Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
27.5.2015
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Tahkokangas
Opastus
Kiilakiventie - Näytä kartalla
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
211
Tulokset päivitetty
16.6.2015 22:21

Tulokset

A-rata, naiset 8.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hankonen JohannaPohjant73:00 8:54
2.Näsi AurooraPohjant74:05+1:059:02
3.Hemminki HeiniOYS/Vapari78:23+5:239:33
4.Laitala Marjaliisa92:15+19:1511:15
5.Sillanpää ElinaPohjant98:03+25:0311:57
6.Isokangas Anne99:21+26:2112:06
7.Mäkinen PäiviOsVa120:09+47:0914:39
8.Gratov Eeva122:59+49:5914:59
9.Palmer KatariinaPohjant136:45+63:4516:40
A-rata, miehet 8.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kuosmanen TeroRasHy61:10 7:27
2.Savolainen JouniPohjant62:15+1:057:35
3.Järvenpää EsaS-JKL63:38+2:287:45
4.Tolonen Juhani64:17+3:077:50
5.Keränen TeemuKaSu64:25+3:157:51
6.Hyvönen PanuPohjant64:40+3:307:53
7.Heinikoski KaukoKoskRi65:27+4:177:58
8.Korhonen Antti65:41+4:318:00
9.Matilainen Kari65:51+4:418:01
10.Nummi JaniVaKa65:56+4:468:02
11.Mäntylä JuhaOulRe67:31+6:218:14
12.Kinnunen KallePohjant68:59+7:498:24
13.Mäkelä Jussi69:45+8:358:30
14.Nissi Markus70:32+9:228:36
15.Härkönen SamiOuTa72:35+11:258:51
16.Nygård MarkkuOpu73:00+11:508:54
17.Suomala Ville73:57+12:479:01
18.Mikkonen AlpoOYS/Vapari74:51+13:419:07
19.Ollanketo ToniOulun Ins.74:57+13:479:08
20.Laitinen AnttiKauHa75:13+14:039:10
21.Kela MarkoOulRe75:45+14:359:14
22.Parkkinen AnssiS-JKL76:51+15:419:22
23.Peltokangas TarmoORUK77:34+16:249:27
24.Kokkinen KariPertPe78:21+17:119:33
25.Rankinen JuhoOulRe85:44+24:3410:27
26.Neuvonen JussiOuTa86:54+25:4410:35
27.Pyky AriKiimU87:52+26:4210:42
28.Huhtanen RaimoKiimU87:59+26:4910:43
29.Kurula JohannesPohjant90:08+28:5810:59
30.Luodonpää RistoAlatPi90:39+29:2911:03
31.Sauvola Tarmo98:13+37:0311:58
B-rata, naiset 6.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Santaniemi MerjaOsVa64:02 9:33
2.Hokajärvi RailiPohjant64:14+0:129:35
3.Pekkinen Jenna66:18+2:169:53
4.Heikkinen SallaOsVa68:58+4:5610:17
5.Pellikka SusannaOYS/Vapari71:02+7:0010:36
6.Airaksinen Saara71:24+7:2210:39
7.Mattila OrvokkiPohjant77:51+13:4911:37
8.Partanen MerviPohjant78:05+14:0311:39
9.Iivanainen Anna90:44+26:4213:32
10.Peltokangas Päivi92:36+28:3413:49
11.Mäkinen Miia94:06+30:0414:02
12.Jutila Heidi102:25+38:2315:17
13.Sundelin PäiviHaHe104:19+40:1715:34
14.Pöykkölä HannelePohjant112:11+48:0916:44
Luukkonen AnnaOYS/Vapari91:38 13:40
Päkkilä SuviHaHe110:31 16:29
B-rata, miehet 6.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Viippola AapoOuTa49:58 7:27
2.Fredriksson KajPohjant50:37+0:397:33
3.Pietiläinen SamuLänRa51:32+1:347:41
4.Hietala Aki52:34+2:367:50
5.Vainikainen Jyrki58:20+8:228:42
6.Ahokoivu HemmoPohjant58:46+8:488:46
7.Parkkinen PekkaPohjant59:14+9:168:50
8.Lappalainen Antero61:31+11:339:10
9.Seppänen Aimo63:02+13:049:24
10.Kananen Veli-MattiOsVa63:08+13:109:25
11.Piirto Jarkko64:07+14:099:34
12.Valkama Mikko64:53+14:559:41
13.Tapio Luukinen65:14+15:169:44
14.Mäki TeroRaPiPi65:23+15:259:45
15.Holma ErkkiOulRe65:28+15:309:46
16.Juutinen HannuPohjant66:44+16:469:57
17.Karhu JanneVaKa67:07+17:0910:01
18.Vainikainen Seppo68:24+18:2610:12
19.Malm LauriOSAO69:29+19:3110:22
20.Talonen Eero70:00+20:0210:26
21.Yrjänheikki Markku71:07+21:0910:36
22.Vainikainen Niilo71:07+21:0910:36
23.With Mikko71:47+21:4910:42
24.Isolahti MikaPohjant71:54+21:5610:43
25.Taini Antti71:54+21:5610:43
26.Putkonen Heikki72:23+22:2510:48
27.Hinttala Mika73:08+23:1010:54
28.Heikkinen Joni74:25+24:2711:06
29.Puurunen ReijoOuTa75:53+25:5511:19
30.Kurula JuhaniPohjant76:28+26:3011:24
31.Hirsimäki JuhoPohjant80:33+30:3512:01
32.Räsänen Mika85:09+35:1112:42
33.Rokka Timo85:22+35:2412:44
34.Juuso Mettälä86:25+36:2712:53
35.Järvinen SeppoOuTa88:28+38:3013:12
36.Ahola Matti88:42+38:4413:14
37.Jutila Riku89:29+39:3113:21
38.Sundelin JuhaHaHe104:13+54:1515:33
Jussila Hannu64:23 9:36
C-pitkä, naiset 5.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Härkönen LauraOuTa57:44 10:18
2.Vainio Aimo58:23+0:3910:25
3.Fredriksson CaritaPohjant60:33+2:4910:48
4.Pesonen OrvokkiHaHe62:09+4:2511:05
5.Aatsinki TanjaHaHe65:46+8:0211:44
6.Huotari SariPohjant68:45+11:0112:16
7.Sassi Paula69:31+11:4712:24
8.Puroila Petra76:33+18:4913:40
9.Karhumaa Tiina76:34+18:5013:40
10.Siirilä Kristiina76:49+19:0513:43
11.Yrjänheikki EijaOYS/Vapari80:17+22:3314:20
12.Taini Miia82:24+24:4014:42
13.Tanskanen Nina86:26+28:4215:26
14.Tanskanen PäiviOYS/Vapari86:45+29:0115:29
15.Himanen Satu87:51+30:0715:41
16.Isokangas Nina91:35+33:5116:21
17.Pietiläinen Eeva-Liisa91:50+34:0616:23
18.Niemelä Maarit93:57+36:1316:46
19.Hökkä Lea95:28+37:4417:02
20.Koivula Riikka101:11+43:2718:04
21.Leinonen Leena101:27+43:4318:06
22.Jääskelä MaijaOys/Vapari107:40+49:5619:13
23.Lepistö TanjaOsVa113:35+55:5120:16
24.Maijala Miia122:31+64:4721:52
25.Jurvakainen Marsa141:17+83:3325:13
26.Bekesi Szabina150:26+92:4226:51
Hynynen KatiOYS/Vapari83:27 14:54
C-pitkä, miehet 5.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kotila HarriYlikNM44:23 7:55
2.Lempinen HannuFujitsu46:56+2:338:22
3.Merilä SeppoOYUS47:17+2:548:26
4.Pinola TimoKaSu51:16+6:539:09
5.Siirilä Jukka55:29+11:069:54
6.Pirttiaho Lauri55:58+11:359:59
7.Rahkola EeroOulRe57:17+12:5410:13
8.Nissinen JerePohjant57:57+13:3410:20
9.Kaikkonen MikaOI 58:14+13:5110:23
10.Pentikäinen Heimo64:22+19:5911:29
11.Jaako MikkoPohjant67:47+23:2412:06
12.Himanen Teemu68:05+23:4212:09
13.Okkonen JaakkoKempele72:56+28:3313:01
14.Korhonen Aki75:44+31:2113:31
15.Varis Antero80:34+36:1114:23
16.Okkonen Jarkko86:13+41:5015:23
C-lyhyt, naiset 3.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Herronen TarjaOYS/Vapari53:21 13:40
2.Myllymaa PirkkoOulRe53:36+0:1513:44
3.With Tiina60:35+7:1415:32
4.Mutka AinoPohjant61:45+8:2415:50
5.Savolainen Reeta62:57+9:3616:08
6.Mattila UllaPohjant63:11+9:5016:12
7.Ruuska RauniOsVa63:36+10:1516:18
8.Ryhänen Anna-Leena63:43+10:2216:20
9.Kinnula IrmaOYS/Vapari64:36+11:1516:33
10.Hinttala Minna68:24+15:0317:32
11.Tervo Hanna-Maija69:11+15:5017:44
12.Hiltunen Marja-liisaONMKY70:17+16:5618:01
13.Arima ReettaOYS/Vapari70:53+17:3218:10
14.Kela MirjaOulRe73:21+20:0018:48
15.Pöntinen AnniinaPohjant79:46+26:2520:27
16.Kouva JohannaKoskRi81:20+27:5920:51
17.Nissinen Pinja81:45+28:2420:57
18.Inkala Heli82:17+28:5621:05
19.Juntunen Katriina84:33+31:1221:40
20.Varis Kaisa85:49+32:2822:00
21.Väänänen MerviOYS/Vapari90:13+36:5223:07
22.Sergejeff JennaOYS/Vapari90:16+36:5523:08
23.Alikoski Saila91:15+37:5423:23
24.Nikula IrmaOuTa94:36+41:1524:15
25.Molin-Juustila Tonja97:51+44:3025:05
26.Hurskainen Teija105:02+51:4126:55
27.Laukka Virpi107:32+54:1127:34
Innanen Kaisu103:44 26:35
Karjalainen Johanna104:25 26:46
Huuskonen AnneOYS/Vapari0:00 0:00
C-lyhyt, miehet 3.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heino PetteriKoS30:53 7:55
2.Heikkinen PasiOJT37:26+6:339:35
3.Mattila SeppoKoskRi42:06+11:1310:47
4.Myllymaa KaukoOulRe43:35+12:4211:10
5.Veijovaara JormaPohjant45:21+14:2811:37
6.Kukkola MarkkuONMKY47:14+16:2112:06
7.Niiniketo KullervoONMKY47:20+16:2712:08
8.Pietilän perhe47:46+16:5312:14
9.Pöykkölä Jouku47:53+17:0012:16
10.Hiltunen Erkki48:15+17:2212:22
11.Lohela VäinöPohjant48:32+17:3912:26
12.Heikkinen Oiva50:48+19:5513:01
13.Kinnunen ErikPohjant51:33+20:4013:13
14.Ukkola SakariPohjant51:46+20:5313:16
15.Nauska Seppo52:01+21:0813:20
16.Herronen Jouni53:00+22:0713:35
17.Rahkola Eino56:37+25:4414:31
18.Kaimio Auvo57:01+26:0814:37
19.Luukinen Tuomo64:58+34:0516:39
20.Rautio Mikko65:43+34:5016:51
21.Mikkonen ToivoONMKY66:31+35:3817:03
22.Keränen EeroKoskRi78:43+47:5020:11
23.Järvelä Kalevi79:22+48:2920:21
24.Salminen KariOYUS92:17+61:2423:39
Manninen EeroOsVa103:30 26:32
D-rata, naiset 2.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kittilä Inka24:29 9:25
2.Auvinen Annu26:53+2:2410:20
3.Pöykkölä AnniPohjant39:10+14:4115:03
4.Savolainen Venla42:31+18:0216:21
5.Näpänkangas EmmaPohjant52:52+28:2320:20
6.Kinnunen Noora58:01+33:3222:18
7.Kujala MonikaSlovenia60:47+36:1823:22
8.Loukusa Soile79:05+54:3630:25
9.Mäyrä Janika120:46+96:1746:26
D-rata, miehet 2.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Marjala SakariPohjant23:58 9:13
2.Similä SeveriPohjant26:05+2:0710:01
3.Mattila ArttuPohjant36:40+12:4214:06
4.Kouva Julius53:49+29:5120:41
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Anttila MineaPohjant34:58 -
Kanyagia Alisa18:02 -
Maikku MariLänRa25:03 -
Kela MerjaOulRe61:06 -
Ylisiurua TiinaVePo103:20 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. ratametsuri, 2015-05-20 22:08:09

    ratoja moneen makuun:
    A-rata 8,2 km, 20 rastia
    B-rata 6,7 km, 13 rastia
    C-pitkä 5,6 km, 11 rastia
    C-lyhyt 3,9 km, 10 rastia
    D-rata 2,6 km, 6 rastia
    RR-rata 2,0 km, 6 rastia
  2. ratametsurilta tarkennusta, 2015-05-21 17:46:26

    Tahkokankaan - Iinatin ulkoilualueella liikkuu varsin paljon ulkoilijoita,kannattaa huomioida myös suunnistuksen aikana; koiranulkoilutajia/-kouluttajia, juoksijoita, jalkapalloilijoita, frisbeen heittelijöitä jne. Tämän takia metsässä on myös liikuttu paljon ja siten polulta näyttäviä uriakin runsaasti. Lisäksi alueella on tehty etupäässä linjojen alla muutamia risukon harvennuksia, mutta nämä eivät varsinaisesti vaikuta suunnistuselämykseen. Laanaojan voi ylittää omalla vastuulla mistä kohden haluaa, mutta kartan keskellä oleva vanha polkusilta on käyttökiellossa. Se on merkitty myös karttaa ruksilla. Radat on suunniteltu siten että muut sillat ovat reiteillä.
    Tervetuloa suunnistamaan...
  3. Petri K, 2015-05-22 16:32:40

    Pulkkilan Haapavuorella olisi tarjolla kiintorastiverkosto. 30 rastia avokalliomaastossa. Rastit ja kartta tarkistettu tänä keväänä. Matkaa Oulusta 80 km, nelostien varressa.

    Hyvää harjoitusta vaikkapa Louna-Jukolaa varten.

    Karttoja myynnissä Tahkokankaan Oulurasteilla 27.5.
    Hinta 3e/kartta.

    Karttoja voi tiedustella myös Petri Karjalaiselta p. 050-3377 873, valmapetri(@)gmail.com tai Siikalatvan liikuntasihteeri Sanna Toppiselta p. 044-511 8339.
  4. eSKo, 2015-05-26 21:42:39

    Pohjantähden rasteilla käyvät maksuvälineenä Smartumit (myös verkkomaksu) ja TYKYT käteisen lisäksi.
  5. Nimim. "Baition", 2015-05-27 10:15:04

    Muurahaispesät, mun lempparit! Jospa ne tänä vuonna löytyisivät...?
  6. eSKo, 2015-05-27 14:27:06

    Jukolan kunniaksi ratamestari on tehnyt pitkät reitinvalintavälit sekä A- että B-radoille. Tervetuloa Jukola-fiilistelyyn!
  7. tulokset, 2015-05-28 10:26:49

    Yksi seura lopetti mehutarjoilun, toinen tulospalvelun! Mitä seuraavaksi?
  8. Esko, 2015-05-28 11:16:43

    Tulokset on Ollille lähettety jo eilen klo 21.00 .
    Olli päivittää sivut kunhan omilta kiireiltään ehtii.
  9. Esko, 2015-05-28 11:33:28

    Tulokset Tahkokangas 27.05.2015

    D-Rata naiset 2.6 km

    (Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

    1. Inka Kittilä 24.29
    2. Annu Auvinen 26.53 +2.24
    3. Anni Pöykkölä Pohjant 39.10 +14.41
    4. Venla Savolainen 42.31 +18.02
    5. Emma Näpänkangas Pohjant 52.52 +28.23
    6. Noora Kinnunen 58.01 +33.32
    7. Monika Kujala Slovenia 1.00.47 +36.18
    8. Janika Mäyrä 2.00.46 +1.36.17

    D-Rata miehet 2.6 km

    (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

    1. Sakari Marjala Pohjant 23.58
    2. Severi Similä Pohjant 26.05 +2.07
    3. Arttu Mattila Pohjant 36.40 +12.42
    4. Julius Kouva 53.49 +29.51
    5. Soile Loukusa 1.19.05 +55.07

    C-Lyhyt naiset 3.9 km

    (Lähti: 30, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

    1. Tarja Herronen OYS/Vapari 53.21
    2. Pirkko Myllymaa OulRe 53.36 +15
    3. Tiina With 1.00.35 +7.14
    4. Aino Mutka Pohjant 1.01.45 +8.24
    5. Reeta Savolainen 1.02.57 +9.36
    6. Ulla Mattila Pohjant 1.03.11 +9.50
    7. Rauni Ruuska OsVa 1.03.36 +10.15
    8. Anna-Leena Ryhänen 1.03.43 +10.22
    9. Irma Kinnula OYS/Vapari 1.04.36 +11.15
    10. Minna Hinttala 1.08.24 +15.03
    11. Hanna-Maija Tervo 1.09.11 +15.50
    12. Marja-liisa Hiltunen ONMKY 1.10.17 +16.56
    13. Reetta Arima OYS/Vapari 1.10.53 +17.32
    14. Mirja Kela OulRe 1.13.21 +20.00
    15. Anniina Pöntinen Pohjant 1.19.46 +26.25
    16. Johanna Kouva KoskRi 1.21.20 +27.59
    17. Pinja Nissinen 1.21.45 +28.24
    18. Heli Inkala 1.22.17 +28.56
    19. Katriina Juntunen 1.24.33 +31.12
    20. Kaisa Varis 1.25.49 +32.28
    21. Mervi Väänänen OYS/Vapari 1.30.13 +36.52
    22. Jenna Sergejeff OYS/Vapari 1.30.16 +36.55
    23. Saila Alikoski 1.31.15 +37.54
    24. Irma Nikula OuTa 1.34.36 +41.15
    25. Tonja Molin-Juustila 1.37.51 +44.30
    26. Kaisu Innanen 1.43.44 +50.23
    27. Johanna Karjalainen 1.44.25 +51.04
    28. Teija Hurskainen 1.45.02 +51.41
    29. Virpi Laukka 1.47.32 +54.11
    Kesk Anne Krause Burgitta HuuskonenOYS/Vapari Keskeytti

    C-Lyhyt miehet 3.9 km

    (Lähti: 25, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

    1. Petteri Heino KoS 30.53
    2. Pasi Heikkinen OJT 37.26 +6.33
    3. Seppo Mattila KoskRi 42.06 +11.13
    4. Kauko Myllymaa OulRe 43.35 +12.42
    5. Jorma Veijovaara Pohjant 45.21 +14.28
    6. Markku Kukkola ONMKY 47.14 +16.21
    7. Kullervo Niiniketo ONMKY 47.20 +16.27
    8. perhe Pietilän 47.46 +16.53
    9. Jouku Pöykkölä 47.53 +17.00
    10. Erkki Hiltunen 48.15 +17.22
    11. Väinö Lohela Pohjant 48.32 +17.39
    12. Oiva Heikkinen 50.48 +19.55
    13. Erik Kinnunen Pohjant 51.33 +20.40
    14. Sakari Ukkola Pohjant 51.46 +20.53
    15. Seppo Nauska 52.01 +21.08
    16. Jouni Herronen 53.00 +22.07
    17. Eino Rahkola 56.37 +25.44
    18. Auvo Kaimio 57.01 +26.08
    19. Tuomo Luukinen 1.04.58 +34.05
    20. Mikko Rautio 1.05.43 +34.50
    21. Toivo Mikkonen ONMKY 1.06.31 +35.38
    22. Eero Keränen KoskRi 1.18.43 +47.50
    23. Kalevi Järvelä 1.19.22 +48.29
    24. Kari Salminen OYUS 1.32.17 +1.01.24 25. Eero Manninen OsVa 1.43.30 +1.12.37

    C-Pitkä naiset 5.6 km

    (Lähti: 27, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

    1. Laura Härkönen OuTa 57.44
    2. Aimo Vainio 58.23 +39
    3. Carita Fredriksson Pohjant 1.00.33 +2.49
    4. Orvokki Pesonen HaHe 1.02.09 +4.25
    5. Tanja Aatsinki HaHe 1.05.46 +8.02
    6. Sari Huotari Pohjant 1.08.45 +11.01
    7. Paula Sassi 1.09.31 +11.47
    8. Petra Puroila 1.16.33 +18.49
    9. Tiina Karhumaa 1.16.34 +18.50
    10. Kristiina Siirilä 1.16.49 +19.05
    11. Eija Yrjänheikki OYS/Vapari 1.20.17 +22.33
    12. Miia Taini 1.22.24 +24.40
    13. Kati Hynynen OYS/Vapari 1.23.27 +25.43
    14. Nina Tanskanen 1.26.26 +28.42
    15. Päivi Tanskanen OYS/Vapari 1.26.45 +29.01
    16. Satu Himanen 1.27.51 +30.07
    17. Nina Isokangas 1.31.35 +33.51
    18. Eeva-Liisa Pietiläinen 1.31.50 +34.06
    19. Maarit Niemelä 1.33.57 +36.13
    20. Lea Hökkä 1.35.28 +37.44
    21. Riikka Koivula 1.41.11 +43.27
    22. Leena Leinonen 1.41.27 +43.43
    23. Maija Jääskelä Oys/Vapari 1.47.40 +49.56
    24. Tanja Lepistö OsVa 1.53.35 +55.51
    25. Miia Maijala 2.02.31 +1.04.47
    26. Marsa Jurvakainen 2.21.17 +1.23.33
    27. Szabina Bekesi 2.30.26 +1.32.42

    C-Pitkä miehet 5.6 km

    (Lähti: 16, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

    1. Harri Kotila YlikNM 44.23
    2. Hannu Lempinen Fujitsu 46.56 +2.33
    3. Seppo Merilä OYUS 47.17 +2.54
    4. Timo Pinola KaSu 51.16 +6.53
    5. Jukka Siirilä 55.29 +11.06
    6. Lauri Pirttiaho 55.58 +11.35
    7. Eero Rahkola OulRe 57.17 +12.54
    8. Jere Nissinen Pohjant 57.57 +13.34
    9. Mika Kaikkonen OI 58.14 +13.51
    10. Heimo Pentikäinen 1.04.22 +19.59
    11. Mikko Jaako Pohjant 1.07.47 +23.24
    12. Teemu Himanen 1.08.05 +23.42
    13. Jaakko Okkonen Kempele 1.12.56 +28.33
    14. Aki Korhonen 1.15.44 +31.21
    15. Antero Varis 1.20.34 +36.11
    16. Jarkko Okkonen 1.26.13 +41.50

    B-Rata naiset 6.7 km

    (Lähti: 16, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

    1. Merja Santaniemi OsVa 1.04.02
    2. Raili Hokajärvi Pohjant 1.04.14 +12
    3. Jenna Pekkinen 1.06.18 +2.16
    4. Salla Heikkinen OsVa 1.08.58 +4.56
    5. Susanna Pellikka OYS/Vapari 1.11.02 +7.00
    6. Saara Airaksinen 1.11.24 +7.22
    7. Orvokki Mattila Pohjant 1.17.51 +13.49
    8. Mervi Partanen Pohjant 1.18.05 +14.03
    9. Anna Iivanainen 1.30.44 +26.42
    10. Anna Luukkonen OYS/Vapari 1.31.38 +27.36
    11. Päivi Peltokangas 1.32.36 +28.34
    12. Miia Mäkinen 1.34.06 +30.04
    13. Heidi Jutila 1.42.25 +38.23
    14. Päivi Sundelin HaHe 1.44.19 +40.17
    15. Suvi Päkkilä HaHe 1.50.31 +46.29
    16. Hannele Pöykkölä Pohjant 1.52.11 +48.09

    B-Rata miehet 6.7 km

    (Lähti: 39, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

    1. Aapo Viippola OuTa 49.58
    2. Kaj Fredriksson Pohjant 50.37 +39
    3. Samu Pietiläinen LänRa 51.32 +1.34
    4. Aki Hietala 52.34 +2.36
    5. Jyrki Vainikainen 58.20 +8.22
    6. Hemmo Ahokoivu Pohjant 58.46 +8.48
    7. Pekka Parkkinen Pohjant 59.14 +9.16
    8. Antero Lappalainen 1.01.31 +11.33
    9. Aimo Seppänen 1.03.02 +13.04
    10. Veli-Matti Kananen OsVa 1.03.08 +13.10
    11. Jarkko Piirto 1.04.07 +14.09
    12. Hannu Jussila 1.04.23 +14.25
    13. Mikko Valkama 1.04.53 +14.55
    14. Tapio Luukinen 1.05.14 +15.16
    15. Tero Mäki RaPiPi 1.05.23 +15.25
    16. Erkki Holma OulRe 1.05.28 +15.30
    17. Hannu Juutinen Pohjant 1.06.44 +16.46
    18. Janne Karhu VaKa 1.07.07 +17.09
    19. Seppo Vainikainen 1.08.24 +18.26
    20. Lauri Malm OSAO 1.09.29 +19.31
    21. Eero Talonen 1.10.00 +20.02
    22. Markku Yrjänheikki 1.11.07 +21.09
    22. Niilo Vainikainen 1.11.07 +21.09
    24. Mikko With 1.11.47 +21.49
    25. Antti Taini 1.11.54 +21.56
    25. Mika Isolahti Pohjant 1.11.54 +21.56
    27. Heikki Putkonen 1.12.23 +22.25
    28. Mika Hinttala 1.13.08 +23.10
    29. Joni Heikkinen 1.14.25 +24.27
    30. Reijo Puurunen OuTa 1.15.53 +25.55
    31. Juhani Kurula Pohjant 1.16.28 +26.30
    32. Juho Hirsimäki Pohjant 1.20.33 +30.35
    33. Mika Räsänen 1.25.09 +35.11
    34. Timo Rokka 1.25.22 +35.24
    35. Juuso Mettälä 1.26.25 +36.27
    36. Seppo Järvinen OuTa 1.28.28 +38.30
    37. Matti Ahola 1.28.42 +38.44
    38. Riku Jutila 1.29.29 +39.31
    39. Juha Sundelin HaHe 1.44.13 +54.15

    A-Rata naiset 8.2 km

    (Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

    1. Johanna Hankonen Pohjant 1.13.00
    2. Auroora Näsi Pohjant 1.14.05 +1.05
    3. Heini Hemminki OYS/Vapari 1.18.23 +5.23
    4. Marjaliisa Laitala 1.32.15 +19.15
    5. Elina Sillanpää Pohjant 1.38.03 +25.03
    6. Anne Isokangas 1.39.21 +26.21
    7. Päivi K. Mäkinen OsVa 2.00.09 +47.09
    8. Eeva Gratov 2.02.59 +49.59
    9. Katariina Palmer Pohjant 2.16.45 +1.03.45

    A-Rata miehet 8.2 km

    (Lähti: 31, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

    1. Tero Kuosmanen RasHy 1.01.10
    2. Jouni Savolainen Pohjant 1.02.15 +1.05
    3. Esa Järvenpää S-JKL 1.03.38 +2.28
    4. Juhani Tolonen 1.04.17 +3.07
    5. Teemu Keränen KaSu 1.04.25 +3.15
    6. Panu Hyvönen Pohjant 1.04.40 +3.30
    7. Kauko Heinikoski KoskRi 1.05.27 +4.17
    8. Antti Korhonen 1.05.41 +4.31
    9. Kari Matilainen 1.05.51 +4.41
    10. Jani Nummi VaKa 1.05.56 +4.46
    11. Juha Mäntylä OulRe 1.07.31 +6.21
    12. Kalle Kinnunen Pohjant 1.08.59 +7.49
    13. Jussi Mäkelä 1.09.45 +8.35
    14. Markus Nissi 1.10.32 +9.22
    15. Sami Härkönen OuTa 1.12.35 +11.25
    16. Markku Nygård Opu 1.13.00 +11.50
    17. Ville Suomala 1.13.57 +12.47
    18. Alpo Mikkonen OYS/Vapari 1.14.51 +13.41
    19. Toni Ollanketo Oulun Ins. 1.14.57 +13.47
    20. Antti Laitinen KauHa 1.15.13 +14.03
    21. Marko Kela OulRe 1.15.45 +14.35
    22. Anssi Parkkinen S-JKL 1.16.51 +15.41
    23. Tarmo Peltokangas ORUK 1.17.34 +16.24
    24. Kari Kokkinen PertPe 1.18.21 +17.11
    25. Juho Rankinen OulRe 1.25.44 +24.34
    26. Jussi Neuvonen OuTa 1.26.54 +25.44
    27. Ari Pyky KiimU 1.27.52 +26.42
    28. Raimo Huhtanen KiimU 1.27.59 +26.49
    29. Johannes Kurula Pohjant 1.30.08 +28.58
    30. Risto Luodonpää AlatPi 1.30.39 +29.29
    31. Tarmo Sauvola 1.38.13 +37.03

    Rata 11

    (Lähti: 1, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

    Kesk Mari Maikku LänRa Keskeytti

    Rata 12

    (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

    1. Alisa Kanyagia 18.02

    Rata 13

    (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

    1. Merja Kela OulRe 1.01.06

    Rata 14

    (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

    1. Minea Anttila Pohjant 34.58

    Rata 15

    (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

    1. Tiina Ylisiurua VePo 1.43.20
  10. lirulle, 2015-05-28 11:43:46

    hyvä että LIrulla on elämässä vaihtelua - ei tartte enää pelkästään analysoida mehua, voi kellottaa tulosten ilmestymistä...