Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
18.8.2015
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Sankivaara
Opastus
Ampumastadion, Oulujoen pohjoispuolen tieltä nro 8300, 11 km Oulusta - Näytä kartalla
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
352
Tulokset päivitetty
18.8.2015 21:31

Tulokset

Rata A naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jäväjä Ella71:09 -
2.Niinimäki RiittaOYS/Vapari74:31+3:22-
3.Haapasalo HenriikkaPohjant75:25+4:16-
4.Hokkanen AnniOYS/Vapari76:21+5:12-
5.Heikkala Ritva81:10+10:01-
6.Palmi SaraKoskRi83:53+12:44-
7.Jaakko NiinaOYS/Vapari84:20+13:11-
8.Rouhiainen SiniOYS/Vapari88:13+17:04-
9.Lohela PäiviOYS/Vapari92:11+21:02-
10.Kela MerjaOulRe92:28+21:19-
11.Käkelä MaijaPuolRy96:53+25:44-
12.Ylänne Elina107:23+36:14-
13.Pirhonen Justiin2107:33+36:24-
14.Sassi Paula111:40+40:31-
15.Immonen KaijaOYS/Vapari122:25+51:16-
Junttola UllaOsVa91:24 -
Niemelä UrpoPohjant64:50 -
Viippola AapoOuTa60:52 -
Rata A miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kujala JouniPohjant45:33 -
2.Haapasalo JarmoPohjant49:50+4:17-
3.Haapasalo HarriPohjant51:37+6:04-
4.Kotaniemi JuhaKoskRi52:11+6:38-
5.Päivarinta Juhani53:42+8:09-
6.Lohi Mikko54:46+9:13-
7.Savolainen JouniPohjant55:15+9:42-
8.Lämsä JanneXC-Adventure55:46+10:13-
9.Teriökangas Matti56:03+10:30-
10.Kinnunen Jukka56:05+10:32-
11.Hepokangas EdvinLaiVe57:55+12:22-
12.Härkönen SamiOuTa59:18+13:45-
13.Heikkinen PasiOJT59:59+14:26-
14.Kössi SanteriSK-Pohjant60:01+14:28-
15.Suomala Ville60:04+14:31-
16.Nikkari OlliOsVa60:43+15:10-
17.Karppinen MikkoPohjant60:52+15:19-
18.Alaperä ArttuPohjant61:10+15:37-
19.Pörsti Yrjö61:58+16:25-
20.Kinnunen Mikko62:26+16:53-
21.Mäntylä JuhaOulRe63:01+17:28-
22.Taskila Markku63:08+17:35-
23.Kemppainen Jukka-Pekka63:33+18:00-
24.Lempinen HannuFujitsu63:46+18:13-
25.Sorvari KerkkoSoJy64:38+19:05-
26.Järvenpää RaimoIisu64:58+19:25-
27.Päivärinta MattiKiimU66:19+20:46-
28.Heinikoski OlliKuIsku67:03+21:30-
29.Luodonpää RistoAlatPi67:15+21:42-
30.Konttajärvi SeppoOYS/Vapari67:21+21:48-
31.Kokko Jarno68:04+22:31-
32.Leukkunen Marko68:53+23:20-
33.Kela MarkoOulRe68:57+23:24-
34.Romppainen heikki69:32+23:59-
35.Kinnunen Matti69:37+24:04-
36.Huurinainen KimmoTeam Hyrske71:23+25:50-
37.Vainio TimoPohjant71:26+25:53-
38.Grekelä AnttiHaHe71:33+26:00-
39.Mikkonen AlpoOYS/Vapari72:35+27:02-
40.Laurila MikaKoskRi73:52+28:19-
41.Argillander ErkkiVaKa73:53+28:20-
42.Tuohimaa EskoONMKY74:01+28:28-
43.Sotaniemi Ville74:03+28:30-
44.Nissinen JoniPohjant75:39+30:06-
45.Putkonen Heikki75:44+30:11-
46.Kinnunen KaukoOHS76:04+30:31-
47.Tonttila PanuOYS/Vapari76:37+31:04-
48.Rankinen JuhoOulRe76:58+31:25-
49.Nissinen JerePohjant77:17+31:44-
50.Verronen Mika77:18+31:45-
51.Neuvonen JussiOuTa78:17+32:44-
52.Nygård Markku79:14+33:41-
53.Kaipala RaunoOYS/Vapari82:11+36:38-
54.Maunula TeuvoOYUS83:13+37:40-
55.Eskola Jyrki84:49+39:16-
56.Pelkonen Hannu85:12+39:39-
57.Pirttiaho Lauri85:46+40:13-
58.Mursu Mikko86:42+41:09-
59.Mäkinen TapaniOsVa87:41+42:08-
60.Kähkölä JuhaPohjant88:38+43:05-
61.Andsten Marko92:03+46:30-
62.Kivinen Janne95:06+49:33-
Kauppinen MattiHaHe61:27 -
Turtinen Pauli62:24 -
Ronkainen MarkusKoskRi59:49 -
Karppinen JoukoLaive70:40 -
Härkänen Jussi71:58 -
Keränen Vesa97:29 -
Tolonen Juhani58:52 -
Schroderus SanteriPohjant61:29 -
Rata B naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Aalto PirjoPohjant51:56 -
2.Martinmäki KaisuSK-Pohjant52:29+0:33-
3.Väyrynen Lea55:34+3:38-
4.Kangas MargitOsVa56:30+4:34-
5.Kiuttu MarjutOYS/Vapari57:29+5:33-
6.Santaniemi MerjaOsVa57:47+5:51-
7.Pöyhtäri Mari58:33+6:37-
8.Mattila OrvokkiPohjant58:55+6:59-
9.Sankelo LottaPohjant59:29+7:33-
10.Lautamo Anu61:08+9:12-
11.Räinä Susanna63:33+11:37-
12.Maunu Susanna64:43+12:47-
13.Mutka Hanna64:52+12:56-
14.Kotaniemi SariKoskRi64:55+12:59-
15.Löija Riina65:34+13:38-
16.Tuunanen Marja68:07+16:11-
17.Hangasmaa Hanna69:06+17:10-
18.Magga Johanna69:11+17:15-
19.Moilanen AnnePohjant70:11+18:15-
20.Hyvönen Outi70:11+18:15-
21.Partanen Petra71:43+19:47-
22.Hietamäki Minttu74:58+23:02-
23.Arima ReettaOYS/Vapari76:35+24:39-
24.Mäkelin MinnaOYS/Vapari76:48+24:52-
25.Hirvikoski KirsiHaHe77:26+25:30-
26.Yrjänheikki EijaOYS/Vapari78:27+26:31-
27.Väänänen MerviOYS/Vapari79:28+27:32-
28.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant82:07+30:11-
29.Myöhänen JenniOys/Vapari82:30+30:34-
30.Varis Kaisa83:59+32:03-
31.Rauhala PäiviOH85:27+33:31-
32.Myllylä-Nygård Tuula86:44+34:48-
33.Hirvelä Elina87:21+35:25-
34.Holma LiisaOYS/Vapari91:58+40:02-
35.Hankonen SointuSalRe94:32+42:36-
36.Räihä Sanna100:01+48:05-
37.Koutsoubos Eveliina123:41+71:45-
Kokkonen Hanna69:53 -
Jääskelä MaijaOys/Vapari87:11 -
Leinonen Leena80:35 -
Kinnunen Tuulia66:49 -
Kauppinen LiisaSuomRa70:30 -
Lotvonen EssiLaiVe63:11 -
Rata B miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Keltamäki KimmoKoskRi39:35 -
2.Fredriksson KajPohjant45:43+6:08-
3.Nissinen JussiFCFC46:18+6:43-
4.Tuunena Johannes46:25+6:50-
5.Jansson OlliPohjant46:27+6:52-
6.Heino PetteriKoS46:34+6:59-
7.Parkkinen JussiPohjant47:01+7:26-
8.Lempinen HannuFujitsu47:24+7:49-
9.Helttunen JanneKiimU49:01+9:26-
10.Merilä SeppoOYUS49:03+9:28-
11.Haapaniemi NiiloHaHe50:21+10:46-
12.Jouhten Tuomas50:50+11:15-
13.Kaasinen AulisPohjant51:10+11:35-
14.Ollila TimoPaksumahat51:35+12:00-
15.Kinnunen Simo52:09+12:34-
16.Siirilä Jukka52:27+12:52-
17.Tuunanen Mikko53:04+13:29-
18.Mäcklin Olavi53:23+13:48-
19.Pinola TimoKaSu53:49+14:14-
20.Talonen Eero53:54+14:19-
21.Mutka KaiPohjant56:15+16:40-
22.Kukkonen IiroOuTa57:39+18:04-
23.Ruotsalainen KeijoOYUS58:42+19:07-
24.Niinimäki TuukkaOYS/Vapari58:53+19:18-
25.Räisänen Jukka59:12+19:37-
26.Lieska Kai59:22+19:47-
27.Myllymaa KaukoOulRe59:27+19:52-
28.Salmela Janne59:47+20:12-
29.Tuunanen Jari60:22+20:47-
30.Huhtanen RaimoKiimU60:49+21:14-
31.Tuovinen Henry60:59+21:24-
32.Pyky AriKiimU61:02+21:27-
33.Kurula JohannesPohjant61:39+22:04-
34.Ollanketo ToniOulun Ins.62:29+22:54-
35.Järvenpää Rauno62:57+23:22-
36.Valkama Mikko63:21+23:46-
37.Savolainen JormaSaSu63:46+24:11-
38.Puotiniemi Seppo64:24+24:49-
39.Lehtoaho Lauri64:39+25:04-
40.Tapio Luukinen65:36+26:01-
41.Ahokoivu HemmoPohjant66:16+26:41-
42.Lehtinen Niko66:25+26:50-
43.With Mikko66:27+26:52-
44.Okkonen JaakkoKempele66:48+27:13-
45.Ruokonen Timo67:55+28:20-
46.Räinä Markku68:11+28:36-
47.Väyrynen Tuomas70:03+30:28-
48.Yli-Eerola EsaHlT70:29+30:54-
49.Partanen Pekka71:40+32:05-
50.Saarikettu JarkkoOYS/Vapari71:56+32:21-
51.Kokkonen TimoOLK72:14+32:39-
52.Halonen Olli72:41+33:06-
53.Nevalainen Jukka74:54+35:19-
54.Maaninka MikaOsVa75:06+35:31-
55.Honkala SamiOys/Vapari76:17+36:42-
56.Hakalin Johannes78:39+39:04-
57.Nurmela JessiHaHe79:24+39:49-
58.Varis Antero81:06+41:31-
59.Tapio Oikarainen85:29+45:54-
60.Eilola Tommi97:48+58:13-
Sillanpää TommiPohjant46:50 -
Jäväjä Jari59:36 -
Ingerttilä Jari65:21 -
Piiroinen Ilkka69:26 -
Laitinen AnttiKauHa41:09 -
Hekkala Aki89:37 -
Kilpivaara Jouni45:04 -
Haarala JyrkiViiSu61:57 -
Rahikkala Esa53:33 -
Rata C naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Keltamäki TiiaPohjant35:11 -
2.Pökkä Tia38:51+3:40-
3.Haapasalo WilmaPohjant41:10+5:59-
4.Härkönen LauraOuTa41:33+6:22-
5.Päkkilä SuviHaHe43:13+8:02-
6.Koskela Anni43:25+8:14-
7.Vuoteenaho Jenni44:30+9:19-
8.Saarimaa SannaOsVa46:01+10:50-
9.Karhumaa TiinaOYS/Vapari47:46+12:35-
10.Herronen TarjaOYS/Vapari49:38+14:27-
11.Jokikokko TarjaOuTa49:45+14:34-
12.Kinnula IrmaOYS/Vapari51:06+15:55-
13.Aatsinki MirjaVePo52:20+17:09-
14.Kukkonen ErikaOuTa54:07+18:56-
15.Kela MirjaOulRe54:08+18:57-
16.Nissinen MariannePohjant55:33+20:22-
17.Katola Outi55:44+20:33-
18.Kurttila Merja56:34+21:23-
19.Harrsinnon Kim60:09+24:58-
20.Ryhänen Anna-Leena60:14+25:03-
21.Merilä KirstiOYUS60:25+25:14-
22.Mattila UllaPohjant60:31+25:20-
23.Anttila Anna-Riina61:44+26:33-
24.Salolatva Elisa62:07+26:56-
25.Kärnä Marita62:11+27:00-
26.Verronen Taina62:13+27:02-
27.Hanhela RailiKiimU63:07+27:56-
28.Valli Elina64:29+29:18-
29.Kuivala Karoliina65:18+30:07-
30.Yli-Eerola IrjaHlT66:13+31:02-
31.Järvenpää Miia66:52+31:41-
32.Malm PirkkoOYS/Vapari68:15+33:04-
33.Paakkonen MirjaOYS/Vapari68:22+33:11-
34.Heikkinen Laura69:19+34:08-
35.Ponto HelläHaHe69:26+34:15-
36.Rahikkala Pirjo69:31+34:20-
37.Huuskonen AnneOYS/Vapari70:01+34:50-
38.Pirttilahti HelviHaHe70:04+34:53-
39.Kallinen Anna-Maija70:54+35:43-
40.Suutari Miina71:04+35:53-
41.Tapio Pia73:07+37:56-
42.Lampinen Riina73:15+38:04-
43.Hungg Johanna73:59+38:48-
44.Isokangas Helena74:19+39:08-
45.Ruuska RauniOsVa75:16+40:05-
46.Lepistö TanjaOsVa83:25+48:14-
47.Karjalainen JohannaOulun Insi85:43+50:32-
48.Heikkinen HeiniOulun Insi85:45+50:34-
49.Keränen Elina92:23+57:12-
50.Pöntinen AnniinaPohjant93:50+58:39-
51.Seppänen Lea96:30+61:19-
52.Vasela Meeri99:13+64:02-
Keskinarkaus TuulaPeRa50:24 -
Karjula SallaPohjant65:14 -
Ponkala Pirkko63:13 -
Kosola MarjaPohjant44:51 -
With Tiina61:09 -
Jurvakainen Marsa76:25 -
Rata C miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mäntykenttä HannuOYUS35:26 -
2.Kallinen Raimo36:09+0:43-
3.Hohtola EsaYliopisto37:46+2:20-
4.Vainio Aimo37:56+2:30-
5.Westerholm ThomasVePo39:24+3:58-
6.Puurunen JormaONMKY39:47+4:21-
7.Takkinen EskoKiimU40:58+5:32-
8.Mattila SeppoKoskRi41:42+6:16-
9.Kenttälä Janne41:55+6:29-
10.Kurula JuhaniPohjant42:06+6:40-
11.Tuomikoski Tuomas43:15+7:49-
12.Nikula ReinoOuTa43:57+8:31-
13.Pietilä MarkkuOsVa44:44+9:18-
14.Rautio Mikko44:47+9:21-
15.Paularanta KimmoOLK45:22+9:56-
16.Suomio PekkaPohjant46:58+11:32-
17.Jäntti MattiPohjant49:35+14:09-
18.Herronen Jouni49:42+14:16-
19.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.49:49+14:23-
20.Rautioaho Risto51:37+16:11-
21.Hanhela PaavoKiimU52:22+16:56-
22.Aromaa Sami53:13+17:47-
23.Mäkelä Veli-MattiLappRi54:30+19:04-
24.Kokko Sami55:04+19:38-
25.Kinnunen ErikPohjant55:28+20:02-
26.Rahkola Eino61:40+26:14-
27.Salolatva Juho61:53+26:27-
28.Tiikkainen Matti62:07+26:41-
29.Heikkinen Jari64:57+29:31-
30.Keränen EeroKoskRi68:27+33:01-
31.Pyky KalleKiimU68:34+33:08-
32.Kuulan Kari70:33+35:07-
33.Manninen EeroOsVa72:09+36:43-
34.Lainonen Joona80:19+44:53-
35.Salminen KariOYUS89:05+53:39-
36.Vasela Veli-Antti99:19+63:53-
37.Pyky EskoKiimU121:19+85:53-
Mikkonen Kyösti43:32 -
Lohela VäinöPohjant52:16 -
Klemola Juhani64:51 -
Järvinen SeppoOuTa64:13 -
Ponkala Jaakko63:13 -
Leskelä Veikko98:13 -
Kaimio Auvo47:00 -
Veijovaara JormaPohjant56:06 -
Broström MattiKoskRi36:55 -
Luukinen Tuomo64:43 -
Alatalo Marko73:20 -
Lampi MattiLNM49:35 -
Rata 2
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haataja AnnaPohjant40:11 -
2.Sillanpää ElinaPohjant75:41+35:30-
Rata 3
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Schroderus SamuliPohjant40:09 -
Rata 4
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Nikula IrmaOuTa58:18 -
Rata D naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kokko Sini24:56 -
2.Rauhala Selina37:49+12:53-
3.Länsitie PinjaOsVa41:42+16:46-
4.Lassi Ulla46:10+21:14-
5.Hosio TiinaOYS/Vapari56:12+31:16-
6.Hast KatriOYS/Vapari56:13+31:17-
7.Mustonen Heidi57:13+32:17-
8.Päkkilä VenlaHaHe63:53+38:57-
9.Mäntykenttä AnjaOYUS70:41+45:45-
10.Karvali Tuovi82:46+57:50-
Hänninen Aila60:16 -
Raitio Anniina61:57 -
Rata D naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kokko Sini24:56 -
Rata D miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ukkola SakariPohjant19:14 -
2.Kallinen Raimo24:08+4:54-
3.Juuso Kinnunen26:24+7:10-
4.Kinnunen AnttiPohjant41:17+22:03-
5.Lassi Samuli42:50+23:36-
6.Lassi Eetu43:07+23:53-
7.Rautio Eero45:16+26:02-
8.Lassi Elias46:10+26:56-
9.Mäntyranta Ronni46:42+27:28-
10.Kotaniemi ValtteriKoskRi50:45+31:31-
11.Suomala Heimo50:47+31:33-
12.Suomela Klaus50:54+31:40-
13.Suomela Väinö51:02+31:48-
14.Koivula Leevi54:18+35:04-
15.Ukkola Santeri54:53+35:39-
16.Meriläinen SeppoPaU55:24+36:10-
17.Anttila Okko62:52+43:38-
18.Arthur Kanshiev63:31+44:17-
19.Pajala Veini67:17+48:03-
20.Tuunanen Aaron71:14+52:00-
Niemelä EinoOul.Res.57:35 -
Rata 14
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kivinen Juhani61:23 -
Rata 15
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahkola EeroOulRe45:02 -
Rata 16
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Länsitie Luuka42:42 -
Rata 17
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Similä SeveriPohjant39:45 -
Rata 18
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haapasalo HeidiPohjant58:29 -
Rata 19
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Putkonen LeaPohjant39:17 -
Mäkinen PäiviOsVa122:52 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Heikki, 2015-05-19 12:08:17

    Koko Kaupunki Askeltaa tapahtuma. Yhteistyössä Oulun liikuntapalvelun kanssa.
  2. Sampo, 2015-08-16 14:45:28

    A 7,0km
    B 5,5km
    C 3,5km
    D 2,2km

    A,B ja C rata ylittävät Sankivaaraan johtavan tien, joten olkaa varovaisia tietä ylittäessänne.
  3. eSKo, 2015-08-17 21:34:40

    Pohjantähden järjestämillä Oulurasteilla käyvät Smartum- ja Tyky-liikuntasetelit.
  4. Poikuekin pääsi tien yli.., 2015-08-18 18:41:31

    TIEN-ylitys toivottavasti menee hyvin..! siltä ainakin näytti..Kotiin lähtiessäni kolome Sorsan poikasta ylitti tien hengissä..! hyvä niin...
  5. Mika, 2015-08-18 20:04:47

    Mainio A-rata oli saatu suunniteltua tälle alueelle. Kivoja nuo pidemmät välit siinä rämealueen poikki mennen ja tullen 8. ja 9. rastien kangasalueelle. Jotenkin tulee mieleen kesän aikaisempi kiva A-rata Kiekon majalta että olikohan sama radan suuunnittelija asialla. Kiitos!
  6. Long d, 2015-08-18 20:56:04

    Sampo Rahko osaa hommansa heti alkuun tuli hylsy :) mukavaa oli kiitos
  7. Pasi, 2015-08-18 21:17:07

    Mukavasti mentiin ristiin rastiin A-radalla ja vaihdettiin suvasti alueelta toiselle. Rytmitystä löytyi ja maasto oli juostavaa koko ajan. Eli tosi hyvä rata, kiitos!
  8. Paljon mukana ollu, 2015-08-23 19:24:40

    Sampo Rahko ja Ville Kosola paneutuvat asiaan niin kuin ratamestarin pitääkin kummallekkin täydet pisteet