
6.Hyvönen Outi46:54+14:20-
7.Kallinen Anna-Maija47:21+14:47-
8.Filppula Maarit47:35+15:01-
9.Harrison Kim49:07+16:33-
10.Kangas Margit49:10+16:36-
11.Parkkila SatuPudU49:58+17:24-
12.Kokko Sonja52:29+19:55-
13.Lumme Kess53:26+20:52-
14.Korteniemi LeenaS-200054:37+22:03-
15.Virkkula MarjaPohjant54:58+22:24-
16.Herronen TarjaOYS/Vapari55:12+22:38-
17.With Tiina57:23+24:49-
18.Lauhava Salla60:18+27:44-
19.Pirttijärvi Tanja60:18+27:44-
20.Kuula Ritva60:29+27:55-
21.Korkiakoski Mervi61:16+28:42-
22.Anttila OonaSK-Pohjant63:46+31:12-
23.Hanhela RailiKiimU65:16+32:42-
24.Paaso LeenaONMKY66:07+33:33-
25.Rahtu Marika66:17+33:43-
26.Nikula IrmaOuTa66:47+34:13-
27.Malm PirkkoOYS/Vapari72:52+40:18-
28.Paakkonen MirjaOYS/Vapari72:52+40:18-
29.Mertala Tarja73:14+40:40-
30.Ainasaari KaisuOsVa76:16+43:42-
31.Elf Anna77:19+44:45-
32.Korpimäki Sanna-Kaisa82:34+50:00-
33.Merilä KirstiOYUS82:39+50:05-
34.Ryhänen Anna-Leena82:44+50:10-
35.Keränen Elina106:38+74:04-
36.Leskelä Tiina125:51+93:17-
Jokela RiittaYlikNM52:59 -
Rahikkala Pirjo58:26 -
Goman AnnukkaVePo38:18 -
Savolainen Reeta68:13 -
Saksanen Aino159:27 -
D-rata miehet 2.2 km#2.2
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kinnunen Antti20:50 -
2.Kinnunen RaimoPohjant21:00+0:10-
3.Vainikainen Jimi23:14+2:24-
4.Vartiainen SuloKiimU30:42+9:52-
5.Markkanen PasiLapVe38:55+18:05-
6.Vainikainen Aku42:51+22:01-
7.Kenttälä Andrew50:21+29:31-
8.Vepsäläinen Akseli53:07+32:17-
9.Tiikkainen Tomi70:12+49:22-
10.Hellsten Juho70:21+49:31-
11.Parkkila Jesse70:26+49:36-
Linden Tuomas0:00 -
D-rata naiset 2.2 km#2.2
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kouva JohannaKoskRi17:32 -
2.Kari Reetta18:00+0:28-
3.Soppela Silja19:03+1:31-
4.Kaukua SanniHaHe19:52+2:20-
5.Kari Seela20:56+3:24-
6.Mutka AinoPohjant21:31+3:59-
7.Mutka KerttuPohjant23:43+6:11-
8.Savolainen Venla26:50+9:18-
9.Anttila IlonaPohjant32:36+15:04-
10.Anttila MineaPohjant32:44+15:12-
11.Päkkilä Veera34:57+17:25-
12.Hanhela Virpi41:09+23:37-
13.Saarimaa Aino44:23+26:51-
Körkkö Hanna-Maria51:48 -
Rata 11
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Taskila Hannu14:27 -
Rata 12
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hautala MattiONMKY42:51 -
Rata 13
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Huotari SariPohjant75:33 -
Rata 14
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Santaniremi Merja37:06 -
A-rata naiset 6.4 km#6.4
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Harju MoonaPudU69:37 -
2.Holma KaisuOulRe80:15+10:38-
3.Rouhiainen SiniOYS/Vapari100:37+31:00-
4.Peltokangas Päivi109:32+39:55-
5.Palmer Katariina112:15+42:38-
6.Mäkinen PäiviOsVa149:55+80:18-
Rata 15
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Sundelin Juha73:49 -
Rata 16
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Karjalainen Henna-Maria59:20 -
Rata 17
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Jokela Mira103:29 -
A-lyhyt miehet 4.3 km#4.3
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Sorvari KerkkoSoJy40:58 -
2.Suorsa PekkaPelPo41:14+0:16-
3.Kokko Jarno47:08+6:10-
4.Haapaniemi NiiloHaHe47:54+6:56-
5.Pelkonen Hannu51:10+10:12-
6.Kotaniemi PasiPohjant53:14+12:16-
7.Vainikainen Seppo53:41+12:43-
8.Kuivalainen MarkkuIisu54:59+14:01-
9.Laitinen Antti55:26+14:28-
10.Vainio Aimo56:30+15:32-
11.Pelkonen AlpoOSVA57:31+16:33-
12.Haajanen JuhaPohjant59:27+18:29-
13.Kivinen Juhani65:21+24:23-
14.Mattila SeppoKoskRi70:05+29:07-
Honkala SamiOYS/Vapari108:52 -
A-lyhyt naiset 4.3 km#4.3
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pitkänen SannaKEV49:59 -
2.Käkelä MaijaPuolRy57:02+7:03-
3.Mattila AnniKPV57:50+7:51-
4.Sillanpää ElinaPohjant59:51+9:52-
5.Käkelä MerviPohjant60:19+10:20-
6.Sundelin PäiviHaHe73:29+23:30-
7.Mattila UllaPohjant74:10+24:11-
8.Magga Johanna74:53+24:54-
9.Myllymaa PirkkoOulRe79:12+29:13-
10.Päkkilä SuviHaHe88:19+38:20-
11.Laakkonen Sari102:11+52:12-
12.Kukkonen Reetta102:48+52:49-
Hangasmaa Hanna59:05 -
Pelkonen MaijaOSVA87:26 -
Loukusa KatriKiimU73:43 -
A-rata miehet 6.4 km#6.4
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Savolainen JouniPohjant53:47 -
2.Salminen TeemuLänRa54:33+0:46-
3.Keränen TeemuKaSu54:35+0:48-
4.Suomala Ville56:56+3:09-
5.Pörsti Yrjö57:43+3:56-
6.Lempinen HannuFujitsu60:54+7:07-
7.Rauhala Antti62:11+8:24-
8.Maliniemi Ville63:53+10:06-
9.Juola Eero64:00+10:13-
10.Partanen Pekka65:22+11:35-
11.Laurila MikaKoskRi66:55+13:08-
12.Leukkunen Marko67:26+13:39-
13.Grekelä AnttiHaHe68:35+14:48-
14.Ollanketo ToniOulun Ins.69:35+15:48-
15.Malm LauriOSAO72:54+19:07-
16.Hepokangas EdvinLaiVe73:20+19:33-
17.Koskela Ari73:28+19:41-
18.Inget Mikko75:27+21:40-
19.Järnfors Janne75:31+21:44-
20.Soppela Pete76:53+23:06-
21.Komulainen Markus78:00+24:13-
22.Holma ErkkiOulRe79:28+25:41-
23.Kemppainen Jukka-Pekka80:17+26:30-
24.Kivinen Janne85:33+31:46-
25.Kettunen Olli87:37+33:50-
26.Heikkinen Markku88:03+34:16-
27.Pirttiaho Lauri88:17+34:30-
28.Malinen IlkkaKuPe89:09+35:22-
29.Vuoti Mikko90:32+36:45-
30.Andsten Marko100:38+46:51-
31.Rontti Jussi103:08+49:21-
32.Peltokangas Tarmo109:11+55:24-
33.Holma Juha122:16+68:29-
34.Mäkinen Tapani148:32+94:45-
Eskola Jyrki87:51 -
Kaukua JaakkoHaHe69:06 -
Tompuri TanuOH62:30 -
B-rata miehet 4.9 km#4.9
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Siira Marko44:52 -
2.Udd Esko45:10+0:18-
3.Kinnunen ErikPohjant45:28+0:36-
4.Rankinen JuhoSiSe46:41+1:49-
5.Flygare Jukka-Pekka49:11+4:19-
6.Anttila Jussi-PekkaPohjant49:28+4:36-
7.Kokkonen TimoOLK52:54+8:02-
8.Sillanpää JoonasPyPo53:32+8:40-
9.Lappalainen Antero56:44+11:52-
10.Kallioinen Ari57:54+13:02-
11.Paularanta KimmoOLK60:45+15:53-
12.Puurunen ReijoOuTa61:15+16:23-
13.Okkonen JaakkoKempele62:05+17:13-
14.Rahikkala Esa63:00+18:08-
15.Rämö Jaakko64:01+19:09-
16.Sillanpää TommiPohjant64:06+19:14-
17.Pyky AriKiimU65:50+20:58-
18.Kinnula AhtiKEV66:08+21:16-
19.Jäntti MattiPohjant66:47+21:55-
20.Haltamo Janne67:43+22:51-
21.With Mikko69:24+24:32-
22.Tapio Luukinen70:17+25:25-
23.Pentikäinen Heimo70:23+25:31-
24.Paavola JanneHaHe71:39+26:47-
25.Jaako MikkoPohjant72:56+28:04-
26.Perttu Lasse73:05+28:13-
27.Väänänen AriOulun Ins.75:03+30:11-
28.Saarikettu JarkkoOYS/Vapari76:24+31:32-
29.Keränen Vesa76:49+31:57-
30.Koivisto Juhani77:37+32:45-
31.Okkonen Jarkko98:22+53:30-
32.Korkala VeikkoRTG103:21+58:29-
Tolonen Tarja62:54 -
Saariniemi Pekka51:25 -
Varis Antero85:03 -
Muranen Hannuotc71:42 -
Ahokoivu HemmoPohjant54:16 -
Salminen KariOYUS161:06 -
B-rata naiset 4.9 km#4.9
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Vuontisjärvi Annu48:09 -
2.Turtinen SatuYlikNM48:09+0:00-
3.Kokkonen Hanna52:50+4:41-
4.Lappalainen Satu61:30+13:21-
5.Lohela PäiviOYS/Vapari64:11+16:02-
6.Kinnula IrmaOYS/Vapari66:30+18:21-
7.Mattila OrvokkiPohjant66:39+18:30-
8.Aatsinki TanjaHaHe67:51+19:42-
9.Maunu Susanna68:19+20:10-
10.Saarimaa SannaOsVa76:48+28:39-
Pöyhtäri Mari69:59 -
Mutka Hanna65:36 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Ratamestari, 2014-09-07 18:56:38

    OYUS:n iltarastit suunnistetaan Vitsakankaan maastossa, josta on tehty uusintakartoitus kuluvana kesänä.

    OYUS:n iltarastien radat ja pituudet:

    A-rata: 6.4 km, 17 rastia
    A-lyhyt: 4.3 km, 13 rastia
    B-rata: 4.9 km, 15 rastia
    C-rata: 3.4 km, 11 rastia
    D-rata: 2.2 km, 7 rastia

    Kilpailukeskus on hieman siirtynyt itään Destian kiviainesalueelle. Koska alueelta ajetaan isoilla rekoilla kiviainesta, niin ajaessanne alueelle on noudatettava varovaisuutta.

    Maastoon pääsee klo 16.30. Normaalisti syksyisin viimeinen startti on 18.00, mutta mikäli sää on kirkas, niin jatkamme 18.30 asti. Nauttinen hämärä alkaa 20:05. Huomioi tämä valitessasi suunnistusrataa. Porvarillinen hämärä alkaa n. puoli tuntia aiemmin.

    Iltarastien yhteydessä järjestetään Oulunseudun korkeakoulujen suunnistusmestaruuskisat. Yliopiston ja ammattikorkeakoulun opiskelijoilta ja henkilökunnan jäseniltä ei peritä karttamaksua, mikäli osallistuvat kisaan. Ilmoittautuminen kisapaikalla.

    Oyus kiittää Destiaa saadessaan niin loistavan kisakeskuksen käyttöönsä.
  2. Lähdöt, 2014-09-09 09:18:16

    Onko korkeakoululiikunnan kilpailuun "vapaa lähtöaika"?

  3. Oulun korkeakoululiikunnan sivuilta poimittua:, 2014-09-09 09:28:51

    OKKL suunnituskisat 2014

    Julkaistu: 22.8.2014 klo 11:04

    Oulun korkeakoululiikunnan suunnistuskisat pidetään to 11.9.2014 Oulurastien
    yhteydessä Vitsaskankaalla.

    Kisan lähtöajat ovat klo 17.00-17.30 välillä.

    Opastus: Alakyläntieltä n. 6.5 km Raitotien kiertoliittymästä.

    Sarjat: H 21 A, H 21 C, H 40, H 50, D 21 A, D 21 C, D 40, D 50

    Ilmoittautuminen paikan päällä klo 16.30 alkaen. Ei osallistumismaksua.

    Mitalit sarjojen 3 parhaalle jaetaan kilpailupaikalla heti tulosten selvittyä.

    Järjestäjänä OYUS/suunnistusjaosto.
    EMIT lainattavissa.

    Lisäinfoa: oulurastit.info/event/show/671
  4. punainen, 2014-09-12 08:41:02

    Kiitos mukavista rasteista. Tällä kertaa rastit ei ainakaan näkynyt liian kauaksi :)
    Mitähän tuloksissa merkkaa tuo, että osa nimistä on punaisella? Näyttäisi että väliaikapalvelusta ei löydy noita punaisia nimiä ollenkaan....
  5. punaiset, 2014-09-12 09:37:20

    Punaisella näkyvillä nimillä näyttäisi olevan ylimääräisiä leimoja. Osallistujakohtaisen väliaikakupongin rastikoodeineen saa näkyviin klikkaamalla Aika-sarakkeessa töröttävää loppuaikaa.
  6. epätietoinen, 2014-09-12 10:07:17

    Kysymys mitä tarkoittaa nuo harmaalla olevat nimet aikojen kans. ratojen lopussa
  7. A rata, 2014-09-12 10:14:36

    olipa haasteellinen A tuo pidempi, ei näkynyt rastit kauas ei niin :))) no kaikki löytyi
  8. ÄmJii, 2014-09-12 10:15:43

    Pikatsekkauksella B-radoilla olevista punaisista nimistä paljastuu, että sekä miesten että naisten radalla kaikilla näyttää olevan sama "ylimääräinen" leima, mutta oikeaksi hyväksytyiltä näyttäisi puuttuvan todellisuudessa yksi rasti eli 3 rasti, jonka koodi pn 95. Oikeat koodet kartalla ovat: 135,138,95,94,87,84,83,39,36,156,159,160,37,158,100.
    Näyttää siltä, että koodi 95 puuttuu tulospalvelun rata-määrittelystä, vaikka se on kartallla (siis 3 rasti).
  9. B:läinen, 2014-09-12 12:33:18

    Maalissa ainakin minulle sanottiin rasti-koodilla 95 (b-radan 3.rasti) olevan ongelmia, kun lukija ei löytänyt sitä - eli oli jo silloin tiedossa oleva vika.
  10. B-radalla..., 2014-09-12 15:36:42

    Kaikilla miesten B-radan tulosluettelossa punaisella kirjoitettujen tuloksissa näyttäisi olevan leimattu rastikoodi 95, sen saa siis näkyviin klikkaamalla loppuaikaa.
  11. B-radalla..., 2014-09-12 15:41:43

    Eli lukija on koodin 95 tunnistanut.
  12. harmaa, 2014-09-12 20:09:07

    Käsittääkseni ongelma oli, että B-radan rastin 3 leimasin (95) ei toiminut koko ajan: esim itse kävin kyseisellä rastilla leimaamassa, mutta se ei rekisteröitynyt emittiin
  13. So what, 2014-09-12 20:42:15

    Mitä ihmeen väliä on yhden rastin hämminki, nämähän on harjoituksia, älkää ottaako niin vakavasti, narinat pois ja nauttikaa liikunnasta!
  14. c-mies, 2014-09-12 20:42:59

    Kiitokset hyvin järjestetystä tapahtumasta ja monipuolisista radoista. Onko okkl kisan tulokset jossain?
  15. Utelias, 2014-09-15 21:33:49

    Mistähän okkl:n kisan tulokset mahtaa löytyä..?
  16. c-mies, 2014-09-16 12:58:52

    oulunkorkeakoululiikunta.fi