Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
28.6.2016
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Linnakangas, Kempele
Opastus
Linnakangastalon koulu, Linnakaarto 20 - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A, B, C, D ja RR, yhteyshenkilö: Kai Mutka 044-3032642
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
461
Tulokset päivitetty
28.6.2016 20:26

Tulokset

A-rata naiset 6.3 km#6.3
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Turtinen SatuYlikNM53:38 -
2.Liminoja JohannaOsVa55:25+1:47-
3.Mattila Orvokki57:59+4:21-
4.Hankonen JohannaPohjant61:24+7:46-
5.Isokangas Anne61:39+8:01-
6.Lehto OonaLaive61:41+8:03-
7.Marjakangas ElinaOsVa61:54+8:16-
8.Junttola Ulla64:28+10:50-
9.Laurila SariSalRe64:28+10:50-
10.Peltokangas Päivi64:50+11:12-
11.Kangas MargitOsVa65:16+11:38-
12.Mutka Hanna66:17+12:39-
13.Dahlbacka Marjo67:04+13:26-
14.Niinimäki RiittaOYS/Vapari69:39+16:01-
15.Tuunanen Marja70:16+16:38-
16.Santaniemi MerjaOsVa70:18+16:40-
17.Holma KaisuOulRe70:20+16:42-
18.Sillanpää ElinaPohjant71:54+18:16-
19.Mäkinen PäiviOsVa72:59+19:21-
20.Väänänen MerviOYS/Vapari76:01+22:23-
21.Nissinen MariannePohjant79:21+25:43-
22.Hakola Jaana82:25+28:47-
23.Nivala Maija82:26+28:48-
B-rata naiset 4.8 km#4.8
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Holanti Katja35:28 -
2.Joensuu JouniRR36:58+1:30-
3.Maikku MariLänRa37:29+2:01-
4.Ervasti Siiri37:52+2:24-
5.Haapasalo WilmaPohjant38:43+3:15-
6.Hiltunen AnnaYlikNM39:03+3:35-
7.Heikkinen SallaOsVa39:56+4:28-
8.Väyrynen Tanja40:19+4:51-
9.Kosola EveliinaPohjant41:08+5:40-
10.Peteri PiaOYS/Vapari42:10+6:42-
11.Maunu Susanna43:02+7:34-
12.Pesonen OrvokkiHaHe44:21+8:53-
13.Räinä Susanna44:25+8:57-
14.Lithovius Aino-EevaOsVa44:54+9:26-
15.Hassi Riikka46:37+11:09-
16.Jokela RiittaYlikNM46:48+11:20-
17.Moilanen AnnePohjant46:56+11:28-
18.Kivelä ElinaPohjant47:24+11:56-
19.Nikula Essi47:34+12:06-
20.Kosola Marja47:38+12:10-
21.Suomenrinne Anne50:34+15:06-
22.Holma LiisaOYS/Vapari51:03+15:35-
23.Niinimäki Katriina51:08+15:40-
24.Parkkila TanjaOYS/Vapari52:02+16:34-
25.Arima ReettaOYS/Vapari52:34+17:06-
26.Kinnula IrmaOYS/Vapari53:01+17:33-
27.Kaijanmäki Milla53:09+17:41-
28.Myllymaa PirkkoOulRe54:44+19:16-
29.Pohjola Eeva-Maria54:59+19:31-
30.Herronen TarjaOYS/Vapari55:37+20:09-
31.Leinonen Leena57:38+22:10-
32.Haataja Maarit58:28+23:00-
33.Hynynen KatiOYS/Vapari61:10+25:42-
34.Pöykkölä HannelePohjant65:17+29:49-
35.Niemelä Maarit66:20+30:52-
36.Moilanen Mari69:54+34:26-
37.Hyväri Riina69:58+34:30-
38.Lintulahti Pirkko74:37+39:09-
39.Huttunen RiikkaPohjant77:23+41:55-
C-rata naiset 4.5 km#4.5
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heiskala Anni32:14 -
2.Riikola RiinaYlikNM35:25+3:11-
3.Kokko Sonja35:37+3:23-
4.Kokko Sini37:42+5:28-
5.Huismann Imke42:13+9:59-
6.Vuolteenaho Jenni43:17+11:03-
7.Karjalainen SeijaLaive45:28+13:14-
8.Kangas-Kerkelä AnneliOYS/Vapari45:57+13:43-
9.Rantanen AnnaOYS/Vapari46:06+13:52-
10.Lapinkangas LiisaPeRa46:21+14:07-
11.Koivunen Pia46:26+14:12-
12.Mikkola Nina47:19+15:05-
13.Toivola Jaana47:31+15:17-
14.Vuokila Maria47:32+15:18-
15.Korvenheimo PR47:56+15:42-
16.Ahokumpu Johanna47:58+15:44-
17.Päkkilä SuviHaHe47:59+15:45-
18.Merilä KirstiOYUS48:08+15:54-
19.Kela MirjaOulRe48:12+15:58-
20.Hyvönen Outi48:22+16:08-
21.Varis Kaisa48:33+16:19-
22.Tanskala Eeva-Liisa49:16+17:02-
23.Ainassaari KaisuOsVa49:41+17:27-
24.Hyvärinen Merja49:48+17:34-
25.Autio Maija49:58+17:44-
26.Vasankari Jenni-Mari50:00+17:46-
27.Rauhala Merja50:07+17:53-
28.Vainionpää Jaana50:07+17:53-
29.Malm PirkkoOYS/Vapari50:55+18:41-
30.Paakkonen MirjaOYS/Vapari50:56+18:42-
31.Pihlajaniemi AnuOYS/Vapari51:13+18:59-
32.Erkkilä PäiviOYS/Vapari51:21+19:07-
33.Jäälinoja Sirpa51:40+19:26-
34.Jurvakainen HeliKiimU51:57+19:43-
35.Itkonen TiinaHaHe52:10+19:56-
36.Tanskanen PäiviOYS/Vapari53:16+21:02-
37.Rahikkala Pirjo53:19+21:05-
38.Mattila UllaPohjant53:24+21:10-
39.Hanhela RailiKiimU53:37+21:23-
40.Rosberg-Kulha Linda54:05+21:51-
41.Valli Elina55:21+23:07-
42.Kiili Hanna56:25+24:11-
43.Ågren Merja56:40+24:26-
44.Aatsinki MirjaVePo56:59+24:45-
45.Leppänen TiinaOYS/Vapari57:05+24:51-
46.Liinamaa HelmiPohjant57:21+25:07-
47.Jokinen AadaPohjant57:26+25:12-
48.Jaatinen MarjoHaHe57:32+25:18-
49.Seila Pihanurmi57:56+25:42-
50.Immonen HannaOSVA58:55+26:41-
51.Korhonen Elina58:59+26:45-
52.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant59:12+26:58-
53.Hankonen SointuSalRe62:53+30:39-
54.Kallio Airi63:48+31:34-
55.Martikkala Oili63:56+31:42-
56.Tuunanen Minna64:34+32:20-
57.Korpi Liisa66:30+34:16-
58.Juntunen Katriina66:36+34:22-
59.Puhakka Anu71:39+39:25-
60.Kujala MonikaSlovenia74:11+41:57-
Haaraniemi Elisa38:32 -
Patrikka Nina59:26 -
D-rata naiset 2.6 km#2.6
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Karppinen Inari18:53 -
2.Mäkelin MinnaOYS/Vapari20:52+1:59-
3.Mutka AinoPohjant22:25+3:32-
4.Mutka KerttuPohjant24:18+5:25-
5.Pöykkölä Anni24:42+5:49-
6.Pöykkölä Inka24:49+5:56-
7.Pöykkölä Nita25:32+6:39-
8.Similä SelinaPohjant25:48+6:55-
9.Kemppainen VirpiOYS/Vapari28:13+9:20-
10.Immonen Ellen29:18+10:25-
11.Karppinen Unna29:21+10:28-
12.Jokinen Minna29:26+10:33-
13.Immonen Emilia30:20+11:27-
14.Ainassaari AinoOsVa30:25+11:32-
15.Lämsä Marika32:09+13:16-
16.Pasma Reeta33:00+14:07-
17.Koskela Iitu33:02+14:09-
18.Jaatinen IlonaHaHe34:08+15:15-
19.Matinlauri Mimosa34:18+15:25-
20.Dahlbacka Anni34:21+15:28-
21.Pesonen OrvokkiHaHe34:32+15:39-
22.Päkkilä Veera35:57+17:04-
23.Päkkilä VenlaHaHe36:03+17:10-
24.Väisänen Martta37:15+18:22-
25.Kaijalainen Noora37:22+18:29-
26.Kaikkonen Anna39:49+20:56-
27.Krapu Ella40:42+21:49-
28.Latoranta Milla42:55+24:02-
29.Lipponen Heli43:29+24:36-
30.Mäkelä Maria45:55+27:02-
31.Paavola Aino56:15+37:22-
32.Lehmikangas Iidaliina80:02+61:09-
Jokinen AadaPohjant24:50 -
RR-rata naiset 2.8 km#2.8
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Länsitie PinjaOsVa22:51 -
2.Hosio Saaga23:52+1:01-
3.Väisänen Martta26:04+3:13-
4.Kupari Inka27:11+4:20-
5.Niinimäki NelliPohjant29:10+6:19-
6.Matinlauri EmiliaHaHe29:45+6:54-
7.Lehmikangas Annastiina30:21+7:30-
8.Tikkanen Pieta30:40+7:49-
9.Vartiovaara Siiri32:00+9:09-
10.Kangas Inga32:18+9:27-
11.Määttä Malla32:18+9:27-
12.Similä HelmiinaPohjant33:37+10:46-
13.Koskela Tytti33:41+10:50-
14.Talsta Eea33:58+11:07-
15.Suomala Luminka34:09+11:18-
16.Karppinen Saimi34:17+11:26-
17.Loukusa Alma34:25+11:34-
18.Jylhä Kiira34:51+12:00-
19.Tulppo Eevi37:27+14:36-
20.Tulppo Saana37:48+14:57-
21.Talsta Iida38:11+15:20-
22.Kuusela Matias38:18+15:27-
23.Keskikuru Nella39:44+16:53-
24.Jäälinoja Samuel40:12+17:21-
25.Jäälinoja Elias40:24+17:33-
26.Jäälinoja Matias40:28+17:37-
27.Mänty Minna40:39+17:48-
28.Mutka Tuuli41:08+18:17-
29.Ronkainen Kiira41:22+18:31-
30.Kaikkonen Iida42:28+19:37-
31.Kangas Siiri43:43+20:52-
32.Nikula Salla44:35+21:44-
33.Lehmikangas Peppiina48:43+25:52-
34.Lappalainen Anni51:11+28:20-
Eilola JennaYLINM27:43 -
Koskela Helmi40:41 -
Laitinen Iines54:43 -
Matkaselkä Iiris56:00 -
A-rata miehet 6.3 km#6.3
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haapasalo HarriPohjant39:30 -
2.Nikkari OlliOsVa40:40+1:10-
3.Tuunanen Johannes41:22+1:52-
4.Pörsti Yrjö42:15+2:45-
5.Lohi Mikko42:18+2:48-
6.Laitinen AnttiKauHa42:18+2:48-
7.Kotaniemi JuhaKoskRi42:38+3:08-
8.Korhonen JussiKaSu43:59+4:29-
9.Keränen TeemuKaSu44:28+4:58-
10.Lämsä JanneTeam 1Life44:48+5:18-
11.Isokoski ErkkiVePo45:11+5:41-
12.Kinnunen Jukka45:49+6:19-
13.Puroila Antti46:16+6:46-
14.Härmä AnttiOYS/Vapari46:29+6:59-
15.Säkkinen Mika46:55+7:25-
16.Suomala Ville46:56+7:26-
17.Härkönen SamiOuTa47:23+7:53-
18.Manninen Jari47:41+8:11-
19.Karppinen Matti47:41+8:11-
20.Kemppainen Jukka-Pekka47:46+8:16-
21.Huhta JariHU4648:14+8:44-
22.Similä Jouni48:47+9:17-
23.Päivarinta Juhani49:04+9:34-
24.Heinikoski KaukoKoskRi49:14+9:44-
25.Konttajärvi SeppoOYS/Vapari49:57+10:27-
26.Heikkinen PasiOJT50:00+10:30-
27.Tornberg Juho50:04+10:34-
28.Eskola Jyrki50:34+11:04-
29.Karjalainen PasiPohjant51:44+12:14-
30.Moilanen EeroSK-Pohjant51:45+12:15-
31.Järvenpää RaimoIisu52:51+13:21-
32.Sevon NiiloSalRe52:51+13:21-
33.Verronen Mika53:20+13:50-
34.Grekelä AnttiHaHe54:06+14:36-
35.Tuunanen Mikko54:35+15:05-
36.Hanhela MaunoHaHe54:38+15:08-
37.Ahokas Peetu54:50+15:20-
38.Kela MarkoOulRe54:52+15:22-
39.Päivärinta MattiKiimU54:58+15:28-
40.Myllynen Jari55:18+15:48-
41.Ervasti Samuli55:25+15:55-
42.Rankinen JuhoOulRe55:40+16:10-
43.Tonttila PanuOYS/Vapari55:44+16:14-
44.Neuvonen JussiOuTa56:24+16:54-
45.Kinnunen Mikko56:27+16:57-
46.Niinimäki TuukkaOYS/Vapari56:33+17:03-
47.Lempinen HannuFujitsu57:22+17:52-
48.Pulju Oula58:55+19:25-
49.Partanen Pekka59:29+19:59-
50.Kaipala RaunoOYS/Vapari61:14+21:44-
51.Kinnunen Matti62:10+22:40-
52.Kukkonen IiroOuTa62:46+23:16-
53.Alhainen Petri63:11+23:41-
54.Ahokoivu HemmoPohjant64:23+24:53-
55.Jäälinoja Juho64:25+24:55-
56.Lampela Ville65:49+26:19-
57.Peltokangas Tarmo65:56+26:26-
58.Kaasinen AulisPohjant66:25+26:55-
59.Pöykkölä JoukoPohjant66:26+26:56-
60.Putkonen Heikki66:29+26:59-
61.Kivinen Janne67:58+28:28-
62.Keränen VesaHaHe68:01+28:31-
63.Saukko Janne69:45+30:15-
64.Holma ErkkiOulRe70:07+30:37-
65.Koskela Tuomas70:25+30:55-
66.Putila Risto70:35+31:05-
67.Mikkonen AlpoOYS/Vapari73:30+34:00-
68.Nevalainen Jukka76:39+37:09-
69.Riippa IlkkaOulRe76:55+37:25-
70.Kangas Timo77:32+38:02-
71.Vainio Timo79:58+40:28-
72.Mäkinen TapaniOsVa85:36+46:06-
Peteri Lauri71:40 -
Tuunanen Jari56:36 -
B-rata miehet 4.8 km#4.8
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Höynälä JoukoPaksumahat29:03 -
2.Heinonen Joni32:32+3:29-
3.Jurvakainen MikaKiimU32:35+3:32-
4.Lempinen HannuFujitsu33:02+3:59-
5.Posio TimoPohjant33:25+4:22-
6.Heinonen Joni34:15+5:12-
7.Ollanketo ToniOulun Ins.34:52+5:49-
8.Karsikas Jouni34:59+5:56-
9.Airaksinen RistoOuTa35:06+6:03-
10.Seppälä JanneSomEsa35:18+6:15-
11.Aula Matti35:19+6:16-
12.Merilä SeppoOYUS35:25+6:22-
13.Lappalainen Antero35:27+6:24-
14.Nieminen Tommi35:36+6:33-
15.Terva Henri36:23+7:20-
16.Ahvenlampi Henri36:45+7:42-
17.Lind JohanFalken37:00+7:57-
18.Räisänen Jukka37:25+8:22-
19.Kariniemi Markku37:40+8:37-
20.Kuivalainen MarkkuIisu37:55+8:52-
21.Kainulainen Tuomas38:12+9:09-
22.Vainikainen Henri38:36+9:33-
23.Ervasti HannuKEV39:00+9:57-
24.Rahikkala Esa39:12+10:09-
25.Tuohimaa EskoONMKY39:15+10:12-
26.Valkama Mikko39:31+10:28-
27.Hirsimäki JuhoPohjant40:13+11:10-
28.Juujärvi SakariKemijU40:51+11:48-
29.Mäkinen JuhaniSalRe41:00+11:57-
30.Seppänen Aimo41:46+12:43-
31.Räinä Markku41:59+12:56-
32.Leinonen Marko43:27+14:24-
33.Korvenheimo Petteri44:19+15:16-
34.Lukkarinen OlaviPohjant44:35+15:32-
35.Salmela Janne44:44+15:41-
36.Myllymaa KaukoOulRe45:21+16:18-
37.Kokko Sami45:33+16:30-
38.Paularanta KimmoOLK45:39+16:36-
39.Huurinainen KimmoTeam Hyrske45:58+16:55-
40.Hassi Teemu46:31+17:28-
41.Harjunen Pasi47:03+18:00-
42.Vainio Aimo47:32+18:29-
43.Puurunen ReijoOuTa48:09+19:06-
44.Maikku Sakari48:31+19:28-
45.Pelkonen ToivoYlikNM49:17+20:14-
46.Patana Timo52:10+23:07-
47.Kinnula AhtiKEV52:15+23:12-
48.Saarikettu JarkkoOYS/Vapari52:28+23:25-
49.Kössi SanteriSK-Pohjant53:03+24:00-
50.Tauriainen Janne53:06+24:03-
51.Tanskala Roope53:08+24:05-
52.Tanskala Mikko53:52+24:49-
53.Kukkohovi ReinoOsVa54:02+24:59-
54.Herronen Jouni56:28+27:25-
55.Ervasti OnniPeRa58:12+29:09-
56.Hand Arto58:37+29:34-
57.Niinimäki Jouko63:14+34:11-
58.Salminen KariOYUS64:29+35:26-
Blund Francis30:53 -
Matinlauri Petteri95:25 -
Ruokonen Timo49:20 -
C-rata miehet 4.5 km#4.5
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kariniemi Kalle32:21 -
2.Lalli Tuomo33:57+1:36-
3.Ukkola SakariPohjant34:25+2:04-
4.Isoherranen Harri34:25+2:04-
5.Juutinen HannuPohjant34:57+2:36-
6.Lauri Antti35:55+3:34-
7.Rämö Antti36:12+3:51-
8.Similä SeveriPohjant37:14+4:53-
9.Pöyry MattiKiimU38:54+6:33-
10.Rahkola EeroOulRe39:09+6:48-
11.Tanskanen Jouni40:46+8:25-
12.Pentikäinen Heimo42:13+9:52-
13.Kallunki Juha42:16+9:55-
14.Ojakoski Janne42:47+10:26-
15.Suodenjoki Sami43:25+11:04-
16.Varis Antero43:26+11:05-
17.Ylimaunu MattiEVP43:27+11:06-
18.Jäntti MattiPohjant43:32+11:11-
19.Tapaninaho KaleviONMKY43:51+11:30-
20.Koivuneva Juha44:13+11:52-
21.Vähäoja Pekka44:38+12:17-
22.Carlson Johan44:59+12:38-
23.Koski Tomi45:02+12:41-
24.Kivinen Juhani45:22+13:01-
25.Kiljander Kari45:31+13:10-
26.Veijovaara JormaPohjant46:34+14:13-
27.Hurme Niko47:43+15:22-
28.Kaimio Auvo47:53+15:32-
29.Niiniketo KullervoIkiliikkujat48:13+15:52-
30.Nauska Seppo48:14+15:53-
31.Pennanen AnteroKiimU49:09+16:48-
32.Rahkola Eino49:14+16:53-
33.Pietilä Jorma49:52+17:31-
34.Tanskala Mikael50:26+18:05-
35.Haukipuro Teuvo50:50+18:29-
36.Lohela VäinöPohjant51:07+18:46-
37.Rehnberg Ari51:09+18:48-
38.Tallberg Tom51:42+19:21-
39.Hanhela PaavoKiimU52:19+19:58-
40.Aatsinki Aarre53:00+20:39-
41.Närä Petteri54:14+21:53-
42.Luukinen Tuomo54:53+22:32-
43.Suorajärvi MauriPohjant55:31+23:10-
44.Patana TeuvoKoS56:40+24:19-
45.Anttonen VeikkoONMKY65:22+33:01-
46.Manninen EeroOsVa71:58+39:37-
Kinnunen RaimoPohjant46:04 -
Mattila SeppoKoskRi43:26 -
D-rata miehet 2.6 km#2.6
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Juuso KinnunenPohjant19:20 -
2.Suomala Klaus22:55+3:35-
3.Eskola Anton24:05+4:45-
4.Holappa Sampo24:14+4:54-
5.Nurmenniemi Iiro24:21+5:01-
6.Suomala Väinö25:29+6:09-
7.Niku Veikka25:33+6:13-
8.Niinimäki OlliPohjant26:00+6:40-
9.Rahikkala AtteOsVa26:42+7:22-
10.Niinimäki NiiloPohjant26:43+7:23-
11.Törrö Sisu28:06+8:46-
12.Leinonen Joona28:43+9:23-
13.Juola Arttu29:26+10:06-
14.Pelkonen AlpoOsVa29:33+10:13-
15.Nygård Tiitus32:17+12:57-
16.Vaarala VeetiSalRe32:34+13:14-
17.Koskinen Eetu32:46+13:26-
18.Jokela Jesse32:55+13:35-
19.Partanen Nooa37:43+18:23-
20.Vartiainen SuloKiimU40:27+21:07-
21.Meriläinen SeppoPaU41:58+22:38-
22.Krapu Eero43:02+23:42-
23.Mäkelä Joonas46:30+27:10-
24.Maunula Juho46:42+27:22-
25.Niemelä EinoOul.Res.49:11+29:51-
26.Pyykkö Tomi51:21+32:01-
27.Klemola JoonaKPL52:37+33:17-
28.Perälä Joona53:32+34:12-
RR-rata miehet 2.8 km#2.8
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Koskinen Eetu14:55 -
2.Ukkola SanteriOsVa18:05+3:10-
3.Viippola VeetiOuTa18:56+4:01-
4.Matkaselkä Olli23:56+9:01-
5.koivula Pietari25:17+10:22-
6.Koiuvula Akseli25:25+10:30-
7.Montel Justus27:25+12:30-
8.Koivula Leevi27:28+12:33-
9.Mäntyranta Riko27:43+12:48-
10.Matinlauri Miska30:36+15:41-
11.Vartiovaara Pyry31:16+16:21-
12.Jurvakainen Elmeri32:15+17:20-
13.Suomala Heimo33:38+18:43-
14.Kotaniemi ValtteriKoskRi33:58+19:03-
15.Vehniäinen Veikka34:58+20:03-
16.Länsitie Luka35:08+20:13-
17.Haikola Aapo35:20+20:25-
18.Puurunen Joona36:13+21:18-
19.Hietanen Risto40:09+25:14-
20.Tauriainen Anton40:24+25:29-
21.Jäälinoja Veikka41:16+26:21-
22.Ohtamaa Soile42:01+27:06-
23.Kaikkonen Konsta42:16+27:21-
24.Puurunen Peetu45:21+30:26-
25.Hintikka Niila58:15+43:20-
Jokela Jesse14:53 -
Malinen Elmo40:27 -
Polku-rata miehet 6.3 km#6.3
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Parkkinen PekkaPohjant31:51 -
2.Liinamaa OlliPohjant36:02+4:11-
3.Mursu Mikko39:45+7:54-
4.Ollila TimoPaksumahat43:30+11:39-
5.Koivula Matti44:15+12:24-
6.Kolehmainen Paavo49:32+17:41-
7.Vuontisjärvi Manu50:24+18:33-
8.Jäälinoja Janne57:22+25:31-
9.Alalauri Aaro73:52+42:01-
Polku-rata naiset 6.3 km#6.3
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Koivula Outi44:24 -
2.Mäkelä Hannele45:32+1:08-
3.Kinnunen Tuulia49:48+5:24-
4.Pöyhtäri Mari50:18+5:54-
5.Jokela Mira52:09+7:45-
6.Parviainen AnnamariOYS/Vapari52:38+8:14-
7.Junes-Kähkölä AnuPohjant54:08+9:44-
8.Korhonen Rosette55:06+10:42-
9.Koivisto Vilina63:20+18:56-
10.Juvani Anu68:12+23:48-
11.Elf Anna71:12+26:48-
12.Keskinarkaus IrmaOYS/Vapari86:40+42:16-
13.Paaso-Rantala PirjoOYS/Vapari87:12+42:48-
Liedes tuija58:55 -
Rata 13
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Iivanainen Mikko27:34 -
Rata 14
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jaako MikkoPohjant47:40 -
Rata 15
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Väänänen Ari53:37 -
Rata 16
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jokela Roope11:22 -
Rata 17
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Laurukainen Ville67:40 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. eSKo, 2016-06-22 10:53:37

    Alustavat radat ja pituudet:

    A-rata 6,3km
    B-rata 4,8km
    C-rata 4,5km
    D-rata 2,6km
    RR-rata 2,8km (viivaa pitkin)
    Polku-rata 6,3km (optimi juoksumatka)
  2. eSKo, 2016-06-27 15:43:27

    Nyt on suota ja kangasta tarjolla jalan alle. Ainoastaan polku-rata käy lopussa korttelin puolella.
  3. RM, 2016-06-27 19:11:13

    ...mutta suo on erittäin helppoa juostavaa (oman mittapuuni mukaan)

    Polkulaisille kerrottakoon, että itse äsken testasin kastuuko kenkä. Ei kastunut, mutta pitää toki keskittyä mihin polkasee ja miten ylittää ojan. Mallikartasta kannattaa katsoa muutama vinkki.

    Taajaman läheisyydestä johtuen muutama karttaan heikkona piirretty polku on vahvistunut ja muutama alkava polku ei vielä ole päässyt karttaan asti

    Muistutuksena kaikille, että ei voi olla niin kiire etteikö auto tai pyörätiellä ehtisi seuraamaan liikennettä.
  4. Lapsen kanssa, 2016-06-27 19:47:54

    Onko RR-rata minkälainen? Metsään pääsee klo?
  5. eSKo, 2016-06-27 20:33:59

    Hippo-harjoitukset alkavat aina klo 18.00. RR-rata kiertelee pururadan varrella ja lopussa on pätkä pyörätietä.
  6. Risva, 2016-06-28 19:18:27

    Kiitos mutta rasteja ois voinu olla enemmänkin.