Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
28.4.2015
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Kaukovainio
Opastus
Ylimaan kenttä, Maakotkantie 10 - Näytä kartalla
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
358
Tulokset päivitetty
28.4.2015 21:39

Tulokset

A1-rata, naiset 5.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rinkineva ElinaRaJu47:30 8:38
2.Laitinen MariaYlikNM47:55+0:258:42
3.Kela Merja50:03+2:339:06
4.Kaijanen TyttiOsVa52:35+5:059:33
5.Holma KaisuOulRe62:06+14:3611:17
6.Aalto PirjoPohjant62:35+15:0511:22
7.Rouhiainen SiniOYS/Vapari64:34+17:0411:44
8.Väänänen MerviOYS/Vapari64:52+17:2211:47
9.Santaniemi MerjaOsVa65:45+18:1511:57
10.Pienipaavola Heidi72:06+24:3613:06
11.Mäkinen PäiviOsVa74:54+27:2413:37
12.Heino SirkkuOYS/Vapari88:58+41:2816:10
A1-rata, miehet 5.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Tuomaala MikkoOuHu36:15 6:35
2.Mäkäräinen JouniPohjant36:23+0:086:36
3.Kössi Santerisk pohjant37:37+1:226:50
4.Auvinen JuhaSK-Mortis41:30+5:157:32
5.Turtinen Pauli41:42+5:277:34
6.Tapio KarppiLaihLu42:27+6:127:43
7.Isokoski ErkkiVePo44:15+8:008:02
8.Viippola AapoOuTa45:53+9:388:20
9.Rankinen JuhoOulRe48:23+12:088:47
10.Ilmonen Markus49:42+13:279:02
11.Kela MarkoOulRe49:55+13:409:04
12.Argillander ErkkiVaKa50:17+14:029:08
13.Loukusa MarkkuIisu53:40+17:259:45
14.Karppinen JoukoLaive53:53+17:389:47
15.Tuohimaa EskoONMKY53:55+17:409:48
16.Huhtanen RaimoKiimU55:10+18:5510:01
17.Isolahti MikaPohjant55:53+19:3810:09
18.Karjalainen ArtoTeam 1Life57:22+21:0710:25
19.Vainio TimoPohjant58:03+21:4810:33
20.Mäkäräinen Janne58:16+22:0110:35
21.Eronen Ville58:40+22:2510:40
22.Kallioinen Ari59:23+23:0810:47
23.Hanhela MaunoHaHe59:53+23:3810:53
24.Tonen Juhani64:45+28:3011:46
25.Neuvonen JussiOuTa70:06+33:5112:44
26.Talonen Eero71:57+35:4213:04
27.Honkonen Risto72:35+36:2013:11
28.Riippa IlkkaOulRe73:33+37:1813:22
29.Sakko Janne75:19+39:0413:41
30.Kurula JuhaniPohjant76:09+39:5413:50
Haajanen JuhaPohjant46:47 8:30
Kuusala Hannu52:58 9:37
Grekelä AnttiHaHe44:24 8:04
Pihlajaniemi JanneSK Uranus41:05 7:28
Karjalainen PasiPohjant47:43 8:40
A2-rata, naiset 5.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Simponen Hanna-Marisk pohjant45:34 8:17
2.Väliheikki PetraLaive52:07+6:339:28
3.Klasila Satuoys-vapari55:20+9:4610:03
4.Lappalainen Satu58:14+12:4010:35
5.Maunu Susanna62:23+16:4911:20
6.Sillanpää ElinaPohjant66:52+21:1812:09
7.Fredriksson CaritaPohjant67:17+21:4312:14
8.Ilo Anne-Maria77:40+32:0614:07
Piirto MarjoLänRa49:11 8:56
Palmer KatariinaPohjant72:27 13:10
A2-rata, miehet 5.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hietala PerttuPelPo36:15 6:35
2.Oikarinen JukkaPohjant36:31+0:166:38
3.Hemminki AnttiRasKe38:40+2:257:01
4.Nummi JaniVaKa41:00+4:457:27
5.Nissi Markus41:44+5:297:35
6.Räisänen KariKiimU42:53+6:387:47
7.Sillanpää Tommipohjant44:55+8:408:10
8.Koutonen MikkoYlivKu45:16+9:018:13
9.Peltokangas TarmoORUK46:05+9:508:22
10.Pörsti Yrjö46:20+10:058:25
11.Lehtosaari JariHaHe46:41+10:268:29
12.Sorvari KerkkoSoJy47:03+10:488:33
13.Leinonen Lauri47:08+10:538:34
14.Laitinen AnttiKauHa47:13+10:588:35
15.Härkönen SamiOuTa47:50+11:358:41
16.Kaukua JaakkoHaHe47:51+11:368:42
17.Kemppainen Jukka-Pekka47:56+11:418:42
18.Similä Jouni48:17+12:028:46
19.Kinnunen KallePohjant49:13+12:588:56
20.Kinnunen Mikko50:15+14:009:08
21.Vainikainen Niilo50:53+14:389:15
22.Leukkunen Marko51:41+15:269:23
23.Ollanketo ToniOulun Ins.51:49+15:349:25
24.Holma ErkkiOulRe52:19+16:049:30
25.Mäkelä Jussi53:26+17:119:42
26.Pirttiaho Lauri53:37+17:229:44
27.Malm LauriOSAO54:05+17:509:50
28.Sivonen UrhoSalRe54:33+18:189:55
29.Heinikoski KaukoKoskRi56:32+20:1710:16
30.Ojala Kai56:38+20:2310:17
31.Wilen Perttu58:33+22:1810:38
32.Pelkonen AlpoOsVa62:10+25:5511:18
33.Repo Juha74:34+38:1913:33
Mäkinen TapaniOsVa71:18 12:57
Posio TimoPohjant39:13 7:07
Piirto Jarkko53:09 9:39
Toppari PekkaPuolRy64:56 11:48
Tompuri TanuOH61:53 11:15
Niinimaa Juha-PekkaKauHa47:31 8:38
B-rata, naiset 4.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Goman AnnaVePo36:46 8:33
2.Goman AnnukkaVePo37:03+0:178:36
3.Loukusa Salla40:25+3:399:23
4.Leskelä MaaritOsVa41:39+4:539:41
5.Luontisjärvi Annu42:23+5:379:51
6.Pöyhtäri Mari42:27+5:419:52
7.Hiltunen AnnaYlikNM43:41+6:5510:09
8.Aatsinki TanjaHaHe44:09+7:2310:16
9.Ylisiurua TiinaVePo44:29+7:4310:20
10.Isolahti Anna-KaisaPohjant44:52+8:0610:26
11.Juntunen JohannaIinYr45:28+8:4210:34
12.Loukusa OiliVePo45:38+8:5210:36
13.Uusitalo AnnikaYlikNM46:00+9:1410:41
14.Mattila OrvokkiPohjant46:28+9:4210:48
15.Änäkkälä Helena46:40+9:5410:51
16.Backman SaanaHaHe47:23+10:3711:01
17.Paavola MiraOuTa47:44+10:5811:06
18.Lohela PäiviOYS/Vapari48:07+11:2111:11
19.Jokikokko TarjaOuTa48:28+11:4211:16
20.Päkkilä SuviHaHe48:40+11:5411:19
21.Kivelä ElinaPohjant48:56+12:1011:22
22.Törmikoski Tiina49:12+12:2611:26
23.Kangas MargitOsVa49:36+12:5011:32
24.Mäkinen Miia50:22+13:3611:42
25.Ovaska HeliPohjant50:40+13:5411:46
26.Saarenpää Kaisa51:00+14:1411:51
27.Jokela RiittaYlikNM51:11+14:2511:54
28.Haataja Maarit54:19+17:3312:37
29.Hassison Kim54:40+17:5412:42
30.Hannuksela Katja56:28+19:4213:07
31.Leinonen Anna56:33+19:4713:09
32.Varis Kaisa58:25+21:3913:35
33.Hilli Tuija59:18+22:3213:47
34.Mäkelin MinnaOYS/Vapari59:36+22:5013:51
35.Merilä KirstiOYUS61:53+25:0714:23
36.Pelkonen MaijaOSVA62:43+25:5714:35
37.Huttunen RiikkaPohjant64:55+28:0915:05
38.Komulainen Moona67:42+30:5615:44
39.Pöykkölä HannelePohjant68:00+31:1415:48
40.Littow Päivi81:29+44:4318:56
41.Koutsoubos Eveliina91:54+55:0821:22
B-rata, miehet 4.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lempinen HannuFujitsu30:15 7:02
2.Päivrinta Juhani31:42+1:277:22
3.Hautala MattiONMKY32:26+2:117:32
4.Heikka MarkkuONMKY35:58+5:438:21
5.Kukkonen Iiro36:45+6:308:32
6.Juutinen HannuPohjant37:47+7:328:47
7.Kähkölä JuhaPohjant37:57+7:428:49
8.Helttunen JanneKiimU38:01+7:468:50
9.Kaasinen AulisPohjant38:15+8:008:53
10.Rahkola EeroOulRe38:25+8:108:56
11.Hietala Aki39:14+8:599:07
12.Siirilä Jukka39:44+9:299:14
13.Hiltunen JuhoONMKY40:26+10:119:24
14.Lukkarinen OlaviPohjant40:28+10:139:24
15.Laitinen OlliPeRa41:02+10:479:32
16.Tapio Luukinen41:05+10:509:33
17.Wilen Juhani41:08+10:539:33
18.Pinola TimoKaSu41:10+10:559:34
19.Tahkokorpi Jukka41:33+11:189:39
20.Tuunanen Jari41:55+11:409:44
21.Hurskainen PenttiOulRe42:07+11:529:47
22.Rankka Eelis42:20+12:059:50
23.Seppänen Aimo42:31+12:169:53
24.Pesonen Lauri42:43+12:289:56
25.Haapaniemi NiiloHaHe44:57+14:4210:27
26.Mattila SeppoKoskRi45:31+15:1610:35
27.Räsänen Mika46:15+16:0010:45
28.Heinänen Jani47:24+17:0911:01
29.Pöykkölä Jouko47:27+17:1211:02
30.Kokkonen TimoOLK48:29+18:1411:16
31.With Mikko49:36+19:2111:32
32.Kananen Veli-MattiOsVa49:50+19:3511:35
33.Keränen Vesa50:45+20:3011:48
34.Pelkonen Hannu51:23+21:0811:56
35.Aula Jukka51:27+21:1211:57
36.Pirnes Jari52:32+22:1712:13
37.Paularanta KimmoOLK52:52+22:3712:17
38.Kilpeläinen VeikkoVaKa53:24+23:0912:25
39.Saarikettu JarkkoOYS/Vapari54:24+24:0912:39
40.Ylilauri Veikka55:22+25:0712:52
41.Jäntti MattiPohjant56:56+26:4113:14
42.Holma Jouni57:43+27:2813:25
43.Varis Antero58:11+27:5613:31
44.Himanen Teemu58:22+28:0713:34
45.Yli-Eerola EsaHlT58:38+28:2313:38
46.Järvinen SeppoOuTa61:31+31:1614:18
47.Tuunanen Johannes65:51+35:3615:18
48.Korkala VeikkoRTG78:15+48:0018:11
49.Pyhäluoto ArttuOI98:23+68:0822:52
Laitila VesaPeRa48:12 11:12
Lohela VäinöPohjant67:23 15:40
Jokiluomala Hannu171:08 39:47
Myllymaa KaukoOulRe41:18 9:36
C-vaikea, naiset 3.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Happonen KaisaPohjant29:28 8:25
2.Holster-Hemmi MerviPohjant32:12+2:449:12
3.Härkönen LauraOuTa34:37+5:099:53
4.Heikka AnnaPohjant35:16+5:4810:04
5.Saloranta ElinaKelopojat35:29+6:0110:08
6.Palomäki Emilia35:34+6:0610:09
7.Lehtonen Mirva35:39+6:1110:11
8.Kuusela VappuVaKa36:54+7:2610:32
9.Nissinen MariannePohjant39:46+10:1811:21
10.Myllymaa PirkkoOulRe41:18+11:5011:48
11.Mutka AinoPohjant43:04+13:3612:18
12.Mattila UllaPohjant45:09+15:4112:54
13.Malm PirkkoOYS/Vapari46:47+17:1913:22
14.Paakkonen MirjaOYS/Vapari46:48+17:2013:22
15.Pihlajaniemi AnuOYS/Vapari47:49+18:2113:39
16.Erkkilä PäiviOYS/Vapari47:52+18:2413:40
17.Ruuska RauniOsVa48:59+19:3113:59
18.Pöntinen AnniinaPohjant51:18+21:5014:39
19.Metsävaino Venla-Sofia51:51+22:2314:48
20.Kemppainen Aino-Kaisa51:54+22:2614:49
21.Lepistö Mari52:00+22:3214:51
22.Kiiski Hanne52:04+22:3614:52
23.Vähänen Kaisa52:49+23:2115:05
24.Keränen Jenni53:47+24:1915:22
25.Leinonen Leena53:56+24:2815:24
26.Hiltunen Marja-LiisaONMKY55:52+26:2415:57
27.Yli-Eerola IrjaHlT58:00+28:3216:34
28.Hautala TuulaONMKY59:02+29:3416:52
29.Parkkinen LauraYlikNM60:59+31:3117:25
30.Kujala MonikaSlovenia65:37+36:0918:44
31.Nikula IrmaOuTa66:16+36:4818:56
32.Kiviaho Vilma67:55+38:2719:24
33.Leukkunen Tutteli68:25+38:5719:32
C-vaikea, miehet 3.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Halonen TeroKoskRi28:54 8:15
2.Merilä SeppoOYUS30:00+1:068:34
3.Mäntykenttä HannuOYUS31:06+2:128:53
4.Juutinen HannuPohjant32:06+3:129:10
5.Ukkola SakariPohjant32:30+3:369:17
6.Heikka Sami33:40+4:469:37
7.Kotila HarriYlikNM33:54+5:009:41
8.Puurunen JormaONMKY33:57+5:039:42
9.Veijovaara JormaPohjant34:14+5:209:46
10.Hautakoski AriHaHe35:15+6:2110:04
11.Puurunen ReijoOuTa35:44+6:5010:12
12.Backman KariIiY36:07+7:1310:19
13.Okkonen JaakkoKempele36:25+7:3110:24
14.Heikka BenjaminPohjant37:34+8:4010:44
15.Kullola MarkkuONMKY40:43+11:4911:38
16.Pelkonen ToivoYlikNM41:00+12:0611:42
17.Mikkonen ToivoONMKY42:08+13:1412:02
18.Tuunanen Joona42:14+13:2012:04
19.Hiltunen Erkkionky42:43+13:4912:12
20.Ylimaunu MattiEVP44:02+15:0812:34
21.Rahkola Eino44:59+16:0512:51
22.Koivula IlkkaPohjant48:11+19:1713:46
23.Siitonen Timo52:41+23:4715:03
24.Pyky EskoKiimU62:09+33:1517:45
25.Manninen EeroOsVa66:09+37:1518:54
26.Salminen KariOYUS85:26+56:3224:24
Keränen EeroKoskRi62:47 17:56
C-helppo, naiset 2.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Leinonen Mari-Erika30:15 10:25
2.Sassi Paula30:21+0:0610:27
3.Huuskonen AnneOYS/Vapari30:53+0:3810:38
4.Jutila Heidi32:18+2:0311:08
5.Kaukua SanniHaHe32:19+2:0411:08
6.Paakkonen Päivi34:27+4:1211:52
7.Hautamäki Anne34:55+4:4012:02
8.Pöykkölä AnniPohjant34:55+4:4012:02
9.Kainulainen Eija34:57+4:4212:03
10.Kouva JohannaKoskRi35:17+5:0212:10
11.Isotalus Anita37:35+7:2012:57
12.Laakkonen Sari37:44+7:2913:00
13.Kukkonen Reetta37:50+7:3513:02
14.Mattila Päivi37:55+7:4013:04
15.Salmi Anna38:18+8:0313:12
16.Kela MirjaOulRe38:56+8:4113:25
17.Löytynoja Päivi40:13+9:5813:52
18.Myllylä-Nygård Tuula40:21+10:0613:54
19.Haapaniemi Tuula40:22+10:0713:55
20.Rankka Jenny40:29+10:1413:57
21.Maikku MariLänRa40:46+10:3114:03
22.Tuunanen Anni-Sofia42:12+11:5714:33
23.Julin Anne-Maarit42:39+12:2414:42
24.Parkkinen AnnaYlikNM44:39+14:2415:23
25.Kela TarjaOYS/Vapari48:32+18:1716:44
26.Korkeasalo VuokkoHaHe48:44+18:2916:48
27.Mustonen Minna54:20+24:0518:44
28.kangastalo Saara71:42+41:2724:43
Anttila Aada0:00 0:00
C-helppo, miehet 2.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jutila Hensi22:41 7:49
2.Vainikainen Jyrki22:59+0:187:55
3.Similä SeveriPohjant24:46+2:058:32
4.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.27:24+4:439:26
5.Vainikainen Tomi27:28+4:479:28
6.Palukka Juha-Pekkaous-vapari28:40+5:599:53
7.Kokko Sami32:29+9:4811:12
8.Meriläinen Aulis35:35+12:5412:16
9.Himanen Onni39:27+16:4613:36
10.Niinimäki NiiloPohjant40:53+18:1214:05
11.Salonen PaavoPohjant41:03+18:2214:09
12.Vainikainen Jimi43:46+21:0515:05
13.Vainikainen Aku43:54+21:1315:08
14.Koua Julius45:37+22:5615:43
15.Ylilauri Viljami45:44+23:0315:46
16.Kinnunen ErikPohjant47:30+24:4916:22
17.Mattila ArttuPohjant47:32+24:5116:23
18.Tuunanen Aaron49:47+27:0617:10
19.Hannuksela Jooel50:54+28:1317:33
20.Korhonen HannuOYS/Vapari51:09+28:2817:38
21.Sakko Jannekiipelikerho54:17+31:3618:43
22.Tervaskanto Ilmari58:33+35:5220:11
23.Tervaskanto Markus58:34+35:5320:11
24.Tervaskanto MikaelKoskRi58:37+35:5620:12
25.Hanhineva Tero64:13+41:3222:08
Rahikkala Atte36:43 12:39
D-rata, naiset 1.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hemmi MaiPohjant11:01 9:10
2.Similä SelinaPohjant12:19+1:1810:15
3.Lehtonen Olivia13:44+2:4311:26
4.Kuru Kamilla13:52+2:5111:33
5.Korpela Salla14:01+3:0011:40
6.Päkkilä Veera17:15+6:1414:22
7.Vainikainen Nelli17:23+6:2214:29
8.Vainikainen Erika17:26+6:2514:31
9.Päkkilä Venla18:46+7:4515:38
10.Toppi Pihla19:03+8:0215:52
11.Kenttälä Katie19:41+8:4016:24
12.Similä Helmi19:53+8:5216:34
13.Särkelä Sini19:54+8:5316:35
14.Kenttälä Rahiel20:08+9:0716:46
15.Vieira Päivi22:03+11:0218:22
16.Länsitie Pinja23:01+12:0019:10
17.Leukkunen Lumina25:22+14:2121:08
18.Tahkokorpi Henna49:08+38:0740:56
19.Tahkokorpi Sofia49:10+38:0940:58
D-rata, miehet 1.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ukkola SakariPohjant6:33 5:27
2.Kinnunen Antti12:35+6:0210:29
3.Syrjäpalo Hannes23:42+17:0919:45
4.Käräjämäki Onni24:13+17:4020:10
5.Anttonen LauriJalJa28:01+21:2823:20
Taitorata, naiset 5.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahko Saana-MariaPohjant49:05 8:55
2.Hokkanen AnniOYS/Vapari56:53+7:4810:20
3.Näsi AurooraPohjant61:56+12:5111:15
4.Sankelo LottaPohjant64:14+15:0911:40
5.Liinamaa EllaPohjant65:35+16:3011:55
Taitorata, miehet 5.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kujala JouniPohjant33:43 6:07
2.Haapasalo HarriPohjant39:49+6:067:14
3.Schroderus SamuliPohjant40:13+6:307:18
4.Alaperä ArttuPohjant43:30+9:477:54
5.Rahko SampoPohjant43:56+10:137:59
6.Hokkanen MattiTeam 1Life46:51+13:088:31
7.Kauppinen Matti47:59+14:168:43
8.Lempinen HannuFujitsu48:34+14:518:49
9.Kokkinen KariPertPe49:25+15:428:59
10.Konttajärvi SeppoOYS/Vapari49:51+16:089:03
11.Taskila Markku51:15+17:329:19
12.Nissinen Jere53:19+19:369:41
13.Järvenpää EsaS-JKL55:51+22:0810:09
14.Mikkonen AlpoOYS/Vapari55:51+22:0810:09
15.Nygård MarkkuOpu58:12+24:2910:34
16.Fredriksson KajPohjant58:26+24:4310:37
17.Nissinen JoniPohjant62:16+28:3311:19
18.Karppinen MikkoPohjant63:12+29:2911:29
19.Pöyry RoopePohjant65:27+31:4411:54
20.Hirsimäki JuhoPohjant71:43+38:0013:02
Halonen VesaPohjant50:25 9:10
Grekelä HeikkiPohjant50:40 9:12
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Ojala Kai37:12 -
Heinikoski KaukoKoskRi37:20 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Ratamestari, 2015-04-21 21:22:46

    Radat kiertävä suurimmaksi osaksi maastossa, tällä hetkellä vielä vähän lunta (20 - 30 cm) osalla maastoa. Radat koettelevat kaikkia taidon osa-alueita, rastinottoa, retinvalintaa, suunnassa kulkua ja matkan arviointia. Soita on vähän ja ne on mahdollista kiertää suurimmaksi osaksi.
    A 5.5 km (perhoset kierrettävä numero järjestyksessä)
    B 4.3 km
    C vaikea 3.5 km
    C helppo 2.9 km
    D 1.2 km
    Taito 5.5 km
  2. eSKo, 2015-04-22 14:53:55

    Pohjantähden järjestämillä Oulurasteilla käyvät Smartum- ja Tyky-liikuntasetelit. Ainakaan toistaiseksi ei ole sopimuksia muiden toimijoiden kanssa.
  3. eSKo, 2015-04-23 07:25:14

    Niin ja tietysti Smartumin verkkomaksu käy - paperikuitti mukaan
  4. eSKo, 2015-04-24 19:21:34

    Maali sulkeutuu klo 20.15 ja rasteja aletaan hakea tuolloin pois.
  5. Paljon mukana ollu, 2015-04-25 17:30:53

    Hienoa Pohjantähti että mukana C- vaikea rata
  6. vuosi 2015, 2015-04-26 19:41:00

    Onko todella tätä päivää ,että täytyy olla paperikuitti mukana jos maksun suorittaa smartumilla verkossa,josta saa sähköisen kuitin????
  7. Jussi, 2015-04-26 20:15:27

    sitten varmaankin pitäisi olla puhelin mukana, jossa s-posti, että pystyt kuitin näyttämään sieltä.
  8. nastari, 2015-04-27 14:35:15

    Onkohan nastarinmyyjää tulossa paikalla ?
  9. Ratamestari, 2015-04-27 21:29:37

    Lumi sulannut suurimmaksi osaksi, siellä täällä läikkiä, jotka voi kiertää. Lähinnä A-radalla loppupuolella lumi läikkiä enemmän ja märempää. Kaikki radat selviää hyvin suunnistuskengillä. D pääsee lenkkareillakin läpi ja C-helponkin suht hyvin.
  10. Mikael Väliheikki, 2015-04-28 09:35:45

    Sport'in Muhoksen myyntiauto paikalla.
    Tere tulemasta ostoksille.
  11. Jouni Kujala, 2015-04-29 12:42:57

    Tapahtuma oli hyvin järjestetty ja taitorata mukava kokemus, kiitos siitä.

    Huomauttaisin yhdelle näkemälleni suunnistajalle kielletyistä alueista ja niiden kunnioittamisesta. Jos alue on merkitty pihamaan vihreällä, siitä ei saa mennä läpi vaikka olisi kivetty kulkureitti taloyhtiön läpi.